Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 90

Thread: Land Rover LR4 HSE / Discovery 4 HSE

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default Land Rover LR4 HSE / Discovery 4 HSE

    Zna li ko o ovom 5.0L v8 motoru na Land Rover-u LR4 ili tamo u evropu ga zovu Discovery 4.
    I zna li ko sto o mjenjacu na ovom vozilu?

    I ima li svrhe uzimat active locking zadnju diferencijalu posto ovo vozilo vec ima traction sistem a i cuo sam da automake lock diferencijale nisu bash najbolje resenje jer trose gume vise nego sto treba ili to sad radi dobro jer je tehnologija je uznapredovala.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Prije su diferencijali bili loši i crkvali kao i mjenjač. To su neke bolesti do 2005 na manje više sve njihove terence.
    Što će ti active locking? Samo bzvz vuše elktronike u auto a to nećeš 5 puta iskoristit
    5.0 - ne brigash za registraciju?

    Uhh pardon sad vidim da si u Californiu
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Prije su diferencijali bili loši i crkvali kao i mjenjač. To su neke bolesti do 2005 na manje više sve njihove terence.
    Što će ti active locking? Samo bzvz vuše elktronike u auto a to nećeš 5 puta iskoristit
    5.0 - ne brigash za registraciju?

    Uhh pardon sad vidim da si u Californiu
    ne bi ga vozio da je odje ne boj se...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nemam nikakvo iskustvo sa LR4.
    LR3 je koma.
    TAKUMI

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kako mislish koma?

    Ako neko ima ikakvog iskusva sa locking deferencijalom da mi kaze u kakvim off road uslovima bih ima koristi od ovoga racunajuci da vozilo vec ima traction control.

    Koliko sam ja shvatio locking diferencijala omogucava odrzavanje kontrole nad povrsinom umjesto da se svaki tocak krece slobodno. Medjutim traction control bi vec trebalo da resava ovo pitanje tako da neznam sta da odlucim.
    A najvise me brine sto je aktivan sistem i sto nemogu manualno da ga ukljucim ili iskljucim po potrebi a vidim da utice na "upravljivost" pri skretanju ako je ukljucen a time i na brze trosenje guma mada je to sekundarno.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Prije su diferencijali bili loši i crkvali kao i mjenjač. To su neke bolesti do 2005 na manje više sve njihove terence.
    Što će ti active locking? Samo bzvz vuše elktronike u auto a to nećeš 5 puta iskoristit
    5.0 - ne brigash za registraciju?

    Uhh pardon sad vidim da si u Californiu
    Ja sam se iznenadio kad sam vidio da tamo prodaju 2.7 i 3.0L motore, odje samo sa ovim jaguarovim 5.0L V8.

    Nemogu ni da zamislim ovo auto sa 3.0L ili cak 2.7L sa obzirom o kakvoj se konstrukciji i funkciji radi.

    Htio bih da vidim kakve benificije bih imao sa ovom opcijom jer planiram da koristim ovo auto za dosta off roading-a ali me buni zbog traction control koja bi valjda trebala da rijesi to pitanje.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sto te brine controla trakcije? Pa to ima svaki auto koji ima ESP, to ima i LR4.
    Diff je elektronski, i AFAIK imas prekidac za 2WD, 4WD i LOCK.
    TAKUMI

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Evo sad sam bolje pogledao US verzija LR4 je masu drugacija od Evropskog. Izgleda da je veci, ima Four-corner air suspension with Terrain Response, 4WD all the time i deferencial locking je automatski sto znaci nema manuelnog izbora vec samo vozilo odlucuje kad da ga upali i to je ono sto me brine jer sam cuo da taj mehanizam utice na upravljivost vozila pri skretanju.

    da je manuelno nebi se sjekira.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    JAO!
    Daj ne ****, i ne slusaj bolesnike.
    Taj auto ima poboljsani ESP i 4X4 u odnosu na LR3.
    Prebacuje snagu i blokira diff po potrebi, i kako elektronika misli da je najbolje, a ti to u voznji neces osjetit.



    Nego, zasto uopste gledas Land Rover, kad imas japance koji su mozda malkice jeftiniji a dobijes auto bez greske kojem ne pada vrijednost kao LR-u....i td?
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    LR4 je na trziste od 2010 u USA i cijena 2010 modela je svega par iljada manja. LR3 takodje josh drzi cijenu koji je bio preteca ovom modelu medjutim nije u istom rangu.

    Dovoljno je da sjednesh u LR4 i ufatish jedan krug i da shvatish koliko je bolji. Nasao sam da odnos kvalitet/cijena je najbolje za sto meni treba i da nista nije ni priblizno ovom vozilu kad se postave zahtjevi:
    - cargo space
    - Engine Power (5.0L LR-V8 direct injection 375 hp and 375 lb/ft torque ULEV2 compliant)
    - Off-road capabilities
    - safety
    - Comfor.

    A japanci se uvijek zajebu oko jedne stvari... prave ih japanci a ja sam poveci.

    Planiram da vodim ovaj auto svudje po svijetu. Prvi test ce biti Kanada/Juzna Amerika. Mislim da za 850$ necu ni da se razmishljam za ovaj package.

    Ovo sto sam procitao je vjerovatno neka stara tehnologija posebno sto spominju prednji lock...

  11. #11
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Diferencijal je mehanički dio koji omogućava da se točkovi okreću različitom brzinom.

    Kad ideš u krivinu, točkovi koji su napolje prave veći krug i brže se okreću, oni unutra sporije. To omogućava diferencijal.

    Blokadom zadnjeg npr. diferencijala, postižeš da se zadnja dva točka kreću istom brzinom. To je super ako je jedan točak u blatu a drugi na čvrstoj podlozi. Ovaj koji je na čvrstoj podlozi vadi auto iz blata.
    Kad blokiraš diferencijal trudi se da voziš samo pravo, u suprotnom može da dođe do pucanja diferencijala.

    Automatske, elektronske i sl. blokade i nisu blokade. To su izmislili sa esuveima i drugim glupostima, pa auto preko kočnica blokira točak koji proklizava.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Planiram da vodim ovaj auto svudje po svijetu. Prvi test ce biti Kanada/Juzna Amerika. Mislim da za 850$ necu ni da se razmishljam za ovaj package.

    Ovo sto sam procitao je vjerovatno neka stara tehnologija posebno sto spominju prednji lock...
    Land Cruiser, 4Runner, JEEP wrangler ( pošto si u USA ) i sl., ja ne bi mimo njih, posebno prva dva.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ako te imalo zanima offroad, obrati pažnju na sljedeće stvari.

    - mehanička blokada prednjeg - zadnjeg - centralnog diferencijala
    - redukcija
    - barem nazad kruta osovina
    - dobar klirens

    Važno je da makar nazad ima krutu osovinu jer kad se nađe pod specifičnim nagibom, a ukoso auto stoji, ako je jedan točak na površini, on će drugi da pritiska i imaće trakciju ukoliko to dozvoljava hod amortizera i stabilizator.

    Na klirens ne obraćaj previše pažnje.
    Primjer.
    Kod Mercedes GL klirens je veći od Land Cruisera, ali to ne može da se poredi.
    Land Cruiseru je najniža tačka diferencijal, a GL je cio na nešto većoj visini od tog diferencijala.
    Šansa da zakačiš diferencijal ako paziš je mnogo manja nego da oštetiš nešto drugo na autu.

    Za ozbiljnije uspone reduktor je nezamjenjiv, i za spuštanje često po trusnoj podlozi.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ovaj LR4 ima Four-corner air suspension with Terrain Response i samo kliknesh dugme i on se podigne 2 incha (isto tako mozeshd a ga spustish ispod normalne visine) tako da imash mnogo vise prostora.





    Razlika u cijeni izmedju 4Runnera i LR4 je nedje 10 iljada(osnovnog modela ja vjerujem da je razlika i manja sa extra features) ali velika razlika u kvalitetu kako unutrasnjosti tako i ostalih features (cirka sto konja vise jer je 4runner sa 4.0L motorom max) ukljucujuci da LR4 je veci i ima bolje rapodiljen prostor i mnogo kompotniji unutra. Voznja je toliko konforna da se prosto zaboravish da se vozish u auto.

    Neznam koliko je cijena tamo ali sam gledao i onaj GL450 koji je skuplji a vidjeh masu ljudi se zali na njega, dostini se cak i zapalio. I taj auto ima masu elektricknih dzidzamidza ali...
    Brzo sam diga ruke od njega.

    Last edited by Ego_and_his_own; 21-11-10 at 22:45.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Kad ideš u krivinu, točkovi koji su napolje prave veći krug i brže se okreću, oni unutra sporije. To omogućava diferencijal...

    Kod novih difova, tockovi se blokiraju 100% ali unutrasnji se vrti sporije od vanjskog.
    TAKUMI

  16. #16
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Većina većih "SUV-a" ima vazdušno vještanje, koje ja lično ne volim, jer kad dođe do težeg terena tu elektornika i slične stvari ne pomažu, ostaješ sam sa autom i mehanikom

    Siguran sam da je LR4 super udobno auto i sl, ali bih JA uzeo 4Runnera zato što sam stalno po planinama i sl, pa su mi terenske karakteristike ispred nekih drugih.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Ja iz ljubavi prema LR ne bih ni pogledao ostale, mada sam citao/gledao uporedne testove gorepomenutih auta i na offroadu se nije desilo da Toyota odmakne LR dok je na asfaltu on bio u ogromnoj prednosti.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Većina većih "SUV-a" ima vazdušno vještanje, koje ja lično ne volim, jer kad dođe do težeg terena tu elektornika i slične stvari ne pomažu, ostaješ sam sa autom i mehanikom.

    Nisi u pravu.
    TAKUMI

  19. #19
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zašto nisam u pravu?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja cu prakticno biti mjesecima na putu i vrlo mi je vazna udobnost a pored toga zbog opreme 4Runner takodje ima manji cargo prostor, tako da u oba slucaja 4Runner nije resenje za mene. Ja imam 194 cm i 4Runner je mali, udaram glavom u plafon i moram spustiti sjediste sto mi stvara veci pritisak na kicmu, dok kod LR4 sjedim normalno.

    Takodje vucni potencijal LR4 je veci.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zato sto mehancko vjesanje nikad ne moze da parira vjesanju koje koristi elektroniku.
    Znas li sto znaci kad imas podesivo vjesanje po visini, razne kontrole difa i gasa, i obrtaja...cak kad su temperature ispod nule terenci imaju drugaciji odziv na gas, i rad getribe je drugaciji.
    TAKUMI

  22. #22
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Takodje vucni potencijal LR4 je veci.
    Proporcionalno veličini auta

    Isto će Lada Niva na terenu svima njima da pokaže ko je gazda

    Ne razmišljaj o motoru, povuklo te to što si u Americi pa sva auta velika i motori od 8.000 kubika i sl Toyote 4Runneri oko 1999 godišta što se voze širom svijeta, imaju ja mislim motore 3.0 D4D, takve imaju i Hiluxi koji su teretna auta pa ne fali snage

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja imam 194 cm i 4Runner je mali, udaram glavom u plafon i moram spustiti sjediste sto mi stvara veci pritisak na kicmu, dok kod LR4 sjedim normalno.


    Ja sam visok 6,8 i imao sam 4Runner i sjedio sam bez problema, tj. ima dosta mjesta. Ne znam odakle ti to da nema prostora, a toliki terenac.
    TAKUMI

  24. #24
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Znas li sto znaci kad imas podesivo vjesanje po visini, razne kontrole difa i gasa, i obrtaja...cak kad su temperature ispod nule terenci imaju drugaciji odziv na gas, i rad getribe je drugaciji.
    Znam samo da kad se nađemo u planini, uhvati mećava ili nešto sl, nikakva elektornika ne može da zamijeni lance na gumama, mehaničku blokadu diferencijala i 4L kod starih terenaca.

    Kod prave terenske vožnje, ti kad se nađeš u nekoj težoj situaciji ne možeš da razmišljaš i nemaš kad o napumpavanju vazdušnog vješanja...

    Da su toliko dobri, ljudi po Africi, Himalajima, Antarktiku i bilo đe van civilizacije ne bi vozili starija terenska auta sa krutim osovinama, redukcijom i sl, nego bi uživali u udobnosti i čačkali dugmiće kako bi se pokazali.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Daj nadji neki test tih starih mehanickih protiv danasnjih...
    TAKUMI

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Discovery!
    By Kliker17 in forum Televizija
    Replies: 57
    Last Post: 18-03-14, 18:28
  2. P: Land Rover 109SW 1979.god.
    By Srele in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 21-04-10, 14:10
  3. Slika menjaca za Land Rover Discovery I
    By mr_method in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 11-11-09, 13:49
  4. Land Rover Discovery
    By kaleza in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 19-09-09, 00:37
  5. Land In Montenegro!!!
    By LuTheDuck in forum English only
    Replies: 2
    Last Post: 31-10-08, 13:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •