Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 53 of 53

Thread: Sta poceti sa 10000e

  1. #51
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    sta je covjeku struka neka se drzi sta zna i trazi u struci ulaganje , mic po mic preko noci nece zaraditi malo ce gubitaka imati al onda ako je vrijedan kvalitetan i ne zine mu guzica uspjece u svemu
    BTW, koja je tvoja struka? :devil: :mrgreen:

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    1.Sopstveni biznis
    2.Franšizing
    3.Berza
    4.Zelenašenje

    5.Banka, štednja

    Lako je otvoriti lokal ali zato kad pričepi negativan cash flow.
    Jedan od najvećih razloga propadanja biznisa je upravo taj, što se misli da je to lako.
    3. Berza u ovoj zemlji je nešto od čega treba bježat kao djavo od Amfilohija! (ili Amfilohije od djavola, nebitno)
    Neću imenovati meni drage ljude, ali... Npr od vaučerske privatizacije su dobrih 50+ hiljada u minus pošli.
    Još dosta pametnih i čestitih ljudi su svoje teško uložene pare uložili na berzu, koja je misterioznim putem toliko propala da je vrijednost akcija i preko 5 puta umanjena. eLeM, da je sreće i da neko odozgo sve to reguliše/kontroliše... Dobro bi bilo. Ovako, namjerno se pumpaju cifre, pa kad se poprodaje jadnom narodu i iznapunjaju džepovi, sjedne se na pravu vrijednost! :mad:
    4. Zelenašenje je :finer: Dobro, znam par poštenih ljudi iz Zagoriča koji imaju krvničke kamate i relativno korektno rade svoj "posao" (koliko se može). E, sad... Ajde razmisli malo, kako bi se osjećao da nekome kome su za život trebale, nema da ti vrati... A ti mu ulijećeš u kuću s namjerom da IZBIJEŠ i ISCIJEDIŠ svaki dinar iz njega, pa i u vidu polomljenih kostiju i krvi...
    E, da... I ako već nisi baš "nasilan tip" ... Može li on tebe sačekat iza kakvog ćoška.
    Quote Originally Posted by x4lt3r3gox View Post
    1) Zakupiš 100m plaže, izdaješ suncobrane, prodaješ piće, naplaćuješ prolaz onim sa termosima i kokicama... Staviš neke zvučnike, radi atmosfere i zaposliš neke ok radnike, ne one namrgođene Odradiš sezonu i imaš 3x10k za 3 mjeseca. Ostatak godine trošiš zarađeno

    2) Singliraš jednu utakmicu od 2,5 ;p

    3) Rulet ;P
    1) Uopšte nije tako lako, otac mog prijatelja je imao očajan prihod na kraju sezone, čak ni ne znam je li izvukao pozitivnu nulu.
    Imaše one luxuzne ležaljke pa je računao, nije vala mnogo 1,5 do 2€ za cijeli dan. Nema narod hljeba da jede, a sve će se ležaljke iznajmljivat :roll:
    -Mada, stranci znaju da budu mušterije, a takve plaže da se iznajme sa svim... Pa... Nije baš da su 10K, a i nije baš da "obični smrtnici" mogu tek tako to uzeti... (Čuli ikad za krupnije ribe?)
    2) Sasvim slučajno khm khm... Sam čuo za momka koji je singlirao 10K na sličnu kvotu i izgubio. E, da... Radi za ~600€ mjesečno.
    3) S ovakvim idejama... I Ruski je dobar.
    Last edited by cvxcomputers; 23-11-10 at 22:44.

  2. #52
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sta je FRANSHIZING ???

    Moze jedan ... i ki$elu !

  3. #53
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    560
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post

    1) Uopšte nije tako lako, otac mog prijatelja je imao očajan prihod na kraju sezone, čak ni ne znam je li izvukao pozitivnu nulu.
    Imaše one luxuzne ležaljke pa je računao, nije vala mnogo 1,5 do 2€ za cijeli dan. Nema narod hljeba da jede, a sve će se ležaljke iznajmljivat :roll:
    -Mada, stranci znaju da budu mušterije, a takve plaže da se iznajme sa svim... Pa... Nije baš da su 10K, a i nije baš da "obični smrtnici" mogu tek tako to uzeti... (Čuli ikad za krupnije ribe?)
    2) Sasvim slučajno khm khm... Sam čuo za momka koji je singlirao 10K na sličnu kvotu i izgubio. E, da... Radi za ~600€ mjesečno.
    3) S ovakvim idejama... I Ruski je dobar.
    1) Igrom slučaja živim na Primorju i više nego odlično znam koliko se kreću cijene, kako se radi taj posao koji pomenuh, koje lokacije su najbolje, kakva klijentela ostavlja najviše para...
    A isto tako, odlično znam kakvi zakupci, tj. koji djelovi plaže propadaju...
    Ne samo plaže, već i kafići, ako se baviš time treba da imaš stila... I da prepoznaš što narod i posjetioci toga mjesta/grada, ti silni turisti želU. Nego, već uđosmo u dubokoumne analize, previše je za maleni CdM

    2) Ovo je naravno bila šala, kao i ovo pod 3... Mislim da to pokazah emotikonima na kraju rečenica

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koji biznis poceti?
    By forumen in forum Ekonomija
    Replies: 84
    Last Post: 07-09-09, 12:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •