Page 296 of 666 FirstFirst ... 196246286292293294295296297298299300306346396 ... LastLast
Results 7,376 to 7,400 of 16635

Thread: Iz raznih novina II

  1. #7376
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ;2791460
    da ne pricamo dje bi bila Crna Gora da se takvi nijesu iseljavali
    Dje bi Crna Gora bila da se imalo vise sluha i malo manje sujete - oko namjere prof Cupica i njemu bliskih saradnika, isceranih sa beogradskog FPN krajem 1990ih - da pokrenu FPN u Podgorici - mozda i bi odje druge tice pjevale...
    Vecina ljudi je zla

  2. #7377
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Jel Vama cilj sa ovakvim notornim neistinama i uvredama sa metodom koja je tipicna za osobe koje iskustveno sprovode mobbing, da ja jednostavno napustim ovaj forum? To ste mogli i karakternije da uradite, jer ovo sto Vi radite je nedostojno covjeka.
    Ne samo da ste to uradili, sad ste vec i iskonstruisali dodatak uz tesko vrijedjanje bilo koga ko Vam padne na pamet.. Zalosno..
    Obzirom da Vam je to sve dozvoljeno na ocigled svih koji su mogli da isprate Vase komentare na sopstvene konstrukcije koje ste sami izmislili da bi ste sproveli zacrtano u djelo.. Fanaticki nastrano, da je smijesno cak.. Rekoh, bicu dzentlmen i radi Vaseg psihickog stanja (ne odaje bas "zdravost"), ispunicu Vas cilj i preskocicu ovu zabavu koju ste doveli na razinu gnjavaze i besmisla zbog vrijedjanja i nesuvislosti.
    Lijep pozdrav, i pokusajte da iskontrolisete taj Vas bezobrazluk bar sa ostalima koji su ucesnici ovog pdf-a.

    Hvala Lepo

  3. #7378
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Jel Vama cilj sa ovakvim notornim neistinama i uvredama sa metodom koja je tipicna za osobe koje iskustveno sprovode mobbing, da ja jednostavno napustim ovaj forum?
    To ste mogli i karakternije da uradite, jer ovo sto Vi radite je nedostojno covjeka.
    Majo, moj je cilj da argumentujete vasu tezu oko prof Cupica:
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    p.s.Hm.. Jesu li ovog g. Cupica prozivali/ucjenjivali zbog (?)doktorata...ili sam pobrckala nesto..Cudno, rijetko grijesim pa..
    i nista vise
    A nakon burne rasprave, vi ste natuknuli da se pozivate na ogavnu kampanju RTV PINKa, koja je vodjena protiv prof. Cupica, nakon sto je on ukazao na krsenje zakona od strane te firme. I zbog toga sma i rekao da je zalosno to sto radite. A cega je dostojno to sto radite... pa covjeka svakako nije

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Rekoh, bicu dzentlmen i radi Vaseg psihickog stanja (ne odaje bas "zdravost"), ispunicu Vas cilj i preskocicu ovu zabavu koju ste doveli na razinu gnjavaze i besmisla zbog vrijedjanja i nesuvislosti.
    Nemojte se vi dzentlmenisati na racun ovoga, da vas zamolim postovana Majo Nego prosto - kad vec prozivate na ovakav nacin jednog uvazenog profesora - onda malo pazite kakve argumente koristite

    Cus, vi mislite da imate tu slobodu da tako ocrnite jednog uvazenog profesora i kad vam se skrene paznja na to - onda smo bolesni, iskompleksirani, ugrozavamo vasu slobodu govora i jos vas ceramo sa foruma? Ta nemojte kasti postovana Majo

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Lijep pozdrav, i pokusajte da iskontrolisete taj Vas bezobrazluk bar sa ostalima koji su ucesnici ovog pdf-a.
    Ma ja kontrolisem moj bezobrazluk u mjeri za koju nadjem shodnom, ali isto i vas tako molim da obratite paznju na sadrzaj vase price i kvalitet argumenata. kao sto rekoh - slobodno je kritikovati svakoga, ali se ipak mora viditi racuna o argumentima koji stoje iza tih kritika
    Vecina ljudi je zla

  4. #7379
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  5. #7380
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    game,set and match

    Inace,ovdje kad kog neki profesor drustvenih nauka pocne da koristi svoju nauku u javnom sektoru (sto je uvijek na stetu nekih krugova) ili je lud ili kupio diplomu.Bra'o nam ga,bra'o

  6. #7381
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ahahhahahaahahhahaahahahaha a što je ovo majko moja.

  7. #7382
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    A kakva je ovo fela majko sveta, dje ja zivim radim bitisem i dijete podizem
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  8. #7383
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pošto je https://forum.cdm.me/showthread.php?...boli-Crne-Gore zatvorena.

    Novine pišu da je Lukšić ipak predložio nekakvu trobojku kao dodatnu zastavu. Bez obzira KAKVA ĆE SE USVOJITI, ovim je dokazano da trobojka nije zastava strane države, nego rVNOPRAVNA crnogorska zastava.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  9. #7384
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko ne spori srpskoj nacionalnoj zajednici niti drugima da imaju svoju zastavu,kao što je to pitanje uređeno u Hrvatskoj.Kakva će ona biti,to se samo oni trebaju pitati.
    Državna zastava nema nikakve veze sa ovim pitanjem.
    A predsjednička kao trobojka sa grbom i zlatnim rubom,taman za Fićka
    Last edited by minjo; 18-05-12 at 11:45.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  10. #7385
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Neka promijene Vladu, zakone, sudije, prijatelje, braću, sestru i kumove..
    neka mi ne diraju zastavu i himnu...
    'bem li ih nariljane, napivene i namirene...
    klasično prevrtanje korita...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  11. #7386
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Neka promijene Vladu, zakone, sudije, prijatelje, braću, sestru i kumove..
    neka mi ne diraju zastavu i himnu...
    'bem li ih nariljane, napivene i namirene...
    klasično prevrtanje korita...
    Oni isti koji su doveli ovu Vladu, ove zakone, ove prijatelje, ovu braću, ove sestre i ove kumove su ti donijeli ovu zastavu i himnu. I ti sad kao braniš nešto što su oni takođe na prevaru i na brzinu, donijeli.

    Minjo, trobojka je crnogorska. Srba u CG ima trećina, a u Hrvatskoj jedva 5%
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  12. #7387
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    stvarno :zbunjenočednismajli: ?
    a ja sve vrijeme živjela u ubjeđenju da su je donijeli i napravili oni te su se rodili prije đeda Lukšićevog...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  13. #7388
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ostrogami i i svetih mučenika momišićkih
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  14. #7389
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    stvarno :zbunjenočednismajli: ?
    a ja sve vrijeme živjela u ubjeđenju da su je donijeli i napravili oni te su se rodili prije đeda Lukšićevog...
    Ovu i ovakvu nisu. Sadašnji simboli su od 13.jula 2004. Ni minute prije.
    Ako griješim, reci mi kada je himna bila OSMZ ili kada je na zastavi Crne GOre bio zlatni orao? Nije. Zlatni orao je stavljen sa objašnjenjem da se poziva na Crnojeviće. Zlatna bordura takođe. Zbog sve toga, ovo su novi simboli, predreferendumski.
    Čak su i čuveni LSCG mahali sa bijelim orlom, ako se smiješ da se sjećaš.
    Last edited by MonterO; 18-05-12 at 12:41.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  15. #7390
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Uh kakav razgovor!
    No, ja stekoh utisak da je Raško više prijetio nego Čedo.

  16. #7391
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    И Ђукановић у оптужници

    http://www.vaseljenska.com/region/i-...c-u-optuznici/

  17. #7392
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mr. Rodney :
    P
    ODGORICA - Predsednik vlade Crne Gore Igor Lukšić poručio je danas građanima da moraju više i bolje da rade, odnosno jačaju preduzetnički duh, ukoliko žele povećenje životnog standarda.

    Govoreći na skupu "Zapošljavanje kroz prizmu preduzetništva", on je kazao da je privatni biznis, kroz mala i srednja preduzeća, velika šansa za ekonomski napredak Crne Gore.

    "Igrajmo na kartu koja dobija. Zavrnimo rukave i radimo zajednički i više i bolje. Jačajmo našu ekonomiju kako bi generacijama koje dolaze pružili i više od onog što smo mislili da možemo", naveo je Lukšić.

    Premijer je kazao da svi treba da se zapitaju odakle tako niska participacija na tržištu rada u Crnoj Gori, odnosno tako puno neaktivnih, a radno sposobnih.

    "Ne možemo očekivati da drugi rešavaju probleme, umesto nas samih. Pokažimo da možemo da nastavimo da proizvodimo male i velike kompanije", istakao je Lukšić.

    On je poručio da vlada Crne Gore ostaje posvećena unapređenju ambijenta za razvijanje biznis ideja.

    "Preduzetništvo nije nikad bilo toliko važno kao danas, kada se svet suočava sa krupnim izazovima koji prevazilaze okvire globalne ekonomije", naveo je crnogorski premijer.

    Lukšić je podsetio na nedavno punopravno članstvo Crne Gore u Svetskoj trgovinskoj organizaciji, ukazujući da je to velika šansa za crnogorsku ekonomiju jer su joj sada dostupna velika svetska tržišta.

    "Nema opravdanja za našu uzdržanost, da ne kažem lenjost. Naša zajednička snaga kao društva sve će se više odražavati u sposobnosti da dobre ideje prepoznamo, realizujemo i ponudimo kao praktična rešenja na domaćem, ali i tržištima van naših granica", kazao je on.
    Lako je njemu otvorit firmu i vodit je, sve ce poslove dobit u ministarstvima i sva ministarstva ce mu platit.
    Ja ima da se zaduzim do groba kod banaka, da isporucim uslugu/robu i ovi mi ne preko suda platili ne bi. O cemu mi pricamo ? Gdje ja zivim ? U istoj drzavi dje je ovaj premijer ?
    Strava...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  18. #7393
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Mr. Rodney :

    Lako je njemu otvorit firmu i vodit je, sve ce poslove dobit u ministarstvima i sva ministarstva ce mu platit.
    Ja ima da se zaduzim do groba kod banaka, da isporucim uslugu/robu i ovi mi ne preko suda platili ne bi. O cemu mi pricamo ? Gdje ja zivim ? U istoj drzavi dje je ovaj premijer ?
    Strava...
    Ti ocigledno ne razumijes neke stvari.

    Gotovo kompletni klan prof. Vukotica, koji propovijeda smanjenje javne administracije, drzavne intervencije u privredi i privatne inicijative - je zaposljen u drzavnoj upravi, dje imaju sigurne plate i minimum odgovornosti za ono sto rade. A sto se tice onih naivaca, koji u privatne privredne inciijative ulaze bez zaledjine u drzavnoj upravi, tj. osiguranih monopola i zastite od inspekcijskog nadzora i pravosudne kontrole - koji im osiguravaju sigurno poslovanje - e za te ljude ostaje da se bakcu sa katastrofalnim kreditnim uslovima, neefikasnom, polu-obrazovanom i u dobroj mjeri korumpiranom drzavnom upravom, kao i nefer uslovima poslovanja u smislu postovanja zakona od strane konkurencije i nekaznjivosti tog ponasanja.


    Neki bi to nazvali paradoksalnim, ali u Crnoj Gori ocigledno ne. Ali to nije ni bitno, jer su alternative - zli Srbi, poremeceni Zemunci, ostrasceni MANSovci, radikalni sindikati, medijska mafija Vijesti...
    Last edited by Bonja the Zmaj; 18-05-12 at 13:18.
    Vecina ljudi je zla

  19. #7394
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Uh kakav razgovor!
    No, ja stekoh utisak da je Raško više prijetio nego Čedo.
    Ovo je nastavak propadanja. Sto god mislio o oba sagovornika - zna se pod kojim uslovima mogu da se vrse ovakva snimanja. Crnogorski krivicni zakonik je jasan:

    Neovlaš
    ceno prisluškivanje i snimanje
    Clan 173
    (1) Ko posebnim uredajima neovlašceno prisluškuje ili snima razgovor, izjavu ili kakvo saopštenje koji mu nijesu namijenjeni, kaznice se novcanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
    (2) Kaznom iz stava 1 ovog clana kaznice se i ko omoguci nepoznatom licu da se upozna sa razgovorom, izjavom ili saopštenjem koji su neovlašceno prisluškivani, odnosno tonski snimani.
    (3) Ako je djelo iz st. 1 i 2 ovog clana ucinilo službeno lice u vršenju službe, kaznice se zatvorom do tri godine.

    Dakle, ako pretpostavimo da g-din Popovic nije imao zvanicno ovlascenje za sprovodjenje mjera tajnog nadzora (a nekako je logicno da nije), preksio je stav 1 ovog clana KZ. Istovremeno, Pobjeda je prekrsila stav 2 ovog istog clana, jer je objavila ovako snimljen razgovor. Da podsjetim, Pobjeda je list u drzavnom vlasnistvu, kojeg finansiraju svi gradjani CG.

    Istovremeno, Pobjeda je nedavno objavila intervju sa podgorickim gradonacelnikom M. Mugosom (ciji je poslovni dil sa g-dinom Popovicem na udaru kritika NVO sektora, tuzilastva, Min. finansija i samog SPD/g-dina Konjevica), koji se mirne duse moze svrstati u ogavnu tradiciju ovog lista pogotovo iz perioda 1991-93, a koji je sadrzavao optuzbe na racun ND Vijesti i samog SDP. Danasnji clanak Pobjede, koji prenosi transkript razgovora izmedju Popovica i Konjevica - zavrsava se sa konstatacijom da je Konjevic dugogodisnji saradnik Vijesti, kojima je nezvanicno dostavljao brojna dokumenta.

    Svi oni, koji se odusevljavaju ovim sto Mugosa radi svojim protivnicima, neka se zapitaju - kako bi se osjecali kada bi i oni licno dosli na udar ovog bahatog covjeka, koji se ne libi zloupotreba drzavnog sistema i resursa, kao i krsenja zakona - kako bi zadovoljio licne interese i napao sve one koji mu stoje na putu.

    Mada - dio odgovora se vec zna. Kazu da je Mugosa ipak uradio mnogo za svoj voljeni grad. Napravio je, kazu, mnogo zgrada i mostova....
    Vecina ljudi je zla

  20. #7395
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nijesam slušao razgovor. Niti mi pada na pamet da slušam gluposti. Ali, ako narod voli - neka izvoli. Bonja je sjajno primijetio i doveo u vezu sa Krivičnim zakonikom, a to dalje znači sa krivičnom odgovornošću onoga ko je ovo snimao. Riječ je o obračunu đe onaj na čijem je licu mnogo blata pokušava da i druge gađa tim blatom, jer je blato sredina u kojoj se oni najljepše osjećaju. to je njihovo prirodno stanište.
    Mnogi su kršili ovaj član zakona - i sada i u prošlosti. Naravno, riječ je o neovlašćenom prisluškivanju, snimanju razgovora, praćenju, a sve zarad kontrole političkih protivnika. A ako je to radila udba, a jeste, koja treba da štiti građane, a ne vlast, onda smo mi odavno u 3 p.m.
    C R N A G O R A

  21. #7396
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Kazu da je Mugosa ipak uradio mnogo za svoj voljeni grad. Napravio je, kazu, mnogo zgrada i mostova....
    POBJEDA:
    Miomir Mugoša je poznat kao ličnost bez dlake na jeziku. (...) Iako je bio, kažu, dobar ljekar, zatim najblaže rečeno jedan od najboljih direktora KBC-a, pa ministar zdravlja, premda je najdublji trag ostavio kao dugogodišnji gradonačelnik Podgorice za čijeg je vakta Crna Gora umjesto palanke dobila pravi glavni grad, rizikuje da mu slavu prethodnih uspjeha pomuti borba protiv organizovane kriminalne grupe suvlasnika medijske kuće Vijesti.

    Ovako to vidi dnevni list Pobjeda, koji svi mi finansiramo...
    Vecina ljudi je zla

  22. #7397
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Nije lako ni političar bit, prate te, snimaju, gledaju što činiš na komp, ne smiješ ni par sisa pogledat.

  23. #7398
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Još ako te Čedo nazove i to snimi,ostaje ti jedino da prijetiš ministrom policije
    Što se "osumljičena kriminalna grupa Vesti" ućutala,sem što vise narodu po FB naloga'
    Pobjeda nam je hiper aktivna u povećanju tiraža
    Dan tavori
    Last edited by minjo; 18-05-12 at 15:28.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  24. #7399
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ga Vojo Vuletić iz NVO penzioneri koja je osvojio 1% glasova u Tivtu,prepada sa mansovcima đecu ispred skupštine.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  25. #7400
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Još ako te Čedo nazove i to snimi,ostaje ti jedino da prijetiš ministrom policije
    Ja slabije palim, oli mi objasnit kakva je korist Čedu da objavi snimak koji dokazuje da je lažov a da ne računamo krivičnu odgovornost za snimanje.

Page 296 of 666 FirstFirst ... 196246286292293294295296297298299300306346396 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. filmski isjechci iz novina
    By paralelopipak in forum Film
    Replies: 21
    Last Post: 21-11-11, 10:20
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  3. novina Republika pobijedi na berzi
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-08, 09:52
  4. najbolja i najgora novina
    By joao in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-04, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •