View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 71 of 199 FirstFirst ... 216167686970717273747581121171 ... LastLast
Results 1,751 to 1,775 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #1751
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Pominjao jesam, samo ne onako kako si ti to pokusao da predstavis. Razumijem da je doslo do nesporazuma, ali to je iskljucivo tvoja krivica. Da si pazljivo procitao sta sam napisao, izbjegli bismo onoliku pricu u prazno. Mada, i nije bila u prazno, jer je potvrdjena sustina - radi se o falsifikatu, o pseudogradjanskoj grupi.
    Nema problema, samo si mogao odma da pomenes na koga mislis imenom i prezimenom. I ja ni u jednoj izjavi niti tekstu tog covjeka nijesam nasao nista kompromitujuce, sto odstupa od proklamovanih ciljeva grupe, pa bih volio da tako nesto predocis, ako si vec ubijedjen da ima skrivene namjere i da je protiv drzave Crne Gore...

  2. #1752
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Чек јесте ли ви за неутралност или за савез са Русијом!?
    Neutralnost. Nikakav vojni savez sa Rusijom ne dolazi u obzir, to je opet opredjeljivanje i nepotrebno pravljenje neprijatelja, u tom slucaju NATO-a. Ne bismo bili prva vojno neutralna zemlja u Evropi.

  3. #1753
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Neutralnost. Nikakav vojni savez sa Rusijom ne dolazi u obzir, to je opet opredjeljivanje i nepotrebno pravljenje neprijatelja, u tom slucaju NATO-a. Ne bismo bili prva vojno neutralna zemlja u Evropi.
    Znaci poslije Svajcarske, Austrije i Skandinavaca mi smo sledeci na red za neutralnost? Znas li ti dje su oni po svemu a dje mi?
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  4. #1754
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    neutralnost. Nikakav vojni savez sa rusijom ne dolazi u obzir, to je opet opredjeljivanje i nepotrebno pravljenje neprijatelja, u tom slucaju nato-a. Ne bismo bili prva vojno neutralna zemlja u evropi.
    Чему онда пароле Крим је Русија, цитирање Петра Првог итд?

    Ово су више реторичка питања јер ми је одговор добро познат...само ме занима што ћете следеће да слажете.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #1755
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Nema problema, samo si mogao odma da pomenes na koga mislis imenom i prezimenom. I ja ni u jednoj izjavi niti tekstu tog covjeka nijesam nasao nista kompromitujuce, sto odstupa od proklamovanih ciljeva grupe, pa bih volio da tako nesto predocis, ako si vec ubijedjen da ima skrivene namjere i da je protiv drzave Crne Gore...
    Nijesam mogao da pomenem ime jer ga nijesam zapamtio, tek poslije sam ga nasao u onim clancima. Ali to nije bitno, bio sam dovoljno precizan i jasan, ti si pogrijesio jer nijesi obratio paznju.

    Normalno da u izjavama i "tekstovima" neces naci, inace bi bio kompromitovan cijeli projekat. Ali zato su njegovi stavovi, obzirom da je, kao sto rekoh, poznat u "internet zajednici", poznati svima koji su makar dva puta svratili na crnogorske portale, tamo se nije ustrucavao.

    Mislim da smo se dovoljno bavili tvojom grupom.

  6. #1756
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rusija sprema sankcije Crnoj Gori: Ukida se bezvizni režim i trgovinske olakšice?

    Komentari (0)A A A

    Povodom odluke Crne Gore da se pridruži sankcijama protiv Rusije, ruski mediji pišu da Moskva razmatra odgovor, imajući u vidu da značajan dio Bruto društvenog proizvoda BDP naše zemlje čine ruske investicije i potrošnja ruskih turista koji čine trećinu svih inostranih gostiju.
    Vladimir Putin


    Taj odgovor bi, kako se navodi, mogao da uključi ukidanje bezviznog režima i trgovinskih olakšica, prenose srpski mediji.
    "Uprkos viševjekovnom prijateljstvu sa ruskim narodom i većinskom protivljenju građana Crne Gore stupanju u NATO, rukovodstvo u Podgorici pridružilo se sankcijama SAD i EU protiv Moskve, istakavši visoko kandidaturu za članstvo u Sjevernoatlantskoj vojnoj alijansi", naveo je moskovski vladin dnevni list "Rosiskaja gazeta",
    Prema pisanju ovog lista, Rusi su tajno istisnuti iz svih sfera života u Crnoj Gori, iako su u posljednjih nekoliko godina ruski građani uložili u nju oko dvije milijarde euura i tako joj pomogli da postane poželjna za investitore.
    “Đukanovićeva vlada marljivo 'čisti' zemlju od ruskog uticaja. Kada je ruskom menadžmentu u Nikšiću zaprijećeno fizičkim nasiljem, policija odbila da odgovori na prijetnje“, tvrdi moskovski list.
    U tekstu je navedeno da je kompanija koja je uložila više desetina miliona eura u modernizaciju željezare u Nikšiću bila prinuđena da hitno napusti Crnu Goru, dok je vlada prodala preduzeće engleskom kupcu.
    Prošlog ljeta vlasti su konfiskovale i potom oglasile prodaju Kombinata aluminijuma u Podgorici čiji je vlasnik bio Oleg Deripaska, istaknuto je u tekstu.
    “Crnogorski političari imaju kratko pamćenje“, izjavio je ruski ambasador u Podgorici Andrej Nesterenko, navodeći da su 2005. godine crnogorski zvaničnici bukvalno molili Ruse da podrže investicije u Crnoj Gori, govoreći da su Rusi braća, a da ih sada izbacuju.
    U tekstu se tvrdi da policija ne istražuje sve češće slučajeve pljačkanja ruskih kuća, dok su Rusi masovno postali žrtve u prevarama u poslu sa nekretninama.
    Eventualno ukidanje bezviznog režima Rusije sa Crnom Gorom moglo bi značajno da utiče na obim turizma, a promjena uslova uvoza vina iz Crne Gore u Rusiju takođe bi imala značajne posljedice po crnogorsku privredu, budući da 90 odsto izvoza ide u Rusiju.
    Prema riječima spoljnopolitičkog eksperta Maksima Kiseljeva i autora izvještaja “Crna Gora, cijena evropskih integracija“, većina stanovništva Crne Gore orijentisana je “proruski“, a politika premijera Mila Đukanovića izaziva sve veće nezadovoljstvo naroda.




    On je zaključio da “Rusija mora da brani svoje interese i imovinu svojih građana na Balkanu“.
    Ključna mi je ova zadnja rečenica

    On je zaključio da “Rusija mora da brani svoje interese i imovinu svojih građana na Balkanu“.

    Da ne misli da može i nas kao Ukrajinu da prevaspitava

  7. #1757
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ćemo dobit zgodnu državnu tužiteljku mjesto Medenice - Putine okupiraj !
    You can kill a player, but you can't kill the game

  8. #1758
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Crnogorski političari imaju kratko pamćenje“, izjavio je ruski ambasador u Podgorici Andrej Nesterenko, navodeći da su 2005. godine crnogorski zvaničnici bukvalno molili Ruse da podrže investicije u Crnoj Gori, govoreći da su Rusi braća, a da ih sada izbacuju.
    Nije to kratko pamćenje, to su crnogorski zvaničnici
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  9. #1759
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ruski borbeni avioni ušli u vazdušni prostor Holandije

    Uvecaj!
    Ilustracija (Foto: Reuters)



    Borbeni avioni Holandije su, uz pomoć Britanije i Danske, presreli dva ruska ratna aviona koja su ušla u vazdušni prostor Holandije preko Sjevernog mora.
    Holandsko ministarstvo odbrane identifikovalo je ruske avione kao tupoljev TU-95, i navelo da je uputilo dva aviona F-16 iz vazduhoplovne baze Volkel da ih presretnu.


    Major holandske vojske naveo je da su angažovani i avioni Britanije i Danske kako bi bili sigurni da će avioni odletjeti iz holandskog vazdušnog prostora.
    Holandsko ministarstvo je navelo da su se slični incidenti dešavali i ranije, uključujući jedan od 23. marta i drugi od 10. septembra prošle godine.





    da smo neutralni mi bi takve zvione mogli ispratiti samo prackom, ne mislim samo na Ruske avione
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #1760
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ista priča i u Engleskoj...
    http://vijesti365.com/panika-u-engle...obala-skotske/

    Samo da ne bude "false flag" oko ovoga referenduma u Škotskoj.

    I Japan diže ruku...
    http://www.novosti.rs/vesti/planeta....borbene-avione

  11. #1761
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Nijesam mogao da pomenem ime jer ga nijesam zapamtio, tek poslije sam ga nasao u onim clancima. Ali to nije bitno, bio sam dovoljno precizan i jasan, ti si pogrijesio jer nijesi obratio paznju.

    Normalno da u izjavama i "tekstovima" neces naci, inace bi bio kompromitovan cijeli projekat. Ali zato su njegovi stavovi, obzirom da je, kao sto rekoh, poznat u "internet zajednici", poznati svima koji su makar dva puta svratili na crnogorske portale, tamo se nije ustrucavao.

    Mislim da smo se dovoljno bavili tvojom grupom.
    Opusteno, posljedica obicne nepaznje. Daj mi makar nesto, ne mogu na rijec da ti vjerujem, neozbiljno je.

  12. #1762
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Чему онда пароле Крим је Русија, цитирање Петра Првог итд?

    Ово су више реторичка питања јер ми је одговор добро познат...само ме занима што ћете следеће да слажете.
    Moja parola nije Krim je Rusija, nidje to nijesam rekao niti je to stav grupe. To sto je djevojka u svoje slobodno vrijeme iskazala svoj licni stav, ne govori o stavovim grupe.
    Ah da, i citiranje Petra Prvog, veliki anticrnogorac to bijase. I hvala ti sto me persiras.

  13. #1763
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Znaci poslije Svajcarske, Austrije i Skandinavaca mi smo sledeci na red za neutralnost? Znas li ti dje su oni po svemu a dje mi?
    Nemamo izbora, ako cemo bezbjednu drzavu, izbjegavanje istorijske sramote i ogromnih troskova po zivotnu okolinu.

    Bilo kako bilo, mi nemamo potrebu da sad ulazimo u NATO, nemamo prijetnju po teritorijalnu sigurnost, i najbolje je ne svrstavati se i sacekati da se zavrse prestrojavanja u globalnoj ekonomiji i politici. Nama ce ovakvo opredjeljivanje vjerovatno vec sad da donese veliku ekonomsku stetu, citali ste po medijima ovih dana situaciju sa Rusima.

  14. #1764
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ruski borbeni avioni ušli u vazdušni prostor Holandije





    Borbeni avioni Holandije su, uz pomoć Britanije i Danske, presreli dva ruska ratna aviona koja su ušla u vazdušni prostor Holandije preko Sjevernog mora.
    Holandsko ministarstvo odbrane identifikovalo je ruske avione kao tupoljev TU-95, i navelo da je uputilo dva aviona F-16 iz vazduhoplovne baze Volkel da ih presretnu.


    Major holandske vojske naveo je da su angažovani i avioni Britanije i Danske kako bi bili sigurni da će avioni odletjeti iz holandskog vazdušnog prostora.
    Holandsko ministarstvo je navelo da su se slični incidenti dešavali i ranije, uključujući jedan od 23. marta i drugi od 10. septembra prošle godine.
    Izgleda da će ovaj ruski kepec i bivši potkazivač KGB-a, dati doprinos stvaranju Sjedinjenih evropskih država,i to takav kakav nijesu dali svi evroentuzijasti zajedno u 3 vijeka koliko ta ideja postoji.

  15. #1765
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Nemamo izbora, ako cemo bezbjednu drzavu, izbjegavanje istorijske sramote i ogromnih troskova po zivotnu okolinu.

    Bilo kako bilo, mi nemamo potrebu da sad ulazimo u NATO, nemamo prijetnju po teritorijalnu sigurnost, i najbolje je ne svrstavati se i sacekati da se zavrse prestrojavanja u globalnoj ekonomiji i politici. Nama ce ovakvo opredjeljivanje vjerovatno vec sad da donese veliku ekonomsku stetu, citali ste po medijima ovih dana situaciju sa Rusima.
    Imao sam ja jednog molera iz Zete, i kada bi ga neko pitao za koga će da glasa on je odgovarao ,,pitaj me to u ponedeljak''. Šta misliš, da li tog molera ljudi shvataju ozbiljno?

  16. #1766
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Izgleda da će ovaj ruski kepec i bivši pukovnik KGB-a, dati doprinos stvaranju Sjedinjenih evropskih država,i to takav kakav nijesu dali svi evroentuzijasti zajedno u 3 vijeka koliko ta ideja postoji.
    vise je on uradio za ovih mjessec dana nego ovi nasi za 10 godina.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #1767
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Nemamo izbora, ako cemo bezbjednu drzavu, izbjegavanje istorijske sramote i ogromnih troskova po zivotnu okolinu.

    Bilo kako bilo, mi nemamo potrebu da sad ulazimo u NATO, nemamo prijetnju po teritorijalnu sigurnost, i najbolje je ne svrstavati se i sacekati da se zavrse prestrojavanja u globalnoj ekonomiji i politici. Nama ce ovakvo opredjeljivanje vjerovatno vec sad da donese veliku ekonomsku stetu, citali ste po medijima ovih dana situaciju sa Rusima.
    griješiš da smo bezbjedni, bezbjednost je u ovom trenu vrlo relativan pojam - zamisli scenarijo desi se neki teroristički napad hemijskim agensima širih razmjera - kako bi mi reagovali? kako bi se postavili, koje službe imamo za to? ovo da napomenem ne želim ali se vrlo lako može desiti (hemijski napad uzeh kao banalni primjer)
    napisah neđe, najvjerovatnije u drugu temu, Crna Gora je sad periferna država EU da je tako nazovem, postali smo spoljni sloj granice EU i za očekivati je veći protok azilanata, koji opet sami po sebi mogu uticati na bezbjednost..
    neutralnost nipošto ne dolazi u obzir prije svega što naša vojska ni brojčano ni tehnički ne može da se nosi sa ovim primjerima koje sam naveo
    što se tiče troškova ko reče da iznose na godišnjem nivou oko 400+K eura? (ako uđemo u NATO) što je daleko manje od 2,5 miliona koje smo dali za naoružanje - sad ne vjerujem ja da su to zaokružene brojke, ali mislim da ne može ni biti većih odstupanja
    globalna ekonomija ne zavisi od zapada i rusije, to opet da ponovim.. u situaciji kad Putin može da zatvori gas Evropi a Evropa Putinu da udari po novčaniku i tako mu skine dobar dio bogatstva od 40milijardi - mislim da bi Putin odustao od megalomanskog projekta ''Sovjetski Savez vol.2'' pa ajde da je samo on u pitanju, tu je milion drugih običnih građana Rusije razasutih svuda po kontinentu, pa i kod nas - šta bi se desilo njima da im EU uvede novčane i druge sankcije? Čak ni pitanje snadbijevanja gasom ne zavisi od Moskve - Ameri su postali najveći izvoznik gasa..
    da je ovo partija pokera koja se odigrava u Ukrajnu rekao bih da je Putin dobar blefer al da ostaje ubrzano bez aduta

  18. #1768
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Imao sam ja jednog molera iz Zete, i kada bi ga neko pitao za koga će da glasa on je odgovarao ,,pitaj me to u ponedeljak''. Šta misliš, da li tog molera ljudi shvataju ozbiljno?
    Nije neutralnost izbjegavanje izbora, neutralnost je izbor.

  19. #1769
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    meni se cini da su Vas izmanipulisali ko malo koga...

    Hvala Lepo

  20. #1770
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    griješiš da smo bezbjedni, bezbjednost je u ovom trenu vrlo relativan pojam - zamisli scenarijo desi se neki teroristički napad hemijskim agensima širih razmjera - kako bi mi reagovali? kako bi se postavili, koje službe imamo za to? ovo da napomenem ne želim ali se vrlo lako može desiti (hemijski napad uzeh kao banalni primjer)
    napisah neđe, najvjerovatnije u drugu temu, Crna Gora je sad periferna država EU da je tako nazovem, postali smo spoljni sloj granice EU i za očekivati je veći protok azilanata, koji opet sami po sebi mogu uticati na bezbjednost..
    neutralnost nipošto ne dolazi u obzir prije svega što naša vojska ni brojčano ni tehnički ne može da se nosi sa ovim primjerima koje sam naveo
    što se tiče troškova ko reče da iznose na godišnjem nivou oko 400+K eura? (ako uđemo u NATO) što je daleko manje od 2,5 miliona koje smo dali za naoružanje - sad ne vjerujem ja da su to zaokružene brojke, ali mislim da ne može ni biti većih odstupanja
    globalna ekonomija ne zavisi od zapada i rusije, to opet da ponovim.. u situaciji kad Putin može da zatvori gas Evropi a Evropa Putinu da udari po novčaniku i tako mu skine dobar dio bogatstva od 40milijardi - mislim da bi Putin odustao od megalomanskog projekta ''Sovjetski Savez vol.2'' pa ajde da je samo on u pitanju, tu je milion drugih običnih građana Rusije razasutih svuda po kontinentu, pa i kod nas - šta bi se desilo njima da im EU uvede novčane i druge sankcije? Čak ni pitanje snadbijevanja gasom ne zavisi od Moskve - Ameri su postali najveći izvoznik gasa..
    da je ovo partija pokera koja se odigrava u Ukrajnu rekao bih da je Putin dobar blefer al da ostaje ubrzano bez aduta
    Zar ti nije mnogo realniji taj teroristicki napad kad udjemo u NATO, nego sad kad nemamo neprijateljskih zemalja?

    Mnogo su veci troskovi ulaska u NATO od ovih koje si ti naveo, a Vlada i dalje nije napravila valjanu analizu procjene troskova eventualne vojne neutralnosti, koja je prema mnogim izvorima i ekonomski isplativija.

    Ovo zadnje sto si pominjao je tvoje vidjenje ukrajinske situacije, kao sto i sam kazes ne vrti se sve oko SAD-a i Rusije, i nijesam ni mislio samo na njih kad sam rekao globalna ekonomija, mislio sam na sve zemlje BRIK-a i ostale, kojima ne pada na pamet da razmisljaju o ulasku u NATO. Zato treba biti pametan i sacekati sva ta prestrojavanja, a ne ulaziti u NATO i zapecatiti sebi sudbinu za narednih x godina, a kao sto rekoh, 1)nije nam nikakva nuzda, i 2)SAD gube primat kao ekonomska supersila. UZ to, sacuvacemo i obraz drzave i njene prirodne resurse. To sto je ostalo, i od jednog i od drugog.

  21. #1771
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    moja parola nije krim je rusija, nidje to nijesam rekao niti je to stav grupe. To sto je djevojka u svoje slobodno vrijeme iskazala svoj licni stav, ne govori o stavovim grupe.
    Ah da, i citiranje petra prvog, veliki anticrnogorac to bijase. I hvala ti sto me persiras.
    Како није твоја, кад си на митингу ђе су људи и за говорницом носили те мајице.

    Свети Петар Цетињски је највећи црногорски владар између Црнојевића и Краља Николе.Човјек који је на прави начин схватио Црну Гору.Нисам имао прилике да видим потврду његових задњих ријечи о томе да треба да се држимо Русије, али и да је то рекао, то су биле ријечи за његовог наслиједника а не за нас 184 година касније.Уз то треба рећи да се ни наслљедник тј. Петар Други није држао тога.
    Али све да је и то рекао ниђе није помињао неутралност већ савез са Русијом.a организација којој ти припадаш, је као случајно одабрала трг који носи његово име и има његов споменик.

    Ја не знам само јеси ли ти наиван, па не знаш на какве скупове идеш, или нам ође продајеш муда за бубреге тј. покушаш да скуп на којем су се окупили српски националисти замоташ у неку грађанску и либералну обланду, да би се ставови изречени на том скупу боље примили.
    Рекао сам да ћу ти поставити дијагнозу, и сада сам потпуно сигуран да је ово друго у питању.
    Last edited by BAR; 23-04-14 at 22:40.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #1772
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Zar ti nije mnogo realniji taj teroristicki napad kad udjemo u NATO, nego sad kad nemamo neprijateljskih zemalja?
    taj napad uzeh za primjer al ima tu mnogo drugih stvari i iz civilnog bezbjedobosnog sektora koje ne bi mogli sami da riješimo.. sve je to prolazilo kako je prolazilo ali vremena se mijenjaju i moramo se prilagodit svemu što nas čeka u bliskoj budućnosti - ajd da smo jaki ekonomsko, industrijski al ovako? teško neutralnost.. a teško da bi proizveli više neprijatelja s ulaskom u NATO od ovog sadašnjeg broja..
    čisto sumnjam da će se i u budućim geopolitičkim i bezbjedonosnim odnosima nešto promijenit posebno potencijalni nestanak NATO-a sa te scene - gotovo nemoguć scenaraio iz više razloga
    Rusija sa druge strane ima opcija al to ne zavisi od nje koliko od Putina a čekat njega da razluči oće li Sovjetski Savez ili nešto treće je pomalo smiješno za moj pojam..
    Last edited by Swedish_House_Mafia; 23-04-14 at 23:22.

  23. #1773
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Izgleda da će ovaj ruski kepec i bivši potkazivač KGB-a, dati doprinos stvaranju Sjedinjenih evropskih država,i to takav kakav nijesu dali svi evroentuzijasti zajedno u 3 vijeka koliko ta ideja postoji.
    u ovakvim slučajevima (koji se dešavaju i oko Japana i oko Venecuele i svuda gdje lete) ipak mislim da je više u pitanju standardna "disciplina" ruskih pilota svjesnih da nikome normalnom ne bi palo na pamet da ih gađa i onda se krate putanje i slično... time takođe dižu nalet suparničkim pilotima i podižu borbenu gotovost pa eto neke koristi i za drugu stranu
    She is only here to annoy herself!

  24. #1774
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Zar ti nije mnogo realniji taj teroristicki napad kad udjemo u NATO, nego sad kad nemamo neprijateljskih zemalja?
    Ubiše se teroristi od toliko napada na zemlje članice. Ja od pustih bombi više ne mogu ni do butige na pivu.

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Mnogo su veci troskovi ulaska u NATO od ovih koje si ti naveo, a Vlada i dalje nije napravila valjanu analizu procjene troskova eventualne vojne neutralnosti, koja je prema mnogim izvorima i ekonomski isplativija.
    Hrvatska je ulaskom u NATO i kratkoročno i dugoročno uštedjela ogromne novce tako da bih volio čuti koji su to troškovi ulaska u NATO?

  25. #1775
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    u ovakvim slučajevima (koji se dešavaju i oko Japana i oko Venecuele i svuda gdje lete) ipak mislim da je više u pitanju standardna "disciplina" ruskih pilota svjesnih da nikome normalnom ne bi palo na pamet da ih gađa i onda se krate putanje i slično... time takođe dižu nalet suparničkim pilotima i podižu borbenu gotovost pa eto neke koristi i za drugu stranu
    Ako je to Putinov rezon (a ne isključujem) onda je to ponašanje koje se može karakterisati samo kao idiotsko.
    Političke implikacije koje ostavlja ovakvo ponašanje su ogromne. Uvježbavajući svoje pilote naletima nad tuđim nebom, Kremlj samo doprinosi čvršćem zbijanju redova među okolnim zemljama.
    Sem toga ukoliko bude ponavljao ovaj "sport", nikakvu dilemu nemam da će neki od tih aviona (prije ili kasnije) biti oboren.
    Meni Rusija danas liči na seosku bitangu koja razvija neobičan običaj da se pri susretu sa drugim seljanima na njih osvrće prijetnjama, uvredama, a katkad ponekom zalijepi i šamar.
    Rezultat takve politike je da će Rusija naokolo (i uglavnom bez razloga) sebi stvoriti jako veliki broj neprijatelja. A takva situacija nikada ne završi dobro za seosku bitangu.
    Međutim, posmatrajući ponašanje Putina, ja zapravo imam samo jednu dilemu, sažetu u dvije moguće opcije:
    1. na čelu Rusije se nalazi bolestan čovjek (megalomanija je ozbiljna mentalna bolest - http://hr.wikipedia.org/wiki/Megalomanija)
    ili...
    2. na čelu Rusije nalazi se osoba unajmljena da radi za interes Zapada, kom je u vremenu ekonomske i duhovne krize nasušno potrebna nova ideja koja će mu pomoći da se revitalizuje, pročisti i (opet) ujedini

    Treću mogućnost, i pored svih napora - ne vidim.
    Last edited by El Re; 24-04-14 at 10:18.

Page 71 of 199 FirstFirst ... 216167686970717273747581121171 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •