Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 64 of 64

Thread: Stari Aerodrom - info

  1. #51
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pg
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biljana View Post
    Arhitektonska resenja? Dje cu ovdje da popijem kafu - u Taps, je li? Dje cu dijete da prosetam - u park iza Kostasa koji je skoro napravljen i vec rasturen, ili da setam oko Okova i Dalasa? Ako krenem pud grada pjeske, treba prezivjet smrdljivi podvoznjak i ako imam srece da ne sretnem neka zaprezna kola ili drugu krajnost- auta tipa NY Lekocaj ili NY Konik, pa mi se smuci. E onaj krug oko Bloka vrijedi svih ovih highlights-a!
    Rado bi ja zivjela u tom raspalom bloku, ali ovi zaista fenomenalni stanovi koje pravi Baca Radovic, pored takvog kvaliteta sigurno zbog dobre lokacije i ovih velelepnih zdanja u 88 kostaju 30-40% manje no oni losi stanovi koje pravi Dano Petrovic ili Rakcevic.
    Pa zamisli, upravo od tog Tapsa (koji je uzgred, iako na nekom recimo dvadesetom mjestu po snabdjevenosti i velicini na Starom, nekih sto svjetlosnih godina ispred cuvenog marketa Djetic, sto je, je li, vrh vrhova ponude Bloka V (par puta cak ni kokakolu nisam uspio da nadjem kad sam na pauzi s posla posao da potrgujem par sitnica, buduci na nesrecu radim preko puta Bloka, toliko je vrh prodavnica), dakle upravo od tog Tapsa samo par koraka napravis i eto te u Atelje-u, sasvim fin, miran, diskretan kafic, posto se pitas dje bi sa djetetom, taman za tu priliku dobar. Interesantno da ti je poznata lokacija Taps-a, a ovaj prostor koji je par metara lijevo od njega neces da vidis. Par desetina metara-takodje solidan caffe Boss, prijatan ambijent i atmosfera.
    Neko je pomenuo da su svi kafici i picerije na Starom prcvarnice, pa me interesuje zasto su npr "Mega palacinke" na Starom prcvara, a iste Mega palacinke kod Metalke vrh? Prazne price. Da nije mozda i 13.Jul restoran na Starom prcvarnica?
    I da, setnja pored i oko Okova, Rokspeda, Morgana, Dalasa jeste ljepse iskustvo od spartanja oko Bloka. No to je ipak stvar ukusa.
    Last edited by neptune; 18-09-10 at 21:05.

  2. #52
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svasta, ne svidja ti se Blok zbog toga sto u Djetic nema koka kole, ccc. Neke stvari su apsolutne, nisu stvar ukusa. Cijene stanova na te dvije lokacije govore sve. Ali dobar je ovaj forum, jer ja do sad nikoga nisam znala da mu se svidja stari

  3. #53
    Join Date
    May 2010
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se Stari svidja ... ima nesto svoje... Izdvojen je nekako, a opet je blizu i centar i sve...
    Mega palacinke, njammiii

  4. #54
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrati se u Blok, o Biljana, o Biljanaaaaaa
    C R N A G O R A

  5. #55
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PGboy88 View Post
    Vrati se u Blok, o Biljana, o Biljanaaaaaa
    Bi ja rado, ali mi je stan prelijep Jedino da mi neko pokloni 20000, pa da mi nije zao Toliko je skuplji ovakav stan u blok VI.

  6. #56
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Underhill
    Posts
    1,745
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    setnja pored okova? ja se gusim onuda
    The moon will illuminate my room and soon I'm consumed by my doom

  7. #57
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by neptune View Post
    Pa zamisli, upravo od tog Tapsa (koji je uzgred, iako na nekom recimo dvadesetom mjestu po snabdjevenosti i velicini na Starom, nekih sto svjetlosnih godina ispred cuvenog marketa Djetic, sto je, je li, vrh vrhova ponude Bloka V (par puta cak ni kokakolu nisam uspio da nadjem kad sam na pauzi s posla posao da potrgujem par sitnica, buduci na nesrecu radim preko puta Bloka, toliko je vrh prodavnica), dakle upravo od tog Tapsa samo par koraka napravis i eto te u Atelje-u, sasvim fin, miran, diskretan kafic, posto se pitas dje bi sa djetetom, taman za tu priliku dobar. Interesantno da ti je poznata lokacija Taps-a, a ovaj prostor koji je par metara lijevo od njega neces da vidis. Par desetina metara-takodje solidan caffe Boss, prijatan ambijent i atmosfera.
    Neko je pomenuo da su svi kafici i picerije na Starom prcvarnice, pa me interesuje zasto su npr "Mega palacinke" na Starom prcvara, a iste Mega palacinke kod Metalke vrh? Prazne price. Da nije mozda i 13.Jul restoran na Starom prcvarnica?
    I da, setnja pored i oko Okova, Rokspeda, Morgana, Dalasa jeste ljepse iskustvo od spartanja oko Bloka. No to je ipak stvar ukusa.

    Potpuno se slazem!!! Ulicom 88 koja prolazi pored volija,tojote i ostalih hiper marketa (prodavnica namjestaja ili sl) ima sasvim dovoljno mjesta da se seta i pruzi rekreativni korak-uostalom to i ljudi praktikuju! Uporedjivanje bloka i starog je bzv jer su to razliciti ukusi...Mini parkic se nalazi izmedju zgrada kod atomskog skolonista i prepun je male djecice,sto znaci da ipak ima nedje mjesta da se napravi djecija "zurkica"
    S.aerodrom je mlado naselje,i ono tek treba da preraste u jedan mnogo ljepsi i komforniji kraj koji ce imati da pruzi ziteljima sve neophodne stvari koje im trebaju...ima par lokala koji su stalno puni i u koje je fino izaci po nekad! Treba malo strpljanja,pa polako ce se napravit i jedan parkic,ne moze sve odjedanput...prije 10 godina da mi je neko pricao da ce stari ovako da izgleda-samo bi se kisjelo nasmijao i okrenuo ledja,tako da izgradice se sve to i to u super naselje!!!
    Bloka je malo drugaciji jer preovladavaju visoke zgrade,koje same po sebi moraju da imaju parkove koji ce pruziti ljudima mali odmor-a stari a. je isto u kucama i ljudi nemaju toliku potrebu da setaju kad imaju dvoriste (nije neko opravdanje,ali moze se uzeti u obzir)

  8. #58
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pamtim stari ae. odavno. to je nekad selo bilo, moga si ga sa tolosima uporediti. Sad su se ljudi doselili, grade se kuce sa po 2,3 sprata, 'urbanisao' se. ali, ljudi ostali isti divljaci ka što su bili. To govorim o ljudima koje tamo poynajem, ne generalizujem. Blok ima mana mali milion, mnogo bih toga promijenio, no odosmo od teme.
    C R N A G O R A

  9. #59
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na Starom drveta nema!!!Zao mi je mog djeteta svaki dan kad je ne stavim u auto i odvezem negdje (a to je rijetko),nego je setam pored Dalasa i Okova.

  10. #60
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Da ne otvaram novi topic pošto nađoh ovaj stari. Živim na Starom Aerodromu tri godine i evo što treba učinjet po mom mišljenju u tom dijelu grada:


    1. Parkovi i zelenilo. Imam utisak da je za svaki slobodni pedalj planirana neka zgrada i ni najmanje se ne misli zasadit koje drvo, a o parku da ne govorimo. Pošto još uvijek nemam đece mogu samo nagađati kako je roditeljima šetati kroz stari sa dječjim kolicima? Đe to zapravo i mogu? Pored Okova, Dalasa ili ovamo pored fudbalskog kampa. Da ne govorimo o tome kako pored puta koji je sada povezan sa Zlaticom i u kojem je tokom turističke sezone promet ogroman nema nijednog stubića koji bi štitio ukoliko zbog nekog preticanja neki vozač skrene na trotoar. Misliš „Valjda neće“. Ljeti da ne pričamo kako nijedno drvo nije zasađeno sa druge strane trotoara (mislim sa strane Okova Dalasa pa ćeraj cijelim putem). A kad nije zasađeno ne može ni izrasti. Vrućina te ubi na onom asfaltu ljeti a o suncu da ne govorimo. A dijete da povedeš u neki park da se izigra? U koji park? Ništa, ali ništa se po tom pitanju ne radi.
    2. Podvožnjak ili nadvožnjak od Volija do Bulevara Save Kovačevića koji bi i definitivno povezao SA sa ostatkom grada. Meni je to standardna maršuta i uvijek vidim makar desetak ljudi kako prelaze šine i gledaju da kakav voz neće krenut kad prolaze šinu po šinu. A autom kad ideš moraš zaobilazit kod Lukoil pumpe ili ovamo do kružnog toka.
    3. Kružni tokovi. Znam da ih mnogi ne vole ali koliko sam puta bio svjedok saobraćajnih nezgoda kod Volija jer tu se nevjerovatno teško uključit. Da bi to izbjegli potrebno je nešto napravit pogotovo na tom mjestu. Makar semafor.
    4. Eliminisati slijepe / ćore ulice. Ja kad sam prvi put išao od početka SA (kod Sonica) prema Voliju kao da se neko grubo našalio sa mnom i ubacio u lavirint pa se ti snađi, majstore . Nijesam mogao vjerovati da vjerovatno usljed divlje pa kasnije legalizovane gradnje ljudi nijesu imali granica i zatvarali su puteve. Vidim da je jedna skoro eliminisana a nadam se da će i ostale brzo.
    5. Uređivanje rugla oko pojedinih zgrada. Okoliš zgrada blizu Distributivnog centra je užasan a ne „zaostaje“ ni onaj blizu Doma Zdravlja. Toliko neuredno između zgrada i okolnih kuća da je to pravo ruglo kao da je prije par godina atomska pala. Niđe drveta ali trave koja se ne šiša i drača ne fali.
    6. Državni vrtić. Ovđe morate uzeti jednu rezervu pošto mi je rečeno da na SA nema državnog već samo privatni vrtići. Ako su lagali mene lažem i vas a ranije sam mislio da je ovaj blizu OŠ Pavle Rovinski državni. Nije stvar u novcu jer razlike nijesu toliko velike u cijenama već što u privatne vrtiće su u većini đeca bogatuna i sigurno da đeci ne može bit prijatno kad ih druga đeca pitaju „Što ti vozi tata? Moj Audi A8“. U državnim vrtićima su prisutna đeca svih staleža tako da je to bolja stvar. Postoji i opcija da upišete dijete u najbliži državni vrtić što je sa mog mjesta onaj kod solitera blizu Velike pijace ali tu se opet vraćamo na stavku broj 2.


    Eto, toliko se za sad sjetih .
    Dick Laurent is dead!

  11. #61
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ovo sve izgleda fino na slici, samo što će sve ovo što je zeleno biti asfalt jednog dana

    http://www.old.podgorica.me/PLANurb/...-StAer/st1.htm

    Koji je ovo dio grada uopšte?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  12. #62
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,743
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PGboy88 View Post
    pamtim stari ae. odavno. to je nekad selo bilo, moga si ga sa tolosima uporediti. Sad su se ljudi doselili, grade se kuce sa po 2,3 sprata, 'urbanisao' se. ali, ljudi ostali isti divljaci ka što su bili. To govorim o ljudima koje tamo poynajem, ne generalizujem. Blok ima mana mali milion, mnogo bih toga promijenio, no odosmo od teme.
    inace, stari je medju prvim naseljima sa urbanistickim planom, a za te kuce od 2-3 sprata znam od kad sam se rodio, tako da nisu bas sad pocele da se grade, a divljaka imas u svaki dio grada, ne bih bas rekao da stari prednjaci po tom pitanju.
    Iskljucenje mozga samo osta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info: Tehnomarket - Stari Aerodrom Podgorica
    By GaD in forum Ostali oglasi
    Replies: 110
    Last Post: 11-09-10, 19:15
  2. Aerodrom Tivat
    By Kralj Ibi in forum Putovanja
    Replies: 2
    Last Post: 11-01-10, 08:55
  3. Aerodrom Podgorica
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 10-07-09, 05:46
  4. Replies: 11
    Last Post: 08-07-09, 22:57
  5. Mesic trazi tivatski aerodrom i hotele na primorju
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 01-08-05, 14:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •