Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast
Results 251 to 275 of 307

Thread: DNK analiza Crnogoraca

  1. #251
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Zato mislim da jedna vrsta ne nastaje od samo jedne predačke vrste već više njih. Ne kažem da se ovaj scenario aista i odigrao ali e neuporedivo vjerovatniji od postepene promjene dijela jedinki jedne vrste kako bi nastala nova vrsta, jer se vrste same po sebi ne mijenjaju, one su savršene i završene.
    Kad je u pitanju nauka onda je nase misljenje potpuno nepotrebno mada ruku na srce mozemo i misliti da bi bili super kardiohirurzi samo kuku tome ko bi nase misljenje slijedio.
    Zar ne vidis i sam koje kontardiktornosti pises. Kazes "vrste same po sebi ne mijenjaju, one su savršene i završene" a samo par redova iznad "mislim da jedna vrsta ne nastaje od samo jedne predačke vrste već više njih."
    Kad bi bile savrsene i zavrsena dzaba bi bilo i dijeljenje i ono sto je bilo prije iljadu godina bilo bi i sad nedirnuto.
    Sumnjam da si idje vidio da neko nosi rentgen aparat i po barustina zraci punoglavce da bi se pretvorili u zabe, a da nova vrsta moze nastati jedino od dvije bliske i srodne vrste zna svak ko je makar jednom u zivotu vidio mazgu i mulu. Po tom istom sistemu nemoguće je napraviti mjesavinu nove vrste 2M od muve i medjeda pa da ih zracis neznam cime i neznam koliko.
    Posto nijesam siguran da li ozbiljno pises ili se sprdas neću ti vise objasnjavati djaolju stopu, ali za svaki slucaj ne pokazuj djeci kako da napisu domaci iz biologije

  2. #252
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Ako misliš na onu bajku da se vremenom jedna vrsta mijenja u drugu to nije tačno nijedna se vrsta nije promjenila u drugu vrstu. To nije dozvoljeno po nacrtima za funkcionisanje tijela (odnosno genima). Vrsta funkcioniše samo ako je nepromjenljiva u protivnom izumire. Znači kako nastaju nove vrste?
    Vrsta je riječ koju su ljudi izmislili radi lakšega sporazumijevanja i njena definicija nije kristalno jasna ali nije ni bitna. U genima goluba ne piše "ja sam nešto što ljudi zovu golub, vazda sam bio i vazda ću bit". To što ga zovemo golub ne znači da je njegov predak koji je živio prije 60,000,000 godina bio nešto što bismo zvali golub. To što imamo jednu riječ za goluba a drugu za njegovoga predka theropoda ne znači da golubovi nijesu potomci theropoda. Pravilo koje kaže da se geni ne mogu toliko mijenjati da ljudi koriste dvije različite riječi za životinje koje nose te gene postoji samo u tvojoj glavi. Je li moguće da ti to nije jasno?


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Nova vrsta mora naći i obezbijedii svoje mjesto u ekosistemu u kojem se javlja, odnosno mora biti u ravnoteži sa predatorima (da ih ne bi sve iźeli) i sa lovinom (da oni sam ne iźedu svu lovinu) čime obezbjeđuju svoj opstanak. da bi se ovo postiglo jedinke nove vrste se moraju pojaviti odjednom u dovoljnom broju sa kompletnim tjelesnim i intelektualnim arsenalom inače kao vrsta iščezavaju.
    Vrste ne nastaju odjednom.


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    E sad se u javlja novi problem da će ovako nastajanje nove vrste dovesti u pitanje opstanak predačke vrste zbog pada nataliteta.
    Kakvoga pada nataliteta, anđeli s tobom?


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Zato mislim da jedna vrsta ne nastaje od samo jedne predačke vrste već više njih. Ne kažem da se ovaj scenario zaista i odigrao ali je neuporedivo vjerovatniji od postepene promjene dijela jedinki jedne vrste kako bi nastala nova vrsta, jer se vrste same po sebi ne mijenjaju, one su savršene i završene.
    Ovo zadnje nije tačno. Tvoj zaključak nije tačan.
    Last edited by RoNN|3; 12-03-11 at 22:44.

  3. #253
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad je u pitanju nauka onda je nase misljenje potpuno nepotrebno mada ruku na srce mozemo i misliti da bi bili super kardiohirurzi samo kuku tome ko bi nase misljenje slijedio.
    Zar ne vidis i sam koje kontardiktornosti pises. Kazes "vrste same po sebi ne mijenjaju, one su savršene i završene" a samo par redova iznad "mislim da jedna vrsta ne nastaje od samo jedne predačke vrste već više njih."
    Kad bi bile savrsene i zavrsena dzaba bi bilo i dijeljenje i ono sto je bilo prije iljadu godina bilo bi i sad nedirnuto.
    Sumnjam da si idje vidio da neko nosi rentgen aparat i po barustina zraci punoglavce da bi se pretvorili u zabe, a da nova vrsta moze nastati jedino od dvije bliske i srodne vrste zna svak ko je makar jednom u zivotu vidio mazgu i mulu. Po tom istom sistemu nemoguće je napraviti mjesavinu nove vrste 2M od muve i medjeda pa da ih zracis neznam cime i neznam koliko.
    Posto nijesam siguran da li ozbiljno pises ili se sprdas neću ti vise objasnjavati djaolju stopu, ali za svaki slucaj ne pokazuj djeci kako da napisu domaci iz biologije

    Nauka je zanat kao i svaki drugi (pa čak i prvi)
    Činjenica je da su kroz istoriju nastajale nove vrste međutim mehanizam njihovog nastanke je nepoznat. Neka vrsta nema potrebe da se mijenja jer je saršena i ne treba joj ništo da bi nastavila svoje postojanje. Zašto su onda nastale nove vrste? Nova vrsta može nastati iz neke predačke vrste i zašto bi se predačka vrsta uopšte mijenjala? Koji je to mehanizam koji mijenja plan funkcionisanja organizma kod potomaka jedne vrste tako da su sve promjene jednake kod svakog potomka iako oni nijesu u krvnom srostvu? Previše zagonetki koje se objašnjavaju evoluciom kao postepenom promjenom nastalom slučajnom promjenom gena. Toliko mnogo da to objašnjenje izgleda nevjerovatno a mi koji vjerujemo u njega izgledamo prilično ograničeni i žalosno naivni.

  4. #254
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Vrsta je riječ koju su ljudi izmislili radi lakšega sporazumijevanja i njena definicija nije kristalno jasna ali nije ni bitna. U genima goluba ne piše "ja sam nešto što ljudi zovu golub, vazda sam bio i vazda ću bit". To što ga zovemo golub ne znači da je njegov predak koji je živio prije 60,000,000 godina bio nešto što bismo zvali golub. To što imamo jednu riječ za goluba a drugu za njegovoga predka theropoda ne znači da golubovi nijesu potomci theropoda. Pravilo koje kaže da se geni ne mogu toliko mijenjati da ljudi koriste dvije različite riječi za životinje koje nose te gene postoji samo u tvojoj glavi. Je li moguće da ti to nije jasno?
    Ne nije mi jasno.Uzmi za primjer goluba. Golub je organizam koji pripada ptcama i živi u odgovarajućim ekološkim uslovima. Postoji nekoliko sorti golubova koje su se prilagodile različitim ekološkim oslovima. Sve one pripadaju jednoj vrsti. Među sobom se mogu ukrštati dajući plodne potomke. Na taj način se obezbjeđuje nastavak vrste. Zašto bi se golub mijenjao (ne mislim na promjene kod pustinjskog goluba i goluba pećinara ili pismonošu vez zašto bi prestao biti golub i postao nova vrsta recimo jarebica)

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Vrste ne nastaju odjednom.
    Znači pjavio se jedan golub pa je čekao kojih 100 000 godina da se pojavi golubica kako bi snijeli jaja i nastala vrsta golubova?

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Kakvoga pada nataliteta, anđeli s tobom?
    Pa ako će na primjer iz golubova nastati recimo jarebice onda više neće biti golubova jer se legu jarebice.

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ovo zadnje nije tačno. Tvoj zaključak nije tačan.
    Pa naravno da je tačan jer vrste koje su pretekle do danas milione godina niučemu se ne razlikuju od iste te vrste prije miliona godina. Bezbroj je takvih primjera u fosilnim nalazima. Dobro veliki gušteri su izumrli ali mravi u ćilibaru od prije kojih 100-tinak miliona godina su jednaki onima iz tvog dvorišta ili komarci ili bubešvabe ili ona riba te je uloviše u Indijskom Okeanu ili fosili ljudi od prije 2 000 000 godina, ili...

    Zaista nekakav plan postoji i samo ćoravi čovjek to ne može viđeti. Zaista dolazi do pojava novih vrsta i to samo potpuna neznalica možeporeći. Zaista postoji opšta težnja za usavršavanjem i napretkom živog svijeta u cjelini što vide i oni bez zere pameti. Međutim način kako se sve to odigrava je potpuna nepoznanica. Objašnjavati tako složen sistem idejom evolucije je samo dno ljudske gluposti, samoljublja, nadmenosti, bahatosti, prcijenjivanja sebe i podcjenjivanja svega drugoga.
    Last edited by FORMICA; 13-03-11 at 13:12.

  5. #255
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lako je zastupati teoriju o necemu sto navodno traje milionima godina, a nemogu dokazati nesto prije recimo sto godina, govorim za evolucioniste, i onda kazu da smo postaliod neznam cega a nema za sada nijedna ziva vrsta izmedju recimo majmuna i covjeka, a pricaju o dugackom nizu vrsta izmedju njih.:-?

  6. #256
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo tako.Evolucija je jedina nauka bez dokaza.Prelazni oblici ne postoje,iako bi ih trebalo biti na milione.Po meni,potrebna je mnogo jaca vera da bi neko poverovao u evoluciju nego u teoriju kreacionizma(koja opet ide u drugu krajnost).

    Bila je pre 2 nedelje na nacionalnog geografiji,u nedelju u 8, emisija "Earth making of a planet" koja je trebala navodno da na uverljiv i logican nacin prikaze razvoj Zemlje unazad 4,5 milijardi godina.Posto sam uvek voleo i bio za to da se saslusaju obe strane,posvetio sam toj emisiji 2 sata svog zivota-nazalost.
    Dakle,jedan primer: Posle neke kataklizme,ko zna koje po redu,ziva bica prezivljavaju samo u moru.Ovo se recimo desava na pola emisije.Jedna vrsta ribe,iz nepoznatih nam razloga napusta okean,i izlazi na kopno.Posto na kopnu ne moze preziveti duze od par minuta,ona se vraca u vodu.Tako radi niz godina.I CAP!Posle par miliona godina,eto prvih gmizavaca koji su nastali od nje!Nema nigde objasnjeno a kamoli dokazano,kako je ona i zasto uopste izasla,zasto je pocela da gubi krljust a dobija kozu,kako su joj se razvila drugacija pluca,organi za razmnozavanje,ekstremiteti itd.To se jednostavno desilo.Kako je ta riba prezivela u moru u jednom trenutku kada je recimo dobila pluca kao gmizavac a nije imala jos njegove ekstremite da izadje napolje,to niko ne zna.E sad,posto evolucija traje,jel,milionima godina,trebali bi da nadjemo milione prelaznih oblika,npr ribu koja u jednom trenutku ima osobine i riba i gmizavaca,i to da se saplicemo od njih.Posto danas postoji isto tako vise miliona vrsta kopnenih zivotinja uopste,valjda su one nastale od drugih vrsta riba,I opet nista,nema dokaza,nema nicega.To je samo jedan od primera.
    Kao vrhunac,na kraju emisije se kaze :"Izgleda da je zivot na Zemlji samo niz slucajnosti i srecnih okolnosti".I tacka.

    Kao sto rece Majkl Burks(inace evolucionista) u svojoj knjizi "13 pojava koje nemaju smisla" ako je covek vrhunac evolucije,njen savrseni oblik,zasto i dalje umiremo?Za to i mnoga druga pitanja nemamo odgovore niti cemo verovatno ikad imati.

    Ako sam imao i zrno sumnje pre ove emisije,ono je posle bilo otklonjeno.Hvala im veliko.

  7. #257
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I ja sam ima zrno sumnje da je macka jaca od misa, ali kad vidjoh onaj crtać Tom i Dzeri sve moje su sumnje razvijane

  8. #258
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Kreacionisti jednako griješe kao evolucionisti a istina je po svoj prilici neđe između. Nažalost nama nešto teže ide njezino otkrivanje. Dako sljedeća vrsta bude imala više uspijeha.

  9. #259
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja sam bez komentara ... ne vjerujem eto... tachno se vidi da su ljudi sa Sjevera... eto tu je evoulucija pogrijeshila...
    One Ring to Rule them all...

  10. #260
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Geni, Illirski Pokret, Nachertanije, Juzhno Slovenska Obmana i Pop Dukljanin

    Cuh da je jedna Srbska Drzhavna sluzba narucila i platila Genetsku analizu Crnogoraca prije jedno godinu i po dana. Kazhu da su pokupili DNA od jedno 400 dobrovoljaca iz Podgorice i poslali u Ameriku. Isto tako se kunu, da su uzorke prikupili poslovno i sa svijeh starna Crne nam Gore. Posle obrade ispade tako nekako da su rezultati iz Crne Gore manje vishe slicni genetskim istrazhivanjima iz Srbije. Samo... oni imaju malo vishe Slovenskog gena, a mi malo vishe Haplotipa E ( Sto ce bit Grcko, egejski, albanski istocno Mediteranski Haplogrup).

    Ajde reko da povjerujem i uto cudo, sve dok nedje ne procitah , da su Srbi svoja genetska istrazivanja bazicno zasnovali na isjeljenicima is Krajine ( kako cemo rec Dinarcima, koji eto imaju vecinom I2 haplotip) a da nijesu mrdali dalje od Beograda. Da recemo Pirot nijesu ni vidjeli , a da Vranje ni u mislima nijesu imali tokom ovoga genetickog istarzivanja. Kazu uzorak su bili 201-a Srbin, vrlo representativan, i ka taki je malo " bolji" od Crnogorskoga, e eto ima malo vishe Slovenskog gena.

    Dobro, eto... Sve umalo da nesmetnem s'uma, doklen ne procitah da su se i Hrvati latili da naprave geneticku sliku "Lijepe Nashe", i utu svrhu napravili nekoliko analiza. Ispocetka su se bili ustrasili da ce bit isti ka Srbi, pa su otisli na Hvar ( reko tamo odista nema Srba ), i toj analizi su vishe od 50% uzoraka sa Hvara. Ispostavi se odma da su Hrvati totalno drukci no Srbi, i da I2 haplotip ( dinarski/germanski) je totalno ne slovenski i drukci od Srbskih ( tobozhe Slovenskih). Ali Srbi nebi bili Srbi kad bi dozvolili Hravtima da se "odlijepe", pa brzhe bolje proizvedoshe ovaj uzorak od Krajishnika, znajuci vrlo dobro da ce bit "na paj" s Hrvatima. Tu se odma pokaza kao Srbija ima 38% od I2 Haplotipa, i zaostaje samo 4% za Hrvatima... i jedno 34% komada za Hercegovcima ( Eto Hercegovci su najhomogeniji ljudi u Jevropi- 72% su Haplotip I2... ILirci /Dinarci), i da s Srbi i Hravti vlo slicni. Sve to uradise a da Nis, a kamoli Pirot i Vranje, nijesu gledali.

    E sad... Malo se vishe istrazivalo ovijeh godina, i Hrvati su ispitivali i doshli su do nekijeh malo vishe realisticnijeh podataka,( I1 haplotip- Goti/ Vikinzi/ Normani 15%, I2 haplotip 40% i kusur, R1a slovenski haplotip oko 30% i kusur, i nesto Kelta sa R1b haplotipom, i malo ostalijeh... Znaci...sa ovakom genskom slikom Hrvati se sad pitaju ko im uvali slovenstvo, i shto bi sa Ilirskim Pokretom??

    Sa ovoliko Dinaraca i sa Gotima i ostalijem blize su bili Ilirskom pokretu nego bilo kome Slovenstu. Ko ugasi Ilirski pokret i kako?

    Ne samo Ilirski pokret, nego ko umalo neugasi Crnogorce i Crnu Goru pakujuci im najvecu laz (Srbstvo) otko krme rep zakrivi?

    Ama ko? Eto onaj koji i dan danas ocajnicki pokusava da zaustavi vodu da tece nizbrdo. SANU, SPC, pdpomognuti Srbskom FBI se josh uvijek nadaju da zaustave stihiju, pa kad im je evo nauka okrenula ledja i polako crta genetsku sliku Balkana koja je utotalnoj suprotnosti sa Srbstvom, sad Srbske Drzhavne sluzhbe placaju genetska istrazivanja iz Crne Gore. Pa po onoj tezi :" Dajte nam malo vishe uzoraka iz Vasojevica i Kuca ( Haplotip E ), da se poklope sa ovijem iz Nis, a nemojte nam slati ove iz Ceva i Njegusha i sa Grahova( I1, i I2). Tih donatora shto je manje to bolje"...

    Srbi su pametni!! Znaju da su ova genestka istrazhivanja skupa i da dosta kostaju, pa kad su ovi Amerikanci krenuli da istraze i ispitaju to, on is pltili i organizovali uzorke, jer to se svaki dan nemoz radit a dokle se prava genetska slika Crne Gore uradi i kad se proporcionalno uracunaju svi djelovi, do tada ce SPC da zaplasti sve shto mozhe , i onda... onda ostali mogu iztrazivat koliko god oce.

    Tako je bilo i sa Nacertanijem. Nadjoshe Vuka Karadzica, i ostale Dinarce koji sadjose dolje u ravnicu, a ovi ka Vuci gorski ( shto su im djedovi bili), to sve pod svoje stavishe i da se oduzhe Srbinu, napravise mit od Slovenstva i Srbstva. Za ovaj jedan Mit- Srbstvo- svi smo znali da je postavljen na klimavijem nogama... e da se tu gore iznad nas nije mnogo Srbovalo odavno, i da su se stari Srbi izgubili ka Goti mnogijeh godina prije, ali za ovi drugi mit Slovenstva tek sad pocinjemo da saznajemo. Mi nemao ni S od slovenstva, a da nepricamo za S od Srbstva.

    I eto tako... Jedan dan se zapitah , kao to oni Nas uspjese da lazhu i da slazhu... Evo i dan danas isto tako.

    I reko, ako Srbske Drzhavne Sluzhbe mogu da plate Genetsku analizu Crnogoraca iz Podogrice, ema nece moju sliku gledat, jer je namjerno nece. Ajde reko ( chitajuci Istoriju mojega brastva i plemena), da vidju oklen smo doshli tu Staru Crnu Goru ( Chevo i Velstovo) prije 1380te godine... e od tada znamo ko smo i shto smo.
    Znam... znam , Srbski kolega is SANU bi mi reka da smo mi Orovici , Borovici i da su tu doshli sa Kosova...U ostalom odakle bi drugo. E smo po njijovoj logici svi s Kosova shjlegli u Crnu Goru.

    I... da bi bili sigurni to smo josh testirali jednog plemenika s drugog kraja... I ispade da 23 i ja ustanovise da smo ja i moj saplemenik iz Danske krenuli za Crnu Goru nedje oko prije 10,000 godina. Vele da smo I1* haplogrup. E pa ako se uzme da plemenika ima nedhje oko 15,000 hiljada, ispade da smo eto ja i moji prezimenjaci nedje oko 2.5% do 3%, bez ostalijeh, sa I1* haplogrupom u Crnoj Gori. To se nesto nepoklapa s ovijem Srbskijem izucavanjem gena u CG.

    Cuh kako nedje jedan forumas iz Niksica nedje rece da je i on isto 1I*, pa pomenu Gote... koji su eto tu imali Tvrdhjavu prije no shto je Turci nzavashe Bedem. I onda se konacno shjetih Popa Dukljanina i njegovog Ljetopisa o Gotskom Kraljevstu i vladarima ovijeh prostora prije Vojisavljevica. Jedinan od prvih spisa sa ovijeh prodtora, eto napisan davno prije Srba i prepisan prije Srba, i chudo jedno... u Srbskoj nauci ovaj Ljetopis je proglashe plagijatom, i ka nije istina... Kakvi Goti i kavi bakraci? To su Srbi i Sloveni... Dosha Chirilo i Mihailo i donijeli pismo, it...

    Tako je to bilo dokle su se knjige stampale u Beogradu, i dokle se sve to moglo kontrolisati. A da nemozhe vishe...Doshlo doba pa evo i Crnogoraca Gota jope... ka nekad.

    Jendo veliko brastvo u Crnoj Gori je Gotskog porijekla, genetika dokazala sad. Sad samo da dokazhemo nekolicini brastvenika da prestanu Srbovati i da se busaju u prsi da su najveci Srbi... Najvecih Srba mozhda ima, samo savremena genetika mora prvo da ih otkrije.

    Samo nemojte Danilovicu reci... da ima combinaciju E haplogena i G haplogena...))


    Kasno uvece , Ljeta Gospodnjeg 2012

  11. #261
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Evo ga turski popis sa Kosova i 1911

    klikni na sliku pa ćeš viđeti zanimljivosti.
    Niđe nema Srba ali ima Grka i Bugara.
    O čemu se radi? Turci nijesu znali za nacije a ni za plemena i za rase i ostalo, uostalom vjera im to ne dozvoljava. Za njih su postojale samo vjere. Kako je Srbija vjekovima bila u sastavu Turskog carstav postala je njegov integralni dio i zvanično državno mišljenje je postalo i njihovo. tako na Kosovu nije bilo Srba jer nije bilo srpske crkve. tamo je bilo grčke i bugarske crkve pa su svi pravoslavni uoisivani kao Grci ili Bugari u zavisnosti kojeg su patrijarha prihvatali za svoga. Na isti način u onim oblastima đe je bilo srpske crkve svi pravoslabvni su bili Srbi. Taj turski sistem su zadržali i kasnije i održao se do danas đe kažu da su svi pravoslavni Srbi pa su to i Makedonci i Bugari i Rumuni i Crnogorci i hercegovci i Bosanci pa i Hrvati ako ih ima pravoslavnih, jer su pod duhovnom vlašću SPC. Zato i ne priznaju CPC ni MPC jer gube teritorije i duhovnu supstancui, postaju sitna provincijalna crkva što u suštini jesu.
    Uzgred nacdioja nema nikakve veze ni sa jezikom ni sa običajima. Vuk je uveo Srbima srpski kasnije su ga oni prozvali srpskohrvatski jezik pa ponovo srpski. jesu li se mijenjali nacionalno. A taj srpski jezik je jezik dinaraca doseljenih u Srbiju dok su sami Srbi imali potpuno drugi jezik na kojem je ostala bogata literatura i kultura. A Vuk je kao standard uzeo crnogorski jezik. Običaju , nošnja, način ponašanja, istorija, kultura na primjer Srba i Crnogoraca su potpuno različite i osim daleke sličnosti na nivou slovenstav ništo zajedničko nemaju, osnoano imaju onioliko zajedničkog koliko sa Rusima, Bjelorusima, Njecima i Englezima.
    Nacija je državotvorni politički projekt nacionalnih elita, koji nema apsolutno nikakve veze sa etničkim porijeklom, sa istorijom, kulturom, tradicijom, jezikom, već jedinio sa politikom.
    Last edited by FORMICA; 17-11-12 at 19:11.

  12. #262
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Genetska ispitivanja ne daju apsolutno nikakvog uvida u nacionalno porijeklo individue već samo niz očeva i majki. Ne postoji Nordijski gen, niti azijski niti Srpski itd. Postoje do duše grupe gena koje su češće u pojedinim područjima koja nisu nacionalno oivičena već samo geografski. Međutim ta čestost gena ne govori ništa u stvari o samoj pripadnosti jer variraju veoma između jedinki. Jedan od najinteresantnijih primjera je jedan genotip koji kad je pronađen, smatran za genotip starih grka, međutim kako se kasnije pokazalo, isti genoptip je pronađen kod grupe Američkih indijanaca. Ove dvije grupe su zadnji put imale kontakt (ne računajući moderno doba) prije skoro 25000 godina kada su se određene grupe razdvoile i naselile različita područja na zemlji.

    Genotipovi nemaju nacionalnu vrijednost a sam pojam nacije je viještački, infantilan i u suštini bezvrijedan iz perspektive genetike. Postoje sela u africi koja imaju veču genetsku varijabilnost (pošto su vijerovatno najstariji narod na zemlji) između seljana nego što ja imam razlika sa Japancem.


    Kada bi smo primjenili te puste nacionalne želje da potenciramo genetske razlike onda bi svaki žitelj tog sela bio posebna nacija a ja i onaj japanac bi bili oboica crnogorci.

    Genetika ne definiše naciju to je laž plasirana od strane nacionalista.

    Osim toga pogledajte samo vaše porijeklo:



    Ja 1
    roditelji 2
    djedovi i babe 1 4
    2 8
    3 16
    3 32
    4 64
    5 128
    6 256
    7 512
    8 1024
    9 2048
    10 4096
    11 8192
    12 16384
    13 32768
    14 65536
    15 131072
    16 262144
    17 524288
    18 1048576
    19 2097152
    20 4194304


    Znači samo 22 generacije u nazad, što je oko 1000 godina ja sam imao više đedova i baba nego što je u to vrijeme bilo živih Evropljana. (Riječima imah više od 4 miliona đedova i baba)

    Ovo ne samo da govori o bezvrijednosti nacionalne podjele već isto tako govori i dokazuje homogenost rasprostranjenja genetskih markera na nekom području. U principu svak je svak, englez je njemac, a njemac je arapin u potpuno istim odnosima.
    Last edited by funestis; 17-11-12 at 19:20.

  13. #263
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad je u pitanju nauka onda je nase misljenje potpuno nepotrebno mada ruku na srce mozemo i misliti da bi bili super kardiohirurzi samo kuku tome ko bi nase misljenje slijedio.
    Zar ne vidis i sam koje kontardiktornosti pises. Kazes "vrste same po sebi ne mijenjaju, one su savršene i završene" a samo par redova iznad "mislim da jedna vrsta ne nastaje od samo jedne predačke vrste već više njih."
    Kad bi bile savrsene i zavrsena dzaba bi bilo i dijeljenje i ono sto je bilo prije iljadu godina bilo bi i sad nedirnuto.
    Sumnjam da si idje vidio da neko nosi rentgen aparat i po barustina zraci punoglavce da bi se pretvorili u zabe, a da nova vrsta moze nastati jedino od dvije bliske i srodne vrste zna svak ko je makar jednom u zivotu vidio mazgu i mulu. Po tom istom sistemu nemoguće je napraviti mjesavinu nove vrste 2M od muve i medjeda pa da ih zracis neznam cime i neznam koliko.
    Posto nijesam siguran da li ozbiljno pises ili se sprdas neću ti vise objasnjavati djaolju stopu, ali za svaki slucaj ne pokazuj djeci kako da napisu domaci iz biologije
    Nema nikakve kontradiktornosti sve je beskrajno jasno. Vrste se ne mijenjaju milionima godina štop pokazuju i danas priosutni "živi fosili". Nijedne dvije bliske vrste na daju novu vrstu jer su potomci neplodni. Konj i magarac daju ili mulu ili mazgu ali su one neplodne i nijesu nova vrsta nego genetska greška.
    Vrste su savršene i nepromjenljive za ekoločku nišu koji su zaposjednule u ekosistemu i nikadase ne mijenjaju.
    Koji su mehanizmi nastanka nove vrste pojma nemamo i zato se izmišljaju gluposti u obliku evolucije vrsta.

  14. #264
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Vrsta je riječ koju su ljudi izmislili radi lakšega sporazumijevanja i njena definicija nije kristalno jasna ali nije ni bitna. U genima goluba ne piše "ja sam nešto što ljudi zovu golub, vazda sam bio i vazda ću bit". To što ga zovemo golub ne znači da je njegov predak koji je živio prije 60,000,000 godina bio nešto što bismo zvali golub. To što imamo jednu riječ za goluba a drugu za njegovoga predka theropoda ne znači da golubovi nijesu potomci theropoda. Pravilo koje kaže da se geni ne mogu toliko mijenjati da ljudi koriste dvije različite riječi za životinje koje nose te gene postoji samo u tvojoj glavi. Je li moguće da ti to nije jasno?
    Predak goluba nije bio golub nego neka druga predačka vrsta. I sam si rekao genetska slika odgovara jednoj vrsti, kad se slika promjeni dobija se nova vrsta što je tu sporno. ja samo kažem da mi nemamo pojma kako se odigrava promjena slike gena da se dobije nova vrsta. Znaš li ti?

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Vrste ne nastaju odjednom.
    A jeli? Nastaju postepeno? Čovjeku je prvo izrasla jedna noga, pa poslije nekoliko hiljada godina druga pa opet jedna ruka pa driga i tako redom dok na kraju nije najprije naućio smaoglasnike pa suglasnike pa glagole pa imenice pa vremena pa tek onda suvisli govor. Jeli ti jasno koliko je smiješna ta zamisao. Čovjek a i druge vrste su mogli opstanuti jedino ako su se pojavili kao potpuno formirana vrsta sa svim potrebnim elementima koji ih čine vrstom i to u kritičnom broju koji obezbjeđuje napredak vrse i to na više mjesta i to od različitih predačkih vrsta. zar je uopšte vaćno od kojeg polaznog genetskog sklopa nastaje novi genetski sklop ako je taj novi sklop uvijek isti?

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Kakvoga pada nataliteta, anđeli s tobom?
    Pa ako predačka vrsta rađa mladunce nove vrste nema rađanja mladunaca predačke vrste zar ne?

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ovo zadnje nije tačno. Tvoj zaključak nije tačan.
    A jesi li vidio ijednu vrstu da se prirodnim putem promijenila a da nije izrodila monstrume koje nijesu sposobne za opstanak i dalje razmnožavanje. Taj slučaj nije zabilježen u istoriji čovječanstva.

  15. #265
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Genetska ispitivanja ne daju apsolutno nikakvog uvida u nacionalno porijeklo individue već samo niz očeva i majki. Ne postoji Nordijski gen, niti azijski niti Srpski itd. Postoje do duše grupe gena koje su češće u pojedinim područjima koja nisu nacionalno oivičena već samo geografski. Međutim ta čestost gena ne govori ništa u stvari o samoj pripadnosti jer variraju veoma između jedinki. Jedan od najinteresantnijih primjera je jedan genotip koji kad je pronađen, smatran za genotip starih grka, međutim kako se kasnije pokazalo, isti genoptip je pronađen kod grupe Američkih indijanaca. Ove dvije grupe su zadnji put imale kontakt (ne računajući moderno doba) prije skoro 25000 godina kada su se određene grupe razdvoile i naselile različita područja na zemlji.

    Genotipovi nemaju nacionalnu vrijednost a sam pojam nacije je viještački, infantilan i u suštini bezvrijedan iz perspektive genetike. Postoje sela u africi koja imaju veču genetsku varijabilnost (pošto su vijerovatno najstariji narod na zemlji) između seljana nego što ja imam razlika sa Japancem.


    Kada bi smo primjenili te puste nacionalne želje da potenciramo genetske razlike onda bi svaki žitelj tog sela bio posebna nacija a ja i onaj japanac bi bili oboica crnogorci.

    Genetika ne definiše naciju to je laž plasirana od strane nacionalista.

    Osim toga pogledajte samo vaše porijeklo:



    Ja 1
    roditelji 2
    djedovi i babe 1 4
    2 8
    3 16
    3 32
    4 64
    5 128
    6 256
    7 512
    8 1024
    9 2048
    10 4096
    11 8192
    12 16384
    13 32768
    14 65536
    15 131072
    16 262144
    17 524288
    18 1048576
    19 2097152
    20 4194304


    Znači samo 22 generacije u nazad, što je oko 1000 godina ja sam imao više đedova i baba nego što je u to vrijeme bilo živih Evropljana. (Riječima imah više od 4 miliona đedova i baba)

    Ovo ne samo da govori o bezvrijednosti nacionalne podjele već isto tako govori i dokazuje homogenost rasprostranjenja genetskih markera na nekom području. U principu svak je svak, englez je njemac, a njemac je arapin u potpuno istim odnosima.
    Ovgo je istina.

  16. #266
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako ti za sve sto ne znas mislis da su gluposti onda ti je stvarno vrlo veselo u zivotu. Za pocetak uzmi neku knjigu iz sestog osnovne dje se objasnjava da su se razne biljke ukrstale i pravili hibridi, da postoji nesto kao selekcija i napravili cuda da ima i jela koja raste nedje po sumama a ima i sobna vrsta... Tako da su mehanizmi odavno jasni samo treba uzeti knjigu i procitati.
    Da bi ti olaksao posao nedji na netu kako je nastala nova biljna vrsta Tragopogon miscellus, pa dako ti bude jasnije
    Last edited by Hari Krisna; 17-11-12 at 23:23.

  17. #267
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Postoje mnoge novo nastale vrste. U životinjskom carstvu zabilježeno je dosta diversifikacija, do duše većinom insekata, međutim postoji i kralješnjaci, pogotovu ptice i reptili.

    U nekoliko slučajeva diversifikacija se desila za manje od 20 godina, jedan primjer je i kod nas na jednom Jadranskom otoku.

    http://www.sciencedaily.com/releases...0417112433.htm

    Takođe postoji slučaj gdje su ćelije raka evoluirale samostalno u novu formu koja može opstati bez tijela.

    Helacyton gartleri

    Due to their ability to replicate indefinitely, and their non-human number of chromosomes, HeLa was described by Leigh Van Valen as an example of the contemporary creation of a new species, Helacyton gartleri. The species was named after Stanley M. Gartler, whom Van Valen credits with discovering "the remarkable success of this species."[27] His argument for speciation depends on three points:
    • The chromosomal incompatibility of HeLa cells with humans.
    • The ecological niche of HeLa cells.
    • Their ability to persist and expand well beyond the desires of human cultivators.
    • HeLa can be defined as a species as it has its own clonal karyotype.[28]

    This definition has not been followed by others in the scientific community, nor, indeed, has it been widely noted.[citation needed]
    As well as proposing a new species for HeLa cells, Van Valen proposed in the same paper the new family Helacytidae and the genus Helacyton.[27] Recognition of Van Valen and Maiorana's names, however, renders Homo and Hominidae paraphyletic because Helacyton gartleri is most closely related to Homo sapiens.

    http://en.wikipedia.org/wiki/HeLa

  18. #268
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  19. #269
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Sve su te stvari nama potpuno nepoznate. Jeli selekcija zaista bila mehanizam nastanka domaćih vrsta i to kod ljudi koji o ničemu pojma nijesu imali, niti su znači čitati niti pisati niti su poznavali prirodu i prirodne zakone, bez što su se mlatili toljagama međđu sobom ako nijesu imali koju živinu da ubiju. tu nešto nije u redu. Ili ljudi nijesu tolike buudale kakvim ih zamišljamo ili postoje neki nepoznati mehanizmi promjene gena. meni se zapravo čini da jedna nova vrsta neće ni nastanut dok ekosistem ne bude spreman da je prihvati, kad stvori ekološku nišu. za tu ekološku nišu se vjerovatno pojavi nekoliko konkurentskih vrsta koje čak mogu nastaviti uporedno postojanje u ravnoteži a i nemoraju. Sve je tu povezano i sve je to vrlo složeno da naši slabašni umovi nemogu doseći ta znanja.

  20. #270
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Predak goluba nije bio golub nego neka druga predačka vrsta. I sam si rekao genetska slika odgovara jednoj vrsti, kad se slika promjeni dobija se nova vrsta što je tu sporno. ja samo kažem da mi nemamo pojma kako se odigrava promjena slike gena da se dobije nova vrsta. Znaš li ti?
    Prirodnim odabirom.


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    A je li? Nastaju postepeno? Čovjeku je prvo izrasla jedna noga, pa poslije nekoliko hiljada godina druga pa opet jedna ruka pa driga i tako redom dok na kraju nije najprije naučio smaoglasnike pa suglasnike pa glagole pa imenice pa vremena pa tek onda suvisli govor. Je li ti jasno koliko je smiješna ta zamisao.
    Noga nije jedinica evolucije, nego gen. Čovjek je imao jedan gen, pa poslije nekoliko hiljada godina drugi i tako redom.


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Pa ako predačka vrsta rađa mladunce nove vrste, nema rađanja mladunaca predačke vrste zar ne?
    Svaka vrsta rađa svoju vrstu. Tebi nije jasno da biti pripadnik vrste nije tranzitivno svojstvo. Ako su A i B ista vrsta i B i C ista vrsta, to ne znači da su A i C ista vrsta.


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    A jesi li vidio ijednu vrstu da se prirodnim putem promijenila, a da nije izrodila monstrume koje nijesu sposobne za opstanak i dalje razmnožavanje. Taj slučaj nije zabilježen u istoriji čovječanstva.
    http://www.talkorigins.org/faqs/faq-speciation.html

  21. #271
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ib ostrogot View Post
    cuh da je jedna srbska drzhavna sluzba narucila i platila genetsku analizu crnogoraca prije jedno godinu i po dana. Kazhu da su pokupili dna od jedno 400 dobrovoljaca iz podgorice i poslali u ameriku. Isto tako se kunu, da su uzorke prikupili poslovno i sa svijeh starna crne nam gore. Posle obrade ispade tako nekako da su rezultati iz crne gore manje vishe slicni genetskim istrazhivanjima iz srbije. Samo... Oni imaju malo vishe slovenskog gena, a mi malo vishe haplotipa e ( sto ce bit grcko, egejski, albanski istocno mediteranski haplogrup).

    Ajde reko da povjerujem i uto cudo, sve dok nedje ne procitah , da su srbi svoja genetska istrazivanja bazicno zasnovali na isjeljenicima is krajine ( kako cemo rec dinarcima, koji eto imaju vecinom i2 haplotip) a da nijesu mrdali dalje od beograda. Da recemo pirot nijesu ni vidjeli , a da vranje ni u mislima nijesu imali tokom ovoga genetickog istarzivanja. Kazu uzorak su bili 201-a srbin, vrlo representativan, i ka taki je malo " bolji" od crnogorskoga, e eto ima malo vishe slovenskog gena.

    Dobro, eto... Sve umalo da nesmetnem s'uma, doklen ne procitah da su se i hrvati latili da naprave geneticku sliku "lijepe nashe", i utu svrhu napravili nekoliko analiza. Ispocetka su se bili ustrasili da ce bit isti ka srbi, pa su otisli na hvar ( reko tamo odista nema srba ), i toj analizi su vishe od 50% uzoraka sa hvara. Ispostavi se odma da su hrvati totalno drukci no srbi, i da i2 haplotip ( dinarski/germanski) je totalno ne slovenski i drukci od srbskih ( tobozhe slovenskih). Ali srbi nebi bili srbi kad bi dozvolili hravtima da se "odlijepe", pa brzhe bolje proizvedoshe ovaj uzorak od krajishnika, znajuci vrlo dobro da ce bit "na paj" s hrvatima. Tu se odma pokaza kao srbija ima 38% od i2 haplotipa, i zaostaje samo 4% za hrvatima... I jedno 34% komada za hercegovcima ( eto hercegovci su najhomogeniji ljudi u jevropi- 72% su haplotip i2... Ilirci /dinarci), i da s srbi i hravti vlo slicni. Sve to uradise a da nis, a kamoli pirot i vranje, nijesu gledali.

    E sad... Malo se vishe istrazivalo ovijeh godina, i hrvati su ispitivali i doshli su do nekijeh malo vishe realisticnijeh podataka,( i1 haplotip- goti/ vikinzi/ normani 15%, i2 haplotip 40% i kusur, r1a slovenski haplotip oko 30% i kusur, i nesto kelta sa r1b haplotipom, i malo ostalijeh... Znaci...sa ovakom genskom slikom hrvati se sad pitaju ko im uvali slovenstvo, i shto bi sa ilirskim pokretom??

    Sa ovoliko dinaraca i sa gotima i ostalijem blize su bili ilirskom pokretu nego bilo kome slovenstu. Ko ugasi ilirski pokret i kako?

    Ne samo ilirski pokret, nego ko umalo neugasi crnogorce i crnu goru pakujuci im najvecu laz (srbstvo) otko krme rep zakrivi?

    Ama ko? Eto onaj koji i dan danas ocajnicki pokusava da zaustavi vodu da tece nizbrdo. Sanu, spc, pdpomognuti srbskom fbi se josh uvijek nadaju da zaustave stihiju, pa kad im je evo nauka okrenula ledja i polako crta genetsku sliku balkana koja je utotalnoj suprotnosti sa srbstvom, sad srbske drzhavne sluzhbe placaju genetska istrazivanja iz crne gore. Pa po onoj tezi :" dajte nam malo vishe uzoraka iz vasojevica i kuca ( haplotip e ), da se poklope sa ovijem iz nis, a nemojte nam slati ove iz ceva i njegusha i sa grahova( i1, i i2). Tih donatora shto je manje to bolje"...

    Srbi su pametni!! Znaju da su ova genestka istrazhivanja skupa i da dosta kostaju, pa kad su ovi amerikanci krenuli da istraze i ispitaju to, on is pltili i organizovali uzorke, jer to se svaki dan nemoz radit a dokle se prava genetska slika crne gore uradi i kad se proporcionalno uracunaju svi djelovi, do tada ce spc da zaplasti sve shto mozhe , i onda... Onda ostali mogu iztrazivat koliko god oce.

    Tako je bilo i sa nacertanijem. Nadjoshe vuka karadzica, i ostale dinarce koji sadjose dolje u ravnicu, a ovi ka vuci gorski ( shto su im djedovi bili), to sve pod svoje stavishe i da se oduzhe srbinu, napravise mit od slovenstva i srbstva. Za ovaj jedan mit- srbstvo- svi smo znali da je postavljen na klimavijem nogama... E da se tu gore iznad nas nije mnogo srbovalo odavno, i da su se stari srbi izgubili ka goti mnogijeh godina prije, ali za ovi drugi mit slovenstva tek sad pocinjemo da saznajemo. Mi nemao ni s od slovenstva, a da nepricamo za s od srbstva.

    I eto tako... Jedan dan se zapitah , kao to oni nas uspjese da lazhu i da slazhu... Evo i dan danas isto tako.

    I reko, ako srbske drzhavne sluzhbe mogu da plate genetsku analizu crnogoraca iz podogrice, ema nece moju sliku gledat, jer je namjerno nece. Ajde reko ( chitajuci istoriju mojega brastva i plemena), da vidju oklen smo doshli tu staru crnu goru ( chevo i velstovo) prije 1380te godine... E od tada znamo ko smo i shto smo.
    Znam... Znam , srbski kolega is sanu bi mi reka da smo mi orovici , borovici i da su tu doshli sa kosova...u ostalom odakle bi drugo. E smo po njijovoj logici svi s kosova shjlegli u crnu goru.

    I... Da bi bili sigurni to smo josh testirali jednog plemenika s drugog kraja... I ispade da 23 i ja ustanovise da smo ja i moj saplemenik iz danske krenuli za crnu goru nedje oko prije 10,000 godina. Vele da smo i1* haplogrup. E pa ako se uzme da plemenika ima nedhje oko 15,000 hiljada, ispade da smo eto ja i moji prezimenjaci nedje oko 2.5% do 3%, bez ostalijeh, sa i1* haplogrupom u crnoj gori. To se nesto nepoklapa s ovijem srbskijem izucavanjem gena u cg.

    Cuh kako nedje jedan forumas iz niksica nedje rece da je i on isto 1i*, pa pomenu gote... Koji su eto tu imali tvrdhjavu prije no shto je turci nzavashe bedem. I onda se konacno shjetih popa dukljanina i njegovog ljetopisa o gotskom kraljevstu i vladarima ovijeh prostora prije vojisavljevica. Jedinan od prvih spisa sa ovijeh prodtora, eto napisan davno prije srba i prepisan prije srba, i chudo jedno... U srbskoj nauci ovaj ljetopis je proglashe plagijatom, i ka nije istina... Kakvi goti i kavi bakraci? To su srbi i sloveni... Dosha chirilo i mihailo i donijeli pismo, it...

    Tako je to bilo dokle su se knjige stampale u beogradu, i dokle se sve to moglo kontrolisati. A da nemozhe vishe...doshlo doba pa evo i crnogoraca gota jope... Ka nekad.

    jendo veliko brastvo u crnoj gori je gotskog porijekla, genetika dokazala sad. Sad samo da dokazhemo nekolicini brastvenika da prestanu srbovati i da se busaju u prsi da su najveci srbi... Najvecih srba mozhda ima, samo savremena genetika mora prvo da ih otkrije.

    Samo nemojte danilovicu reci... Da ima combinaciju e haplogena i g haplogena...))


    kasno uvece , ljeta gospodnjeg 2012
    odakle ovo crpite-junaci.......

  22. #272
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Razmislja sam o ovome Ako budem ima para napravicu to. 100e kosa

  23. #273
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Prirodnim odabirom.
    Prirodni odabir ne može stvoriti novu vrstu već se jedna vrsta prilagođava promjenama u biocenozi. Ukoliko su promjene veće nego postoji mogućnost vrste da se promijeni ona nestaje

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Noga nije jedinica evolucije, nego gen. Čovjek je imao jedan gen, pa poslije nekoliko hiljada godina drugi i tako redom.
    Dobro nijesam lijep primjer naveo. Na primjer jesu li i palac, uspravan hod, proširena karlica kod ćena i glasne žice sa odgovarajućim softverima nastali istovremeno ili raznovremeno?

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Svaka vrsta rađa svoju vrstu. Tebi nije jasno da biti pripadnik vrste nije tranzitivno svojstvo. Ako su A i B ista vrsta i B i C ista vrsta, to ne znači da su A i C ista vrsta.
    Nažalost neznam za te primjere. Znam da vrsta rađa potomke iste vrste sve dok se ne pojavi potreba za nastankom nove vrste. Kako dolazi do te promjene mi neznamo.


    http://www.talkorigins.org/faqs/faq-speciation.html
    OK

  24. #274
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Malo, malo ti ponavljas istu pricu, a mnogo lakse bi bilo da uzmes neku biologiju za osnovnu skolu dje je sve to razjasnjeno. Samo ti se cini da se evolucija ne odvija i na tvojim ocima. Ti si na primjer imao zub koji je oznacava kao br.8 ili tkz. umnjak, ali je mala sansa da će ga imati i tvoj unuk. Sad se taj zub u djece jako jako rijetko pojavljuje jer je priroda utvrdila da on sluzi samo da bi bolio pa ga i nema. E sad zamisli kako ti sa svim zubima ostavljas potomstvo bez toga? Sa druge strane slijepo crijevo je rudimentirani organ nekih nasih davnosnjih predaka i sluzio je da se tamo skupljaju samo specificne bakterije koje su razgradjivale celulozu. Sad nas organizam tu celulozu niti moze razgraditi niti je sposoban te bakterije tamo izdrzati pa kad se bakterije namnoze zlo i naopako. Analogno umnjaku priroda bi "trebala" to eliminisati kao nepotrebno ali se ispostavilo da nam je ponekad ipak potrebno.
    To sto jedna vrsta radja istu vrstu jeste cinjenica, ali je jasno i nedvosmisleno utvrdjeno da ti, ja ili bilo ko u odnosu na roditelje imamo srednje 400 mutacija, nase potomstvo isto tako u odnosu na nas.... i za jedno 15-tak generacija bićemo ista vrsta, samo malo drugacija, a ako se te silne mutacije late rabote i malo jace aktiviraju ni to nije bas sigurno. Poredi stas, rast i glas svoga djeda sa svojim unucima ( kad ih budes imao naravno) pa ako sve bude "ka ispod indiga" onda ti je teorija ispravna"

  25. #275
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Malo, malo ti ponavljas istu pricu, a mnogo lakse bi bilo da uzmes neku biologiju za osnovnu skolu dje je sve to razjasnjeno. Samo ti se cini da se evolucija ne odvija i na tvojim ocima. Ti si na primjer imao zub koji je oznacava kao br.8 ili tkz. umnjak, ali je mala sansa da će ga imati i tvoj unuk. Sad se taj zub u djece jako jako rijetko pojavljuje jer je priroda utvrdila da on sluzi samo da bi bolio pa ga i nema. E sad zamisli kako ti sa svim zubima ostavljas potomstvo bez toga? Sa druge strane slijepo crijevo je rudimentirani organ nekih nasih davnosnjih predaka i sluzio je da se tamo skupljaju samo specificne bakterije koje su razgradjivale celulozu. Sad nas organizam tu celulozu niti moze razgraditi niti je sposoban te bakterije tamo izdrzati pa kad se bakterije namnoze zlo i naopako. Analogno umnjaku priroda bi "trebala" to eliminisati kao nepotrebno ali se ispostavilo da nam je ponekad ipak potrebno.
    To sto jedna vrsta radja istu vrstu jeste cinjenica, ali je jasno i nedvosmisleno utvrdjeno da ti, ja ili bilo ko u odnosu na roditelje imamo srednje 400 mutacija, nase potomstvo isto tako u odnosu na nas.... i za jedno 15-tak generacija bićemo ista vrsta, samo malo drugacija, a ako se te silne mutacije late rabote i malo jace aktiviraju ni to nije bas sigurno. Poredi stas, rast i glas svoga djeda sa svojim unucima ( kad ih budes imao naravno) pa ako sve bude "ka ispod indiga" onda ti je teorija ispravna"
    Nije ništo razjašnjeno. Smislili su priču za malu đecu i to se poslije ponavlja, no nije ni važno.

Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sintaksa - analiza rečenice
    By salex in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 05-02-10, 17:39
  2. Hemijska analiza zene
    By makach in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 03-11-09, 19:37
  3. Gorski Vijenac analiza
    By THE_BOSS in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 11
    Last Post: 10-03-08, 22:31
  4. IMEI Analiza...
    By Sailoreagle in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-05, 14:50
  5. Hemijska analiza zene
    By ines in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 12-04-04, 12:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •