Page 539 of 666 FirstFirst ... 39439489529535536537538539540541542543549589639 ... LastLast
Results 13,451 to 13,475 of 16635

Thread: Iz raznih novina II

  1. #13451
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radis ono sto znas - mrzis i provociras. Ne patises. A, obracam ti se zato sto mi se moze. Samo kliknem reply.

    Ocigledno nijesi razumio, rekao sam da je Simunic iskren ali, naravno, to nije znacilo da odobravam ili imam razumijevanje za njegovu (i tvoju) mrznju, frustracije i iskljucivost. Ne, samo sam ukazao na to da on svoje stavove izrazava bez zadrske, otvoreno, za razliku od tebe. I ti dokazano mrzis (Crnogorce i Hrvate), o tome svjedoce tvoji postovi, ali ti si lukaviji i oprezniji od Simunica, vjerovatno se neko i upeca povremeno. Tu su i sitne provokacije, koje su indikator koliko tebi, zapravo, nije dobro. Npr. avatar na kojem se nalazi kosarkaski reprezentativac Crne Gore - neko ko nije, na osnovu dosadasnjih postova, upoznat sa tvojim stavovima, mogao bi pomisliti da ti navijas za svoju drzavu (ako si uopste iz Crne Gore), i da je njen najbolji igrac logican izbor za avatar. Medjutim, ti si namjenski izabrao ovu fotografiju zbog polozaja ruke tj. cuvene tetovaze. I, povrh svega, jos mi glumis naivcinu.

  2. #13452
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    VILA ZA ODABRANE

    Mugoša promijenio DUP i ustupio zelenu površinu saradniku Đukanovića


    Odmah pored ograde državne rezidencije vila “Gorica”, na zemljištu koje je svojina Glavnog grada, počela je izgradnja privatne kuće od 481 kvadrata.
    Investitor građevinskih radova je Vla - dan Ivanović, brat Miodraga Ivanovića.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #13453
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    SMRT FAŠIZMU SLOBODA NARODU


    Fašistička nostalgija postoji u Hrvatskoj?

    Komentari (4) A A A
    Direktor Centra "Simon Vizental" Efraim Zurof izjavio je kako nema sumnje da postoji jaka struja fašističke nostalgije i podrške u Hrvatskoj.
    Efraim Zurof


    Zurof je ovo izjavio povodom učestalog skandiranja hrvatskih navijača na fudbalskim stadionima ustaškog pozdrava "Za dom spremni".
    "Ovo je odgovornost i Evropske unije i ovakva dešavanja su prosto nezamisliva u jednoj državi EU. Problem je što je Brisel bio jako slab u reakcijama na ovakva dešavanja, ne samo u Hrvatskoj, nego i u drugim zemljama", rekao je Zurof za Politiku, koja je navela da je on u javnosti poznat kao "posljednji lovac na naciste".
    Zurof je za anonimne prijetnje smrću zaposlenima u Memorijalnom centru "Jasenovac" zbog navodne izdaje i antihrvatstva rekao da su to veoma zapanjujuće i uznemirujuće vijesti.
    "Veoma je važno da vrh Hrvatske osudi ova dešavanja i da se Brisel probudi i reaguje što prije. Kao posjetilac izložbe u Jasenovcu mogu da kažem da nije dovoljno edukativna u prikazu stravičnih aspekata ustaškog režima i ljudi koji su upravljali Jasenovcem", rekao je Zurof.

  4. #13454
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    a sto se cini po srbijanskim novinama oko skandiranja u Hrvatskoj. meni je najace kada cetnici govore vidi ovih fasista od usta sa ali nikako da stave ogledalo i pogledaju svoju kucu.
    pospremi svoje dvoriste prvo pa onda pogledaj u komsijsko.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #13455
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,431
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    a sto se cini po srbijanskim novinama oko skandiranja u Hrvatskoj. meni je najace kada cetnici govore vidi ovih fasista od usta sa ali nikako da stave ogledalo i pogledaju svoju kucu.
    pospremi svoje dvoriste prvo pa onda pogledaj u komsijsko.
    prijatelju, u srbiju od 90-tih se nije culo na stadion da 30.000 ljudi skandira noz zica srebrenica, srbija do tokija i tome slicno. samo idu navijacke pjesme...
    u srbiju hrvati i svi ostali su dobro dosli, hrvatski pjevaci svaku drugu noc pune Sava centar, Spens, arenu, pionir.... nece bit da im dolazi 20.000 hrvata u sred beograda na koncerte....
    Kad si vidio da je neki srbijanski pjevac odrzao koncert u Zagreb od rata u krajini na ovamo? razmisli malo.
    kad si zadnji put cuo da je auto hrvatskih tablica slupano u Srbiju? neces ni cuti jer se ne desava, dok kad BG table predju granicu hrvatske ako kasko osiguranje nemas bolje da ides pjeske.
    lome li dvojezicne table u hrvatsku ili srbiju?
    Vriste li se ustaske parole i nacisticke ovih dana u Hrvatsku ili Srbiju?
    Rade li hhrvati u srbiju uveliko, kupili preko Agrokora dosta fabrika? sta su srbi mogli kupit u hrvatsku? sto nema delta city u hrvatsku? ne daju jbg.
    Je li nedavno bio hrvat trener Zvezde najveceg srbijanskog kluba? kad bi mogao srbin biti trener dinana iz zagreba?
    tako da ne bulazni previse i ne prosipaj anti srpsku pricu odje jer se jasno zna dje je fokus sada po pitanju EU, FIFE, UEFE i ostalih i cijelog svijeta. ukucaj na google simunic pa ces vidjet koliko ce ti izbacit vijesti stranih portala i novina o njegovim ustaskim urlicima...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  6. #13456
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    prijatelju, u srbiju od 90-tih se nije culo na stadion da 30.000 ljudi skandira noz zica srebrenica, srbija do tokija i tome slicno. samo idu navijacke pjesme...
    u srbiju hrvati i svi ostali su dobro dosli, hrvatski pjevaci svaku drugu noc pune Sava centar, Spens, arenu, pionir.... nece bit da im dolazi 20.000 hrvata u sred beograda na koncerte....
    Kad si vidio da je neki srbijanski pjevac odrzao koncert u Zagreb od rata u krajini na ovamo? razmisli malo.
    kad si zadnji put cuo da je auto hrvatskih tablica slupano u Srbiju? neces ni cuti jer se ne desava, dok kad BG table predju granicu hrvatske ako kasko osiguranje nemas bolje da ides pjeske.
    lome li dvojezicne table u hrvatsku ili srbiju?
    Vriste li se ustaske parole i nacisticke ovih dana u Hrvatsku ili Srbiju?
    Rade li hhrvati u srbiju uveliko, kupili preko Agrokora dosta fabrika? sta su srbi mogli kupit u hrvatsku? sto nema delta city u hrvatsku? ne daju jbg.
    Je li nedavno bio hrvat trener Zvezde najveceg srbijanskog kluba? kad bi mogao srbin biti trener dinana iz zagreba?
    tako da ne bulazni previse i ne prosipaj anti srpsku pricu odje jer se jasno zna dje je fokus sada po pitanju EU, FIFE, UEFE i ostalih i cijelog svijeta. ukucaj na google simunic pa ces vidjet koliko ce ti izbacit vijesti stranih portala i novina o njegovim ustaskim urlicima...
    nije se culo mozda 90 ali se sada redovno cuje, sto se tice da se lome BG table i auto u HR to cu ti reci da niej istino. tj mozda ima toga ali kao sto ima u oba smjera ali znam da su meni prijatelji iz Bg bili tamo jos im se auto pokvarilo u sred nedjelje dje niko ne radi pa su ljudi otvarali radione da im poprave auto cak nisam siguran jesu li im naplatili. tako nemojte pricati nesto sto ste procitali po netu u komentare.
    ministar za sport Hrvatske Zeljko Jovanovic je SRBIN, ajde mi daj jednog ministra u Srbiji da je hrvat. a rade li srbi u Hrvatsko i kupuju li firme to stvarno ne znam , mozda i ne kupuju ne zato sto im ne daju nego sto nemaju sa cime. valjda im je ekonomija takva.
    Legendarni Zdravko Čolić više od tri sata publiku u pulskoj Areni držao je na nogama pevajući svoje ...
    Započevši u subotu navečer svoj nastup u prepunoj diskoteci Masters u Splitu, Seka Aleksić je prisutne pozdravila sa “Dobra večer, Zagrebe” i zapjevala “Poslednji let”.

    P.S. jesu navijacke pjesme kad gostuje nasa reprezentacija ili buducnost a skandira se siptari, i ostale gadosti da ih sada ne nabrajam ovdje.
    Last edited by lepetanac; 03-12-13 at 09:58.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #13457
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    @Lepetanac, sta velis, nemaju para pa ih zato nema u Hrvatskoj Da se ne salimo. Mislim, uopste mi nije krivo, ne bih tu sudio. Kriva je Srbija, ako izgubis samopostovanje, onda ne ocekuj da te iko postuje.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  8. #13458
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    @Lepetanac, sta velis, nemaju para pa ih zato nema u Hrvatskoj Da se ne salimo. Mislim, uopste mi nije krivo, ne bih tu sudio. Kriva je Srbija, ako izgubis samopostovanje, onda ne ocekuj da te iko postuje.
    Sredinom 2008. godine koncern "Svislajon Takovo" Rodoljuba Draškovića, jedan od najvećih konditora u regionu, kupio je fabriku "Evrofud trejd" iz Siska u vrednosti od 20 miliona evra.
    jel dovoljno?????
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #13459
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Napisao jednom Martin Luter King; ''Na kraju necemo pamtiti rijeci nasih neprijatelja, vec cutanje nasih prijatelja''. Nazalost, mnogi od nas su ucutali. Svjedocimo sramotno, kukavicki i nikada nista nijesmo vidjeli. Uostalom i Zuroff je reagovao,a on to cini bas kad su u pitanju teski i okorjeli nacisti.

    Smrt fasizmu sloboda narodu!

  10. #13460
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    lome li dvojezicne table u hrvatsku ili srbiju?
    Lome tamo, di se desilo

  11. #13461
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Cetnicki pokret u Srbiji je definisan zakonom kao antifasisticki !!!
    E sad, ta ista Srbija grmi na sva zvona pri pojavi fasizma u HRV (sto je samo po sebi jedna uzasna stvar i treba biti zatrijeta).

    Izgleda da je ogledalo deficitarna roba kod sjevernih susjeda
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  12. #13462
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nenocopy View Post
    Napisao jednom Martin Luter King; ''Na kraju necemo pamtiti rijeci nasih neprijatelja, vec cutanje nasih prijatelja''. Nazalost, mnogi od nas su ucutali. Svjedocimo sramotno, kukavicki i nikada nista nijesmo vidjeli. Uostalom i Zuroff je reagovao,a on to cini bas kad su u pitanju teski i okorjeli nacisti.

    Smrt fasizmu sloboda narodu!
    Ovo mi je prejako, iskreno. Uzeti citat neke istaknute ličnosti i onda isti stavit' u kontekst svoje priče ma koliko tu njemu ne bilo mjesto, ali valjda ti time imaš neki privid da si ''poentirao'' i riješio raspravu u svoju korist. How yes no, što bi rekli.
    Ovu rečenicu te si tako samozadovoljno citirao možeš jednako uperit i protiv sebe, koliko pokušavaš da je uvališ drugima. Svak ko prati piskaranja na ovom podforumu zna koliko i kako selektivno prenosiš vijesti sa koje teritorije. Jer kad bi neko bio toliko lud pa uzeo tebe i tvoje postove kao relevantan izvor stanja na Balkanu, imao bi utisak da je Srbija zemlja blagostanja a s druge strane da su Hrvatska i Crna Gora (tačno tim redosljedom) maltene zemlje konc-logori koje svoju svthu postojanja traže u mržnji prema Srbima i svemu srpskom. Naravno, besmisleno je i polemisati sa tvojim stavom o Šimuniću, jer je apsolutno tačan i ja se iskreno nadam da će dobiti drakonsku kaznu. I vrlo ti je neukusna ta zamjena argumenata đe podmećeš onima koji se ne slažu s tvojim objektivnim izvještavanjem da time praktično podržavaju Šimunića ili šta već. Ali velika je ironija da oni koji su najglasniji u tome da tog Šimunića treba kazniti jesu oni koji na svojim fejsbuk ili tviter nalozima drže slike Draže, Đurišiča ili recimo Mladića iz novije istorije. A ja uz svu dobru volju ne vidim da su ti takvi i za zeru bolji od Šimunića. A nešto mi se čini da su to upravo tvoji istomišljenici.

  13. #13463
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

  14. #13464
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Socrates View Post
    Ovo mi je prejako, iskreno. Uzeti citat neke istaknute ličnosti i onda isti stavit' u kontekst svoje priče ma koliko tu njemu ne bilo mjesto, ali valjda ti time imaš neki privid da si ''poentirao'' i riješio raspravu u svoju korist. How yes no, što bi rekli.
    Ovu rečenicu te si tako samozadovoljno citirao možeš jednako uperit i protiv sebe, koliko pokušavaš da je uvališ drugima. Svak ko prati piskaranja na ovom podforumu zna koliko i kako selektivno prenosiš vijesti sa koje teritorije. Jer kad bi neko bio toliko lud pa uzeo tebe i tvoje postove kao relevantan izvor stanja na Balkanu, imao bi utisak da je Srbija zemlja blagostanja a s druge strane da Hrvatska i Crna Gora (tačno tim redosljedom) maltene zemlje konc-logori koje svoju svthu postojanja traže u mržnji prema Srbima i svemu srpskom. Naravno, besmisleno je i polemisati sa tvojim stavom o Šimuniću, jer je apsolutno tačan i ja se iskreno nadam da će dobiti drakonsku kaznu. I vrlo ti je neukusna ta zamjena argumenata đe podmećeš onima koji se ne slažu s tvojim objektivnim izvještavanjem da time praktično podržavaju Šimunića ili šta već. Ali velika je ironija da oni koji su najglasniji u tome da tog Šimunića treba kazniti jesu oni koji na svojim fejsbuk ili tviter nalozima drže slike Draže, Đurišiča ili recimo Mladića iz novije istorije. A ja uz svu dobru volju ne vidim da su ti takvi i za zeru bolji od Šimunića. A nešto mi se čini da su to upravo tvoji istomišljenici.
    Stvarno je prvo bolesna, a onda bezobrazna simetrija izmedju cetnika i ******. Takvu podvalu su nacinili komunisti, i eto, zapatilo se.
    Vidim po postovima da se relativizuje hrvatska verzija zig hajl-a. Ne samo po tvom, nego po velikoj vecini. To je, naravno, vasa stvar. I mnogo me se ne dotice. Samo cu uvijek reagovati kad neko pocne da propagira laznu komunjarsku simetriju.
    Vidim, moderator nije nasao nista u onom postu. Naravno, iznenadio bih se da je nasao.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  15. #13465
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    i ja se slažem da se ne mogu porediti, četnici su pobili mnogo više svog naroda od ustaša
    She is only here to annoy herself!

  16. #13466
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Socrates View Post
    Ovo mi je prejako, iskreno. Uzeti citat neke istaknute ličnosti i onda isti stavit' u kontekst svoje priče ma koliko tu njemu ne bilo mjesto, ali valjda ti time imaš neki privid da si ''poentirao'' i riješio raspravu u svoju korist. How yes no, što bi rekli.
    Ovu rečenicu te si tako samozadovoljno citirao možeš jednako uperit i protiv sebe, koliko pokušavaš da je uvališ drugima. Svak ko prati piskaranja na ovom podforumu zna koliko i kako selektivno prenosiš vijesti sa koje teritorije. Jer kad bi neko bio toliko lud pa uzeo tebe i tvoje postove kao relevantan izvor stanja na Balkanu, imao bi utisak da je Srbija zemlja blagostanja a s druge strane da su Hrvatska i Crna Gora (tačno tim redosljedom) maltene zemlje konc-logori koje svoju svthu postojanja traže u mržnji prema Srbima i svemu srpskom. Naravno, besmisleno je i polemisati sa tvojim stavom o Šimuniću, jer je apsolutno tačan i ja se iskreno nadam da će dobiti drakonsku kaznu. I vrlo ti je neukusna ta zamjena argumenata đe podmećeš onima koji se ne slažu s tvojim objektivnim izvještavanjem da time praktično podržavaju Šimunića ili šta već. Ali velika je ironija da oni koji su najglasniji u tome da tog Šimunića treba kazniti jesu oni koji na svojim fejsbuk ili tviter nalozima drže slike Draže, Đurišiča ili recimo Mladića iz novije istorije. A ja uz svu dobru volju ne vidim da su ti takvi i za zeru bolji od Šimunića. A nešto mi se čini da su to upravo tvoji istomišljenici.
    Ja sam sada i uvjek samo zelio istaci opasnost od rastuceg fasizma koji se desava na nasim vratima, uvjek cu dici glas protiv toga pa bilo to u Hrvatskoj, Srbiji ili na Madagaskaru. Zao mi je ako si stekao utisak da je Crna Gora "zemlja konc logora", nikada i nicim nisam doprinio tom tvom subjektivnom osjecaju.
    Po meni malo koja drzava moze tako da se ponosi takvim antifasizmom i moralnim kodom da bez slobode i pravde zivot gubi smisao. Uostalom svakome ko je citao istoriju ovo je jasno kao dan.
    Fejsbuk i tviter nikad nisam ni imao ni nikakve slike kacio.
    A ako nekome smeta sto sam Srbin i navijam za Srbiju, to je vec njegov vlastiti problem.

  17. #13467
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    i ja se slažem da se ne mogu porediti, četnici su pobili mnogo više svog naroda od ustaša
    Ma kako nisu. Koncetracioni logori na sve strane bili tada. Ovo je stvarno za ... strucnija lica.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  18. #13468
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Stvarno je prvo bolesna, a onda bezobrazna simetrija izmedju cetnika i ******. Takvu podvalu su nacinili komunisti, i eto, zapatilo se.
    Vidim po postovima da se relativizuje hrvatska verzija zig hajl-a. Ne samo po tvom, nego po velikoj vecini. To je, naravno, vasa stvar. I mnogo me se ne dotice. Samo cu uvijek reagovati kad neko pocne da propagira laznu komunjarsku simetriju.
    Vidim, moderator nije nasao nista u onom postu. Naravno, iznenadio bih se da je nasao.
    Naravno, očekivao sam ovakav odgovor. A ja isto vjerujem da bi se i tako na nekom hrvatskom forumu našlo uvrijeđenih što se porede ustashe sa četnicima. Bez ikakve sumnje. A vidiš, i meni je i bolesno i bezobrazno kad neko pokušava prikazati antifašistima. Tek da se razumijemo.
    S obzirom da ovo nije podforum istorija, nije mi namjera rastezat priču da li su četnici bili ili nisu kolaboratori, ali valjda i sam znaš koliko postoji slika i dokumenata koji ti ne idu u prilog ovakvoj priči. Naravno, moguće je i da su to sve komunisti falsifikovali, zašto da ne. Komunisti su bili poznati majstori photoshop-a.
    Sledeće pitanje koje očekujem je : da li znaš da je Hari Truman posthumno odlikovao Čiča Dražu? Neoborivi argument.
    Ovo o relativizaciji ustaštva - nemoj da se šališ, iskreno te molim, makar u mom slučaju. U suprotnom mi to potkrijepi nekim riječima koje sam ovdje izrekao.
    Last edited by Socrates; 03-12-13 at 21:22.

  19. #13469
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Izvini ako sam pogresno ukapirao u vezi simetrije.
    Naravno da znam za taj Trumanov orden, kao i na brojne pilote iz USA koji su htjeli da svjedoce na "sudjenju" Mihajlovicu.
    Sto se komunista tice, nije njih mnogo ideologija sputavala kad im je trebalo da preuzmu vlast. 1944. godine je najveca moguca delegacija(osim Broza), bila u Zagrebu na sastanak sa ustasama i sa Nemcima. Tako da oni nisu bas adresa koju bih nesto specijalno tretirao.
    Odosmo u off. Ne bih, moderator je vrlo senzitivan na moje upise. I u rijetko kad pisem, pola se obrise
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  20. #13470
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nenocopy View Post
    Ja sam sada i uvjek samo zelio istaci opasnost od rastuceg fasizma koji se desava na nasim vratima, uvjek cu dici glas protiv toga pa bilo to u Hrvatskoj, Srbiji ili na Madagaskaru. Zao mi je ako si stekao utisak da je Crna Gora "zemlja konc logora", nikada i nicim nisam doprinio tom tvom subjektivnom osjecaju.
    Nisi ti naivan nimalo, to ti priznajem. Veoma perfidno radiš to što radiš, bez teških riječi i nečega za što bi se čovjek mogao konkretno uhvatiti i reći da je pljuvački i ostrašćeno. Ali sam tvoj izbor vijesti koje ovdje prenosiš govore suprotno. Znamo to i ti i ja i nema potrebe da se iko pravi blesav.
    Ja lično ne mislim da postoje bolji i gori narodi : samo dobri i loši pojedinci u njima. A ti uporno forsiraš jedne da predstaviš kao krvnike, dok sa druge strane biraš isključivo pozitivne primjere. Maaalčice neobjektivno, rekao bih.
    Fejsbuk i tviter nikad nisam ni imao ni nikakve slike kacio.
    Potpuno nebitno. Moja je poenta bila da su to tvoji istomišljenici, u manjoj ili većoj mjeri.
    A ako nekome smeta sto sam Srbin i navijam za Srbiju, to je vec njegov vlastiti problem.
    Ovo moram da podvučem, ja jedino u svoje ime mogu da govorim i meni ni najmanje ne smeta što si Srbin i što navijaš za Srbiju. Mogu ja to da razumijem ili ne razumijem, ali nemam pravo da nipodoštavam ili dovodim u pitanje nečija intimna osjećanja. O tom toliko.

  21. #13471
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    i ja se slažem da se ne mogu porediti, četnici su pobili mnogo više svog naroda od ustaša
    Nisam u stanju nac podatke:
    Koliko su ljudi ust***se pobili na podrucju Crne Gore tijekom DSR?
    Koliko su crnogorskih gradova "ustas**e"granatirali tijekom 90-h?
    Koliko su gradova u Srbiji "usta**e" stavili pod opsadu tijekom 90-h?

  22. #13472
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Odosmo u off. Ne bih, moderator je vrlo senzitivan na moje upise. I u rijetko kad pisem, pola se obrise
    Ovo ti je zadnji put da provociras ovakim nebulozama jer i moderator ima granice strpljenja. Ne laskaj sebi da moderator ima ikakvih posebnih ośećanja prema tvojim upisima jer to ne zasluzuju ni kvalitetom ni kulturom ni bilo cim. Kultura dijaloga na ovom forumu je OBAVEZNA i toga se moras pridrzavati kao i ogromna većina forumasa ne vezano ko je i kad od moderatora na forumu. Sve ovo ti je objasnjeno bar deset puta pa da ne bi bilo vise upisa kako ti imas neki dil sa moderator o kojem samo on zna.

  23. #13473
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Izvini ako sam pogresno ukapirao u vezi simetrije.
    Naravno da znam za taj Trumanov orden, kao i na brojne pilote iz USA koji su htjeli da svjedoce na "sudjenju" Mihajlovicu.
    Sto se komunista tice, nije njih mnogo ideologija sputavala kad im je trebalo da preuzmu vlast. 1944. godine je najveca moguca delegacija(osim Broza), bila u Zagrebu na sastanak sa ustasama i sa Nemcima. Tako da oni nisu bas adresa koju bih nesto specijalno tretirao.
    Odosmo u off. Ne bih, moderator je vrlo senzitivan na moje upise. I u rijetko kad pisem, pola se obrise
    Čisto da razjasnim neke stvari, da ne ostanu u magli. Pa neka Hari briše ukoliko misli da treba.
    Puko etiketiranje fašista ili ne je debelo banalizovanje stvari - crno - bijela istorija koja nikada ne daje realnu sliku. Saradnja sa Njemcima i Italijanima četnike su davno diskvalifikovale da se mogu računati kao antifašisti, koliko god farbe koristili u krečenju istorije. A čak ni oni najvjerniji sljedbenici Ljotića i Nedića teško da mogu poreći činjenicu da su ova dvojica bili fašisti par ekselans. Teško se i drugačije mogu shvatiti i tekstovi Nikolaja Velimirovića. Četnicima je zvijezda vodilja bio Moljevićev program đe kao jasna stavka stoji čišćenje ''srpskih'' teritorija od narodnih manjina. U pljevaljskom pokolju je pobijeno 8000 žena, djece i staraca iz prostog razloga što su bili muslimanske vjeroispovjesti. Za razliku od partizana, ubijali su i po nacionalnom, osim ideolopkom ključu. Naravno, ovo su samo fragmenti ali više nego dovoljni da se shvate neke stvari - i prosto ne vidim razlog zbog čega neko ko podržava tu ideologiju osjeća moralnu nadmoć nad jednim Josipom Šimunićem.

  24. #13474
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,431
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/politika/crna-gora...mljama-regiona


    Crna Gora među najmanje korumpiranim zemljama regiona



    Prema posljednjem izvještaju o korupciji u svijetu koji je danas objavila organizacija Transparency International, zemlje sa najvišim stepenom korupcije na Balkanu su Albanija, Kosovo, Srbija i Bosna i Hercegovina. Ovaj izvještaj pokazuje da je najbolje rangirana Hrvatska koja se našla na 57. mjestu, a iza nje su Crna Gora i Makedonija, koje se nalaze na zajedničkom 67. mjestu.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #13475
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Vraca se Mujo sa nacjepanim drvima iz sume i srece Simunica. Kaze mu ovaj:" Za dom...",..a Mujo ce:
    "Ma jok, za vikendicu"...

Page 539 of 666 FirstFirst ... 39439489529535536537538539540541542543549589639 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. filmski isjechci iz novina
    By paralelopipak in forum Film
    Replies: 21
    Last Post: 21-11-11, 10:20
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  3. novina Republika pobijedi na berzi
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-08, 09:52
  4. najbolja i najgora novina
    By joao in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-04, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •