Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 30 of 30

Thread: Otkrivena dukljanska crkva usred Šaskog krša !

  1. #26
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACKeagle View Post
    Sramota je da te neko cuje vjeruj mi...
    Crni orlu ja sam to tako pročitao. Pazi u antičko doba jeste na Kavkazu (na obali Kaspijskog mora) postojala Albanija zemlja u kojoj su živjeli Albanci. Kad su Srbi u XVIII vijeku napuštili balkanske prostore na njihovo mjesto su Turci naselili ljude iz drugih djelova carevine. Jesu li tad došli kavkaski Albanci predpostavljam da jesu. Međutim zaista se moram ispraviti jer sam taj podatak našao u nekim knjigama štampanim u Beogradu. Kako sam kasnije našao druge podatke to mišljenje sam korigovao (ono je pisano prije četiri godine a u međuvremenu sam pročitao koju stotinu knjiga) tako da danas mislim da današnji stanovnici Albanije nijesu došli sa Kavkaza mada je moguće i njih da ima. Današnji stanovnici Albanije jesu kao i stanovnici svih balkanskih zemalja mješavina raznih naroda skupljenih s koca i konopca istina u drugačijoj srazmjeri ali ne tolikoj da i dalje ne mislim da smo uz obalu Jadrana još uvijek svi Iliri, i da smo se prirodnim širenjem i iseljavanjem proširili duboko u unutrašnjost.

    Priznajem da sam pogriješio.
    Last edited by FORMICA; 31-01-11 at 09:33.

  2. #27
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Crni orlu ja sam to tako pročitao. Pazi u antičko doba jeste na Kavkazu (na obali Kaspijskog mora) postojala Albanija zemlja u kojoj su živjeli Albanci. Kad su Srbi u XVIII vijeku napuštili balkanske prostore na njihovo mjesto su Turci naselili ljude iz drugih djelova carevine. Jesu li tad došli kavkaski Albanci predpostavljam da jesu. Međutim zaista se moram ispraviti jer sam taj podatak našao u nekim knjigama štampanim u Beogradu. Kako sam kasnije našao druge podatke to mišljenje sam korigovao (ono je pisano prije četiri godine a u međuvremenu sam pročitao koju stotinu knjiga) tako da danas mislim da današnji stanovnici Albanije nijesu došli sa Kavkaza mada je moguće i njih da ima. Današnji stanovnici Albanije jesu kao i stanovnici svih balkanskih zemalja mješavina raznih naroda skupljenih s koca i konopca istina u drugačijoj srazmjeri ali ne tolikoj da i dalje ne mislim da smo uz obalu Jadrana još uvijek svi Iliri, i da smo se prirodnim širenjem i iseljavanjem proširili duboko u unutrašnjost.

    Priznajem da sam pogriješio.
    Drago mi je sto si promijenio misljenje,i savjetovao bih ti da sto manje koristis literaturu koju si spomenuo,zna se kakve sve gluposti pisu srpski istoricari,cast izuzecima...
    Sigurno je da u nama ne tece samo ilirska krv,ali je isto i sigurno da su albanci potomci ilira...Pogledaj kartu ilirie i vidjeces da prostor na kojem se ona prostirala danas naseljavaju uglavnom albanci.
    Fakat je koji niko ne moze osporiti da su albanci i crnogorci po mnogo cemu slicni narodi,i da su naslijedili mnogo od svojih zajednickih predaka.Dolazak slovena je bitno promijenio mnogo toga na Balkanu(Iliriji).

  3. #28
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Pa da to je sazrijevanje znanja. Ima zaista dobrih stručnjaka kod njih ništo gorih no bilo đe u svijet nego su to bili paraistoričari tipa Deretića i slično. Naravno da su Albanci potomci Ilira uostalom kao i svi mi od Istre do Grčke. S druge strane niko nema ekskluzivno pravo na to nasijeđe. Možda su Hrvati u jednom trenutku bili najbliži istini kad su imali Ilirski Pokret.

  4. #29
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    У праву си кад кажеш да нико нема екслузивно право на то наслеђе.
    Међутим ми имамо и друга наслеђа (словенска) а албанци немају (осим тих чудних прича о кавказу које ми баш и не пију воду) те се због тога везују тако чврсто за илире. Што је у потпуности ок, свако има неко своје мишљење о поријеклу а њихово је прилично утврђено.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  5. #30
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Jeste Mstislave sve si u pravu. Jedino moramo hladne glave razmisliti o svemu i aboraviti teorije iz prošlog i predprošlog vijeka. Te teorije su smišljane iz političkih razloga. Danas treba da se koristi samo nauka. Nezina slika je drugačija. Tako se na primjer može reći da je srebrni dvoglavi orao u grbu dinastije petrovića bio zapravo znak pretenzija na zemlje Nemanjića i ništo drugo. Priča da je srebrni orao sa grba Petrovićai kasnije kraljevine Crne Gore znak narodne i nacionalne istovjetnosti Srba i Crnogoraca je glupost. Naročito ako se uzme u obzir da Srbi uostalom kao nijedan narod na svijet nemaju svj grb nego se poistovjećuju sa grbom vladara i još da vladari nikad ali baš nikad nijesu etnički odgovarali narodima kojima su vladali. Ovo iz prostog razloga jer su se kroz treću generaciju etnički odrođavali budući dsu bili potomci različitih vladarskih familija s različitih strana svijeta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •