View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 95 of 199 FirstFirst ... 4585919293949596979899105145195 ... LastLast
Results 2,351 to 2,375 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #2351
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kompas View Post
    Eto da zaokružim na 200 protiv NATO. Samo toliko na ovoj temi. Pozdrav.
    Prepuštam vama temu, mada iskren da budem nisam je ni čitao... a ja idem da se bavim nečim konkretnim.
    Što se rezultata ovog prastarog pool-a tiče i na onoj anketi iz 1945 Nemačka je proglašena nedemokratskom pa bi danas većina dali bubreg da žive tamo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #2352
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Samo gledam interese Crne Gore, a što se svih ostalih tiče apsolutno me ne intetesuje. Tako da sam definitivno za ulazak u zločinačku organizaciju koja nam osigurava integritet zemlje
    Da li je zaista u interesu CG da uđemo u NATO? Više mi izgleda da se mi tu ništa ne pitamo...

  3. #2353
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    zar nije u programu Pravedne CG ulazak u NATO?
    She is only here to annoy herself!

  4. #2354
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Da li je zaista u interesu CG da uđemo u NATO? Više mi izgleda da se mi tu ništa ne pitamo...
    Sama si rekla da nisi čitala topic ali naravno da jeste. Svi koji su protiv NATO-a gledaju sa strane emocija (tipa bombardovali su nas i način na koji uvode demogratiju u neke zemlje)
    Ali gledajući hladne glave na pozitivne i negativne strane članstvo u NATO alijansu bi nam donijelo prijeko potrebnu sigurnost

    NATO=teritorijalna sigurnost države (što većini anitNATO orjentisanih ne odgovara)
    NATO= bolja odbrana od hipotetičkih napadača(modernizacija vojske uz minimalna ulaganja + žestoki saveznici)
    NATO= poništavanje jedinog aduta DPS-a (straha od velikosrpstva), a samim tim i vjerovatno penzionisanje naše drage vlasti

    Što se negativnih aspekata tiče:

    NATO= moraćemo da šaljemo naše momke u neke zapičkovce u kojima je NATO aktivan.NEĆEMO JER TO NIJE PRAVILO
    NATO=bombardovali su nas. Da se time vodimo Njemcima bi i dan danas bio zabranjen ulazak u zemlju
    NATO=zločinačka organizacija koja "uvodi demokratiju" u zemlje u kojima vidi interes. Niko ne spori, ali me živo zabolje dok god koristi Crnoj Gori
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #2355
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Da li u NATO

    Nema tu opipljive koristi. Teritorijalne pretenzije mogu da se pojave u varijanti, mi neutralni ili stanemo otvoreno na neku stranu, pa nas ova druga onako raskube. Tipicni primjer svega toga je ukrajina.
    Po X-ti put, nato nije savez sakupljaca herbarijuma, vec jako agresivan vojni savez. Te price da ne moramo da idemo u ratove su smijesne. Nego smo dosli da uradimo sta, sklonimo Dps. Iskreno nijedan od razloga koji si pomenuo meni nisu razlog za ulazak.
    Najrealniji razlog je da smo primorani jer sve okolne zemlje jesu clanice, i u slucaju da mi podjemo na drugu stranu, iste te clanice nato saveza ce nam lagano pomoci da se raskubemo medjusobno.
    Ali eto to nece niko da kaze

  6. #2356
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nikoga ne interesuje podrska javnog mnjenja, iskreno. Mislim da je to cisto prica, iza koje se krije ko je zaposlen i stav buducih zaposlenih. NATO je isuvise kompleksan sistem da bi se dozvolilo curenje informacija zbog zaposlenih. Tu svi moraju da budu na jednoj strani. Nijedna drzava nema striktno veliki broj nato zaposlenih. Tu su ukljucene vojska policija politicari koji dobijaju razlicite informacije.
    Naravno da ako vecinska podrska stanovnistva nije na istom pravcu, dolazi do curenja povjerljivih i polupovjerljivih informacija. Pa nasi novinari, kakvi su takvi su, dobiju pojedine informacije, a ne kad dodje do razniraznih globalnih igraca bezbjednosnog sektora
    Da skratimo i ostavimo politicku korektnost, rizicni smo jer se nijesmo izlijecili od rusofilije i ostalih srbopravoslavnih vudu-budalastina kojima je kontaminirano crnogorsko bice u vrijeme potonje dinastije. Sa ostalim postkomunistickim zemljama NATO nije morao da odugovlaci proces preispitujuci bezbjedonosne rizike, odnosno lojalnost clanica, u mjeri u kojoj je to slucaj sa nama; te drzave su, izmedju ostalog, pristupile zeleci da napuste prostor gravitacije Moskve - ne samo zato sto civilizacijski pripadaju ili zele da pripadaju Zapadu, nego zato sto su imale lose istorijsko iskustvo, i to nije imalo tendenciju da se mijenja jer je imperijalna arogancija/ambicija drzava velicine i karaktera Rusije, prosto, istorijska konstanta, tome lijeka nema. Za razliku od njih, mi nijesmo istorijski i nacionalno osvijesceni, naprotiv, mi smo ponavljaci istorije koji tvrdoglavo zive u visevjekovnim iluzijama i mitovima, a jedna od opasnijih je ona o Moskvi kao osloncu i zastitniku; neznanje radja strah od promjena, a kod Crnogoraca to prelazi u autodestruktivni otpor.

    Kako god, pred nas je postavljen civilizacijski test - evoluiramo ili ostajemo u ovoj nasoj primordijalnoj supi iz koje se, logikom kandila i kletvi, bezuspjesno trudimo da razumijemo sopstvenu istoriju, medjunarodne odnose i nase mjesto u svemu tome. Na osnovu (do)sadasnjeg nivoa "znanja", iskustva i percepcije kojima raspolazemo, nijesmo spremni, kao drustvo i drzava, ni slucajnoscu, da ubodemo odgovore, ali - imamo protekciju kod direktora skole koji ce nas, poslije nekoliko ukora, pustiti da polozimo. Poslije nek vidi sta ce s nama jer mi se ne pitamo sa sobom...


    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Tipicni primjer svega toga je ukrajina.
    Ne, Ukrajina je tipican primjer nesposobnosti Evrope. Tipican primjer gresaka, neodlucnosti i, pogotovo, precjenjivanja i zaziranja njemacke spoljne politike od Rusije. Prica je vrlo jednostavna: SAD su namjeravale da ukljuce Ukrajinu u MAP 2008., Njemacka je insistirala da se odluka odlozi, zatim je, prije sledeceg samita, doslo do smjene vlasti u Ukrajini. I onda je postalo kasno; Ukrajina je posla u ***** zato sto nije postovano staro pravilo - ako hoces da nesto ispadne kako treba, pusti Amerikance. Ili - ako hoces haos, prepusti Evropljanima da se dogovaraju i pregovaraju.

  7. #2357
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Associated Press
    NATO signals no new members for the present

    Dio vezan za Crnu Goru:

    Another former Yugoslav republic, Montenegro, is widely considered the candidate closest to achieving membership. Rasmussen said that by the end of 2015, NATO foreign ministers will assess whether "the time is ripe" to invite Montenegro to join. That deadline was the only one to come out of the July 24-25 Brussels meeting of foreign ministers that reviewed NATO's "open door" policy.

    What was not spoken about publicly was the reason for NATO's delay: the reported penetration of Montenegro's intelligence service by the Russians.

    "That was the sticking point," a NATO official told AP. He spoke on condition of anonymity because he was not authorized to speak on the record. He estimated the number of Montenegrin intelligence agents with links to Russia at between 25 and 50. Steps are already under way to neutralize their activities, he added, but that "it will take some time to manage."

    Prime Minister Milo Djukanovic told his country's parliament that the decision on enlargement had been postponed because of "geopolitical reasons Montenegro cannot influence."

  8. #2358
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko je najodgovorniji u Vladi, pored ministarstva odbrane i premijera za činjenicu da smo etiketirani kao rizik i peta kolona sa cijelim odredom žbirova? e sad 25 do 50 znači ima ih iśa ... eno cijela stranka SNP. samo dio NSD jer dio ipak radi za Srbiju. ne znam da li SPC radi za ikoga osim sebe i eventualno Moskvu... da li dolazi do promjena odmah ili neđe iduće godine jer niko ne špija po ovom čelopeku?

  9. #2359
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Po X-ti put, nato nije savez sakupljaca herbarijuma, vec jako agresivan vojni savez. Te price da ne moramo da idemo u ratove su smijesne.
    Niko do sada nije sporio da je NATO agresivan vojni savez koji dijeluje prema interesima najmoćnijih članica. Što se tiče "priče" da ne moramo u ratove U STATUTU NATO SAVEZA PIŠE DA VOJNA OBAVEZA POSTOJI SAMO AKO JE NAPADNUTA ZEMLJA ČLANICA.

    Da li je što se Libije tiče Njemačka rekla Francuskoj, Britaniji i USA odjebite od nas - JESTE
    U kojim je NATO intervencijama Hrvatska učestvovala ? NI U JEDNIM JEDINIM (sem što su po završetku rata u Afganistanu poslali 320 profesionalnih vojnika i medicinskog osoblja na obuku)
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nego smo dosli da uradimo sta, sklonimo Dps.
    Vjerujem da ti je to glavni problem

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Najrealniji razlog je da smo primorani jer sve okolne zemlje jesu clanice, i u slucaju da mi podjemo na drugu stranu, iste te clanice nato saveza ce nam lagano pomoci da se raskubemo medjusobno.
    To mogu prepustiti Rusima
    Last edited by Rakun; 08-07-14 at 02:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #2360
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ulazak u NATO - da.

    Zašto ? -> Crna Gora je mala, siromašna zemlja, slabe privrede i zavisi direktno od stranih investicija i kredita. U novom globalizovanom svijetu pored Kine (kineski akademici trenutno zarađuju više od crnogorskih u prosjeku), Indije i ostalih megatržišta ona mora da nađe svoje mjesto i integriše se u veću organizaciju.

    Ulaskom u NATO se stiče utisak kod stranih investitora, da vlada zakon i da će njihova imovina biti zaštićena, a ne ko u Venecueli i sl. nacionalizovana, pokradena i td.

    Čak štaviše, NATO zemlja mora da se odazove samo ako neka druga NATO zemlja bude napadnuta što je veoma manje vjerovatno, a slanje vojnika Crne Gore u misije je i dalje u vidu dobrovoljne aktivnosti, tipa ISAF i sl. kao i do sada. Npr. jedna Njemačka nije učestvovala u ratu na Irak, već samo u Avganistanu. Druga stvar je zaštita državnih interesa, i ne može najebati ako se dođe u eventualni konflikt sa NATO-Albanijom, NATO-Hrvatskom i td. a još manje sa ne-NATO-članicama.

    Demokratija, socijalna pravda, kao i pravo na ostvarivanje sopstvene sreće su srž zapadnog svijeta, koji okuplja NATO oko sebe. Uostalom istočni blok se odavno raspao i podlijegao, jer je njegova ideologija bilo veće od dva zla i iskristalisalo se manje zlo kao demokratsko, kapitalističko društvo uređenih odnosa. I sviđalo se nekom ili ne, u Crnoj Gori će se, jednog dana, promijeniti i jedan bošnjak, albanac ili čak porijeklom stranac će moći biti na čelu države i institucija jer će se mjeriti sposobnost i skill a ne porijeklo i podobnost. Kao i u mnogim državama u okruženju pred zakonom niko pobjeći neće, bio zločin retrospektivan ili sadašnji. Jeste da ovo boli svakog vlastodršca ali tako je i promjena je neminovna. Potrebna je i modifikacija u kodeksu ponašanja i bivanja, pogotovo političara koji bi ako su na neki način iskompromitovani, trebali podnositi ostavke.

    Jedan Slavko Perović je načisto poludio zbog prevelike nade u crnogorsko društvo da će se odmah mentalno poboljšati, te je nažalost sam počeo gubiti osjećaj za realnost. Crna Gora je, kao i pojedine druge destinacije interesantna za analitičare, filozofe i demagoge jer je danas plodno zemljište za nepravdu među ljudima.

    Nego je opštepoznato da će balkanci prije rezonovati više divljački (buu ne u NATO, dolje zločinci, tra la la) -instinktivno, nego racionalno glavom i stomakom (više investicija, bolje investicije, jača pretenzija da se poštuje zakon..) bar još nekoliko godina.
    Last edited by GonL; 08-07-14 at 16:43.

  11. #2361
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://www.portalanalitika.me/politi...e-u-crnoj-gori

    Premijer Milo Đukanović kazao je da mu nikada u razgovoru sa zvaničnicima NATO saveza nije saopšteno da postoje sumnje da u crnogorskim obaveštajnim službama rade ruski špijuni, prenosi agencija MINA.
    Sad, kome vjerovati?

  12. #2362
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Vi ste Crnogorci u nebranom grozdju. Vasu "nezavisnost" su kupili Rusi, a vi bi sad da se od njih distancirate i stvarate drzavu. Zajebavate li se vi to? Ajde neka dezurni Crnogorci kazu da im Rusi nisu kupili 21.maj. Mislim, mogu, ali mogu samo da lazu. Rusi su vam kupili nezavisnost! To je tako, ma sta vi mislili o tome.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  13. #2363
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko je id rusa išta dobra vidio, pa mi da vidimo?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  14. #2364
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sama si rekla da nisi čitala topic ali naravno da jeste. Svi koji su protiv NATO-a gledaju sa strane emocija (tipa bombardovali su nas i način na koji uvode demogratiju u neke zemlje)
    Ali gledajući hladne glave na pozitivne i negativne strane članstvo u NATO alijansu bi nam donijelo prijeko potrebnu sigurnost

    NATO=teritorijalna sigurnost države (što većini anitNATO orjentisanih ne odgovara)
    NATO= bolja odbrana od hipotetičkih napadača(modernizacija vojske uz minimalna ulaganja + žestoki saveznici)
    NATO= poništavanje jedinog aduta DPS-a (straha od velikosrpstva), a samim tim i vjerovatno penzionisanje naše drage vlasti

    Što se negativnih aspekata tiče:

    NATO= moraćemo da šaljemo naše momke u neke zapičkovce u kojima je NATO aktivan.NEĆEMO JER TO NIJE PRAVILO
    NATO=bombardovali su nas. Da se time vodimo Njemcima bi i dan danas bio zabranjen ulazak u zemlju
    NATO=zločinačka organizacija koja "uvodi demokratiju" u zemlje u kojima vidi interes. Niko ne spori, ali me živo zabolje dok god koristi Crnoj Gori
    Rakune, sve što si naveo kao pozitivno ja u tome ne vidim ništa u tome pozitivno, a smatram čistom glupošću da će to značiti poništavanje aduta DPS-a sa razlogom koji si naveo.

    -Zaboravljaš da mi njima treba članstvo da plaćamo, a mislim da ne trebam da pominjem kakvo nam je ekonkomsko stanje države.
    - Zaboravljaš da sa tim će izgraditi vojne baze kod nas, unijeti ko zna šta sve , od biološkog oružja do... i da će se na kraju sve to imati veće posledice po nas nego ikakve koristi.

    Smatram da mi kao jedna mala država samo treba da budemo NEUTRALNI i ukinemo vojsku. Teško je naći razlog da neko napadne jednu demokratsku uređenu državu, pa nećemo imati prijetnje sa bilo koje strane.

  15. #2365
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Niko do sada nije sporio da je NATO agresivan vojni savez koji dijeluje prema interesima najmoćnijih članica. Što se tiče "priče" da ne moramo u ratove U STATUTU NATO SAVEZA PIŠE DA VOJNA OBAVEZA POSTOJI SAMO AKO JE NAPADNUTA ZEMLJA ČLANICA.

    Da li je što se Libije tiče Njemačka rekla Francuskoj, Britaniji i USA odjebite od nas - JESTE
    U kojim je NATO intervencijama Hrvatska učestvovala ? NI U JEDNIM JEDINIM (sem što su po završetku rata u Afganistanu poslali 320 profesionalnih vojnika i medicinskog osoblja na obuku)

    Vjerujem da ti je to glavni problem


    To mogu prepustiti Rusima
    Debelo grijesis u ocjenama ali ajde. navikao sam da se odmah trpa u jedan kos cim nam nesto nije onako kako mislimo. Zamisli da postoje ljudi koji su pacifisti, zamisli da neko ne vjeruje da je za NATO toliko bitan socijalno ekonomski faktor kako se ovdje predstavlja, i zamisli da me ne tangira previse vlast i ko je tu dokle god ima viziju razvoja drzave. Zamisli da meni nije bitno hoce li nas raskupusati Zapad ili Rusija ako ne budemo igrali kako oni sviraju, sustina je ista. Je li ti sad lakse ili da ti kazem ja sam srbin da ti se lakse uklopi u razmisljanje pa da zavrsimo ovu prepisku

  16. #2366
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako bog da, uskoro će i otvaranje zajedničkog, bescarinskog tržišta USA-EU pa će biti svega s obje strane.
    Ni sami niste svjesni, radi poređenja, koliko je dobra donijelo otvaranje granica unutar same EU.

  17. #2367
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    dobra za one koji proizvode ali zato mediteranske zemlje u ambis
    She is only here to annoy herself!

  18. #2368
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Vi ste Crnogorci u nebranom grozdju. Vasu "nezavisnost" su kupili Rusi, a vi bi sad da se od njih distancirate i stvarate drzavu. Zajebavate li se vi to? Ajde neka dezurni Crnogorci kazu da im Rusi nisu kupili 21.maj. Mislim, mogu, ali mogu samo da lazu. Rusi su vam kupili nezavisnost! To je tako, ma sta vi mislili o tome.
    Dobro je, do prije 5 godina su to bili Albanci...

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #2369
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    -Zaboravljaš da mi njima treba članstvo da plaćamo, a mislim da ne trebam da pominjem kakvo nam je ekonkomsko stanje države.
    - Zaboravljaš da sa tim će izgraditi vojne baze kod nas, unijeti ko zna šta sve , od biološkog oružja do... i da će se na kraju sve to imati veće posledice po nas nego ikakve koristi.
    - Članstvo će Crnu Goru godišnje koštati otprilike onoliko koliko općinu Herceg Novi košta voda iz Plata. Hrvatska je članstvom u NATO-u uštedjela velike novce. Kako? Čitati cijelu temu.
    - Koje vojne baze? Gdje? Zašto? Što će unijeti? Kakve posljedice?

  20. #2370
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ako će vas region u dobri i pošteni NATO, od koga nam onda opasnost prijeti kad će oko nas biti dobri i pošteni NATO?


    Što se tiče ekonomske strane ulaska u NATO
    Možemo ojačati ekonomiju, ojačati GDP i stvoriti od Crne Gore mjesto za lijep život isključivo sami, ako ćemo mi uć u NATO, a i dalje se pitaju ljudi koji lopinjaju na svaku stranu, ako će se i dalje u zapošljavanju vrijednovati rodbinske veze više nego stručnost i obrazovanost, ako će obradivo zemljište Bjelopavlićke ravnice i dalje biti zapušteno, ako će se od Primorja do sjevera putovat 3 sata umjesto 1, ako će nam i dalje glavna privredna grana bit turizam, džaba nama NATO.

    Prije će biti da naš problem nije taj što nijesmo članica NATO-a, problem smo mi. Neće nama pomoći ni NATO, ni Rusija, ni Kina, ni Zambija ako smo nesposobni da iskoristimo mogućnosti koje su nam ispred nosa.




    Jeste, naše je samo da uđemo u NATO, kada uđemo sve će procvjetati. Glupost.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  21. #2371
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    - Članstvo će Crnu Goru godišnje koštati otprilike onoliko koliko općinu Herceg Novi košta voda iz Plata. Hrvatska je članstvom u NATO-u uštedjela velike novce. Kako? Čitati cijelu temu.
    - Koje vojne baze? Gdje? Zašto? Što će unijeti? Kakve posljedice?
    Vjerovatno se radi o tvojim kalkulacijama, ali dok mi ne dokažeš činjenično ne uzimam ih za relevantne, i sve su mi to priče za malu djecu kako MORAMO uću u NATO ili je to dobro za nas.
    Ako misliš da ulaskom u NATO imaju da nam cvjetaju ruže grdno se varaš, a pošto ne predstavljamo nikome prijetnju trebamo biti NEUTRALNA država.
    Nego, šta misliš postoji li slučajno neka vojna baza na Prevlaci i čija je?
    Hrvatcka će tek ta uvidi 'benefite' od članstva u NATO.

  22. #2372
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Ako će vas region u dobri i pošteni NATO, od koga nam onda opasnost prijeti kad će oko nas biti dobri i pošteni NATO?
    Crnoj Gori uvjek prijeti opasnost od onoga od kog je uvjek i prijetila, a članstvo u NATO stavlja tačku na to
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #2373
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    -Zaboravljaš da mi njima treba članstvo da plaćamo, a mislim da ne trebam da pominjem kakvo nam je ekonkomsko stanje države.
    Da plaća se oko 2% godišnjeg budžeta plus što praktično besplatno dobijamo starije naoružanje (glanjc novo u odnosu na naše), a pogledaj koliko plaćamo vojsku. U ostalom pročitaj malo temu da vidiš kolike bi uštede imali sa članstvom u NATO alijansi

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    - Zaboravljaš da sa tim će izgraditi vojne baze kod nas, unijeti ko zna šta sve , od biološkog oružja do... i da će se na kraju sve to imati veće posledice po nas nego ikakve koristi.
    Veći je broj članica koje nemaju bazu od onih koje je imaju


    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Smatram da mi kao jedna mala država samo treba da budemo NEUTRALNI i ukinemo vojsku.
    Da budemo neutralni kao npr. Luksemburg ?
    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Teško je naći razlog da neko napadne jednu demokratsku uređenu državu, pa nećemo imati prijetnje sa bilo koje strane.
    Hoćeš da kažeš da ovoj našoj "demokratski uređenoj zemlji" niko ne radi o glavi !?
    Onda ne znam o kojoj ti demokratski uređenoj zemlji pričaš ali to nije Crna Gora .
    Mojoj zemlji je pretprošla vlada Srbije (Koštunica) aktivno radila o glavi ili si živjela u Nepalu pa nisi upoznata sa tim. Srbijom sad vladaju bivši Radikali koji su i pored toga što se sad ližu sa Milom RADIKALI
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #2374
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ako misliš da ulaskom u NATO imaju da nam cvjetaju ruže grdno se varaš, a pošto ne predstavljamo nikome prijetnju trebamo biti NEUTRALNA država.
    JAKO mi je ružno što moram da koristim ovo poređenje koje je i glupo, ali neki ljudi su toliko ***** da jedino šokantno slikovite slike mogu da do njihovog mozga dopru. Elem...

    Da li ti smatraš da djevojci koju siluju može pomoći kad viče "ja sam neutralna, dolazim u miru"? Ili jednostavno sila Boga ne moli? Je li ti smatraš da su ratovi neka poštena rabota?

    Jesi svjesna da smo mi jedna minijatura koju palcem mogu sprštiti velike sile, ma i osrednje države? ZAŠTO BI NAS IKO POŠTEDIO ILI SE ZALOŽIO DA NAS SPASE AKO NAS NEKO NAPADNE?

    BILO KO?

    Mi smo brojčano na nivou jednog osrednjeg grada neke države? Mi nemamo načina za odbranu? Šta nije uredu sa ljudima koji stalno drve o nekoj neutralnosti KOJU NAM NI JEDNA ****** VELIKA SILA NE PRIZNAJE?

    Kad antilope postanu neutralne među lavovima, i Crna Gora će među velikim silama. Tj nikad. Lako se mi busamo neutralnošću dok je mir.... Koliko sivih ćelija je zaista potrevno da se to shvati?!

  25. #2375
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Neki od vas i dalje žive u prošlosti. Ljudi moji mi smo dobili nezavisnost 2006 i neće nas Srbija napasti da nam treba NATO da nas štiti Prevaziđite više to.
    Generalno gledano ni jednoj zemlji u svijetu ne predstavljamo prijetnju. Navodno smo demokratski uređeno društvo, i što bi neko takvu zemlju napao? Da li ste vi svjesni da za napad na neku zemlju trebaju da postoje itekako veliki razlozi (razmislite malo o istom) , i da bi se u suprotnom umiješalje velike sile.

    Ne treba nam ulazak u NATO ništa.

Page 95 of 199 FirstFirst ... 4585919293949596979899105145195 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •