Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 54

Thread: Maltretiranje u skoli (Bullying)

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Angry Maltretiranje u skoli (Bullying)

    ''Normalna'' pojava svuda u svijetu.

    Da li ste u školi doživljavali neki vid maltretiranja od strane ''popularnih'' grupa, ''jakog'' druga iz razreda, ''malog mafijaša'' iz komšiluka, ...?

    Kako se nositi sa ovima? Kako savjetovati dijete koje svakodnevno maltretiraju?

    Da ih ignoriše?
    Da im se suprotstavi verbalno?
    Da im se suprotstavi pesnicama?
    Da se žali učiteljici?
    Da dovodi starijeg brata/rođaka u školu?
    Da se žali roditeljima nasilnika?


    Kažu da obično nasilnici ustuknu kada im pokažeš zube, da li je to istina?

    Evo u Rožaje osnovca izboli nožem. Prije nekoliko neka djeca na Zabjelu pretukla jedno dijete.
    Onaj mali što je izbačen iz škole zbog napada na učiteljicu je maltretirao i svoje drugove iz razreda....
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Uze gradsko jezgro Golubovaca
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene nika dnisu uznemiravali bulingovali ima sam srece jer sam se vazda druzio sa anajjacim facama u odelenja jer sam biolukav pa sammim se svidja
    inace da me kod ria ne bihs eumio odrnait jer me nema ni za dzep
    Da li ces se vratitiiiii ljubavi se setitiii

  3. #3
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Predosadan si sa svojim postovima, a tvoj klon je samo blijeda kopija drugih klonova. Mada, drago mi je da se zabavljas. Keep up with great work.

    OT: Dijete odmah baciti na neki borilacki sport i kod psihologa, a tu djecu sto ga maltretiraju prebiti u mraku. Anonimno.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Uze gradsko jezgro Golubovaca
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja stvarnomalo tesko pisem ali kunem se da je sve istina stonapisem
    Da li ces se vratitiiiii ljubavi se setitiii

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,952
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    U školi:

    Bio sam drugi osnovne... Napao me je 1 lik , krenuo puD mene, pribio uz ćošak zida, i odvalio sam ga da mu je PUKAO komad kože ispod oka, onda se njegov drugar zaletio na mene, i njega sam nekako skršio. I dolazi Z.R. (vršnjak koji je danas crni pojas, ko zna koji dan) - iako je bio dobar s njima, vidio je šta i kako i kao - mi smo drugari, nećemo da se bijemo. I lukavo je pokušao da me odvuče u direktorovu kancelariju, ja da snosim posljedice kao da sam JA taj koji je nasilnik.


    Četvrti osnovne. Tek sam se doselio na CT, kao dijete koje je odličan učenik, s finim vokabularom, primjerno vladanje, miran, svoj posao. Prinuđen sam bio da se drugi dan vršem u sred učionice s najvećim klošarem u odjeljenju (koji na kraju nije ni završio osnovnu). Tuča se završila kad je moje koljeno završilo u njegovu glavu...

    Par dana poslije toga sam isto bio "markiran" od strane grupice momaka ~2-3 godine starijih (imao sam 10 godina), svi veći od mene za po glavu, dvije. Nova škola, oni devijantni, bi da biju koga već mogu, ko je svjež... Osjetio sam nešto, pa sam ponio džepni suzavac (nalik spreju za samoodbranu). Poslije škole, čekaju me, "predvodnik" se zalijeće... Zaprskah ga, utekao je, više me nikad nisu dirali ni on ni njegova grupica... -Taj momak je odrastao u dilera droge i svašta danas radi.

    Negdje u mom ~6tom osnovne, opet momak starij ~2 godine je vadio nož na mene (bez povoda), da se k*rči malo... Završilo se bez posljedica srećom. On je opet odrastao u problematičnog tipa, i više puta je bio u zatvoru.


    Kad pogledam gdje su oni, gdje sam ja.

    Zahvalan za normalan život, mogućnost da radim, stvaram i studiram.

    EDIT: Braneći drugare, ili samo normalnim ponašanjem, van škole mi se dešavalo da imam probleme s poremećenim ljudima. Dešavalo se da ustajem razbijen iz jarka, i da mi metalni box završava po glavi... Pa opet. Tu sam, u jednom komadu

    Sve je to dio odrastanja... AJ GES

    Hvala im... Jer sam naučio da opstanem.
    Last edited by cvxcomputers; 06-04-12 at 11:51.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili dodjes kuci sa "sljivicom" ili posaljes nekog kuci sa "sljivicom".Tako je to funkcionisalo u moje vrijeme.
    Ili se izdignes i zaradis postovanje ili si usputna stanica svim smekerima.
    Last edited by Crni Bombarder; 06-04-12 at 11:59.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Realno, sto veli CVX najbolje je da se dijete brani tako sto ce zadat par nezgodnih udaraca .. Kad taj djecak siledzija vidi da neces stajat u cosak ka kip i pustit da te udaraju nece mu bit naredni put svejedno no ce ocekivat da sijevne saka u nos/oko pa ce ga bit malo i strah
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To se vise ne zadrzava na fizickim obracunima, sad je popularan cyber bullying.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad odrastes, shvatis da su te "face" najveci kreteni, i tada bili i sad ostali...
    sent from tabure

  10. #10
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    303
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene je jedan lik dok sam bio 7 osnovne, stariji od mene stalno maltretirao, dok mi jedan dan nije prekipjelo, pa pesnicom po sred glave, od tada vise nikad, nekima samo to pomaze

  11. #11
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,345
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    2,182
    Thanked in
    1,652 Posts

    Default

    Mene je u vrticu jedan djecak stalno cupao za kosu, ja placuci svaki dan kuci... dok mi jednog dana nije prekipilo i isto tako...pesnicom u nos.. nikad me vise takao nije
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  12. #12
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    mene niko nije maltrerirao, bio sam strašno prgav pa su me uvijek izbjegavali. nekad su bile aktuelne one 'magistrale', i jednom prilikom me raspali' jedan drugar iz odjeljenja, nakon čega mu je stolica prolelujala pored glave. bili smo klinci, možda oko 11 ili 12 godina tako da sam tim, a i nekim drugim kasnijim postupcima stekao odredjenu reputaciju. nikad nijesam dao na sebe, bila je dovoljna sitnica da me izbaci iz takta. mada onog pravog maltretiranja kao što gledamo na filmovima i nije bilo, samo čarki izmedju odjeljenja i zakazivanje tuča nakon časova.
    već u srednjoj školi nikad nijesam vidio da nekog maltretiraju, isto je bilo tuča kao i svuda ali nikad da se neko nakači na nekog pa da ga konstantno uništava, barem ja to nikad nijesam vidio...
    a jedan moj burazer koji i dan danas živi u SAD, mi je ispričao kako ga je jedan tip provocirao u kafeteriji, onako samo verbalno tipa: mrš nazad kući, što si odje došao kretenu strani. tako da je odma uzeo tacnu i zalijepio mu je po sred face dok je maltene cijela škola bila tu na ručku, tako da mu od tada niko jednu ružnu nije progovorio, a kamoli ga maltretirao. onda mi je jedna drugarica koja je bila tamo preko nekog programa rekla da je to baš tako kao na filmovima, imaju podjele i maltretiraju ove što su ''ispod'' njih, tipa umjesto u smeće sruče im tacnu sa otpadcima na sto dje ručaju... tako da kad slušam sve to poželim da sam barem pola godine proveo tamo u toj njihovoj srednjoj samo da sačekam kad će neko da me načepi, vjerovatno bi ishod bio moje deportovanje iz SAD-a...
    Last edited by Ra's_Al_Ghul; 06-04-12 at 12:27.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Mene je u vrticu jedan djecak stalno cupao za kosu, ja placuci svaki dan kuci... dok mi jednog dana nije prekipilo i isto tako...pesnicom u nos.. nikad me vise takao nije
    Alapacho, on ti je ljubav pokazivao, a ti sakom... ccc ;-))
    Pamtim jedne surove batine u 5. osnovne. Taj Igor me bas krvnicki prebio, cisto onako. A nisam bila jedina. Maltretirao je cijeli razred. Svako malo neko je bio u suzama, najcesce djevojcice. Interesantno je da niko od nastavnika nikad nije reagovao. Inace, taj Igor je bio stariji od nas, ponovio je taj 5. razred, a poznat je bio po tome da je jednom prilikom donio pistolj i postrojio cijelo odjeljenje.. Danas je kao i ovi iz CVX-ove price. Droga, zatvor..
    Ća je život vengo fantažija!

  14. #14
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ali za to pesnicom u nos treba imat srca!Ja ga nijesam imao!A potpuno isti problem sam imo kao gore navedeno.
    LIJEK,za tako nesto je Borilacki sport,od kad sam poceo da ga treniram dobio sam samopouzdanje i sto neko pomenu pokazao zube a onda je poceo njihov strmoglavi pad

    Inace sam fizicki bio jaci od njih ali nijesam imao sto se veli m*da

    A isto tako nije lose ovo imat SUZAVAC,ako je dijete nejako...cak pomaze i ako se ta djeca prijave roditeljima,mada kratkorocno ali za jedan period valja da se pregura

  15. #15
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,345
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    2,182
    Thanked in
    1,652 Posts

    Default

    A ja tako... ne umijem sa muskim rodom
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Imao sam problema ali sam zato imao dva starija brata tipa ja 1 razred, jedan 2 a jedan 3 pa smo se medjusobno i branili.
    Cesto se desavalo da neko oce da se tuce i provocira mi se na odmor skupimo i rijesimo to.Ne volim da se tucem ali zaisto nijesam dao niko da me dira kao ni danas sto ne bih.
    Veliku familiju imam tako da smo tu vazda jedno za druge ako dodje neki delikvent da se busa.
    A sto se toga tice sto veli CVX svi ti mudasi sto maltretiraju druge iz cista mira zavrse na kraj kao sitni dileri ,lopovi i propali kriminalci tako da sam srecan kakav sam i mogu samo da se smijem nad njihovom sudbinom.
    Last edited by PrijekiLijek; 06-04-12 at 12:53.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a najjace mi je sad kad vidim djecu oko skole da se cackaju, vazda neki prcko kidise na nekog bucmastog a taj bi ga u zube nosio jednom da ga tresne.. no trebadjecu odma upisat na neki borilacki sport bar da znaju da se odbrane.
    sent from tabure

  18. #18
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,345
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    2,182
    Thanked in
    1,652 Posts

    Default

    zato sam ja isla na karate
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  19. #19
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Nisu ni djevojčice cvjećke po ovom pitanju:

    Ja sam se često selila i uglavnom je promjena mjesta, škole i društva za dijete jako teško.

    Iz ove perspektive bih drugačije postupala - pokazala bih zube, ali tada je meni sve to bilo tragično jer sam bila mirno i plašljivo dijete.


    Sjećam se, tek sam se doselila u novo mjesto, izašla vani i upoznala odmah jednu djevojčicu, sjele mi na ljuljaške, kad
    dolaze tri dječaka, moje godište. Dolazi mi jedan i kaže: ''Diži se s te ljuljaške''. Ja kažem: ''Neću'',
    kad on meni šamarčinu iz sve snage. Ja ostala u šoku. Oni otišli smijući se a meni ova mala - nemoj se snjima kačit, njima su roditelji ti i ti.

    U školi nisam lično imala ovakvih problema, već samo sitnijih izbacivanja sa nekih okupljanja jer 'imam patike sa buvljaka pa se ne uklapam', ali je bilo cura koje jesu.
    Sve te ''popularno/bogate'' uglavnom bi se ostrvile na novajlije. Uglavnom bi okupile ostale cure iz škole i pozivale
    na bojkot rođendana, druženja, dobacuju, rugaju se, znale su da neku svoju svesku stave novoj curi u torbu, a potom je optuže za krađu...
    Jedna mala nova se suprotstavila toj ''vođi popularnih'' jednom i ova ''popularna'' joj sjutra dovede stariju sestru da je bije.

    Te neke stvari nisu toliko strašne i iz perspektive odrasle osobe su smiješne, ali dijete sasvim drugačije doživljava ove probleme.
    Last edited by Kliker17; 06-04-12 at 13:09.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  20. #20
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Z600 View Post
    a najjace mi je sad kad vidim djecu oko skole da se cackaju, vazda neki prcko kidise na nekog bucmastog a taj bi ga u zube nosio jednom da ga tresne.. no trebadjecu odma upisat na neki borilacki sport bar da znaju da se odbrane.
    nista bez to!
    prva i osnovna lekcija!
    da se ne pate djeca,e je mene mnogo jada ubilo od 4-7,8 god.znam kako ima je, upisah se na dzudo e onda sam ih cerecio..a problem je dugorocan a to je da ih ni dan danas ne mogu vidjet oceima i sve mislim nijesam im dovoljno vratio ali dobro sve se vraca sve se placa!

  21. #21
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ja se vodim onom zlopamtilskom: ''A dabogda vam ja zatrebala jednog dana!''
    Uglavnom se ostvari

    Moje je mišljenje da kakav si kao dijete takav si i kao odrastao.
    Možda se samo bolje upakuje čovjek, ali karakter je obično isti.
    Djeca znaju biti nekad jako zlobna i okrutna - da li je to preslikano ponašanje od roditelja ili ne, ne znam.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  22. #22
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post

    Moje je mišljenje da kakav si kao dijete takav si i kao odrastao.
    Možda se samo bolje upakuje čovjek, ali karakter je obično isti.
    Djeca znaju biti nekad jako zlobna i okrutna - da li je to preslikano ponašanje od roditelja ili ne, ne znam.
    Da, najcesce..
    Ća je život vengo fantažija!

  23. #23
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ista g*vna druga pakovanja...u 80% slucajeva.(mozda je malo brutalno ali je tako)

  24. #24
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ja se vodim onom zlopamtilskom: ''A dabogda vam ja zatrebala jednog dana!''
    Uglavnom se ostvari

    Moje je mišljenje da kakav si kao dijete takav si i kao odrastao.
    Možda se samo bolje upakuje čovjek, ali karakter je obično isti.
    Djeca znaju biti nekad jako zlobna i okrutna - da li je to preslikano ponašanje od roditelja ili ne, ne znam.
    Not true...
    Sve dodje sa godinama.
    Sad sam zlatan, kakav sam bio kao dijete.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,345
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    2,182
    Thanked in
    1,652 Posts

    Default

    A ja sam kao dijete bila zlatna, kakva sam sad... hahahaha
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sta kupiti za novi razred u skoli...
    By igiqr in forum Nauka generalno
    Replies: 13
    Last Post: 03-08-10, 01:32
  2. Provale U Skoli
    By bole majstor pfc bu2 in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 24-09-07, 13:37
  3. maltretiranje profesora
    By robi in forum Sve i svašta
    Replies: 56
    Last Post: 30-12-06, 12:06
  4. Win XP SP2 maltretiranje
    By Elek3ka in forum Software
    Replies: 28
    Last Post: 02-12-05, 12:04
  5. Maltretiranje sefa na poslu
    By cvrcnuta in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 02-07-05, 18:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •