Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 138

Thread: Brak?

  1. #51
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    ha, ha.. Boze, iluzije..
    Ali nisam rekla kad

  2. #52
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    ni ne moras..
    iluzija nije ono sto istina jeste.. :monkey:

  3. #53
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Jedva cekam da budem u braku jer ce muz da me pazi i mazi i ja njega... jer cemo da se obozavamo i volimo.
    To se moze i bez tog papira raditi

  4. #54
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Ili sam ja poludio, ili je Oljče neđe skoro na nekoj drugoj temi pričala o tome kako je brak prevaziđen, i kako ne želi da se uda. Možda ona tema o tome kako se međusobno mršikaju parovi po ulici.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    vjerovatno se Oljče šali
    She is only here to annoy herself!

  6. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Onda kad shvatim sto to zapravo znaci... velika promjena, velika odricanja, velika zrtvovanja, tudje potrebe ispred sopstvenih, velika ljubav zauzvrat
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  7. #57
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pravo vrijeme? Ono vrijeme kad osjetis da si pronasao pravu osobu za tebe pravu koja ti odgovara sa svojim vrlinama i manama i koja se uklapa u tvoju svakodnevicu i zbog koje se prioriteti u zivotu pomalo mjenjaju u glavi nastaju novi planovi i ciljevi o kojima ranije si gledao kao nedje dalekim i kroz maglu a ta osoba koja je pored tebe navela te na pomisao da mozda to sve moze da bude stvarnost i da se u tom trenutku osjecas spremnim za takvo nesto...
    Last edited by vikky; 13-02-11 at 13:29.
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  8. #58
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by qwert View Post
    Kad je o vama naljepse uci u brak mislim u kojim godinama da nije ni prerano a ni prekasno ako razumijete sta hocu pitati?
    Kako kome. Sve zavisi koliko su oboje zreli.

    Drugi faktor jeste - finansije. Nešto mi ne ide da neko s ženom ispod pečurke živi. Kad se stane na noge, obezbijedi dovoljno, možda čak i riješi stambeno pitanje (eto, da se gleda ovo zadnje, svako 10ti u CG bi se ženio, i to kad mu baba umre, pa stan ostavi) :roll:

    Itd itsl... Za muškarca svakako period od 25-30 godina.
    Za ženu možda oko 25te

  9. #59
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Itd itsl... Za muškarca svakako period od 25-30 godina.
    Za ženu možda oko 25te
    A ne ne... Prije 30te se nema sto zenit! Neka se izivi dobro, da se ne raspituje o javnim kucama po foruma! :mrgreen:
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  10. #60
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cekate mene? Eh... U istoj temi sam rekla u trenutku kad se odlucimo za decu... ali ako nadjem osobu sa kojom mislim da cu se poklopiti u vezi shvatanja braka definitivno da ... A istina je da papir tera na vecu toleranciju koja je inace potrebna u vezi izmedju dvoje ljudi koji odluce da provedu ostatak zivota zajedno... Ne mislim da ljudi treba da budu zajedno samo dok su srecni potpuno i zadovoljni potpuno... treba se oko srece i zadovoljstva potruditi itekako.

  11. #61
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    ni ne moras..
    iluzija nije ono sto istina jeste.. :monkey:
    Znas sta je iluzija onda isto... da ces van braka biti srecniji, sigurniji i slobodniji nego u braku ...

  12. #62
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    A istina je da papir tera na vecu toleranciju koja je inace potrebna u vezi izmedju dvoje ljudi koji odluce da provedu ostatak zivota zajedno...
    To je jako podlozno subjektivizmu

  13. #63
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    A ne ne... Prije 30te se nema sto zenit! Neka se izivi dobro, da se ne raspituje o javnim kucama po foruma! :mrgreen:
    BlaH! Isto ondaR važi i za žene Pošto je za sex potrebno dvoje. Broj muškaraca i žena koji bi se se ižive/se iživljavaju je izjednačen - bar približno

    Zaključak: Eto, voliš li ti da se iživljavaš dje stigneš? Osjećaš li potrebu za tim? Pošto te znam, vjerujem da je odgovor negativan.
    Dakle... Khm khm.... .... ...
    Last edited by cvxcomputers; 13-02-11 at 18:20.

  14. #64
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ja sam se ozenio sa 25.

    Shvatio sam da bi duge veze u tim godinama samo doprinijele mome staranju.

    Nisam htio da budem puno stariji od moje djece.

    Bilo mi je drago kad sam vidio u kakvoj je porodici rasla moja buduca zena, i da ce bit dobra majka - na ovo treba obratiti paznju.

    Izivio sam se prije braka.

    Sad je sve super.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Priznaj kvarni da je bilo po onoj "il me zeni il tamburu kupi u nesto se udarati mora" a ako ti tazbina tuuce ekavici onda brige mema

  16. #66
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    BlaH! Isto ondaR važi i za žene Pošto je za sex potrebno dvoje. Broj muškaraca i žena koji bi se se ižive/se iživljavaju je izjednačen - bar približno

    Zaključak: Eto, voliš li ti da se iživljavaš dje stigneš? Osjećaš li potrebu za tim? Pošto te znam, vjerujem da je odgovor negativan.
    Dakle... Khm khm.... .... ...
    Ja ako krenem da odgovaram na prvi dio posta, tacno vidim da cete me gadjati svim i svacim, ali ipak ne mogu da se suzdrzim da ne napisem - zene funkcionisu drugacije od muskaraca i to cu uvijek da kazem, pa neka bude subjektivno, neka bude da sam neupucena u danasnje tokove i sl. Moje okruzenje je takvo i jos ne cuh da udate zene obitavaju po javnih kuca ili traze nesto sa strane jer im je eto tek tako malo cefnulo da promijene. Ima ih, ali drago mi je sto spadam u vecinu (ili manjinu?) pa ne razmisljam i ne funkcionisem kao muskarac.

    P.S. Dobro vjerujes
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  17. #67
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo cu offtopic, ali ne zamjerite

    Po meni je najbolje ne ulaziti u brak uopste. Ne vidim nista lose u zajednickom zivotu koji nuzno nije krunisan papirom. Ako se volimo, ostacemo zajedno. Ako se ne volimo, olaksacemo jedno drugom odlazak. Mnogi danas zive u lazi, ubjedjujuci sebe da su u braku samo zbog djece, iako uvece legnu u krevet pored osobe koju odavno ne vole/ili cak mrze. Bolje dobar razvod nego los brak, i za supruznike i za djecu.

    - Dobro otvori oči kad se ženiš, a posle ih sklopi. - Šekspir

    - I kad spavaju na istom jastuku, muž i žena sanjaju različite snove. - Mongolska poslovica

    - Ko može upravljati jednom ženom, može upavljati i jednim narodom. - Balzak

    - Brak je nešto zašto se čovek uvek kaje, bilo da ga sklopi ili ne sklopi. - Sokrat

    - Brak je nalik na pečurku; da li je dobra ili otrovna primetiš tek kad je kasno. - Servantes

    - Oženi se na brzinu, kajaćeš se natenane. - Srpska poslovica

    - Brak je grob ljubavi,a žena krst nad njim. Safir

    - Ko se nije oženio,nije zapravo napravio nijednu veću grešku u životu. Ginis

    - Miraz je začin koji nam pomaže da progutamo ribu zajedno sa kostima. Mrožek

    - Brak sjedinjuje za čitav život dva bića koja se uopšte ne poznaju. Onore de Balzak

    - Ozeniti se - to znaci svoja prava prepoloviti, a obaveze udvostruciti. Sopenhauer

    - "Na svijetu ne postoji ništa ljepše nego što je ljubav udane žene. Nažalost, oženjeni muškarci takvu ljubav nikada ne susretnu." Bernard Shaw

    - "Svako ko tvrdi da je brak lutrija – pravi lutriji lošu reklamu." Bernard Shaw

    - "Brak je preporučeno pismo, obično pogrešno adresirano, koje je interesantno samo dok je zatvoreno." Branislav Nušić

    - "Bigamija je imati jednog muža previše, monogamija je to isto." Erica Jong

    - "Brak nije lijek za usamljenost. Djeca odrastu i odu. Ljubavnici nisu lijek za sve. Seks nije konačno rješenje. Ako ste život pretvorili u dugu bolest, onda je smrt jedini lijek..." Erica Jong

    - "Ako se bojiš usamljenosti, ne ženi se." Anton Pavlovič Čehov

    - "Čitava vještina u braku je umjeti prijeći iz ljubavi u prijateljstvo, ne žrtvujući pri tome ljubav." André Maurois
    Vecina citata na temu brak je ovakva. Ako o braku na ovaj nacin govore umni ljudi proslog vremena, nekako cu im vise vjerovati od nekoga ko je u braku samo par godina, bez namjere da bilo koga potcijenim. Gro mog pisanja je da brak cini jedan okvir koja supruznicima svjesno (ili nesvjesno) daje sigurnost, sto skoro uvijek vodi opustanju (i zapustanju) supruznika vremenom, jer se ne boje da ce jedno otici, cime drasticno obaraju kvalitet njihovog zajednickog zivota. I ko je tu na dobitku?

    Ostatak citata mozete procitati ovdje:

    Last edited by Lucas; 13-02-11 at 21:09.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koliko si godina u braku da tako dobro znas kako je "tamo"?

  19. #69
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam uopste, to je moje misljenje koje sam stekao gledajuci druge kako zive. Najbolje zakljucke izvuces kada hladne glave, nepristrasno, posmatras druge kako se ponasaju u braku. A vidio sam dosta razlicitih parova u razlicitim situacijama. Inace nisam protiv zajednickog zivota, cak nisam ni protivu braka, ko to zaista zeli, samo mislim da to nije najbolje rjesenje, jbg, bar tako mislim za sebe. Na koncu, svako ima svoju glavu da sa njom misli
    Last edited by Lucas; 13-02-11 at 21:15.

  20. #70
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Nisam uopste, to je moje misljenje koje sam stekao gledajuci druge kako zive. Najbolje zakljucke izvuces kada hladne glave, nepristrasno, posmatras druge kako se ponasaju u braku. A vidio sam dosta razlicitih parova u razlicitim situacijama. Inace nisam protiv zajednickog zivota, cak nisam ni protivu braka, ko to zaista zeli, samo mislim da to nije najbolje rjesenje, jbg, bar tako mislim za sebe. Na koncu, svako ima svoju glavu da sa njom misli
    Ja svo vrijeme ovo pricam, i ljudi me gledaju kao avetinju!
    Zasto, zasto...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  21. #71
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Nisam uopste, to je moje misljenje koje sam stekao gledajuci druge kako zive. Najbolje zakljucke izvuces kada hladne glave, nepristrasno, posmatras druge kako se ponasaju u braku. A vidio sam dosta razlicitih parova u razlicitim situacijama. Inace nisam protiv zajednickog zivota, cak nisam ni protivu braka, ko to zaista zeli, samo mislim da to nije najbolje rjesenje, jbg, bar tako mislim za sebe. Na koncu, svako ima svoju glavu da sa njom misli
    Na ovo bih dodao: Bilo gornju ili donju

  22. #72
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Malo cu offtopic, ali ne zamjerite

    Po meni je najbolje ne ulaziti u brak uopste. Ne vidim nista lose u zajednickom zivotu koji nuzno nije krunisan papirom. Ako se volimo, ostacemo zajedno. Ako se ne volimo, olaksacemo jedno drugom odlazak. Mnogi danas zive u lazi, ubjedjujuci sebe da su u braku samo zbog djece, iako uvece legnu u krevet pored osobe koju odavno ne vole/ili cak mrze. Bolje dobar razvod nego los brak, i za supruznike i za djecu.
    ne slažem se da je bolje ne ulaziti u brak uopšte, mada se slažem s tobom da ima osoba koje uveče legnu jedna kraj druge, a da se ne podnose...ja ne krivim brak kao zajednicu za to, nego osobe koje ne mogu zajedno i iskreno im zamjeram što muče jedna drugu i djecu!
    I ja ponekad legnem pored moga čojka i nema mi većega dušmanina od njega koliko me nervira, a opet mi je, pored naše djece, najvažnija osoba na svijetu! Čak i dok ga gledam kao krvnika, da se nešto zagrcne srce bi mi stalo!



    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Vecina citata na temu brak je ovakva. Ako o braku na ovaj nacin govore umni ljudi proslog vremena, nekako cu im vise vjerovati od nekoga ko je u braku samo par godina, bez namjere da bilo koga potcijenim.
    Nije ti palo na pamet da su te citate izrekli ljudi koji su bili sami, ili su u braku patili? ovo nije napisao neko kome je u braku lijepo, mada ovdje ima citata koji nijesu baš tako crni.



    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Gro mog pisanja je da brak cini jedan okvir koja supruznicima svjesno (ili nesvjesno) daje sigurnost, sto skoro uvijek vodi opustanju (i zapustanju) supruznika vremenom, jer se ne boje da ce jedno otici, cime drasticno obaraju kvalitet njihovog zajednickog zivota. I ko je tu na dobitku?

    Ostatak citata mozete procitati ovdje:
    Ne razumijem ovu boldovanu rečenicu? Je li moguće da misliš da to što sam potpisala neki papir mene mora da zadrži u braku sa mojim mužem, i da je to jedina sigurnost da ćemo ostarati jedno kraj drugoga?
    Griješiš, jednostavno griješiš! Ne očekujem da bude sa mnom zbog toga što se potpisao, nego zato što želi da bude sa mnom i to je to!
    Ne bojim se da će otići zato što znam da me voli, a kad mu ne budem više bitna, slobodno neka se pokupi, sa ili bez papira...i obratno
    Neću ti reći koliko sam dugo u braku, ali sam jako dugo u braku
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #73
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Znas sta je iluzija onda isto... da ces van braka biti srecniji, sigurniji i slobodniji nego u braku ...
    zasto?
    pa brak je samo potpis na papiru..

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    iluzija je da će ti brak riješiti neke životne probleme..ko god izbaci tu iluziju iz glave može se nadat da će mu zajednički život biti uspješan
    She is only here to annoy herself!

  25. #75
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    I ja ponekad legnem pored moga čojka i nema mi većega dušmanina od njega koliko me nervira, a opet mi je, pored naše djece, najvažnija osoba na svijetu! Čak i dok ga gledam kao krvnika, da se nešto zagrcne srce bi mi stalo!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Brak iz racuna
    By odli in forum Ljubav
    Replies: 81
    Last Post: 11-01-08, 17:09
  2. Brak + roditelji?
    By kIkICa in forum Ljubav
    Replies: 115
    Last Post: 28-12-04, 18:29
  3. brak iz sexa...
    By rain_wind_storm in forum Sex i erotika
    Replies: 17
    Last Post: 20-10-04, 19:03
  4. Gej brak, da ili ne?
    By flash in forum Religija i filozofija
    Replies: 94
    Last Post: 04-06-04, 13:29
  5. Brak iz Interesa?
    By super_girl in forum Ljubav
    Replies: 0
    Last Post: 01-01-70, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •