Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 307

Thread: DNK analiza Crnogoraca

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koliko ja shvatih ovi Komana su marsovci, Vasojevići iz Afrike koće ga znati odakle je pleme koje ne smijem pomenuti

  2. #27
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Dako vam zagarcani (nordijci) recu posa'.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  3. #28
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    PG
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    vala sve ubode nako moj zaseok?! Ne mogu da vjerujem! Izmedju Ćafe i Crvene Paprati je...?
    Da čujem znaš li?:mrgreen:
    Baloci?:mrgreen:


  4. #29
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A jesu ovi đetići zahtjevni. Evo uploadovao sam članak ovdje:http://issuu.com/bosniaco/docs/dnk_a...klu_vasojevica.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pocetak izgleda vrlo strucan pa kad pominjes "ispitivanje na uzorcima tkiva" na kojim tkivima je vrseno ispitivanje i koja je metodologija korisćena kod onih trojice Vasojevića.
    To samo kao uvod jer pazljivo citam clanak

  6. #31
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default DNK analiza

    Evo kako naucnici pristupaju DNK analizi i koje se vrijednosti pri analizi hromozoma Y upotrebljavaju. Prilozeni dokument je izdan u januaru 2010. g., a obuhvatio je 404 muskarca sa prostora CG... Grubo povuceno, Istocna CG ima vise E1b1b (helenski tip), a zapadna I2a (autohtoni evropski tip)... Tu i tamo se nalaze ostali tipovi koje sam naveo u pocetnom postu.

    Tekst je na engleskom jeziku.

    http://issuu.com/bosniaco/docs/mirabal_et_al_2010

    Za ostala plemena ne znam bez kontaktiranja pojedinaca koji su testirali svoju DNK, ali ako bih nagadjao, rekao bih da su ovom istocnom helenskom tipu blizi i Kuci, Bjelopavlici, Bratonozici, Mrkojevici, albanska plemena itd.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kakvi crni Heleni kad nam najblizi Romi iz Makedonije i Albanci iz Albanije , a u ovoj tvojoj studiji o Vasojevićima samo ih pomenu jednom uzgred i slobodno si mogao napisati Kinezi jednako bi se moglo zakljuciti iz teksta.
    Reci nam koja se tipska osobina prenosi na tom markiranom dijelu da bi se izvela grupa "evropski tip", balkanski tip..."?

  8. #33
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default DNK analiza

    Hari Krisna:

    Jesi li i ti Vasojevic?

    E vidis, dosta Roma nosi R2 haplogrupu koja ima dosta slicnosti sa indijskim podkontinentom, ali ocito da su pripadnici drugih grupa asimilirani od strane Roma. Nedavna studija nad 70 vojvodjanskih Roma je recimo pokazala da su gotovo svi pripadnici E1b1b grupe, tj. da kazem i oni Heleni .

    E vidis, ova geneticka analiza pokriva hiljade i hiljade godina, kada nije bilo ni pomena o Vasojevicima, tako da sam se koncentrirao vise na opis kretanja vasojevickih predaka bez guslanja i ideoloskog naglabanja. Vasojevici se prvi puta pominju 1444. g. kao pleme (mada su sigurno oformljeni malo ranije). Vasojevicima jesu najblizi dijelovi Albanaca, dio Grka i stanovnika oblasti koji su jasno prikazani na mapi zadnje stranice mog clanka.
    Last edited by Bosniaco; 09-11-10 at 08:22.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne salji me da citam nesto sto sam procitao jer ti je mnogo krace da odgovris na vrlo kratka pitanja. U odnosu na tvoju studiju guslanje ti dodje kao aksioma. Zbog ovih genetickih stvari si propustio da procitas da se Vasojevići pominju 1281 godine. Sto ti ja oću zla sa ovom tezom da su Vasojevići najblizi Romima i Albancima ne idi tamo jer ga nećes gaća izvlaciti

  10. #35
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bosniaco View Post

    E vidis, dosta Roma nosi R2 haplogrupu koja ima dosta slicnosti sa indijskim podkontinentom, ali ocito da su pripadnici drugih grupa asimilirani od strane Roma. Nedavna studija nad 70 vojvodjanskih Roma je recimo pokazala da su gotovo svi pripadnici E1b1b grupe, tj. da kazem i oni Heleni .

    A to je do onoga da valja zanoćit sa cigankom zbog sreće

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne salji me da citam nesto sto sam procitao jer ti je mnogo krace da odgovris na vrlo kratka pitanja. U odnosu na tvoju studiju guslanje ti dodje kao aksioma. Zbog ovih genetickih stvari si propustio da procitas da se Vasojevići pominju 1281 godine. Sto ti ja oću zla sa ovom tezom da su Vasojevići najblizi Romima i Albancima ne idi tamo jer ga nećes gaća izvlaciti
    Mene je jedan svojevremeno na fakultet ima oči izvadit kad sam mu reka da vuku isto porijeklo ka Albanci .Nije priča sa mnom dugo vremena,tj dok nije napuštio studije

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znam jednu Vasojevku koja bi ga zbog ovog pisanja sladje plaštila no se priganica i pite zeljanice najela.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bosniaco View Post
    Evo kako naucnici pristupaju DNK analizi i koje se vrijednosti pri analizi hromozoma Y upotrebljavaju. Prilozeni dokument je izdan u januaru 2010. g., a obuhvatio je 404 muskarca sa prostora CG... Grubo povuceno, Istocna CG ima vise E1b1b (helenski tip), a zapadna I2a (autohtoni evropski tip)... Tu i tamo se nalaze ostali tipovi koje sam naveo u pocetnom postu.

    Tekst je na engleskom jeziku.

    http://issuu.com/bosniaco/docs/mirabal_et_al_2010

    Za ostala plemena ne znam bez kontaktiranja pojedinaca koji su testirali svoju DNK, ali ako bih nagadjao, rekao bih da su ovom istocnom helenskom tipu blizi i Kuci, Bjelopavlici, Bratonozici, Mrkojevici, albanska plemena itd.
    Iz ovoga vidim da su testirana 404 čovjeka tako da su uzete dvije generacije ljudi koji međusobno nemaju rodbinske veze.

  14. #39
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljuđi , nema generalnih izjava ovdje:

    - NISU Vasojevici identicni sa svim Romima. Koincidencija je da se podudaraju sa velikim broje Roma iza Makedonije, pa i Vojvodine. Ali recimo, vrlo se malo, ili gotovo nikako, ne podudaraju sa Romima sa Kosova ili uze Srbije (dakle, makedonski i vojvodjanski Romi su uspjeli asimilirate neke srodnike Vasojevica).

    - NISU Vasojevici identicni sa svim Albancima, ali jesu sa oko 46% Albanaca na Kosovu i sa 1/3 Albanaca iz Makedonije.

    - Pitanje je da li su svi danasnji VAsojevici u stvari Vasojevici, jer su VAsojevici, iseljavajuci se prema Polimlju i dalje, asimilirali mnoga druga bratstva.

    - O Vasojevickom pomenu u Povelji kralja Milutina 1281. g. ne govorim, jer nisam vidio nijedan dobar naucni rad o tome. Kada ga vidim, ukljucicu ga.

    - Da bi saznali koje su haplogrupe vasi saplemenici, dajte se testirati i uporedite se sa drugim saplemenicima i dobicete svoj odgovor.

    - Iz onoga sto direktno znam, Djukici i Bojovici jesu pripadnici E1b1b haplogrupe.

    - Da, pomenuta DNK analiza koja je izvrsena nad 404 Crnogrca jeste ukljucivala davanje uzorka u Klinickom Centru u Podgorici.

    Pozdrav.

    Nino

  15. #40
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Bosniaco,

    Kako uopšte znaš da je za Vasojeviće dalo taj rezultat
    ? Imaš li rezultate za druga plemena?

    Imaš li originalni naučni rad, ako imaš, postavi ga da ga svi vidimo.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bosniaco View Post
    - Da bi saznali koje su haplogrupe vasi saplemenici, dajte se testirati i uporedite se sa drugim saplemenicima i dobicete svoj odgovor.
    Kako da se uporedi onaj iz Savnika kad nikoga nijesu ispitivali iz tog grada? Da li su i oni iz Savnika Heleni i na osnovu koliko ispitinaka ti utvrdi ovo za Vasojeviće?

  17. #42
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default DNK analiza

    Za pripadnike vasojevickog plemena imam rezultate istrazivanja za 3 lica (ukljucujuci i sebe) i svima nam se podudara grupa, E1b1b1 (subklada a2). A sto se tice konkretnih vrijednosti markera i lokusa koji su ispitani za navedena lica, to su vec licni podaci i necu ih iznositi ovdje. O ovome je na Facebooku nedavno pokrenuta i diskusija: http://sr-rs.facebook.com/topic.php?...668&post=68317.

    Testirajte se kod jedne od agencija, onda uploadujte svoje DYS rezultate na neki websajt kao sto je Ysearch.org i uporedite se sa drugim clanovima svog plemena.

    Za ovog iz Savnika ne znam :-). Ali je geografski blizu Hercegovini, sto znaci da je jaka vjerovatnoca da je I2a (ali bez analize ne znam).

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Diskusija na FB je svakako vrlo znacajna stvar a 3 lica su stvarno reprezentativan uzorak za tako malo pleme kao sto su Vasojevići
    Zaboravio si nam reci koju to tipsku osobinu karakterise E1b1b1 i koja se osobina prenosi tim locusom?

  19. #44
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default DNK analiza

    Hari:

    Sta bi mi bez tvoje ironije! :-).

    Dakle, ide ovako: Prenosenjem nasljednog materijala putem hromozoma Y vremenom dolazi do genetskih mutacija, otprilike svakih par stotina generacija. S "Adamom" se javila haplogrupa A, a onda je doslo do genetskih mutacija kojim su nastale druge haplogrupe i njihove podgrupe.

    TAko je E1b1b nastala genetskom mutacijom M215, a potom E1b1b1 daljom mutacijom M35. Potom dolazi do mutacije M78 kojom se javlja podgrupa E1b1b1a, a potom i do mutacije V13 kojom se javlja ova podgrupa/subklada E1b1b1a2.

    DNK testiranje podrazumijeva testiranje tzv. Short Tandem Repeat (STR) segmenata DNK u hromozomu Y. STR segmenti koji se ispituju se zove genetskim markerima. STR predstavljaju niz ponavljajucih nukleotida. Broj ponavljanja je razlicith od lica do lica, a odredjeni broj ponavljanja se zove "allele" markera (nisam siguran za nas prijevod). STR hromozoma Y je predstavljen tzv DYS brojem (DNA Y Chromosome Segment Number).

    Jos jedan izraz koji se srece u DNK testiranju je SNP, tj. Single Nucleotide Polymorphism (SNP), sto predstavlja promjenu odredjenog nukleotida u DNK sekvenci. Relativni stepen/brzina mutacije SNP-a je krajnje niska. Time je SNP postao idelan faktor pracenja istorije ljudskog genetskog stabla. SNP se oznacava sa slovom i brojem. Slovo oznacava laboratorij ili tim koji je otkrio SNP. Broj oznacava niz u kojem je otkriven. Npr. M173 predstavlja 173. SNP koji je dokumentovao laboratorij na Univerzitetu Stanford koji koristi slovo M.

    Testovi hromozoma Y obicno ispituju do 67 STR markera, ali postoji preko 100 markera. Rezultati STR testa daju licni haplotip. SNP rezultati ukazuju na haplogrupu.

    Ovo je zaista opsirno. Za vise detalja pogledajte sljedeci clanak na Wikipediji:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Genealogical_DNA_test.
    Last edited by Bosniaco; 09-11-10 at 04:45.

  20. #45
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    znaci ja ka potomak najstarije loze vasojevica, autenticni polimljanin iz srca vasojevica iza lijeve rijeke , sam rom ?!?!?! na osnovu 3 coeka iz bosne koja su dala uzorak i tvrde da su vasojevici >? OOOOOOOOOOOOOOOOOOOMG ..............................................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #46
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam, svi Vasojevici sto ih znam su maaaaalkice tamnije puti
    hahhahahaha
    Nepodobna za vaspitavanje.

  22. #47
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    znaci ja ka potomak najstarije loze vasojevica, autenticni polimljanin iz srca vasojevica iza lijeve rijeke , sam rom ?!?!?! na osnovu 3 coeka iz bosne koja su dala uzorak i tvrde da su vasojevici >? OOOOOOOOOOOOOOOOOOOMG ..............................................
    samo za tebe mačak


  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    znaci ja ka potomak najstarije loze vasojevica, autenticni polimljanin iz srca vasojevica iza lijeve rijeke , sam rom ?!?!?! na osnovu 3 coeka iz bosne koja su dala uzorak i tvrde da su vasojevici >? OOOOOOOOOOOOOOOOOOOMG ..............................................
    Imas naucni dokaz da mozes tvrditi "Vasojevici od Konika do Djirokastra"

  24. #49
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    upravo tako, i ocu sad sve grafite po zagoricu da pisem e tako !
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #50
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakova vi je to raca ot Vasojevici,ot tamo je i prisa pokojni preshjednik Milosevic,lijep je bio cojek( nije mi drag no je bio naocit nako ka cojek)
    ima je visoko celo i europske facijalne konture ni mi je nalikova na roma nikako
    kaki li su to dokazi o slicnosti roma iz macedonije sa plemenitijem Crnogorcima?
    Crnogorci,istocni Hercegovci,Banjalucki i Drvarski do Grahova pravoslavci i krajinski pravoslavci su ista raca(migranti ot CG).
    Mrki vuci i Dinarci.
    Premala nam je CG.I moramo pozorni biti da se medjuse ne pokoljemo.

Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sintaksa - analiza rečenice
    By salex in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 05-02-10, 18:39
  2. Hemijska analiza zene
    By makach in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 03-11-09, 20:37
  3. Gorski Vijenac analiza
    By THE_BOSS in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 11
    Last Post: 10-03-08, 23:31
  4. IMEI Analiza...
    By Sailoreagle in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-05, 15:50
  5. Hemijska analiza zene
    By ines in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 12-04-04, 13:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •