Page 9 of 13 FirstFirst ... 5678910111213 LastLast
Results 201 to 225 of 307

Thread: DNK analiza Crnogoraca

  1. #201
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Za Adama nijesu sigurni ali da je Eva bila Pigmejka iz Južne Afrike tvrde. Nešto tu nije u redu. Ja mislim da je ljudska vrsta nastala na nekoliko mjesta nezavisno jedni od drugih, možda čak i od različitih predačkih vrsta. Takođe je genetski kod tako nastale vrste dovoljno saglasan da se danas svi ljudi mogu miješati među sobom. Mehanizmi nastanka nove vrste odnosno mehanizmi promjene genetskog koda danas nije poznat a mislim da je najgluplje objašnjenje o slučajnim evolutivnim promjenama koje zapravo ništo ne objašnjavaju. Nemoguće je da je vrsta čovjek nastala postepenim promjenama. Čovjek kao vrsta je nastao odjednom u trajanu jedne generacije na jednm mjestu tako da su mladunčad roditelja predačke vrste pripadali novoj vrsti. Samo se na taj način može objasniti kako je nova vrsta uspjela savladati sva iskušenja života. I ne samo da su sva mladunčad nove vrste bila iste vrste nego su imala urođene sve potrebne alate i moći koje inače pripadaju čovjeku tako da su odmah raspolagale i jezikom i pismom i potrebnim znanjima i vještinama za pravljenje oruđa i oružja. Samo na taj način su mladi primjerci nove vrste mogli formirati stabilnu populaciju koja bi obezbijedila napredak. Sve druge priče su jednake nojevom zabadanju glave u pijesak i zamlaćivanje nevjerovatnim scenarijima.

  2. #202
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Adam možda i nije ali Eva jeste po niihovoj npriči. E sad nije poznato odakle njih dvoje ako se ne prihvati hrišćanska budalaština o čovjeku od blata ili neka druga slična glupost.

  3. #203
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    pucajte u mene odmah !
    One Ring to Rule them all...

  4. #204
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudji-

    Danasnji stanovnici CG su doista kombinacija velikog broja razlicitih naroda, grupa ljudi i pojedinaca koji su kroz hiljade godina naseljavale ovaj prostor.

    Navedene haplogrupe jasno pokazuju migracione rute pojedinih ljudi, te stoga tvrditi da je danasnje stanovnistvo CG samo od jednog naroda je genetski neprihvatljivo.

    Npr. od ona 404 testirana muskarca, 1 je iz Andrijevice, a pripada haplogrupi Q, sto je najvise zastupljena u Indo-Iranskom podrucju... A taj pojedinac danas je veci "Srbin" od onog iz Sumadije.

    Ideologija svasta trpi, a genetiku do sada niko nije naucno pobio.

  5. #205
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Tačno tako Bosniaco.

  6. #206
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    meni je sve ovo super ali nekako mi je generalizovano
    Treba śes i izanalizirat te brojeve detaljno, ali i meni se čini da je 400 ljudi malo. A i "DNK analiza Crnogoraca" i "DNK analiza stanovnika Crne Gore" nijesu isto. Što ja znam koja su to 404 junaka.


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    a moram iznijeti i moje mishljenje da je mijesanje rasa odvratna stvar.... mozda i najodvratnija. U Londonu sam vidio offspring-a od crnca i filipinke.... ABOMINATION ... isto tako sam vidio curu koja je ishod Pakistanca i kineskinje .... jaoooo uh... samo bijela kozha pa nek sam rasista 100 puta
    Pa to te i ne čini rasistom


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ponosan sam shto znam da bar u zadnjih 430 godina od kad pocinje porodicno stablo moje porodice i moga plemena nema mijesanja sa ostalim etnickim grupama kao sto su turci romi ashkalije egipcani arnauti itd...
    Nemoj se zaklet. Mnogo je predaka u 430 godina.


    Quote Originally Posted by Blistavi UM View Post
    Nedje sam procitao, da se bas pomocu te DNK analiza i "vracanja" u proslost, utvrdilo da je prvi covjek (homo sapiens), bio sa prostora izmedje Tanzanije i Kenije...
    Da li to znaci da je Adam bio crnac?
    Znači.


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Za Adama nijesu sigurni ali da je Eva bila Pigmejka iz Južne Afrike tvrde. Nešto tu nije u redu. Ja mislim da je ljudska vrsta nastala na nekoliko mjesta nezavisno jedni od drugih, možda čak i od različitih predačkih vrsta. Takođe je genetski kod tako nastale vrste dovoljno saglasan da se danas svi ljudi mogu miješati među sobom. Mehanizmi nastanka nove vrste odnosno mehanizmi promjene genetskog koda danas nije poznat a mislim da je najgluplje objašnjenje o slučajnim evolutivnim promjenama koje zapravo ništo ne objašnjavaju. Nemoguće je da je vrsta čovjek nastala postepenim promjenama. Čovjek kao vrsta je nastao odjednom u trajanu jedne generacije na jednm mjestu tako da su mladunčad roditelja predačke vrste pripadali novoj vrsti. Samo se na taj način može objasniti kako je nova vrsta uspjela savladati sva iskušenja života. I ne samo da su sva mladunčad nove vrste bila iste vrste nego su imala urođene sve potrebne alate i moći koje inače pripadaju čovjeku tako da su odmah raspolagale i jezikom i pismom i potrebnim znanjima i vještinama za pravljenje oruđa i oružja. Samo na taj način su mladi primjerci nove vrste mogli formirati stabilnu populaciju koja bi obezbijedila napredak. Sve druge priče su jednake nojevom zabadanju glave u pijesak i zamlaćivanje nevjerovatnim scenarijima.

    Adam možda i nije ali Eva jeste po niihovoj priči. E sad nije poznato odakle njih dvoje ako se ne prihvati hrišćanska budalaština o čovjeku od blata ili neka druga slična glupost.
    Reci da nijesi ozbiljan. Molim te.

  7. #207
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Reci da nijesi ozbiljan. Molim te.
    Dobro objasni mi svoj scenario:twist:
    Objasni mimehanizme promjene genetskog koda koji proizvode nove vrste.:wink:

  8. #208
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Adam i rasa:

    Genetski "Adam i Eva" nisu morali pripadati crnoj rasi, bez obzira na Istocnu Afriku.

    Ako gledamo ko pripada crnoj rasi danas, to je haplogrupa E (od koje je potekla i ova nasa balkanska podgrupa E1b1b1a2 kojoj pripada dobar dio juznog Balkana).

    Genetski Adam je postojao negdje prije 80.000 godina... Podgrupa "DE" se formirala prije 65.000 godina, a njena podgrupa "E" prije nekih 55.000 godina.

    Rekao bih da je vjerovatnije da je crna rasa nastala negdje tokom razvoja haplogrupe "E" u zadnjih 55.000 hiljada godina (sto ne iskljucuje da je Adam mogao biti tamnije puti zbog klimatskih uslova u podrucju ekvatora koji se nisu drasticno promijenili).

  9. #209
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Što li je radio Adam 10 000 godina dok se nije pojavila Eva da mi je znati? Šalim se naraovno. Još nam je sve to prilično maglovito.

  10. #210
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po DNK analizi, prvobitni Adam i Eva su zivjeli prije nekih 200.000 godina, tako da se nisu cekali.

    Medjutim, od direktnih muskih potomaka ovog Adama se uspio odrzati samo krak, tj. onaj dio koji potice od ovog drugog Adama koji je zivio prije nekih cca 80.000 godina.

  11. #211
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnoga novija istrazivanja su pokazala da svi poticemo od jednog oca i jedne majke,a prema Svetom Pismu to su bili Adam i Eva.Prateci rodoslov moze se izracunati da je covek na zemlji nesto manje od 7000 hiljada godina.
    Za evoluciju ne postoji niti jedan validan dokaz.U dokaze naravno ne ubrajam 20-ti deo vilice nekog,najverovatnije,majmuna.Prelazni oblici ne postoje,od nezivog ne moze da nastane zivo,majmun je i dalje majmun,DNK-a ne moze evoluciono da se prenese itd itd to je mrtva nauka

  12. #212
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Od tih mnogih navedi nam bar jednu, ali da to nije neka tvoja nauka

  13. #213
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cek jel je to toliko tesko prihvatiti samo zbog toga sto onda nijedan narod(u ovom slucaju Crnogorski) ne moze biti poseban,jedinstven,donesen na zemlju padom komete pre trilion godina?
    Naravno da to nije moja nauka,ne bih imao obraza da to tvrdim samo jer se meni to tako svidja,jer iskreno meni ni iz dzepa ni u dzep.
    Kao coveka mene licno vredja cak i ideja da poticemo od nicega-ameba-riba-gmizavaca-majmuna jer je covek po svemu toliko ispred svih njih da je o tome izlisno i govoriti.

    Imas mali milion emisija i knjiga o tim istrazivanjima.Bila je ranije neka emisija "Scientific Adam" Dr Welsa ili "Mysteries Search For Adam" itd.Treba ispitati i jednu i drugu stranu pa doneti odluku koja nam deluje najlogicnija.

  14. #214
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Niko odje ne tvrdi da je crnogorski narod jedinstven, poseban ili dosao s Marsa pa ne znam sta te to "vredja". Pusti praznu pricu sta pise u svetom pismu ali kad ima milion knjiga daj jednu koja pise da "DNK-a ne moze evoluciono da se prenese itd itd to je mrtva nauka".

  15. #215
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vredja me,pobogu zasto..

    Bila je emisija na tv o DNK,konkretno bas o tome nisam citao u knjizi.U trenutku zaceca,genetski kod kod svake vrste je zapecacen i nepromenljiv.Takav zapecacen genetski kod se razvija,sa svim nasledjenim osobinama svojih roditelja,i radja se isti kao i njegovi roditelji.Bilo kakva promena sastava ili osobine DNK u toku razvoja unutar materice naziva se mutacija.Danas znamo da je svaka mutacija DNK losa,da jedinka koja je mutirala ne moze imati potomke(nije sposobna za reprodukciju),losijeg je zdravlja nego prethodna generacija,podloznija bolestima itd..

    Ispiti su radjeni na vise vrsta zivotinja i dobijeni su isti rezultati.

    Dakle,ako je recimo neka riba pocela da se menja "milionima godina" i da se polako prilagodjava zivotu na kopnu,ona je morala kroz stotine i hiljada generacija menjati svoj DNK kod i pritom su se morale radjati generacije i generacije mutanata.Uzmi ribu u jednu ruku a nekog gustera u drugu pa sam zakljuci sta je sve ta riba morala da izgubi(pritom ne vidim potrebu za menjanjem ako joj je u vodi sasvim lepo) a sta da dobije da bi se prilagodila zivotu na kopnu.Takodje nije nadjen i jedan prelazni oblik,i ako bi samo izmedju jedne vrste moralo da postoji na hiljade prelaznih oblika,da se saplicemo o njih danas.A danas imamo samo milion vrsta insekata!

    Neko bi rekao "pa mozda jos nisu nadjeni".Pa dobro,nadjeno je samo stotine hiljada fosila dinosaurusa od pre "65 miliona godina" a ne moze naci bas ni jedan prelazni oblik i to iz nekog novijeg vremena.Dobro.

    Cak postoji i medju evolucionistima nekoliko frakcija,a ni sam Darvin nije bio u potpunosti siguran u svoju teoriju cak je pred svoju smrt izjavio "Stvoritelj je taj koji je udahnuo zivot" .

  16. #216
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ipak je bolje da uzmes i procitas neku ozbiljniju knjigu nego sto gledas emisije za djecu. Zbilja se nista ne mijenja i sve je zapecanjeno pa nove rase zivotinja nastaju "tek onako", a mi svi smo identicna kopija svojih roditelja i stasom i rastom, a cak i rukopisom. Cak i oni koji su zavrsili sesti razred osnovne znaju da sve mutacije nijesu stetne a lepo mogu videti kako izgledaju prelazni oblizi zabe i dovoljno je samo malo znanja.

  17. #217
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Ne vredja me,pobogu zasto..

    Bila je emisija na tv o DNK,konkretno bas o tome nisam citao u knjizi.U trenutku zaceca,genetski kod kod svake vrste je zapecacen i nepromenljiv.Takav zapecacen genetski kod se razvija,sa svim nasledjenim osobinama svojih roditelja,i radja se isti kao i njegovi roditelji.Bilo kakva promena sastava ili osobine DNK u toku razvoja unutar materice naziva se mutacija.Danas znamo da je svaka mutacija DNK losa,da jedinka koja je mutirala ne moze imati potomke(nije sposobna za reprodukciju),losijeg je zdravlja nego prethodna generacija,podloznija bolestima itd..

    Ispiti su radjeni na vise vrsta zivotinja i dobijeni su isti rezultati.

    Dakle,ako je recimo neka riba pocela da se menja "milionima godina" i da se polako prilagodjava zivotu na kopnu,ona je morala kroz stotine i hiljada generacija menjati svoj DNK kod i pritom su se morale radjati generacije i generacije mutanata.Uzmi ribu u jednu ruku a nekog gustera u drugu pa sam zakljuci sta je sve ta riba morala da izgubi(pritom ne vidim potrebu za menjanjem ako joj je u vodi sasvim lepo) a sta da dobije da bi se prilagodila zivotu na kopnu.Takodje nije nadjen i jedan prelazni oblik,i ako bi samo izmedju jedne vrste moralo da postoji na hiljade prelaznih oblika,da se saplicemo o njih danas.A danas imamo samo milion vrsta insekata!

    Neko bi rekao "pa mozda jos nisu nadjeni".Pa dobro,nadjeno je samo stotine hiljada fosila dinosaurusa od pre "65 miliona godina" a ne moze naci bas ni jedan prelazni oblik i to iz nekog novijeg vremena.Dobro.

    Cak postoji i medju evolucionistima nekoliko frakcija,a ni sam Darvin nije bio u potpunosti siguran u svoju teoriju cak je pred svoju smrt izjavio "Stvoritelj je taj koji je udahnuo zivot" .
    Caki u osnovi si naeo sve zamjerke koje svi primjećuju. Mutacije se mogu proizvesti samo prije začeća. Odnosno dok se roditelj razvija i živi svoj život njegova iskustva se ugrađuju u gene śemenih ćelija i od kombinacije jednog i drugog roditelja nastaje nova jedinka kojoj je gen zapečaćen i tokom života se ne mijenja ukoliko ne dođe do najgrđe bolesti. S druge strane śemene ćelije koje uvijek imaju 1/2 polovinu gene su podložne promjenama koje jedinka iskusi tokom života. To je dobar mehanizam koji osigurava vrsti da se prilagođava promjenama u životnoj okolini ali nikako ne može proizvest nastanak nove vrste. Ti mehanizmi nastanka nove vrste su mnogo složeniji a ljudima svakako nedostaje umna moć da shvate o čemu se tu radi. Možda je to i dobro.

    I ima još jedna stvar, što ćemo sa arheološkim nalazima starim milionima godina koji potvrđuju ljudsko prisustvo na zemlji u dalekoj prošlosti.

  18. #218
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Mnoga novija istrazivanja su pokazala da svi poticemo od jednog oca i jedne majke,a prema Svetom Pismu to su bili Adam i Eva.Prateci rodoslov moze se izracunati da je covek na zemlji nesto manje od 7000 hiljada godina.
    Za evoluciju ne postoji niti jedan validan dokaz.U dokaze naravno ne ubrajam 20-ti deo vilice nekog,najverovatnije,majmuna.Prelazni oblici ne postoje,od nezivog ne moze da nastane zivo,majmun je i dalje majmun,DNK-a ne moze evoluciono da se prenese itd itd to je mrtva nauka
    ja sam mislio da su takvi kao ti izmumrli prije jedno 250-300 godina... iznenadjen sam
    One Ring to Rule them all...

  19. #219
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    I ima još jedna stvar, što ćemo sa arheološkim nalazima starim milionima godina koji potvrđuju ljudsko prisustvo na zemlji u dalekoj prošlosti.
    Evo da vidimo sta cemo.
    Dali si 100% siguran u njihove metode za odredjivanja starosti?
    Ako jesi,mozes li mi onda objasniti kako je su pronadjeni tragovi DNK dinosaurusa stari,kako evolucionisti kazu,65 miliona godina?
    Ovo je samo jedan od primera.
    Pogledaj ovo
    Daleko od toga da je sve apsolutno tacno sto on prica,ali je svakako zanimljivo i zahteva odgovor.

    *Nezaboravimo da su se metode odredjivanja starosti menjale vise puta kroz istoriju,sto moze znaciti da ce se ovaj metod odredjivanja starosti koji se danas koristi-promeniti.

  20. #220
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Ne vredja me,pobogu zasto..

    Bila je emisija na tv o DNK,konkretno bas o tome nisam citao u knjizi.U trenutku zaceca,genetski kod kod svake vrste je zapecacen i nepromenljiv.Takav zapecacen genetski kod se razvija,sa svim nasledjenim osobinama svojih roditelja,i radja se isti kao i njegovi roditelji.Bilo kakva promena sastava ili osobine DNK u toku razvoja unutar materice naziva se mutacija.Danas znamo da je svaka mutacija DNK losa,da jedinka koja je mutirala ne moze imati potomke(nije sposobna za reprodukciju),losijeg je zdravlja nego prethodna generacija,podloznija bolestima itd..

    Ispiti su radjeni na vise vrsta zivotinja i dobijeni su isti rezultati.

    Dakle,ako je recimo neka riba pocela da se menja "milionima godina" i da se polako prilagodjava zivotu na kopnu,ona je morala kroz stotine i hiljada generacija menjati svoj DNK kod i pritom su se morale radjati generacije i generacije mutanata.Uzmi ribu u jednu ruku a nekog gustera u drugu pa sam zakljuci sta je sve ta riba morala da izgubi(pritom ne vidim potrebu za menjanjem ako joj je u vodi sasvim lepo) a sta da dobije da bi se prilagodila zivotu na kopnu.Takodje nije nadjen i jedan prelazni oblik,i ako bi samo izmedju jedne vrste moralo da postoji na hiljade prelaznih oblika,da se saplicemo o njih danas.A danas imamo samo milion vrsta insekata!

    Neko bi rekao "pa mozda jos nisu nadjeni".Pa dobro,nadjeno je samo stotine hiljada fosila dinosaurusa od pre "65 miliona godina" a ne moze naci bas ni jedan prelazni oblik i to iz nekog novijeg vremena.Dobro.

    Cak postoji i medju evolucionistima nekoliko frakcija,a ni sam Darvin nije bio u potpunosti siguran u svoju teoriju cak je pred svoju smrt izjavio "Stvoritelj je taj koji je udahnuo zivot" .
    Pronađeni su ostaci prelazne vrste riba-vodozemac na Grenlandu. Uostalom postoji kod svakog čovjeka DNA fingerprint tako da je i ovo u nekom vidu slaba mutacija jer svi pripadnici neke vrste nisu i ne trebaju da su 100% isti. Genom se mijenja generacijama, dešavaju se slučajne (pozitivne) mutacije koje doprinesu da organizam ne izumre i prilagodi se novom okruženju dok ostali, ne-prilagođeni nastradaju ili i oni prežive u nekim drugačijim uslovima. Od banane prvobitne su nastale sorte banana, a ta prvobitna banana od voćki nekih.. Sve se izgranalo jednostavno.

    U svakom slučaju naučno objašnjenje evolucije je potkovanije i manje destruktivno nego neko vjersko/moralno/društveno jer poslednje je previše iskrivljeno i povezano s određenim nerijetko zlim interesima. Najbanalniji primjer bi bio vjerska/etno podjela stanovnika bivše SFRJ (uključujući i Crnogorce) kod koje većina stanovnika izgleda fizički slično, dijele gene što bi rekli a mrze se zbog nekih glupavih nebitnih stvari ili predubeđenja i dan danas.

    Otvorene nacije ovog modernog doba koje su "uglavnom" shvatile (prije ili kasnije) da su razlike manje bitne i doprinose raznovrsnosti i dobru, kao Amerika, Zapadna Evropa biće uvijek i ekonomski prosperitetnije od društava zaglavljenih u vremenu u kojima se i dalje pita ko si, od kojih ti je babo, ako si ti taj a ja onaj odma koplje u ruke ima da se šamaramo cio život i sl.

    Na ove mape haplogrupa/srodnosti gledam kao jednu interesantnu zanimljivost ko iz neke enciklopedije isto ko što volim da vidim mape plemena davne evrope, praktičnog značaja po običnog čovjeka nema sem ako hoće neko vilu i motku u šake i marš na drugačije obojane na mapi.

  21. #221
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ja sam mislio da su takvi kao ti izmumrli prije jedno 250-300 godina... iznenadjen sam
    Ja se nisam uvredio pa se nadam da se ni ti neces uvrediti kada kazem da sam mislio da su takvi kao ti takodje izumrli,samo nesto kasnije.

    Jos u 17 veku Francesko Redi je dokazao da je "Spontana generacija" ne moguca,Luj Paster je u 19v to jos jednom definitivno potvrdio.U 21 veku naucnici su dokazali da DNK ne moze evoluciono da se prenese.Jos uvek nije pronadjen prelazni oblik,iako bi trebalo da ih ima na milione.Covek je i dalje covek,majmun je i dalje majmun i cudo ne pokazuje tendenciju da se preobrazi u coveka,a zaba je i dalje zaba.

    Svaka cast tebi i tebi slicnima,morate imati zaista jaku veru u teoriju koju ne podupire ni jedan dokaz,za sad naravno.Mozda za sledecih 65 miliona godina...

  22. #222
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by greenmann View Post
    Pronađeni su ostaci prelazne vrste riba-vodozemac na Grenlandu.
    Zasto taj "prelazni oblik" nije evoluirao posle desetina miliona godina?Ako je prelazni oblik,to znaci da je on nesto privremeno,za cim kasnije nema potrebe.Dali to znaci da se pola vrste promenilo a pola ne?Po meni je to dokaz protiv evolucije!

    Quote Originally Posted by greenmann View Post
    Uostalom postoji kod svakog čovjeka DNA fingerprint tako da je i ovo u nekom vidu slaba mutacija jer svi pripadnici neke vrste nisu i ne trebaju da su 100% isti. Genom se mijenja generacijama, dešavaju se slučajne (pozitivne) mutacije koje doprinesu da organizam ne izumre i prilagodi se novom okruženju dok ostali, ne-prilagođeni nastradaju ili i oni prežive u nekim drugačijim uslovima. Od banane prvobitne su nastale sorte banana, a ta prvobitna banana od voćki nekih.. Sve se izgranalo jednostavno.
    Ko je rekao da pripadnici neke vrste treba da budu 100% isti(ako pri tom mislis na cistu fizicku slicnost)?Kako je to uopste moguce,kada covek nasledjuje po 23 hromozoma od oca i majke,koji svaki ponaosob broje milione a mozda i milijarde gena?Kombinacijom tih gena se odredjuju osobine potomka.Zato i imas boju kose recimo na djeda,visok si na ujaka.Oni su to opet nasledili svako od nekog svog pretka ,i tako u krug.Za neko divno cudo niko ne zalici na majmuna,posto su nam oni,jel,pretci.
    Nisi me razumeo.Svaka posebna vrsta ima svoju posebnu genetsku strukturu.Ako su crnci generacijama dobili tamniju boju koze da bi lakse podnosili vrelo Sunce,to se moze nazvati pozivitnom mutacijom-ALI UNUTAR SVOJE VRSTE,LJUDSKE.On je bio,jeste i ostace covek.
    Prvom prilikom kada bi se u covekovom genetskom kodu,nekog slucajnom mutacijom,nasao gen recimo majmuna,on bi jednostavno postao mutant i bio bi nesposoban za daljnu reprodukciju i sve ostalo sto sam naveo.Ukrstanjem konja i magarice(oboje sisari) se dobija mazga,koja je nesposobna za daljnu reprodukciju.Isto tako i mula.Ukrstanjem lava i tigrice se dobija liger(koji oboje pripadaju porodici macaka),koji je takodje nesposoban za daljnju reprodukciju,sklon je bolestima jako kratko zivi uz svu negu u zatocenistvu.

    Sad samo zamisli koliko danas postoji vrsta,imas samo milion vrsta insekata i svak se moze pariti samo unutar svoje vrste i nikako drugacije.Ako svi poticemo sa istog evolucionog stabla i iste grance,cemu onda problem?
    Nasuprot tome recimo crnac i azijatkinja mogu da imaju potomka,kao i bilo koja druga kombinacija unutar ljudske rase.Zasto?Pa ista smo vrsta!Ko ne veruje nek ozeni orangutanku

    Da bi tim "evolucionim razgranavanjem" riba postala gmizavac treba joj neko cudo-a to se nikad nije i nece desiti.[/QUOTE]


    Quote Originally Posted by greenmann View Post
    U svakom slučaju naučno objašnjenje evolucije je potkovanije i manje destruktivno nego neko vjersko/moralno/društveno jer poslednje je previše iskrivljeno i povezano s određenim nerijetko zlim interesima. Najbanalniji primjer bi bio vjerska/etno podjela stanovnika bivše SFRJ (uključujući i Crnogorce) kod koje većina stanovnika izgleda fizički slično, dijele gene što bi rekli a mrze se zbog nekih glupavih nebitnih stvari ili predubeđenja i dan danas.
    Potkovanije svakako nije,jer ne postoje dokazi.
    Sa druge strane se apsolutno slazem da je uticaj religije na drustvo koban(nazalost)ali Bog za to nije kriv.Cak i ako je evolucija tacna,mi se i dalje mrzimo,delimo i ubijamo,a to ni ona ne moze da objasni.[/QUOTE]

    Quote Originally Posted by greenmann View Post
    Otvorene nacije ovog modernog doba koje su "uglavnom" shvatile (prije ili kasnije) da su razlike manje bitne i doprinose raznovrsnosti i dobru, kao Amerika, Zapadna Evropa biće uvijek i ekonomski prosperitetnije od društava zaglavljenih u vremenu u kojima se i dalje pita ko si, od kojih ti je babo, ako si ti taj a ja onaj odma koplje u ruke ima da se šamaramo cio život i sl.
    Ko se sa ovim ne bi slozio?

    Quote Originally Posted by greenmann View Post
    Na ove mape haplogrupa/srodnosti gledam kao jednu interesantnu zanimljivost ko iz neke enciklopedije isto ko što volim da vidim mape plemena davne evrope, praktičnog značaja po običnog čovjeka nema sem ako hoće neko vilu i motku u šake i marš na drugačije obojane na mapi.
    Postujem.
    Last edited by CAKI; 06-03-11 at 15:56.

  23. #223
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Genetska analiza ili prebrojavanje krvnih zrnaca očigledno može da posluži samo kao materijal vulgarnom nacionalizmu da se obnavlja. Nacija nije stvar biologije, već mnogo faktora.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  24. #224
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Jos u 17 veku Francesko Redi je dokazao da je "Spontana generacija" ne moguca,Luj Paster je u 19v to jos jednom definitivno potvrdio.U 21 veku naucnici su dokazali da DNK ne moze evoluciono da se prenese.Jos uvek nije pronadjen prelazni oblik,iako bi trebalo da ih ima na milione...
    Uz duzno postovanje, ali pises o necem o cemu blage veze nema, a znanje ti je otprilike na onom iz 17 vijeka. Da bi ti se objasnilo razumljivo to sto ti naucnici kazu a ti ne razumijes "DNK ne moze evoluciono da se prenese". To je isto kao kad bi kazali "autobus ne moze da se preveze."
    Stvarno ne moze jer autobus prevozi odredjene putnike, a DNK prenosi odredjene osobine. Princip genetike i biologiju ako već nijesi naucio sigurno nećes ni nauciti na forumu, a posto si od ovih religioznih fanatika cuo frazu "nema prelaznog oblika" evo ti jedna slika pa sam razmisli da li ovaj pas postoji

    U kojoj sumi zivi njegov predak? Da li ima prelazni oblik? Da li je to djelo nekog stvoritelja koji śedi na oblaku ili palo s Marsa? Mozda je to stvorenje od gume ili plastelina jer DNK ne moze da se evuliciono prenosi.

  25. #225
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Uz duzno postovanje, ali pises o necem o cemu blage veze nema, a znanje ti je otprilike na onom iz 17 vijeka. Da bi ti se objasnilo razumljivo to sto ti naucnici kazu a ti ne razumijes "DNK ne moze evoluciono da se prenese". To je isto kao kad bi kazali "autobus ne moze da se preveze."
    Stvarno ne moze jer autobus prevozi odredjene putnike, a DNK prenosi odredjene osobine. Princip genetike i biologiju ako već nijesi naucio sigurno nećes ni nauciti na forumu, a posto si od ovih religioznih fanatika cuo frazu "nema prelaznog oblika" evo ti jedna slika pa sam razmisli da li ovaj pas postoji

    U kojoj sumi zivi njegov predak? Da li ima prelazni oblik? Da li je to djelo nekog stvoritelja koji śedi na oblaku ili palo s Marsa? Mozda je to stvorenje od gume ili plastelina jer DNK ne moze da se evuliciono prenosi.
    Ti si stari komunista po nekim uvjerenjima?

Page 9 of 13 FirstFirst ... 5678910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sintaksa - analiza rečenice
    By salex in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 05-02-10, 18:39
  2. Hemijska analiza zene
    By makach in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 03-11-09, 20:37
  3. Gorski Vijenac analiza
    By THE_BOSS in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 11
    Last Post: 10-03-08, 23:31
  4. IMEI Analiza...
    By Sailoreagle in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-05, 15:50
  5. Hemijska analiza zene
    By ines in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 12-04-04, 13:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •