Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 117

Thread: M-kabl kablovski internet

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post M-kabl kablovski internet

    Interesuje me, koliko među vama ima korisnika kablovskog interneta od M-kabla i kakva su vam iskustva sa njima. Ja zadnjih 7 mjeseci nemam nikakvih problema sa prekidom veze i brzinom koja je konstantna. U početku ( februar-mart mjesec) tri puta mi je pucala veza negdje uveče i tek ujutru kad dođu na posao su je vraćali. Ali sada je sve OK. Inače koristim ovaj osnovni paket Entry Light od 768 Kb/s što je meni sasvim dovoljno s obzirom da je FLAT a plaćam samo 10e. Jeste da je upload mali ali šta je tu je. Inače i kad je jaka kiša nema nikakvih problema sa internetom za razliku od TV gdje kanali često znaju da nestanu, ali barem mogu da spojim kabl. televiziju na dva tv-a po cijeni jednog.

    http://www.speedtest.net/result/1006551106.png

  2. #2
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro je to,jedan si od rijetkih koji imaju m-kabl net posto npr. u BP ne mozes da uvdes taj net postokao nisu jos poceli.

  3. #3
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    ima li ga na primorju?
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bar
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rekli su mi da ce do kraja godine najkasnije bit u Bar

  5. #5
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto je sa NK, DG, CT i ostalo...?? moze li se uvesti, odnosno kad planiraju ako vec nisu?

  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    M-kabl za sada postoji u Podgorici, Herceg Novom, Kotoru, Tivtu, Baru, Pljevljima i Bijelom Polju ali usluge interneta za sada, koliko ja znam, pružaju samo u Podgorici i Pljevljima. Inače oni su povezana kompanija ili dio beogradskog Radijus Vektora pa se nadam da će se razvijati u pravcu u kome i oni jer oni već odavno nude pored analogne i digitalnu tv kao i nekoliko HDTV kanala uključujući i sva četiri Arenasport kanala u visokoj rezoluciji i dolby digital zvuku. Inače su kod vektora cijene interneta niže a brzine ovih istih paketa veće pa se nadam da će te brzine brzo stići i kod nas. Nude čak i brzinu od 60 Mb/s. Ja svoj mail koji sam dobio od M-kabla provjeravam preko vektorovog servera. Inače su im i sajtovi dosta slični. A hoće li i kada biti interneta i u ovim drugim gradovima CG neznam. Najbolje je pozvati ih, imate broj call centra na sajtu.

    www.m-kabl.net
    www.vektor.net

  7. #7
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poštovani korisnici,
    M-KABL je pripremio novu internet ponudu po kojoj će biti povećane brzine internet paketa po nepromijenjenim i čak nižim cijenama. Nova internet ponuda postaje aktuelna od 1. novembra 2010. godine i biće dostupna u Podgorici i Pljevljima.


    3072 Kb/s 19,50 EUR
    6144 Kb/s 33,50 EUR

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Svaka cast. Steta sto je kablovska tehnologija isplativa, maltene, samo u zgradama.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    da bi se koristio internet da li je potrebno imati i kablovsku televiziju ili moze odvojeno?

  10. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Svaka cast. Steta sto je kablovska tehnologija isplativa, maltene, samo u zgradama.
    E neznam koliko je isplativo 6 mb/s 33,50 EUR + PDV dodje oko 40 eura a ADSL 5-6 mb/s 25 eura
    Po meni bi kablovsi internet trebao da bude minimum 10-20 mb/s ali ako im je ova cijena za 6 mb/s necu ni da pomisljam kakva bi bila za 10-20 mb/s nadam se dacemo i mi docekad vece brzine po povoljnim cijemama

    EDIT: Evo sad sam bas provjerio brzinu ADSL
    Quote Originally Posted by straus View Post
    da bi se koristio internet da li je potrebno imati i kablovsku televiziju ili moze odvojeno?
    Trebalo bi da moze odvojeno ali u svakom slucaju ti moraju provuc kablove i ostalo isto kao i za TV tako da ti dodje isto
    Last edited by Masni; 01-11-10 at 14:32.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    da bi se koristio internet da li je potrebno imati i kablovsku televiziju ili moze odvojeno?
    Uslov je da imas kablovsku.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    uslov nije da imas kablovsku,ukoliko je pokriveno podrucje njihovim signalom mozes da imas internet bez problema i u privatnoj kuci.....ne znam da li je kablovska uslov ili ni je to treba zvati i provjeriti

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masni View Post
    E neznam koliko je isplativo 6 mb/s 33,50 EUR + PDV dodje oko 40 eura a ADSL 5-6 mb/s 25 eura
    Po meni bi kablovsi internet trebao da bude minimum 10-20 mb/s ali ako im je ova cijena za 6 mb/s necu ni da pomisljam kakva bi bila za 10-20 mb/s nadam se dacemo i mi docekad vece brzine po povoljnim cijemama
    Pa onome kome u stvari treba Internet koji radi budi siguran da je isplativo..ja sam se prijavio posto sam i tako blizu njihove firme pa cemo da istestiramo a problema ne bi trebalo da bude sa kablovskom tehnologijom pogotovo ako ih nije bilo do sad...a i doplata za TV je 40 centi mjesecno isplatice mi se samo formulu i motore da gledam (posto drugo i tako ne gledam).
    She is only here to annoy herself!

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da me nebi ko pogresno svatio niti ja hvalim t-com niti pricam sto protim kablovske samo ocu da kazem da trenutno ADSL ima najbolji odnos brzine/cijene i ja sam korisnik kablovske ima 2 godine samo uporedjujem cijene isto kao sto je prije bilo 25 eura ADSL 3mb/s dok je mtel bio 512kb/s za 15 eura
    Ocu da kazem da T-com nema jake konkurencije kod nas jos uvjek a i ja bi volio da kablovski internet zazivi jer kablovska tehnologija moze da pruzi daleko vece brzine i kvalitet od ADSL-a
    If you don't like my pig you can't play on my gamer rig
    If you like my cow you can take it now

  15. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uslov nije da imaš kablovsku televiziju, ali je isplativo uvesti internet samo ako si već ili hoćeš da budeš korisnik i televizije, jer oni naplaćuju održavanje KDS-a 8,80e a televizija košta samo 40 centi. Npr. održavanje KDS-a + TV osnovni paket (jer ovih drugih paketa još nema iako govore uskoro zadnjih godinu, dvije) + internet ( npr. najjeftiniji od 768 kb/s) = 19.2 e sveukupno sa pdv-om. A ako hoćeš samo internet, možeš, ali onda plaćaš i održavanje i cijenu interneta koju su istakli na sajtu tako da se to svakako ne isplati.
    Last edited by Son Goku MNE; 01-11-10 at 16:56.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    kakvi likovi, pa najjace bi bilo da neko na to pristane!

  17. #17
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Svaka cast. Steta sto je kablovska tehnologija isplativa, maltene, samo u zgradama.
    Nije bas da je isplativa samo u zgradama, već i u nekim gušće naseljenim mjestima. Problem kablovskog interneta su (bile sa DOCSIS 3.0 platformom to je dosta bolje) performanse pri istovremenom koriscenju interneta od strane vise korisnika, zbog cega je u pocetku trebalo postaviti nesto vece kapacitete, kako bi se oni "popunjavali" sa porastom broja korisnika, odnosno potrebno je vise uloziti.
    Ja koristim Mega 3 http://www.bnet.hr/cro/internet/xnet_unlimited (u Karlovcu oko 13e) i M paket http://telemach.ba/Internet/112/Paketi+i+cijene.shtml (u Sarajevu) i sasvim normalno pratim live streaming, odnosno ni pri najvecem opterecenju mreze (subota i nedjelja vece) nemam problema sa performansama kablovskog interneta. Inaca operateri iskoristavaki tzv povratnu vezu CATV infrastrukture i preko nje pruzaju usluge pristupa internetu, tako da je CATV uslov za kablovski internet pristup.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masni View Post
    Da me nebi ko pogresno svatio niti ja hvalim t-com niti pricam sto protim kablovske samo ocu da kazem da trenutno ADSL ima najbolji odnos brzine/cijene i ja sam korisnik kablovske ima 2 godine samo uporedjujem cijene isto kao sto je prije bilo 25 eura ADSL 3mb/s dok je mtel bio 512kb/s za 15 eura
    Ocu da kazem da T-com nema jake konkurencije kod nas jos uvjek a i ja bi volio da kablovski internet zazivi jer kablovska tehnologija moze da pruzi daleko vece brzine i kvalitet od ADSL-a
    E pa jbg ADSL ovdje je po sistemu i na tarabi pise...
    She is only here to annoy herself!

  19. #19
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masni View Post
    Ocu da kazem da T-com nema jake konkurencije kod nas jos uvjek a i ja bi volio da kablovski internet zazivi jer kablovska tehnologija moze da pruzi daleko vece brzine i kvalitet od ADSL-a
    Nije bas ovako. xDSL tehnologija ima puno vise prednosti u odnosu na kablovski internet, i do pojave FFTH ima najbolje performanse u svim uslovima.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja kazem sto se tice brzina ni jedan xDSL ne moze parirat cablovskom osim mozda VDSL-a
    I xDSL i cablovski imaju svojih mana i prednosti jedan naspram drugog
    Ja sam htio da kazem da svudje u svijet cablovski ima mnogo veci bandwidth nego ADSL ali posto je ovo Crna Gora ti standardi vjerovatno ne vaze
    If you don't like my pig you can't play on my gamer rig
    If you like my cow you can take it now

  21. #21
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    kad ce ovaj net u budvu? koji jos imaju kablovski?
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  22. #22
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bole_pfc View Post
    kad ce ovaj net u budvu? koji jos imaju kablovski?
    Gotovo sigurno nikada. Mislim da će se zadržati na ovih sedam gradova u kojima već postoje. A ti ako si iz Budve trebalo bi da znaš za Cabling. Oni ti nude internet. Tako npr. nude brzinu od 1024kbps/256kbps za 22e uz ugovor na 12 mjeseci a 20e uz ugovor na 24 mjeseca. Ili 2048/512 za 35 odnosno 33e što mi djeluje dosta skupo. Imaju čak i HD paket što se tiče televizije i jedini su u CG koji nude HD kanale.

    http://cabling.tv/index.html

  23. #23
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    1024kbps/256kbps sa ovim netom koliki mi je download po sekundi i moze li cs da se igra bez laga... i kako bi moglo da se uzmu 2 kabla za komp i laptop ili 2 laptopa?
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  24. #24
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    zajebavas li ti to? pa 1024kbps
    Bako, jebeš li što?

  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bole_pfc View Post
    1024kbps/256kbps sa ovim netom koliki mi je download po sekundi i moze li cs da se igra bez laga... i kako bi moglo da se uzmu 2 kabla za komp i laptop ili 2 laptopa?
    Znam ja sto si mislio trebalo bi oko 128 +/-
    If you don't like my pig you can't play on my gamer rig
    If you like my cow you can take it now

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kablovski internet
    By Ghost in forum Internet
    Replies: 31
    Last Post: 17-11-10, 14:00
  2. M-Kabl internet
    By Incognito in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 09-03-10, 17:17
  3. Kablovski internet, Blok 9 - Tolosi
    By acer in forum Internet
    Replies: 10
    Last Post: 30-11-09, 15:52
  4. M-kabl internet
    By Wlad87 in forum Internet
    Replies: 22
    Last Post: 09-09-09, 07:57
  5. kablovski internet
    By filip makedonski in forum Internet
    Replies: 43
    Last Post: 01-09-07, 14:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •