Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: to mora da je ljubav...

  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Talking to mora da je ljubav...

    Lije kisa jutros u Novi k’o iz kabla, ali jbg, 15ti je, ja jos nisam platio racune pa sam morao poci u Postu da mi ne pogase ove razne servise koje koristim. Obuo sam duboke cipele, neku staru “plasticnu” trenerku koja ne propusta kisu i krenuo polako. Udjoh u Postu, nidje nikoga, milina. Dadoh teti za salterom racune i ona polako poce da kuca. Te BBM, Telenor, M:Tel, T-Com, Vodovod, Elektrodistribucija, rata kredita. To je ukupno 248eura i nekoliko centi. Ja vadim 250 kad teta sa druge strane saltera kaze: “To Vam je 250eura i 78centi.” Kad je vidjela da je cudno gledam dodala je: “2eura i 63centa je postarina.” Ajde, dam joj tih 80centi i krenem polako prema izlazu kad mi na pamet padne pitanje:

    “Da li je vama (koji ste vec odabrali zivotnog saputnika i vi drugi koji ga birate) bitnije kako ce se vas zivotni saputnik odnositi prema vama ili prema vasoj djeci? Da li ste razmisljali/razmisljate prije braka i prije zacetka djeteta kako ce se on odnositi prema vasem buducem potomku?”

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    E vidis ja ocekujem svaki cas da mi izgase sve servise, jer nisam platio prosli racun. FU*K

  3. #3
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Shone promasio si temu

    On topic:

    Svakako treba da bude bitno i svakako o tome i treba razmisljati. Neces sa nekim/om ludjakom/injom podizati dijete. Mada, ko zna, sve to moze i da provjeri, jer ima nacina

    P.S. I ja o tome razmisljam
    Živio mi Srđane Aleksiću!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakve veze ima placanje racuna u posti (kojoj placas postarinu 2,63 eur) sa izborom partenera sa kojim ces zasnovati posrodicu??!!!me-confused
    off topic

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Znam sto je tema, ali mi je crnjak da pricam o tome, samo sam se nadovezao na racune.

  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MALAodSKANDALA View Post
    kakve veze ima placanje racuna u posti (kojoj placas postarinu 2,63 eur) sa izborom partenera sa kojim ces zasnovati posrodicu??!!!me-confused
    off topic
    Podvuceno ima veze sa temom.
    Živio mi Srđane Aleksiću!

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MALAodSKANDALA View Post
    kakve veze ima placanje racuna u posti (kojoj placas postarinu 2,63 eur) sa izborom partenera sa kojim ces zasnovati posrodicu??!!!me-confused
    off topic
    svi kad otvaraju teme imaju neke kilometarske uvode, pogotovo kad je ljubav u pitanju.. a vjerovala ili ne, cijeli post je istina, nisam nista slagao, pa je validan zato molim tebe i ovog nekog shOnja da ne skrecete sa teme nego da iskreno odgovorite na pitanje

    “Da li je vama (koji ste vec odabrali zivotnog saputnika i vi drugi koji ga birate) bitnije kako ce se vas zivotni saputnik odnositi prema vama ili prema vasoj djeci? Da li ste razmisljali/razmisljate prije braka i prije zacetka djeteta kako ce se on odnositi prema vasem buducem potomku?”

    Hvala.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ne vidim da tu ima neke pretjerane filozofije, ako je 'normalan' (da uopshtim sve njegove pozitivne osobine) prema meni i ako shvatim da zelim sa istim da uopste imam dijete i zasnujem porodicu, onda se svakako podrazumijeva da se nece transformisat u neku avetinju kad se to i desi (Ne kazem, ima i takvih slucajeva.. )

    A sa druge strane ne mogu da kazem da li mi je bitniji odnos izmedju mene i njega i njega i naseg djeteta sjutra, jer su to dva potpuno razlicita odnosa. Opet kazem, ako je vec doslo do te odluke o zajednickom zivotu ili braku, sigurno da si dobro promislio koga si izabrao, i koliko taj neko tebi odgovara u svemu.. Onda je sve lako i sve ide prirodno, svojim tokom

  9. #9
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nikad ne mozes da upoznas nekog dovoljno dobro..i posle "5kg soli zajedno pojedenih"..jednostavno priroda je ljudska takva da se stalno mijenjamo, rastemo i odrastamo..mozda je meni danas super sa njim-ko mi garantuje da ce za 10 godina tako biti?al u tome jeste i ljepota zivljenja-nikad se ne zna..-SAD JA ODOH SA TEME))

    ja za mog supruga ne znam kakv ce otac biti, nadam se dobar-obicno je to trenutak koje te mjenja zauvjek..nemam pojma..nikad na dijete nisi spreman i nikad nije pravi momenat

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    MALAodSKANDALA nemoj da ides
    aj odgovori ovo

    Da li ste razmisljali prije braka kako ce se on odnositi prema vasem buducem potomku?

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ajde da ne počinjemo svaku temu brisanjem?
    Iteresantno postavljena tema, ali se nemojte obazirati na prvi dio posta nego na onaj drugi

    p.s. brisaću sve koji su neozbiljni, kao Shone i Sveto i ostala bratija:mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    May 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trenutno nisam u vezi. Ali kada sam bila posle izvjesnog vremena provedenog s odredjenom osobom naravno da jesam razmisljala kakav bi bio prema nasoj djeci tj. posmatrala u nekim datim situacijama kakav je prema djeci uopste. Cak mi je jednom tadasnji partner rekao- ja znam da cu biti dobar muz ali otac, e to ne znam. Nikad covjek ne zna kako ce se ponasati u toj posebnoj situaciji- biti otac ili majka. Ono sto je bitno, jeste da zaista se odabere partner koji ce vam, manje ili vise u svemu odgovarati, prijati.. Nekako mi je nepojmljivo da ako vas neko voli, taj poseban dio tebe tretira lose tj losije nego vas.. Mada, kako vidim danas ima svega. Muski su doduse skloniji da budu manje dobri roditelji nego majke- nekako je priroda svoje ucinjela. Ali kazem, najbitnije je da se odabere dobar temelj ( partner) a uz njega je sve lakse- naposlijetku i kad ta djeca nekada odu, vi ste opet na pocetku (sa vasim partnerom)
    Meni je iskreno PODJEDNAKO BITNO kako se ponasa prema meni i kako bi se ili se ponasa prema nasoj djeci. To mi ide u paketu. Na ljubav tako i gledam, brak, djeca su kruna vase ljubavi a ne kazna pa da tretirate vasu zajednicu i djecu losije nego jedno drugo.
    Ja na primjer nisam privrzena svoj djeci, kad vidim dijete ne hrlim mu i sl. - kao sto dosta cura radi, odma se tope kad vide dijete. Ja znam da cu s svojim imati max strpljenja( kao sto imam i s tudjim) i biti pazljiva, brizna-- prosto covjek sebe iz situacije u situaciju upoznaje- pa tako je i s partnerima..
    Eto tako..
    "Jedino u mojim očima postaješ savršenstvo." by me

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post

    “Da li je vama (koji ste vec odabrali zivotnog saputnika i vi drugi koji ga birate) bitnije kako ce se vas zivotni saputnik odnositi prema vama ili prema vasoj djeci? Da li ste razmisljali/razmisljate prije braka i prije zacetka djeteta kako ce se on odnositi prema vasem buducem potomku?”
    Najbitnije mi je bilo da je normalno ljusko biće, da su njegovi moralni nazori slični mojima, način razmisljanja sličan mom, i u takvom rasporedu stvari ne može se (Ili bar rijetko) desiti da taj neko sa kim ćete provesti život bude nepodoban kao muž ili otac.
    Ovo što ispisah povlači za sobom da o tome nijesam razmišljala posebno, nego sam, jednostavno, izabrala osobu koja je bila apsolutno podobna, u svakom smislu, a to je podrazumijevalo da bi čovjek sa kojim ću rado osnovati porodicu, morao biti i neko ko će biti dobar otac mojoj (našoj) djeci.

    Quote Originally Posted by elizapg View Post
    Trenutno nisam u vezi. Ali kada sam bila posle izvjesnog vremena provedenog s odredjenom osobom naravno da jesam razmisljala kakav bi bio prema nasoj djeci tj. posmatrala u nekim datim situacijama kakav je prema djeci uopste. Cak mi je jednom tadasnji partner rekao- ja znam da cu biti dobar muz ali otac, e to ne znam. Nikad covjek ne zna kako ce se ponasati u toj posebnoj situaciji- biti otac ili majka. Ono sto je bitno, jeste da zaista se odabere partner koji ce vam, manje ili vise u svemu odgovarati, prijati.. Nekako mi je nepojmljivo da ako vas neko voli, taj poseban dio tebe tretira lose tj losije nego vas.. Mada, kako vidim danas ima svega. Muski su doduse skloniji da budu manje dobri roditelji nego majke- nekako je priroda svoje ucinjela. Ali kazem, najbitnije je da se odabere dobar temelj ( partner) a uz njega je sve lakse- naposlijetku i kad ta djeca nekada odu, vi ste opet na pocetku (sa vasim partnerom)
    Meni je iskreno PODJEDNAKO BITNO kako se ponasa prema meni i kako bi se ili se ponasa prema nasoj djeci. To mi ide u paketu. Na ljubav tako i gledam, brak, djeca su kruna vase ljubavi a ne kazna pa da tretirate vasu zajednicu i djecu losije nego jedno drugo.
    Ja na primjer nisam privrzena svoj djeci, kad vidim dijete ne hrlim mu i sl. - kao sto dosta cura radi, odma se tope kad vide dijete. Ja znam da cu s svojim imati max strpljenja( kao sto imam i s tudjim) i biti pazljiva, brizna-- prosto covjek sebe iz situacije u situaciju upoznaje- pa tako je i s partnerima..
    Eto tako..
    Samo ću dodati, da niko ne zna kakav će biti roditelj, i to što neke osobe na padaju u trans kad vide dijete, ili ne pokazuju pretjeranui nježnost prema djeci svojih prijatelja, rodjaka i sl, ne znači da neće "znati" da budu dobri roditelji!
    Povodom toga, moj suprug nije vidio na blizu bebu nikad u životu!!! Jedinac, sva djeca u familiji jedinci i njegovi vršnjaci ili stariji, tako da je naše dijete bilo prvo bepče kome se on primakao...njegov šok je bio nemjerljiv, jer on nije ni u ludim snovima vidio da je novorodjenče toliko majušno...i nije to uticalo na njegovu predanost kao roditelja! Izuzetan je, malo zahtjevan, ali izuzetan

    Inače, računi se svode na kraju! Većina nas ima dobre namjere, ali ne ispadnemo baš najbolji roditelji i ne razumijemo djecu uvijek
    Roditeljstvo nije samo nježnost! Bitnije je ono što na kraju ispadne od djeteta. Generalno, može i roditelj huligana biti nježan i predan roditelj (gledano sa strane), ali se njegov učinak ne može nazvati dobrim, zar ne?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #14
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    “Da li je vama (koji ste vec odabrali zivotnog saputnika i vi drugi koji ga birate) bitnije kako ce se vas zivotni saputnik odnositi prema vama ili prema vasoj djeci? Da li ste razmisljali/razmisljate prije braka i prije zacetka djeteta kako ce se on odnositi prema vasem buducem potomku?”
    Ne vidim ti svrhu ovog pitanja da li nam je BITNIJE od cega?

    Samo kreni od sebe, kada sa nekom djevojkom planiras brak i potomstvo, naravno da ces gledati i da je jako bitno kakva ce ti biti zena i u buducnosti majka vase djece. Isto to vazi i za zene, kad dodje do planiranja zajednice i porodice gledaju se svi faktori
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Flejm, nisi dobro procitala pitanje i naglasila si pogresan dio recenice..
    Da li je vama bitnije kako ce se vas zivotni saputnik odnositi prema vama ili prema vasoj djeci?
    ^sad je problem rijesen
    ja upravo gledam i razmisljam o tome, to me i podstaklo na temu

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ne vidim iz kojeg razloga mi je izbirsan post...

    ali svakako nebitno, Darijane nazovi pa cemo da se ispricamo i neces imati nedoumica, nije ti potreban forum zbog toga

    Da vidim koliko cve ovaj post da mi traje...

  17. #17
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    Flejm, nisi dobro procitala pitanje i naglasila si pogresan dio recenice..


    ^sad je problem rijesen
    ja upravo gledam i razmisljam o tome, to me i podstaklo na temu

    Ahaaa :blah:

    bitno je i jedno i drugo, malo je glupo vagati sad sta je bitnije.
    Eto ja bi pristala uvijek da budem uskracena nesto od strane partnera u korist moje djece, pa bilo da je u pitanju vrijeme, novac ili nesto trece. Jer cvece je ukras baste, leptir je ukras cveta a deca su ukras sveta :mrgreen:
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Mislim da nema savrsenog roditelja ali po prirodnom slijedu kad se dijete dobije,zivot na obje strane dobija novu vecu dimenziju i tad pokazemo da mozemo vise nego sto smo mislili da mozemo uciniti za nase dijete...Naravno da mi je bitno kako se ponasa prema meni,ne toliko zato sto mislim da ce biti los prema djetetu vec sto mi je bitno da nase dijete gleda kako je otac dobar prema njegovoj majci...Odnos prema meni i prema djetetu je jednako vazan...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  19. #19
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja evo sad nesto pokusavam da smislim odg i kapiram da ne znam ni kakva bih ja majka bila a ne sto drugo. Ako je osoba zdravorazumna, dovoljno zrela i odgovorna, nema potrebe razmisljati o tome. Sve to vremenom i shodno situaciji dolazi na svoje
    dva i dva su tri

  20. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Ne vidim iz kojeg razloga mi je izbirsan post...

    ali svakako nebitno, Darijane nazovi pa cemo da se ispricamo i neces imati nedoumica, nije ti potreban forum zbog toga

    Da vidim koliko cve ovaj post da mi traje...

    Za ovakav vid pisanja je izumljen PM



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #21
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Re

    Sve je to u nama samima,treba znati postaviti granicu.Ja sam tetka vec dugo i pripadam onim tetkama koje je Dusko Radovic pozelio svoj djeci ovog svijeta i dok mogu uzivacu sa SVOJIM KLNICIMA i ispunjavati im sve njihove male i velike zelje,ali znam da postavim granicu a da ih vaspitava i pravi ljude od njih ima ko-njihovi roditelji.Mislim da je velika greska dozvoliti da se drugi mjesaju u vaspitanje djece,za mene roditelj treba da bude jedini autoritet,a na svu moju srecu moj mladic ima isti stav.I kada sam ga vidjela kako se igra sa svojom bratanicnom vidjela sam sebe sa svojim klincima,zato ZIVJELE TETKE.

  22. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    S obzirom da ce meni jednom to dijete biti centar svijeta, ocekujem da to bude i onom ko bude pored mene tad.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    nem pojma ako se zaljubim u neku zato što je lijepa onda mogu da očekujem..well, da mi dijete bude slatko, eto

    još jedna hit-tema, dajte malo optimizma
    She is only here to annoy herself!

  24. #24
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    PG
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ključno je, čini mi se, kakvo vaspitanje si ti pokupio i kakvo ćeš dalje prenijet na svoju đecu. A ne moš nikako odvojit to dvoje, ona je s tobom jer joj je banja (znaš valjda zašto je sa tobom),a kad dođu đeca oboje se(prirodno) okrećete njima. Važnije je kakav je odnos prema đeci jer si sa tom ženom uša u brak da bi ste imali familiju i ti tu kako individua polako blijediš. Čini mi se.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    i meni se čini isto..
    She is only here to annoy herself!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 63
    Last Post: 19-03-15, 20:01
  2. Replies: 10
    Last Post: 18-10-10, 14:57
  3. Mora li ovo ovako?
    By EgZeKuToR in forum Sve i svašta
    Replies: 13
    Last Post: 29-11-09, 09:52
  4. Mostine na morači
    By kvisko in forum Centralni
    Replies: 8
    Last Post: 12-09-08, 20:05
  5. Mora Li Bas ????
    By djbojan in forum Internet
    Replies: 41
    Last Post: 22-11-06, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •