Page 1 of 11 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 273

Thread: Živjeti zajedno...

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Cool Živjeti zajedno...

    Mišljenja...

    Da li ste/biste nekada stanovali sa djevojkom/momkom?
    Da li je/bi to produbilo odnos ili ga narušilo (zbog različitih navika)?
    Da li bi bilo bitno mišljenje roditelja (sa obje strane)?
    Gledate li isto na useljavanje djevojke kod momka i na useljavanje momka kod djevojke?
    Da li na to gledate kao uvod u brak ili ne mora biti?

    I sva ostala pitanja na temu...

    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Mišljenja...

    Da li ste/biste nekada stanovali sa djevojkom/momkom?
    Da li je/bi to produbilo odnos ili ga narušilo (zbog različitih navika)?
    Da li bi bilo bitno mišljenje roditelja (sa obje strane)?
    Gledate li isto na useljavanje djevojke kod momka i na useljavanje momka kod djevojke?
    Da li na to gledate kao uvod u brak ili ne mora biti?

    I sva ostala pitanja na temu...

    - Vjerovatno bih, ne znam.
    - Ako bi bili baš razl. navika, onda teško da bih i pristala na to da živimo tugedr.
    - Nije bitno, meni. Nije mi bitno mišljenje ni njegovoh roditelja. Mogu da saslušam, ali dalje od toga ne, odluka bi bila samo naša. ( isto tako i za moje, svaki savjet je ok, al sad da postupam kako oni kažu, a nas 2 suprotno mislimo, to nikako)
    - Gledamo.
    - Ne mora biti. Pretpostavljam da većina misli suprotno, al ja mislim Što bude biće.. Totalno bih ne opterećeno ušla u to...
    Last edited by kuglica; 09-11-10 at 08:51.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bih zivela ako vec znam da zelim sa tom osobom da provedem ostatak zivota ili barem to msilim u tom trenutku. Nije mi bitno misljenje njegovih ako nije opravdano dobrim razlozima, bitno mi je misljenje mojih roditelja, saslusala bih. Ipak, bolje je ne zeniti se ili udavati iz razloga da bi ziveli zajedno... Mada je to tema za ozbiljne veze ili studentske veze...

  4. #4
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,401
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    ako imas 17 god ne, a ako si 25 pa na dalje da. Inace koliko god bili u vezi sa nekim ne mozete znati kakav je dok ne pocnete zajedno da zivite tako da je to topla preporuka. Medjutim ako imas malo godina pa ocete da se igrate nestasnih godina, to ne

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    agee with kaemSe. probni rad rulz

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Mišljenja...

    1.Da li ste/biste nekada stanovali sa djevojkom/momkom?
    2.Da li je/bi to produbilo odnos ili ga narušilo (zbog različitih navika)?
    3.Da li bi bilo bitno mišljenje roditelja (sa obje strane)?
    4.Gledate li isto na useljavanje djevojke kod momka i na useljavanje momka kod djevojke?
    5.Da li na to gledate kao uvod u brak ili ne mora biti?
    1. da
    2. garant narusilo
    3. Za razliku od
    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Nije mi bitno misljenje njegovih ako nije opravdano dobrim razlozima, bitno mi je misljenje mojih roditelja, .....
    meni bi bilo mjerodavnije misljenje ili cak konsenzus majke, strine, tetke i babe partnerke nego svojih. Moji i tako i tako znaju da vazda uradim naopako pa se i
    ne trude da śetuju.
    4. Ne isto nikako. Ne bih se uselio kod nje jer je iseljavanje komplikovano.
    5. Bit moRe, ali ne mora

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari u startu si negativan Budi malo optimista.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    G-kvart
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Mišljenja...

    Da li ste/biste nekada stanovali sa djevojkom/momkom?
    Da li je/bi to produbilo odnos ili ga narušilo (zbog različitih navika)?
    Da li bi bilo bitno mišljenje roditelja (sa obje strane)?
    Gledate li isto na useljavanje djevojke kod momka i na useljavanje momka kod djevojke?
    Da li na to gledate kao uvod u brak ili ne mora biti?

    I sva ostala pitanja na temu...

    -naravno da bih.
    -to se nikad ne zna,treba pokusati ako se ima uslova,pa da se vidi dje je ko
    -sto se tice mene,saslusala bih sta imaju da kazu o tome,ali bih tezila da bude onako kako sam ja odlucila.
    -nebitno je ko ce kod koga!
    -ne mora biti uvod u brak sto se mene tice.

    (kako je ovo bilo po protokolu odgovaranje_)

  9. #9
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vanbračni život je najbolja stvar za upoznavanje ali i najbolji recept za udaljavanje od partnera, tu nema foliranja i skrivanja
    moj savjet - ako hoćeš i dalje da idealizuješ partnera-ku izbjegavaj zajednički život, ako si pak za nešto ozbiljno onda samo naprijed, ali vjeruj nedostajaće vam oni trenutci tišine i mira (vjerovatno ljudi sa više članova familije znaju koliko je tišina dragocjena), smoriće te budjenje uz istu osobu, slušanja i gledanja istog, ogadiće ti prdjenje, smrdjenje i budjanje partnera.... Ali ako je ipak to ta prava osoba koja razumije, koja će promijeniti po koju svoju ružnu naviku i sa osmjehom ući u kolo obostranog trpljenja to može biti ono praaavo
    Prednosti vanbračnog života su: nema razvoda, samo se pozdravite, prava djece nasledjivanja i podjele zajedničke imovine su apsolutno ista kao u braku
    VAŽNO: iz iskustva mooog ako postoji mogućnost treba živjeti što dalje od svoje i familije svog partnera, jer, iako je lijepo jest iz njihove pinjate iako su oni nasmijani i uvijek željni da pomognu da budu dobri prema tvom partneru, kad tad će doć do problema, a onda imajte na umu da je vaš partner birao i izabrao vas a ne vašu familiju i on-ona neće(ako grama mozga ima) da trpi nikoga. dakle zaseban stan sa zasebnim stepenicama i onako s vremena na vrijeme se sretneš sa rodbinom
    kod koga nije bitno samo je bitno da imate svoj relativni mir, u slučaju da neko pomene ovo je moj stan ovo ono, preporučujem momentalno odvaljivanje šamara, kupljenje stvari i vječni pozdrav.
    vrlo je bitno postavljanje pravila i kompromis ko šta i kako može da radi, ako partner nije baš najbistriji(što mi muškarci često jesmo) treba ih napisati velikim slovima na tabli
    PS... riječ PARTNER nisam koristio slučajno
    aj sa srećom!!!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Mišljenja...

    Da li ste/biste nekada stanovali sa djevojkom/momkom?
    Da li je/bi to produbilo odnos ili ga narušilo (zbog različitih navika)?
    Da li bi bilo bitno mišljenje roditelja (sa obje strane)?
    Gledate li isto na useljavanje djevojke kod momka i na useljavanje momka kod djevojke?
    Da li na to gledate kao uvod u brak ili ne mora biti?

    I sva ostala pitanja na temu...
    Jesam i to mi je sasvim ok.Moras upoznati nekoga sa kime ces sjutra mozda da porodicu osnujes.
    Zavisi kakvi ste...
    Ne.
    Najbolje je zajedno naci stan
    Ne mora bit
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  11. #11
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Mišljenja...

    Da li ste/biste nekada stanovali sa djevojkom/momkom?
    Da li je/bi to produbilo odnos ili ga narušilo (zbog različitih navika)?
    Da li bi bilo bitno mišljenje roditelja (sa obje strane)?
    Gledate li isto na useljavanje djevojke kod momka i na useljavanje momka kod djevojke?
    Da li na to gledate kao uvod u brak ili ne mora biti?
    zivim sa djevojkom
    produbljuje i narusava
    ne
    ne (hari objasnio)
    ne

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    Hari u startu si negativan Budi malo optimista.
    Ma nijesam djaole. U startu optimista, ali znam sebe

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ma nijesam djaole. U startu optimista, ali znam sebe
    Bogomi i ja sebe, al mora se mislit pozitivno.
    Ja nekad sa samom sobom ne mogu, a ne sa nekim, al što da se radi
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema druge nego cekati da neko ima vise razumijevanja nego sami imamo prema sebi

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nema druge nego cekati da neko ima vise razumijevanja nego sami imamo prema sebi
    Ja ne znam za tebe, tek se ja nacekah zaisto :lolblue:
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Valja probati kola prije negoli ih trgujemo.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih vrlo rado stanovao sa djevojkom .... ali mislim da se moja supruga ne bi slozila sa tim :s

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Mišljenja...

    Da li ste/biste nekada stanovali sa djevojkom/momkom?
    Da li je/bi to produbilo odnos ili ga narušilo (zbog različitih navika)?
    Da li bi bilo bitno mišljenje roditelja (sa obje strane)?
    Gledate li isto na useljavanje djevojke kod momka i na useljavanje momka kod djevojke?
    Da li na to gledate kao uvod u brak ili ne mora biti?
    Bih, kad bi došlo do ideje braka.
    Vjerovatno ovo prvo, dok god ima svako svoju sobu i jednu centralnu (između naših) za opuštanje.
    Iskreno, ako bi oboje bili finansijski nezavisni, punoljetni (preko 25 god ) i voljni - ne bi (i nije).
    Ni ja se ne bih useljavala, ali može da zajedno nađemo i izaberemo.
    Na to gledam kao na zamjenu za brak ili nešto najbliže braku, jer u brak (a da je fer po obje 'zaraćene' strane) ne vjerujem. Ajd da se ograničim (nije fer), ili bar ne ako sam ja jedna od glavnih uloga ;D



    Hm....
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mogu vam rec da je lijepo vidjet da ste svi iz nekih savremenih porodica pa vam na zivljenje sa nekim(da se ono vidi moze li se sjutra i u brak),gledate sa odusevljenjem...I vjerujete da ce vam to sigurno pomoci da bolje idete u sjutrasnjicu koje se moze preko noci natracke ako joj je milo i za 15 god ljepote i izobilja...
    Ja na zalost imam konzervativnu porodicu,cije misljenje mi nije bitnije od svoga al je bitno i mozda mudrije od moga.Oni na moje otisnuce iz kuce radi neke probe pred brak ne bi s odusevljenjem gledali,dok s druge strane,moje licno misljenje je takvo da ukoliko bih strahovala da ce mi se zivot s nekim okrenuti na stetu i nesrecu onda ne bih vidjela uopste ni razlog da probam,da vidim kako je...Kad bi neko meni predlozio da zivim kod njega cisto da nas isproba da vidi kako se moze zivjeti sa mnom pa ako sve bude lako i lijepo da se vjencamo,nikad na to ne bih pristala jer je za mene to samo znak nepovjerenja i veci nego sto bi trebalo nedostatak njegove sigurnosti u nas dvoje,dok bi mi iznad svega ljubav njegova izgledala mrsavo...
    Ako hocete da vam je zivot u dvoje konstantno za 10 i niste spremni da se nosite i sa danima koji su za 0 samo ako ce to biti sa nekim koga volite i bez koga ne mozete da zamislite zivot,nemojte nista ni eksperimentisat a kamoli se zenit/udavat,no sjedite doma i zivite samotni zivot.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #20
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Mogu vam rec da je lijepo vidjet da ste svi iz nekih savremenih porodica pa vam na zivljenje sa nekim(da se ono vidi moze li se sjutra i u brak),gledate sa odusevljenjem...I vjerujete da ce vam to sigurno pomoci da bolje idete u sjutrasnjicu koje se moze preko noci natracke ako joj je milo i za 15 god ljepote i izobilja...
    Ja na zalost imam konzervativnu porodicu,cije misljenje mi nije bitnije od svoga al je bitno i mozda mudrije od moga.Oni na moje otisnuce iz kuce radi neke probe pred brak ne bi s odusevljenjem gledali,dok s druge strane,moje licno misljenje je takvo da ukoliko bih strahovala da ce mi se zivot s nekim okrenuti na stetu i nesrecu onda ne bih vidjela uopste ni razlog da probam,da vidim kako je...Kad bi neko meni predlozio da zivim kod njega cisto da nas isproba da vidi kako se moze zivjeti sa mnom pa ako sve bude lako i lijepo da se vjencamo,nikad na to ne bih pristala jer je za mene to samo znak nepovjerenja i veci nego sto bi trebalo nedostatak njegove sigurnosti u nas dvoje,dok bi mi iznad svega ljubav njegova izgledala mrsavo...
    Ako hocete da vam je zivot u dvoje konstantno za 10 i niste spremni da se nosite i sa danima koji su za 0 samo ako ce to biti sa nekim koga volite i bez koga ne mozete da zamislite zivot,nemojte nista ni eksperimentisat a kamoli se zenit/udavat,no sjedite doma i zivite samotni zivot.

    Slazem se, djelimicno
    Ali opet, ne bih na to gledala kao na eksperimentisanje nekog hira radi, od kljucne je vaznosti kako dvoje funkcionisu u zajednickom zivotu, ako je vec u pitanju ozbiljna veza i moguci brak. Sigurno da ima milion slucajeva gdje se partneri slazu savrseno dok zive odvojeno, a kad pokusaju zajedno vide da ne ide, da se jednostavno nisu pronasli ili sta vec moze biti razlog i da bi vjerovatno gresku napravili kad bi odjednom stupili u brak i susreli se sa tim mogucim problemima zajednickog zivota Tako da to uglavnom moze biti pozitivna stvar (naravno ako je u pitanju dvoje normalnih ljudi, koji bi dali sve od sebe i borili se da to uspije, i koji bi, ako to ne bi funkcionisalo, razisli se kako treba i iz toga mogli da zakljuce kakva im osoba odgovara za zivot )

    Sto se mene tice, misljenje porodice bi mi bilo bitno, ali ne i presudno.
    Last edited by MiLiCa_Hn; 09-11-10 at 19:59.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Ne kazem ja da je to ekserimentisanje iz nekog hira,vec bas dok je veza toliko ozbiljna da se vec razmislja o braku zasto se unaprijed postavlja pitanje o stetama moguceg razvoda,i da ce zivot u dvoje donijeti nesrecu po njih?Ok,razumijem da danas ima dosta razvoda,slusamo price,gledamo ljude,ostavljene,unesrecene i sta sve ne,ali to ne znaci da i nasem braku i nasoj zajednici prijeti ista sudbina...Od propalog braka se ne mozes zastiti ni s predhodnim super vanbracnim zivljenjem sa nekim,ako on ima namjeru da propadne on ce i propast',za 3,6,10,15 god...Nista nije garancija a sumnjicavosti u uspjeh,prije nego je i uopste doslo do braka,ici ce tako da ce se nadovezati i sa opet nekim novim strahovima sto znaci da nisi ni siguran u sebe toliko da bi zivio sa tim nekim i dijelio obaveze koje dodju u braku...Uz ljubav nista nije nemoguce...Nju treba njegovati onda je sve samo po sebi lako...
    Last edited by Artemis; 09-11-10 at 20:54.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  22. #22
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Ja bih. No nemam stan

    Inace ste dobordosli.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Kad bi neko meni predlozio da zivim kod njega cisto da nas isproba da vidi kako se moze zivjeti sa mnom pa ako sve bude lako i lijepo da se vjencamo,nikad na to ne bih pristala jer je za mene to samo znak nepovjerenja i veci nego sto bi trebalo nedostatak njegove sigurnosti u nas dvoje,dok bi mi iznad svega ljubav njegova izgledala mrsavo...
    Hmm e vidis po meni ako ne zivite zajedno a volite se onda je to zaljubljenost a ako nastavite da se volite i kad zivite zajedno onda je to vec ljubav..
    She is only here to annoy herself!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko želi da živi zajedno, u braku ili bez njega, mora da taj i takav život uredi i organizuje koliko je više moguće. Problemi nastaju kada se ne zna ko šta i kako treba da radi. Ključan element zajedničkog života jeste dogovaranje i poštovanje dogovorenog.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #25
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ko želi da živi zajedno, u braku ili bez njega, mora da taj i takav život uredi i organizuje koliko je više moguće. Problemi nastaju kada se ne zna ko šta i kako treba da radi. Ključan element zajedničkog života jeste dogovaranje i poštovanje dogovorenog.
    Pecat.

    Plus...

    1. Da sa djevojkom
    2. Pitanje kompromisa
    3. Moje je bitnije, al vec sam dijelom prosao situaciju tako da svakako ne bi bilo nekih neslaganja.
    4. Ne dajem puno znacaja
    5. Ne mora da znaci
    Živio mi Srđane Aleksiću!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Konačno svi zajedno!!
    By sinisam in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 106
    Last Post: 16-02-10, 16:50
  2. P: 2 igre za PS3 (zajedno 30e)
    By chomi in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 17-11-09, 16:16
  3. DC i LP zajedno?
    By Fanaticooo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 319
    Last Post: 30-03-09, 07:46
  4. P: prodajem zajedno mb cpu ram
    By kefaja in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-09, 20:57
  5. igrajmo se zajedno(PU SPAS ZA SVE NAS)
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 33
    Last Post: 15-09-06, 21:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •