Results 1 to 3 of 3

Thread: Problemm sa DVD ROM i DVD pisac

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,242
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default Problemm sa DVD ROM i DVD pisac

    Posto mi je poplavio ekran prije par dana, uradio sam repair pomocu insta;lacionog CD za Win 2000 i sad je sve OK osim jedne stvari: ne prepoznaje mi DVD ROM i DVD pisac. Prilikom podizanja sistema win ih registruje, ali kad se sistem podigne nema ikonica i device menager stoji :!: i pise da win nemoze da nadje drajvere, i u zagradi (code 31). Ima li iko predstavu sto cinjet? Inace kad pokrenem linux koji je na drugom HDD, DVD pisac radi.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PG
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je ok na win xp (lg dvd-ram). mada moj drug ima problema i gasi mu se computer na xp-u. snadji se.. zamijeni operativni.... (napravis particiju od slobodnog dijela hdd pa stavi xp.) -cuda se desavaju..

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Problemm sa DVD ROM i DVD pisac

    Quote Originally Posted by mexiko
    Posto mi je poplavio ekran prije par dana, uradio sam repair pomocu insta;lacionog CD za Win 2000 i sad je sve OK osim jedne stvari: ne prepoznaje mi DVD ROM i DVD pisac. Prilikom podizanja sistema win ih registruje, ali kad se sistem podigne nema ikonica i device menager stoji :!: i pise da win nemoze da nadje drajvere, i u zagradi (code 31). Ima li iko predstavu sto cinjet? Inace kad pokrenem linux koji je na drugom HDD, DVD pisac radi.
    jel imaš instalisane servis packove za 2000?
    pođi na sajtove tih DVD ROM proizvođača i potraži neke drajvere za 2000,možda ima neka specifičnost...
    takođe provjeri sledeće
    start/run
    ukucaj services.msc
    provjeri da li servis ''Removable Storage'' jeste startovan,treba da bude ''started'',mada čisto sumnjam al provjeri...
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •