Page 552 of 666 FirstFirst ... 52452502542548549550551552553554555556562602652 ... LastLast
Results 13,776 to 13,800 of 16635

Thread: Iz raznih novina II

  1. #13776
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesam te razumio. Wireless Montenegro, koliko sam shvatio, nema veze sa Mtel-om i njihovom infrastrukturom. Predvidjen je za drzavne sluzbe, ali ce, izgleda, vremenom postati dostupan i fizickim licima, odnosno gradjanima, u punom kapacitetu, s tim sto onda nece biti besplatan. Opcije koriscenja interneta za gradjane su, koliko vidim, za sad ogranicene na osnovne servise, kao i brzina. Zasto je to tako, mozda je trenutno opravdano troskovima i kapacitetima infrastrukture, ali logicno je da tako ostane i ubuduce - ako bismo u cijeloj drzavi imali besplatan internet, sa pristojnim brzinama, bez limita u koriscenju servisa, onda bi to znacilo smrt za telekomunikacione kompanije, a samim tim i ogromne probleme za ekonomiju i drzavnu kasu.

  2. #13777
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

  3. #13778
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    burazer mu je bio u zatvoru mora ga pomenut da ne bi bio opet poslat tamo
    She is only here to annoy herself!

  4. #13779
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    - Zaboravlja se da je Crna Gora ravnopravna kuća za sve njene žitelje, i da se na takvoj multikulturalnosti i širokogrudosti malo ko u regionu može pohvaliti.
    - Ali dok se ne proda što se prodat "može", rogobatnih članaka biće sve više i više...
    - Poslije "vojne imovine", što sljedeće može biti - bez crkvena imovina?!

    - Eh, kad bi sve bilo tako jednostavno.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #13780
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    this time next year...

  6. #13781
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    MALO MU 1.520 MJESEČNO

    Bivši šef „Dakića” traži od firme još 30.000

    Dosadašnji predsjednik uprave propalog giganta metaloprerade smatra da je trebalo da ima platu od četiri, a ne dvije i po prosječne zarade


    Uvecaj!
    Vujanoviću malo što je primao 1.520 eura mjesečno (Foto: Boris Pejović)



    Bivši predsjednik borda direktora “Radoja Dakića” Zoran Vujanović, tužio je tu kompaniju Osnovnom sudu u Podgorici i traži nadoknadu materijalne štete, na ime neisplaćenog dijela zarada u ukupnom iznosu koji je procijenjen na oko 30 hiljada eura.
    Predsjednik Koordinacionog odbora povjerilaca i Udruženja manjinskih akcionara “Radoja Dakića” Milan Vukčević rekao je da su povjerioci i mali akcionari ogorčeni postupkom bivšeg predsjednika uprave jer je, kako tvrdi, Vujanoviću iz preduzeća po osnovu zarada, do sada, isplaćeno “više od 70 hiljada eura”.






    Ovaj bivši gigant se više od 20 godina ne bavi svojom osnovnom djelatnošću, proizvodnjom građevinskih mašina. Prema podacima Centralne banke, njegov račun je u blokadi 4.708 dana ili 12 godina i 10 mjeseci sa iznosom blokade od šest i po miliona eura. Prema podacima Poreske uprave, ova kompanije duguje državi 9,4 miliona eura. “Dakić” svojim radnicima na ime davno neisplaćenih zarada sa kamatama duguje 47 miliona eura, zbog čega mu je izuzet dio zemljišta kojeg sud i povjerioci pokušavaju da prodaju već pet godina. Kompanija već godinama, sa svega nekoliko zaposlenih, životari izdajući prazne hale u zakup, iako joj je račun u blokadi. U preduzeću se ne radi ništa, već samo otima i troši nezarađeno. Primaju platu od zakupa poslovnih prostora “Radoja Dakića”, rasprodaje i arčenja imovine, a na štetu akcijskog kapitala, naglasio je Vukčević
    Vujanović je bio predsjednik uprave od
    1. januara 2011. do 16. septembra 2013. godine.

    On je mjesečno primao oko 1.520 eura ili dvije i po prosječne zarade zaposlenih u “Dakiću”. Tužbom tvrdi da ga je shodno odluci Skupštine akcionara od 20. maja 2009. za profesionalno obavljanje funkcije predsjednika borda sljedovala mjesečna naknada od četiri prosječne zarade u tom društvu.
    Prema Vukčevićević riječima, prosječna plata u preduzeću u vrijeme kad je Vujanović obavljao funkciju iznosila je oko 608 eura.

    Mali akcionari i povjerioci “Radoja Dakića” saznali su koliko primanje uživa bivši šef uprave tek nakon što je njegova mjesečna zarada objavljena u imovinskom kartonu njegove supruge Njegosave Vujanović, bivšeg poslanika DPS-a.

    “Član 3 Ugovora o radu je u suprotnosti sa Statutom društva, Zakonom o privrednim društima, Odluci Skupštine akcionara društva, po pitanju visine naknade. Zbog ovakve nestatutarne i nezakonite odredbe iz Ugovora o radu, tužilac je pretpio materijalnu štetu koja se ogleda u razlici između isplaćivane zarade i zarade koja je trebalo da se isplaćuje po odluci akcionara društva”, napominje se u tužbi Vujanovića Osnovnom sudu, koju je potpisao njegov advokat Marjan Marković.
    Vukčević primjećuje da je Ugovor o radu sa Vujanovićem 27. decembra 2010. godine potpisao izvršni direktor Mihailo Tomović i tvrdi da je taj ugovor ništav “iako po zakonu odbor direktora sklapa ugovor sa izvršnim direktorom, a ne obratno”.
    “Ugovor je potpisao kao zaposleni 'Radoja Dakića' iako nije dolazio na posao, a redovno je primao platu, regres i sve ostalo. Smatramo da se u preduzeću ne radi ništa, već samo otima i troši nezarađeno. Primaju platu od zakupa poslovnih prostora, rasprodaje i arčenja naše imovine, a na štetu akcijskog kapitala”, zaključio je Vukčević.


    Prije tužbe tražio da još godinu prima platu

    Prije nego što je tužio “Radoje Dakić”, bivši šef uprave je tražio od izvršnog direktora, a potom i od borda da mu, kao svim ostalim državnim i javnim funkcionerima, u periodu od godinu nakon prestanka obavljanja funkcije bude isplaćivana mjesečna zarada u istom iznosu.

    Tom zahtjevu uprava i menadžment nijesu udovoljili jer za to, kako se tvrdi u zapisniku sa sjednice borda, nije postojao zakonski osnov. U svom zahtjevu Vujanović je tvrdio da javni funkcioneri koji profesionalno obavljaju tu funkciju u privrednim društvima u kojima država ili opština imaju najmanje 25 odsto kapitala, po zakonu imaju ista prava i obaveze kao i svi drugi državni i javni funkcioneri. Vlada i državni fondovi imaju oko 65 odsto vlasništva u “Dakiću”.




    Ma ovo je smijurija...
    Sta su od drzave radili, dobro ste vi gdje ste..

    Hvala Lepo

  7. #13782
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Auu kako dobro izgleda ovaj Muzej...baš na ponos Cetinju. Ja ga doduše nisam vidio, ali čak i ako je malo ružniji u prirodi nego na slici-opet je lijep!

    http://www.portalanalitika.me/kultur...-svoj-kvalitet

    Postoji mogućnost da je u prirodi i ljepši, a onda bio bio PRAVI UKRAS CETINJA, koji će po prirodi stvrari privlačiti umjetnike i omogućiti da se na Cetinju vazda zbiva nešto lijepo, pogotovo u likovnoj umjetnosti, u kojoj taj grad zaista ima i tradiciju, i ljude koji su iz spoja onoga krša i neba izvukli PRAVU UMJETNOST, KOJA JE NA
    PONOS MNE. Treba li ić dalja od Dimitrija Popovića, Dada Djurića i Petra Lubarda...a čuo sam da ima MNOGO MLADIH, EKSTRATALENTOVANIH SLIKARA I UMJETNIKA
    KOJE JE TA DUHOVNA PRIJESTONICA FORMIRALA.
    Neka ta divna mladost dovede po jednog prijatelja iz zemalja okruženja da napravi izložbu, a valjda će se nać i neki od stranih "genijalaca" kojima će imponovati da izlažu
    u ONAKVOJ ZGRADI, u prijestonici jedne predivne zemlje-I EVO NAMA ZA PAR GODINA SVJETSKE PROMOCIJE CETINJA KAO GRADA SVJETLOSTI I UMJETNOSTI!

    U to ime

    Pozdrav,

    PS
    Jesam li previše optimističan i previše zaljubljen u ovu našu ljepoticu od zemlje za jade?
    Last edited by Old Bone; 21-12-13 at 17:16.

  8. #13783
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default



    7 sestara - epizoda 1
    Last edited by Escobar_BP; 22-12-13 at 10:10.

  9. #13784
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/svijet/najnovi...-clanak-167709
    Bas kao sto sam rekao, ajte polako kuci na caj. Uostalom, i kad ih je bilo najvise, bilo ih je taman toliko promila od ukupnog stanovnistva koliko ih ima alkohola u krvi neki moj prosjecni sugradjanin.

    Nego, kakva je buducnost ovog naseg Sikija? http://www.vijesti.me/svijet/tajland...-clanak-167720
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  10. #13785
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovi mi lice na one sto su za Vanjinom suknjom isli po Podgorici prvih 5-6 dana , i onda ih nidje .....ni Vanje nj njenih pratilaca...valjda obaveze, ko ce ga znat'
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  11. #13786
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    http://www.portalanalitika.me/drustv...rtija-i-vlasti
    Demokrtaska partija socijalista (DPS) održala je u subotu sjednicu Savjeta za praćenje realizacije izbornog programa, na temu identiteta države, sa koje je poručeno da Crnoj Gori treba pravoslavna crkva kao duhovni stožer vjerujućeg većinskog stanovništva koja ne dijeli, nego sabira i da bi takva crkva sa sjedištem u Crnoj Gori dodatno afirmisala identitet moderne države.

    + komenatar

    Janikije, ima vas 28% i ovom drzavom necete upravljati.

  12. #13787
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Auu kako dobro izgleda ovaj Muzej...baš na ponos Cetinju. Ja ga doduše nisam vidio, ali čak i ako je malo ružniji u prirodi nego na slici-opet je lijep!

    http://www.portalanalitika.me/kultur...-svoj-kvalitet

    Postoji mogućnost da je u prirodi i ljepši, a onda bio bio PRAVI UKRAS CETINJA, koji će po prirodi stvrari privlačiti umjetnike i omogućiti da se na Cetinju vazda zbiva nešto lijepo, pogotovo u likovnoj umjetnosti, u kojoj taj grad zaista ima i tradiciju, i ljude koji su iz spoja onoga krša i neba izvukli PRAVU UMJETNOST, KOJA JE NA
    PONOS MNE. Treba li ić dalja od Dimitrija Popovića, Dada Djurića i Petra Lubarda...a čuo sam da ima MNOGO MLADIH, EKSTRATALENTOVANIH SLIKARA I UMJETNIKA
    KOJE JE TA DUHOVNA PRIJESTONICA FORMIRALA.
    Neka ta divna mladost dovede po jednog prijatelja iz zemalja okruženja da napravi izložbu, a valjda će se nać i neki od stranih "genijalaca" kojima će imponovati da izlažu
    u ONAKVOJ ZGRADI, u prijestonici jedne predivne zemlje-I EVO NAMA ZA PAR GODINA SVJETSKE PROMOCIJE CETINJA KAO GRADA SVJETLOSTI I UMJETNOSTI!

    U to ime

    Pozdrav,

    PS
    Jesam li previše optimističan i previše zaljubljen u ovu našu ljepoticu od zemlje za jade?
    :applause::hardrock::yipiiii: SUPER!!! Ni ja ga jos nisan vidio ali siguran san da je SUPER!

  13. #13788
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    :applause::hardrock::yipiiii: SUPER!!! Ni ja ga jos nisan vidio ali siguran san da je SUPER!
    Ma ni ja, a ni ostali, ali SUPER!!! odusevljeni smo!!!(bez 3 uzvika nista!!!) Nema Crnogorca koji ne lije suze radosnie od ljubavi prema ovoj ljepoti - na nevidjeno - naj u svijet!!! Ko tako ne napise na nevidjeno na pdf Politika - taj je zlonamEran, zao, izdajnik CG i ....#$%@&!!!

    Hvala Lepo

  14. #13789
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Eh da mi je malo divljaci sada
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #13790
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Nisam gledao, naravno, rtcg, pa bih ovom prilikom da im cestitam zlatnu medalju na svjetskom prvenstvu u rukometu.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  16. #13791
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ma ni ja, a ni ostali, ali SUPER!!! odusevljeni smo!!!(bez 3 uzvika nista!!!) Nema Crnogorca koji ne lije suze radosnie od ljubavi prema ovoj ljepoti - na nevidjeno - naj u svijet!!! Ko tako ne napise na nevidjeno na pdf Politika - taj je zlonamEran, zao, izdajnik CG i ....#$%@&!!!

    Hvala Lepo
    imaginacija je čudo, ko nam je kriv kad ne umijemo
    She is only here to annoy herself!

  17. #13792
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ma ni ja, a ni ostali, ali SUPER!!! odusevljeni smo!!!(bez 3 uzvika nista!!!) Nema Crnogorca koji ne lije suze radosnie od ljubavi prema ovoj ljepoti - na nevidjeno - naj u svijet!!! Ko tako ne napise na nevidjeno na pdf Politika - taj je zlonamEran, zao, izdajnik CG i ....#$%@&!!!

    Hvala Lepo
    Majo, ne znan kad si zadnji put isla u posjet na CT, ali stvarno za nas ona staklenica je progress ... kao i renovirana autobuska, i nova oprema u "Danili Prvon", i preuredjene ulice i td. Nakon toliko godina ignoriranja ...
    Last edited by A+A; 22-12-13 at 18:32.

  18. #13793
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Majo, ne znan kad si zadnji put isla u posjet na CT, ali stvarno je za nas ona staklenica progres, kao i renovirana autobuska, kao i nova oprema u "Danili Prvon". Nakon toliko godina ignoriranja ...
    Nisam bila od glasanja, pa cu malo usporiti s dolascima tamo, jer sam "cupala" ex liberale dokazane na rijec Crnogorcine da svako malo (kad sam u CG) da idemo na rucak, vecere.. Posle ukapirah da im tamo nije valjda mjesto, pa da ne vucem na silu...
    A milo mi je, ne mozete vjerovati koliko.. Zato i rekoh nema Crnogorca koji tu nevidjenu ljepotu nece nazvati pravim imenom - na svijet je nema!!!
    Evo ovom prilikom da se zahvalimo i g. Milovanu Jankovicu koji je x puta govorio u tom pravcu...
    Vazda prvi i najpatriotskiji ovdje i okle grije pa zaladjuje.
    Hvala Lepo

  19. #13794
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Udar države na nezavisne medije:

    http://www.radiojadran.com/index.php...redajnici.html
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #13795
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    - Možda je školska definicija slobode govora ovim narušena... možda nije fer i pošteno, ali je po zakonu.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  21. #13796
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nevjerovatno dobra ideja... Prosto čovjeka porazi činjenica da se ovog naši nijesu sjetili još 2009. ili 2010...Ili jesu, no nekim lobijima kvalitetniji nadzor granice nije odgovarao.. No, ideja ili preciznije potreba za ovakvim rješenjem je podjednako aktuelna i danas...
    Zajedničke patrole ne samo da će podići stepen uzajamne bezbjednosti građana obije države, već značajno relaksirati (uvijek prisutnu) famu i nepovjerenje i građana koji žive u ovom graničnom području i samih policijskih službenika dvije države.

    --------------------------------------------------------------------------------------

    Blic: 23. 12. 2013.
    Kuči predlaže zajedničku kontrolu granice Kosova i Crne Gore
    izvor:Beta

    Potpredsednik Vlade Kosova Hajredin Kuči ocijenio je danas da Crna Gora i Kosovo treba da zajedno kontrolišu međusobnu granicu kako bi suzbile šverc.



    Komentarišući navode medija o tome da između Kosova i Crne Gore postoji bar sedam ilegalnih planinskih staza za šverc droge i druge robe, Kuči je podgoričkoj Televiziji "Atlas" kazao da bi bilo "najbolje" da postoji jedna, zajednička kontrola, kao na granici Crne Gore i Albanije.

    - Imamo dobru kontrolu granice s vašom zemljom (Crnom Gorom). Na našoj strani je policija, ponekad su tu Kfor i Euleks. Isto je sa crnogorske strane. Ali, mislim da bi najbolje bilo kada bismo s Crnom Gorom imali jednu kontrolu, kao što je vaš slučaj s Albanijom, na Murićanima - ocijenio je Kuči.

    Potpredsednik kosovske vlade je rekao da očekuje da Podgorica i Priština potpišu sporazum o uzajamnom izručivanju svojih državljana radi efikasnije borbe protiv kriminala.
    Kuči očekuje i da će Kosovo i Crna Gora u prvoj polovini iduće godine razmijeniti ambasadore.
    Crna Gora je u Prištini za sada predstavljena otpravnikom poslova, a podizanje odnosa na najviši, ambasadorski nivo, uslovljava ustavnim priznanjem crnogorske manjine na Kosovu.
    Last edited by El Re; 23-12-13 at 11:08.

  22. #13797
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    VEĆINA BEZBJEDNOSNO INTERESANTNIH LICA U CRNOJ GORI IMA ENORMNU IMOVINU ČIJE PORIJEKLO NIKO NE PROVJERAVA

    Napunili „bijelu knjigu”, ali i katastar Saša Boreta je vlasnik 3.658 kvadrata stambenih objekata u Budvi, kao i još 378 kvadrata u tom gradu
    Ako je vjerovati Upravi za nekretnine, Safet Kalić posjeduje 45.471 metra kvadratnog zemlje u Rožajama, kao i 1.623 kvadrata stambenih objekata u tom gradu

    Najbogatiji pojedinac iz „bijele knjige“ organizovanog kriminala Crne Gore i stanovnik zatvora u Spužu jeste Saša Boreta, koji je osuđen za učešće u ubistvu policijskog funkcionera Slavoljuba Šćekića. Prema evidenciji katastra, Boreta je ujedno i najbogatija osoba koju je Uprava policije evidentirala kao bezbjednosno interesantno lice. Prema zvaničnim podacima katastra, Boreta je vlasnik 3.658 kvadrata stambenih objekata u Budvi i još 378 metara kvadratnih u tom gradu. Drugi na listi najbogatijih, po kvadraturi koju posjeduje, je Safet Kalić koji je u bjekstvu, a potražuje se zbog pranja novca zarađenog od prodaje droge. Ako je vjerovati Upravi za nekretnine, Kalić je vlasnik 45.471 metar kvadratni zemlje u Rožajama, kao i 1.623 kvadrata stambenih objekata u tom gradu. Odbjegli Rožajac ima stanove u Podgorici i na Svetom Stefanu.
    Prema podacima u katastru Saša Boreta je imovinu stekao kupovinom, naslijedio ju je ili mu je poklonjena. Boreta je naslijedio 2.466 kvadrata stambenih objekata, a kao tip prava navedeno je sukorišćenje. On je 630 kvadrata kupio, na poklon je dobio 756 metara kvadratnih, dok za 185 kvadrata nije poznato na koji način ih je stekao. Imovina koju posjeduje Boreta nalazi se u naseljima Podkošljun i Pod Rijekom.
    U evidenciji katastra, naznačeno je da je Safet Kalić vlasnik četvorosobnog stana u Podgorici od 192 kvadrata, dok na Svetom Stefanu ima stan od 92 kvadrata. U katastru je navedeno da je oba stana kupio. U Rožajama je na poklon dobio 1.343 kvadrata livade prve klase, a kupio je 63 kvadrata neplodnog zemljišta, kao i 217 metara kvadratnih poslovnih prostora. U mjestu Luke, u opštini Rožaje, posjeduje 45.471 kvadrat livade.
    U Pljevljima veliku imovinu ima Duško Šarić, koji se nalazi u bjelopoljskom zatvoru. On je vlasnik 837 kvadrata porodične stambene kuće, njive, dvorišta i poslovne zgrade u privredi. Imovinu u ulici T. Pejatovića stekao je kupovinom i vlasnik je jedan kroz jedan. Mlađi od braće Šarića ima i 492 kvadrata poslovnih i stambenih prostora u centru Pljevalja. Dva objekta od po 98 kvadrata je kupio dok je preostalih 296 kvadrata izgradio. U evidenciji nije navedeno da Šarić posjeduje imovinu u još nekom gradu u Crnoj Gori.
    Pozamašnu imovinu, uglavnom naslijeđenu, ima i Vuksan Cemović, koji je dovođen u vezu sa beranskim klanom, a osuđen je na zatvorsku kaznu zbog šverca droge. On u Beranama posjeduje 48.321 kvadrat zemljišta, od čega je 200 kvadrata porodična kuća sa pomoćnom zgradom. Svu imovinu, osim 112 kvadrata pomoćne zgrade, za koju se ne zna kako je stečena, Cemović je naslijedio. U mjestu Buče, u Beranama, Cemović ima 144 kvadrata stambenog prostora, koje je naslijedio. Vlasnik je i livada i pašnjaka u Lubnici, a ta imovina se prostire na 18.500 metara kvadratnih.
    Jedan od vođa barskog klana, kako ga je policija označavala, Veselin Bujić posjeduje 733 kvadrata u mjestima Kunje i Mišići, a to je stekao kupovinom i razmjenom. Bujić ima i 225 kvadrata stambenog prostora u mjestu Kunje i Starom Baru, od čega je većinu stekao građenjem.
    Kotoranin Jovan Vukotić, koga je policija dovodila u vezu sa kriminalnim klanovima u tom gradu, posjeduje stan od 41 kvadrat, koji je dobio na poklon.
    D.ŽIVKOVIĆ

    Vulević i Bigović bez imovine
    Prema evidenciji katastra, Vuk Vulević nema imovinu u Crnoj Gori, dok se na njegovog oca Radoslava vodi stan u Podgorici od 80 kvadrata, kao i 446 kvadrata objekata u Beranama. Imovinu u Crnoj Gori, ako je vjerovati katastru, nemaju ni Ljubo Bigović, kao ni brat i žena Safeta Kalića, Mersudin i Amina.

    Muša živi kod žene
    Interesantno je da se u podacima katastra navodi da Armin Muša Osmanagić nema imovinu u Crnoj Gori. Njegova supruga Ljiljana Osmanagić Bigović vlasnik je 934 kvadrata livade u Baru, kao i 202 kvadrata stambenih i poslovnih prostora u tom gradu.


    Odlikasi sine?

  23. #13798
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "111 vina iz crnogorskih porodičnih vinarija" Svetozara Savića

    Savić je u novoj knjizi predstavio izbor porodičnih vinarija i njihovih proizvoda; pročitajte i koje su to crnogorske vinske laži, kao "Mi ne prskamo vinograd – najviše radi đece"


    http://www.vijesti.me/vijesti/111-vi...-clanak-167845

  24. #13799
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    sa novim zakonom, osiguranje na neodređeno posle 2 godine rada kod istog poslodavca, neko se dosjetio da pozatvara sve agencije i otvori jednu od kojeg će uzimati jedno fino parče kolača.


    http://www.cdm.me/ekonomija/zatvoren...-zaposljavanje

    i evo sad ispada da radnik ima mogućnost da nikad ne dođe do ugovora na neodređeno jer će agencije da ga seljakaju od firme do firme.


    hvala lepo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #13800
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pošto je ovo za mene materija koja mi je sasvim strana, sjetim se mog Milovana i ODUŠEVIM SE kad vidim da ćemo i mi od djubreta proizvoditi struju..(valjda se o tome radi)

    http://www.rtcg.me/vijesti/turizam-i...g-biogasa.html


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

Page 552 of 666 FirstFirst ... 52452502542548549550551552553554555556562602652 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. filmski isjechci iz novina
    By paralelopipak in forum Film
    Replies: 21
    Last Post: 21-11-11, 10:20
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  3. novina Republika pobijedi na berzi
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-08, 09:52
  4. najbolja i najgora novina
    By joao in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-04, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •