Page 644 of 666 FirstFirst ... 144544594634640641642643644645646647648654 ... LastLast
Results 16,076 to 16,100 of 16635

Thread: Iz raznih novina II

  1. #16076
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Pa naravno da kod nas nema povrede radničkih prava, čak i kad im unutar firme procinculira obrazac koji treba da popune i iskoriste priliku da se “pobune“ kako bi nešto promijenili, poboljšali unutar svog sektora.... a-a..... svi odreda napišu kako je sve sjajno, bajno i krasno. Dresura, strah... priča sa slonićem i povezom oko nožice koji i nakon što mu se skine sa iste... ostaje mu urezano u psihi do koje granice prostora može da se kreće...

    Ali, neka ih, lijepe su ove ljetnje boje, nećemo da kvarimo feštu

  2. #16077
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    jos ce ispasti da sam ja ovo napisao, radio istrazivanje i sl.
    ovo je inace objavio ITUC
    INTERNATIONAL TRADE UNION CONFEDERATION
    I to na Trećem svjetskom kongresu Međunarodne konfederacije sindikata (ITUC), koji se od 18. do 23. Maja održavao u Berlinu, predstavljen je novi globalni indeks radničkih prava koji rangira 139 zemalja na temelju 97 međunarodno priznatih indikatora, kako bi procijenio razinu zaštite radničkih prava u zakonima i u praksI.


    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #16078
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    346
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Odakle su oni vadili te podatke, to mi nije jasno. Ista prava imamo kao Skandinavci, a sve se nesto zalimo...

  4. #16079
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Taman posla, lepetanac, nego mi profesionalna deformacija ovo oko svjedočenja nečemu - pa lažno odmah detektujem

  5. #16080
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    ja i ne mislim da je stanje ovako, po meni smo nedje realno na br 3, ovdje se prava radnika taman toliko i postuju. da ne kaze prava trudnickog bolovanja, ili godisnjih odmora dje vecinom nemas pravo preko 7 dana. da ne pricam o slodnim vikendima, ili o 160 radnih sati sedmicno dje kod nas je to na oko 250 sati.
    rad praznicima koji nije placen, prekovremeno neplaceno da ne nabrajam sada imao bi materijala.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  6. #16081
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Ma....... samo nek koriste zaštitu i dosta vazelina i biće bolje

  7. #16082
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Donosimo vam deset načina da upotrebite ovu moćnu kremu za ulepšavanje kod kuće.
    Pete, laktovi, kolena
    Omekšavanje tvrde kože na stopalima i laktovima ili sprečavanje nastanka suve kože na kolenima. Namažite vazelin uveče na problematično mesto i problem je rešen.

    Sloj vazelina na trepavicama preko noći učiniće da vaše trepavice izgledaju duže i punije.
    Trepavice

    Zanoktice
    Posle nekoliko nanošenja na kožicu noktiju, kožica će postati mekša i elastičnija.
    Usne
    Vazelin je odličan za ispucale usne, ali i kao običan sjaj.
    Podloga

    Ako ga nanesete na kožu pre nego što stavite parfem, miris parfema će se duže zadržati.
    Vetar i hladnoća
    Štiti izložene delove kože od oštrog vremena i isušivanja.
    Lice
    Ako vazelin malo zagrejete, možete da ga koriste kao noćnu kremu, a lice će vam biti divno i meko.
    Sitni ožiljci

    Posle brijanja je dobar za smirivanje kože. Odličan je i kad vam od prehlade ispuca nos.
    Piling
    U vazelin umešajte malo morske soli i koristite ga za odstranjivanje mrtvih ćelija kože.
    Zaštita
    Ako ga namažete oko mesta gde vam počinje kosa na licu prilikom farbanja, zaštitićete kožu od štetnih hemikalija i tragova boje.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #16083
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Ne sumnjati u valjanost analize koja nas po poštovanju radničkih prava smješta iznad jedne Švajcarske?!

    Važi.
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #16084
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    E vidis, u mojoj firmi bi taj radnik/sluzbenik glatko izgubio posao. Nije njegovo da skace i gura se i otima sa nekim ko ga snima (a posebno kad je osoba koja ga snima njegov poslodavac, gradjanin koji placa porez). Njegovo je da zamoli da se ne snima pa onda pozove obezbjedjenje, i to sve ljubazno i kulturno.
    ovi ljudi na snimku nisu dosli kod sluzbenika da pitaju za dozvolu da li da snimaju ili ne pa da traze misljenje da li je bolje da ljudi vide ovo ili ono... on je koliko vidim obavljao sluzbenu duznost koju klijenti nisu postovali vec su provocirali svojevoljno i prekinuli ga u radu. na stranu sto je ocigledno stresan posao, pokusava udovoljiti klijentu, poslovni razgovor je u toku a neko eto sa strane ga omeo ocigledno iz dosade i nepostovanja radnog prostora, posla, i placenog vremena sluzbenika... Mogu ja napisati da je suludo da ovako puste espediciju klijenata u radni prostor gdje se nalazi jedna osoba... nerazumno totalno.. mogu ponoviti da bih za svog sluzbenika uradila sve sto sam vec navela, i to je to.. Vi vidite to drugacije i ok.. nikakve koristi ni od mog ni od vaseg vidjenja situacije..
    Zao mi covjeka kao radnika... ali ni to nije bitno jer u CG mentaliterski aktuelno nikad i ne pomisljaju na akciju koja izazove reakciju.. sude samo po reakciji. Imala bih sta reci o tome, ali nebitno jer nista ne mijenja.
    Hvala Lepo

  10. #16085
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,431
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ne sumnjati u valjanost analize koja nas po poštovanju radničkih prava smješta iznad jedne Švajcarske?!

    Važi.


    Ja u to potpuno vjerujem. Ada Švajcarci nemaju ni minimalnu zaradu, a ne što drugo.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #16086
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    ja mislim da oni i nisu culi za Cg nego su to napisali u stilu, nismo culi za nju znaci niko se ne buni, cim se niko ne buni tamo se radnicka prava postuju .
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #16087
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ne sumnjati u valjanost analize koja nas po poštovanju radničkih prava smješta iznad jedne Švajcarske?!

    Važi.
    Ovdje se radi o poštovanju onoga što bi iz ugla sindikata trebala biti univerzalna radnička prava, ne o stepenu poštovanja prava definisanih zakonima pojedinačne države. Naravno da većina tamnije obojenih zemalja poštuje i sprovodi sopstvene zakone o radu mnogo bolje nego što to čini Crna Gora, ali istovremeno su njihovi zakoni mnogo manje naklonjeni radnicima nego što je to slučaj kod nas.

    Većina zapadnih zemalja baš i ne štedi radnike, ne gledaju blagonaklono na sindikalno udruživanje, i daju mnogo veću slobodu poslodavcima i tržištu generalno.

    Po meni biti u vrhu ove liste i nije povod za oduševljenje.

  13. #16088
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ovdje se radi o poštovanju onoga što bi iz ugla sindikata trebala biti univerzalna radnička prava, ne o stepenu poštovanja prava definisanih zakonima pojedinačne države. Naravno da većina tamnije obojenih zemalja poštuje i sprovodi sopstvene zakone o radu mnogo bolje nego što to čini Crna Gora, ali istovremeno su njihovi zakoni mnogo manje naklonjeni radnicima nego što je to slučaj kod nas.
    Većina zapadnih zemalja baš i ne štedi radnike, ne gledaju blagonaklono na sindikalno udruživanje, i daju mnogo veću slobodu poslodavcima i tržištu generalno.
    Naravno da zapadni poslodavac ne štedi radnika, i od njega zahtijeva maksimum, no taj isti radnik bar zna šta su njegova prava i šta ga očekuje za kvaliteno obavljen posao i trud.

    Ako povučemo paralelu između poštovanja univerzalnog radničkog prava zaposlenog u crnogorskom trgovačkom lancu Voli i radnika istog profila u švajcarskom pandanu Coop, kojem zaposleniku je zakon naklonjeniji, ko uživa veća prava?
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #16089
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ko zna možda u prosjek ulaze i "državni" džabalebaroši a njihovih prava na svijet bijeli nema
    She is only here to annoy herself!

  15. #16090
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ovdje se radi o poštovanju onoga što bi iz ugla sindikata trebala biti univerzalna radnička prava, ne o stepenu poštovanja prava definisanih zakonima pojedinačne države. Naravno da većina tamnije obojenih zemalja poštuje i sprovodi sopstvene zakone o radu mnogo bolje nego što to čini Crna Gora, ali istovremeno su njihovi zakoni mnogo manje naklonjeni radnicima nego što je to slučaj kod nas.

    Većina zapadnih zemalja baš i ne štedi radnike, ne gledaju blagonaklono na sindikalno udruživanje, i daju mnogo veću slobodu poslodavcima i tržištu generalno.

    Po meni biti u vrhu ove liste i nije povod za oduševljenje.
    Ne mogu govoriti o svim drzavama iz prve grupe, ali sam prilico dobro upoznat sa radnickim pravima u Belgiji i Finskoj, koje su u toj grupi. I moram ti reci da je ovo sto si napisao potpuna dezinformacija i netacno od A do S. Njihovi radni zakoni i mnogo bolje stite prava radnika od nasih, i mnogo bolje se postuju. Mozemo uci i u detalje ako treba, ali mislim da je nepotrebno.

  16. #16091
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Vešović: Ne znamo biografije ljudi koji su se okupili u zgradi stare vlade



    Dodao je da je to kongresna sala koju koriste sve partije i brojne organizacije, a ne štab DPS-a.
    "U noći nakon izbora prilikom saopštavanja konačnih rezultata tradicionalno se okupi veliki broj građana, kojima ne znamo niti partijsku pripadnost niti biografiju, kao ni to da li su došli samoinicijativno ili ih je neko poslao",kazao je Vešović.

    Peru se ruke
    deuscroix

  17. #16092
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  18. #16093
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    kolko kose tolko i pameti
    She is only here to annoy herself!

  19. #16094
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Brine ga moguća utaja poreza.


    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ne mogu govoriti o svim drzavama iz prve grupe, ali sam prilico dobro upoznat sa radnickim pravima u Belgiji i Finskoj, koje su u toj grupi. I moram ti reci da je ovo sto si napisao potpuna dezinformacija i netacno od A do S.
    Biće da je mislio na SAD i sl. države čiji čelnici drže sliku Nixona i Friedmana izviše fotelje.

  20. #16095
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

  21. #16096
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Vešović: Ne znamo biografije ljudi koji su se okupili u zgradi stare vlade



    Dodao je da je to kongresna sala koju koriste sve partije i brojne organizacije, a ne štab DPS-a.
    "U noći nakon izbora prilikom saopštavanja konačnih rezultata tradicionalno se okupi veliki broj građana, kojima ne znamo niti partijsku pripadnost niti biografiju, kao ni to da li su došli samoinicijativno ili ih je neko poslao",kazao je Vešović.

    Peru se ruke

    Brano se predao jer je cuo da ga trazi jos nekoliko komsija sa Konika. A ovaj Gasi sto sjedi pored njega se napunio milionima eura namijenjenih romskoj populaciji. Pravo ogledalo vlasti...
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  22. #16097
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Savez sindikata ili Unija slobodnih sindikata?
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  23. #16098
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

  24. #16099
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    koja gomila budalaština
    She is only here to annoy herself!

  25. #16100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    znaju li se imena ovih mrčnih đevojka te slećeše u Moraču ?
    Sell the Vatican, Feed the World!

Page 644 of 666 FirstFirst ... 144544594634640641642643644645646647648654 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. filmski isjechci iz novina
    By paralelopipak in forum Film
    Replies: 21
    Last Post: 21-11-11, 10:20
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  3. novina Republika pobijedi na berzi
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-08, 09:52
  4. najbolja i najgora novina
    By joao in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-04, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •