Page 10 of 13 FirstFirst ... 678910111213 LastLast
Results 226 to 250 of 307

Thread: DNK analiza Crnogoraca

  1. #226
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tempo iznošenja gluposti na ovoj temi je strahovit i bojim se da ne mogu da kontriram jednakim.


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Objasni mi mehanizme promjene genetskog koda koji proizvode nove vrste.:wink:
    To je trebalo da ti objasni profesor biologije

    - Unutar vrste* se nađe grupa koja je izložena drugačijim uslovima
    - Drugačiji uslovi znače favorizovanje drugačijih gena
    - Geni koji su više prilagođeni ovijem uslovima (bilo da su već postojali, bilo da su naknadno nastali) će dominirati populacijom usljed prirodne selekcije
    - Nakon dužeg vremenskog perioda geni u ovoj grupi su toliko različiti od gena prvobitne grupe da jednu grupu zovemo jednom vrstom a drugu grupu drugom vrstom
    _________________________________
    *Vrsta nije pojam koji je lako definisati.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Mnoga novija istrazivanja su pokazala da svi poticemo od jednog oca i jedne majke, a prema Svetom Pismu to su bili Adam i Eva.
    Novija istraživanja su pokazala da su u skorije vrijeme postojale dvije jedinke, jedna muška i jedna ženska, čiji su potomci svi ljudi. To ne znači da su živjele u isto vrijeme i da nijesu bile okružene drugijem jedinkama. To bi trebalo da je jasno i malome đetetu.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Prateci rodoslov moze se izracunati da je covek na zemlji nesto manje od 7000 hiljada godina.
    Izvoli iznijeti tu računicu. Baš me zanima kako se to računa "prateći rodoslov".


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Za evoluciju ne postoji niti jedan validan dokaz.
    A ti odlučuješ šta je u nauci validno a šta nije, je li tako?


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    U dokaze naravno ne ubrajam 20-ti deo vilice nekog, najverovatnije, majmuna. Prelazni oblici ne postoje,od nezivog ne moze da nastane zivo,majmun je i dalje majmun,DNK-a ne moze evoluciono da se prenese itd itd to je mrtva nauka
    Ove nebuloze svjedoče o tvojemu nepoznavanju nauke koju kritikuješ. Budi ljubazan i objasni:
    - Šta je "prelazni oblik"?
    - Koje dokaze imaš da od "neživog" ne može da nastane "živo"?
    - Kakve to veze ima sa evolucijom?
    - Šta je "evolucioni prijenos" DNK?

    Ja sam mislio da je majmun danas žirafa. Bogu hvala pa si me obavjestio da je i dalje majmun.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Cek jel je to toliko tesko prihvatiti samo zbog toga sto onda nijedan narod(u ovom slucaju Crnogorski) ne moze biti poseban,jedinstven,donesen na zemlju padom komete pre trilion godina?
    A inače postoje posebni narodi?


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Kao coveka mene licno vredja cak i ideja da poticemo od nicega-ameba-riba-gmizavaca-majmuna jer je covek po svemu toliko ispred svih njih da je o tome izlisno i govoriti.
    Prvo, žao mi je ako će te ovo razočarati, ali ono što tebe vrijeđa je nebitan faktor u nauci. Drugo, jedina stvar po kojoj je čoek ispred ostalijeh životinja je mozak. Čoek je daleko iza po drugijem karakteristikama.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Treba ispitati i jednu i drugu stranu pa doneti odluku koja nam deluje najlogicnija.
    Opet, bojim se da je ono što je tebi "logično" takođe nebitan faktor.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Danas znamo da je svaka mutacija DNK losa, da jedinka koja je mutirala ne moze imati potomke (nije sposobna za reprodukciju), losijeg je zdravlja nego prethodna generacija,podloznija bolestima itd..
    Nije tačno.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Dakle,ako je recimo neka riba pocela da se menja "milionima godina" i da se polako prilagodjava zivotu na kopnu,ona je morala kroz stotine i hiljada generacija menjati svoj DNK kod i pritom su se morale radjati generacije i generacije mutanata.Uzmi ribu u jednu ruku a nekog gustera u drugu pa sam zakljuci sta je sve ta riba morala da izgubi a sta da dobije da bi se prilagodila zivotu na kopnu.
    I što s tim?


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    pritom ne vidim potrebu za menjanjem ako joj je u vodi sasvim lepo
    Gušter ne živi u vodi -.-


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Takodje nije nadjen i jedan prelazni oblik,i ako bi samo izmedju jedne vrste moralo da postoji na hiljade prelaznih oblika,da se saplicemo o njih danas.
    Ne razumijem ovu rečenicu. Šta je "prelazni oblik"? Zašto mora da ih bude "na hiljade"? Zašto moramo sve da ih nađemo? Da bi tebe ubijedili?


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    A danas imamo samo milion vrsta insekata!
    I što s tim?


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Neko bi rekao "pa mozda jos nisu nadjeni".Pa dobro,nadjeno je samo stotine hiljada fosila dinosaurusa od pre "65 miliona godina" a ne moze naci bas ni jedan prelazni oblik i to iz nekog novijeg vremena. Dobro.
    Nije ti palo na pamet da fosilizacija nije čest proces u prirodi?


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Cak postoji i medju evolucionistima nekoliko frakcija
    I što s tim?


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    cak je pred svoju smrt izjavio "Stvoritelj je taj koji je udahnuo zivot".
    Okle znaš? Što i da jes?


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Ti mehanizmi nastanka nove vrste su mnogo složeniji a MENI svakako nedostaje umna moć da shvatim o čemu se tu radi.
    Popravljeno


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    a ni sam Darvin nije bio u potpunosti siguran u svoju teoriju
    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Da li si 100% siguran u njihove metode za odredjivanja starosti?
    Ni u što se ne može bit 100% siguran.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Ako jesi,mozes li mi onda objasniti kako su pronadjeni tragovi DNK dinosaurusa stari,kako evolucionisti kazu,65 miliona godina?
    Tako što je radiometrijsko datiranje pokazalo da su toliko stari. Prisustvo DNK je nebitno. Šta je "evolucionist"?


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Daleko od toga da je sve apsolutno tacno sto on prica,ali je svakako zanimljivo i zahteva odgovor.
    I ne sanjaš koliko daleko. Odgovor slijedi.
    - Ono nije crtež dinosaurusa
    - DNK nema "vrijeme poluraspada"
    - To što naučnici ne znaju kako je tkivo sačuvano 68 miliona godina ne znači da je ono staro nekoliko hiljada godina
    - Ono nijesu ljudski otisci


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Ne zaboravimo da su se metode odredjivanja starosti menjale vise puta kroz istoriju,sto moze znaciti da ce se ovaj metod odredjivanja starosti koji se danas koristi-promeniti.
    I što s tim?


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Jos u 17 veku Francesko Redi je dokazao da je "Spontana generacija" ne moguca,Luj Paster je u 19v to jos jednom definitivno potvrdio.
    Spontana generacija nema veze sa evolucijom. Spontana generacija, ako mislimo na isto, je moguća, ali infinitezimalno vjerovatna.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    U 21 veku naucnici su dokazali da DNK ne moze evoluciono da se prenese.Jos uvek nije pronadjen prelazni oblik,iako bi trebalo da ih ima na milione.Covek je i dalje covek,majmun je i dalje majmun i cudo ne pokazuje tendenciju da se preobrazi u coveka,a zaba je i dalje zaba.
    Na ovo sam već odgovorio. Šta znači "da se evoluciono prenese"? Šta je "prelazni oblik"? Zašto bi trebalo da ih je na milione? Preobražaj čoeka u "majmuna" i obratno nema veze sa evolucijom.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Svaka cast tebi i tebi slicnima,morate imati zaista jaku veru u teoriju koju ne podupire ni jedan dokaz.
    Teoriju evolucije podupire više dokaza nego bilo koju drugu naučnu teoriju. Koliko dokaza podupire tvoje bajke o Adamu i Evi?


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Zasto taj "prelazni oblik" nije evoluirao posle desetina miliona godina?Ako je prelazni oblik,to znaci da je on nesto privremeno,za cim kasnije nema potrebe.Dali to znaci da se pola vrste promenilo a pola ne? Po meni je to dokaz protiv evolucije!
    Ne razumijem šta si ođe rekao.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Za neko divno cudo niko ne zalici na majmuna,posto su nam oni,jel,pretci.
    Ako pod "majmun" podrazumijevaš "šimpanza, bonobo, gorila, orangutan..", to nam nijesu preci nego rođaci. Sličnosti su očigledne.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Prvom prilikom kada bi se u covekovom genetskom kodu,nekog slucajnom mutacijom,nasao gen recimo majmuna,on bi jednostavno postao mutant i bio bi nesposoban za daljnu reprodukciju i sve ostalo sto sam naveo.
    Nije tačno. Mi i majmuni, kako ti shvataš taj pojam, već dijelimo veliki broj gena. Jedinke evoluiraju kolektivno a ne individualno.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    svak se moze pariti samo unutar svoje vrste i nikako drugacije.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Ako svi poticemo sa istog evolucionog stabla i iste grance, cemu onda problem?
    -.-


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Da bi tim "evolucionim razgranavanjem" riba postala gmizavac treba joj neko cudo-a to se nikad nije i nece desiti.
    Tvoje nerazumijevanje teorije ne mijenja njenu validnost. Ne treba joj nikakvo čudo, evolucija je dovoljna.


    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Cak i ako je evolucija tacna,mi se i dalje mrzimo,delimo i ubijamo,a to ni ona ne moze da objasni.
    Može, nego tebe nikad nije interesovalo dovoljno da bi o tome čitao.

  2. #227
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CAKI View Post
    Evo da vidimo sta cemo.
    Dali si 100% siguran u njihove metode za odredjivanja starosti?
    Ako jesi,mozes li mi onda objasniti kako je su pronadjeni tragovi DNK dinosaurusa stari,kako evolucionisti kazu,65 miliona godina?
    Ovo je samo jedan od primera.
    Pogledaj ovo
    Daleko od toga da je sve apsolutno tacno sto on prica,ali je svakako zanimljivo i zahteva odgovor.

    *Nezaboravimo da su se metode odredjivanja starosti menjale vise puta kroz istoriju,sto moze znaciti da ce se ovaj metod odredjivanja starosti koji se danas koristi-promeniti.
    Da upravo to i pričam.

  3. #228
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post

    To je trebalo da ti objasni profesor biologije

    - Unutar vrste* se nađe grupa koja je izložena drugačijim uslovima
    - Drugačiji uslovi znače favorizovanje drugačijih gena
    - Geni koji su više prilagođeni ovijem uslovima (bilo da su već postojali, bilo da su naknadno nastali) će dominirati populacijom usljed prirodne selekcije
    - Nakon dužeg vremenskog perioda geni u ovoj grupi su toliko različiti od gena prvobitne grupe da jednu grupu zovemo jednom vrstom a drugu grupu drugom vrstom
    _________________________________
    *Vrsta nije pojam koji je lako definisati.
    Tad se još nije znalo puno o genima. Mada ni po tvom mehanizmu nije nastala nijedna vrsta.


    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Novija istraživanja su pokazala da su u skorije vrijeme postojale dvije jedinke, jedna muška i jedna ženska, čiji su potomci svi ljudi. To ne znači da su živjele u isto vrijeme i da nijesu bile okružene drugijem jedinkama. To bi trebalo da je jasno i malome đetetu.
    Naravno ovo je nemoguće, odnosno ta novija istraživanja su pogrešna ili se ne obraća pažnja na neke vrlo značajne stvari.

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Originally Posted by FORMICA
    Ti mehanizmi nastanka nove vrste su mnogo složeniji a MENI svakako nedostaje umna moć da shvatim o čemu se tu radi.
    Popravljeno
    Pogrešno si popravio. Meni je jasno ali vama nije.

  4. #229
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Uz duzno postovanje, ali pises o necem o cemu blage veze nema, a znanje ti je otprilike na onom iz 17 vijeka. Da bi ti se objasnilo razumljivo to sto ti naucnici kazu a ti ne razumijes "DNK ne moze evoluciono da se prenese". To je isto kao kad bi kazali "autobus ne moze da se preveze."
    Stvarno ne moze jer autobus prevozi odredjene putnike, a DNK prenosi odredjene osobine. Princip genetike i biologiju ako već nijesi naucio sigurno nećes ni nauciti na forumu, a posto si od ovih religioznih fanatika cuo frazu "nema prelaznog oblika" evo ti jedna slika pa sam razmisli da li ovaj pas postoji

    U kojoj sumi zivi njegov predak? Da li ima prelazni oblik? Da li je to djelo nekog stvoritelja koji śedi na oblaku ili palo s Marsa? Mozda je to stvorenje od gume ili plastelina jer DNK ne moze da se evuliciono prenosi.
    Epic fail,ovo je i dalje pas.Ko ti dade volan!?

    Pozitivne mutacije(koje su jako retke,sanse 1:1000) mogu promeniti boju ili raspored dlaka psa,ali dlaka ostaje dlaka i nikad se nece pretvoriti u recimo perje ili obrnuto.Covecja ruka se moze menjati mutacijama,moze se desiti da covek ima ses' prstiju ali je to i dalje ruka i on ostaje covek.Vec njegov potomak(ukoliko ga moze imati) ce imati 5 normalnih prstiju,i ta "pozitivna mutacija" se vise nikad nece ponoviti u narednih generacijama.

    Jedna podvrsta pasa + druga podvrsta pasa = ovaj ruzni,cupavi pas


    Sad odo da odgledam drugo poluvreme,evo vec je pocelo,nadam se da imas nesto bolje za kasnije.

  5. #230
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uzmi kasnije biologiju za sesti razred pa ponovi gradivo

  6. #231
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Belgrade, Montana
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim tema se polako ali sigurno udaljava od zadate. Genetika je od dosta obskurne i vecinom empirijske nauke odjednom eksplodirala i trenutno je vjerovatno i vodeca nauka po tempu novih otkrica pa ne cudi nevjerica u sve te nove informacije.

    Ko ima vremena, neka obavezno pogleda ove linkove, shto se sve to trenutno deshava:

    http://www.ted.com/talks/craig_vente...etic_life.html
    http://www.ted.com/talks/juan_enriqu...ur_future.html
    http://www.ted.com/talks/anthony_ata...an_kidney.html

  7. #232
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mi smo jedno od 10 izgubljenih jevrejskih plemena.
    There are so many dawns that have yet to shine!

  8. #233
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Koliko sam se ja presmijao sad citajuci ove stare postove Formica i CAKI su iskusni naucnici iz XIV vijeka. Covjek zapeo da su mutacije negativne pa negativne, sto cu shvatiti jer je gledao massu crtanih filmova u kojima se mutacijom stvaraju nakaradi.
    Mutacija je mijenjanje genotipa i da ne ulazim u nepotrebnu raspravu osim mutacija izazvanih radijacijom virusima itd. ostale mutacije su proces evolucije. Da nisu ti bi josh najvjerovatnije hodao na 4 noge ili bi visio sa neke grane, ili bi imao 1 ruku sa 2 prsta, ili oko na sred cela. Da moj prijatelj Ronin ne pomisli kako brkam mutaciju i evouluciju josh jednom ponavljam da je mutacija sastavni dio evolucije

    Evo da postavim pitanje drugovima... Imas domacu machku i imash tigra... Imaju istog potomka. Po meni je razlika izmedju domacje machke i tigra ista kao i izmedju covjeka i shimpanze

    I tako se ja izgubim u ovim besomuchnim razgovorima sa ljudima koji u zivotu nisu upalili National Geographic a znanje o bilo kom dijelu nauke se granichi sa znanjem djeteta iz 4og osnovne koje ima 5 iz poznavanja prirode i drushtva
    One Ring to Rule them all...

  9. #234
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Pa ajde ovako da kažem (da ti ne izlazim iz volje ) promjene generskog programa kojim se oblikuje tijelo nijesu proizvod slijepe i slučajne evolucije nego nekog nama nepoznatog mehanizma koji djeluje na nama nepoznat način. Evolucija kao proizvod slučajnih promjena je glupost neviđenih razmjera a nezimjerna ograničenost je povjerovati u nju.

  10. #235
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Pa ajde ovako da kažem (da ti ne izlazim iz volje ) promjene generskog programa kojim se oblikuje tijelo nijesu proizvod slijepe i slučajne evolucije nego nekog nama nepoznatog mehanizma koji djeluje na nama nepoznat način. Evolucija kao proizvod slučajnih promjena je glupost neviđenih razmjera a nezimjerna ograničenost je povjerovati u nju.

    Molim te reci mi jedan razlog... ali pazi da je nauchno potvrdjen zashto je evolucija chista glupost ? Stvarno te ne razumijem... Uzmem ribu plucasicu i skontam da je to predak svih gmizavaca tj. stvorenja koja disu plucima a ne skrgama. Uzmem majmuna i skontam da ima ruke isto kao i ja facial expresion itd... ne razumijem shta ti josh treba da bi skontao da je evoulucija kao evolucija nepobitna stvar... Izmedju ostalog imao si neandertalce i kromanjonce, neandertalci su pojeli jedni druge i bili nesposobni da istrpe klimatske promjene. Ali evo ocigledno neko je prezivio
    One Ring to Rule them all...

  11. #236
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Tvoja poređenja jesu zgodna da objasne zamisao evolucije, međutim riba plućašica nije ničiji predak. To je vrsta koja se izvanredno uklopila u sredini u kojoj živi i ni na kraj pameti joj ne pada da se mijenja naročito ne u gadne guštere. Ne kažem da su gušterske predačke vrst bile neke srodne vrste ili možda čak i te plućašice ali uporedi anatomiju i metabolizam jedne vrste i nekog guštera na primjer, razlike su fantastične. Zar zaista vjeruješ da je do toga došlo slučajnom promjenom genoma plućašica? To se naziva nemoguća misija. Majmuni ne mogu biti pretci ljudi. Majmuni su vrsta savršen prilagođena svojim uslovima života a njihova tijela u mnogim stvarima funkcionišu bolje od ljudskih. Nijedna od svih vrsta živih stvorenja na Zemlji nema potrebe da bilo što mijenja u svom tijelu jer savršeno odgovaraju ekološkim uslovima. Kad se ekološki uslovi promijene promjene se odraze i na vrstu u tolikoj mjeri u kojoj te promjene dozvoljava genetski nacrt. Ukoliko se ne mogu prilagoditi vrste izumiru kako se i događalo do sad. Geni su najstabilnije strukture u svemiru i do njihove promjene ne može doći niukakvom slučaju. Ako li se ipak dogodi da zračenja ili neka jedinjenja naprave neku promjenu izmijenjeni geni po pravilu prouzrokuju bolesno stanje koje se više ne može reprodukovati. Kako dolazi do stvaranja vovih vrsta nauka nema pojma i nikad neće ni imati zbog ograničenig umnih i saznajnih sposobnosti čovjeka. Očigledno je da se vrste javljaju po nekom planu i programu koji mi ne možemo shvatiti pa imišljamo gluposti kao što je evolucija i slično. Možda nije ni zadatakljudi da to shvate. Možda ljudi trebaju biti oni koji će uvesti neku novu vrstu na pripremljen teren. To kao ljudi nikad nećemo znati. A jesi li siguran da danas novorođena đeca ne pripadaju nekoj novoj vrsti? Znaš li možda kako bi trebala izgledati ta nova vrsta? Ja se na ništo ne bih kladio osim da je zamisao o evoluciji grandiozna glupost.
    Last edited by FORMICA; 11-03-11 at 14:35.

  12. #237
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Formica, uz duzno postovanje stvarno bi bilo dobro da nedje procitas osnovne stvari iz biologije i genetike jer ovo je malo ozbiljnija tema od prepirke oko stvari koje bi jako jako davno trebale biti naucene.
    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    ..Geni su najstabilnije strukture u svemiru i do njihove promjene ne može doći niukakvom slučaju. ....Znaš li možda kako bi trebala izgledati ta nova vrsta? Ja se na ništo ne bih kladio osim da je zamisao o evoluciji grandiozna glupost.
    Oni koji stvaraju nove sorte i nove vrste jako dobro znaju kako ce izgledati i zasto hoce da tako izgledaju. Pronadji na netu na primjer macku koja nema nijednu jedinu dlaku, a stvorena je od obicnih macaka i promjenom na genima za koje kazes "ne može doći niukakvom slučaju".

  13. #238
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Tad se još nije znalo puno o genima.
    Kad si maturirao? 1922? Nije se ni moralo znati išta o genima, na kraju krajeva.


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Mada ni po tvom mehanizmu nije nastala nijedna vrsta.
    Ja objasnim, ti kažeš "Nije" i to je to. Jaka argumentacija Toliko može i papagaj.


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Naravno ovo je nemoguće, odnosno ta novija istraživanja su pogrešna ili se ne obraća pažnja na neke vrlo značajne stvari.
    Ditto. Zašto je nemoguće?


    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Kako dolazi do stvaranja novih vrsta nauka nema pojma i nikad neće ni imati zbog ograničenih umnih i saznajnih sposobnosti čovjeka. Očigledno je da se vrste javljaju po nekom planu i programu koji mi ne možemo shvatiti pa imišljamo gluposti kao što je evolucija i slično. Možda nije ni zadatak ljudi da to shvate. Ja se na ništo ne bih kladio osim da je zamisao o evoluciji grandiozna glupost.
    Formica, to što su tvoje umne i saznajne sposobnosti toliko ograničene da ne možeš da shvatiš kako nastaju vrste ne znači da isto važi i za druge. Porijeklo vrsta je objašnjeno prije 150 godina. Vidno zaostaješ. Za ovo ostalo nemam riječi.
    Last edited by RoNN|3; 12-03-11 at 03:18.

  14. #239
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj dio je, realno, najbolji:
    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Geni su najstabilnije strukture u svemiru i do njihove promjene ne može doći niukakvom slučaju.
    čo'ek bio u svemiru, uporedio 'svaku strukturu' sa genima, izvukao zaključak, a odmah zatim:
    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Ako li se ipak dogodi da zračenja ili neka jedinjenja naprave neku promjenu izmijenjeni geni po pravilu prouzrokuju bolesno stanje koje se više ne može reprodukovati.
    Dakle, da rekapituliramo.
    NEMA ŠANSE, ali ako se ipak desi, onda si najebao.
    Fair enough, toliko o 'urođenom optimizmu'. Take that, Maslow!

    Spektakularno, čak iako izuzmemo mizeran pravopis. Spajanjetririječi u jednujezakon.
    Last edited by Čika Džo; 12-03-11 at 02:26.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  15. #240
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Formica, uz duzno postovanje stvarno bi bilo dobro da nedje procitas osnovne stvari iz biologije i genetike jer ovo je malo ozbiljnija tema od prepirke oko stvari koje bi jako jako davno trebale biti naucene.

    Oni koji stvaraju nove sorte i nove vrste jako dobro znaju kako ce izgledati i zasto hoce da tako izgledaju. Pronadji na netu na primjer macku koja nema nijednu jedinu dlaku, a stvorena je od obicnih macaka i promjenom na genima za koje kazes "ne može doći niukakvom slučaju".
    Ti govorišo namjernim promjenama genetskog programa a ja govorim o slučajnim promjenama genetskog programa koje se nazivaju evolucija i navodno su odgovorne za napredak vrsta i stvaranje novih sve savrženijih vrsta bića. To nije moguće.

  16. #241
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Kad si maturirao? 1922? Nije se ni moralo znati išta o genima, na kraju krajeva.


    Ja objasnim, ti kažeš "Nije" i to je to. Jaka argumentacija Toliko može i papagaj.


    Ditto. Zašto je nemoguće?


    Formica, to što su tvoje umne i saznajne sposobnosti toliko ograničene da ne možeš da shvatiš kako nastaju vrste ne znači da isto važi i za druge. Porijeklo vrsta je objašnjeno prije 150 godina. Vidno zaostaješ. Za ovo ostalo nemam riječi.
    Porijeklo vrsta je budalasto bulažnjenje. I kako nastaju vrste?

  17. #242
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ovaj dio je, realno, najbolji:

    čo'ek bio u svemiru, uporedio 'svaku strukturu' sa genima, izvukao zaključak, a odmah zatim:


    Dakle, da rekapituliramo.
    NEMA ŠANSE, ali ako se ipak desi, onda si najebao.
    Fair enough, toliko o 'urođenom optimizmu'. Take that, Maslow!

    Spektakularno, čak iako izuzmemo mizeran pravopis. Spajanjetririječi u jednujezakon.
    Geni su molekularna struktura koja održava samu sebe uz stalnu kontrolu i popravljanje. Jaka zračenja i agresivne materije mogu nanijeti nepopravljivu štetu i tad se struktura ne može više oporaviti. Mislio sam da znate za te stvari.

  18. #243
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Ti govorišo namjernim promjenama genetskog programa a ja govorim o slučajnim promjenama genetskog programa koje se nazivaju evolucija i navodno su odgovorne za napredak vrsta i stvaranje novih sve savrženijih vrsta bića. To nije moguće.
    Tek to otkriva tvoje neznanje jer nidje ali bas nidje ne pise da se nesto desava slucajno ili samo od sebe. Vjerovao ili ne cak ni najobicnija kamencina se ne kruni sama od sebe, a u prirodi se sve, ama bas desava sa nekom uzrocno-posledicnom vezom i po tim zakonitostima.
    Jedino sto je slucajno to je neznanje jer slucaj htio da se ponesto ne nauci u skoli. Najgora stvar je kad se nesto samom sebi objasnjava po već losoj formuli i bez slucajnosti zakljucak je uvijek pogresan.
    Evolucija je jedan dugotrajni proces i kad bi neko imao vremena i strpljenja vjerovatno bi i tebi na kraju objasnio da se ne radi o slucajnosti i jedina je slucajnost tvoja zabluda.

  19. #244
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Avaj, jel moguce sta mi radimo ljudi? Dvadeset nas se nateze sa covjekom cije je znanje genijalno. Daj da mu damo Nobela za anti-evolucionu teoriju koja se zasniva na frazama: NEMA SANSE, NIJE, NECE, NEMOGUCE nepotkrepljenu ni jednim jednim argumentom ili konkretnim primjerom...

    2tumbs up za tebe Formz
    One Ring to Rule them all...

  20. #245
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Porijeklo vrsta je budalasto bulažnjenje. I kako nastaju vrste?
    Dužan si objasnit zašto. Sve što si dosad rekao je da ti ne znaš, ne razumiješ, ne možeš da pojmiš etc. To smo već znali. Imaš li kakav argument? Već sam objasnio kako nastaju vrste.

  21. #246
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Geni su molekularna struktura koja održava samu sebe uz stalnu kontrolu i popravljanje. Jaka zračenja i agresivne materije mogu nanijeti nepopravljivu štetu i tad se struktura ne može više oporaviti.
    Ti ne vidiš ništa paradoksalno u tome?
    Tu nema kontradikcije?
    Mislim, čak i kad bi bila tačna (a nije), ta pretpostavka bi na logičkom planu uništila samu sebe.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  22. #247
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Dužan si objasnit zašto. Sve što si dosad rekao je da ti ne znaš, ne razumiješ, ne možeš da pojmiš etc. To smo već znali. Imaš li kakav argument? Već sam objasnio kako nastaju vrste.
    Ja znam da ne znam. Ako misliš na onu bajku da se vremenom jedna vrsta mijenja u drugu to nije tačno nijedna se vrsta nije promjenila u drugu vrstu. To nije dozvoljeno po nacrtima za funkcionisanje tijela (odnosno genima). Vrsta funkcioniše samo ako je nepromjenljiva u protivnom izumire. Znači kako nastaju nove vrste?

  23. #248
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ti ne vidiš ništa paradoksalno u tome?
    Tu nema kontradikcije?
    Mislim, čak i kad bi bila tačna (a nije), ta pretpostavka bi na logičkom planu uništila samu sebe.
    Ja ti drugačije ne umijem objasniti.

  24. #249
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Avaj, jel moguce sta mi radimo ljudi? Dvadeset nas se nateze sa covjekom cije je znanje genijalno. Daj da mu damo Nobela za anti-evolucionu teoriju koja se zasniva na frazama: NEMA SANSE, NIJE, NECE, NEMOGUCE nepotkrepljenu ni jednim jednim argumentom ili konkretnim primjerom...

    2tumbs up za tebe Formz

    Ama ne, baleko sam ja od tih umnih visina. Naprotiv budući sam ograničenih moći nije mi jasno kako to funkcioniše sistem evolutivnog razvoja odnosno nastanka vrsta. Nova vrsta mora naći i obezbijedii svoje mjesto u ekosistemu u kojem se javlja, odnosno mora biti u ravnoteži sa predatorima (da ih ne bi sve iźeli) i sa lovinom (da oni sam ne iźedu svu lovinu) čime obezbjeđuju svoj opstanak. da bi se ovo postiglo jedinke nove vrste se moraju pojaviti odjednom u dovoljnom broju sa kompletnim tjelesnim i intelektualnim arsenalom inače kao vrsta iščezavaju. E sad se u javlja novi problem da će ovako nastajanje nove vrste dovesti u pitanje opstanak predačke vrste zbog pada nataliteta. Zato mislim da jedna vrsta ne nastaje od samo jedne predačke vrste već više njih. Ne kažem da se ovaj scenario aista i odigrao ali e neuporedivo vjerovatniji od postepene promjene dijela jedinki jedne vrste kako bi nastala nova vrsta, jer se vrste same po sebi ne mijenjaju, one su savršene i završene.

  25. #250
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Tek to otkriva tvoje neznanje jer nidje ali bas nidje ne pise da se nesto desava slucajno ili samo od sebe. Vjerovao ili ne cak ni najobicnija kamencina se ne kruni sama od sebe, a u prirodi se sve, ama bas desava sa nekom uzrocno-posledicnom vezom i po tim zakonitostima.
    Jedino sto je slucajno to je neznanje jer slucaj htio da se ponesto ne nauci u skoli. Najgora stvar je kad se nesto samom sebi objasnjava po već losoj formuli i bez slucajnosti zakljucak je uvijek pogresan.
    Ovo mi je jasno i potpuno se slažem.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Evolucija je jedan dugotrajni proces i kad bi neko imao vremena i strpljenja vjerovatno bi i tebi na kraju objasnio da se ne radi o slucajnosti i jedina je slucajnost tvoja zabluda.
    Pa rekao bih po onome kako se objašnjava da je evolucija zapravo neprekidni proces. Naravno da mi je to logično i jasno. Sad ako nije slučajno, ko je sve to isplanirao?

Page 10 of 13 FirstFirst ... 678910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sintaksa - analiza rečenice
    By salex in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 05-02-10, 18:39
  2. Hemijska analiza zene
    By makach in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 03-11-09, 20:37
  3. Gorski Vijenac analiza
    By THE_BOSS in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 11
    Last Post: 10-03-08, 23:31
  4. IMEI Analiza...
    By Sailoreagle in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-05, 15:50
  5. Hemijska analiza zene
    By ines in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 12-04-04, 13:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •