Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 35 of 35

Thread: Saobracajne nesrece

  1. #26
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    u takvim situacijama je mozda bolje i ne dirati ga ili pomjerat, osim ako nije neko strucan u pitanju...
    Slažem se... Poslije onakvog udara 99% je da nije živ...
    100% je da treba zovnuti hitnu pomoć...

    Koliki sam maler, da sam prišao da pomognem, sudili bi mi kao da sam ga JA ubio :mad:

  2. #27
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    po nashem vazecem zakonu ukoliko naidjesh na mjesto nesrece i ne pomognesh licu koje kasnije premine od posledica udesa a ti si mogao da ga spasish dobicesh godinu dana zatvora...

  3. #28
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Yep... Ne kažem, treba pomoći kad se može... I uvijek i radim tako... Samo, što ako ima povredu kičme? Tad se ne smije pomjerati i mora se sačekati medicinsko osoblje. Možeš osnovno što vidiš... Tipa da zaustaviš krvarenje.
    Last edited by cvxcomputers; 04-09-10 at 21:08.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je uzas...kakva ludaca boze sto je ovo..... jadan covjek


    I meni je malo cudno,slazem se ipak sa Acidom da je proslo dosta da niko nije stao barem da vidi nebitno.
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  5. #30
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zajeb View Post
    po nashem vazecem zakonu ukoliko naidjesh na mjesto nesrece i ne pomognesh licu koje kasnije premine od posledica udesa a ti si mogao da ga spasish dobicesh godinu dana zatvora...
    E sad kako ja da znam mogu li mu pomoc ili ne?
    Bude udes, meni se cini samo slomljena ruka i ja krenem da ga ubacim u kola da ga vozim u bolnicu ono njemu povrijedjena kicma, unutrasnji organi svasta... i ja mu nagrdim kicmu jer strucno nisam postupao sa njim.
    Neko ko nije strucan ne moze znat sto mu je sve povrijedjeno i zato kod jacih udesa treba pozvat hitnu i sacekat je

  6. #31
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Prije dvije nedjelje vozim se motociklom ka Podgorici iz pravca Virpazara gdje sam sustigao jedan motocikl slovenačkih tablica. Preteknem ga i nastavljam ka Podgorici, a čovjek me prati. U jednom momentu na pravcu ispred KAP-a pretičem TAM i čovjek krene za mnom, no vozač kamiona bez zmigavaca skreca ulijevo i rezultat toga je da se ovaj lik kotrlja po asvaltu. Stajem, a vozac kamiona produzava :mad: sklanjam covjeka sa puta, i sada ljudi usporavaju da vide sta se desava. Jedan lik se zaustavlja i gleda, ja ga pitam možete li čovjeka prebacit do bolnice, a on vice, zurim i daje gas (a imao je vremane da se zaustavi). Tek kada je dosla policija covjek je odveden u bolnicu. Tako da je solidarnost i na našim putevima na nivou ...

  7. #32
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Prije par godina je jedan momak poginuo kada je preticao drugo auto, a iz suprotne strane je dolazio autobus i pokusao je prije nego sto je skroz pretekao ovo auto da uleti ispred njega (makaze) ali ga je zakacio dovoljno da skrene sa puta udari u stepenice od jedne firme i tu se zapalio, auto je bio porshe boxter kabriolet, momak u njemu nije bio vezan pojasom tako da je od siline udara preleceo to skladiste i pao sa druge strane. Kad sam dosao do auta, a bio sam medju prvima jer zivim u blizini mislio sam neko gori u autu a ja ne mogu nista da ucinim, plamen je bio toliki da nisam mogao da vidim o kom autu je rijec tek posle nekoliko minuta vidjelo se da unutra nema nikoga i da je kabriolet, onda smo poceli da trazimo covjeka koji je vozio to auto, trebalo nam je bar 3-4 minuta dok jedan momak nije poceo da se hvata za glavu i kaze "evo ga". Svi su potrcali tamo da vide, ja nisam htjeo, znao sam da se nema sta vidjet.
    Tako da kada se vidi tako nesto u soku si i ne mozes bas da razmisljas kako bi inace razmisljao, mozda to nama sad izgleda glupo, ali da ti proleti covjek bez pola tjela ispred tebe ne bi ti bilo sve jedno, ima dosta ljudi koji bi pali u nesvjest da vide takav prizor...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. #33
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Last edited by johnny bravo; 05-09-10 at 17:45.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,809
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Adisa ima fejsbuk http://www.facebook.com/profile.php?...735&ref=search pa joj pošaljite PM ili u P.M. .

    Inače ja da vidim udes ispred sebe nebi stao šanse nema nego samo pun gas. Uvijek ću da zovnem policiju i hitnu pomoć naravno ali ne bih takao žrtvu šanse nema, kasnije bi ja bio kriv što sam ga uhvatio nezgodno i polomio mu kičmu ili vrat... Odležao bih par godina jer sam htio da pomognem nekom, tako da ne.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    steta sto mjesto ovoga crnog bicikliste nije bio neki kamion
    ...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 13:05
  2. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 07:12
  3. Krivac i Uzrok nesrece na Biocu...
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 221
    Last Post: 21-11-06, 01:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •