Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: Partije kao preduzeca

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Question Partije kao preduzeca

    Nesto gledam politicku scenu CG i vidim da je osnivanje partija i ucestvovanje naizborima, referendumima, kapanjama i cudima jako profitabina stvar?
    Ima li iko od Vas kakvu predstavu o tome koliko oksta jedna politicar?
    Jedna partija? Jedan miting? Reklamni spot? Organizacija?
    Last edited by hercules; 01-11-06 at 22:17.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Sto, niko ne ramislja o ovome?:-)
    Ajde ajde mozete bolje, samo za JefeJendum oba bloka su dobili nesto preko meLLeon eura.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Crna Gora za rad partija sto preko drzavnog, sto preko lokalnih budzeta izdvaja godisnje preko 7 milona eura. Nikad nijedna partija za razliku od preduzeca nije prikazala neki zavrsni racun ili kako su te pare utrosene ili koliko je doslo izvan budzeta.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nesto gledam politicku scenu CG i vidim da je osnivanje partija i ucestvovanje naizborima, referendumima, kapanjama i cudima jako profitabina stvar?
    Dogovorimo se fino, ja otvorim firmu a ti osnujes politicku partiju. Fino izmastis narod kako ces biti na vlasti za njihovo dobro i kad dobijes mandat pocnes mojoj firmi da namjestas poslove, koje cu ja da radim 3 puta skuplje nego sto bi to radila neka strana firma. Posle dodjes kod mene i podijelimo profit. :-)
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Crna Gora za rad partija sto preko drzavnog, sto preko lokalnih budzeta izdvaja godisnje preko 7 milona eura. Nikad nijedna partija za razliku od preduzeca nije prikazala neki zavrsni racun ili kako su te pare utrosene ili koliko je doslo izvan budzeta.
    Ima i za to lijeka. Dao bih im za 'rad' i sledeci put ali bi im rekao 'Ako ne donesete zavrsni racun dje se moze vidjeti dje je svaki cenat utrosen od ovih para, sledeci put cete dobiti 0 eura i po 5 macola u vugla'.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Dogovorimo se fino, ja otvorim firmu a ti osnujes politicku partiju. Fino izmastis narod kako ces biti na vlasti za njihovo dobro i kad dobijes mandat pocnes mojoj firmi da namjestas poslove, koje cu ja da radim 3 puta skuplje nego sto bi to radila neka strana firma. Posle dodjes kod mene i podijelimo profit. :-)
    Hehehe, mogli bi kao premijer i brat mu. On kukavac ne moga brata da zaposli, evo ga jos na biro ali kupi banku to nije problem
    Hari mogu ti rec da si me jako uveselio om infomracijom. Cus 7 meLLeona :shock:
    To je najmanje 1km auto-puta...
    Last edited by hercules; 04-11-06 at 22:44.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sedam -osam miliona EURA iz budzeta,
    koliki su prihodi od IZDAVANJA POD KIRIJU VLADI CRNE GORE, DVA MRTVACHKA KOVCHEGA od STRANE DPSa i druge NEPOKRETNE IMOVINE naslijedjene od KOMUNISTICHJKE PARTIJE CGe, prihodi od sponzora i procenti od POTPISANIH UGOVORA ZA KUPOVINU STRUJE i PRODAJA VOJNE I DRUSHTVENE IMOVINE.

    Donacije JAVNIH PREDUZECA, ZELEZNICE, EPCGe, POSHTE, BUDVANSKE RIVIJERE, PLANTAZA, LUKE BAR, MORSKOG ZLA itd,
    po mojoj skromnoj procjeni,
    POLITICHKE PARTIJE POTROSHE GODISHNJE 10 KM, AUTOPUTA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    I sad je samo DPS kriv i lopov?
    Daj molim te, Kostunica je bio jako izdasan Pokretu za ocuvanje zajednice.
    A nije ni PZP zlatan.
    Od NVO do politicke partije je trnovit put, koji je zalivan finim donacijama iz inostranstva.
    Nego politika je takva, vodi se uvijek iz interesa, ali kod nas uvijek iz licnih interesa, nikad interesa gradjana.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    GRIJESHISH DUSHU,
    shto se tiche PZP,
    sve je to GOLOGUZO,
    ove shto se CRNOQURCHE I VELJESRBE OD 97,
    oni su potroshili VISHE AUTOPUTEVA UZDUZ I POPRIJEKO CRNE GORE,
    takvih LOPUZA MAJKA NIJE RADJALA,
    KAKO SU KRALI DOK SU MUTILI VODU,
    SAMO ZA AVIONE 50 miliona.

    Ili Mile Dragic plus SATELIT 550 miliona, SVETAC & Co.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Grijesim dusu?:-)
    Svi su oni isti. Tu su zbog licnih interesa i nicega vise.
    Ali aj, neka godine budu u pravu.
    Znam odlicno koliko su pokrali. Nije to nevidljivo.
    A da potpise 20000 ljudi peticiju da se donese zakon o finansiranju partija i kontroli budzeta istih sto mislis kako bi prosao taj prijedlog?
    Cini mi se da je po sadasnjem zakonu, a nijesam siguran, ako ostvaris promet veci od meLLeon eura, posjeta revizora neizbjezna.
    Sto mislis kako bi ga docekali?
    Ako bi ga uopste i pustili da konaci tamo, umjesto da mu pounde casu rakije, ponudili bi mu da zavrsi kupatilo, dobije dozvolu za vikendicu i slicno. Problem je sto su svi takvi.
    Ne dolaze na sjednice, nema kvoruma nekad, ali svi primaju platu.
    I kao posvadjaju se pred kamerama, pa kad se ugase sviejtla, u hol skupstine se sprdaju jedan drugome, a kako ti ga rekoh, kako ti zavukoh .... i onda sidju stepenicama dolje da riljaju i locu svi skupa.
    Ti isti sto zamalo oci ne povadise jedni drugima.

    :burp: :burp: :burp: :burp: :burp: :burp:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad se NAPUNE,
    mozda povedu rachuna o GRADJANIMA CGe,

    koji je qurac mene,
    shto ne uzivam za moje pare nedje na egzotichna ostrva,
    NEGO IH DIJELIM MUDONJAMA,
    DA POPU RECHU POP A BOBU BOB.

    hERKULES,
    NIJESU SVI LJUDI ISTI,
    IMA IH KOJE JE BOG KAZNIO, KOJE JE OTAC PRAVIO NA PRAZNI STOMAK, GLADNIJEM QURCEM,
    TAKVI SE NIKAD NE MOGU NAJES,
    DJAVO IM GA CRNI IZIO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da su oni bar sposobni da vode i ta politichka 'preduzeca' pa ajd... no kao i obichno samo paraziti i nesposobnjakovici. Da valjaju ista kao eksperti, vodili bi svoje ili javne CO sa dobicima. Ovako, samo da sebi uberu koju profitersku makljazu, i nesto penzijskog da im uplate. Sve je to kratkog i mediokritetskog daha.
    Niko od onih koji znaju sta je sta, ne moze sebi dozvoliti da im neki skorojevic bez 2 dana iskustva iz oblasti koju pokriva po politichkoj liniji, soli pamet sta treba, sta moze, i kako treba da se nesto uradi, narochito strani investitori ne vodaju za sobom profesore za objashnjavanje i drzanje chasova iz struke. Raschistice se ta preduzetnichka politicka folirancija prije nego sto su mislili.
    p.s.Mileta nemoj mi se nervirat'.:* Ti chim se iznervirash povecash slova, pa podebljash pa ....svasta nesto.
    c'oka:*

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Kad se NAPUNE,
    mozda povedu rachuna o GRADJANIMA CGe,

    koji je qurac mene,
    shto ne uzivam za moje pare nedje na egzotichna ostrva,
    NEGO IH DIJELIM MUDONJAMA,
    DA POPU RECHU POP A BOBU BOB.

    hERKULES,
    NIJESU SVI LJUDI ISTI,
    IMA IH KOJE JE BOG KAZNIO, KOJE JE OTAC PRAVIO NA PRAZNI STOMAK, GLADNIJEM QURCEM,
    TAKVI SE NIKAD NE MOGU NAJES,
    DJAVO IM GA CRNI IZIO.
    Znam znam iz dzempera i vuenih carapa uskocise u odijela.
    Napredak, korak od 7 milja.
    CG je jedina drzava u Evropi koja nema maximum u zakonu koliko se moze dati partijama pa tako opstina Mojkovac izdvaja 4% svog budzeta za te stvari.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Dogovorimo se fino, ja otvorim firmu a ti osnujes politicku partiju. Fino izmastis narod kako ces biti na vlasti za njihovo dobro i kad dobijes mandat pocnes mojoj firmi da namjestas poslove, koje cu ja da radim 3 puta skuplje nego sto bi to radila neka strana firma. Posle dodjes kod mene i podijelimo profit. :-)
    Isto kao sto se radi na zapadu.Mogu vam navesti jedan primjer a to je Hulliburton(opljackali drzavu za milijarde zelenbeca nelegalnim ugovorima i posle sve to prikrili od ovog americkog naroda koji mukotrpno radi za koru ljeba i zamglili ih nekim drugim stvarima preko jevrejsih medija)ciji CEO kompanije je bio potpresjednik USA Dickle Chasni i s takvom pozicijom u vladi Amerike velikih poteskoca prilikom potpisivanja ugovora gotovo da ih nemas.Ali hebi ga Jevreji su ti koji stoje u pozadinu i kao lesinari(a ti igras samo piona s tim da oni vucu potez) kupe sve sto mogu da bi se odrzali i tako nastavili da vladaju svijetom.
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  15. #15
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRECHIMIR View Post
    Isto kao sto se radi na zapadu.Mogu vam navesti jedan primjer a to je Hulliburton(opljackali drzavu za milijarde zelenbeca nelegalnim ugovorima i posle sve to prikrili od ovog americkog naroda koji mukotrpno radi za koru ljeba i zamglili ih nekim drugim stvarima preko jevrejsih medija)ciji CEO kompanije je bio potpresjednik USA Dickle Chasni i s takvom pozicijom u vladi Amerike velikih poteskoca prilikom potpisivanja ugovora gotovo da ih nemas.Ali hebi ga Jevreji su ti koji stoje u pozadinu i kao lesinari(a ti igras samo piona s tim da oni vucu potez) kupe sve sto mogu da bi se odrzali i tako nastavili da vladaju svijetom.
    Da ista postoji DiKi bi bio u zatvoru sad, a ovako rekla- kazala i sto broj kongresmena tj. donjeg doma ala nash MedoliNJO lupetaju ...to je druga stvar. Sto se tiche Jesha, ko vodi a ko vodu nosi ... chini mi se da je i Hica imao nekih slichnih'primjedbi' u svoje vrijeme...

  16. #16
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Crna Gora za rad partija sto preko drzavnog, sto preko lokalnih budzeta izdvaja godisnje preko 7 milona eura. Nikad nijedna partija za razliku od preduzeca nije prikazala neki zavrsni racun ili kako su te pare utrosene ili koliko je doslo izvan budzeta.
    Koliko je izdvojeno van budzeta nikad se nece znati, recimo koliko su dala razna javna preduzeca na ime pomoci, koliko su dala na kupovinu glasova, placanju ''operacija'' najbogatijim gradjanima i sl.Ali vjerujem da je priblizno ovoj cifri koja se zna.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Otrovna, sve je to po nasem Zakonu legalno, a da ne govorimo o tome sto nikad nikome nijesu podnijele racune kolika su ta sredstva.

    Član 6

    Za finansiranje svojih potreba iz člana 3 tač. 1 i 2 ovog zakona, politička partija može prikupljati i sredstva iz privatnih izvora.

    Visina sredstava iz privatnih izvora, osim sredstava od članarine, koje politička partija prikuplja za redovan rad u tekućoj kalendarskoj godini može iznositi do 100% sredstava koja joj pripadaju po osnovu budžetskih sredstava, odnosno javnih izvora.

    Politička partija koja nema pravo na sredstva iz budžeta može prikupljati sredstva iz privatnih izvora u visini od 5% ukupnih sredstava iz člana 5 stav 1 ovog zakona, izuzimajući sredstva od članarine.
    Last edited by Hari Krisna; 05-11-06 at 11:35.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Legalno ali ne moralno. Daju pare fukari ali radnicima ne daju plate! Nije legalno davati pare za postdiplomske studije osobi koja tesko i da je srednju skolu zavrsila i bez ijednog dokaza da se doticni nalaze na tim studijama. Ali ko jos moze da se mijesa u poslovnu politiku preduzeca...
    Last edited by otrovna_; 05-11-06 at 11:41.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moral i politika odavno ne stanuju zajedno nego se postavlja prizemnije pitanje zasto se ne postuje Zakon koji ima i Član 19 koji kaze:
    Novčanom kaznom od stostrukog do dvjestostrukog iznosa minimalne zarade u Republici kazniće se za prekršaj politička partija, ako:
    .....
    6) ne podnose kompletan izvještaj o porijeklu, visini i strukturi prikupljenih i utrošenih sredstava na način i u roku iz člana 15 stav 1 ovog zakona;
    ------
    Zasto naprimjer finansijska policija ne prekontrolise te knjige i sve ne provjeri kao sto sto udje u privatno preduzece pa svaku fakturu zaviri sa deset strana?
    Last edited by Hari Krisna; 05-11-06 at 12:16.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato sto je finansijska policija i krsioci zakona na istoj strani. Bore se za ''istu stvar''. I ti bi stitio prijatelja, pa cak i onda kad mu nesto zamjeras, jos ako ti neko priprjeti...Kao sto rece moral i politika nikako ne idu zajedno, osim kod entuzijasta

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Nijesam bio dugo tu, a vidim niko nije ispratio.
    Evo clanak iz "Vijesti" nadam se da ne krsim autorka prava sto objavljujem tekst iz novina:
    MINISTARSTVO FINANSIJA OBJASNILO RASPODJELU PARA ZA IZBORNU KAMPANJUIzmjenama budžeta strankama 1,45 miliona
    Podgorica - Ministarstvo finansija saopštilo je juče da je, na osnovu rebalansa budžeta, parlamentarnim strankama raspodijelilo 1. 452.954 eura srazmjerno broju mandata koje su osvojile na septembarskim izborima.
    U izjavi dostavljenoj na zahtjev “Vijesti” pomoćnik ministra Dušan Perović rekao je da je taj novac podijeljen shodno Zakonu o finansiranju političkih partija, na osnovu dopisa Republičke izborne komisije.
    Prema ovom zakonu sve izborne liste imaju pravo na 10 odsto budžetskih sredstava predviđenih za kampanju, na osnovu čega je Ministarstvo finansija prije izbora na račun 12 lista uplatilo po 17. 297 eura (ukupno 207.564)
    Stranke poslije izbora dijele 70 odsto novca proporcionalno broju osvojenih mandata, na osnovu čega je naviše pripalo DPS - 609.881 eura, a najmanje partijama koje u parlamentu predstavlja jedan poslanik - po 17. 939 eura.
    Zakonom je bilo predviđeno da 20 odsto sredstava za kampanju dobiju partije koje su imale poslanike, odnosno odbornike u parlamentima, ali je Ustavni sud u međuvremenu tu odredbu proglasio neustavnom.
    Perović je rekao da strankama još nije uplaćen samo dio novca.
    Zbog nepodnošenja zahtjeva za plaćanje državnom trezoru ostalo za uplatu još 80. 614 eura i to koaliciji DPS-SDP 26. 801 euro, Bošnjačkoj stranci 35. 875 i Albanskoj alternativi 17. 937 eura”, navodi se u izjavi pomoćnika ministra.
    Ministar finansija Igor Lukšić i bivši premijer Milo Đukanović prije izbora saopštili su da u budžetu nema novca za izbornu kampanju jer su članice nekadašnjeg bloka za državnu zajednicu insistirale da oko dva miliona eura planiranih za te svrhe stranke dobiju u referendumskoj kampanji.
    Đukanović je krajem jula rekao “neće ni DPS, ni SDP, ni opozicione partije dobiti ništa jer je novac za te svrhe potrošen”, dodajući da ne može osporiti pravo poslanicima da u parlamentu iniciraju pitanje rebalansa budžeta na osnovu kojeg bi stranke dobile novac za finansiranje izborne kampanje. A “moraće u parlamentu da kažu da je potrebno da se odobre sredstva za političku aktivnost partija, pa da se to oduzme od penzionera ili od socijalnog programa. Odgovornost za to bi sada željeli da prevale na Vladu. Ne pada nam na pamet da primimo tu odgovornost”, poručio je tada Đukanović.
    Perović je naveo da je tačna izjava ministra finansija da nije bilo dovoljno sredstava za finansiranje izborne kampanje jer su sredstva planirana budžetom za ove namjene, na zahtjev partija, već bila utrošena za sprovođenje referendumske kampanje.
    U međuvremenu je, shodno postignutom dogovoru, izvršena isplata sredstava političkim partijama, u Zakonom utvrđenom roku, a namjenski sredstva su obezbijeđena rebalansom budžeta”, rekao je Perović.
    Skupština je, na predlog Vlade, usvojila rebalans budžeta poslije izbora.
    Samo su koalicije DPS-SDP i SNP-NS-DSS ispunile zakonsku obavezu i RIK dostavile Izvještaj o porijeklu, visini i strukturi prikupljenih sredstava za izbornu kampanju.
    Tabela
    1. DPS 609.881,75
    2. SDP 125.563,97
    3. SNS 161.439,39
    4. SRS 17.937,71
    5. DSJ 17.937,71
    6. NSS 17.937,71
    7. SNP 143.501,68
    8. NS 35.875,42
    9. DSS 17.935,71
    10. PZP 197.314,81
    11. LP 17.937,71
    12. BS 35.875,42
    13. DUA 17.937,71
    14. DS-PDP 17.937,71
    15. AA 17.937,71
    Siromasi reklo bi se?
    Iskoristio sam ovu temu i ovaj clanak, da na fakultetu pitam javno, ministra Luksica o ovom rebalansu budzeta i zasto ove pare nijesu dodijeljene za sanaciju katastroe u Vir recimo.

    Odogovr je bio vrlo jasan. Doduse nije mi tako javno rekao, vec poslije na pauzi. Visi politicki interesi. Zakonom partije dobijaju 0,4% iz budzeta. Kako je izborna godina jos 0,4%. Kako je dupla izborna godina onda sami izracunajte.
    Sve politicke partije imaju pravo da na kraju godine, iz rebalansa budzeta traze jos para. I tako je Crna Gora drzava koja daje najvise za politiku po glavi stanovnika.
    Eto, i ovaj forum, iako je mnogo unazadjen, koji je nekad i u Skupstinu citiran (obratiti paznju na ovo citiran) se moze iskoristiti za normalna pitanja. Naravno ako nemate straha da pitate ministra pitanje pred 300 ljudi.
    Do sljedeceg pisanja.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Drugi put priupitaj jos Luksica kolika su ukupna sredstva jer preskocio je one lokalne parlamente, a ni tamo politicke partije ne oskudijevaju

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Biec prilike uskoro, mozda Vas obradujem nekim finim podacima :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Svi cute. Sto bi momci, zastidjeste se od vasih miljenika kad vidjeste koje pare mlate a?:-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    poznato je da su politichari paraziti, svuda u svijetu je tako.. ne znam sto bi kod nas bilo drugachije. Takva je forma 'posla' tj. pozicije koju obavljaju. Sto je bogatija drzava, jachi su i paraziti, to ne ide u obrnutom smjeru. Ukoliko nisu pokriveni platama onda su pokriveni ulaskom u bord direktora raznih Co... nista neobichno.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Momir Bulatovic: "Pravila cutanja"
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 37
    Last Post: 01-11-10, 17:51
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  3. Neko je u SNP-u lupio sakom o celo
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 11-11-04, 10:00
  4. Pravila cutanja...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 17-03-04, 07:33
  5. Kraj partije
    By MK_NL in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 22
    Last Post: 01-02-04, 22:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •