Page 5 of 13 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 307

Thread: DNK analiza Crnogoraca

  1. #101
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    882
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Nadam se da mi nećeš zamjeriti na maloj ironiji "još ne viđeh plavoga Eskima". Šalu na stranu, u principu si u pravu s tim što to isto možemo reći i za ljudsku visinu u Evropi ali im ovo područje opet ruši koncepciju u potpunosti.


    Neću no te pitat đe si vidio plavog azijata ."Kosooki" su svi crni koliko ja znam,bez izuzetka.Ipak sam mislio na bijelu rasu al nisam bio precizan

  2. #102
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    - Ne postoje geni od prije 4 i geni od prije 100 generacija niti postoje uspavani geni. Taj od prije 100 je isti ovaj od prije 4.

    - Ne postoje slabi i jaki geni. Iz jednog para gena, oba imaju jednaku vjerovatnoću propagacije. (Postoje dominantni i recesivni aleli za koje mislim da su riječi "jak" i "slab" neprikladne) Ako je nekome prije 10 generacija samo jedan od predaka bio crnac, vjerovatnoća da je i on crn je mala. Tamna koža nije jedina afro karakteristika. Čovjek je naslijedio nešto od ovog pretka, ali to ne mora biti boja kože.

    - Ako ti je predak iz 11. vijeka imao neku specijalnu bolest, ti ili imaš taj njegov gen ili nemaš. Nema sredine sa uspavanim i slabim genima. Ako ga imaš, ne mora da znači da imaš istu bolest, jer je on vjerovatno bio bolestan zbog oba gena, a mala je vjerovatnoća da ti i drugi bude isti kao njegov (ili sličan). Ali dešava se i to.
    Ja o ovome nemam nekog pojma, ali sam shvatila da je genetski kod koji imamo svojevrsna matrica na kojoj su "upisani" podaci koje su nam naši preci ostavili...e sad, mi nosimo apsolutno sve gene naših predaka, naravno ovdje se prevashodno misli na neke stvari, tj bolesti (čak i sklonost ka najobičnijim prehladama je upisana u naš dnk), stanja, pamet, talenat, sklonost ka gojaznosti, koje bitno mogu da nam odrede život, i samo od jačine odredjenog gena zavisi da li ćemo naslijediti babinu gluvoću, ili dedin talenat za muziku...što opet, ne znači da moje unuče neće naslijediti ono što ni ja, ni moje dijete nijesmo imali, što će reći, da ako sam ja "gluva" na djeda, moje dijete može biti muzikalno na moju babu, naravno, ako niko sa čojkove strane nije talentovan za muziku, nema od koga to dijete to naslijedit nako od moje babe...zar se ne može ovo što opisah nazvati "uspavanim genom"...mada ja ne mislim da on spava no samo čeka priliku da se lijepo, mašala, uklopi?
    I kad smo kod "jakih" i "slabih" gena, zar nije rečeno da je UVIJEK dijete koje se radja iz braka crnca i bijele žene tamnoputo? Da uvijek naslijedi karakteristike crne rase? Naravno, ne mora da bude kao ugarak, ali...

    Evo, kad spomenusmo Puškina...njegov pradjed po majci je bio crnac, rob, Ibrahim, kojega je usvojio i okumio se sa njim Petar Veliki, našao mu ženu, bijelu, iz ruskoga visokoga plemstva, nakon 100 godina se rodio A.S. Puškin, dakle, od bijele majke i crnoga oca, polubijeli sin i bijela majka, polubijeli majka Puškinova i bijeli njen muž, pa polubijeli Puškin...vala bi pobijelio da ovaj crni gen nije malo jači? Eto ja logično...evo vidji ga kak'i je bio
    Last edited by zvoncica; 13-11-10 at 00:13.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #103
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    i samo od jačine odredjenog gena zavisi da li ćemo naslijediti babinu gluvoću, ili dedin talenat za muziku...
    Da li će neki gen doći od te i te babe ili od toga i toga đeda zavisi od sreće, a ne od "jačine".


    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    što opet, ne znači da moje unuče neće naslijediti ono što ni ja, ni moje dijete nijesmo imali, što će reći, da ako sam ja "gluva" na djeda, moje dijete može biti muzikalno na moju babu, naravno, ako niko sa čojkove strane nije talentovan za muziku, nema od koga to dijete to naslijedit nako od moje babe...zar se ne može ovo što opisah nazvati "uspavanim genom"...
    Talenat za muziku ne zavisi od jednog gena. Za muzikalnost je potrebna srećna kombinacija gena, tako da ako ti je dijete muzikalno ne idu svi poeni babi. Tvoj čoek je morao nešto doprinijeti. To ne bih nazvao "uspavanim genom". Ovo si lijepo rekla:
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mada ja ne mislim da on spava no samo čeka priliku da se lijepo, mašala, uklopi.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    I kad smo kod "jakih" i "slabih" gena, zar nije rečeno da je UVIJEK dijete koje se radja iz braka crnca i bijele žene tamnoputo? Da uvijek naslijedi karakteristike crne rase? Naravno, ne mora da bude kao ugarak, ali...
    Pa ako nije crn kao ugarak onda nije naslijedio karakteristike crne rase, zar ne? Po kojoj logici je crni gen jači od bijelog, ako je dijete pola-pola? Zar ne može isto tako crnac reći da dijete uvijek naslijedi karakteristike bijele rase? Ovo je posljedica našeg rasizma. Ne kažem da si ti rasista, nego da ga dosta ima u istoriji Evrope, pa se zadržalo. Ko god nije bio 100% bijel, taj je bio crnac. Nema veze što mu samo 5% gena potiče od crnca, i dalje je "kontaminiran"


    Boja kože ne zavisi od jednog jedinog gena, nego od dosta njih, i to na kompleksan način. Dva gena su bitna za nas, a to su SLC24A5 i SLC45A2. Svjetloputi Evropljani imaju alel p.A111T ovog prvog i alel p.L374F ovog drugog. Da li je to dovoljno da bi ljudskom oku nosilac izgledao kao "bijelac", ne znam. Možda je neophodno. Je li ovo bijelkinja?


    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    IEvo, kad spomenusmo Puškina...njegov pradjed po majci je bio crnac, rob, Ibrahim, kojega je usvojio i okumio se sa njim Petar Veliki, našao mu ženu, bijelu, iz ruskoga visokoga plemstva, nakon 100 godina se rodio A.S. Puškin, dakle, od bijele majke i crnoga oca, polubijeli sin i bijela majka, polubijeli majka Puškinova i bijeli njen muž, pa polubijeli Puškin...vala bi pobijelio da ovaj crni gen nije malo jači? Eto ja logično...evo vidji ga kak'i je bio
    Crni geni (ođe mislim na skup svih alela koji određuju tamniju put) nijesu "jači". To što ljudi, a ljudi su većinom rasisti koje ne zanima genetika (opet, ne mislim na tebe), tretiraju bilo koji procenat crnih gena kao "jedan jaki crni gen, koji nikako da nestane" ne potiče iz nauke nego iz predrasuda.
    Last edited by RoNN|3; 14-11-10 at 01:31.

  4. #104
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    e pa ne znam...p
    rekoh da ne znam bog zna što o tome, samo pitam...evo jedna neobična porodica, bijelo dijete od crnih roditelja, bez ijednog poznatog pretka koji je bio bijele puti...

    Ova neobična pojava potpuno je zbunila lekare, koji su porodili Anđelu Ihegboro i nemaju nikakvo objašnjenje za ovo "čudo prirode". Lekari kažu da dete nije albino, već da je bele puti i da ima plavu kosu i oči. Roditelji male Nmači (u prevodu "Božja lepota"), kako su je nazvali, kažu da nemaju nijednog pretka koji je bio belac.


    Porodica Ihegboro

    Bendžamin i Anđela su pre Nmači dobili dvoje dece. I dečak i devojčica imaju crnu boju kože.


    "Kada sam video dete, pomislio sam da se neko zeza sa mnom. A onda sam u šali upitao: 'Da li je moje'. Nismo skidali pogled sa nje, bili smo potpuno zbunjeni", izjavio je 44-godišnji otac.

    Majka, naravno, kao majka ne obraća pažnju ni na šta. Važno je da je dete živo i zdravo. "Prelepa je, ova moja čudesna beba", rekla je Anđela.

    Otac ne sumnja da je dete njegovo. "Moja žena je iskrena prema meni. Znam da je dete moje!".

    Anđela i Bendžamin su se pre pet godina doselili u Veliku Britaniju i tvrde da ne znaju ni za jednog pretka koji je imao belu put ili nešto slično.

    "Pregledao sam rodne knjige u Nigeriji. Moja majka je Nigerijka, crne puti, doduše za nijansu svetlije od moje, ali ne znam da mi je bilo koji predak imao svetlu boju kože. Pitali smo se da li je ovo neki genetski obrt, ali opet, šta reći na plavu kosu sa uvojcima?", začuđen je otac, koji ističe da je najvažnije da je dete zdravo i da je svi vole.

    Dešava se da osobe čiji su roditelji iz mešanih brakova dobiju decu različite boje kože, poput jednog britanskog para, ali ovakvi slučajevi se dešavaju jednom u milion.

    Nedavno je jedna Britanka iz Birmingema na svet donela blizance - jedno crne, drugo bele puti. Ali, ona je meleskinja, a njen suprug belac, pa te stvari i nisu toliko neobične i nemoguće.

    Izvor:http://www.vesti-online.com/Vesti/Za...ji-a-belo-dete
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #105
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je vecina Slavofonskih naroda plava, onda ja iz toga zakljucujem da je to karakteristicno za ogromnu vecinu Slavena, proputovao sam citavu Evropu uzduz i poprijeko, bio sam u Poljskoj,Rusiji,Sloveniji,Ceskoj... koliko sam mogao primjetiti juzni Sloveni su malo tamnije puti, i ja iz toga zakljucujem da smo mi vjerovatno malo vise izmjesani sa urodenickim elementom, mozda je to antropologija na for dummies nivou za neke diskutante ovdje, ali eto to su neke moje licne opservacije.
    I druga stvar koja ukazuje da je kod nas Slavenski element slabije prisutan je nedostatak slavenskih arheoloskih nalazista, i ona nalazista za koja se vjeruje da su slavenska postoje jake nedoumice i tesko je naci konsenzus medu naucnicima,
    Sto se jezika tice ima jedan podatak gdje sveti Jeronim svjedoci da se je polovicom 4 st. u Stridonu govorilo barbarskim, taj barbarski nikako nije mogao biti latinski ili grcki, pa stoga mozemo zakljuciti da je jedino mogao biti neka vrsta ilirskog jezika.
    Da se vratimo na glavno pitanje asimilacije i nametanja jezika, Duchko je sasvim tacno pisao o upadima Slavena i Avara i napade na Vizantiju, osim pisanih tragova imas mali milion slavenskih toponima u samoj Grckoj i podosta u sjevernoj Albaniji, a i sjeverni Grci su malo svijetliji sto bi trebao da bude dobar hint, samo njima je ispod casti imati bilo kakve veze sa "barbarima" pa to nerado priznaju.:wink: A i u Getici imas podatak koji kaze da su Slaveni vec Imas isto u "Getici" podatak koji govori o naseljavanju Slavena sredinom 6 vijeka od usca Dunava pa sve do Osijeka.

    The abode of the Sclaveni extends from the city of Noviodunum and the lake called Mursianus to the Danaster, and northward as far as the Vistula. They have swamps and forests for their cities. The Antes, who are the bravest of these peoples dwelling in the curve of the sea of Pontus, spread from the Danaster to the Danaper, rivers that are many days' journey apart.

    http://people.ucalgary.ca/~vandersp/.../jordgeti.html

    Za same Slavene se zna jako malo obicno su izvjestaji o njima kontradiktorni, jedni kazu da su im obicaji maltene isti, drugi hronicari govore da se bito razlikuju, jedni kazu da sistematski ubijaju lokalno stanovnistvo dok drugi kazu da ih jedno vrijeme drze u nekoj vrsti zatocenistva pa ih kasnije ako ne mogu dobiti love za njih prihvate kao punopravne clanove zajednice, ja mislim da je u nasem slucaju ovo drugo tacnije, ta cinjenica i mogucnost da su mnoge Ilirske skupine koristile Slavenski kao lingua franca kao sto je Bosniaco rekao, vjerovatno su to radili i neki drugi narodi na Kavkazu recimo rijesava tu zagonetku.
    Oko ovih analiza neko je rekao da me ne treba cuditi sto su u Madzarskoj Slaveni toliko zastupljeni, pravo da ti kazem mene vise nista ne cudi pa taman da otkriju da Crnogorci imaju repove.

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad su Konanči iz Komana izbijeljeli moze svasta

  7. #107
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    hahahahahha, pa jes' i to što veliš...mada, zamisli da se u našim, crnogorskim, brdima desi ovakav slučaj...recimo, ja imam dva bijela sina i bijeloga muža i rodim malu crnu djevojčicu, sa tamnom kožom i očima??? Bi li mi čojak povjerova da sam jela mnogo crne čokolade i to sve noćom, kad se probudim, gladna?!:mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #108
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I još ako ste ljetovali na Sejšele..

    Ima raznih objašnjenja za slučaj te bijele bebe:
    - Photoshop
    - Lokalni poštar je bijelac
    - Roditelji imaju bijelih predaka
    - Ljekari su pogriješili i beba ima neki tip albinizma
    - Beba je zamjenjena sa bebom nekog polubijelog para
    - Beba je stvarno "bijela" i.e. nosi jedan ili više "bijelih" alela nastalih slučajnom mutacijom "crnih" (ovo je malo vjerovatno ali nije nemoguće)
    Last edited by RoNN|3; 14-11-10 at 13:53.

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    hahahahahha, pa jes' i to što veliš...mada, zamisli da se u našim, crnogorskim, brdima desi ovakav slučaj...recimo, ja imam dva bijela sina i bijeloga muža i rodim malu crnu djevojčicu, sa tamnom kožom i očima??? Bi li mi čojak povjerova da sam jela mnogo crne čokolade i to sve noćom, kad se probudim, gladna?!:mrgreen:
    Kapa dolje genetici, mutacijama, krosingoveru, ali ni je zeni ne bi povjerovao djao maka
    Jadan i zalosan je zivot albino djece rodjenih u Africi i to je imalo srece sto se rodilo dje se rodilo jer u suprotnom dzaba mu bijela koza kad bi mu crn zivot bio.

  10. #110
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default SRPSKI podgorički neđeljnik "Istok", tekst objavljen krajem 2003.




  11. #111
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Pa naravno kad su Dinarci naselili kontinentalno zaleđe tokom zadnja dva vijeka.

  12. #112
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja i ilir, samo da me ne zovu afrikanac, nema frke, sve moze, i podrzavam tuningovu teoriju da smo utekli kad je kolumbo aafriku nasao, i svercali koks ovamo za balkan i europu, dakle mi smo indijanci svrceri
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #113
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ja sam Komanč iz Komana
    kao dokaz umijem da napravim luk i strijelu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default fin topik za citat

    moram rechi da je bilo lijepo citat ovaj topik.

    pozdrav ekipi iz Ilirije od Zecanina.

  15. #115
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zetaman View Post
    moram rechi da je bilo lijepo citat ovaj topik.

    pozdrav ekipi iz Ilirije od Zecanina.
    dugo ti je trebalo da se ukljucis u rasprave

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pratim ja to od pochetka ali ne vidju razloga dosad na ishta napishem.

    Bosniako, bilo bi lijepo da napises izvor ovija informacija ako vech nijesi.
    Unaprijed hvala

    Zecho

  17. #117
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    To je bilo objavljeno na ovom forumu početkom oktobra, od 2376 posta nadalje.

    http://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=2376

    Neki gosn Ratko je postovao:

    http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...21235/suppinfo

    Evo rezultata dnk istrazivanja za srbiju i crnu goru odvojeno.Objavljeno je u januaru 2010
    Mislim da mora da se plati da bi skinuli pdf,ali ispod imate tabele na kojima se vidi koliko ko i kakvih halpogrupa ima.
    U srbiji 38.2 posto i2a.
    U crnoj gori je iznenadjujuce malo i2a, samo 29,5 a iznenadjujuce puno e1b1b,pa se samim tim obistinila moja pretpostavka da ce crnogorci imati preko 20 posto e1b1b...Ne bih da laskam sam sebi, ali intimno mislim da sam genije.
    Zbunjuje to sto u abstractu pise da su ispitivana 404 uzoraka iz crne gore a u tabeli je samo 321 ispitanik.Znaci li to da za ostalih 83 nije pronadjena halpogrupa,pa samim tim nije ljudska vec od nekog neandertalca ili nekog drugog? __________________
    Link je ovaj, izgleda ozbiljan:

    http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...21235/suppinfo

    Istraživanje je valjda objavljeno početkom 2010. Uzimani su uzorci iz KBC (Kliničkog centra) Podgorica

  18. #118
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Puni dokument o istrazivanju 404 stanovnika Crne Gore se moze skinuti ovdje: http://issuu.com/bosniaco/docs/mirabal_et_al_2010.

    Testirano je 17 markera...

    Dominiraju haplogrupe I2a (29%) i E1b1b (27%), na zapadu i istoku zemlje, grubo povuceno.

  19. #119
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ucestvovao u Genographic projektu. Zna li neko nekoga ko zna nekoga ko je jos u tome licno ucestvovao osim mene?

  20. #120
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default DNK analiza

    Ne znam nikoga po imenu koji je ucestvovao u ovom istrazivanju.

    Koje si ti haplogrupe i od kojeg si plemena?

    Usput, evo rezultata za jos 2 bosnjacka prezimena iz Sandzaka:
    - Radoncic iz Gusinja, porijeklom od plemena Kuca, (testiran preko FTDNA u Americi) - E1b1b;
    - Kocan iz Petnjice, porijeklo nepoznato, testiran preko FTDNA u Americi - I2a.

    Dakle, iako je potrebno jos uzoraka, i Kuci mirisu na E1b1b, kao i Vasojevici. A da se podsjetimo mape ove haplogrupe, odnosno njene E1b1b1a2 subklade, koja je inace nastala na Peloponezu u Staroj Grckoj prije nekih 4.500-5.000 godina:



    Quote Originally Posted by dzodan View Post
    Ja sam ucestvovao u Genographic projektu. Zna li neko nekoga ko zna nekoga ko je jos u tome licno ucestvovao osim mene?
    Last edited by Bosniaco; 05-01-11 at 20:59.

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zbilja mirsu zato sto je jedan slican a jos strasno siguran da je iz Kuca Da je Radoncic napisao da je iz Kine da li bi i Kinezi bili slicni Vasojevićima

  22. #122
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nažalost najdalje dosežem do 1700 Kada su austrijanci zapisali da je moje selo naseljeno od doseljenika sa hercegovačko-crnogorske granice. Prezimena ima svakavih: Jankovića, Lekića, Radosavljevića, Radovića, Tadića. Vođa pri doseljenju je bio Predojević, a pretpostavka je da i mi potičemo od Predojevića iako se Prezivamo Džodanović. Haplogrupa je R1a1, a pitanje sam postavio zato što i na genographic projektu i na FTDNA napominju da je sa naših prostora ispitan malibroj učesnika pa su rezultati nepouzdani. Inače R1a1 naviše u Evropi imaju Lužički Srbi, Poljaci, Česi, Ukrajinci, Bjelorusi i Rusi. Ali ovu grupu imaju i na Pandžabu. Tamo je bio Memedović i zaključio da nise kapu sličnu crnogorskoj, da im je ples sličan oru, da prave skorup i da su to jedini bijeli ljudi na himalajima. Dodatni problem su i Nepalci koji imaju R1a grupu, a čak nisu ni bjelci

  23. #123
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odakle vama sve te lijepe karte? Na različitim sajtivna su različiti podaci, a nigdje ne nađem tako detaljno kare. Volio bi da skinem. Pišem naime sve što znam o svojoj porodici za potomstvo, pa bi volio da dopunim i tim stvarima

  24. #124
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U istom tekstu na karti Balkana R1a ima najviše u jugoistočnoj Srbiji 35%, a na slijedećoj strani karta Hrvatske gdje je R1a 40-45% zastupljen u Slavoniji. Tekst uzet iz Journal of Genetic Genealogy
    Last edited by dzodan; 06-01-11 at 12:52.

  25. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by dzodan View Post
    nažalost najdalje dosežem do 1700 Kada su austrijanci zapisali da je moje selo naseljeno od doseljenika sa hercegovačko-crnogorske granice. Prezimena ima svakavih: Jankovića, Lekića, Radosavljevića, Radovića, Tadića. Vođa pri doseljenju je bio Predojević, a pretpostavka je da i mi potičemo od Predojevića iako se Prezivamo Džodanović. Haplogrupa je R1a1, a pitanje sam postavio zato što i na genographic projektu i na FTDNA napominju da je sa naših prostora ispitan malibroj učesnika pa su rezultati nepouzdani. Inače R1a1 naviše u Evropi imaju Lužički Srbi, Poljaci, Česi, Ukrajinci, Bjelorusi i Rusi. Ali ovu grupu imaju i na Pandžabu. Tamo je bio Memedović i zaključio da nise kapu sličnu crnogorskoj, da im je ples sličan oru, da prave skorup i da su to jedini bijeli ljudi na himalajima. Dodatni problem su i Nepalci koji imaju R1a grupu, a čak nisu ni bjelci
    Upravo si napisao najvaznije stvari. Malo je onih koji znaju svoje potomstvo dalje od tvog znanja, a izvoditi zakljucke na osnovu dva tri isptina je i smijesno i debilno. Zamisli da odes sad kod nekog rodjaka i ti mu objasnis da ste vi u stvari ni manje ni vise nego Nepalci

Page 5 of 13 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sintaksa - analiza rečenice
    By salex in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 05-02-10, 17:39
  2. Hemijska analiza zene
    By makach in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 03-11-09, 19:37
  3. Gorski Vijenac analiza
    By THE_BOSS in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 11
    Last Post: 10-03-08, 22:31
  4. IMEI Analiza...
    By Sailoreagle in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-05, 14:50
  5. Hemijska analiza zene
    By ines in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 12-04-04, 12:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •