Page 630 of 666 FirstFirst ... 130530580620626627628629630631632633634640 ... LastLast
Results 15,726 to 15,750 of 16635

Thread: Iz raznih novina II

  1. #15726
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Nijesmo razgovarali o Kongresu

    Pozitivna Crna Gora reagovala je na tekst objavljen u “Vijestima” pod naslovom “Pozitivna odlaže kongres”.
    U reagovanju se navodi:
    "Javnosti radi, o Kongresu nije bilo nikakvih razgovora niti konsultacija u rukovodstvu stranke, niti su u tom smislu donošene bilo kakve odluke ili zaključci. Dodatno čudi pristup pisanju članka, jer je novinar poslao upit na ovu temu putem SMS-a potpredsjednici stranke gđi Jasavić, a potom joj se nije javljao na telefon. To svakako nije ni objektivno, ni nezavisno izvještavanje i mi ovim putem demantujemo proizvoljno, netačno i neprofesionalno izvještavanje Vijesti".

    a sto cine Vijesti, DAN je postao mala bebu u odnosu na njih i njihovo izmisljeno novinarstvo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #15727
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako bi bilo da malo vi, koji se prepucavate, "stanete malo na loptu" i oladite? I da puštite malo nas normalne Crnogorce (i ostale) od vaših omiljenih svađalačkih tema? I da malo objektivnije sagledavate stvari, da ne gledate jednostrano...
    Crna Gora neće propanuti ako se u Ulcinju organizuje nekakvo takmičenje za mis Albanije (ili u Beranama takmičenje za mis Srbije). Isto tako nije u redu da odabrani/samoproklamovani branioci crnogorskog rodoljublja kažu:
    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Albanci nidje ne mogu ponijeti Ulcinj iz Crne Gore
    ...a da u isto vrijeme ne shvate i da Srbi niđe ne mogu ponijeti Berane iz Crne Gore.

  3. #15728
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24
    Otkud ti znas da izmjeris moju kolicinu zadovoljstva? Niti sam bio nesto odusevljen, niti tuzan. Najprije ravnodusan. A mozda i malcice zloban. Kad ste onoliku dzevu podigli zbog zastave iz Berana, onda da vidim kako reagujete kad se zastave u Ulcinju podizu. I taman ste ocekivano reagovali. Bice ipak mozda i pokusaj mrstenja.
    Ako si bio "nesto odusevljen", znaci da si, ipak, bio odusevljen.
    Ako si bio "malcice zloban", znaci da si, ipak, bio zloban.

    Eto, stavili smo tacku na ekspertizu tvojih emocija.

    Berane i Ulcinj... Na poredjenje "baba i zaba", odnosno (uglavnom) politickih Srba i etnickih Albanaca, potrosio sam godine na ovom forumu. Nikakvog efekta. Sto znaci da ili nijesam dobar u izlaganju i objasnjavanju problema ili druga strana nije dobra u razumijevanju problema.


    Toliko, vrijeme je da se razilazimo.

  4. #15729
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Ako si bio "nesto odusevljen", znaci da si, ipak, bio odusevljen.
    Ako si bio "malcice zloban", znaci da si, ipak, bio zloban.

    Eto, stavili smo tacku na ekspertizu tvojih emocija.

    Berane i Ulcinj... Na poredjenje "baba i zaba", odnosno (uglavnom) politickih Srba i etnickih Albanaca, potrosio sam godine na ovom forumu. Nikakvog efekta. Sto znaci da ili nijesam dobar u izlaganju i objasnjavanju problema ili druga strana nije dobra u razumijevanju problema.


    Toliko, vrijeme je da se razilazimo.
    Naravno, doduse ja te nisam ni zvao. Jos samo ovo. Sta znaci politicki Srbn? Mislim, potpuno mi je nepoznat termin, pa da pitam.

  5. #15730
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    Isto tako nije u redu da odabrani/samoproklamovani branioci crnogorskog rodoljublja kažu:...a da u isto vrijeme ne shvate i da Srbi niđe ne mogu ponijeti Berane iz Crne Gore.
    Isto tako nije u redu da me nazivas odabranim/samoproklamovanim braniocem crnogorskog rodoljublja samo zato sto iznosim (licni) stav, stav iz perspektive nekog ko se samodredjuje kao Crnogorac. Pritom, dao si sebi za pravo da odredjujes ko je normalan (Crnogorac), a ko nije...

    Objasnjenje za Berane i izmisljanje relacija sa Ulcinjom je vrlo prosto:

    Srbi nidje ne mogu ponijeti Berane, ali imaju ambiciju da od kompletne Crne Gore naprave Berane, pocevsi od promocije i nametanja svojih hobija, rituala i opsesija: zastava, grb, jezik, arhitektonske intervencije na crkvama i ostali hobiji...

    Albanci traze autonomiju tj. pravo na veci stepen odlucivanja u lokalnim zajednicama (tj. Tuzi) u kojima cine vecinu, a ne da prefarabamo orla u crnu boju. Mikeli.
    Last edited by Jal Cargo; 23-04-14 at 12:40.

  6. #15731
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Budva među top 10 svjetskih destinacija za provod

    www.vijesti.me/Vijesti/198299-clanak-198299


    Članak mi je zanimljiv jer kod našeg naroda je uvijek bolje i uzbudljivije tamo negdje daleko, a stranci kažu da je kod nas provod dobar. Čudno koliko malo vrednujemo ono što imamo.

  7. #15732
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je najzanimljiva spika oko ugrozenosti Srba na Balkanu. Mislim da su nasi crnogorski Srbi i dalje ubijedjeni kako su Srbi najugrozeniji narod.Pa je red da im se malo pripomogne sa nase crnogorske strane.Nema smisla da 2 miliona Muslimana ugrozava 10 miliona Srba.Slicno je i sa Albancima koje navodno protezira svijet.Albanaca ima skoro koliko i Srba,a i kad bi se stvorila velika albanija u koju bi usle cak i djelovi makedonije i grcke,i takva Albanija bi bila dvostruko manja od Srbije.Ali ne,i dalje su Srbi "ugrozeni" od Albanaca.Srbi jedino nijesu ugrozeni od Bugara jer su im uzeli svu teritoriju skoro do Sofije,uz pomoc velikih sila naravno.

    Posto smo konstatovali da su Srbi jako teritorijalno i kulturno ugrozeni,onda je red da im Crna Gora pokloni nesto teritorije ako zatreba.Evo dacemo im Herceg Novi i Berane kao mali znak paznje tom ugrozenom narodu sa malom teritorijom.Da imaju jos vise.

  8. #15733
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Naravno, doduse ja te nisam ni zvao. Jos samo ovo. Sta znaci politicki Srbn? Mislim, potpuno mi je nepoznat termin, pa da pitam.
    Politicki Srbin je termin za naivnu osobu iz Crne Gore koja smatra da su Srbi teritorijalno i kulturno ugrozeni na Balkanu od drugih naroda.Izmedju ostalog,te osobe smatraju da su svi narodi profitirali na ovim prostorima izuzev Srba.Iz toga su izvukli motiv,shodno primjerima "cojstva i junastva",da treba pomoci ugrzenoj manjini.U ovom slucaju Srbima.

  9. #15734
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Je li realno da ste toliko ostrašćeni i zaslepljeni da ovo sa izborom za Miss jedne države u drugoj državi ne vidite kao jasnu provokaciju koju nijedna normalna vlada ne bi dozvolila? Pogotovo kad uzmemo u obzir poznate teritorijalne pretenzije.

    Ko god da je u pitanju od komšija, to nije u redu i tačka.

    Je li moguće da vas za sve baš toliko boli uvo?
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  10. #15735
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    da se organizuje Miss Rusije, Spanije ili Amerike bila bi promocija turizma a Miss Albanije ili Srbije je pretenzija na nase teritorije.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. #15736
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Je li realno da ste toliko ostrašćeni i zaslepljeni da ovo sa izborom za Miss jedne države u drugoj državi ne vidite kao jasnu provokaciju koju nijedna normalna vlada ne bi dozvolila? Pogotovo kad uzmemo u obzir poznate teritorijalne pretenzije.

    Ko god da je u pitanju od komšija, to nije u redu i tačka.

    Je li moguće da vas za sve baš toliko boli uvo?
    Valjda si svjesna da dio naroda ovdje ne živi od rada,hrane,vazduha i vode, nego od ovakvih priča. Na šta li bi im život ličio da nema ovakvih stvari...Bee bee bee.

    edit: Ja sam za to da se od sada manifestacije u Ulcinju održavaju na plaži Lido. Ili u Valdanos, tamo je ljepota čovjek da pođe. I jos 1000 lokacija imamo. Ulcinj evo 15 godina puca od potencijala, pa i ovo malo što se dešava, ne valja, da ne prepukne.
    Last edited by SpellStealer; 23-04-14 at 16:02.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  12. #15737
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Objasnjenje za Berane i izmisljanje relacija sa Ulcinjom je vrlo prosto:

    Srbi nidje ne mogu ponijeti Berane, ali imaju ambiciju da od kompletne Crne Gore naprave Berane, pocevsi od promocije i nametanja svojih hobija, rituala i opsesija: zastava, grb, jezik, arhitektonske intervencije na crkvama i ostali hobiji...

    Albanci traze autonomiju tj. pravo na veci stepen odlucivanja u lokalnim zajednicama (tj. Tuzi) u kojima cine vecinu, a ne da prefarabamo orla u crnu boju.
    Može li se ovo kako uokviriti na početnoj strani podforuma politika, da bi mogli prestati da se vrtimo u krug i pričamo iste priče iznova i iznova... Ko želi da shvati shvatiće, ko ne želi džaba mu mašeš sa istinom pred očima...
    #fakenews

  13. #15738
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Све је у бројкама.Албанаца је у ЦГ премало да би могли бити неки безбједоносни проблем, и већина њих није заинтересовна за конфорнтације и губитак привилегија.Треба схватити да је током љета Улцињ једна од најважнијих туристичких дестинација за Албанце из региона и свијета, и да је општина Улцињ видјела прилику за зарадом.
    Мислим да ни сами Албанци из Црне Горе не схватају тај избор за мис, као један од видова подршке неком њиховом могућем сецесонизму, већ само као неки вид јачања сарадње са својим народом.
    Друга ствар су тежње одређених кругова у Албанији, који већ деценијама припремају свој народ кроз образовни систем, на промјене граница, кроз поистовјећивање Албаније са територијама на којима живе Албанци.За њих је овај избор за мис, класично запишавање територија.Али ти кругови ме не интересују много док год њихову политику не почну да слиједе локални Албанци.
    Иначе општина Тузи је управо због тога шкакљиво питање.Нисам против, али се наше службе се морају позабавити одређеним радикалним елементима, како у земљи тако много више у иностранству, и спријечити њихов утицај у ЦГ.Јако је зајебано имати границу било државну било парадржавну на 5 км ваздушне линије од Владе и Скупштине.


    Што се Берана тиче то је много већи проблем.Прво ради се о неупоредиво већим бројкама, друго тај пројекат има за циљ утицај на 75% становника Црне Горе, тј. скоро читаву Црну Гору, треће Албанци никад отворено нису кренули на Државу Црну Гору, ови други јесу и то много пута.Стога је тај пројекат много, много опаснији.

    Чланство у НАТО-у одлично решава те проблеме.

    Никшићанине можда температуре мора на албанској ТВ почињу са Улцињем, али и на РТС-у кад приказују Балкан и 7-8 регионалних пријестоница, увјек се ту нађе и Х.Нови.
    Last edited by BAR; 23-04-14 at 17:20.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #15739
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Da bi se organizovao izbor za Miss drzave iz okruzenja na najvecem nivou, potrebna je odluka drzave i procjena bezbjednosti takvog dogadjaja. Inovativna je ideja, i sumnjam da bi iko iz drzava - bez granica EU to dozvolio, a zaista ne bih moglla ni da zamislim da Francuska, Austrija, Italija, Njemacka.. nesto slicno organizuju recimo u Swiss, ili Meksiko u Kaliforniji..
    Ne toliko zbog "teritorijalne" provokacije, vec i zbog finansijskih interesa koji takvi izbori nose sa sobom...
    Rezervisan mi je kozmeticki salon pa da ne gubim vrijeme na detaljima..


    Hvala Lepo

  15. #15740
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo tako, BAR. Brojnost, kao i cinjenica da Albanci u Crnoj Gori ne zive na administrativno i teritorijalno jednistvenom, kompaktnom, etnicki homogenom podrucju koje ima ili bi moglo dobiti status autonomije ili federalne jedinice, kao sto je bio slucaj sa Kosovom ili, u novije vrijeme, Krimom (osim toga, izuzimajuci Ulcinj, Albanci ni u jednoj opstini u kojoj zive nijesu vecina).
    Ipak, iako je sve ovo poznato, odredjeni politicki krugovi galamom i histerijom koje su nista do produkt mrznje i frustracije, a racunajuci na paranoju i neznanje-neobavijestenost koji su tipicni za ovaj narod, pokusavaju stvoriti utisak da su Albanci Crnoj Gori problem i neprijatelj, kao i da se priprema kosovski scenario.

    A, koliko je ideja o "Prirodnoj Albaniji" realna i ozbiljna govori i podatak da su u taj "projekat" ukljucene opstine u kojima Albanaca uopste nema ili su manjina. Eto ga i moj grad, Kolasin, u mastovitim kreacijama Koca Danaja.

  16. #15741
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    samo se ti sprdaj dako ti bude pisalo u idućoj ličnoj mjesto rođenja Kolashini
    She is only here to annoy herself!

  17. #15742
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post

    Никшићанине можда температуре мора на албанској ТВ почињу са Улцињем, али и на РТС-у кад приказују Балкан и 7-8 регионалних пријестоница, увјек се ту нађе и Х.Нови.
    Da začinim vremensku



    Hvala im, preciznija prognoza nego na RTCG
    __________


    Novosti iz EU


    Juncker: EU se neće širiti idućih 5 godina

    Predsednik Katalonije: Referendum će biti raspisan 9. novembra
    Last edited by starwalker; 23-04-14 at 19:18.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #15743
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Emin Duraković objavio ponudu Mića Orlandića: Birajte funkciju samo pređite u SDP

    www.vijesti.me/Vijesti/198517-clanak-198517

    No comment

  19. #15744
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Emin Duraković objavio ponudu Mića Orlandića: Birajte funkciju samo pređite u SDP

    www.vijesti.me/Vijesti/198517-clanak-198517

    No comment
    a ne moze bit.. ma nemoguce.. otkud?????

    Hvala Lepo

  20. #15745
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    a ne moze bit.. ma nemoguce.. otkud?????

    Hvala Lepo
    Svi su Majo političari prevrtljivi, ja tu mnogo razlike ne pravim, svi idu za ličnim interesom.

  21. #15746
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    kad sam ja to napisala sto i Vi sad.. spopadose me pol. aktivisti sto ne podnosim profesiju politicar. i kad rekoh da su totalno asexualni likovi - a musko a zensko, pa i ne kapiram kako se razmnozavaju uopste... ko pleve.

    Hvala Lepo

  22. #15747
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Meni je Vujica nudio mjesto premijera, nemam dokaza ali vjerujte da ne lazhem..

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  23. #15748
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Meni je Vujica nudio mjesto premijera, nemam dokaza ali vjerujte da ne lazhem..

    Sent from Tapatalk
    Vujica da je mogao, sam bi ga ugrabio :mrgreen:

  24. #15749
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    mozda preko cipa? ne bi me cudilo konekcija ispiranja mozga od strane sdp-a.. tajno oruzje statisticki cip g. Alke Vujice.

    http://www.24sata.hr/galerija/tech/m...-249653/500950



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 24-04-14 at 21:59.

  25. #15750
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgoritza
    Posts
    2,322
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    http://www.portalanalitika.me/drustv...nije-u-ulcinju

    Hahahha, e sta se radi, kakvo zapisavanje teritorija. Ocekujem od ponositith i hrabrih Crnogoraca 2 slucaja prevrtanja zeludca i jedno mumlanje sebi u bradu. Sto je mnogo vise nego na dosadasnje reagovanje u odnosu na Albance.
    ne boj se care, nece ti te misice nista. prstom te nece tac'. cemu panika?

Page 630 of 666 FirstFirst ... 130530580620626627628629630631632633634640 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. filmski isjechci iz novina
    By paralelopipak in forum Film
    Replies: 21
    Last Post: 21-11-11, 11:20
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  3. novina Republika pobijedi na berzi
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-08, 10:52
  4. najbolja i najgora novina
    By joao in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-04, 13:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •