Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: A Rusija?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default A Rusija?

    Cudi me kako se ova tema vec nije pojavilia, i ako se jos od juce vrti Putinova prica oko okretanja raketa prema Evropi ukoliko SAD nastavi sa politikom gradnje protiv-raketnog stita u zemljama istocne Evrope (a ne vidim da ce oni od toga odustati). Javise i da su Rusi vec izvrsili par probnih lansiranja u skorije vrijeme.

    Da li situacija polako postaje kriticno ozbiljna, ili je rijec o jos jednom propagandnom Putinovom potezu (kojih je cesto imao)? Meni se vise cini da se radi o igri opasnim porukama nego pocektu ozbiljnog zahladjenja i utrke u naoruzanju.

    Rekao bih da bi svi politicari trebali biti svjesni cinjenice da takvi potezi danas snose ogromnu kolicinu rizika - mnogo vecu nego prije nekih tridesetak godina.

    PS. Mozda na kraju situacija sa nekretninama na primorju i bude imala nekih prednosti. :mrgreen:
    Last edited by MadGod; 04-06-07 at 22:36.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Russia will rise again! Ozbiljno, oni se uvijek uzdignu kad ih svi otpishu i postanu jachi nego ikad. A na stranu to da su sve vojne sile koje su krenule na Rusiju zavrsile neslavno (osim Mongola al se to ne vazhi, nije sudija gledao :-))...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post

    PS. Mozda na kraju situacija sa nekretninama na primorju i bude imala nekih prednosti. :mrgreen:
    Hahahahaha ,a govore da CG politika ne valja,heh .Pa sta znam,nadam se da se to ne tice nas jer jos uvijek nismo u njoj :P.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Koliko u ovom trenutku Rusija zavisi od Zapada? I da li zavisi uopste?
    - Ladan ko taština duša -

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zavisi taman koliko i Zapad od Rusije i dobro je sto su uzajamno zavisni. Bush je avetinja, a Putin za lokalne potrebe strasi Evropu i kao buduci shef Gasproma ne brine bas mnogo za te rakete.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    давай давай :hardrock:
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  7. #7
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Cudi me kako se ova tema vec nije pojavilia, i ako se jos od juce vrti Putinova prica oko okretanja raketa prema Evropi ukoliko SAD nastavi sa politikom gradnje protiv-raketnog stita u zemljama istocne Evrope (a ne vidim da ce oni od toga odustati). Javise i da su Rusi vec izvrsili par probnih lansiranja u skorije vrijeme.

    Da li situacija polako postaje kriticno ozbiljna, ili je rijec o jos jednom propagandnom Putinovom potezu (kojih je cesto imao)? Meni se vise cini da se radi o igri opasnim porukama nego pocektu ozbiljnog zahladjenja i utrke u naoruzanju.

    Rekao bih da bi svi politicari trebali biti svjesni cinjenice da takvi potezi danas snose ogromnu kolicinu rizika - mnogo vecu nego prije nekih tridesetak godina.

    PS. Mozda na kraju situacija sa nekretninama na primorju i bude imala nekih prednosti. :mrgreen:
    Eo se u USA na $tandovima poceo prodavati prirucnik koji glasi- "Kako preziviti i spasiti se od moguceg nuklearnog rata".

    Sta je vase konkretno misljenje o svemu ovome i kako ce se situacija odvijati u nekoj nama bliskoj buducnosti-prvenstveno mislim na globalnu ekonomsku stabilnost i u isto vrijeme politicku-moguci zastoj u demokratckom procesu drzava u tranziciji i ponovnoj vladavini bezakonja(korupcija&kriminal)-( ako dodje do okrsaja(povecanih tenzija) izmedju zapada i Rusije kakav ce Zemlje istocnog dijela evrope zauzeti stav prema ovako delikatnom problemu, pogotovo mislim na zemlje bivseg istocnog bloka kao i EX-Yu drzave)?
    This smells like a new-era cold war has just begun
    Last edited by KRECHIMIR; 06-06-07 at 06:09.
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  8. #8
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRECHIMIR View Post
    Eo se u USA na $tandovima poceo prodavati prirucnik koji glasi- "Kako preziviti i spasiti se od moguceg nuklearnog rata".

    Sta je vase konkretno misljenje o svemu ovome i kako ce se situacija odvijati u nekoj nama bliskoj buducnosti-prvenstveno mislim na globalnu ekonomsku stabilnost i u isto vrijeme politicku-moguci zastoj u demokratckom procesu drzava u tranziciji i ponovnoj vladavini bezakonja(korupcija&kriminal)-( ako dodje do okrsaja(povecanih tenzija) izmedju zapada i Rusije kakav ce Zemlje istocnog dijela evrope zauzeti stav prema ovako delikatnom problemu, pogotovo mislim na zemlje bivseg istocnog bloka kao i EX-Yu drzave)?
    This smells like a new-era cold war has just begun
    Amerikanci su 2001 usvojili strategiju "preventivnog nuklearnog udara",čija je suština da SAD imaju sposobnost da prvi izvrše nuklearni napad i potpuno poraze neprijatelja(Rusiju i Kinu) a da druga strana ne bude u mogućnosti da uopšte odgovori.SAD su se jednostrano povukle i iz sporazuma o ograničenju nuklearnog oružja START u duhu nove strategije.
    U vreme "hladnog rata" strategija i SAD i SSSR je bila da imaju mogućnost da uzvrate na nuklearni napad druge strane,pa se time odvraćao napadač da uopšte i upotrebi nuklearno oružje,jer bi obe strane u svakom slučaju bile uništene.
    Moguće je da je u pitanju samo izazivanje Rusije da krene u neku vrstu trke u naoružavanju i time oslabi svoju ekonomiju,kao što je činio SSSR.
    Ne verujem da može doći do nekog novog "hladnog rata" jer SAD ne mogu naći dovoljno saveznika za to,pošto većina država Zapadne Evrope ima relativno korektne odnose sa Rusijom,bez ikakvih međusobnih vojnih pretnji.
    Eventualni saveznici Amerike bi jedino bile države Istočne Evrope koje u Rusiji i dalje vide SSSR koji ih je držao 45 godina u komunističkom lageru putem prinude.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Amerikancima je u interesu da furaju rusofobiju jer na taj način opravdavaju svoje ogromno prisustvo i uticaj u Evropi. Oni Rusiju vrlo retko tretiraju kao evropsku zemlju, ciljno je smatraju Azijom i tako je predstavljaju. SSSR se raspao i to je bila ogromna promena. SAD koje su se formirale i politički i ekonomski i vojno u mnogome kao kontra SSSR-u nisu htele ni da čuju da nešto od svoga kolača u Evropi ustupe nekom. To je postala država kojoj je neophodan jak neprijatelj.

    E sad, pošto su jaki i veliki to im se može. Mislim da je Madlen Olbrajt svojevremeno rekla - "nije pravedno da ogromne resurse Rusije eksploatišu samo Rusi." Ovakva glupost joj se omakla? - ni slučajno.

    Zbog tog pritiska u Rusiji je na vlasti i dalje čvrstorukaš. A male zemlje - one treba da balansiraju bez iluzija o bilo čemu. Srbiju je recimo puno koštalo i danas košta ovo što se događa.

    Inače sam i amerikanofil i rusofil istovremeno, samo ovo što SAD sada rade jednostavno nije pošteno, ali svaka forsirana politika se obija o glavu to bi Ameri najbolje trebalo da znaju. Tako će biti i sada. Rusija je jednostavno Evropa, SAD to nisu. Kad se bude uvažila ova prosta činjenica sve će polako ići prema normali.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Amerikancima je u interesu da furaju rusofobiju jer na taj način opravdavaju svoje ogromno prisustvo i uticaj u Evropi. Oni Rusiju vrlo retko tretiraju kao evropsku zemlju, ciljno je smatraju Azijom i tako je predstavljaju. SSSR se raspao i to je bila ogromna promena. SAD koje su se formirale i politički i ekonomski i vojno u mnogome kao kontra SSSR-u nisu htele ni da čuju da nešto od svoga kolača u Evropi ustupe nekom. To je postala država kojoj je neophodan jak neprijatelj.

    E sad, pošto su jaki i veliki to im se može. Mislim da je Madlen Olbrajt svojevremeno rekla - "nije pravedno da ogromne resurse Rusije eksploatišu samo Rusi." Ovakva glupost joj se omakla? - ni slučajno.

    Zbog tog pritiska u Rusiji je na vlasti i dalje čvrstorukaš. A male zemlje - one treba da balansiraju bez iluzija o bilo čemu. Srbiju je recimo puno koštalo i danas košta ovo što se događa.

    Inače sam i amerikanofil i rusofil istovremeno, samo ovo što SAD sada rade jednostavno nije pošteno, ali svaka forsirana politika se obija o glavu to bi Ameri najbolje trebalo da znaju. Tako će biti i sada. Rusija je jednostavno Evropa, SAD to nisu. Kad se bude uvažila ova prosta činjenica sve će polako ići prema normali.
    Amerikanci već imaju globalnog i jakog neprijatelja-islamski ekstremizam.U narednim decenijama taj fenomen će im zagorčavati život,a još praviti nekog neprijatelja od Rusije je vrlo neracionalno.
    Rusija,čak i pod "čvrstorukašem" Putinom nije uopšte potezala vojnu silu kao neki argument.Jedini problem između Rusije i EU je tržište energenata,no to je uobičajena stvar na bilo kojem tržištu,kupac bi voleo da prođe sa što manjom cenom a prodavac da dobije što više para.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Jedini problem između Rusije i EU je tržište energenata
    Ja bih rekao da su Putinove izjave o usmjeravanju raketa ka Evropi presle granicu politickog "dobrog ukusa", da se tako izrazim. I ako se prakticno radi o dnevno-politickoj propagandi, rekao bih da je to bio pogresan potez, i da sama takva izjava moze otvoriti buduce probleme - mozda ne na nivou zvanicne Rusije i EU, ali u javnom mnjenju sasvim sigurno, sto ce se prije ili kasnije odraziti i na politiku.

    Moram priznati da sam i licno bio pomalo uvrijedjen kada sam cuo tu izjavu. Cak je ovo jedan od rijetkih dogadjaja povodom kojeg mi je dosta tesko da ostanem politicki objektivan. Mislim, razumijem ja takve igre sa manjim i problematicnim drzavama, pa cak i prepucavanje na liniji Vasington - Moskva. Ali pomenuti Evropu u takvom kontekstu je bilo vrlo, hm, "nepametno".
    Last edited by MadGod; 06-06-07 at 23:34.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ja bih rekao da su Putinove izjave o usmjeravanju raketa ka Evropi presle granicu politickog "dobrog ukusa", da se tako izrazim. I ako se prakticno radi o dnevno-politickoj propagandi, rekao bih da je to bio pogresan potez, i da sama takva izjava moze otvoriti buduce probleme - mozda ne na nivou zvanicne Rusije i EU, ali u javnom mnjenju sasvim sigurno, sto ce se prije ili kasnije odraziti i na politiku.

    Moram priznati da sam i licno bio pomalo uvrijedjen kada sam cuo tu izjavu. Cak je ovo jedan od rijetkih dogadjaja povodom kojeg mi je dosta tesko da ostanem politicki objektivan. Mislim, razumijem ja takve igre sa manjim i problematicnim drzavama, pa cak i prepucavanje na liniji Vasington - Moskva. Ali pomenuti Evropu u takvom kontekstu je bilo vrlo, hm, "nepametno".
    Ukoliko neke evropske države dozvoljavaju na svojoj teritoriji instalaciju američkih raketnih sistema uperenih po svemu sudeći na Rusiju,onda je razumljivo da će i Rusija uperiti svoje rakete na te zemlje.
    Amerikanci su jedini na svetu upotrebili nuklearno oružje u Japanu.Sada u okviru svoje zvanične strategije SAD zagovaraju svoje pravo na "preventivni nuklearni udar".Znači da će možda prvi upotrebiti nuklearno oružje a ne kao odgovor na napad druge strane.
    Sada instalraju neke raketne sisteme u Evropi zbog navodne odbrane od Irana i S.Koreje,a baš slučajno hiljadama kilometara daleko od tih država a u bliskom okruženju Rusije.
    U to ne bi poverovali ni Jeljcin i Gorbačov,a o Putinu da i ne govorimo.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Ukoliko neke evropske države dozvoljavaju na svojoj teritoriji instalaciju američkih raketnih sistema uperenih po svemu sudeći na Rusiju,onda je razumljivo da će i Rusija uperiti svoje rakete na te zemlje.
    I po tebi to nije problem izmedju Rusije i EU?

    U ovom kontekstu me ne interesuje sta je Rusiji "razumljivo". Jedna je stvar graditi raketne sisteme na necijoj teriotiriji a sasvim druga stvar prijetiti nuklearnim naoruzanjem.

    Niko Rusiji nije kriv sto nije na vrijeme i na pravi nacin razvijala odnose sa evropskim drzavama. Da je to bio slucaj, odnos snaga u Evropi bi danas mogao biti mnogo drugaciji. A ovakvim izjavama samo pogorsavaju svoj polozaj u Evropi.

    Nimalo mi nije simpaticna politika SAD, ali sa druge strane Putinovo ponasanje je nedopustivo i treba mu staviti do znanja da se takvim izjavama ne smije igrati. Steta, mogli su dobro iskoristiti anti-americku tendenciju u Evropi zadnjih godina. Ali sada su u klasicnom stilu crnogorske opozicije naskodili sopstvenom polozaju.
    Last edited by MadGod; 07-06-07 at 10:38.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Što se tiče Rusije, mislim da se Rusija najviše "USKOKOTILA" zbog njihovog energetskog potencijala. Evropa, ovako "slaba i nikakva" zavisi, vjerovali ili ne, po najvise od Ruskih PIPELINES-A, npr. NABUKO ili BLUESTREAM (koji je u planu da se radi). Cist primjer je clanstvo Bugarske u Evropsku Uniju. Naime, da bi Bugarska pristupila Evropskoj Uniji, morala je da se odrekne 3 nuklearne elektrane od 5 nuklearnih elektrana koje posjeduju. Siguran sam da Bugarska sama po sebi nije mogla tako nesto da uradi bez saglasnosti Mother-Rusije. Tako da je Rusija predala Bugarsku i RUmuniju Evropskoj Uniji da bi se Evropa kao neutralni igrac okrenula vise RUSIJI i samim tim odnos izmedju dvije bio poboljsan.

    Sad se javlja druga stvar, Amerikanci, stare guje, moraju i oni nekako da skrenu paznju na globalnoj politickoj sceni. Sa cime bi Amerikanci mogli naravno da privuku paznju osim sa njihovim naoruzanjem ili tzv. vojnim potencijaloj. Da ne zaboravimo, Amerika je CURRENTLY SUPERSTAR.

    Mene licno ne plase te prijetnje Rusije da ce se rakete uperiti ka Evropi, jer su Amerikanci na chelu sa BUSH-MAN-OM pokazali, u poslednjem govoru, spremnost da saradjuju sa Rusijom u izgradnji tih antiROCKET-NIH sistema. U bukvalnom smislu, to znaci da ne-bi postojalo tajni u izradi istih, ostalo sami zakljucite...

    Kao zakljucak, ne treba se osvrtati na globalnu politiku jer je ona sama po sebi vec odavno isplanirana. Sve su to dogovori izmedju Amerike, Rusije i Evrope, Kine, Indije i ostalih BAKRACHA a nama servirano u obliku "problema". Naravno, to ce da potraje par godina jer ti zaposleni glavari moraju da primaju platu za neko tzv. PRDNJAVLJENJE....

    Eto tako prijatelji...Toliko od mene za sad...
    P.S. Bez $ekiracije...
    Ko mi o ZLU mislio, O *BEEP* mi visio!!!!

  15. #15
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Ukoliko neke evropske države dozvoljavaju na svojoj teritoriji instalaciju američkih raketnih sistema uperenih po svemu sudeći na Rusiju,onda je razumljivo da će i Rusija uperiti svoje rakete na te zemlje.
    Amerikanci su jedini na svetu upotrebili nuklearno oružje u Japanu.Sada u okviru svoje zvanične strategije SAD zagovaraju svoje pravo na "preventivni nuklearni udar".Znači da će možda prvi upotrebiti nuklearno oružje a ne kao odgovor na napad druge strane.
    Sada instalraju neke raketne sisteme u Evropi zbog navodne odbrane od Irana i S.Koreje,a baš slučajno hiljadama kilometara daleko od tih država a u bliskom okruženju Rusije.
    U to ne bi poverovali ni Jeljcin i Gorbačov,a o Putinu da i ne govorimo.
    Mislis da ne bih neka od tih nuklerno naoruzanih zemlja mogla odgovoriti na nuklarni napad? Imaju podmornice i druge instalacije sirom svijeta vjerujem tako da to bas nije problem. Ako se narodstvo ikad unisti na ovaj svijet, vjerujem da ce to biti zbog Amerikanaca... hoce World Domination, hoce to hoce ovo... nevjerovatno...

    Sve sta cini oni opdravdaju... nema veze kako... niko ih ne zaustavlja i to je to...

    Cudi me da im u mozak jos nije nampalo da su ove instalacije u Evropu nepotrebne? Ove zemlju su kilometrima dalje, i rakete iz tih zemlja bih tew insatlacije srusile povise teritorije Rusije ili Evrope.

    Rusija ne bih to "go*no" da ima povise njih sta im je i pravo, a Evropa bih, nemisleci da bih se to "go*no" najverovatnije povise njihove teritorije rusilo sto bih zrtve itd izazvalo...

    Zbilja u slucaju da bih neki napad bio iz tih zemlja, Bih se Rusi ukanili obrnuti takvu raketu, a ne pustiti da se "spusti" na Evropu. Ovaj sistem je neupotreban.

    Evo sad svako zna da je ovo direktna Americka provokacija ka Rusije... ali to Evropa nece da vidi...

    Pitam se kako bih bilo da bih Rusija, postavila predlog Kubi, za raketne instalacije... (ispred nosa Amerike) da bih se stitili protiv mogucih napada iz S. Koreje i Irana?!

    A sta se Evropa tice, nezahvalnija nemoze biti Rusiji, zaboravili su da su se Rusi za vrijema Drugog Svijetskog Rata borili za slobodno Evropu, da su najvise zrtava imali itd...

    Bez Rusije... je slobodna Evropa bila nemuguca...

    A evo zahvalnice Evrope... nista...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Uprkos svom njihovom palamudjenju i kokocenju bice,as usual,kako No1 kaze.
    U ovom trenutku,i shtit pridignut i Kosovo niz vodu.
    "Braca" ce slasno progutat te knedle uz odredjene povlastice,ka i svaki put do sad.
    -Prdnjava staroga svata,sto bi rekli stari
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes da kazu 'tesko onom kog rusija brani' ali ovog puta imam neki cudan osjecaj, a to mi se ne svidja!

  18. #18
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tresla se gora,rodio se mis...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije Putin bas tako naivan i stomacni problemi Busha su slucajnost Kako li ce sad Bush objasnjavati zasto nece da taj stit od raketa grade zajedno u Azerbejdzanu. PS. ko zna spanski neka nam prevede sta znaci rijec putin

  20. #20
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Pitam se kako bih bilo da bih Rusija, postavila predlog Kubi, za raketne instalacije... (ispred nosa Amerike) da bih se stitili protiv mogucih napada iz S. Koreje i Irana?!


    pravo u metu

  21. #21
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pravi cilj za nezavisnost kosova nije to sto amerika voli albance vec presedan na osnovu kojeg bi se suspendovao suverenitet malih i slabih drzava. na taj nacin bi u buducnosti amerika mogla da otme teritoriju bilo koje drzave - koju pozeli.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Space Cowboy View Post
    pravi cilj za nezavisnost kosova nije to sto amerika voli albance vec presedan na osnovu kojeg bi se suspendovao suverenitet malih i slabih drzava. na taj nacin bi u buducnosti amerika mogla da otme teritoriju bilo koje drzave - koju pozeli.
    Jasno kao dan!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post


    pravo u metu
    Pa da neko kako drugo, ti Amerikanci misle da ce svako ka sto oni hoce...

    Quote Originally Posted by Space Cowboy View Post
    pravi cilj za nezavisnost kosova nije to sto amerika voli albance vec presedan na osnovu kojeg bi se suspendovao suverenitet malih i slabih drzava. na taj nacin bi u buducnosti amerika mogla da otme teritoriju bilo koje drzave - koju pozeli.
    Pravi cilj je da bih od Amerike, Srbi sve Albance smijeli pobiti (da Americi Albanci ne bih bili upotrebni) nego im je to do toga da mogu Albance na KOSMET dobro iskoristiti.

    Jer znaju da ce dobiti od njih neku zamjenu za nezavisnost. A ta zamjena ce biti Camp Bondsteel. I mozda jos vise...

    http://en.wikipedia.org/wiki/Camp_Bondsteel

    Naveo sam vec u neki drugi topik da je ovo najveca Vojna Americka baza u Balkansku Evropu (i zapadnu vropu mi se cini), i da su Srbi od Amerike dobili bili ponudu da kupe zemlju na koju se nalazi Camp Bondsteel za period od 99 godina sa mugucim produzetkima tog roka 99 godina. Posto se Srbija nije nasla u tu ponudu su od tada mi se bas cini, poceli Amerikanci da navaljuju za samostalno KOSOVO.

    Eto tako da u slucaju KOSOVO bude samostalno, se niti Evropa, niti Srbija, niti Rusija niti Kosovski Albanci nece pitati, i tako da ce Amerika moci stavljati sta god hoce tamo... Raketne instalacije itd..

    Na putu su ka World Domination...
    Last edited by MNT; 08-06-07 at 17:20.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    PS. ko zna spanski neka nam prevede sta znaci rijec putin
    Taman tako :mrgreen:

  25. #25
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Pitam se kako bih bilo da bih Rusija, postavila predlog Kubi, za raketne instalacije... (ispred nosa Amerike) da bih se stitili protiv mogucih napada iz S. Koreje i Irana?!
    Pa i bio je jedan gotovo identican slucaj, za vrijeme JFK/Hruscov. Samo, tada je ruski raketni stit bio za napad na Ameriku.

    Amerika je to lako rijesila dekretom da ce teret svih brodova koji na Kubu budu nosili naoruzanje biti konfiskovan. Hruscov je mogao da bira, rat ili povlacenje.
    Last edited by OutLook; 08-06-07 at 17:33.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSIJA protiv terorizma
    By ATAMAH in forum Politika generalno
    Replies: 93
    Last Post: 14-10-07, 16:27
  2. CG zauzela stav o Kosovu
    By getaway blues in forum Politika generalno
    Replies: 71
    Last Post: 12-04-07, 01:28
  3. Rusija će poštovati ishod referenduma u Crnoj Gori !
    By -GRAD in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-05, 04:46
  4. Rusija otplatila dug MMF-u
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 20
    Last Post: 08-03-05, 03:55
  5. Kako su Vasojevicii posrbljeni !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 09-12-04, 08:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •