Page 454 of 666 FirstFirst ... 354404444450451452453454455456457458464504554 ... LastLast
Results 11,326 to 11,350 of 16635

Thread: Iz raznih novina II

  1. #11326
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ja nemam uvid u činjenice da bi te teme kompetentno objašnjavao bilo kome.
    Ali primjećujem da su to ipak mali, minorni problemi...nije pohvalno, ALI ME NE UZBUDJUJE.

    Pozdrav,
    mozete li se vi glasaci dps-a koje ovo ne uzbudjuje, raspitat koliki je trosak napravljen bez potrebe - i platit ga iz vasih dzepova?
    i za KAP se mozete organizovat da malo potrosite. vjerovali ste i glasali nesto sto je nas koji nismo ubacilo u isti trosak pa bih smatrao korektnim da platite sto ste zasrali, da oprostis. makar neki dio skupite i uplatite u budzet, pokazite da ste odgovorni ljudi. predstavljate se takvima pa dajte neko djelo.
    nego da se ne sjekiramo (ili sjekiraj sto se mene tice ), gotovo ti je ovo brzo sto se tvojeg vozda tice. pisao sam davno da ga nece ni mandic ni medojevic ni ostali udrik*rci srusiti, nego budzet iz kojeg nece pa nece ruku da izvadi. sad ti pisi kako GDP raste, nadji jednoga investiora sa tri miliona i utjesi... sebe. kraj je poceo i sad posmatraj koja ce jos steta bit pricinjena dok se nesto ne promijeni.

  2. #11327
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Da li je moguce da je drzava dozvoli jednome Pantu Vucurovicu da duguje oko 10 000 000 miliona za porez i doprinose!!!!
    To je neko aminovao i za to treba da odgovara (au da pa odje zadnje 23 godine niko ne odgovara za lupezanje).

  3. #11328
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Da li je moguce da je drzava dozvoli jednome Pantu Vucurovicu da duguje oko 10 000 000 miliona za porez i doprinose!!!!
    To je neko aminovao i za to treba da odgovara (au da pa odje zadnje 23 godine niko ne odgovara za lupezanje).
    Ne budi negativna, vidis li da ljudi ne zele negativnu kritiku.

  4. #11329
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro nam došao uvaženi goste....Selam Aleikum, vaša plemenitosti, šeik Hamed al-Hamed!

    Želim vam divan i uspješan boravak u mojoj zemlji, koja će vama biti OAZA u najljepšem mjestu Evrope. Oaza u kojem ćete biti sigurni, u kojoj ćete imati dovoljno Muslimana (ili muslimana, šire gledano) i džamija da se osjećete kao u kući, ALI IPAK DA ĆETE BITI U EVROPI, I IMATI TAJ DOŽIVLJAJ EVROPE...a to je ono što vi želite.

    Možda je Mopntenegro jedina zemlja ovog dijela svijeta koja NIJE UOPŠTE ZARAŽENA VIRUSOM OVOG GADNOG RATA, zemlja u kojoj su muslimani svoji na svome, u kojoj će evo završava u Baru nova, moderna džamija 21 vijeka, a ako poželite, za samo 15 minita helikopterom (što za vas nije problem) možete petkom klanjati u Husein-pašinoj džamiji u Pljevljima, možda najljepšoj džamiji u Jugoistočnoj Evropi , sa najvišim minaretom na Balkanu.
    Ako potom produžite na Crno jezero na Durmitoru, pa na rafting na Tari, što je sve na sjeveru MNE, za vas iz UAE biće to nezamislivo iskustvo i nevidjena, drugačija ljepota, koja svjedoči Tvorca i njegovo divno stvaranje kao malo gdje na svijetu.
    Bio sam u Iraku, Kuvajtu, Dubaiu, Siriji, znam ljepotu pustinjskih jutara i večeri, zastrašujuću silu "simoom"-pustinjske peščane oluje, koja bukvalno blokira život, doživeo sam ljepotu oaza-ALI MONTENEGRO JE JEDINSTVEN, I LJUDI OVDJE NISU POKVARENI KAO U VELIKIM GRADOVIMA, I DOČEKAĆE VAS KAO GOSTA I ČOVJEKA, A NE KAO "POKRETNI NOVČANIK" PUN PARA!

    Ja sam Hrišćanin i tim se dičim, ali iskreno volim Islam, posebno način porodičnog života, i iskreno PATIM ZBOG OVOG RATA. Ipak, duša bi mi bila puna da naše dvije male zemlje imaju odnose koji su nekada postojali u ex Yugoslaviji, kad su svi gosti bili dočekani otvorenog srca, kad su Arapi masovno studirali u Yugoslaviji, ženili se ovdje i pamtili Yugoslaviju po dobru cijelog života. Kao što ja pamtim kako su mene dočekali Beduini, u Mahmudiji, blizi Hile (na 100-120 km od Baghdada), kad su me služile ovnujskim pečenjem mlade devojke, u njihovim indigo burnusima, ŠTO JE BILA ČAST KOJU NIKAD NEĆU ZABORAVITI!

    Iz srca se nadam da će vas moji Crnogorci dočekati iskreno i pošteno, i da će vam Montenegro postati kao druga kuća.

    رضي الله يحفظ

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 05-07-13 at 00:41.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  5. #11330
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo za mjesec-mjesec i po odluka za termoelektranu Pljavlja II!

    Puštite Djukanovića da završi započete projekte, a toliki broj velikih prijekata je "sazreo" da će se donositi važne odluke jedna za drugom...a za pola godine počinje oporavak!

    Sve to AKO SE ODRŽI SIGURNOST, JER JE KAPITAL PLAŠLJIVIJI OD ZECA! Za tili čas odlože na "par mjeseci" odluku koja je trebala da se DANAS donese....Ja doživeo više puta i svjedočim to!


    http://www.portalanalitika.me/drustv...a-avgusta.html


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  6. #11331
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Evo za mjesec-mjesec i po odluka za termoelektranu Pljavlja II!

    Puštite Djukanovića da završi započete projekte, a toliki broj velikih prijekata je "sazreo" da će se donositi važne odluke jedna za drugom...a za pola godine počinje oporavak!

    Sve to AKO SE ODRŽI SIGURNOST, JER JE KAPITAL PLAŠLJIVIJI OD ZECA! ...
    :-D

    A najbolje je sto ovaj covjek stvarno tako misli. Od ovih profesionalnih agitatora ni Misko Vukovic vise nema obraza da prica ovako nesto... dajte nam jos pola godine da zavrsimo projekte, pa pocinje oporavak. A ako i ne pocne to je zato sto je opozicija prepala zeca kapitalca :-)

    Koliko je puta Vodja imao po "pola godine da zavrsi projekte"? Hmmm... nekih 46 puta?

  7. #11332
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Kad citam postove Old Bone-a imam osjecaj da covjek zivi u nekom svom svijetu, u nekoj virtuelnoj Crnoj Gori.
    "Ja imam svoj mali svijet i oko njega kineski zid"
    Iskljucenje mozga samo osta.

  8. #11333
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grundeljski View Post
    Kad citam postove Old Bone-a imam osjecaj da covjek zivi u nekom svom svijetu, u nekoj virtuelnoj Crnoj Gori.
    "Ja imam svoj mali svijet i oko njega kineski zid"
    Pogotovo ako se uzme u obzir zatvaranje KAPa i prepolov izvoza CG. To ni Milo mason ne mozhe nadoknadit ni sa 100 vrhunskih hotela koji placaju minimalne dazbine.

  9. #11334
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Old Bone-u je KAP muka velika....
    Ja se u tu materiju ne razumijem, nikad nisam radio sa KAP, čak ni posredno, nemam nijednog poznanika ili prijatelja koji je ekspert za taj problem, a tu, I JEDINO TU, PRIMJEDBE KOJE SAM ČUO NA SKUPŠTINI ILI PREKO MEDIJA ZVUČE SMISLENO ...Mislim da se DJukanović tu nije pokazao na uobičajenom nivou.

    Istovremeno JA ZNAM POUZDANO kako se LJUDI OD MOĆI OSTRVE NA ONE KOJI IH NA BILO KOJI NAČIN IZNEVJERE -SVI SKOČE NA NJEGA!(kod njih nema emocija, ni "sjećanja dobra", ni milosti). MUKA JE ŠTO KAP NIJE SAMO JOŠ NEKA FABRIKA, NEGO OPSTANAK MNE.

    MNogo sam uplašen od ruske reakcije!
    Mnogi od vas ne kalkulišu sve elemente slagalice prije nego što daju mišljenje, a politika imperijalnih zemalja je da na ovako malim zemljama koje im se usprotive DAJU PRIMJERE DA SE DRUGI SLIČNI NIKAD NE USUDE DA IM SE USPROTIVE.
    US nas neće mnogo branit, jer će davati primjer na drugi način:"Eto kako prolazi onaj ko sa Rusima saradjuje na bilo koji način". Pogotovo sad, posle ovog njihovog blama sa Snoudenom i prisilnim prizeljenjem bolivijskog predsjedničkog aviona...pa se bojim da mi ne postanemo zemlja sa kojom će se igrati (a kažu stari: "Teško zemlji gdje se vojska kreće"...a vojska je i političko nadmetanje, gdje je neka zemlja poprište...samo vidjeti SIriji, Libiju, Egipat).

    Ne znam koliko sam jasan, ali zaključak bi trebao biti da je potreban nacionalni konsenus za izlaženje i problema KAP, a zakonske posljedice neka snose oni koji su dokazano zakone kršili.
    Medjutim, slušajući i gledajući reakcije- osveta po svaku cijenu - ne vidim da postoji ta potrebna pamet da se shvate PRIORITETI, PRIORITETI, PRIORITETI! Tek kad je sigurna država, prelazi se na drugi, niži prioritet-ekonomsku politiku, potom, kad porodica ima preduslove kroz sigurnu državu, koja je ekonomski na dobnom putu, onda se razmišlja i vaspitava familija, potom vodi računa o biznisu, pa ma koji to bizinis bio, potom se radi na dobrobiti uže porodice, pa rodjaka, pa kumova, pa prijatelja....TAKO BI NEKAKO IŠLI PRIORITETI KOD OZBILJNOG ČOVJEKA. I to ne može da se bitno menja, dakle interes kuma nikada ne može biti ispred sigurnosti države i sl.

    Dakle, ja ne živim ni u kakvom svom svijetu, nego pokušavam da živim u sadašnjosti i da se svim onim što mi je Bog dao-a to je ogromno iskustvo i veliko znanje-pomognem baš mladim ljudima da shvate kompleksnost okruženja, da donesu prave odluke (recimo: ići ili ostati u MNE...za nekoga nije odlazak, a a nekoga je kao stvoren taj zapad...moje je da mu kažem to što mislim, i da to dobro obrazložim). Samo zaštita interesa mladih, i njihovo duhovno uzdizanje i fizično zdravlja nam omogućava budućnost, a samim tim i ključeve vječnosti.
    Ako zvuči kao neka "pričina priča"-PROČITAJ JOŠ JEDNOM.... IMA TU NEČEG !

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 06-07-13 at 22:14.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #11335
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Old Bone-u je KAP muka velika....
    MNogo sam uplašen od ruske reakcije!
    Jesi li zelio napisat crnogorsko-ruske?
    KOMBINAT ALUMINIJUMA A.D. PODGORICA - Vlasnička lista:
    CEAC HOLDINGS LIMITED 29,3639 %
    DRŽAVA CRNA GORA 29,3639 %
    Minerals Euro-Asia Limited 15,0100 %
    CK - Zbirni kastodi racun 1 3,5295 %
    PODRAVSKA BANKA DD 1,8310 %
    IK - Zbirni Kastodi racun 1 1,7956 %
    CK - Zbirni kastodi racun 5 1,0873 %
    ZETAGRADNJA 0,8582 %
    IVAN POPOVIC 0,4493 %
    HB - Zbirni Kastodi racun 1 0,3336 %

  11. #11336
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Jesi li zelio napisat crnogorsko-ruske?
    KOMBINAT ALUMINIJUMA A.D. PODGORICA - Vlasnička lista:
    CEAC HOLDINGS LIMITED 29,3639 %
    DRŽAVA CRNA GORA 29,3639 %
    Minerals Euro-Asia Limited 15,0100 %
    CK - Zbirni kastodi racun 1 3,5295 %
    PODRAVSKA BANKA DD 1,8310 %
    IK - Zbirni Kastodi racun 1 1,7956 %
    CK - Zbirni kastodi racun 5 1,0873 %
    ZETAGRADNJA 0,8582 %
    IVAN POPOVIC 0,4493 %
    HB - Zbirni Kastodi racun 1 0,3336 %
    Ne radi se ovdje o broju akcija samo, to znam.

    A Rusi su veome nepošteno vodili KAP. Oni su ga kupili u čisto političke svrhe (da bi imali uticaja na veliki dio privrede CG), i kada im ta namjera nije išla baš kako su htjeli,
    vodili su se sa preduzeće kao najgori mogući vlasnici...doduše, po zakonu.

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  12. #11337
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    http://www.portalanalitika.me/politi...u-vidjeli.html

    Bilo bi nepravično da poslije toliko prilika da popravite stvar, konačno i posljednju fakturu ispostavite građanima Crne Gore, da plate račun nekome koje iznevjerio sva moguća njihova očekivanja. Bilo bi nepravično da građani plate tuđi račun od kojeg nikakvog doba nijesu vidjeli, kazao je komentarišući situaciju u KAP-u, predsjednik Skupštine Ranko Krivokapić, gostujući u emisiji Živa istina kod Darka Šukovića.

  13. #11338
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ne radi se ovdje o broju akcija samo, to znam.

    A Rusi su veome nepošteno vodili KAP. Oni su ga kupili u čisto političke svrhe (da bi imali uticaja na veliki dio privrede CG), i kada im ta namjera nije išla baš kako su htjeli,
    vodili su se sa preduzeće kao najgori mogući vlasnici...doduše, po zakonu.

    Pozdrav,
    "Rusi" su u 2005. kupili vecinski paket u KAP-u za 50 milijina eura s dugom 90 milijuna eura.
    U 2009. su predali polovicu paketa Drzavi Crnoj Gori.
    Znaci da su ga mogli "veoma nepošteno vodit" samo u tom periodu.
    Od studenog 2009. su ga "kao najgori moguci vlasnici" vodili CRNOGORCI zajedno s Rusima . Onda se ono tvoje "veoma neposteno" odnosi i na Vladu CG u istom stepenu.
    Нечего на зеркало пенять, коль рожа крива (Nemoj krivit zrcalo, ako ti je faca ruzna) kaze jos jedna ruska izreka
    Last edited by A+A; 06-07-13 at 17:00.

  14. #11339
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobra je bila Vlada DPS SDP 2001-2002 uz podršku LSCG,ali onda dođe tro godišnji moratorijum na referendum,SDP oburdao Vladu,na izborima 2002 "za Evropsku CG" dobija većinu a SDP mjesto predsjenika skupštine,a LSCG ode sa srpskim partijama...
    Mada ni sastav ove Vlade nije loš,teško je sastavit dobru vladu.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  15. #11340
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    "Rusi" su u 2005. kupili vecinski paket u KAP-u za 50 milijina eura s dugom 90 milijuna eura.
    U 2009. su predali polovicu paketa Drzavi Crnoj Gori.
    Znaci da su ga mogli "veoma nepošteno vodit" samo u tom periodu.
    Od studenog 2009. su ga "kao najgori moguci vlasnici" vodili CRNOGORCI zajedno s Rusima . Onda se ono tvoje "veoma neposteno" odnosi i na Vladu CG u istom stepenu.
    Нечего на зеркало пенять, коль рожа крива (Nemoj krivit zrcalo, ako ti je faca ruzna) kaze jos jedna ruska izreka
    Neću se sa tobom nadgornjavat, ali Rusi su faktički vodili kombinat i donosili poslovne odluke....hajde da te otpoštujem.... sa najmanje 95% uticaja.

    Svi znamo ko su bili menadžeri i ko je odlučivao o usmjeravanju sredstava.

    Ako nisam u pravu-kaži! Ali realno i pošteno ocjenjivano.


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  16. #11341
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Dobra je bila Vlada DPS SDP 2001-2002 uz podršku LSCG,ali onda dođe tro godišnji moratorijum na referendum,SDP oburdao Vladu,na izborima 2002 "za Evropsku CG" dobija većinu a SDP mjesto predsjenika skupštine,a LSCG ode sa srpskim partijama...
    Mada ni sastav ove Vlade nije loš,teško je sastavit dobru vladu.
    E moj Minjo...u tome je problem! Ko je to pa nešto bitno stručniji, a da hoće da radi za 1.500€ kao ministar?

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  17. #11342
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    E moj Minjo...u tome je problem! Ko je to pa nešto bitno stručniji, a da hoće da radi za 1.500€ kao ministar?

    Pozdrav,
    Dobronamjerni savjet, jer si stariji od mene: nemoj zbog svojih godina, ako ni zbog cega drugog, da pises ovakve nebuloze.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  18. #11343
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    E moj Minjo...u tome je problem! Ko je to pa nešto bitno stručniji, a da hoće da radi za 1.500€ kao ministar?

    Pozdrav,
    aaaa u tome je problem znaci..
    She is only here to annoy herself!

  19. #11344
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    aaaa u tome je problem znaci..
    Da, u neku ruku...
    Primjer:
    Dr Žuigić je vrlo dobar i dokazan ministrar finansija. On je kadar pozicije i radiće tamo gdje mu partija kaže.
    Medjutim, ovaj što radi u Svjetskoj banci, Boško Bogetić mislim da se zove, koji je svjetski stručnjak za finansije, bio bi bolje kadrovsko rješenje od Žugića, ali niti sada radi, NITI ĆE PRISTATI DA RADI ZA 1.500€...IZ PRINCIPA.

    Čak ako bi se i našle druge motivacije, za vrhunske, još držeće, eksperte u penziji-kao što je Isak Adidžes- ne smije mu se ponudit taj drugi vid beneficije (boravak na moru, vanredno kvalitetna zdravstvena usluga) jer se to od opozicji je bi moglo da uradi bez krivične prijave, za koju bi bilo pokrića, strogo formalno gledano.

    Kvarni, budi ti malo dobronamjerniji kad se radi o meni, pa kaži: "Ja ne razumijem kako to tvrdite, pojasni malo"...prebrz si ti sa "dobronamjernim krokodilskim savjetima", tipa:"Dobronamjerno kažem da si trsio" :


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  20. #11345
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Kako onda nisu zaposlili tuce sposobnih ministara i dali im platu po 10 hiljada?Samo to nije dovoljno,ako bi morali i oni samo da klimaju glavom i uhljebljavaju kuse i repate sdpsovce.Deset ministara sa ogromnom platom i potpunom slobodom u radu mnogo su jeftiniji od bezvremenih podobnih i horde njihovih specijalnih,visokih,samostalnih savjetnika,"kadrova" od zamjenika do pripravnika.Tek onda bi se vidjelo koliko su ovi nesposobni,a i odakle onda pare da im kaplju,ako ne mogu da vrte 8 puta iste pare za dugove jedne banke,oporezuju sve i svja za dugove prouzrokovane poslovanjem vlade,zaposle ljude koji predstavljaju 4 glasa...Kako bi onda jedna ista osoba mogla da parafira privatizaciju kap-a sa pozicija uprave kap-a,ministra ekonomije i savjeta za privatizaciju?
    Last edited by NHM; 07-07-13 at 06:54.

  21. #11346
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Da, u neku ruku...
    Primjer:
    Dr Žuigić je vrlo dobar i dokazan ministrar finansija. On je kadar pozicije i radiće tamo gdje mu partija kaže.
    Medjutim, ovaj što radi u Svjetskoj banci, Boško Bogetić mislim da se zove, koji je svjetski stručnjak za finansije, bio bi bolje kadrovsko rješenje od Žugića, ali niti sada radi, NITI ĆE PRISTATI DA RADI ZA 1.500€...IZ PRINCIPA.

    Čak ako bi se i našle druge motivacije, za vrhunske, još držeće, eksperte u penziji-kao što je Isak Adidžes- ne smije mu se ponudit taj drugi vid beneficije (boravak na moru, vanredno kvalitetna zdravstvena usluga) jer se to od opozicji je bi moglo da uradi bez krivične prijave, za koju bi bilo pokrića, strogo formalno gledano.

    Kvarni, budi ti malo dobronamjerniji kad se radi o meni, pa kaži: "Ja ne razumijem kako to tvrdite, pojasni malo"...prebrz si ti sa "dobronamjernim krokodilskim savjetima", tipa:"Dobronamjerno kažem da si trsio" :


    Pozdrav,
    Potcenjujes me. I moje savjete.

    Kvarnio je proveo tri godine svoga zivota kao savjetnik ministra finansija, i znam dobro o cemu pricam. I ne pricam o "kvalitetnijoj zdrastvenoj zastiti". Ajmo ovako, ako jedan sekretar ministartsva finansija, SDP kadar, sebi obezbijedi platu + 3000 eura mjesecnih prihoda u vidu raznih bonusa, radnih grupa, drzavnih pomoci koje moze da potpise nekome, a taj neko je na njegov nagovor i po njegovim instrukcijama predao takav zahtjev...

    Znaci pricamo o sekretaru. Ministar to radi na mnogo vecem nivou i u mnogo sirem obimu. Oni platu ne podizu sa racuna, ne treba im.

    Tako da nemojmo da se lazemo, nego nazovimo stvari onako kako sam ih ja tada, a i sada zovem - KRADJA, LOPOVLUK.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  22. #11347
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    E moj Minjo...u tome je problem! Ko je to pa nešto bitno stručniji, a da hoće da radi za 1.500€ kao ministar?

    Pozdrav,
    Bone da se razumijemo svako rjesenje je visestruko jeftinije po drzavu od postojeceg. Strucniji ministar bi napisao krivicnu prijavu za potpisivanje onakvog poravnanja sa CEACom za KAP, a ne kao recimo kavaric dosao da predlaze u Skupstinu CG da se Rusima plati jos 50 miliona da izidju iz vlasnicke structure KAPa.

  23. #11348
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Za četiri godine moramo da vratimo milijardu eura

    Jedva čekam da vidim komentar-dva kako je ovo sve za naše dobro :mrgreen:

  24. #11349
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    i još milijardu za autoput, a gdje su dvije milijarde ...

  25. #11350
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    E moj Minjo...u tome je problem! Ko je to pa nešto bitno stručniji, a da hoće da radi za 1.500€ kao ministar?

    Pozdrav,
    Ljudi od struke i patrioti,uvjek se nađu.
    Kap-Miodrag Kršanac,napustio je posao đe je zarađivao 10000$ mjesečno,i prihvatio se za 10 puta manju platu da bude direktor državne kompanije,tada u osnivanju.
    Takvi profili ljudi trebaju i vladi i kompanijama.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

Page 454 of 666 FirstFirst ... 354404444450451452453454455456457458464504554 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. filmski isjechci iz novina
    By paralelopipak in forum Film
    Replies: 21
    Last Post: 21-11-11, 10:20
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  3. novina Republika pobijedi na berzi
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-08, 09:52
  4. najbolja i najgora novina
    By joao in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-04, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •