Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 90

Thread: Formiran pokret za evropsku Srbiju i Crnu Goru!

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Formiran pokret za evropsku Srbiju i Crnu Goru!

    MILOČER - Usvajanjem deklaracije o ciljevima i izborom čelnih ljudi Skupštine i Upravnog odbora, u četvrtak je u hotelu “Maestral” u Miločeru, formiran "Pokret za evropsku državnu zajednicu Srbija i Crna Gora". Više od 500 delegata i gostiju iz svih krajeva Crne Gore, krećući se po zavejanim putevima ka moru, stigli su u srce Paštrovića, da zdušno podrže zajedničku državu.

    Uz napomenu da su mnogi kao i on sam željno očekivali ovaj dan dr Branko Kostić, nekadašnji visoki funkcioner Crne Gore i SFRJ, kao prvi govornik na skupu, rekao je da je očuvanje zajedničke države prvorazredni i dugoročni interes Crne Gore, kako radi njenog teritorijalnog integriteta, tako i radi mnogobrojnih drugih razloga.

    - To je naša sveta obaveza prema precima i potomcima. U drugom planu treba da budu svi drugi interesi. Zajednička država i odbrana SPC, uz uvažavanje svih drugih konfesija, odbrana srpskog jezika u NJegoševoj Crnoj Gori - tri su cilja oko kojih se slažu svi koji podržavaju "Pokret". Aktuelna vlast danas neograničeno raspolaže novcem, medijima, policijom, sudstvom. No, i pored toga i ona osniva "Pokret za suverenu Crnu Goru", što najbolje pokazuje koliko se oseća nesigurnom u toj nameri.

    Dr Kostić je naglasio da veruje u neposredne izbore za parlament državne zajednice, i da će oni biti referendum pre referenduma.
    - Državna zajednica je od Evrope trasirani put kojim treba da stignemo u njeno članstvo - rekao je Dragan Šoć, predsednik Narodne stranke. - To nam kod formiranja "Pokreta" daje snagu i optimizam. Stvaramo, dakle, krov pod kojim ne sme da bude nikome tesno bez obzira na stranačka, nacionalna i verska ubeđenja. Ovde smo da spajamo, a ne da razdvajamo, ovde nema lidera i liderskih ciljeva. Danas se rađa velika nada za Crnu Goru, jer između nje i Srbije ne može biti granica.
    Dr Ranko Kadić, potpredsednik DSS, kazao je, između ostalog, da je Crna Gora mala i podeljena da bi se isključila iz državne zajednice.
    - Ovu državu stvorio je narod pre 85 godina, čuvao je, a naš je zadatak da je sačuvamo za one pametnije koji će doći posle nas - rekao je dr Kadić.
    Goran Danilović, potpredsednik SNS, smatra da "Pokret" nije partija nad partijama, kako se zlobno pričalo ovih dana, nego narodni talas koji niko ne može zaustaviti i ukrotiti.
    U sličnom tonu su govorili i Novo Vujošević, predsednik NSS, predstavnici "SRS Đurišić" i DS Crne Gore LJubomir Antović, Vlado Jovićević, predsednik Vijeća plemenskih skupština CG, Radovan Čolaković, profesor srpskog jezika iz Nikšića...

    Skupu su prisustvovali i pozdravili ga, predstavnik Udruženja “Ognjište” sa Kosmeta Vladislav Raičević, pesnik Ranko Jovović i drugi. U prepunoj sali prisutno je bilo još mnogo intelektualaca, slikara, vajara, pisaca, filozofa, naučnih radnika iz svih krajeva Crne Gore.


    TEKST DEKLARACIJE
    "VLAST u Crnoj Gori, grubo kršeći i izopačujući Beogradski sporazum i Ustavnu povelju, pravne akte koje je sama potpisala i garantovala, ukidanje neposrednih izbora, koji su zakonska obaveza, prikazuje kao svoje pravo, a referendum koji je samo mogućnost nameće kao opštu obavezu. Redosled i vremenski i pravni jeste: kao prvo neposredni i slobodni izbori kao opšte pravo i zakonska obaveza, a potom eventualno referendum kao mogućnost u skladu s Ustavom CG I evropskim standardima. Vlast u RCG, uvodeći bezakonje i anarhiju, gazi demokratska načela, ukida vladavinu prava, odbija da ispuni međunarodnu obavezu koju je sama preuzela, razara zajedničke duhovne i državne vrednosti i jedinstveni identitet naroda, a svom privatnom interesu podređuje opšti, dezintegriše DZ SCG I destabilizuje ceo region.
    'Pokret' s uporištem u Ustavu RCG i prirodnom pravu da se ne priznaju odluke koje ne proishode iz slobodno izražene volje građana, poziva sve građane, udruženja i stranke na otpor nedemokratskom i antievropskom ponašanju crnogorske vlasti", stoji, između ostalog u Deklraciji "Pokreta".

    POZIV BULATOVIĆU
    VIŠE učesnika u diskusiji pozvalo je juče SNP i njenog lidera Predraga Bulatovića da pristupi "Pokretu".
    - Ako svi prihvataju Zorana Žižića da bude na čelu pokreta onda to dakako treba da imponuje i SNP - rekao je dr Branko Kostić.
    Zoran Žižić je obavestio juče skup da je zamrzao svoje mesto potpredsednika SNP, zbog angažovanja u "Pokretu", uz napomenu da sum u državni interesi, iznad partijskih.

    SMAJO I LAZAR
    - OVDE smo da ispunimo Lazarev zavet, da okupimo sve ljude srpskoga roda, a tu spadaju i Muslimani i Bošnjaci, kao i druge koji su za zajednicu SCG. Granice neće, dakle, jednorodna braća u Srbiji i Crnoj Gori, kao ni Muslimani i Bošnjaci Sanxaka - rekao je dr Smajo Šabotić, pozdravljen frenetičnim, dugotrajnim aplauzom.

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niti manjeg VASARA nit visih budala!!!
    Juce su su otkrili pravo lice pojedini ljudi! jabih reko neljudi u Crnu Goru, Hvala visnjemu Bogu sto nam ovaki ne vode zemlju.
    Ja sam imao uticaj slusajuci pojedince, da se sve ovo desava negdje u KUBI ili MEXIKU za vrijeme Pancho Vila, poziv na REVOLUCIJU??? Medju njima bijase i Popova SPCkve Blago im ga u dom, umjesto da rade kao svi prestavnici Vjera! a oni pa u Politiku,,, boze dokle ce nam se svijet smijat i rugat sa nama.
    Nijesu nesto naucili od zemalja u okruzenju, Slovenija- Referendum 100% za odvajanje, Hrvatska100% za odvajanje, B i Hercegovina 80% za odvajanje, Makedonija 100% za odvajanje, Crnogorci pravi100% za odvajanje, dok Srbogorci 30%za revoluciju, a ostali Srbo izbeglice za zajenicku drzavu.
    Nakraju, tek sada vidim koliko ce taj posteni narod Crnogoraca, ispastat zbog bolesnih Buntovnika i Hushkasha!!! zavedenih od veliko Srpskog Komunizma i Propalih Politicara.....
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Delegati :twisted: :twisted: :twisted:

    Bas ulivaju povjerenje!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zamrznuti Ziza i vatreni Smajo dobitnicka kombinacija

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravio si Lazara.

    SMAJO I LAZAR
    - OVDE smo da ispunimo Lazarev zavet

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako je krenuo Smajo jos ce ispasti da se Stari Jug Bogdan prezivao Sabotic

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sve pozdravljeno "freneticnim ovijacijama". Zna Smajo da zapali..

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pizdite pizdite. Ako ko gubi ima i pravo da se ljuti. Crna Gora i Srbija - ZAUVIJEK ZAJEDNO

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Aj ti jaksa laganeze u seerbiju da prodajes sir $enicki i brasno vojvodjansko ,vidimo mi nije tebe mjesto medju ljudje a pogotovo u Crnu Goru ,! Mrco sam vidis da propade zajebnica serbaljska i zad pjenis odje sa meleon i sedamstoseset iljada postova ,a sve iz glave matuljana rak/ovica !!! Ajde mrco spremaj pasos jerbo ce ti trebat uskoro VIZA za CG :wink:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hoce li biti DPS-ov predstavnik u Upravnom odboru?

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23-
    MILOČER - Usvajanjem deklaracije o ciljevima i izborom čelnih ljudi Skupštine i Upravnog odbora, u četvrtak je u hotelu “Maestral” u Miločeru, formiran "Pokret za evropsku državnu zajednicu Srbija i Crna Gora".
    Neka im je za srećom, i sledeće godine u Jerusalimu, što bi rekli Jevreji..
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Quote Originally Posted by Janko23-
    MILOČER - Usvajanjem deklaracije o ciljevima i izborom čelnih ljudi Skupštine i Upravnog odbora, u četvrtak je u hotelu “Maestral” u Miločeru, formiran "Pokret za evropsku državnu zajednicu Srbija i Crna Gora".
    Neka im je za srećom, i sledeće godine u Jerusalimu, što bi rekli Jevreji..

    kakome crnome dzerusalimu, nama je obala kod soluna.
    e viva tesalonikiiiiiiii!!!!!!!
    zika vinjak- oslobodilac soluna!!!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne razbijaj pokret Karamane i ne preskaci Smaja. No vidis li da nema Dobruskog pa da i njega Smajo ne ubijedi?

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne razbijaj pokret Karamane i ne preskaci Smaja. No vidis li da nema Dobruskog pa da i njega Smajo ne ubijedi?
    karaman ti je tata koji te ishkolovao nepismenoga. za karamama pitaj mamicu i strinu, al naglasi da nije ni poshtar, ni poreznik ni onaj shto pridaje kucne aparate. sjetice se one, karamam se ne zaboravlja!

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E STO CINI OVA RASPOMAMLJENA KANALIZACIJA :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: A STO CETI MRCO OMRCENOI DA PSUJES STARE CASNE CRNOGORKE VAS SE AMBISA KA I OCES !!!!!!! :mad:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sto jadna ti pamet u to mijesas tate, mame.... jer nije moj kriv sto sam nepismen, a ni tvoj sto si ti tako pismen i razborit. Mijenjas ta imena vise no ova drzava, pa da te cojek po ljuCkovini ne pozna mislio bi neko novi.
    E nepismenosti mi moje i pismenosti tvoje ne znam sta ti to znaci pridaje kucne aparate Evo ih pitah pa nesto neznaju i rekose da nije to nekakav sto krpi lumbrele, a je rekoh da nije nekakav no nikakav.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    E STO CINI OVA RASPOMAMLJENA KANALIZACIJA :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: A STO CETI MRCO OMRCENOI DA PSUJES STARE CASNE CRNOGORKE VAS SE AMBISA KA I OCES !!!!!!! :mad:
    e crn im obraz kad im ga ti chuvash!!!!
    ljuuuukkk!!!!!!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Sto jadna ti pamet u to mijesas tate, mame.... jer nije moj kriv sto sam nepismen, a ni tvoj sto si ti tako pismen i razborit. Mijenjas ta imena vise no ova drzava, pa da te cojek po ljuCkovini ne pozna mislio bi neko novi.
    E nepismenosti mi moje i pismenosti tvoje ne znam sta ti to znaci pridaje kucne aparate Evo ih pitah pa nesto neznaju i rekose da nije to nekakav sto krpi lumbrele, a je rekoh da nije nekakav no nikakav.
    ne, vinetu popravlja kishobrane, a nisam znao da je i on navracao.
    zaboljel tebe neshto? ako se na to palish, nisi mi trebo javno dat signal.
    mjeeeseeechiiinaaaaa
    mjeeseeeechiiinaaaaa
    joooj joooooooojjjj!!!!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e trebao bi neko biti dobro bolesan pa da ga zaboli nesto od toga sto ti pises, ali ako ti to pricinjava zadovoljstvo raduj se, mada......

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamam
    al naglasi da nije ni poshtar, ni poreznik ni onaj shto pridaje kucne aparate. sjetice se one, karamam se ne zaboravlja!
    nemoj se mucit' s nabrajanjem svakojakih profesija, samo nadji kakve carape sto se nisu sazuvale mjesec dana i svi ce se sjetiti karamana.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    e trebao bi neko biti dobro bolesan pa da ga zaboli nesto od toga sto ti pises, ali ako ti to pricinjava zadovoljstvo raduj se, mada......
    pogodak. shta cesh, nekima sam strah u kosti ucerao, drkte ka vrbov dvizac kad se zaputi k shkoli.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor
    Quote Originally Posted by karamam
    al naglasi da nije ni poshtar, ni poreznik ni onaj shto pridaje kucne aparate. sjetice se one, karamam se ne zaboravlja!
    nemoj se mucit' s nabrajanjem svakojakih profesija, samo nadji kakve carape sto se nisu sazuvale mjesec dana i svi ce se sjetiti karamana.

    prrrppppaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad sam vec kod vinetua, inache gradovog rodjaka, chudovishte crnogorske zrele demokratije i tranzicije- oslobodjen u podgorici za otmicu, a istovremeno u rozajama napanut shjekirom sporadi porodichnog nesporazuma oko cerki. zmaj gorski.

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    karamam
    Odkud ti tako pametan covjek da zalutas medju ove ludake, sto prave neke Bune i pokrete za drzavnu zajebanciju.....
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne razbijaj pokret Karamane i ne preskaci Smaja. No vidis li da nema Dobruskog pa da i njega Smajo ne ubijedi?
    Lako je njmu Hari, Karo se dobro obezbijedio sa svih strana, i za svaki slucaj. Pored Sveta (klempavog), i Smajo mu je rodjak sa zenine strane.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •