Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 103

Thread: Maturantima Gradjevinske skole iz Herceg Novog zabranjen odlazak na ekskurziju !?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Maturantima Gradjevinske skole iz Herceg Novog zabranjen odlazak na ekskurziju !?

    na CDM forumu se pojavio tekst iz danasnjeg broja dnevnih novina "POBJEDA" u kojem se govori o (ne)odlasku djaka IV razreda gradjevinske skole iz Herceg Novog na ekskurziju,nazalost tekst koji je napisan je polovican i neki detalji nisu napisani u potpunosti zbog toga cu da prekucam citav clanak iz istoimenih novina ovdje.

    Nastavnicko vijece Srednje skole"Ivan Goran Kovacic"iz Herceg Novog kaznilo 16 maturanata zbog nedolicnog ponasanja u prethodne tri godine

    Zabranili im odlazak na ekskurziju

    Sa odlukom nastavnickog vijeca saglasni razredni starjesina i svi nastavnici koji su im predavali.Kaznjeni djaci pisali Ministarstvu Prosvjete

    Herceg Novi-Od oko 300 hercegnovskih maturanata na sedmodnevnu ekskurziju u Italiju,Preko agencije Atlas Tours iz Podgorice,20 septembra ce otputovati 228.Dio njih nece poci iz finansijskih razloga,a 16 ucenika gradjevinske skole kaznjeno je zabranom odlaska na ekskurziju zbog nedolicnog ponasanja u prethodne tri godine
    Nastavnicko vijece je u tri navrata jednoglasno donijelo ovu odluku a sa njom su se slozili i razredni starijesina i svi nastavnici koji su im predavali.
    Nezadovoljni odlukom skolskih vlasti ,ovi djaci su uputili molbu Ministarstvu prosvjete,Kako im odgovor jos nije stigao obratili su se novinarima.U molbi Ministarstvu isticu da im se uskracuje pravo na ekskurziju"zbog dogadjaja iz proslosti koji se mogu okarakterisati kao neprihvatljiva djela neodgovornih adolescenata,sto nije dovoljno dobar razlog da nam se oduzme mogucnost za druzenje,otkrivanje novina i prosirenje vidika.Tacno je da nase odjeljenje nije najbolje po prosjeku ocjena ili najpristojnije,ali smo sigurno najace odjeljenje po pitanju prijateljstva sto je po nasem misljenju i povod organizovanja ekskurzije"
    U razgovoru sa novinarima,kaznjeni ucenici su rekli da nijesu uradili bas sve sto im se pripisuje i da nijesu bas toliko gori od drugih djaka.Ako podju na ekskurziju,obecavaju da nece praviti probleme.
    -U istoriji skole samo smo mi kaznjeni iako su i druge generacije svasta cinile.Od onih koji su kaznjeni,nas 12 bi islo.Roditelji su nam ogorceni,poludjeli su sto ne idemo.Radio sam preko ljeta da bih platio ekskurziju-neke su od izjava nasih mladih sagovornika,koji ocekuju da ce nekim cudom,skola promijeniti odluku u njihovu korist.
    Direktor Srednje skole"Ivan Goran Kovacic" Momir Dragicevic rekao nam je da je kompletna dokumentacija o ovom slucaju prosljedjena ministarstvu prosvjete.Razredni starjesina je iz odeljenskih knjiga za svakog od 16 kaznjenih djaka izvadio podatke koliki je bio broj njihovih izostanaka i "nestasluka" na casu koje su nastavnici zabiljezili u napomenama.
    -Ima ucenika koji tokom tri godine imaju 11 zapisa.Obicno je rijec o ometanju i nepracenju nastave,konfrontaciji sa drugom ili profesorom.Cak smo imali situaciju da su dvojici ucenika zbog neopravdanih casova izrecene disciplinske mjere prestanka statusa redovnih ucenika,ali su obojica nakon ulozene zalbe ,odlukom ministarstva vracena u skolu.To odjeljenje nam je najveci problem u skoli.Ove godine smo bili primorani da im promijenimo smijenu(sad su jutarnja)Bezbjednost i ponasanje ucenika na ekskurziji su veoma bitni ,Proslogodisnja generacija maturanata pohvaljena je zbog ponasanja na ekskurziji i bilo je istinsko uzivanje putovati sa njima-kaze Direktor Dragicevic.
    On je dodao da su roditelji kaznjenih djaka upoznati sa odlukom nastavnickog vijeca,ali reakcije nije bilo.
    Ne prave probleme samo ovi ucenici.Prosle godine od marta do kraja drugog polugodista skola je platila 960 eura samo za zamjenu razbijenih prozora a ukupna steta koju su napravili za godinu,bila je 4.000 eura

    DONOSILI I ZMIJU PRED SKOLU
    Prema biljesci razrednog starijesine,kaznjeni djaci odgovorni su za fizicke obracune na casu u skoli i van nje,iniciranje tuca,unistavanje skolske imovine i inventara,galamu i viku na pojedinim casovima i u skoli,lupanje klupama,ponizavanje,vrijedjanje i psovanje pojedinih profesora,bacanje raznih pirotehnickih sredstava u skoli-petardi,dimnih bombi,suzavaca,prosipanje jestivog ulja po stepenicama koje vode u fiskulturnu salu,prosipanje vreca brasna po skolskom hodniku,unosenje pokvarenih jaja u ucionice,radi onemogucavanja izvodjenja nastave,lomljenja cilindra brave na na ulaznim vratima ucionice,skidanje ulaznih vrata na toaletima,lomljenje vodokotlica ,lavaboa i skidanje cijevi na njima ,donosenje zmije pred skolu...Svojim ponasanjem otjerali su na pocetku drugog razreda spoljnog saradnika skole,arhitektu,koji im je drazo predavanja iz gradjevinske grupe predmeta...
    Da se dogovore skola i roditelji
    U ministarstvu prosvjete i nauke potvrdili su za Pobjedu da je zalba ucenika Srednje Skole u Herceg Novom stigla do ovog resora i da su vec razgovarali sa direktorom ove obrazovne ustanove,preporuceno je da skola,u dogovoru sa roditeljima,nadje rjesenje koje ce biti u interesu svih ucenika.
    U ministarstvu su rekli da je za danas zakazana sjednica Nastavnickog vijeca i roditeljski sastanak u ovoj skoli
    D.Ivanovic POBJEDA srijeda 8 septembar 2010 str.8


    ILI JESI MUDO ILI NISI?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  3. #3
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,527
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    pa znas kako jeste da je ekskurzija nesto zbog cega nazalost vecina i ide u skolu ali ako se odje ne umiju ponasat i ne treba nidje da idu da se (nas) brukaju......

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Ne da se brukaju, nego da nesto ne naprave sto ce ugroziti neciju bjezbjednost. Neka se lade na juzinu, dok im se drugari provode na ekskurziju.
    \\
    OFL•GIC

  5. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako sam saznao od jedng ucenika iz tog odeljenja danas u 6 sati je organizovan roditeljski sastanak dje su bili pozvani roditelji kaznjenih ucenika,raspravljalo se o njihovom ponasanju i o mogucnostima da ucenici podju na ekskurziju,Receno je roditeljima da do petka donesu dokumenta i prvu ratu od 125 eura za ekskurziju...Po ovome vjerovatno su ih pustili da idu!? Najvise price se vodilo o tome kako je citava stvar procurila u medije i da treba da se nadju inicijatori pozivanja novinara kako bi bili kaznjeni,Po ovome imam osjecaj da je skola sve htjela da zataska!? sta vi mislite?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Neka sjede kuci fino, pa neka se prave neke face tamo nedje kuci
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Buducnost CG su ti ljudi
    rm -rf /

  8. #8
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    692
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Neka sjede doma bolje da se svi zivi vrate
    No Signature

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    A sto kazu roditelji te "divne" djece? Vecina toga je iz kuce, pa neka zbori ko sto oce.
    Nema te sanse da bi im ja dozvolila ekskurziju

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Lijepo ih uče od malena - nema veze što praviš gluposti, nema posljedica. Kad dođe vrijeme za lijepe stvari, svi imate pravo na njih.

    Usput, ako su prijetili profesorima i još kojekakve gluposti radili, kako to da su uopšte više đaci u toj školi? Srednje obrazovanje nije obavezno, mnogo strožiji kriterijumi bi trebalo da se primjenjuju. Nego je i ova reforma srednjeg školstva urnisala profesore, a đacima dala pravo na sve i svašta.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka prica ima dvije strane, tako da je pitanje sta je tu prava istina. U svakoj generaciji je bilo problematicnih ucenika, pa se ja ne sjecam da su na taj nacin sankcionisani. Gdje su bili prethodne tri godine ti brizni nastavnici? Sto su cekali toliko da kazne njihovo nedolicno ponasanje? Kako su ti ucenici stigli do cetvrtog razreda ako su toliko losi i problematicni? Meni ova prica bas ne pije vodu. Evo sad cu da pocnem kao moja baba, u moje vrijeme su se djaci sankcionisali i kaznjavali onda kada naprave ******, a ne 3 godine kasnije.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    U svakoj školi se dosta stvari toleriše, ovi mora da su baš nešto napravili žestoko kad je uopšte i počela priča o neodlasku na ekskurziju. U današnje vrijeme kad je svako nekog tatice sin, teško da profesori mogu šta i da urade. Osim toga, nisu ni ti profesori neki heroji, pa se možda i ne usuđuju da nešto urade.

    U svakom slučaju, sve i da je tačno da su ih tri godine tolerisali, to ne znači da su dužni da nastave da ih tolerišu. Ako je tačno da su neki od njih prijetili profesoru - to bi trebalo da je za automatsko isključenje. Ne ići na ekskurziju je smiješno lagana kazna.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #13
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne ići na ekskurziju je smiješno lagana kazna.
    Mislim da je za maturante to ipak drakonska kazna.

    I neka su. Samo se bojim da će na kraju popuštit, čim se ugovaraju ovi sastanci.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ni sam za ta kaznjavanja unazad. ako su oni sad nesto uradili ok, ali da ih kaznjavas za nesto od prije par godina? to je isto kao da dijete kaznis sa 20 za nesto sto je uradio kad je imao 5? kad nisi kaznio dok je bilo aktuelno, nemoj ni par godina kasnije. to je neko moje misljenje
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ne, to je prava vaspitna mjera i ujedno će poslužiti za primjer drugima kako treba da se ponašaju i šta ih očekuje ukoliko budu postupali kao oni.

    To što rukovodstvo škole nije imalo hrabrosti i odlučnosti da se na vrijeme pozabavi tim 'mangupima' ne znači da ih sad treba puštiti da se izvuku.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A da onda krenu da kaznjavaju sve nas sto odavno zavrsismo srednju za ono sto uradismo kako ne treba u to vrijeme?? Ne vjerujem bas da ste svi redom bili andjelcici...
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Čekaj, tvoja poenta je da se đeca uopšte ne kažnjavaju i da ne treba da snose odgovornost za svoje postupke? Ti momčići su još uvijek u srednjoj školi i stoga te kako ima prostora da se kazne dok god su učenici te škole.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kaznjeni ucenici su pusteni na ekskurziju,tako je glasila odluka direktora na roditeljskom sastanku na kojem su prisustvovali roditelji,profesori predmetne nastave i uprava koja je odrzana juce u 18 casova.Za sjutra je dogovoren sastanak kaznjenih ucenika,roditelja i direktora oko detalja vezanih za sam odlazak na ekskurziju(potrebnih dokumenata,papirologije itd)Djaci su pusteni uz uslov da da staratelji potpisu da ucenici idu na odgovornost roditelja,te da se skola ogradjuje od bilo kakve odgovornosti.


    JOS JEDNOM SE POKAZALA MOC SKOLSKOG SISTEMA !!!!!!

  19. #19
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Post

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    I neka su. Samo se bojim da će na kraju popuštit, čim se ugovaraju ovi sastanci.
    Ka naša posla.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Nije probem sto su oni radili prijanjih godina ali ko zeli preuzeti rizik i takve razuzdance povesti na ekskurziju.
    Italija, pa da naprave ko zna sto tamo. Ja bi onda kao profesor odbila da ja idem sa takvima na ekskurziju.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bi onda kao profesor odbila da ja idem sa takvima na ekskurziju.
    Odluceno je da ce ih direktor voditi i bice sami u autobusu .

  22. #22
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bear View Post
    Odluceno je da ce ih direktor voditi i bice sami u autobusu .
    banja i direktor da partija malo.
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  23. #23
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Puštite đecu da se šale.
    Are you suggesting coconuts migrate?

  24. #24
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imao sam priliku da se susretnem sa nekim od tih djaka,sto kroz skolovanje sto kroz grad u herceg novi i da popricam sa njima,vecina tih djaka su nad prosjecno inteligenta dijeca sto su i dokazali svojim ucenjem rezultatima koje postizu u skoli i van nje u raznim aktivnostima,neki smatraju da im ovakvo ponasanje sluzi kao svojesvrsni "ventil" sta god to znacilo.Mada ne podrzavam ovakav nacin kaznjavanja posebno ne sad kada su zavrsna godina,ali ne podrzavam ni njihovo ponasanje iako ih osobno i poznajem i znam kakvi su van skolskih klupa(kao ljudi) Moje neko misljenje je da su stvorili svojevrsnu diverziju prema skolovanju i upravi skole te imaju zelju za dokazivanjem.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    E pa ništa, kad su pametni ne treba da budu odgovorni za ono što rade. I meni dođe da urnišem nekoliko ljudi koje poznajem i mogu ti reć da bi mi to bio samo takav ventil, ali nešto to ne uradih.

    Opet ti kažem, ako je pola onoga što su rekli za njih tačno, ne bi smjeli da budu u školi uopšte, a ne na ekskurziju da idu. I sa fakultetom je teško nać posao i živjet normalno, kako će tek onaj bez srednje škole.

    Kad su tako pametni, neka nekad na to pomisle.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Flora herceg novog
    By nikola0304 in forum Primorski
    Replies: 9
    Last Post: 21-04-10, 13:52
  2. Potreban radnik iz Herceg Novog
    By morska_krofna in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 04-04-09, 19:08
  3. Replies: 4
    Last Post: 23-10-04, 10:45
  4. Rafalima usmrćene tri osobe iz Herceg Novog
    By Radiation in forum Primorski
    Replies: 23
    Last Post: 20-10-04, 22:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •