Results 1 to 25 of 25

Thread: Interesantno... [ponude za poslove]

  1. #1
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Interesantno... [ponude za poslove]

    http://www.elitesecurity.org/t402439...nije-korisnike

    Ovo je vrlo interesantno. Inače, niko iz PG se nije javio. Hmm...
    Je li moguće da nema ovdje ljudi koji čitaju ES...ili (ovdje se već nadam da nisam u pravu) da nema ljudi koji su zainteresovani da uđu u interesantne poslovne ali i inženjerske izazove, ili (najgora varijanta) da ljudi nisu zainteresovani da uče i rade bilo šta OZBILjNIJE vezano za IT?

    Predlažem sledeću stvar... Da svi (zainteresovani) ovdje ostave podatke o sebi vezane za ono što ih interesuje i za ono čime se bave, a da ima veze sa IT.

    Evo ja cu početi, pa se vi pridruzite ako zelite (mozda Vas neko angažuje i za posao...nikada se ne zna )

    - MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Access…)
    - Baze podataka (MySQL - dobro, SAP – korišćenje istog, ANSI SQL jezik…)
    - Programski jezici (C - odlično, C++ - osnovno)
    - Skript jezici (PHP - srednje, Python - osnovno, ,,Shell'' skriptovanje - srednje)
    - Ostalo (XML - osnovno, XSML - osnovno, XML DOM – osnovno)
    - Ostali programi i programski paketi (neki od naprednijih su Adobe CS, AutoCAD(2D), Dreamweaver, C++ Borland BUILDER, TeamViewer, VMWare, LAMP, Wireshark…)
    - Operativni sistemi (Windows 98/2000/XP, Linux Ubuntu/Debian/SUSE/Madriva)
    - Mail serveri (Postfix - osnovno, qmail - osnovno)
    - Web-serveri (Apache – srednje)
    - Završio nekoliko semestara Cisco-vog kursa za CCNA, ali trenutno pauziram zbog ,,ekskurzija u programerskim vodama''.

    Pozdrav
    Last edited by MixMaster; 24-09-10 at 22:03.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema-strašan oglas

    traži nekoga da mu radi nešto, a neće da kaže što mu ustvari treba.

    glavno (iz oglasa):
    "posao će biti interesantan"

    "Planiram da uskoro napravim jednu kompaniju...koja bi u stvari bila veb servis"

    a sa rečenicom:
    "Takođe, smatram da nije ''toliko'' važno u ovom momentu da programeri znaju o čemu se radi."

    će posebno privući programere.
    ....

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Jeste cudno, ali opet...covjek nece da kaze svoju ideju jos uvijek, sta da se radi... Zar bi je ti rekao tako javno?

    Inace meni je, izmedju ostalog, interesantno ovo vezano za "kompenzaciju": "fiksna plata ili da ce dobiti toliko i toliko novca ako uspijemo ili procenat u vlasnistvu (raspolozen sam i za ovo, ako ne bih mogao da ih platim odmah onoliko koliko vrijede ) ili sl."

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    497
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MixMaster View Post
    C - odlično, C++ - osnovno
    Paradox Entertainment
    while True:
    suplje, prazno = prazno, suplje

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb Objasnjenje, pa nastavljamo...

    Quote Originally Posted by User Name View Post
    Paradox Entertainment
    User Name...nemoj da mi zamjeriš ali ovako se skreće sa teme.

    Ako već trebam nešto da objasnim, uradiću to radi ljudi koji žele da nauče pomenute programske jezike...možda si i ti među njima, ko zna (ovo nije nikakva uvreda).
    Dakle...kod C++-a, umjesto struktura iz C-a, postoje klase čija je ideja slična ideji struktura. Pored toga, u C++-u postoji još mnogo više stvari kao što su npr.:
    - prijateljske klase i nasleđivanje kod istih
    - polimorfizam
    - virtuelne metode
    - operatori i preklapanje istih
    - sabloni
    - izuzeci
    - namespaces (kako se već to prevodi...)
    itd.

    Nadam se da je sada sve u redu.

    Sada bih Vas zamolio da se vratimo na temu. Hvala.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ja po malo Javom, nista komplikovanije od nekih kvizova sa cuvanjem imena, prezimena, tacnih odgovora i pitanja nijesam radio, student sam sada 2. godine, tako da imam jos dosta da naucim prije nekih ozbiljnijih poduhvata

  7. #7
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by petarr90 View Post
    evo ja po malo Javom, nista komplikovanije od nekih kvizova sa cuvanjem imena, prezimena, tacnih odgovora i pitanja nijesam radio, student sam sada 2. godine, tako da imam jos dosta da naucim prije nekih ozbiljnijih poduhvata
    Student 2. godine kojeg fakulteta? Znam da se na PMF-u radi Java, pa pretpostavljam da si na tom faksu.
    I najvažnije pitanje...radiš li Javu zato što moraš ili zato što voliš da praviš nešto?

    Pozdrav

  8. #8
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    PMF :: Java :: Nebuloza
    .................................
    the World's leading dance event
    Sensation


  9. #9
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BlagoŠ vama programeri...ja sam 'ćutuk' za ove kompjutere, nema mnogo da sam ga kupio, dok današnja đečurlija u i prvom osnovne se druže sa kompjuterom.
    AKo neko zna đe se može nabaviti literatura za učenje ovih programa. Počeo bih sa Wordom, Excelom, Power Pointom...Moram se malo edukovati, makar samostalno.Za ovo ostalo što je MixmMaster naveo, nikad čuo, kamoli vidio. Ako ko odgovori, hvala mu.
    C R N A G O R A

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PGboy88 View Post
    BlagoŠ vama programeri...ja sam 'ćutuk' za ove kompjutere, nema mnogo da sam ga kupio, dok današnja đečurlija u i prvom osnovne se druže sa kompjuterom.
    AKo neko zna đe se može nabaviti literatura za učenje ovih programa. Počeo bih sa Wordom, Excelom, Power Pointom...Moram se malo edukovati, makar samostalno.Za ovo ostalo što je MixmMaster naveo, nikad čuo, kamoli vidio. Ako ko odgovori, hvala mu.
    literaturu za to imas u skoiro svakoj knjizari. pogledaj u gradskoj knjizari ispod bega u centru grada (ako si iz pg).
    mozes da pocnes od tanjih knjiga koje dodju kao ubrzani kurs, pa onda predjes na deblje tipa biblija za word....
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  11. #11
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok. Zahvaljujem.
    C R N A G O R A

  12. #12
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Odgovori...

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    PMF :: Java :: Nebuloza
    .................................
    Zamolio bih svakoga da odgovori barem jednom prosto-prosirenom recenicom.

    Hvala.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post

    Quote Originally Posted by PGboy88 View Post
    BlagoŠ vama programeri...ja sam 'ćutuk' za ove kompjutere, nema mnogo da sam ga kupio, dok današnja đečurlija u i prvom osnovne se druže sa kompjuterom.
    AKo neko zna đe se može nabaviti literatura za učenje ovih programa. Počeo bih sa Wordom, Excelom, Power Pointom...Moram se malo edukovati, makar samostalno.Za ovo ostalo što je MixmMaster naveo, nikad čuo, kamoli vidio. Ako ko odgovori, hvala mu.
    Ovo nije vezano za temu, ali ću ti odgovoriti ovaj put.
    Ako znaš engleski jezik, onda možeš naći na Internetu skoro pa svaku knjigu. Čak i na srpskom imaš mnogo stvari. Koristi Google.
    U slučaju da baš želiš papirno izdanje neke knjige, imaš nešto u ,,Gradskoj knjižari'' u centru, kako već reče JungleBoy, a imaš dosta toga i u ,,Neutronu'' na Zabjelu.
    Inače, za stvari koje si nabrojao ti i ne trebaju knjige. Interesantnije je da sam uzmeš i isprobaš te programe. Shvatićeš brzo šta je za šta.

    Pozdravljam.

    Idemo dalje sa predstaljanjima...

    p.s. Sledeći put pretraži forum, a ako ne nađeš odgovor na tvoje pitanje postavi novu temu.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    373
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    I meni je interesantno da covjek ima samo 8 postova, dao oglas u ES a trazi programera iz Podgorice i zaobisao Cafemontenegro hmm... :?:

  15. #15
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MixMaster View Post
    Student 2. godine kojeg fakulteta? Znam da se na PMF-u radi Java, pa pretpostavljam da si na tom faksu.
    I najvažnije pitanje...radiš li Javu zato što moraš ili zato što voliš da praviš nešto?

    Pozdrav
    Ne, FIT je u pitanju, a po mom misljenju ko se bavi programiranjem jer mora moze odmah da ide da kopa kanale, lakse ce mu pasti

  16. #16
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by petarr90 View Post
    Ne, FIT je u pitanju, a po mom misljenju ko se bavi programiranjem jer mora moze odmah da ide da kopa kanale, lakse ce mu pasti
    Reci mi u ponedjeljak da te cmoknem.!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy Programiranje?

    Quote Originally Posted by Derivati View Post
    I meni je interesantno da covjek ima samo 8 postova, dao oglas u ES a trazi programera iz Podgorice i zaobisao Cafemontenegro hmm... :?:
    Opet skrećemo sa teme...
    Inače, zašto je toliko čudno što je čovjek zaobišao CdM forume? Jedini forum za programiranje ovdje se zove ,,Software, IT generalno'' a u opisu mu stoji ,,Za lude programere''. Sa druge strane jedini postovi koje sam ja našao a da se tiču programiranja su postovi ljudi koji traže da im neko ,,hakuje'' neku šifru.

    Idemo dalje...ako ima dalje
    Last edited by MixMaster; 26-09-10 at 02:42.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Puno pregleda...

    U poređenju sa ostalim postovima, ovaj ima veliku posjećenost. Nasuprot tome, dosta slab ,,odziv''.
    Pitam se zašto... :razz:

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MixMaster View Post
    Je li moguće da nema ovdje ljudi koji čitaju ES...ili (ovdje se već nadam da nisam u pravu) da nema ljudi koji su zainteresovani da uđu u interesantne poslovne ali i inženjerske izazove, ili (najgora varijanta) da ljudi nisu zainteresovani da uče i rade bilo šta OZBILjNIJE vezano za IT?
    Evo ja se trudim da pratim [ES] koliko mi vrijeme dozvoljava i znam da ima još podosta ljudi iz CG (i sa ovog foruma) koji aktivnije od mene učestvuju u [ES] diskusijama.

    Što se ovog predmetnog oglasa tiče: nije ni prvi ni zadnji koji je, u ovakvom ili sličnom obliku, protutnjio kroz [ES] i druge forume. Ne želim da omalovažim ničiju ideju, ali nadam se da se bazira na nečem opipljivijem od izrade CMS-a kojih, fala bogu, ima kao "kusih pasa" za sve moguće i nemoguće namjene.

    Ovaj G-din "Numpy" putem njegovog oglasa može doći samo do ljudi koji su bazično proučili neku od pomenutih tehnologija i imaju višak vremena (nemaju stalniji angažman), a neophodan im je taj dodatni izvor zarade.

    Ovakav oglas neće privući kvalitetne/iskusne programere (na kakve ti, vjerovatno, ciljaš) jer oni:

    - Već imaju radni angažman,
    - Nemaju dovoljno vremena za ovakve avanture (čitaj: "u haosu su"), a
    - Ako baš želiš da ih natjeraš da rade van ionako prebukiranog radnog vremena - moraš da gurneš ruku duboko u džep (da ih motivišeš) - a ta i tolika motivacija najprije demotiviše samog investitora - i onda opet otpada ta varijanta (bar na našem tržištu).

    Poznajem vrlo malo (skoro nimalo) kvalitetnih LAMP programera (onih sa odgovarajućim diplomama i iskustvom) i to ponajviše srećući ih na ovim forumima (mogao bi ih nabrojati na prste jedne ruke).

    Generacija ETF/PMF-ovaca koji trenutno "ordiniraju" našim IT tržištem - vrlo se slabo bavi LAMP-om (ako imalo; ispravite me ako griješim - ovo je moj utisak), a ako se neki i bave Web-om - onda je to u pitanju vjerovatnije JSP i Oracle, nego PHP i MySQL.

    Teško možeš nekog od takvih ljudi da motivišeš (natjeraš) da uči PHP, Apache i MySQL.

    Oni sa iskustvom (čitaj: "zašli u godine") nemaju više tog mlađanog poleta da ostaju preko noći pišući kod uz treštanje "Siouxie and the Banshees" sa MP3 plejera. Oni već imaju familije, dodatne izdatke i žele sa što manje muke da dođu do što većih prihoda. Zato radije koriste RAD alate i programiraju (ako je moguće) - što manje (jer je to najbolji ključ da opstaneš kao programer).

    Evo, na ovom forumu je svojevremeno provodio vrijeme moj bivši Profesor sa fakulteta koji je, kao mladi pripravnik, u okviru Instituta "Mihailo Pupin" učestvovao u programiranju softvera i simulatora za navođenje raketnih projektila (u C-u i asembleru).

    Misliš da i dan-danas programira u C-u i Asembleru? Ni u ludilu. Zašto bi pored mora novopečenih "drag & drop" i "wizard will do it" programera?

    I, da... potpisujem i ono što je "db" rekao.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bar
    Posts
    790
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PGboy88 View Post
    BlagoŠ vama programeri...ja sam 'ćutuk' za ove kompjutere, nema mnogo da sam ga kupio, dok današnja đečurlija u i prvom osnovne se druže sa kompjuterom.
    AKo neko zna đe se može nabaviti literatura za učenje ovih programa. Počeo bih sa Wordom, Excelom, Power Pointom...Moram se malo edukovati, makar samostalno.Za ovo ostalo što je MixmMaster naveo, nikad čuo, kamoli vidio. Ako ko odgovori, hvala mu.
    Najbolje ti je da nadjes osobu koja zna dosta o tim programima, pozoves je par dana na rucak i da ti on ili ona natenane objasni s puno strpljenja gdje sta ide, ili da ti zada zadatke po par dana da se mucis - tako ces, na primjerima lakse nauciti nego sto ces lupati glavu sa terminologijom najobicnijih prirucnika


    ------------------------------------------------

    Sto se teme ovog posta tiche, kao ex-studenat-u-pokusaju-programiranja-na-pmf-u mogu da ti kazem jednu stvar i slazem se sa likom koji je zadnji odgovorio. Odziv na takvu vrstu oglasa mozes da nadjes eventualno kod studenata nekih jezika (neovisno o univerzitetu) koji su malo ambiciozniji ili smjeliji 'da pokusavaju' nesto da naprave 'van nastavno' ono cisto izletnicki - treba im neki izvor prihoda, ali je pitanje koliko ce u tome biti ozbiljni i imati vremena pored svojih obaveza, eventualno ti ostaje da proslijedis oglas po raznim forumima koji su IT verzirani, pa da se neko eventualno - virtuelno lati toga.. sto je opet korak u unknown zone..
    11 godina star PC je rahmetli.. Huswel I3 nastavlja posao
    www.magicprodesign.weebly.com

  21. #21
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Evo ja se trudim da pratim [ES] koliko mi vrijeme dozvoljava i znam da ima još podosta ljudi iz CG (i sa ovog foruma) koji aktivnije od mene učestvuju u [ES] diskusijama.

    Što se ovog predmetnog oglasa tiče: nije ni prvi ni zadnji koji je, u ovakvom ili sličnom obliku, protutnjio kroz [ES] i druge forume. Ne želim da omalovažim ničiju ideju, ali nadam se da se bazira na nečem opipljivijem od izrade CMS-a kojih, fala bogu, ima kao "kusih pasa" za sve moguće i nemoguće namjene.

    Ovaj G-din "Numpy" putem njegovog oglasa može doći samo do ljudi koji su bazično proučili neku od pomenutih tehnologija i imaju višak vremena (nemaju stalniji angažman), a neophodan im je taj dodatni izvor zarade.

    Ovakav oglas neće privući kvalitetne/iskusne programere (na kakve ti, vjerovatno, ciljaš) jer oni:

    - Već imaju radni angažman,
    - Nemaju dovoljno vremena za ovakve avanture (čitaj: "u haosu su"), a
    - Ako baš želiš da ih natjeraš da rade van ionako prebukiranog radnog vremena - moraš da gurneš ruku duboko u džep (da ih motivišeš) - a ta i tolika motivacija najprije demotiviše samog investitora - i onda opet otpada ta varijanta (bar na našem tržištu).

    Poznajem vrlo malo (skoro nimalo) kvalitetnih LAMP programera (onih sa odgovarajućim diplomama i iskustvom) i to ponajviše srećući ih na ovim forumima (mogao bi ih nabrojati na prste jedne ruke).

    Generacija ETF/PMF-ovaca koji trenutno "ordiniraju" našim IT tržištem - vrlo se slabo bavi LAMP-om (ako imalo; ispravite me ako griješim - ovo je moj utisak), a ako se neki i bave Web-om - onda je to u pitanju vjerovatnije JSP i Oracle, nego PHP i MySQL.

    Teško možeš nekog od takvih ljudi da motivišeš (natjeraš) da uči PHP, Apache i MySQL.

    Oni sa iskustvom (čitaj: "zašli u godine") nemaju više tog mlađanog poleta da ostaju preko noći pišući kod uz treštanje "Siouxie and the Banshees" sa MP3 plejera. Oni već imaju familije, dodatne izdatke i žele sa što manje muke da dođu do što većih prihoda. Zato radije koriste RAD alate i programiraju (ako je moguće) - što manje (jer je to najbolji ključ da opstaneš kao programer).

    Evo, na ovom forumu je svojevremeno provodio vrijeme moj bivši Profesor sa fakulteta koji je, kao mladi pripravnik, u okviru Instituta "Mihailo Pupin" učestvovao u programiranju softvera i simulatora za navođenje raketnih projektila (u C-u i asembleru).

    Misliš da i dan-danas programira u C-u i Asembleru? Ni u ludilu. Zašto bi pored mora novopečenih "drag & drop" i "wizard will do it" programera?

    I, da... potpisujem i ono što je "db" rekao.

    Mozda zato sto je u vremenu asemblera on bio neasemblovan, a i svi VI koji GUI koristite kao izgovor. C je jedini, ali ponavljam JEDINI koji ce opstat', jer ima kod dovoljno jednostavan za pravljenje raznoraznih stvari... Ko me razumije, razumjece kismet i ostale cisco alatke koje rade na tom nivou. Preko njih se baziraju sledeci elementi. Znaci za mrezu ne postoji aplikacija tako ne-efikasnog softvera kao c++(+) (zbog zahtjevnosti).
    Jbg, nisam star ali spadam u grupu ljudi koji su sa c-om postigli dosta vishe nego shto je to uopshte moguce. BTW, take a look at linux.
    Download delivery!
    Uskoro server na http://exafloops.hopto.org/

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Toliko kontradiktornosti u tako kratkoj poruci ne vidjeh još. Svaka čast. :mrgreen:

  23. #23
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Dobro...

    Dobro...da se sada vratimo na temu, a?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko više nema ništa da kaže?

  25. #25
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    U redu.
    Moderator može da zatvori temu.

    Hvala svima.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Interesantno !
    By Zvek_Zivi in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 09-07-09, 10:01
  2. Interesantno na TV-u
    By Stetni in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-09, 20:36
  3. Interesantno...
    By shrek in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 11-03-05, 11:56
  4. Interesantno
    By sh0cker in forum Sve i svašta
    Replies: 35
    Last Post: 18-08-04, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •