Page 5 of 12 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 282

Thread: E-Banking za fizička lica

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Ne vjerujem, onda radnici ne bi morali da dolaze na posao u ponedeljak ....

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    @Djoks

    Probaj sada, trebalo bi da ti sve radi

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    @Djoks

    Probaj sada, trebalo bi da ti sve radi
    Neće da otvori sajt banke. Javlja:

    Code:
    This webpage is not available.
    
    The webpage at http://www.montenegrobanka.com/ might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    E to ti vec ne znam idi direktno

    https://secure.emon24.net/Montenegrobanka/retail/

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    E to ti vec ne znam idi direktno

    https://secure.emon24.net/Montenegrobanka/retail/
    Radi! Arigato!

  6. #106
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    I meni je došla ova poruka iz CKB -a. Pa zašto onda sada plaćomo ovih 3€?
    3 eura ti je za e-banking, a poruke se posebno placaju. Meni su stavili bili i poruke o prijemu i poruke o skidanju novca, ali sam trazila da mi ove o prijemu skinu, posto znam kad mi pare legnu. Poruke za skidanje novca sam trazila jer su stvarno zgodne kad idem napolje, za slucaj da mi neko ne daj Boze mazne karticu i slicno. Sto je sigurno - sigurno.

    A e-banking im je preskup stvarno, nego kad razmislim da moram visiti po postama i placati racune nakon sto sacekam one silne redove, dodje mi jeftinije platiti ta 3 eura.

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Griješiš, 3€ je i ebanking i SMS izvještaji i tako piše u ugovoru. Doduše imamo fore kome se ne svidi do 30 decembra da se žalimo. Automatski psolije 30 dana ne-žaljenja banka smatra da is saglasan sa novonastalom situacojom i počinje da naplaćuje..

    Samo mi nije jasno kako ne sklopiše neki bolji deal sa lokalnim operatorom nego uzeše najskuplji paket. Mislim da će se sada slati i izvodi i promjene i da će biti jendo 5 poruka dnevno...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #108
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa stvarno ugovor nisam odavno gledala (ja sam ga zakljucila 2006 ili 2007, tada je e-banking bio besplatan). Znam samo da sam u neka doba (cini mi se prosle godine, nisam sigurna) dobila poruku na e-banking da se naplacuje 3 eura, a kad sam zvala sluzbenika u CKB jer sam dala novi broj telefona i kad sam mu rekla da hocu sve iste funkcije kao i pre, on mi je rekao da se poruke koje dobijam na telefon placaju i o odlivu i o prilivu.
    Bas cu pogledati ugovor ovih dana, a ako se moze zaliti da se to smanji - tu sam, krenulo me nesto ovih dana - te Extra TV, te CKB Samo da ne bude borba s vetrenjacama.

  9. #109
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo pogledah ugovor. Zakljucila ga 2006, i posto je tada bilo za dz, ovako stoji:

    Provizije
    Banka prima nadoknadu, na nacin kako je definisano na zvanicnoj web stranici Banke. Troskove pristupa internetu snosi Korisnik. Banka zadrzava pravo na promijenu iznosa nadoknade. Ukoliko Korisnik ne prihvata promjenu nadoknade, ima pravo na raskidanje ugovora, uz obavjestenje banke u roku od 15 dana od prijema izmjena
    .

    S tim sto ja nikakve izmene od njih nikada ne dobijam, nemam pojma zasto. Tako su promenili (smanjili) kamatnu stopu na revolving kartici, ja pojma nisam imala, dok ne zvah jednom da se pobunim kako su skupi, kad ono gle cuda - oni smanjili kamatu.

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,560
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Odlicne su te poruke na CKB. Ja skinem nesto sa kartice, posle par dana stize i poruka haha taman na vrijeme da blokiram karticu.

  11. #111
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Meni je najjace kad mi stigne poruka da su mi skinuli 10centi na osnovu provjere stanja na racunu a nisam se primicao bankomatu. Ono kao... malo se klepa :S
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  12. #112
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Meni je kod ckb , 3 evra mEsecno ebanking + sms , sto znam nije lose...
    3E mjesečno!!!!!!!!!
    mnogo je kume
    posebno ako je koristiš samo za PayPal

    Quote Originally Posted by webmaster View Post
    Odlicne su te poruke na CKB. Ja skinem nesto sa kartice, posle par dana stize i poruka haha taman na vrijeme da blokiram karticu.
    dok sam imao karticu NLB banke poruka mi je stizala u 20 sekundi (čak i kad sam u inostranstvu)
    da su malo bolji slali bi poruke "za 2 minuta ćete potrošiti XX eura"
    Last edited by Rakun; 20-12-10 at 14:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Meni sa CKB -a dolazi u roku od 5 sekundi. Znači provuče se, i dok mi prinose da poptišem(odnosno stavim smajli), mei već zvoni telefon..

    Ali previše je 3€... Ne znam kako ne može da se uzme odvojene SMS obavještavanje...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #114
    Join Date
    May 2005
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by webmaster View Post
    Odlicne su te poruke na CKB. Ja skinem nesto sa kartice, posle par dana stize i poruka haha taman na vrijeme da blokiram karticu.
    Pretpostavljam da imas uslugu slanja poruke o promjeni stanja po racunu, a to ide tek nakon par dana od provlacenja kartice. Vjerovatno samo trebas aktivirati uslugu slanja SMS-a prilikom transakcija sa karticom

  15. #115
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Meni sa CKB -a dolazi u roku od 5 sekundi. Znači provuče se, i dok mi prinose da poptišem(odnosno stavim smajli), mei već zvoni telefon..

    Ali previše je 3€... Ne znam kako ne može da se uzme odvojene SMS obavještavanje...
    I meni su stvarno poruke onog sekunda kad se kartica potvrdi na aparatu. Znaci, jos uvek stojim pored kase, prvo zapisti porukica od CKB pa tek dobijem racun. Desilo mi se mozda dva puta da ne dobijem poruku i to je bilo jednom ovde, jednom u inostranstvu.

    A da je puno 3 eura - previse je, stvarno.

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može li neko od administratora iz NLB-a da promijeni šablon za uplatu "ED Herceg Novi" koji je već mjesecima pogrešan i svaka uplata se vraća.

    Pošto je EPCG promijenila Banku (više nije "Prva" već "Hipotekarna") - broj računa više nije:

    535-3026-22 (kako stoji u sistemu)

    već

    520-4305-61

    Hvala!

  17. #117
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Znaci ni oni ne odgovaraju na e-mailove ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  18. #118
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ground View Post
    Pretpostavljam da imas uslugu slanja poruke o promjeni stanja po racunu, a to ide tek nakon par dana od provlacenja kartice. Vjerovatno samo trebas aktivirati uslugu slanja SMS-a prilikom transakcija sa karticom
    na kartyici stigne kad se proknjize sredstva, knjizenje sredstava zna da bude i po par dana preko kartica, pgotovo kreditnih, trgovine online i slicno, tako da ta poruka stize kako treba
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #119
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Može li neko od administratora iz NLB-a da promijeni šablon za uplatu "ED Herceg Novi" koji je već mjesecima pogrešan i svaka uplata se vraća.

    Pošto je EPCG promijenila Banku (više nije "Prva" već "Hipotekarna") - broj računa više nije:

    535-3026-22 (kako stoji u sistemu)

    već

    520-4305-61

    Hvala!
    Djoks,

    jesi li se obracao banci?

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Djoks,

    jesi li se obracao banci?
    Naravno da jesam - i oni su upućeni u to jer su mi nekoliko puta vraćali uplatu (jednom je i izgubili)... Ali što mogu službenici u filijali banke po ovom pitanju?!

    Ne bih ja ni pitao po forumima - ali slobodna uplata (na proizvoljan br. žiro računa) kroz NLB e-banking - ne funkcioniše (stranica se učitava i nikad ne učita...), pa smo prinuđeni da koristimo predefinisane šablone.

    Dakle - banka zna za ovo od kraja prošle godine, ali ne znam koji je razlog što ovo za skoro 3 mjeseca nijesu popravili?!

  21. #121
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Naravno da jesam - i oni su upućeni u to jer su mi nekoliko puta vraćali uplatu (jednom je i izgubili)... Ali što mogu službenici u filijali banke po ovom pitanju?!

    Ne bih ja ni pitao po forumima - ali slobodna uplata (na proizvoljan br. žiro računa) kroz NLB e-banking - ne funkcioniše (stranica se učitava i nikad ne učita...), pa smo prinuđeni da koristimo predefinisane šablone.

    Dakle - banka zna za ovo od kraja prošle godine, ali ne znam koji je razlog što ovo za skoro 3 mjeseca nijesu popravili?!
    Ja nisam imao problema sa transferom na proizvoljan racun. Ako je taj racun isto u NLB banci, bude mi isto kao i sa sablonom, a ako je van banke, stize ti TAN broj na telefon sa kojim ovjeravas tu transakciju.

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Naravno da jesam - i oni su upućeni u to jer su mi nekoliko puta vraćali uplatu (jednom je i izgubili)... Ali što mogu službenici u filijali banke po ovom pitanju?!

    Ne bih ja ni pitao po forumima - ali slobodna uplata (na proizvoljan br. žiro računa) kroz NLB e-banking - ne funkcioniše (stranica se učitava i nikad ne učita...), pa smo prinuđeni da koristimo predefinisane šablone.

    Dakle - banka zna za ovo od kraja prošle godine, ali ne znam koji je razlog što ovo za skoro 3 mjeseca nijesu popravili?!
    Djoks,

    sto se tice promjene racuna to se radi u roku od 5 minuta ali mi to ne smijemo da promijenimo dok god ne dobijemo zahtjev od banke. Ja mogu sjutra da zovnem kolege iz banke i da im kazem za ovaj slucaj ali mi je prosto cudno da niko iz banke nije reagovao a pri tome si ih kontaktirao. Ja znam da mi nismo dobili mail jer odmah odgovaramo. Ako hoces mogu ti dati kontakt mail osoba iz banke koji se bave ebankingom.


    Quote Originally Posted by QTMonk View Post
    Ja nisam imao problema sa transferom na proizvoljan racun. Ako je taj racun isto u NLB banci, bude mi isto kao i sa sablonom, a ako je van banke, stize ti TAN broj na telefon sa kojim ovjeravas tu transakciju.
    Da,

    postoje dva nacina da placas na racune koji nisu u sablonima ili se ne radi unutar-bankarska transkacija:

    a) TAN ( koji dolazi na SMS)
    b) Certifikatom (koji se moze nalaziti na kartici ili usb tokenu)

    Ukoliko nemas ovo onda ne mozes da placas nista sem sablona i unutar-bankarske transkacije.

  23. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ja mogu sjutra da zovnem kolege iz banke i da im kazem za ovaj slucaj ali mi je prosto cudno da niko iz banke nije reagovao a pri tome si ih kontaktirao. Ja znam da mi nismo dobili mail jer odmah odgovaramo. Ako hoces mogu ti dati kontakt mail osoba iz banke koji se bave ebankingom.
    Eto izgleda se jedino ja vazda žalim. Što ću kad me mrzi da idem do pošte/banke i čekam u redu ... Za to i plaćam e-Banking.

    A iz banke niko ne reaguje već mjesecima, dok provizije na transfer - regularno naplaćuju.

    Ne žalim se ja na ono što je bilo; nema veze - ja sam svoje pare danas konačno uspio da vratim iz kategorije "neraspoređeno" na nekakvom grupnom računu banke, ali ne znam kome bih se obratio i urgirao da se ovo dovede u red, jer sam siguran da se to neće bez pritisaka i molbi popraviti ni za godinu dana ...

  24. #124
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Ovako sada cu ti poslati na PM mail kolege iz banke i da mu kazes kome si se obratio u HN, kao i da on tebi objasni sto je problem .

    Pozdrav!


    P.S.

    Slazem se sa tobom da se mora dobiti sve ono sto placas, ja sam isto takav
    Last edited by GaD; 28-02-11 at 20:43.

  25. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobio PM - hvala! Zvaću odmah sjutra. Pozdrav!

Page 5 of 12 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Susret Čovjeka I Fikcija, Pravnih I Fizičkih Osoba
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 09-03-11, 04:48
  2. TV lica Atlasa i IN-a!?
    By _littlemissME_ in forum Sve i svašta
    Replies: 26
    Last Post: 23-02-10, 17:05
  3. K: Milan Fizi
    By MiljanDespot in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 20-08-09, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •