Page 335 of 666 FirstFirst ... 235285325331332333334335336337338339345385435 ... LastLast
Results 8,351 to 8,375 of 16635

Thread: Iz raznih novina II

  1. #8351
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .


    Ako je usud da jedna, nacionalna, akademija smisao svog postojanja nalazi u bavljenju politikom, onda je logicno da elita intervenise i osigura uslove u kojima ce pravci djelovanja akademije biti "na liniji" nacionalnih, ne nuzno i partijskih, interesa. Nemojmo se praviti naivni, niti mi funkcionisemo na principima modernih drustava, niti akademija, i bez mijesanja drzavnih organa, ima autonomiju, vec je svedena na nivo obicne filijale druge akademije (cija djelatnost, takodje, rijetko podrazumijeva bilo sta izvan sfere politike). Onog trenutka kad se stabilizuju prilike na ovim prostorima, kad izlevelujemo kameno doba u neki napredniji nivo (svijesti) - u nasem slucaju to ce biti minimalan nivo nacionalne konsolidacije - nece biti potrebe da pravimo cirkus, da drzava intervenise i ugrozava nezavisnost ovakvih institucija, koja je u normalnim drustvima neupitna.

    _________
    Last edited by Jal Cargo; 12-09-12 at 14:32.

  2. #8352
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avitanretla View Post
    Ne znam da li kapirate vi da je ovo klasicna namjestaljka ? Mit o 6 napadaca je splasnuo i sad se vec zna da ih je bilo 3 i mit o `klasicnoj sacekusi` polako izlazi na vidjelo i govori u prilog da su momci bili ispred njih i hodali lagano i plus ispred njih 2 djevojke izmedju ostalih i novinarka sa drugaricom. I naravno,prica o gej pravima i ostalom,nema nikakve veze.
    Bice i taj snimak ako slucajno ne splasne i bude `nevalidan dokaz`.
    Ako uhvate nekog, bice to jos jedno politicko sudjenje...
    Tako je .
    Istina koju Je nepravedno suspendovana novinarka iznijela u medije ,dolazi na svoje.
    Vlast je ovo objerucke prihvatila kako se ne bi paznja javnosti slomila na izbore i pomenuti prazni frizider!
    Prebijeni ,iako korektni u jednoj tv emisiji ,svjesni da dozivljaju svojih 5 minuta slave ,da se probijaju kao poznate licnosti takodje forsiraju i glumataju.
    razni ovi sektori ,organizacije i sl ,koriste trenutak za neki aktivizam kako bi se ubrala koja para vise od sponzora ,ambasada itd
    No me cude vijesti ,jes da konstantno podrzaaju ovu manjinu ,al valjda zagrizeniji za standard,korupciju ,kriminal ,sverc ...ili sad pokazuju svoje pravo lice ,(ne)svjesno igrajuci po notama razima.

  3. #8353
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    .


    Ako je usud da jedna, nacionalna, akademija smisao svog postojanja nalazi u bavljenju politikom, onda je logicno da elita intervenise i osigura uslove u kojima ce pravci djelovanja akademije biti "na liniji" nacionalnih, ne nuzno i partijskih, interesa. Nemojmo se praviti naivni, niti mi funkcionisemo na principima modernih drustava, niti akademija, i bez mijesanja drzavnih organa, ima autonomiju, vec je svedena na nivo obicne filijale druge akademije (cija djelatnost, takodje, rijetko podrazumijeva bilo sta izvan sfere politike). Onog trenutka kad se stabilizuju prilike na ovim prostorima, kad izlevelujemo kameno doba u neki napredniji nivo (svijesti) - u nasem slucaju to ce biti minimalan nivo nacionalne konsolidacije - nece biti potrebe da pravimo cirkus, da drzava intervenise i ugrozava nezavisnost ovakvih institucija, koja je u normalnim drustvima neupitna.

    _________
    Interesantna logika. Pocecemo da se ponasamo kao normalno drustvo onda kad postanemo normalno drustvo. A u medjuvremenu cete ti i tebi slicni politicke protivnike kritikovati zato sto ne postuju evropske i demokratske standarde. Koje, kad ti ne odgovara, prvi otpises kao suvisne. Akcija je bitna a ne principi. Interes a ne pravo. Kad je drzava u pitanju ne treba se drzati zakona kao pijan plota. Mislim da svi znamo gdje zavrse drustva koja usvoje takve efikasne i ekspeditivne metode.

  4. #8354
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    262
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    http://portalanalitika.me/region-svi...crnu-goru.html
    Uvjeren sam da ce vrli i casni Crnogorci naci mjesto za ovoga covjeka. Kad su vec bili ponosni sto im je takva persona pogurala projekat nezavisnosti, valjda nece covjeka sad ostaviti da se zlopati negdje.
    I ja sam uvjeren da ce casni Srbi naci novu kucu cvijeca za Slobodana Milosevica, tvog doskorasnjeg idola, koji je svojim potpisom u Kumanovu, doveo do toga, da da kljuc za Kosovo...za vazda!
    Last edited by sve-vas-poznajem; 13-09-12 at 01:54.

  5. #8355
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sve-vas-poznajem View Post
    I ja sam uvjeren da ce casni Srbi naci novu kucu cvijeca za Slobodana Milosevica, tvog doskorasnjeg idola, koji je svojim potpisom u Kumanovu, doveo do toga, da da kljuc za Kosovo...za vazda!
    Malo si se presao. Ja sam, za razliku od tvog idola, protiv Milosevica bio od 1. dana.
    A, sto se Kosmeta tice, vidjecemo sta ce da bude. Ovo je Balkan, nema dugorocnih, a kamoli konacnih resenja.
    I stvarno, red bi bio da ti recimo ponudis velikom prijatelju Crne Gore ugodan i lijep smjestaj. Naviko covjek luksuzno da zivi.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  6. #8356
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Interesantna logika. Pocecemo da se ponasamo kao normalno drustvo onda kad postanemo normalno drustvo. A u medjuvremenu cete ti i tebi slicni politicke protivnike kritikovati zato sto ne postuju evropske i demokratske standarde. Koje, kad ti ne odgovara, prvi otpises kao suvisne. Akcija je bitna a ne principi. Interes a ne pravo. Kad je drzava u pitanju ne treba se drzati zakona kao pijan plota.
    Ne bih o logici. Drzava je prioritet, zato su akcija i interes, a ne pravo i principi, bitni(ji), upravo kako si rekao. Visi cilj. Govorimo o drzavi, ne o TV kvizu.
    "Efikasnost" i "ekspeditivnost"? Naravno, i to. Ukoliko imas monopol - vecinu, bilo da je izrazena prostom vojnom silom, polugama vlasti, ljudstvom, medjunarodnom podrskom, ili zbirom ovih cinilaca, neces izigravati naivcinu i gubiti vrijeme u tumacenju ili interpretaciji pravila, nego ces ih, imajuci u vidu moguce posledice, zaobici i potruditi se da dodjes do cilja. U suprotnom, iskustvo nas uci, gubis kontrolu i prepustas se nepredvidljivosti kockanja u kojem je ulog drzava. Govorimo, dakle, o drzavi, i tako je od kad je svijeta i civilizacija, tako je, uostalom, bilo i 1918., kad su tvoji ideoloski uzori zadavili Crnu Goru u simulaciji nazvanoj "Velika narodna skupstina", zahvaljujuci preimucstvu koje je pocivalo na kombinaciji dva iz grupe navedenih cinilaca, ne obaziruci se na "pravila" i "principe". Ni danas, u zreloj demokratiji, matrica se nije promijenila, ali jesu uloge i motivi: mi, Crnogorci, zahvaljujuci monopolu nad institucijama, imamo diskreciono pravo ili privilegiju da ne igramo po pravilima demokratije (pod uslovom da to ne bude na stetu drugih), onda kad to "visi cilj" zahtijeva: ne zaboravimo, Crna Gora nije samo nas iskon, nego, kao sto rece El Re, jedini garant slobode i opstanka, a shodno tome su i nasa percepcija, instinkt za samoodrzanjem i odbrambeni mehanizmi evolutivno napredniji u odnosu na druge zajednice, koje imaju jednu ili dvije rezervne drzave...
    Siguran sam da se nekome nece svidjeti ovakva interpretacija, ali to je realnost sa kojom se ljudi, ipak, moraju suociti.


    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da svi znamo gdje zavrse drustva koja usvoje takve efikasne i ekspeditivne metode.
    Tradicija je, ovdje, kod nas, da gubitnici (iako ja unioniste uopste ne dozivljavam tako) osporavaju rezultat, pozivajuci se i na nepostovanje pravila od strane protivnika. Pravila koja su i sami brutalno krsili u toku igre koja je trajala devet decenija. A, kad potrose sve opcije, obavezno prizivaju nesrecu, kao gavrani. Ne, druze SKOJ, ne znamo kako ce i dje zavrsiti, ali sledeca dva izborna ciklusa, kao i popis, uputice nas na priblizne koordinate, iako na osnovu dosadasnjih trendova mozemo naslutiti ishod. Jedina stvar koju pouzdano znamo jeste dje bi, i na koji nacin, zavrsila ova drzava/drustvo, ukoliko bi ti i tebi slicni odlucivali.


    Znam da ti ne zivis u iluziji da je drugacije (i da bi bilo drugacije, da su uloge obrnute) od svega ovoga sto sam napisao, ali sam i vrlo svjestan da ti ne bi bio ti, ako ne bi tihovao po forumu...

    _________
    Last edited by Jal Cargo; 13-09-12 at 11:49.

  7. #8357
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    'Moramo krenuti prema federaciji nacionalnih država. To je naš politički horizont', rekao je predsjednik Europske komisije Barroso u govoru o stanju Unije pred zastupnicima Europskog parlamenta u Strasbourgu. Barroso je dodao da to ne znači uspostavu 'superdržave', nego 'demokratsku federaciju nacionalnih država', koja će biti u interesu država članica, a ne protiv njih.
    Pošto smo mi gradjanska država svih naroda a želimo da budemo članica EU i sve radimo kako bi taj cilj dostigli ( ne računajući opstrukciju u pojedinim oblastima ) što će nam se desiti ako nekad .. nekog jutra ... dodjemo pred vrata Njemaca,Francuza,Italijana,Španaca,... čija će Crna Gora bit nacionalna država ???
    deuscroix

  8. #8358
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  9. #8359
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Имамо ли каквих информација, је ли кељменди испраћен, или ће да остане код нас - хаха чуш мене што причам па он уопште у црну гору није дошао!
    Побудалим кад сам у овај бг, свакакве идеје ми падају напамет.
    Је ли се огласио Часлав (жали боже лијепог имена) и открио да је ова нетачна информација напад на државу?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #8360
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Имамо ли каквих информација, је ли кељменди испраћен, или ће да остане код нас - хаха чуш мене што причам па он уопште у црну гору није дошао!
    Побудалим кад сам у овај бг, свакакве идеје ми падају напамет.
    Је ли се огласио Часлав (жали боже лијепог имена) и открио да је ова нетачна информација напад на државу?
    JEste napad na drzavu, ali ta tema je pase potpuno, mislim da bi trebali da se koncetrisemo na jos nerodjeno zgepce Zistin Enan? Ko je otac? Da li je ljudsko bice? Ko je mogao ono da voli i vodi ljubav sa njom?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  11. #8361
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Кварни ти си слијеп поред очију, она има унутрашњу љепоту неупитне вриједности.
    Нека је са срећом и то дијете, да је здраво и весело сто година живјело!

    Иначе ако чита ко ово из полиције ја да се пријавим, имам кућу на селу (хаха нећу вам рећи гдје!) спреман сам да прихватим невољнике сваке врсте (не могу довољно да нагласим сваке), пошаљите пп и све ћемо се договорити.
    Заузврат очекујем уговор на неодређено у неку државну фирму, можда баш у муп?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  12. #8362
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Evo u Hrvatsku pao snijeg ... gledam ovaj njihov Regionalni dnevnik i ne mogu vjerovat ... kakva li nas zima čeka i koliko su imperijalisti sjebali zemlju očekujem od Miceva da objasni
    deuscroix

  13. #8363
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Nisu novine nego dnevnik ali nemam dje stavit ove informacije bez odje ...
    Dobar dan gledate dnevnik ja sam .....
    .....
    Da se na izradi autoputa nešto pokazala je zaintresovanost Evropske banke za razvoj i oni će opredijeliti 5.000.000.000 € za izradu dokumentacije povrdio je ministar finansija Katnić ....
    .....
    Predsjednik LP bio je danas u posjeti predsjedniku DPS i tom prilikom su razgovarali o saradnji na izborima a evo što je tom prilikom kazao Andrija Popović:
    "Dobićemo mjesto ministra ,dva mjesta podpredsjednika,neke funkcije u MIP .... ne mogu se svega sjetit !!!"
    .....
    Gledali ste dnevnik TVCG prijatno veče ...
    ps: opet plaćamo izrdau dokumentacije taman ka Rakčević što oće da se naplati za onaj plac 3 puta a ovaj drugi ne zna ni što mu je obećano ... hahahahahahahahaha
    deuscroix

  14. #8364
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    5 milijardi eura za dokumentaciju?

  15. #8365
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    5 milijardi eura za dokumentaciju?
    Miliona hahahahahahahaha a jos dio oko saslusanja u vezi afere Telekom :-)

  16. #8366
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Na kraj ce taman bit da su oni prvi napali.
    http://www.cdm.me/drustvo/hronika/va...darao-napadace

  17. #8367
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Last edited by Jal Cargo; 14-09-12 at 11:43.

  18. #8368
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    A dako se zavrsi vise ova homo farsa.
    Iskljucenje mozga samo osta.

  19. #8369
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Iako su komšije htjele ( ne znam jel to još uvijek aktuelno ) evo šta o nuklearnim elektranama misle napredne civilizacije ...
    deuscroix

  20. #8370
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    te napredne civilizacije su i izgradile svoju ekonomiju na nuklearnoj energiji pa im sad i moze bit
    She is only here to annoy herself!

  21. #8371
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

  22. #8372
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    te napredne civilizacije su i izgradile svoju ekonomiju na nuklearnoj energiji pa im sad i moze bit
    Jel neko to sporio ??? Možda ljudi ne znaju ali je vlada SFRJ donijela odluku još prije 23 godine da se ne smiju praviti nuklearke iako je jedna napravljena u Sloveniji a evo jednog članka koji je dosta zanimljiv:
    Nuklearna prošlost

    Na kraju, Josip Broz Tito nije dočekao prve jugoslovenske nuklearne kilovat-sate. Mada je tokom svoje vladavine bio vrlo zainteresovan za atomska pitanja, prva nuklearna elektrana u SFRJ u Krškom u Sloveniji ostvarila je samoodražavajuću lančanu reakciju tek 15 meseci posle njegove smrti, u septembru 1981. godine, a prve kilovat-sate je dala na mrežu mesec dana kasnije. Ova elektrana, kao zajednički projekat Hrvatske i Slovenije, opremljena Westinghouse reaktorom sa vodom pod pritiskom, čija je snaga na pragu 696 MW, građena je na Krškom polju od 1974. godine kao prva u nizu nuklearki u SFRJ, ali je potom ostala i jedina. Malo je poznato da su postojali planovi koji su bili dovedeni pred samu realizaciju za izgradnju čitave serije nuklearnih elektrana u SFRJ. Prema tom planu, polovinom osamdesetih se planirala izgradnja kapaciteta od 2000 MW, a zatim još četiri elektrane sa 4000 MW. Da je taj plan realizovan, i Srbija bi imala svoje nuklearne kapacitete. Bio je raspisan međunarodni konkurs, ali se upravo tada, u aprilu 1986. godine, dogodio – Černobilj. "Konačna ocena ponuda i predlog za izbor ponuđača trebalo je da budu okončani polovinom 1987. godine. Međutim, posao oko međunarodnog konkursa nikada nije prieden kraju", pišu Raišić, Mataušek i Stefanović u tekstu "Nuklearni i energetski programi Instituta ‘Vinča’". U to doba, antinuklearni lobi je obustavio sve dalje aktivnosti, a u junu 1989. godine Skupština SFRJ je usvojila Zakon o zabrani izgradnje nuklearnih elektrana.
    deuscroix

  23. #8373
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    eto koliko je Krsko za sve ovo vrijeme proizvelo energije i koliko je manje ljudi umrlo i oboljelo od ko zna cega zato sto ta energija nije dobijena iz uglja
    She is only here to annoy herself!

  24. #8374
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Пружили су му другу шансу, видјећемо хоће ли боље нишанити следећи пут.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #8375
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    meni nije jasno kako "negirao" pa jesu li mu uzimali parafinsku?
    She is only here to annoy herself!

Page 335 of 666 FirstFirst ... 235285325331332333334335336337338339345385435 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. filmski isjechci iz novina
    By paralelopipak in forum Film
    Replies: 21
    Last Post: 21-11-11, 10:20
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  3. novina Republika pobijedi na berzi
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-08, 09:52
  4. najbolja i najgora novina
    By joao in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-04, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •