Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 90

Thread: Formiran pokret za evropsku Srbiju i Crnu Goru!

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne razbijaj pokret Karamane i ne preskaci Smaja. No vidis li da nema Dobruskog pa da i njega Smajo ne ubijedi?
    Lako je njmu Hari, Karo se dobro obezbijedio sa svih strana, i za svaki slucaj. Pored Sveta (klempavog), i Smajo mu je rodjak sa zenine strane.
    A zato je on ovako drcan i misli da ga se svi boje. Kako kod nas kazu "kome je bog otac lako mu je biti svetac" Malo je sto imao srece da se rodi ka Svetov rodjak no je jos znao okle ce se i ozeniti.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    A zato je on ovako drcan i misli da ga se svi boje. Kako kod nas kazu "kome je bog otac lako mu je biti svetac" Malo je sto imao srece da se rodi ka Svetov rodjak no je jos znao okle ce se i ozeniti.
    Sa svih strana je on obezbedjen.

    I od doma i od roda, zato nema pardona. Taki su ti ti brdjanski bosnjaci, proracunati.

  3. #28
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lijepo je sto se ljudi zanimaju
    ovi za nezavisnu ovi za zajednicu
    a do prije 5 godina su ruku pod ruku isli

    .... gubalo ih sve sto imaju i jedni i drugi
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  4. #29
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi
    karamam
    Odkud ti tako pametan covjek da zalutas medju ove ludake, sto prave neke Bune i pokrete za drzavnu zajebanciju.....
    pametana ti je tata koji te je. uuuuupppsssss. ostav!!
    karam ti mamu te te takvoga rodila naopakoga. brckobrzinski, unatrakachke dok ona pliva bashasha!!!!! javno!!!!

    ako ne bude zajednichke drzave, uchite okridski sporazum i vjezbajte jebadu u hladu!!!!

  5. #30
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne razbijaj pokret Karamane i ne preskaci Smaja. No vidis li da nema Dobruskog pa da i njega Smajo ne ubijedi?
    Lako je njmu Hari, Karo se dobro obezbijedio sa svih strana, i za svaki slucaj. Pored Sveta (klempavog), i Smajo mu je rodjak sa zenine strane.
    A zato je on ovako drcan i misli da ga se svi boje. Kako kod nas kazu "kome je bog otac lako mu je biti svetac" Malo je sto imao srece da se rodi ka Svetov rodjak no je jos znao okle ce se i ozeniti.
    nije loshe, nije loshe. a mene se plashe da sam udbash i da tragam ko je ko i chiji je ko rodjak. to udbashi, samo tako. da se vidi da bar neko u onu jebenu drzavu profesionalno obavlja svoj ljigavi posao. ***** i vas i sveta i smaja do jaja!!!!!! mrrrrshshshshshshshsh!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #31
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Karamam!
    ako ne bude zajednichke drzave, uchite okridski sporazum i vjezbajte jebadu u hladu!!!!

    Zajednicka drzava odavno ne postoji, to izgleda samo ti neznas, za veliko cudo od tako pametnog covjeka!!!
    ono o sporazumu, pa vi vjezbate Kumanovski sporazum vec odavno...? :lolblue: :lolblue:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nakon debakla na sjednici GO SNP-a, Pokret za zajednicu u dilemi
    ŽiŽićev pokret ide na izbore u Nikšiću?


    PODGORICA - Potpredsjednik SNP-a Zoran Žižić, čiji je angažman u Pokretu za evropsku SCG na Glavnom odboru SNP-a od stotinu podržalo svega nekoliko članova, odbacio je ‘presudu’ većine da je radio iza leđa stranke.

    Potpredsjednik Skupštine Pokreta za evropsku SCG Smajo Šabotić kazao je za Republiku da je ''Pokret prerastao u političku organizaciju'', pa bi trebalo da se oproba na vanrednim izborima u Nikšiću.Potpredsjednik DSS Ranko Kadić podsjetio je da je DSS pozvala sve stranke da se dogovore o zajedničkom nastupu u Nikšiću, ali sumnja da će ga biti.



    ===================


    Smajo i Zizic na izbore

  8. #33
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Super!!!
    Bas dobro ako se to desi, vidjecemo jos jedan od mlogi fijaskla Opozicije, ja licno bih volijo! jer se nijesam odavno dobro nasmijo. :dring: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  9. #34
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Berlin
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da pozdravim sve clanove , zivim u Berlinu sada sam trenutno u Beogradu
    na poslovnom odmoru moze se tako reci.

    Ja nebih mnogo da opterecujem clanove ali nazalost moram se umesati
    u ovu diskusiju ,bavim se profesionalno programiranjem vec 12 godina
    moja firma ili bolje reci kompanija razvija Softwer za bezbednost
    mreza prvenstveno lokalnih, ali to nije toliko bitno,, ja se nebavim politikom
    radim i zivim od znanja mada ovo sa Crnom Gorom i referendumom mi
    se ne dopada a zasto ? potrudicu se da vam objasnim u par recenica.

    Pre par meseci a vidim i sad se negde prikazuje mapa koju je CIA drzala
    u tajnosti par godina i naravno greskom odredjeni sluzbenika a i naravno
    ne toliko bitnoj informaciji procurila je vest prvo u nasim krugovima da
    SCG zajedno ili odvojeno nece uci u Evropu do 2018 nazalost tako je
    ovih dana na TV-u ce te cuti do 2012 ali svakim danom ce se taj termin probijti , Centralna Informativna Agencija je ovog puta kao i dosada uvek
    u 98% slucajeva imala tacna predvidjanja a zasto bi sada omanula.

    E sada idemo dalje gospodin Milo Djukanovic u Berlinu se prica da je
    gospodin potpuno skrenuo sa puta inteligentnih politicara i da pokusava
    uvuci ogroman broj nevinih ljudi u odvajanje Srbije od CrneGore da bi
    obezbedio medjnarodni imunitet ,,iz Moskve poslovni partner mi kaze
    da je nemoguce da budeodvajanje ove 2 drzave zbog nepovoljnih uslova
    i nepotrebnog podizanja tenzija u regionu a to EU ne odgovara a kamoli
    postavljati da izvinete dupe za Mila njega smatraju krajnje neozbiljnim
    primerom politicara. Srbija se podize na lestvici zbog i ako zvuci ruzno
    ali zbog izrucenja svojih generala polako ali ispunjavaju uslove to je
    zaista tuzno ali Srbija radi ono sto treba dok iz Italije naglo stizu optuznice
    na gospodina Mila Djukanovica ,,neznam sad tacno niti mogu da tvrdim
    ali u 99% mogu da prenesem par podataka koje sam nacuo slucajno
    a to je da je dosta ljudi uvredjeno potezima Gospodina Mila i da su mnogo
    mocni ljudi povukli poteze povodom ovog ,sve u svemu zakljucak ovog
    je ali iskreno da ce Milo pojesti ono sto je hteo zakuvati nazalost je tako.
    Nemam nista protiv gospodina ali je ovo zaista iskreno a u ostalom brzo
    ce te se uveriti u to.
    Druga stvar gospodina Svetozar Marovic ispostavilo se vec duze vreme
    da gospodin u poseti odredjenim drzavama prica neke nebuloze koje nisu
    tacne ali nazalost ljudi u Londonu kao sto bi Brzi trebao znati imaju tako
    mocnu tehnologiju i tako mocan sistem za telekomunikacije da informacije
    koje gospodin iznese vec z par sekundi u bubicama odredjenih savetnika
    u uvo im odzvanjaju da su LAZI i da gospodin pokusava napraviti neku prevaru ,, neznam dali sam smeo ovo reci jer ce dosta vas pomisliti da je ovo nemoguce ali verovali vi ili ne videcete uskoro.

    Pokret za ocuvanje drzavne zajednice hmmmm tii ljudi koji su usli u taj
    pokret ili su dobro informisani ili su srecni koliko cujem ovde se pominje,,
    gospodina Borisa Tadica otac kao predsednik za region Srbija i to je tacno jer u 1% dobijem netacne informacije,, a to moze jos vise podici politicki publicitet u Regionima upravo tom pokretu.Nebi dadajem neke procene ali ljudi koji pripadaju tom pokretu su ljudi koji su ovog puta imali mnogo srece a i imace sansu da se usavrse maksimalno i da opravdaju tu srecu
    a zasto ?

    Pa vidite do kakvih informacija se doslo ako Srbija i Crna gora nemogu uci
    u EU niti Bosna niti Hrvatska do 2018 onda se postavlja pitanje zasto je gospodin Milo nabio noz u Ledja Srbiji bratu svome ili Sestri sa izgovorom
    da ih Srbija koci i da CG nema nista sa HAG-om ali prvenstveno to
    radi da bi MAKAO OPTUZNICE CG od haga i da ako se odvoji bice u EU
    brze ,,,e sad se opet postavlja pitanje dali ce on vladati do 2018 godine
    hmmm u 99% mogu tvrditi da je to nemoguce ,a u 99% mislim da radi
    to iskljucivo zbog sebe,,onda prodaja telekoma hmmmm mnogo ruzno
    vene drzave prodavati nije dobro osudjujem,, nebi da uvredim gospodina Mila jer znam da ce mu neko ovo procitati i preneti sta je procitao i sta se
    prica mogu mu samo reci odnosno dati savet da malo uzme knjigu ,nekazem da je glup vec da je zaostao sa vremenom nemoze se bez znanja voditi drzava i sa takvim ljudima oko sebe.

    E sada BRZI ovo sam sve napisao zbog tebe ja vidim a i pretopstavljam
    da je tebi Mama ili Tata ili Striko itd znaci neko od tvojih najblizih u partiji
    DPS i to mogu tvrditi iz mojih izvora koje sam dobio u 99%.

    E pa vidis decko mislim da to nije lepo pricati nesto a neznati osnovne
    stvari pominjes BOSNU , HRVATSKU hmmm nije isto kao SCG nazalost
    nije ziveo sam 2 godine u Zagrebu i mogu ti reci da ni 1% nije slicno
    totalno drugi narod potpuno druga shvatanja i potpuno propala nacija
    i za tvoju informaciju uci ce posle Turske u EU ali istim paketom kada i SCG udje u EU ,, vidi jednu stvar kada sam bio u Londonu opre par
    meseci na poslovnom sastanku dobio sam informacije da je Milo Djukanovic toliko zaludeo svoju partiju ali ne zbog toga sto ih i sad
    zaludjuje vec zbog toga sto ih je prevario jednom kad je bilo potrebno
    a da vecina porodica koje su registrovane u DPS posto on vodi evidenciju
    i to sam nacuo skroz zaostala politika, znaci vecina porodica bi volele
    da se nekako izvuku iz svega samo biraju trenutak kada ce se to desiti.

    Posto je sada pokusano razdvajanje SNP-a, pokusajem zavade 2 lidera
    gospodina Zorana i Pedje nazalost taj koji je to uradio a izgleda ce mu se
    vraiti kao bumerang a to je da je mnogo doktora nauka, profesora pristupilo pokretu i da ukoliko dodje do referenduma u CrnojGori
    gospodin Pedja kao jedan ozbiljan politicar ce pristupiti svom visegodisnjem partneru i prepoznati njegove namere i samim tim podici
    svoj politicki rejting i naravno sa ostalim partijama i nevladinim organizacijama strusiti rezim gospodina Mila ali UVEK TO ALI.

    Pretostavlja se da ce gospodin Milo kao Slobodan Milosevic ici na sve ili
    nista sa svojom milicijom........ to nebi da komentarisem jer ce se zavrsiti
    kao 5 oktobra a koliko sam upoznat i jos gore po gospodina Mila.........

    Pozdrav ljudima koji slobodno razmisljaju i slobodno mogu reci nesto
    sto misle a pogotovo onima koji uvazavaju misljenje drugih.

  10. #35
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ćelija
    mlogo mije milo kada ima skolovani ljudi poput tebe, necu ti persirat racunam da sam stariji? ali ovo si mogao sve svesti u nekoliko recenica.
    MILO Djukanovic nije kriv bas nimalo, ako je iko kriv to vam je Slobo,Seselj, pa i kostunica, iznenadjuje me kako nijeste mjih osudili za sve stose desavalo, pa i desava U Srbiji pa i u CGori. Ko u Evropu vjeruje u tu nadri zajednicu! NIKO, Dje je ta Yugoslavija i njene Republike, pa vidite da nijesu niti mogu opstanut sa onim koji se nemogu rijesit Nacijolizma i Seperatizma a njih je jos mlogo u Srbiju na Zalost. A vimi pricate sta se pise i prica u Berlinu i Evropi. za tvoje obavjestenje Crna Gora je vec odvojena i Nezavisna!!! Vodu koja se sliva nizbrdo niko ne zaustavi...?
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  11. #36
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Berlin
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brzi neznam zaista ja se sluzim nekim cinjenicama ,, verovatno ti znas
    malo bolje kakvo je stanje u CrnojGori ali ja dobijam informacije od ljudi
    popu konzula i ljudi koji se bave razvojem softwera za odredjene internacionalne kompanije ,, u prevodu ozbiljni i tacni ljudi. Ja sam samo
    skrenuo paznju da se treba pridrzavati nekih cinjenica.

    Vidi sada cu ti objasniti o cemu se radi ,,zamolio bi te da me poslusas ili
    bar procitas do kraja ovo sto cu napisati.

    Pomenuo si Sloba i Seselja ,,, e sad vidi ovo oba coveka koja si pomenuo
    se nalaze u HAGU i po zakonima a i narudzbi odredjenih ljudi njima je
    bilo sudjeno da se oni nadju u Hagu ,,mali Cedomir Jovanovic je ucestvovao u hapsenju Sloba u Beogradu i naravno uspeo je zato sto je Slobo bio svestan da je pao dobio je informacije ko stoji iza toga i predao se zbog svoje porodice Marija cerka Slobodana je pucala iz pistolja par hitaca znam cak i koji pistolj ali to je nebitno bitno je da su je maltretirali zato sto je htela odbraniti svoga oca ,,voleo bi da se svi nadjete u njenoj kozi i da hoce da vam otmu roditelja i sude mu u drugoj drzavi sta bi ste vi radilii? naravno verovatno kao Marija,, ali opet to je nebitno Slobo je
    prvi korak ,drugi korak Seselj njega si pomenuo pa on se sam predao
    i otisao u HAG zasto ? pa zato sto nije hteo da ceka da dodju po njega
    isto je dobio informaciju ko stoji iza toga,, onda sada su usledili par
    generala i naravno za koji dan ces se uveriti da ce se predatit i general
    Pavkovic mozda to tebi zvuci ludo ali ja sam dobio vest da ce se predati.

    E sad zadnji covek je kostunica koji je pisao USTAV i koji u potpunosti
    saradjuje sa HAGOM znaci ,,u 99% sam siguran da bi gospodin Kostunica
    uradio suprotno ali nazalost mora tako.

    Znaci po ovome mozes da vidis da su svi ispostovali ono sto su im naredili
    a da je CG prekrsila ustavnu povelju i to onu koju je potpisao Milo Djukanovic on misli sada da ako mu niko ne prigovara iz EU da oni neznaju i da ih ne zanima ,, to je samo znak da ce dobiti informaciju a kada to bude bilo potrebno kao sto je veliki Sloba ,,pa Seselj koji ovde u Berlinu verovao ili ne ima neku malu agenciju spijuna mnogo je mocan odnosno radikali.

    Vidi sad ovo Srbija je mnogo ostecenje Predsednik Rusije se pobunio
    za sve ono sto su radili Srbiji i sada se samo gleda i sve su oci uperene
    u Srbiju na sve nacine pokusavaju da ih slome samo da bi opravdali
    ono sto su radili,,, posto Srbija radi sve kako joj narede Milo je neznam,
    kako i neznam zasto upao u celu pricu kao neki mis koji pokusava da
    podmetne nogu Srbiji ,,to je verovatno uradio zato sto nije bio upucen
    u detalje ali svi su to videli i to je + za Srbiju jer nije nimalo dobro ovo
    sto su uradili i nema opravdanja za to.

    Zasto ti sve ovo kazem ,,, zato sto izgleda nemoj se nesto naljutiti molim te,, zivis u takvoj srediti gde te odredjeni istomisljenici pune informacijama koje nisu tacne,, i to moze da bude mnogo tesko po tebe u buducnosti,,
    moras gledati na sve malo otvorenije i sa nekim dokazima donositi zakljucke vezane ne samo za politiku vec za sve ostalo.

    Jos jednom da ti napomenem nepripadam ni jednoj politickoj stranci ali
    volim da se interesujem i diskutujem sa mojim narodom.Ja bi trebao za
    3 nedelje biti u Berlinu pa se cujemo ili bolje reci kuckamo.

    Pozdrav

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Celija,


    a) Milo Djukanovic i pokret za nezavisnu Crnu Goru - nije jedno te isto. Da Djukanovic sjutra ode sa politicke scene, to bitnije ne bi promijenilo stav onih koji zele nezavisnu i medjunarodno priznatu Crnu Goru.

    b) Imas i jednu logicnu gresku. Ako Djukanovic zeli da se spasi Kasacionog suda u Italiji, nezavisna Crna Gora mu tu ne moze pomoci. Prvo zato sto Kasacioni sud moze optuziti Djukanovic u roku od mjesec-dva time preduhitriti eventualno osamostaljenje Crne Gore, sto bi Djukanovic morao da prihvati. Drugo, ako se kojim slucajem Crna Gora na referendumu ne osamostali, on opet mora ici na sud. Trece, ako se CG osamostali, onda mu je to opet slaba garancija, jer mora biti izabran za predsjednika drzave da bi dobio imunitet.

    Zadnja izjava Branka Lukovca, jeste da sud u Bariju ne trazi Djukanovica. Sta ce se desiti u buducnosti, vidjecemo.


    c) Ideju o nezavisnoj Crnoj Gori nije izmislio Djukanovic vec je ideja pokrenuta od LSCG i SDP-a. Danas imamo malo tuce partija koja su nacelno za osamostaljenje Crne Gore.

    d) Ne moze se govoriti o razdvajanju "sestre" i "brata", jer zvanicna Crna Gora i dan danas govori o Uniji nezavisnih drzava, Srbije i Crne Gore. DPS je uostalom i jedina suverenisticka partija koja se zalaze za takvu uniju. LSCG i SDP npr. nemaju takve ambicije.

    e) DPS nije razdvojio opoziciju, vec to ona sama vrlo uspjesno radi. Razlog njihovog opsteg neuspjeha lezi u njihovoj izrazenoj nekompententnosti.

    d) Milo Djukanovic nije jedini koji kaze da ce doci do brzeg ulaska u EU, ako se izruce ratni zlocinci Haagu, vec je nedavno izjavio i Vuk Draskovic i vecina zvanicnika u Srbiji.



    To sto radis u softwerskoj kuci u Berlinu ne vidim kao neki veliki atribut za tvoje znanje o evropskoj politici prema Crnoj Gori. Ja sam vise godina bio direktor konsultantske kuce u Kopenhagenu, kretao se u tim "visim" krugovima, puckao golf s njima i vjeruj mi - 1% od tih ljudi zna da pokaze gdje je Crna Gora na mapi Evrope, a kamoli da zna kada ce se ona prikljuciti EU.

    Ulazak Crne Gore i Srbije u EU je uslovljen uvodjenjem evropske zakonske regulative (ne samo na papiru) i ispunjavanjem obaveza i uslova koje su vrlo jasno definisane. Moje je jasno misljenje da te uslove Crna Gora, kao samostalna drzava, mnogo lakse moze ispuniti nego u zajednici sa Srbijom. Doduse, dat nam je dvostruki kolosjek oko ispunjavanja tih obaveza, tako da ce se kad tad vidjeti ko je duze stigao.

    Sam ulazak u EU ne treba da nam bude meta, pogotovo ne Crnoj Gori koja nece imati toliko povlastica od tog ulaska kao sto ce Srbija, iz tog jednostavnog razloga zato sto mi nemamo trziste koje vapi za izvozom u EU. Nas primarni izvoz ce biti turizam - a zato nam nije potrebno clanstvo u EU. Znaci, nasi geopoliticki strateski ciljevi nijesu isti kao srpski. Pogotovo ne sto se tice saobracajnog razvoja (nama je npr. mnogo bitnija Jadransko-jonska magistrala od relacije Zagreb-Beograd-Sofija), industrijskog, ekoloskog, moreplovnog i drugih strateskih ciljeva.

    Tu gdje imamo iste ciljeve je npr. u bezbjednosnoj saradnji, tj. u minimiziranju kriminala, protoka ilegalne robe itd. ali ta se saradnja sasvim fino moze odvijati u sferi suverenih drzava.

    Sto se tice "bratskih odnosa", tu cemo najvise dobiti nakon osamostaljenja, jer to pitanje vise nece biti na dnevnom redu i ljudi ce moci gajiti svoja prijateljstva i dobre komsijske odnose bez opterecenja u vezi sa referendumima i slicnim. Zapamti da Crna Gora i Srbija nijesu cak imali ni zajednicku granicu vise od 500 godina, sto im nije stvaralo prepreke da ostvaruju bratske i prijateljske odnose.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Berlin
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Beranac 1991 sam bio u hotelu Berane kod onog mosta gore ehh lepi su to
    dani bili bio sam poslom u Beranama ,, ima onaj Jasikovac ,mnogo lep grad onda Andrijevica neznam kako je tamo stanje u Andrijevici cuo sam da je bila velika podela ,, koliko sam ja upoznat sa situacijom u Berane tamo
    je stanje SEVER vise za Srbiju,, mozda se varam ali te informacije sam
    dobio od pouzdanih ljudi .. opet napominjem da i ja mogu pogresiti mada
    u zadnjih par godina otkad sam relaan i odkada se sluzim dokazima i
    cinjenicama retko kada gresim.

    Nebi sad da me nesto pogresno shvatis ja sam samo naveo neke informacije o sebi gde radim nisam nista mislio da te uvredim,,naprotiv mislio sam da kazem nesto o sebi jer nije sramota reci gde radis i reci svoje misljenje i naravno uci u raspravu i izneti svoje misljenje i naravno
    da mi je plus gde radim ,, to je san 50% ljudi da samo pristupe toj
    zgradi a ne da rade i doprinesu razvijanju najsavremenijih Aplikacija
    u oblasti Bezbednosti,, nebi opet da te uvredim ali ti jos to ne razumes.
    Ali to neznaci da neces razumeti vrlo brzo ako se potrudis i potrazis
    i onda pocnes pisati ovde na FORUMIMA tvoje misljenje.

    Najlakse je ispisati nesto napamet sa idejom da je to internet i da me boli
    uvo sta cu napisati meni je tata ili mama u DPS i namerno cu mu reci bilo
    sta samo da zakuvam corbu ) lepo ali imaj u vidu da po najnovijim
    statistikama u 90% informacija koje kruze globalnom mrezom prvenstveno razmenjuju se forum-ima i u 90% su pouzdane informacije
    naravno ne na svim forumima treba zasluziti da forum bude pozitivan
    mi u Berlinu imam Lokalni forum koji je izdvojen iz WAN mreze i nemoguce mu je pristupiti ali u 99% slucajeva te informacije koje se razmene su tacne.

    Ja vidim da si ti iz Berana sada cu ti reci ja malo o Beranama.
    Po nekim mojim informacijama omladina propada ili se bavi
    prodajom droge nebi da detaljisem i da prozivam pojedince jer je to
    zalosno dobri momci su gurnuti u rupu od strane rezima Mila zato sto
    na SEVERU ne cveta toliko turizam kao na JUGU ,,malo me podseti mozda
    gresim ali koliko znam Danci i Svajcarci CIRIH,,,, par lopova koji su sanerisali po Italiji to je ceo turizam u Berane jel tako,,, mozda ako se
    i potrudim poslacu ti na PM imena i prezimena Beranaca koji zive u Inostranstvu cak i Danci prvenstveno Dankinje u Beranama su popularni u zadnjih 10 godina ali i duze ,, nego i oni vole Budvu tako da Berane zivi od nicega izgleda da zive od vazduha,, celuloza je najvece blago po mojim podacima celuloza
    fabrika papira neradi i da su odredjeni ljudi a snimljeni su satelitom
    uzimali na kamione opremu i prodali ako te zanima koji se servis korisit
    za satelitski monitoring mozes dobiti informacije za to ali nemozes dobiti
    pristup tom servisu kao privatno lice na 30 metara je definisana slika
    mozes korisiti i opremu DW4000 i DW6000 ako je imas u firmi znaces
    o cemu ti pricam,, ako nemas ima vremena da savladas to.

    Berane je jedan od najboljih gradova na Severu po ljudima ali su osiromasili to je mnogo jadno zato sto neglasaju za DPS u zadnjih
    par godina ljudi su se prodali za sitne pare mnogo jaki momci su
    propali i mnogo jake familije su rasturene ,,,, hmmmm zasto.

    U Beranam postoji jedini clan a da se pominje u krugovima to je neki
    doktor Bobo Radunovic ,, ima kucu kod Autobuske Stanice i vozi
    Automobil nebih sad da vas plasim jer nije ni fer sa moje strane.
    Znaci nije bas neki + a cujem i da voli dolaziti u Beograd a i da ima
    familije u Srbiji hmmmmm neznam sta da kazem zaista neznam.

    Idemo dalje sada cu ti objasniti ono osnovno posto vidim da volis ulaziti
    u detalje a to ja nevolim ali ako me vuces za jezik onda nije lepo da ja
    cutim.

    Beograd 70% jakih pozicija drze ljudi rodom iz CrneGore hmmmm
    sta ce se desiti izgubice posao za 3 dana ,,,, nije lepo zaista nije lepo
    onda studenti bice tretirani kao strani studenti a nebi voleo da ti kazem
    kako to sve ide,, trece Beograd je Beograd a Podgorica je Selendra
    kao sto je TITO jednom pomenuo ako se secas ,,,, Beograd je milionski
    ja verujem da si ti video Beograd ali isto tako i verujem da ti imas IP adresu i da ta IP adresa ima UserName i password i da taj UsemName ima
    ID broj pod kojim se vode tvoji suvi podaci iz licne karte a nemoj da mislis
    da se nezapisuju tvoja konekcija i nemoj da mislis da ako ti je na provajderu Automatsko dodeljivanje IP adrese ili stara cetrala da nece
    znati uz malo vise truda doci do tvojih podataka i cak da radis u Firmi i nemoj damislis da nemoze niko videti IP adresu osim Moderatora i Administratora,, koja je zabelezena Feb 01, 2005 4:33pm i na osnovu nje dobiti sve podatke ,,,,ali opet u 99% slucajeva nece se niko truditi za to jer ocigledno nisi toliko bitan,,, jednostavno to nije toliko bitno jer si ti vec poznat u tvojim krugovima da
    forsiras odvajanje Srbije od CrneGore mozda te neka cura povredila
    naravno necemo sada ulaziti u detalje ali voleo bi da znas da se sve zna
    i ukoliko se odvoji CrnaGora od Srbije znace za Tebe i znace kada dodjes
    u BG i izadjes kupiti nesto znaci stvorices sebi nepotrebne probleme
    a to ti nista netreba jer ti si konsultant a to nije mala stvar da ubacujes
    sebe u takav vid politike i pokusas polemisati na tu temu javno bez imalo
    opterecenja sta bi se desilo ako se razdvoji i ako neki ljudi odu u Srbiju
    gde im je i mesto,,,, hmmmm nebi da ulazim u detalje,,,, ti sad mozes
    napisati milion opravdanja ali ovo je istina i ovo PROCITAJ 5 PUTA
    pre nego sto udjes u konflikt samnom ponovo,,, iscitaj detaljno sve i
    proveri sve pre nego sto kazes da Milo neganja Medjunarodni Imunitet
    i da Milo Djukanovic nije propali politicar i da DPS-ova politika koja je
    naravno Liberalna ali u ovom delu (TO SVI ZNAJU I BEZ TVOG KOMENTARA) ALI LIBERALI SU PROPALI I NIGDE U NIJEDNOJ DRZAVI
    OZBILJNOJ NEVALADA LIBERALIZAM to nije dobro ZASTO ? neka ti objasni
    neko malo stariji jer ocigledno nisi dovoljno zreo da shvatis o cemu pricam.

    Nikako nije dobro odvojiti SCG,,, niti je to moguce po mojim informacijama a daj boze da se to sto pre utvrdi i da vidis o cemu ti pricam celo vreme ,,, nimalo nije dobro da se pokusava sa tim glupostima
    vec da Milo Ode sa vlasti a ko ce doci na vlast nije toliko bitno bar za mene a i nece imati neke bog zna privilegije u tom vladanju ostale stranke
    jer se uvodi totalno novi sistem MODERNE POLITIKE.

    Videces sta znaci to ubrzo

    Pozdrav svima

    Jos jednom napominjem da me neshvatis ozbiljno da se ja nebavim
    politikom i da znas da je Beograd tvoga dede i babe kad si ti piskio
    u tutu i kad su tvoj mama i tata mastali da samo dodju u poseti Beogradu
    bio najlepsi a i sada je grad u celom svetu.

    Jedino Pariz po meni moze parirati Beogradu a sta mislite o Beogradu ?

  14. #39
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Berlin
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako Djukanovic zeli da se spasi Kasacionog suda u Italiji, nezavisna Crna Gora mu tu ne moze pomoci.

    Izvini i ovo da ti pojasnim idi kod nekog poslanika iz DPS-a a da je iskren
    i da ti je prijatelj ako takog imas a najbolje ako mozes kod Mila da odes
    i da ga gledas u oci dok ti bude pojasnio o cemu se tacno radi i kako je
    dosao na vlast 91 kada je sklopio dil i izdao Srpski narod neka ti pojasni
    a ako ti on ne pojasni ja cu ti objasniti u detalje kako su unistili JNA 5 vojnu
    silu u svetu par VASKI belosvetskih nisu oni oni su se nadovezali i pali
    na gotovu stetu ,,, i ne samo to vec mnogo vise detalja ces dobiti ako te zanima o Milu Djukanovicu sta radi o cemu sanja sta mu je kompleks,,fobija,
    ko su mu prijatelji ko neprijatelji,, svaki njegov pokret dnevni svaki detalj
    njegove odece obuce ,,, njegove vizije i njegovi strahovi od Atentata do kojeg nece doci nikada 99% sigurno pogotovo ne sad kad je skrenuo totalno,,, znaci sve sto ti bude trebalo dobices ali NA PM jer nije fer da
    pisem javno protiv gospodina MIla naravno time se nebavim samopokusavam da budem iskren.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ćelija, udbasu stari. Sve li znas! Hehehe....

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Decko, dacu ti par savjeta, onako dobronamjerno, kao sto bi otac svome sinu, jelte. Znaci nema ljutnje poslije.

    Prvo sto ces morati uraditi ako zelis da debatiras sa odraslim obrazovanim ljudima, znaci ne odraslim kocijasima, kelnerima i ostalim pukom, onda ces morati da dovrsis svoje obrazovanje. Tu mislim na uzimanje kursa iz pravopisa i gramatike. Kada to savladas (a mozes to vrsiti i sporedno), moraces da se upises na neki kurs komunikacije, gdje ces nauciti osnovne pojmove u komuniciranju. Znaci, kome se obracas, na kojem nivou, koju poruku zelis da komuniciras i kako zelis da ti poruka bude shvacena. Uz to ces nauciti razradjivanje taktike i strategije u dijalogu. Ovo gore su osnovne stvari i bez njih neces moci krenuti dalje.

    Sada, ako zelis da se bavis politikom, onda bih ti preporucio da se uclanis u neki klub debatiranja (sigurno tako nesto postoji u Berlinu), eventualno pri nekoj partiji, gdje ces nauciti osnovne stvari u vezi sa drustvom, mikro/makro ekonomijom, legislativom i organizacijom. Dakle, tu ces nauciti osnovne pojmove o vodjenu drzave. Za ovo nije potrebna fakultetska naobrazba, ali ce ti dati dovoljno znanja da se ne bi sramotio, ili postao lak plijen u nekoj debati.

    E sada dolazi specijalizacija, jelte. Npr. zelis da razgovaras o politicikoj situaciji u Crnoj Gori. Za to je potrebno znanje o svim ovim gore navedenim stvarima (makro ekonomiji, razvoju u poslednjih 30-40 godina, legislativom) i naravno istoriji, drustvu itd. Znaci, nije dovoljno znati da je u Beranama postojala fabrika celuloze, vec trebas znati zasto vise ne postoji, kada je stvorena, gdje joj je bilo trziste, kakva joj je bila organizacija. Onda eventualno povezati to znanje sa makroeknomskom situacijom, drustvenim prilikama (ratom), prelazenje iz "dikature proletarijata" u moderno drustvo. Tek onda mozes da stvoris zakljucak, koji ce imati neku snagu argumenta. Ako to ne ucinis, onda ces tesko ubijediti osnovnoskolca, a kamoli mene ili neke druge ucesnike na ovom forumu. A mi smo, uzgred receno, boza u odnosu na one cija je ovo specijalnost i na one kojima je ovo profesija.

    Dakle, ne samo da nije dovoljno govoriti o IP-adresama, firewalls, Big brother, brojevima kreditnih kartica i slicnim stvarima, nego je direktno kontraproduktivno za iznosenje tvog stava. Naravno, ja te razumijem, mlad si, docepao si se inostranstva, vidio si neke nove stvari, ucestvujes na forumima, dobio si svoju prvu platu i zelis da se pokazes. Sve je to normalno, ali nemoj slucajno da sebe varas da nesto znas. Pogotovo ne o ovoj temi. Ovdje treba dugogodisnje iskustvo, pracenje dnevnih dogadjaja i zahtijeva prilicno veliko znanje koje se jednino moze dobiti ogromnim trudom.

    Zavrsio bih ovu besjedu sa jednim zakljuckom: nemoj se baviti politikom! Budi idiot (u smislu grcke rijeci "idiot" koja znaci onaj koji se ne razumije u politiku) i ulozi svoj trud i svoje znanje u stvari od kojih ces imati licne koristi i za koje si talentovan.

    Toliko od mene. Ponavljam, nemoj se naljutiti vec ovo primi kao dobronamjeran savjet.


    P.S. Nije lijepo prijetiti, cak ni indirektno. Pogotovo kad ne znas s kime razgovaras. Procitaj eventualno Sun Tsu, The art of War gdje kaze:

    If you know the enemy and know yourself, you need not fear the result of a hundred battles. If you know yourself, for every victory gained you will also suffer a defeat. If you know neither the enemy nor yourself, you will succumb in every battle.

    Pozdrav.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Berlin
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Beranac tebi cu odgovoriti kratko,, u firmi imamo jednog brazilca zovemo
    ga pacov zato sto stalno nalazi neke slovne greske na forumu i nezna
    nista drugo ali dobro mi ga volimo zato sto nam je kolega i zato sto je
    to simpaticno OVO JE FORUM OPUSTENO kada neko nemoze recima
    onda on provocira ovvde mozes zakaciti i GIF a dali to mozes u knjizi
    gde se vodi racuna o pravopisnim greskama.

    a I KAD SMO VEC KOD ZAREZA AJDE DOBRO NEGO NESTO MI SAD
    NIJE JASNO OPET SI SE ISTRCAO POGLEDAJ MALO TVOJE PRETHODNE
    POSTOVE VIDIM IMAS IH 800 PA MALO RAZGLEDAJ JA ""PRONADJOH""
    PAR GRESAKA ALI NEBIH DA IH SADA PREZENTIRAM JER NISAM PACOV.

    Mislim da stobom nemam vise sta diskutovati TI SI U PRAVU 100%
    I zato se povlacim totalno iz ovo foruma. Pozdrav JEDNOSTAVNO NEMAS
    MOGUCNOSTI I PORED DPS-a DA SE SKOLUJES ZA OVE STVARI
    MENE JE TEBE SAD ZAISTA ZAO. IZVINI AKO SAM TE UVREDIO.

    Celija brate, daj posalji mi te podatke za Lomi-ja treba da mu uradim profil.Znas, onaj potpuni, da ga ne promasim!
    Netreba vam to valjda ce se to sve dobro zavrsiti kako kazu u SCG nebi
    trebalo da bude problema niti se razmislja o razdvajanju S i CG sad se prvenstveno ceka
    22 februar da vidimo za kosovo sta ce biti,,, to je najbitnije a do marta Srbija
    bi trebala u potpunsoti da ispuni uslove vezane za HAG znaci potpuno se
    prilagodila Srbija Svetu i radi ono sto joj diktiraju ,,, verujte mi na rec
    sve oci su uperene u Srbiju ne u CG ne u Hrvatsku ne u Bosnu samo u
    Srbiju samo jedna greska im treba da bi opravdali sve,,, sto su joj
    uradili ali izgleda da nemogu nista ,, a o razdvajanju CrneGore svi se smeju
    gospodinu Milu Djukanovicu,,, neznam tacno sta vam treba od podataka ali Milo Djukanovic nije vise zanimljiv za razmatranja niti je vise zanimljiv za ozbiljne politicke polemike nazalos to je sada tako,, informacije koje su
    prikupljene o gospodinu Milu nemaju nikakvu kako da kazem "korist" materijalnu tako da su totalno nevazne NEBITNE neznam kako vi to sad
    zovete kad nesto nije IN ili nije u fazonu,, moze i tako.

    sada je zanimljiva ova situacija koja ce se odigrati sa kosovom mnogo je ozbiljno i svako ko pokusava iskoristiti ovo sa kosovom za jos vece probleme snosice katastrofalne posledice a videcete uskoro sta ce se
    desiti sa Svetozarom Marovicem evo upravo sad sam dobio informaciju
    da je opet pricao nesto sto nije tacno . Verovali ili ne on je moj favorit
    ja tog coveka obozavam ponekad imam osecaj da se ponasa kao dete
    od 12 godina ne samo da se ponasa vec da mu je um na dvanaestogodisnjem nivou,,,,, mislim da bi trebali da se potrudite i
    napravite strategiju za obuku ljudi u CG skolovanje i da ne mlatarate
    IZ DPS-a protiv Srbije jer vam se citav svet SMEJE...

    ako stvarno bude bilo zanimljivo nesto o Milu ostavite mi vas iMail da
    vam posaljem jer javno nebih da uvredim tog gospodina.

    Beba Popovic ce biti aktuelan isto narednih 4 dana na svim televizijama
    u SCG jer je ubacen da bi napravio problem iskljucivo sa Kostunicom
    tako da ce biti zanimljivo gledati tog lika posto ima zapadnu strategiju
    izlazi na TV pa nekaze sve nego za odredjeno vreme izlazi jos jednom
    sa detaljnijim informacijama,,,, taj sistem je mnogo cudan i nikada
    se tacno nemoze znati sta coovek misli JA TO ZOVEM DVOLICNOST
    ali videcemo o cemu se radi ovog puta.

    I jos ovo UDBA hmmmm nevolim to ,,, agencije za neke spijunske
    radnje moze ali sve je to nepotrebno kada sada postoji savremena
    tehnologija koja omogucava pracenje i prisluskivanje odredjenih
    ljudi a da mogu biti u HongKong NAZALOST JA SAM SE ODMAH POMIRIO
    SA TIM I NISAM IMAO PROBLEMA BITNO JE SAMO DA SE STO PRE SHVATI.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Berlin
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema puskarenja care jednostavno nema ,, to ce se zavrsiti na skroz
    drugi nacin opusteno prevrni kapu i uci a za to se nesekiraj bice onako
    kako sam napisao gore a nigde nisam pomenuo PUSKE. :wink:

    Sto se tice Beranca nemam nista protiv njega e da i ovo neznam dali
    sam te dobro shvatio ali ja tebi nisam pretio da sam hteo da ti naudim
    sigurno ti nebih pretio a uostalom sigurno se neplasisi od coveka koji
    je prvi put primio platu :wink: .

    PS ako te zanima plata a vidim da bockas nos 12.000 EVRA
    oko 144.000 EVRA godisnje sa bonusima i privatnim poslovima oko
    200.000 imam petosoban stan u berlinu i vozim Audi A3 znaci sasvim
    normalan zivot vodim u Berlinu i imam normalnu platu za ovaj posao
    cak i malu.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Berlin
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da decko ocigledno neradi nego sanjari e idem ja puno srece svima
    i zdravlja.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice Beranca nemam nista protiv njega e da i ovo neznam dali
    sam te dobro shvatio ali ja tebi nisam pretio da sam hteo da ti naudim
    sigurno ti nebih pretio a uostalom sigurno se neplasisi od coveka koji
    je prvi put primio platu .
    Izvinjam se. Pogresno sam te razumio. Iskreno.

    PS ako te zanima plata a vidim da bockas nos 12.000 EVRA
    oko 144.000 EVRA godisnje sa bonusima i privatnim poslovima oko
    200.000 imam petosoban stan u berlinu i vozim Audi A3 znaci sasvim
    normalan zivot vodim u Berlinu i imam normalnu platu za ovaj posao
    cak i malu.
    Bravo, uspio si da upadnes u klopku. Ne, salim se, samo pichi dalje.

  21. #46
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ćelija, tvoj odgovor mene potsjeca vise na objasnjenje nekih stvari koje je skoro svakom poznato na ovom forumu, za sve ovo sto si napiso nisu ti potreni bili Konzuli ili ambasadori!!! posto vecina od njih suportira i Sloba i Seselja? no dobro! Zaboravijo si da objasnis, zasto je Milo Djukanovic potpisao Beogradski sporazum, ako ti to neznas zasto neupita te Konzule i ambasadore! mozda biti oni bolje objasnili.
    Iz tvoga odgovora premijetih kadaje Slobo,Sesel, i njihove familije u pitanju, toliko sentimetalno i sa zaljenje gledas kao stvarno da nijesu ni mrava zgazili, ali si zaboravijo dasu Srpski i Crnogorski narod satanizovali i doveli na zadnju ljestvicu.
    Celja dobri moj!!! Ovaj mali iz Londona kako ono rece, ne sanjari? no cinimise ima malo vise informacije cak i od tih tvojih Conzula i ostale gospode.

    Zamolijo bih te, nemoj se sjekirat za Mila jer nije potrebno, MILO nikada nece odgovarat ama za nista, jer nista nije uradijo protiv zakona i protiv Gradjana Crne gore/ no bas na protiv.

    Za Tsunnamija, vrijeme puskaranja je zavrseno,, nadam se/ jedino ako ce protiv Seste flote koja je u Komsiluku...??
    PS. i pored tih tvojih informacija cinimise da zaboravi dace Crna gora ipak ubrzo biti Nezavisnana, ne zato sto to ja volim ili ne volim, nego stoje to na Agendi. Laku ti noc. :wink:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  22. #47
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Berlin
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ti kazes brzi :wink:
    Sacekacu i to da vidim nebih da budem cinican i da ne poslusam tebe
    i sacekam ono sto si opisao da se ispuni,, ja samo kazem da ja imam
    potpuno druge informacije, a to neznaci da ja neverujem u to i da ne
    uvazavam tvoje misljenje,, cak sta vise te informacije prihvatim kao
    pozitivne NADAM SE DA RAZUMES sta hocu da ti kazem.

    A ovo sanjari nije bila provokacija vec u smislu neradi nista UZIVA covek.

    Nego ti ga uvek protumacis negativno hmmmm bas je stanje u CG
    negativno a to se vidi i po vasoj energiji koju ispoljavate na obicne
    politicke kritike,, to nije dobro zaista nije dobro,, niti ce vam od toga
    biti bolje a to je jos jedan dokaz zaista da ce u CG nastupiti promene u Berlinu niko ni nezna ko je predsednik niti ga to zanima jer je politika
    moderizovana.

    Ukoliko budete tako reagovali na obice kritike mogu ti predvideti sta
    ce se desiti sa tobom u buducnosti a da pre toga nisam pokupio ama
    bas ni jedan podatak o tebi. (RAZMISLI MALO CEMU VODI TAJ STAV)

    Jel znas sta je MDX ne BMX nego MDX ajde malo potrazi pa mi reci
    sta je objasnicu ti neke stvari posle bice ti jasnije o cemu pricam.

    I bez podizanja tenzija i provokacija o neznanju itd znaci potrudi se malo
    da napises nesto a da pre toga ne omalovazis sve zivo,, i da ti kazem
    nesto ja u proseku ucim i radim po 17h dnevno i nedeljom znaci 7 dana
    u nedelji evo vec 18 godina ,, kada pisem ovo ja to samo pokusavam
    razmeniti misljenja sa svojim narodom i ovo napisem za par minuta
    iskucam na Notebook to a nejmanje namere su mi da povredim nekog
    ili da mu kazem nesto sto ce ga uvrediti,, ali moras nauciti da primas
    i druga miljenje jer ako budes samo sebe slusao to nije dobro uvek
    postoji neko ko zna vise i ko je to mozda radio pre nego sto si ti uopste
    cuo za te stvari znaci pametno i plemenito je uvaziti tudje misljenje,,
    pitaj nekog starijeg gospodina da ti malo pojasni te stvari.

    Ovo je najobicnije PHPBB skripta koja je prvenstveno namenjena za
    komunikaciju textualnu izmedju korisnika ,,,, mogla je biti : vbulletin skripta ali opet bi sustina bila ista KOMUNIKACIJA IZMEDJU KORISNIKA
    A TO NEMOZES AKO SI SAM NEMOZES PRICATI SAM SA SOBOM ,,AKO
    NEBUDES UVAZAVAO MISLJENJE DRUGIH KORISINIKA NIKO NECE
    KOMUNICIRATI SA TOBOM I SVI CE OTICI NA DRUGE FORUME ILI
    CE NAPRAVITI SVOJE A POSLE SE POSTAVLJA PITANJE STA CE TI
    FORUM DA BI KOMUNICIRAO SAM SA SOBOM ,, OVO JE SAMO SAVET
    TO NEZNACI DA GA SHVATIS KAO DA SAM TI REKAO DA NECE NIKO
    DOCI NA CAFEMONTENEGRO NAPROTIV DOLAZICE SVI ALI UKOLIKO
    BUDES NEGIRAO UVEK DRUGE I PROTIVIO SE PREPUCAVAO ONDA SAM
    UBEDJEN DA ZA MALO VREMENA NECE DOCI NIKO NA FORUM ILI CE
    DOLAZITI ALI SLABO.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Berlin
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeli Beranac ti si mi onako ostao pozitivan i vidim da nisi tvrdoglav i da
    si razuman covek ,, malo sam pretrazivao po ovim pretrazivacima
    i video www.beranski.net vidim da imate mnogo mocnu web lokaciju,, zaista mocnu ali da nemoze pristupiti ko god hoce a i vidim da je neko napravio
    sistem za elektronsko placanje sa karticama preko interneta ,, to je u svetu
    in sada trenutno i takvi sistemi se implementiraju sve vise. Pa me sad zanima dali je ovo vas forum i dali se isplati kupiti ovu pretplatu koju
    su definisali ili bolje reci dali mi mozes nesto reci o ovoj web lokaciji.
    Vidim da se unutra neskuplja bas svako i rekao bi da je drustvo unutra
    za pohvalu bar sto se znanja tice,, mozda se i varam ali posto si ti iz Berana voleo bi da alo prokomentarises tu web lokaciju ,, odnosno voleo bi da cujem tvoj savet za nju.

    Ili bar kako mogu stupiti u kontakt sa tim ljudima brojeve telefona
    ili neki imail a da nije onaj nece niko da odgovara na pitanja,, a voleo
    bi da znam sta ima pre nego sto platim nije velika kinta ali ipak bi
    voleo da cujem nekog sa vasih prostora.

    Hvala

  24. #49
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [size=7]Zvekecu bez osnova[/size]


    OPTUZBE protiv beogradskog Pokreta za ocuvanje zajednice SiCG iz vladajucih partija neduhovito su i neinteligentno sastavljene. Te optuzbe protiv pokreta koji ce biti formiran 5. februara u Domu sindikata zvekecu kao zvecka, ali nemaju realnog osnova - tvrdi akademik LJubomir Tadic, verovatni lider Pokreta u Srbiji.

    U cemu je zveketanje bez osnova i cemu sluzi?

    - Uvredu - da smo prodali veru za veceru - izrekao je Miodrag Vukovic koji se izdaje za najautenticnijeg Crnogorca, a rodom je sa obala Tare i Pive. Ta psovka je kao povik “Drste lopova!” i dolazi od onog koji se odrice “Gorskog vijenca” i kralja Nikole, kojem nikada nije palo na pamet da kaze da nije Srbin, jer je to bio. Od Petra Cetinjskog do kralja Nikole, svi vladari Crne Gore smatrali su se Srbima. Zato se ti koji tako govore, fakticki, a nas Pokret ne porice postojanje crnogorske drzave, vec crnogorske nacije.

    Zasto se bas u ovom trenutku formira “filijala” Pokreta u Srbiji? Da li je to odgovor na osnivanje DJukanovicevog Pokreta za evropsku nezavisnu Crnu Goru?

    - To je odgovor na brutalne izazove secesionistickog crnogorskog bloka. Pre ovog “Pokreta”, jos 2001. godine, osnovali smo Odbor za odbranu jednakih prava Crnogorskih drzavljana, kao reakciju na pokusaj diskriminacije kojom se namece da o sudbini zajednicke drzave odlucuju samo crnogorski gradjani koji zive u Crnoj Gori, a iskljucuju se drzavljani koji su u Srbiji ili negde drugde van Crne Gore. Boricemo se protiv tog apsurda. Ukoliko dodje do takvog referenduma, spremni smo da koristimo sva zakonska sredstva, pa i tuzbu Sudu u Strazburu. Za razliku od ultraseparatistickog pokreta u Crnoj Gori koji je pod vodjstvom DJukanovicevog DPS i Krivokapiceve SDP, mi smo nepoliticka organizacija, nestranacka i to cemo i ostati.

    Bas iz SDP govore da ce vas Pokret biti atak na stabilnost u regionu jer ima oslonac u mnogim organima vlasti u Srbiji...

    - To su izmisljotine i obicne fraze. Prazne zvecke. Oni su, u stvari, opasnost za stabilnost Crne Gore. Sa vlastima u Srbiji mi nemamo nikakve veze, nezavisni smo od svih sluzbenih uticaja. A koliko je njihov Pokret za nezavisnost demokratski, pokazuje to sto vec poduze krse Ustavnu povelju i sporazume koje su sami potpisali. Crnogorski rezim se boji poraza koji mu visi nad glavom kao Damoklov mac. U panici je i zato i preti referedumom.

    Sta ako vase ideje i aktivnosti Pokreta podrze i neke politicke partije?

    - Mogu da nas podrzavaju, ali ne i da namecu stranacku ideologiju. Ona mora da se ostavi pred vratima.

    Ocekujete li podrsku svih oko 270.000 Crnogoraca koji trenutno zive u Srbiji? Ili samo dela?

    - Oni ne moraju da nas podrzavaju, ali moraju da ucestvuju u odlucivanju o drzavi. Moraju da imaju pravo da se izjasne da li zele zajednicu SCG.

    U kakvom su odnosu i crnogorski Pokret za evropsku drzavnu zajednicu SCG i “filijala” u Srbiji koju cete formirati u subotu? Da li ste u kontaktu?

    - Jesmo, solidarisemo se i podrzavamo ih. NJihovi predstavnici doci ce na nasu osnivacku skupstinu 5. februara.

    Kazete, nastali ste spontano, kako cete dalje delovati?
    - Boricemo se za svoja elementarna prava. Kao sto rekoh: I uz pomoc Strazbura - ako zatreba. Niko nema pravo da nam kroji sudbinu i buducnost bez nas.

    Vecernje Novosti
    Intervju: Ljubomir Tadic

    de si brate - tu sam brate
    kad si izas'o brate - juce brate
    s'a je s' bratom brate - brat je pao brate
    'ebi ga brate sta ces - john wacker brate!

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ljubomir Tadic - Akademik
    Crnogorski rezim se boji poraza koji mu visi nad glavom kao Damoklov mac. U panici je i zato i preti referedumom.
    Kako ovaj laze, nije normalno. :?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •