Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 42

Thread: Nasi u Italiji? Ko, sta, gdje...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nasi u Italiji? Ko, sta, gdje...

    Zanima me ima li forumasa koji zive u Italiji, kako im je, u kom su gradu. Koga je volja nek' se javi ovdje, kaze sto, isprica...
    Ja zivim i radim u Italiji, u Vidjevanu kod Milana. Zavrsila sam engleski i ruski i radim u jednoj izdavackoj kuci - grafika i prelom teksta (nije bas super kao sto zvuci, ali dobro...). Evo ima 12 godina kako sam vani i sigurno cu i nastaviti zivjeti ovdje, ali neka tajna nada za povratkom u moj Herceg-Novi jednog dana mi je uvijek u srcu...
    Dakle, ima li nas u Italiji, sta radite, vidjate li se sa nasim ljudima, mislite li o povratku...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B A R
    Posts
    645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto je ovo ? ima li ko da ce se javit iz Italije zna li se
    haahaah samo da znas ja nisam u italijji nego tu pored hahaa eo me u france! zivim trenutno i pokusavam da nadjem neki posao! da nemas mozda nesto da mi preporucis ili mozda neki posao za mene dolje u italy ako imas javi mi ahahah! pozdraf!
    -Ba® ®uLe§-

  3. #3
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Southpark
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da se javim 8) posto niko nece...

    Trenutno sam u Milanu, treca - zadnja godina studija na Istituto Europeo Di Design, odsjek za digitalni dizajn...

    Radim kao libero professionista - freelance, uglavnom u modi, kao graficki dizajner, i trenutno osim portfolija, radim na grupnoj izlozbi koja ce biti pocetkom aprila u centru Milana pod okriljem UNICEF-a a na temu "Gender Equity" pa bi bio red da vi sto ste blizu i svratite... A radim i na jednoj igrici za djecu...

    To je to sto se tice toga sto se cini... S nasima se vidjam, malo - uglavnom to su ljudi koje gledam na faxu i koji su iz struke, ostalo slabo... Sto se tice vracanja... jednog dana definitivno... zasad sljedeca destinacija je USA, a poslije cemo vidjeti...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B A R
    Posts
    645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    *the_chef*

    sve si nam reka ali nam nerece okle si rodom!? mozda smo komsije nedje :P
    -Ba® ®uLe§-

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iz Herceg-Novog sam, za kuriozhne . Sto se tice posla ovdje, mozda je bolje da ostanes u Francuskoj...

    Znaci tako, the chef, pomalo smo kolege graficari, iako se ja bavim najvise knjigama. Kako je na Istituto Europeo di Design? Mora da je super...
    Ako bude vikendom, bas cu otici da vidim izlozbu u aprilu.

    Ja sam isto radila malo kao free-lance, ali u maloj sredini bas i nema klijenata, ali sad opet razmisljam kako da se osamostalim. Evo sad hocu i ja da se bacim na ucenje Dreamweaver-a. A ko zna mozda cu na kraju raditi nesto sasvim drugo, upravo sam u fazi tranzicije ...

    Sve najbolje obojici!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B A R
    Posts
    645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa i ja radim sa grafikoM! hahaahha! inace sam iz Bara
    mada ono samostalno radim po malo! pa ako ti sto mogu pomoc ti me cimni na mail! pozdraf!
    -Ba® ®uLe§-

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala, Borko. Nikad se ne zna.
    Kako se samo potrefilo da se svo troje bavimo manje-vise istom strukom...
    Budimo u kontaktu da razmjenjujemo ideje.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B A R
    Posts
    645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oket!
    -Ba® ®uLe§-

  9. #9
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Southpark
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja velim... tu smo - ako bude sto podrazumijeva se...

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima onaj Fidel_Castro preselio se iz Cube.... Fidel!!!!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    mi/pg
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ciao svima...
    pa morala sam da razbijem monotoniju digitalnih dizajnera!
    "The-chef", nisam znala za izlozbu u centru Milana? Ukoliko se ne vidimo na UWC gatherings , sigurno cu se potruditi da je posjetim
    Ja sam po struci hemicar-enzimolog, ali sam rijesila da promijenim "orijentaciju" na umjetnicku, te studiram muziku... i radim za jednu nasu firmu u Milanu part-time, tako da sam cesto u kontaktu sa nasim ljudima.
    Pretpostavljala sam da je vise forumcana koji su u Italiji... Mozda se uspijemo "locirati" i sresti na nekom aperitivo?
    Ah, da... zaboravila sam da komentarisem... cini mi se da sam ja jedina koja ne zeli da se vrati da zivi u CG.. meni je ovdje super!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Torino
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam sam ole ole ole ole eo i ja radim u it i zivim na zalost ;( U Torino sam p0zdrav javite se ako ste nedje blizu ) e ja sam ono iz petrovca u It sam vec 2 godine sto me ne raduje Ciao!
    "The world is round and the place which may seem like the end may also be the beginning."

  13. #13
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Torino
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e svaka ti cast helga i meni je dobro al ja sam kraj mora zivio ovdje zivim u sred grada dje ne mojes ic ulicom bez maske jer je zagadjenje u oblacima stiglo tako da ljepse mi je bilo u Petrovcu )
    "The world is round and the place which may seem like the end may also be the beginning."

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Torino
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E da 8 marta bi trebalo da sam u Milano jer sam navijac Milana ;I i igraju protiv Manchestera tako da bih da gledam ako uspijem da uzmem kartu gdje je ta izlozba???
    "The world is round and the place which may seem like the end may also be the beginning."

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cao svima !

    Za sve kreativce, (i radoznale), u Milanu - Palazzo delle Stelline (metro 1, 2 Cadorna), 9. marta - CREATIVITY DAY EXPO. Posjetite:

    www.creativityday.it

    Besplatni workshopi i kursevi (oni se placaju)! Upis obavezan on-line.
    Ja idem. Hoce li neko sa mnom?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih rado do Milana svratio
    Io ci credo!

    Welcome



  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Orlu pustinski ja idem kroz Milano kad bidnem sljega za CG oli samnom :wink: jerbo ja cesto okrojim preko italije (nestome gedzovani ne imponiraju) no na Bari zamisli ti u Milano i nadjemo se i prao za CG hehehe ,samo bi morali iostat malacko da izprangijamo cesovu cigansturu talijansku a ?? :wink: :dring: :dring: :devil:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moderatorko, je li se ovaj gore uvijek ovako izrazava ili samo momentalno nije bio priseban kad je ovo napisao?

    Dakle, svi oni koji zive, uce, rade u Italiji, ako hocete, javite mi se da idemo zajedno na Creativity Day (graficari, web-dizajneri, ilustratori, itd.).
    Cao!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    Orlu pustinski ja idem kroz Milano kad bidnem sljega za CG oli samnom :wink: jerbo ja cesto okrojim preko italije (nestome gedzovani ne imponiraju) no na Bari zamisli ti u Milano i nadjemo se i prao za CG hehehe ,samo bi morali iostat malacko da izprangijamo cesovu cigansturu talijansku a ?? :wink: :dring: :dring: :devil:
    Morali bi ostat malo stvarno
    Io ci credo!

    Welcome



  20. #20
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pinjula,
    Nisam u Italiji, ali mi pade na pamet da smo cak mozda i u skolu skupa isle. Nadam se da si dobro a ako hoces javi se na private pa da provjerimo jesam li u pravu. Pozdarv iz US

  21. #21
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Southpark
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nazalost nijesam moga ic na Creativity Day ima' sam neki ispit taj dan... a bas mi se islo da vidim neke stvari, cuo sam da je bilo dobrih workshopova... :?


    Pinjula kako je bilo?

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na zalost, nisam ni ja bila. Prosla sedmica mi je bila ubitacn na poslu, sve je bilo hitno, tako da nije bilo sansi da uzmem slobodni dan... steta .

    Trebalo je da ide jedna moja koleginica, ali jos se nismo cule. Javicu ti...

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pinjula
    Moderatorko, je li se ovaj gore uvijek ovako izrazava ili samo momentalno nije bio priseban kad je ovo napisao?


    Perso ovaj gore ima svoj nick ,ukoliko nijesi cora !!! Dalje jeli tebe smeta Crnogorski jezik ili postade sa gedzovanke talijanka preko noci ??????
    Posto si pocela da filozofiras o Crnogorskome jeziku ,nemoj dalje jerbo ce ti izac na nos !!!!!


    Dakle, svi oni koji zive, uce, rade u Italiji, ako hocete, javite mi se da idemo zajedno na Creativity Day (graficari, web-dizajneri, ilustratori, itd.).
    Cao!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zveku, moja promjedba se odnosila na tvoje vulgarno tj. prostacko izrazavanje, vidi navod dole sta si napisao:

    Zvek_zivi:
    "samo bi morali iostat malacko da izprangijamo cesovu cigansturu talijansku a ??"

    Ne znam otkud ti da sam pominjala ista o crnogorskom jeziku. Procitaj ponovo moje postove, ako ti jos nije jasno.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da se i ja javim!
    Ja sam u Firenzi trenutno, prva godina Ingegneria informatica. Ovdje nasih slabo ima (3 cure i 1 momak), ali ima desetak Srba (uglavnom Nshlija), pa kad se vidimo idemo po kafana, a cure ceramo da u januaru nose suknjice da bi nam konobari dali sconto :twisted:
    Pre jedno mjesec dana me zvali iz ambasade ako mogu da na karnevalu nosim crnogorsku narodnu nosnju, te smo se tako fino izblamirali (i smrzli) nas 4!
    A evo i malo slikica s tog karnevala!
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •