View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 50 of 199 FirstFirst ... 4046474849505152535460100150 ... LastLast
Results 1,226 to 1,250 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #1226
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kina ulaže i u SAD, i to kupuje milijarde njihovih obveznica.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  2. #1227
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jel Ukrajina clanica NATO-a ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  3. #1228
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Nije.

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Da, ja sam za NATO. Ako me pitaš da li sam za to da CG uđe u NATO, potpuno mi je svejedno,
    ako ti nije bilo svejedno za Hrvatsku onda ne bi trebalo ni da je za CG jer je i za Hrvatsku dobro ako CG udje u NATO
    She is only here to annoy herself!

  4. #1229
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Nije.



    ako ti nije bilo svejedno za Hrvatsku onda ne bi trebalo ni da je za CG jer je i za Hrvatsku dobro ako CG udje u NATO
    Moram počet pisat razumljivije. Meni osobno je svjedeno, što bi se reklo meni ni u džep ni iz džepa, ali svakako da je za Hrvatsku dobro da CG uđe u NATO jer dobijamo stabilnije susjedstvo, što garantira neki mir a moguće i porast gospodarske suradnje. Hrvatskoj je crnogorsko tržište, bez obzira što je malo, jedno od najbližih i najzanimljivijih, a HV je u potpunosti opremljena hrvatskim proizvodima visoke i najveće kvalitete (puške, pištolji, uniforme, kacige, borbeni ranci, čizme) što znači da bi CG mogla uvoziti barem dio te opreme koja zadovoljava sve NATO standarde. Jesam li sad jasniji

  5. #1230
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    jel Ukrajina clanica NATO-a ?
    Sto ako nije?

  6. #1231
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šteta…
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  7. #1232
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Kako pokušava da se nametne da su Crnogorci isključivo za ulazak u NATO, a Srbi protiv, i to rade i dps i prosrpske partije i organizacije i uspijeva im izgleda.




    Ako je za podršku NATO-u potrebno da se aktivira dps mašinerija, red je da se zapitate kakva je ta podrška, da li je zasnovana na osnovu prosvijetljenih ljudi koji su napunjeni činjenicama i svim dobrim stranama NATO-a, ili ti ljudi i dalje nemaju blage veze o čemu se radi ali partijska direktiva se mora poštovati?

    A kampanja protiv NATO-a koju vode NSD, Srpska Lista i ostale prosrpske partije i organizacije samo negativno utiče na neopredijeljene i protivnike NATO-a koji su neke druge nacionalnosti.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  8. #1233
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Šteta…
    Quote Originally Posted by Taxman View Post
    Sto ako nije?
    Hvala Bogu da nije, jer bi sad skliznuli lagano u WW3.

  9. #1234
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ttebala je… ako je imala šansu
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  10. #1235
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Kako pokušava da se nametne da su Crnogorci isključivo za ulazak u NATO, a Srbi protiv, i to rade i dps i prosrpske partije i organizacije i uspijeva im izgleda.

    Ako je za podršku NATO-u potrebno da se aktivira dps mašinerija, red je da se zapitate kakva je ta podrška, da li je zasnovana na osnovu prosvijetljenih ljudi koji su napunjeni činjenicama i svim dobrim stranama NATO-a, ili ti ljudi i dalje nemaju blage veze o čemu se radi ali partijska direktiva se mora poštovati?

    A kampanja protiv NATO-a koju vode NSD, Srpska Lista i ostale prosrpske partije i organizacije samo negativno utiče na neopredijeljene i protivnike NATO-a koji su neke druge nacionalnosti.
    Jednostavno, neće se pitat ni DPS, ni SNP, niti neka treća ili peta stranka.

    Kome ćemo biti poligon pitaju se isključivo NATO i eventualno neke druge opcije koje se kao odgovor na NATO tek aktuelizuju na svjetskoj sceni.

    Možemo mi ođe naklapat koliko nas volja i praviti se da takve odluke zavise od nas, ali i "TEORETSKI LJUBAV LIJEPO ZVUČI, al' MALČICE JE DRUKČIJE U PRAKSI"

    Jednostavno, u čijem sastavu budemo - taj neko je se sigurno više založio da tako i bude.

    A da smo do sada trebali NATO-u mi bi odveć bili u tom savezu!
    Last edited by Xerxes; 02-03-14 at 20:45.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #1236
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ko ce sjutra zabranit Vucicu da zastiti Srbe u CGi,
    i Srbima da blokiraju kasarne i policijske jedinice, Putin je ispisa RECEPT.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #1237
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ko ce sjutra zabranit Vucicu da zastiti Srbe u CGi,
    i Srbima da blokiraju kasarne i policijske jedinice, Putin je ispisa RECEPT.
    Bog pomoga toga koga će Vučić da zaštiti.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  13. #1238
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Koliko se zapravo samom dps-u ulazi u nato? Bi li to ugrozilo poziciju M Dj kao vjecitog faktora stabilnosti u Cg, pa i u regionu?

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  14. #1239
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne vidim razliku, 1918-25, 1940-41, 1990-96 i ove HISTERIJE oko Ukrajine, samo sto nema klanja po kucama hladnim oruzjem, sad nas KOLJU VERBALNO PO PORTALIMA, FORUMIMA I FACEBRUKU, draze im Rusko .ovno od Jamericke torte.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #1240
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Niksic/Herceg Novi
    Posts
    511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ne vidim razliku, 1918-25, 1940-41, 1990-96 i ove HISTERIJE oko Ukrajine, samo sto nema klanja po kucama hladnim oruzjem, sad nas KOLJU VERBALNO PO PORTALIMA, FORUMIMA I FACEBRUKU, draze im Rusko .ovno od Jamericke torte.
    To sto ne vidis razliku govori samo o tebi, ne o situaciji Nego reci nam, ima li ta Americka torta ukus bombi i osiromasenog uranijuma?

    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  16. #1241
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mene je Jamerika podnivila na Trumanova jajca i sir kackavalj, ja ne grizem ruku koja me hranila i primila stotine hiljada Crnogoraca da se takmice na otvorenom trzistu dje se postuju LJUDSKA PRAVA, od DOZNAKA je zivjelo pola CGe, sa ZAPADA, a ZAPAD mijenja PREDSJEDNIKE I PARTIJE kao donje gace,
    Rusiju pamtim kao donosioce KOMUNIZMA NA GUSENICE,
    Medjarskoj Puskas je prebjega u Spaniju,'
    Cesku i Slovacku JAN PALAH se zapalio od "SRECE", kad su dosle BACUSKE,
    Avganistan pamti UVOZ RUSKE DEMOKRATIJE,
    Gruziju su ODGRIZLI,
    Moldaviju blokirali,
    Srbiju IZLUDJELI,
    CGu opljackali,
    postujem i volim Ruski narod, ali umirem kao Gogolj od STIDA I SRAMOTE, sto GLAVARI RUSKI CINJE SVOJIM ZIVIM DUSAMA, nekad su trgovali MRTVIM DUSAMA,
    za njih je pojedinac ravan govnu, GAZI GA LUDA TROJKA VLASTELINA SA VOTKOM U DESNICI RUCI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #1242
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    Koliko se zapravo samom dps-u ulazi u nato? Bi li to ugrozilo poziciju M Dj kao vjecitog faktora stabilnosti u Cg, pa i u regionu?

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    ja sam jednom ovdje rekao da se samom DPSu ne ulazi u NATO, pa i sami vidimo da svi kukaju kako je slabo izreklamiran NATO, kako bi to trebalo bolje, da se ne objasnjavaju prednosti itd.
    sami DPS ce vise izgubiti nego dobiti ako udjemo a moraju se zalagati za isti jer da ne rade to proglasili bi ga diktatorom i sl.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #1243
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ko ce sjutra zabranit Vucicu da zastiti Srbe u CGi,
    i Srbima da blokiraju kasarne i policijske jedinice, Putin je ispisa RECEPT.
    Htjedoh ja jednom provući paralelu između Rusije i Ukrajine i Srbije i CG, al rekoh pušti đaola, u miru se svi prave pametni.

  19. #1244
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Niksic/Herceg Novi
    Posts
    511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Црна Гора је само неколико пута гађана током НАТО интервенције и далеко од тога да је била обасипана било чим, осим можда храном и новцем да би преживјела Милошевићеву спољну и унутрашњу изолацију, као и оружјем да би се бранила од Милошевића.

    Руски капитал у ЦГ је углавном капитал који је стечен разним малверзацијама и зато се лако уклопио са локалним економским кретањима.На приморју су се обогатили се појединци, а велика већина је ималала тек неке минорне и то посредне бенефите.

    Не може доћи до развоја и напретка за цијело становништво, без владавине закона.
    Владавину закона не можемо наћи у интеграцији са Русијом, већ у интеграцији са Њемачком.

    Далеко од тога да је сад позивам на прекид економске сарадње са Русијом (ону емотивну не можемо прекинути никад), али ми морамо знати гдје смо и чему тежимо.
    Sacekaj - ako je bilo manje bombi nego sto je baceno na Srbiju - to je kao da bombardovanja nije ni bilo, je l? Odusevljava me logika eurofanatika, uvijek...

    Dobro kad ti znas da je sav ruski kapital stecen malverzacijama, dok si za kapital zapadnoevropskih zemalja siguran da je cist kao suza

    Niko ovdje ne govori o integraciji sa Rusijom, vec o otvorenom licemjerju i cinizmu zapada, i eurofanatika sa ovih prostora, shvatas?
    Dok Amerikanci kroz NATO okupiraju zemlje, ekspoatisu njihova prirodna bogatstva, stvaraju konflikte dje ima odgovara, bombarduju i vrse akcije mimo medjunarodnog prava i SB - za pomenute "zapadnjake" sa ovih prostora je to u redu. Ali kad Rusija rasporedi sacicu vojnika na teritoriju gdje je njeno vecinsko stanovnistvo, tik uz njenu granicu, i sve to uradi bez ispaljenog metka i slomljenog prozora - eurofanatici polude sa pricom o okupaciji. Ne moze biti jasnije od ovog, mislim...

  20. #1245
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milano007 View Post
    Sacekaj - ako je bilo manje bombi nego sto je baceno na Srbiju - to je kao da bombardovanja nije ni bilo, je l? Odusevljava me logika eurofanatika, uvijek...
    Прво неупоредиво мање.ЦГ је била само окрзнута.
    Друго много опасније од НАТО бомби је то што је Милошевић затворио државну и међурепубличку границу и што ЦГ са 100.000 избјеглица није могла увозити храну, да не говоримо о покушајима да се украде америчка помоћ у храни која је дошла бродовима у Луку Бар, или можда о нафти, и о томе како је Милошевић планирао да изазове НАТО да гађа Луку Бар да би он имао изговор за свргавање ЦГ Владе, са седмобатаљонским бандама.

    Из тог периода НАТО бомбе су биле најмања опасност по ЦГ.Милошевићева камарила је била највећа, усуђујем се рећи и једина опасност.

    Quote Originally Posted by Milano007 View Post
    Dobro kad ti znas da je sav ruski kapital stecen malverzacijama, dok si za kapital zapadnoevropskih zemalja siguran da je cist kao suza
    Познајем довољно Руса.
    Капитал у западноевропским земљама а посебно у Њемачким земљама је стечен кроз генерације мукотрпног рада, уз повремено пљачкање других држава и народа.
    Капитал у Русији је стечен пљачкањем сопственог народа и друштвене имовине по принципу "закољи вола за кило меса" или на основу одређених дојава у пљачкашкој приватизацији. Тај исти принцип је примјењиван и овдје код нас.
    Далеко од тога да се то односи на сав капитал, али свакако на добар дио.

    Quote Originally Posted by Milano007 View Post
    Niko ovdje ne govori o integraciji sa Rusijom, vec o otvorenom licemjerju i cinizmu zapada, i eurofanatika sa ovih prostora, shvatas?
    Dok Amerikanci kroz NATO okupiraju zemlje, ekspoatisu njihova prirodna bogatstva, stvaraju konflikte dje ima odgovara, bombarduju i vrse akcije mimo medjunarodnog prava i SB - za pomenute "zapadnjake" sa ovih prostora je to u redu. Ali kad Rusija rasporedi sacicu vojnika na teritoriju gdje je njeno vecinsko stanovnistvo, tik uz njenu granicu, i sve to uradi bez ispaljenog metka i slomljenog prozora - eurofanatici polude sa pricom o okupaciji. Ne moze biti jasnije od ovog, mislim...
    Ја не осуђујем Русију.То су ствари великих сила.
    Американци кроз НАТО нису окупирали ниједну земљу осим Авганистана а тамо до дана данашњега нису експоатисали било какву руду или нафту.

    Проблем је твој што не видиш разлику између Еуроцентризма који Њемачка и Француска форсирају и Атлантизма САД и Велике Британије.
    Зашто је то тако лако је објасити.
    Вјерујем да си Србин, а и Атлантизам и Еуроцентризам су свак на свој начин спријечили Србе да буду Русија на Балкану, на штету других народа па и Црногорског као и на штету сопственог народа муслиманске вјере (Бошњаци).
    Стога за тебе као српског патриоте, не постоји савезник на западу већ су то све непријатељи и мора се тражити партнер, тј. велики Брат на истоку, (а тај велики Брат више воли Бугаре од вас)
    Last edited by BAR; 05-03-14 at 13:20.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  21. #1246
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sjela nam je situacija u Ukrajni kao budali šamar
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  22. #1247
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ljude koji stotine hiljada tona bombi po SARAJEVU od RATKA&RASA, duze od tri godine sa preko hiljadu ubijene djece nase brace IGNORISU,
    a kukumacu zbog pametnih bombi NATO PAKTA,
    i pominju Murino i Zemun i nosu u ZEMUNU, ne smatram OZBILJNIM SAGORVORNICIMA,
    jer su NJIMA PROPORCIJE ZLOCINA POREMECENE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #1248
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Zasto nece biti referenduma, a clanstvom u nato ili EU se ogranicava drzavnopravni subjektivitet koji je osvojen upravo referendumom na kom je uslovljena potrebna vecina bila 55%.
    Da sjutra neka druga parlamentarna vecina raspise referendum, a narod se izjasni da ne zeli u nato, ko snosi odgovornost ? Ili je izio vuk magarca, moze li neko od gradjana da podigne tuzbu protiv donosioca takve odluke ?

  24. #1249
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za EU ce biti referenduma, jer clanstvo ogranicava suverenitet, sto sa NATO nije slucaj.

  25. #1250
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Zasto nece biti referenduma, a clanstvom u nato ili EU se ogranicava drzavnopravni subjektivitet koji je osvojen upravo referendumom na kom je uslovljena potrebna vecina bila 55%.
    Da sjutra neka druga parlamentarna vecina raspise referendum, a narod se izjasni da ne zeli u nato, ko snosi odgovornost ? Ili je izio vuk magarca, moze li neko od gradjana da podigne tuzbu protiv donosioca takve odluke ?
    Samo istupimo iz saveza. Simple as that. Francuzi su slicno uradili.

Page 50 of 199 FirstFirst ... 4046474849505152535460100150 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •