Page 6 of 19 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 469

Thread: Ko je bio Muhammed?

  1. #126
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rakune, slobodno neka i ja cu mu se pridruziti. Ako bude otvorena tema ISUS. Ovdje je rijec samo o Muhamedu,a mi smo skrenuli malo sa temom.

  2. #127
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    ako se nađe neko da potroši godinu dana života na to nek mu je sa srećom
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #128
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Musliman znači onaj koji je pokoran Jednom Bogu, pa da sumiramo: Isus mu odgovori: "Prva od svih zapovjesti je: čuj Izraele: "Gospod naš Bog je jedan Gpspod: ti voli gospoda svog Boga svim svojim srcem i svom svojom dušom i umom i svom svojom snagom; ovo je prva zapovjest".... I književnik mu reče: "Dobro gospodaru, rekao si istinu: jer postoji JEDAN BOG i nema nikog drugog mimo Njega." (Marko 12:29,30,32)
    Isus zaplaka i reče: "Onaj ko vjeruje u mene, ne vjeruje u mene nego u Onog koji me je posalo...Ja ne govorim od sebe; nego Otac koji me je poslao." (Ivan 14:44)?
    Ovako govori Gospod.... "Ja sam Prvi i Ja sam Posljednji, osim Mene boga nema". (Isaija 44:6)
    "Otac je veći od mene". (Ivan 14:20.)
    "Nema drugog boga osim jednog." (Korinćanima I, 8:4.)
    "Jedan Bog i Otac svih, koji je iznad svega i kroz sve i u svima vama." (Efežanima 4:6.)
    "Jedan je Bog." (Timoteju I, 2:5.)
    . ROĐENI BOŽJI SIN IZMIŠLJOTINA
    a) Za Isusa se kaže da je jedino rođeni sin Božji. (Ivan 3:10.)
    b) O Davidu Biblija kaže: Gospod mi reče: "Ti si moj sin, danas te rodih". (Psalmi 2:3) BUHAHAHAHAAHAAA...

    LUPAJU SIN BOŽJI A BIBLIJA KAŽE: Tvrdi se da je Isus jedan iz Trojstva, jer je on jedino rođeni sin Božji, ali postoje drugi sinovi Božji pomenuti u Bibliji.

    a) Ovako kaže Gospod:"Izrael je Moj prvorođenac". (Izlazak 4:22)
    b) Blagoslovljeni su mirotvorci: jer oni će biti zvani sinovima Božjim. (Matej 5:9)
    c) Svima koji su ga primili dao je moć da postanu sinovi Božji. (Ivan 1:12)
    d) Reče onaj koji je sin Adamov, koji je sin Božji. (Luka 4:41)?
    I NA KRAJU ISUS REČE, NEKA MOLITVA VAŠA BUDE: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime tvoje; da dođe carstvo tvoje;da bude volja tvoja i na zemlji kao na nebu. Hljeb naš nasušni daj nam danas; i oprosti nam dugove naše kao i mi što opraštamo dužnicima svojim;i ne uvedi nas u iskušenje,no izbavi nas od zloga.
    S'obzirom da je prvo nastao Stari Zavjet čiji je čisti plagijat Kuran
    Zaključujemo da se bog ne zove Allah već Jahwe ili Jehova zavisi od interpretacije (yhwh) a hrišćani vjeruju u njega i njegovog "biološkog" sina(pošto je u Starom Z. Davida proglasio za sina)
    ako Sinan sad bude rekao da je ispravno Allah (Bog u prevodu)podsjetiću ga da su ga jevreji prvi zvali Yhwh(u prevodu JA)
    znači bog se ne zove BOG, bog se zove JA(pošto sam ovdje prvi rekao "ja" logički zaključujemo da sam ja bog)
    a pošto sam ja bog da razočaram sve hrišćane,nikad nisam imao sina (uvjek sam pazio)
    i sve muslimane, nikada nisam imao portparola i ne pišem perom već Pilot hemijskom
    Last edited by Rakun; 24-01-11 at 15:47.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #129
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ne pišem perom već Pilot hemijskom
    Bog je fenser!
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #130
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sharlatan...........

  6. #131
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NegroDag View Post
    Imao sam prilike da procitam njegove izreke (hadise). To bi preporucio i ostalim forumasima. Ja cu isto reci sto i mnogi velikani dolje;

    U sadasnje vrijeme mnogo mojih iz Evrope prelazi u Muhamedovu vjeru i moze se reci da je obracanje Evrope u Islam vec pocelo.
    (Bernard Šo)
    Muhamede , zao mi je sto nisam bio tvoj savremenik.
    (Oto von Bizmark)
    Nikad nije citao ,a sad – gledaj!
    Jedna takva rijec,i mudracu nedosegnuta!
    (Rilke)
    Vidite i sami da toj nauci nista ne nedostaje a da mi,sa svim nasim sistemima,nista dalje odmakli nismo i da,uopste, NIKO NIJE KADAR DALJE DA STIGNE.
    (Gete)
    Bilo je i drugih ljudi koji su ispovjedali monoteizam ali ni jedan nije bio ravan njegovoj cistoj i cvrstoj vjeri u jednog boga.
    (Tomas Karlajl)
    Ako se uzme velicina cilja, mala kolicina sredstava, i grandioznost rezultata,kao tri mjere ljudskog genija, ko bi se onda usudio da sa Muhamedom uporedi jednog velikog covjeka moderne historije.
    (Lamartin)
    Nema nikakve sumnje u to daje Vjerovjesnik Muhamed jedan od najvecih reformatora covjecanstva. Pripada mu najveca slava jer je on covjecanstvo uputio istinskom svijetlu, pravdi i miru,jer je sprijecio prolivanje neduzne ljudske krvi i tako otvorio put ka napredku i civilizaciji.
    Ovo veliko djelo nije mogao izvesti niko drugi do covjek koji je imao nadnaravnu snagu, covjek koji je dostojan svakog postovanja, divljenja i paznje.
    ( Lav Nikolajevic Tolstoj)
    Svaka čast za ovo...

  7. #132
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pomalo je smijesno kako zamjenjujete teze i okrećete kako bi vam odgovaralo. Nije Tolstoj pisao ode islamu vec prevodio sto je bilo pisano u njihovim religioznim knjigama pa kad muvao zenske pomalo i ceznuo za obicaj vise zena i pisao pisma razna kako razocaran u pravoslavlje... sve do sljedece prilike. Ako se dobro śećam ima jedna recenica koja i nije bas kompliment "Muhammedu je dovoljno da bude ponosan to što je jednu primitivnu zajednicu, ogrezlu u krvi, izbavio iz vraških kandži ružnih običaja".
    Probajte da iz Gorskog vijenca izvadite tekstove koje Njegos govori kroz likove Turaka i slobodno mozete zakljuciti da je i on bio pripadnik islama.

  8. #133
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Barbarosa
    Posts
    519
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NegroDag View Post
    Imao sam prilike da procitam njegove izreke (hadise). To bi preporucio i ostalim forumasima. Ja cu isto reci sto i mnogi velikani dolje;

    U sadasnje vrijeme mnogo mojih iz Evrope prelazi u Muhamedovu vjeru i moze se reci da je obracanje Evrope u Islam vec pocelo.
    (Bernard Šo)
    Muhamede , zao mi je sto nisam bio tvoj savremenik.
    (Oto von Bizmark)
    Nikad nije citao ,a sad – gledaj!
    Jedna takva rijec,i mudracu nedosegnuta!
    (Rilke)
    Vidite i sami da toj nauci nista ne nedostaje a da mi,sa svim nasim sistemima,nista dalje odmakli nismo i da,uopste, NIKO NIJE KADAR DALJE DA STIGNE.
    (Gete)
    Bilo je i drugih ljudi koji su ispovjedali monoteizam ali ni jedan nije bio ravan njegovoj cistoj i cvrstoj vjeri u jednog boga.
    (Tomas Karlajl)
    Ako se uzme velicina cilja, mala kolicina sredstava, i grandioznost rezultata,kao tri mjere ljudskog genija, ko bi se onda usudio da sa Muhamedom uporedi jednog velikog covjeka moderne historije.
    (Lamartin)
    Nema nikakve sumnje u to daje Vjerovjesnik Muhamed jedan od najvecih reformatora covjecanstva. Pripada mu najveca slava jer je on covjecanstvo uputio istinskom svijetlu, pravdi i miru,jer je sprijecio prolivanje neduzne ljudske krvi i tako otvorio put ka napredku i civilizaciji.
    Ovo veliko djelo nije mogao izvesti niko drugi do covjek koji je imao nadnaravnu snagu, covjek koji je dostojan svakog postovanja, divljenja i paznje.
    ( Lav Nikolajevic Tolstoj)

    svaka cast za ovo!

    edit. da dodam jos ovo:

    "To sto sam Muhammeda (a.s.) stavio na vrh liste 100 najutjecajnijih ljudi svjetske istorije ce iznenaditi neke citace a drugi ce sumnjati u tu odluku.Ali on je bio jedini covjek u istoriji,koji je kako na religijskom tako i na svjetskom polju bio nevjerovatno uspjesan."

    (Michael H. Hart, The 100: A Ranking Of The Most Influential Persons In History, New York, 1978, S. 33

    ova njegova izjava je meni interesantna,zbog toga sto je taj covjek koji je napisao knjigu "100 najvecih ljudi istorije" koju licno imam,na 1 mjesto je stavio Muhameda a.s. dok je Isa a.s.(Isusa) postavio na 3 mjesto, iako taj covjek sam kaze da je veliki krscanin..

    Zamislite postavio je Muhameda a.s. ispred svog Boga!
    Last edited by SourceB; 24-01-11 at 21:49.

  9. #134
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Glavni razlog što muslimani ne prelaze u hrišćane je što se to kod vas kažnjava SMRĆU, a nemuslimani su građani druge vrste .
    Dok se na odbacivanje hrišćanstva niko i ne okreće.

    a evo ti jedan mali podatak
    u britaniji sto hiljada hrišćana(vjerovatno protestanata) prešlo u Islam. U Rusiji dva miliona muslimana prešlo u Hrišćanstvo (vjerovatno Ortodoksno)

    U poslednjih 20 godina u Rusiji je preko DVA MILIONA nekadasnjih muslimana primilo pravoslavlje dok je u istom periodu od 2000 do 5000 Rusa primilo Islam!

    Najvise njih su Tatari, Azeri, Ingusi i Kazaci....
    "Islam je nadmašio katoličanstvo kao najveća pojedinačna vjerska denominacija na svijetu", stoji u nedavno objavljenom saopštenju Vatikana koje prenosi Reuters. Monsinjor Vittorio Formenti, koji je prikupio podatke za novoobjavljenu godišnju statističku knjigu Vatikana, izjavio je da muslimani čine 19,2 posto svjetskog stanovništva, a katolici 17.4 posto.

    "Po prvi put u historiji, mi više nismo na vrhu: muslimani su nas pretekli", izjavio je Formenti vatikanskim novinama L‘Osservatore Romano, napomenuviši da se ti podaci odnose na 2006. godinu.

    "Ako se sve hrišćanske grupe uzmu u obzir, uključujući pravoslavce, anglikance i protestante, tada bi hrišćani činili 33 posto svjetskog stanovništva, ili oko dvije milijarde ljudi,"kazao je Formenti.

    Formenti je izjavio da, iako je omjer katolika u svjetskom stanovništvu prilično stabilan, postotak muslimana je u porastu zbog veće stope prirodnog priraštaja.
    Rekao je da su podatke o muslimanskom stanovništvu prikupile pojedinačne zemlje a potom su ih objavile Ujedinjene nacije, dodajući da Vatikan može odgovarati samo za vlastitu statistiku prema čijim podacima je broj katolika u svijetu 1,13 milijarde.


    Izvor: Preporod
    :twist:

  10. #135
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    "Islam je nadmašio katoličanstvo kao najveća pojedinačna vjerska denominacija na svijetu", stoji u nedavno objavljenom saopštenju Vatikana koje prenosi Reuters. Monsinjor Vittorio Formenti, koji je prikupio podatke za novoobjavljenu godišnju statističku knjigu Vatikana, izjavio je da muslimani čine 19,2 posto svjetskog stanovništva, a katolici 17.4 posto.

    "Po prvi put u historiji, mi više nismo na vrhu: muslimani su nas pretekli", izjavio je Formenti vatikanskim novinama L‘Osservatore Romano, napomenuviši da se ti podaci odnose na 2006. godinu.

    "Ako se sve hrišćanske grupe uzmu u obzir, uključujući pravoslavce, anglikance i protestante, tada bi hrišćani činili 33 posto svjetskog stanovništva, ili oko dvije milijarde ljudi,"kazao je Formenti.

    Formenti je izjavio da, iako je omjer katolika u svjetskom stanovništvu prilično stabilan, postotak muslimana je u porastu zbog veće stope prirodnog priraštaja.
    Rekao je da su podatke o muslimanskom stanovništvu prikupile pojedinačne zemlje a potom su ih objavile Ujedinjene nacije, dodajući da Vatikan može odgovarati samo za vlastitu statistiku prema čijim podacima je broj katolika u svijetu 1,13 milijarde.


    Izvor: Preporod
    :twist:
    Sinane i ti i Negro jedan podmeće izjave a drugi brojke
    e pa Sinane malko si se za****o brojke se mogu provjeriti lakše od citata, a ako se pri tome malo uključi mozak i dva puta pročita glupost koju si napisao onda se vidi koliko si providan i neinventivan

    dijeliš Hrišćane na Katolike,Ortodoksne,Protestante,Luterance,Jevanđel iste,Baptiste i još 50 njih.Ali ne dijeliš Muslimane na Sunite,Šite i još 50 raznih grupa
    (U svakom slučaju oni koji se dopisuju preko poštara za jednokratnu upotrebu, takozvanim Plasic Expressom)



    Sve u svemu brojke su ove:
    Hrišćani - 2,1 milijarda
    Muslimani - 1,5 milijardi
    Ateisti i Agnostici- 1,1 milijarda
    Hindu - 900 miliona
    .
    .
    .
    Rastaferijanci (kosači) - 600 hiljada
    Sajentolozi - 500 hiljada ( IMA IH TOLIKO!!!!!!!!!)
    Last edited by Rakun; 25-01-11 at 06:53.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #136
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rakune, "Skloni mi se s hlada" , pusti me da slobodno razmisljam i slobodno govorim. Ne namecem svoj stav nikome. I ne djeli iskrene vjernike koji vjeruju u jednog Boga, svi su oni jedno. Nek ni oni tebe ne diraju. Djelimo razlicitosti, jer u razlikama je ljepota.

  12. #137
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sinane i ti i Negro jedan podmeće izjave a drugi brojke
    e pa Sinane malko si se za****o brojke se mogu provjeriti lakše od citata, a ako se pri tome malo uključi mozak i dva puta pročita glupost koju si napisao onda se vidi koliko si providan i neinventivan

    dijeliš Hrišćane na Katolike,Ortodoksne,Protestante,Luterance,Jevanđel iste,Baptiste i još 50 njih.Ali ne dijeliš Muslimane na Sunite,Šite i još 50 raznih grupa
    (U svakom slučaju oni koji se dopisuju preko poštara za jednokratnu upotrebu, takozvanim Plasic Expressom)



    Sve u svemu brojke su ove:
    Hrišćani - 2,1 milijarda
    Muslimani - 1,5 milijardi
    Ateisti i Agnostici- 1,1 milijarda
    Hindu - 900 miliona
    .
    .
    .
    Rastaferijanci (kosači) - 600 hiljada
    Sajentolozi - 500 hiljada ( IMA IH TOLIKO!!!!!!!!!)
    NE PRIJATELJU, NE SJEDINJUJU SE BABE I ŽABE...

  13. #138
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sinane i ti i Negro jedan podmeće izjave a drugi brojke
    e pa Sinane malko si se za****o brojke se mogu provjeriti lakše od citata, a ako se pri tome malo uključi mozak i dva puta pročita glupost koju si napisao onda se vidi koliko si providan i neinventivan

    dijeliš Hrišćane na Katolike,Ortodoksne,Protestante,Luterance,Jevanđel iste,Baptiste i još 50 njih.Ali ne dijeliš Muslimane na Sunite,Šite i još 50 raznih grupa
    (U svakom slučaju oni koji se dopisuju preko poštara za jednokratnu upotrebu, takozvanim Plasic Expressom)



    Sve u svemu brojke su ove:
    Hrišćani - 2,1 milijarda
    Muslimani - 1,5 milijardi
    Ateisti i Agnostici- 1,1 milijarda
    Hindu - 900 miliona
    .
    .
    .
    Rastaferijanci (kosači) - 600 hiljada
    Sajentolozi - 500 hiljada ( IMA IH TOLIKO!!!!!!!!!)
    NE PRIJATELJU, NE SJEDINJUJU SE BABE I ŽABE...
    "Dawude" nemoj da mi prodaješ mu*a za bubrege
    Ti si taj koji sabira BABE I ŽABE ali samo kada ti to odgovara
    Kada brojiš hrišćane,brojiš ih po grupama(KATOLICI,PRAVOSLAVCI,PROTESTANTI ...).
    A kada brojiš musllimane ne dijeliš ih na grupe (ŠIITI,SUNITI,HARIDŽIJE...) već Islam predstavljaš kao nešto jedinstveno. E PA ŽAO MI JE ALI ISLAM NIJE NI NAJMANJE JEDINSTVEN (pa čak i ratuju međusobno)

    Muslimana ima 600 miliona manje od Hrišćana
    Ateista i nereligioznih ima 400 miliona manje od Muslimana
    Zaključujemo da najveći porast imaju Ateisti i generalno nereligiozni.Prije samo 100 godina Ateisti i njima slični su praktično zatvarani u razne institucije, a danas nas ima 1,1 milijarda. HA
    Last edited by Rakun; 28-01-11 at 23:39.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #139
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    "Dawude" nemoj da mi prodaješ mu*a za bubrege
    Ti si taj koji sabira BABE I ŽABE ali samo kada ti to odgovara
    Kada brojiš hrišćane,brojiš ih po grupama(KATOLICI,PRAVOSLAVCI,PROTESTANTI ...).
    A kada brojiš musllimane ne dijeliš ih na grupe (ŠIITI,SUNITI,HARIDŽIJE...) već Islam predstavljaš kao nešto jedinstveno. E PA ŽAO MI JE ALI ISLAM NIJE NI NAJMANJE JEDINSTVEN (pa čak i ratuju međusobno)

    Muslimana ima 6 milijardi manje od Hrišćana
    Ateista i nereligioznih ima 4 milijarde manje od Muslimana
    Zaključujemo da najveći porast imaju Ateisti i generalno nereligiozni.Prije samo 100 godina Ateisti i njima slični su praktično zatvarani u razne institucije, a danas nas ima 1,1 milijarda. HA
    A koliko ima ostalih grupacija u islamu osim Sunita ? Šiti i Suniti su muslimani i jedni i drugi, priznaju Allaha za Gospodara jednog i jedinoga a podjelili su se kod izbora prvog halife (vođe) muslimana nakon Muhammedove a.s smrti. Šiti su smatrali da halifa mora biti neko iz Muhammedove porodice, a budući da prije smrti Muhammed a.s nije odredio halifu Suniti nisu smatrali da to halifa nemora biti iz Poslanikove porodice. Za prvog halifu je izabran Ebu Bekr a Alija tek nakon smrti prve trojice halifa za četvrtog. Tako je došlo do podjele ali ne u smislu kakva je bila u nazovi Hrišćanstvu po svim gotovo ključnim pitanjima, svaka strana na pogrešnom putu zadovoljna onim što ispovijeda. U ISLAMU oba pravca uzimaju Kuran i Hadise kao osnovu vjere, pet puta dnevno se mole Bogu, daju zekat, poste u mjesecu Ramazanu i idu na Hadž u Meki. Prema tome Rakunčiću, samo ti brojiš babe i žabe...:cry:
    Last edited by Dawud; 26-01-11 at 12:20.

  15. #140
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    A koliko ima ostalih grupacija u islamu osim Sunita ? Šiti i Suniti su muslimani i jedni i drugi, priznaju Allaha za Gospodara jednog i jedinoga a podjelili su se kod izbora prvog halife (vođe) muslimana nakon Muhammedove a.s smrti. Šiti su smatrali da halifa mora biti neko iz Muhammedove porodice, a budući da prije smrti Muhammed a.s nije odredio halifu Suniti nisu smatrali da to halifa nemora biti iz Poslanikove porodice. Za prvog halifu je izabran Ebu Bekr a Alija tek nakon smrti prve trojice halifa za četvrtog. Tako je došlo do podjele ali ne u smislu kakva je bila u nazovi Hrišćanstvu po svim gotovo ključnim pitanjima, svaka strana na pogrešnom putu zadovoljna onim što ispovijeda.
    tačno i Šiiti i Suniti su muslimani - POTPUNO TAČNO
    ali problem leži u tome što ti spajaš Šiite i Sunite u jednu vjeru - Islam ako su isti zašto se međusobno ubijaju na svakom koraku(jedino se udruže u ratovima protiv nevjernika)
    tek od 2007 u Iranu postoji napor da se ujedine
    a sa druge strane razdvajaš katolike i pravoslavce i pored toga što su i jedni i drugi hrišćani koji vjeruju u apsolutno isto.
    Zašto razdvajaš? da bi mogao reći muslimana ima više nego katolika ili muslimana ima više nego pravoslavaca.
    Pravo poređenje bi bilo:

    Katolici<-> Suniti
    Pravoslavci<-> Šiiti
    Protestanti<-> Haradžije
    .
    .
    .
    ali ti to računaš ovako:

    Katolici <-> komplet muslimani
    Pravoslavci <-> komplet muslimani
    Protestanti <-> komplet muslimani
    .
    .
    .
    E ako ćeš u kompletu onda ide:
    Hrišćani(2,1 milijarde) <-> Muslimani(1,5 milijarde)= hrišćana ima 600 miliona više (stanje se mijenja isključivo zahvaljujući natalitetu)

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    U ISLAMU oba pravca uzimaju Kuran i Hadise kao osnovu vjere, pet puta dnevno se mole Bogu, daju zekat, poste u mjesecu Ramazanu i idu na Hadž u Meki. Prema tome Rakunčiću, samo ti brojiš babe i žabe...:cry:
    u Hrišćanstvu svi pravci uzimaju Stari i Novi zavjet kao osnovu vjere. slave se isti praznici,poste za božić samo je razlika 14 dana u datumima i nešto je drugačije uređenje crkve
    Prema tome Sinančiću, razdvajaj i svoj Islam a ne samo Hrišćanstvo jer tebi to odgovara da bi Islam djelovao daleko moćnije nego što faktički jeste
    Last edited by Rakun; 26-01-11 at 23:12.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #141
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rakune... Katolici, pravoslavci pa cak i ostali hriscani imaju razlicite vjere. Vjera katolika i vjera pravoslavaca se ne moze uzimati kao jedno. Trojstvo i trojedinstvo pa onda jos neke varijante ne mogu vas svrstati u istu grupu. Ako je to samo sto spominjete i jedni i drugi Isusa, onda sacekajte malo, Isus je dio Islamske vjere.
    Dovoljno je da ti kazem da sve ove grupacije u Hriscanstvu IMAJU SVOJU BIBLIJU! Npr. protestanti (mislim da je to i pravoslavna Biblija) imaju Bibliju koja je, vjerovao ili ne, nastala 1611. godine. Autor King James. I ima 66 knjiga. 7 knjiga manje od rimokatolicke verzije. Doduse, imate 20-ak verzija Biblije i kako rece jedan vas ucenjak preko 200.000 razlicitih prevoda.



    Svejedno... Ako sve vaze podjele brojite kao jedno, ok. Hriscanstvo je najveca religija. Ali... Pogledaj malo proracune. Kroz 5-7 godina, Islam ce zasigurno biti prva religija u svijetu. Po sadasnjih proracunima, Francuska, Spanija, V. Britanija i Njemacka ce za 20-ak godina biti islamske republika. (prije svih Francuska) Zbog nataliteta?! Da. Ali ne samo zbog toga. Vec zbog nenormalno velikog broja konvertita u Islam.

    Zapravo, mozes traziti razloge u cemu god hoces. Ali to nisu slucajnosti. Ako si vjernik bilo koje vjere, znas da ne postoje slucajnost.
    Last edited by fighter vs 9/11; 27-01-11 at 07:37.

  17. #142
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Katoličanstvo i Prasvolavlje isto??? Rakune sad si zaisto odlutao. Po tebi je svejedno išli mi u Vatikan ili u Aja Sofiju.
    Dawude ja ostajem ipak vjeran Bibliji po Bernabi

  18. #143
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fighter vs 9/11 View Post
    Rakune... Katolici, pravoslavci pa cak i ostali hriscani imaju razlicite vjere. Vjera katolika i vjera pravoslavaca se ne moze uzimati kao jedno. Trojstvo i trojedinstvo pa onda jos neke varijante ne mogu vas svrstati u istu grupu. Ako je to samo sto spominjete i jedni i drugi Isusa, onda sacekajte malo, Isus je dio Islamske vjere.
    Ja sam nevjernik i u principu me živo zabolje kao što sam i ja mišljenja da su u dosta stvari Katolici i Provoslavci dosta različiti (prije svega u kanonskim zakonima)
    ali mi smeta što vi spajate Šiite i Sunite (koji ratuju zbog svojih razlika) , a razdvajate hrišćane. Međuhrišćanskih ratova nema(barem trenutno).
    u hrišćanstvu je pravilno reći:
    Pravoslavni Hrišćanin ili Katolički Hrišćanin

    Quote Originally Posted by fighter vs 9/11 View Post
    Pogledaj malo proracune. Kroz 5-7 godina, Islam ce zasigurno biti prva religija u svijetu. Po sadasnjih proracunima, Francuska, Spanija, V. Britanija i Njemacka ce za 20-ak godina biti islamske republika. (prije svih Francuska)Zbog nataliteta?! Da. Ali ne samo zbog toga. Vec zbog nenormalno velikog broja konvertita u Islam.
    Činjenica je da će za 50-tak godina Evropa biti čisto muslimanska ali ne zbog konvertita koliko zbog ovoga:
    Da bi neka kultura opstala potreban je natalitet 2,1
    Natalitet Evropskih Hrišćana iznosi 1,4
    Natalitet muslimanskih doseljenika iznosti 8
    naravno da će Francuska biti muslimanska zemlja u sljedećih 40 godina kada je natalitet Francuza 1,8 a natalitet muslimanskih doseljenika nevjerovatnih 8,1

    Više ima konvertita u Hrišćanstvo nego u Islam.Da ponovo ne postujem jedno te isto pročitaj informacije iz nekoliko predhodnih postova.Dovoljno je reći da godišnje 6 miliona afričkih muslimana prelazi u Hrišćanstvo kao i po nekoliko hiljada islamskih zemalja koje su činjenično okupirane od strane Amerikanaca

    I pored toga što je potpunosti vezana za temu topica "Ko je bio Muhamed?" a mi pričamo o njegovom uticaju na demografiju(tj. Religije koju je on stvorio)
    Iskreno rečeno dosadile su mi zadnje 2 strane koje se uglavnom svode na raspravu između mene i Sinana.Tako da ću se zaustaviti sa brojkama i statistikom i zamoliti forumaše da prođu 2 predhodne strane i prosude sami.Pored toga što mi je dosadilo primjetio sam da praktično niko nije postovao ništa od trena kada smo ja i Sinan počeli. Da li je to zbog toga što prate sa interesovanjem ili su jednostavno odustali vidjećemo.
    Last edited by Rakun; 27-01-11 at 08:54.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #144
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rakune iz svega gore navedenog zakljucujem da si ti u dusi Hriscanin, dzabe govoris da si ateista. Isus ti je u srcu duboko. Sebe lazes.

  20. #145
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NegroDag View Post
    Rakune iz svega gore navedenog zakljucujem da si ti u dusi Hriscanin, dzabe govoris da si ateista. Isus ti je u srcu duboko. Sebe lazes.
    :lolblue::lolblue:
    Genijalno je što je neko rekao da sam Ateista Fantatik(Sinan ili Ego... nisam siguran), a ti kažeš da sam vjernik
    Jedina stvar koja me vezuje za hrišćanstvo (Pravoslavno) su moji preci mada se ni oni nisu proslavili kao vjernici od kako je moj prađed oćerao popa u pizdu materinu a možda i pretukao, u familiji postoji neka magla oko toga. ali kapiram da nisu znali za bolje i da su se u to vrijeme na nevjernike gledalo kao na ludake.

    To što ne pljujem po nekoj religiji ne znači da sam religiozan.
    iznosim čistu statistiku i neke činjenice ništa više od toga što sam počeo da radim zbog sinanovih brojki (onih 600.000 Britanaca)
    Last edited by Rakun; 27-01-11 at 09:06.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #146
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    S'obzirom da je prvo nastao Stari Zavjet čiji je čisti plagijat Kuran
    Zaključujemo da se bog ne zove Allah već Jahwe ili Jehova zavisi od interpretacije (yhwh) a hrišćani vjeruju u njega i njegovog "biološkog" sina(pošto je u Starom Z. Davida proglasio za sina)
    ako Sinan sad bude rekao da je ispravno Allah (Bog u prevodu)podsjetiću ga da su ga jevreji prvi zvali Yhwh(u prevodu JA)
    znači bog se ne zove BOG, bog se zove JA(pošto sam ovdje prvi rekao "ja" logički zaključujemo da sam ja bog)
    a pošto sam ja bog da razočaram sve hrišćane,nikad nisam imao sina (uvjek sam pazio)
    i sve muslimane, nikada nisam imao portparola i ne pišem perom već Pilot hemijskom
    Bishop says: let's call God Allah:
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  22. #147
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    S'obzirom da je prvo nastao Stari Zavjet čiji je čisti plagijat Kuran
    Zaključujemo da se bog ne zove Allah već Jahwe ili Jehova zavisi od interpretacije (yhwh) a hrišćani vjeruju u njega i njegovog "biološkog" sina(pošto je u Starom Z. Davida proglasio za sina)
    ako Sinan sad bude rekao da je ispravno Allah (Bog u prevodu)podsjetiću ga da su ga jevreji prvi zvali Yhwh(u prevodu JA)
    znači bog se ne zove BOG, bog se zove JA(pošto sam ovdje prvi rekao "ja" logički zaključujemo da sam ja bog)
    a pošto sam ja bog da razočaram sve hrišćane,nikad nisam imao sina (uvjek sam pazio)
    i sve muslimane, nikada nisam imao portparola i ne pišem perom već Pilot hemijskom
    Bishop says: let's call God Allah:
    Zvali ga Allah,Jehova,Shiva,Ra,Zevs,Jupiter ili nešto deseto ja ću uvjek biti bog.
    I prvi su me pominjali Jevreji
    to što oni nazivaju boga Jehovom,vi ga nazivate Allahom je čista jezička barijera(Hrišćani su malo zbunjeni po tom pitanju pa ne znaju ko je glavni Jehova ili njegov sin)
    u videu koji si linkovao fino katolički pop kaže. Da sam arapin boga bih zvao "Allah". Pošto sam englez zovem ga "God" ili pošto katolici u misama koriste latinski "deus"
    Vi muslimani recimo kažete "bog je Allah" a pošto je Allah arapska riječ za "bog" vi fakat kažete "bog je bog"

    U PRINCIPU JE SVE JEDNO KAKO ĆETE GA ZVATI JER SE ON NEĆE ODAZVATI
    Last edited by Rakun; 27-01-11 at 13:22.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #148
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imao sam prilike da prisustvujem na jednoj liturgiji u Istanbulu. Svestenik je održao liturgiju na turskom jeziku,a i hor je pjevao crkvene pjesme na turskom. S toga bih zavrsio repliku i ponovio da je Bog jedan (Ehad) i da su svi ljudi braca. A molio bih ostale da ostanu u okviru teme koja nije Islam i Hriscanstvo nego jedna od najvecih licnosti u svijetu. Mi u Crnoj Gori smo ljudi sa predrasudama uglavnom. Nasi stari su cijenili Islam i u posljednje vrijeme se kod mladih javlja zelja za upoznavanjem drugih religija i naravno Islama. Mi staroPodgoricani smo rasli izmedju te dvije religije, postovali jedni druge, isli jedni drugima na slave, dok nisu dosli "divljaci" i unjeli pometnju medju normalan narod. A da su Crnogorci prijatelji islamskog svijeta dokazuje i to sto je Islamska zajednica najstarija u regionu (1878), sto danas ima modernu srednju skolu Medresu, a da ne zalazim u odnose Kralja Nikole i Sultana Abdulhamida. U Crnoj Gori i ostali narodi imaju svoje mjesto, i Crna Gora je drzava svokog onog koji je voli i koji brani njen interes. A tu spadaju i vjernici i ateisti... Zivjeli!

  24. #149
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NegroDag View Post
    A molio bih ostale da ostanu u okviru teme koja nije Islam i Hriscanstvo nego jedna od najvecih licnosti u svijetu.!
    '
    Kako ćeš pisat o Muhamedu a da ne pišeš o stvaranju Islama kao njegovo najveće i praktično jedino dostignuće ?

    Da diskutujemo da li je fazonirao bradu ili ju je samo pustio da raste?

    Ako je Mabus (koji je otvorio temu) htio da se piše o Muhamedu kao o ličnosti bez pominjanja Islama otvorio bi Topic na pdf-u Istorija.Mada iskreno rečeno i tamo bi se poslije desetak postova okrenula priča na religiju.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #150
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NegroDag View Post
    Katoličanstvo i Prasvolavlje isto??? Rakune sad si zaisto odlutao. Po tebi je svejedno išli mi u Vatikan ili u Aja Sofiju.
    Dawude ja ostajem ipak vjeran Bibliji po Bernabi
    Svaka ti je dobra, u tom jevanđelju Isus kaže: “Čuda koja Bog izvodi mojim rukama pokazuju da ja govorim ono šta želi Bog; niti ja sebe računam kao onog o kom govorite. Jer ja nisam vrijedan da razvežem uzice na cipelama Poslanika Božijeg, kojeg vi zovete ”Mesija", koji je napravljen prije mene, a doći će poslije mene, i donijet će riječi istine, tako da njegova vjera neće imati kraja". To je Isus govorio upravo zbog toga što u moćnom Rimskom carstvu on nije mogao da se bori i da nevjernike svrgne sa vlasti uspostavljajući Božiji zakon. Za tako nešto čekao se pravi Mesija Spasitelj... U Islamu je poznato da je Muhammed s.a.v.s. najmanje u svom životu bio ratnik, i da je ratovao jedino onda kada nije imao drugog izbora. Dopušta se odbrana onima koje drugi napadnu, zato što im se nasilje čini – a Allah ih je, doista, kadar pomoći – Kada je propisana borba muslimanima protiv mušrika, Allah je za nju rekao: “Propisuje vam se borba, ali vam je ona mrska…” Dakle, Poslanik je priželjkivao da živi u miru, a ne da vodi borbe, borba je bila zadnja stvar koju je Poslanik poduzimao. Uspostava mira je bio prioritetni zadatak naseg Poslanika. Mir je bio stalna pojava, a ratovi i borbe povremeni. A da Allah ne suzbija ljude jedne drugima, na Zemlji bi, doista, nered nastao – ali, Allah je dobar svim svjetovima. Staviše, u samim tim borbama sa strane muslimana nisu zabilježena nikakva nedolična ponašanja, nije bilo masakriranja, mrcvarenja zarobljenika, nisu bili ubijani žene, starci niti djeca, pa čak je Poslanik zabranjivao da se trava gazi ili uništava drveće i ostalo bilje. Nastojao je da eventualnu štetu svede na najmanji mogući minimum. Poslije bitke na Bedru, Poslanik je naredio da svaki onaj mušrik koji nauči deset muslimana čitanju i pisanju da je slobodan. Ovakav human odnos prema zarobljenicima istorija nije zabilježila. Slobodno mozemo reći da je nas Poslanik bio Poslanik mira, a ne rata. I ne pravite nered na Zemlji, kad je na njoj red uspostavljen...
    Last edited by Dawud; 27-01-11 at 21:58.

Page 6 of 19 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jeste li sigurni da se Muhammed (saws) ne spominje u Bibliji?
    By mastermind in forum Religija i filozofija
    Replies: 37
    Last Post: 08-11-10, 11:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •