Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 85

Thread: Veza sa kolegom/koelginicom na poslu...

  1. #26
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    brat
    pa kako ste mislili?
    Ja samo konstatujem cinjenicu koju sam primjetila ... s kolektivnom ne petljam i ne treba mi da mi se preplicu posao i licni zivot ... kao sto napisah na drugu temu ne bih mogla da podnesem da sam s nekim toliki dio dana... gusenjeee
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  2. #27
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    hmmm...ovo me pitanje podsjeti...u djetinjstvu sam imala drugaricu čija je majka bila nevjerovatno lijepa žena...nijesam se nikad bavila razmišljanjima na temu njene vjernosti u braku, ali zbilja sam podrazumijevala, kao svako dijete, valjda, da je brak svetinja, a majka još veća...e, kad sam odrasla i slučajno došla u istu firmu da radim, gdje i pomenuta gospodja, sasvim slučajno se povede razgovor o jednom kolegi (koji treba da ide u penziju već), kad počeše neka prisjećanja starijih kolega kako su njega i švalerku krili i davali im alibi godinama...ko je švalerka? majka moje drugarice!!! Niko nije imao pojma da joj ja poznajem ćerku, žena je već bila u penziji par godina, a ja sam šok preživjela! Žena je ostarala pored svog muža, moglo se reći da je vrlo požrtvovana majka i supruga...ma haos!
    Vjerujte mi, bolje je ne ulaziti u neke priče te vrste...svašta se doznati može i promijeniti mišljenje o mnogima
    Ja se sjecam kad smo nas dvoje jednom raspravljali na temu nekog tvog kolege koji nerijetko vara svoju zenu i koji ne krije to od tebe, a on ti je bas mio i drag.. i sjecam se da si govorila da je sve to ok samo ako druga strana (njegova zena) za to ne sazna, ako se avantura uspije sakriti od nje.. Govorila si: "Neka me i moj vara 100 puta, samo da ja za to ne znam "...
    Eto, taj slucaj o kojem sad govoris je slicna fora; taj cikica i ta teta su uspjeli svoju avanturu da sakriju od svojih bracnih partnera, bilo im fino, niko povrijedjen... Zasto bi onda mijenjala misljenje o toj teti, a o tvom kolegi ne bi?
    Last edited by ovizionizi; 04-09-10 at 08:42.


  3. #28
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by whiterswalker View Post
    Puno mastas
    Nije vala puno, ali volim ponekad.
    Uostalom, zar nije moguce upoznati ljubav svog zivota na poslu? Zar je to toliko nerealno?
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  4. #29
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    Uostalom, zar nije moguce upoznati ljubav svog zivota na poslu? Zar je to toliko nerealno?
    Ada, sva ta prica oko nekih "principa" prilikom zaljubljivanja je toliko neozbiljna, da boli..
    Kao one price: "Ja ne bih nikad moga' sa muslimankom.. sa Albankom.." Moze li ta muslimanka bit' preslatka i predobra? Moze li ta Albanka? Moze li taj kolega?!
    Ih, kako svi principi padaju u vodu kad covjek zabudali..


  5. #30
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Veza sa kolegom/koleginicom nikakav problem..Pa koliko je samo brakova sklkopljeno za doba komunizma u Titeks,Radoje Dakic,Marko Radovic i sve je islo kao podmazano.Zato mislim da nema potrebe da s edanas nesto ljudi frce oko toga..

  6. #31
    Join Date
    May 2010
    Location
    Bogota,Colombia
    Posts
    1,307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    Nije vala puno, ali volim ponekad.
    Uostalom, zar nije moguce upoznati ljubav svog zivota na poslu? Zar je to toliko nerealno?
    Slusaj scenu,posto radim trenutno jedan posao nije vezan za kancelariju ali jeste za otvoren i zatvoren prostor e sad to je bilo na otvorenom tu nadgledam ljude i pratim jeli sve u redu,ja stojim i prilazi cura(simpaticna) sa boka ja je neprimjetih i kaze:;,Poznajemo li se" e sad ja malo zatecen ali mozak brzo odreagova i kazah:,, Ne "ona u nekom odlazecom stavu se nasmijesi i htjede da produzi ali ja :,,Nije problem mozemo se spoznati" itako se upoznasmo promjenismo par rijeci i brojeve tel sve je to trajalo 1 min,to se nedavno desili tacnije juce oko 19.00 ahaha,mada ne pricam o ljubavi nema to veze ja se ne umijem zaljubit a tesko koja me moze izvrcet o jeea,ispadam opasan sa ovim rijecima

  7. #32
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ja se sjecam kad smo nas dvoje jednom raspravljali na temu nekog tvog kolege koji nerijetko vara svoju zenu i koji ne krije to od tebe, a on ti je bas mio i drag.. i sjecam se da si govorila da je sve to ok samo ako druga strana (njegova zena) za to ne sazna, ako se avantura uspije sakriti od nje.. Govorila si: "Neka me i moj vara 100 puta, samo da ja za to ne znam "...
    Eto, taj slucaj o kojem sad govoris je slicna fora; taj cikica i ta teta su uspjeli svoju avanturu da sakriju od svojih bracnih partnera, bilo im fino, niko povrijedjen... Zasto bi onda mijenjala misljenje o toj teti, a o tvom kolegi ne bi?
    Zbog ovakvih stvari nikad nisam volio emotivno da se vezujem...

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Oppaaaa interesantnih stavova ovdje ima.
    Poslodavci vecinom savjetuju da se emotivno ne zblizhavate iz razloga što će vaša efikasnost na poslu biti slaba. Kada ste u vezi dozivace te se po cio dan i posao će da trpi a kad ste u svađi i nijeste više u vezi posao će opet da trpi zbog vašeg nezbora.

    Što znam ja ne bih imao taj problem vala kao šo rekoh gore.
    A od ovih avantura na poslu se ne može živjet ni u jedan kolektiv. Užasno
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #34
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    cus uzasno, moramo se zabavljat necim na poslu i internet dosadi po citav dan.

  10. #35
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    cus uzasno, moramo se zabavljat necim na poslu i internet dosadi po citav dan.
    Ada sladje ti je onda kad uvatis maglu s posla ... a ovako mozes zaboravit od zabavljanja na poslu na posao...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  11. #36
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne radi to.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  12. #37
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ja se sjecam kad smo nas dvoje jednom raspravljali na temu nekog tvog kolege koji nerijetko vara svoju zenu i koji ne krije to od tebe, a on ti je bas mio i drag.. i sjecam se da si govorila da je sve to ok samo ako druga strana (njegova zena) za to ne sazna, ako se avantura uspije sakriti od nje.. Govorila si: "Neka me i moj vara 100 puta, samo da ja za to ne znam "...
    Eto, taj slucaj o kojem sad govoris je slicna fora; taj cikica i ta teta su uspjeli svoju avanturu da sakriju od svojih bracnih partnera, bilo im fino, niko povrijedjen... Zasto bi onda mijenjala misljenje o toj teti, a o tvom kolegi ne bi?
    malo pogrešno tumačiš...ali nije to čudno...kontekst te teme i ove je sasvim drugačiji! Nikad, ali baš nikad ne podržavam nevjerstvo, i sticajem okolnosti znam slučajeve gdje je ono sastavni dio života tih ljudi, a partneri im to ne znaju...pitanje je KAKO NE ZNAJU? Ako MOJ partner ima način da me vara, a da ne znam, neka navali slobodno(da li treba da ti crtam da ja iskreno vjerujem da NEMA ŠANSE da mu to prodje kod mene, i da je moja priča o nevjerstvima sva u tom kontekstu?) U tom kontekstu je i priča o mojim kolegama...što bi mene tangiralo što neko vara svog partnera koji ne vidi da je varan i koji guta priče za malu djecu?
    U drugom slučaju mi je veliko razočarenje majka i supruga. MENI, naravno, ona je za njih i dalje ista, i koga je briga i kome šteti što sam se ja iznenadila?

    Da sumiramo, ne podržavam varanje!
    Žene, majke mojih drugarica su posebna kategorija (kao što bi bila i moja majka) i nikako se ne mogu radovati što sam saznala da je jedna godinama bila u ljubavnoj vezi sa kolegom, valjajući se po hangarima...e, ovdje dolazi ono da bi mi mnogo milije bilo da to NIKAD nijesam saznala
    JE li ok? Ako imaš još pitanja postavi, odgovoriću noćas odoh da radim
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #38
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    A zamislite muz i zena u istu firmu a on ima ljubavnicu (udatu) takodje iz iste firme, moze li toga bit?

  14. #39
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stara narodna: Muza i ljubavnika nikad s istog platnog spiska! Vazi i obrnuto, naravno.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ne...

    Ali bi bilo dobro da radi u firmu do moje... To je posao i zadovooljstvo i iskorišteni dan
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #41
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikad se ne bih upustio u to. Da, gubi se na efikasnosti i efektivnosti, a i u slucaju raskida postaje jako neprijatno. Mislim da je u sustini to jako bzvz...Na kraju krajeva, krsi se eticki kodeks i zbog toga mozes da ides kuci.

  17. #42
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Madam_M View Post
    Ne bih se ja upuštala u vezu nikad sa kolegom, previše toga zajedničkog a kad pukne, poznavajući sebe, to bi na sve izašlo, samo ne na dobro, držim se ja ovog mog inženjera
    S inzenjerima ne mozes pogrijesit' nikad.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  18. #43
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ne. Zapravo, veza uopste ne.
    Are you suggesting coconuts migrate?

  19. #44
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Ja samo konstatujem cinjenicu koju sam primjetila ... s kolektivnom ne petljam i ne treba mi da mi se preplicu posao i licni zivot ... kao sto napisah na drugu temu ne bih mogla da podnesem da sam s nekim toliki dio dana... gusenjeee
    evo zasto scve srecne veze i brakovi nicu

    e sad ja podrzavam, gdje god kad god kad se ljudi nadju, moze i ovakav primjer recimo sad zamisljam,ja i moja zenskica radimo zajedno i fantasticno nam je lijepo, cak stavise lakse se prebrodi tezak i dosadan i naporan dan i bilo kakva nervoza na poslu, zasto ne mijesati posao i zadovoljstvo , izmedju ostalog svi kazu da posao treba da bude zadovoljstvo, pa sto ga ne uciniti takvim na koji god nacin. eto gledajte to sa dobre strane

    opustite se ljudi koji vam je djavo , te nemote na poslu, te ne valja ako je blizu, te ne valja bit po vas dan zajedno, te ne valja ovo te ono, boze mili kolko razloga za bijeg od veze i obaveza i stvaranja neceg zajednickog, nidje na svijet nema toga ka kod nas, tuzni li smo ..................


    p.s. ovo opet vidim svi izvode neke moraliste , cednosti i bog zna sta jos sve ne ;p a po mojem vidjenju ne biste tu vezu da bi mogli otvoreno da se muvate flertujete i bog zna sta drugo na poslu, ............
    Last edited by sparco; 10-09-10 at 08:01.
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Zato kažem komšijska firma je merak. Ako ti treba odmor odmaraš, a ako ti treba zadovoljstvo tu je. ...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #46
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Oppaaaa interesantnih stavova ovdje ima.
    Poslodavci vecinom savjetuju da se emotivno ne zblizhavate iz razloga što će vaša efikasnost na poslu biti slaba. Kada ste u vezi dozivace te se po cio dan i posao će da trpi a kad ste u svađi i nijeste više u vezi posao će opet da trpi zbog vašeg nezbora.

    Što znam ja ne bih imao taj problem vala kao šo rekoh gore.
    A od ovih avantura na poslu se ne može živjet ni u jedan kolektiv. Užasno
    praxa iliti moje iskustvo je da je najmanji problem poslodavac, ostale kolege, posao i sl. najgore u tom sluchaju, bar prema mom poimanju s obzirom na tadashanje i tamoshnje okolnosti, jeste ukoliko poslije raskida kod jednog (a to je regularna stvar i kod veza iz kafane, a ne na poslu) emocije ne prestanu. radi se zapravo o tome da ti poslodavac dozvoljava sve dok posao ne trpi. dakle, poslovna kominukacija i posle raskida mora. a ukoliko kod jednog ostanu bilo kakve ljubaOne emocije, ponese vrag shalu. taj jedan dovijeka iz poslovnog razgovora pokushava da izvche emotivno korisne informacije, te malo se ponasha ljubomorno ukoliko drugi ima iole dobru komunikaciju sa nekim trecim, nepovezanim (shto bi rekao zakon o sukobu interesa) licem. ni malo prijatne nijesu te situacije, pogotovo ako uz to morash da istrpish sve, a da posao ne trpi. to ti je neshto kao sindikalno udruzivanje - sve ok, dok ne taknesh vlasnika u zicu
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  22. #47
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovi koji se bune...posle fatalnog trenutka,nek daju otkaz..kako bi ostali pri swom stawu...;p

    a ja...ja jos o tome nisam razmisljala...wjerowatno bih se takmicila s njim,prije nego se zaljubila u istog,a onda......ko zna...
    cuz...i've must be better...
    "PLAZMA"...nE pUšTa Te dA oDrAsTeŠ... ;p

  23. #48
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bar
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imao sam vezu sa koleginicom sa faksa,u stvari sa dvije,jedna je bila starija devet godina,bila je zgodna,lijepa,sta da vam kazem,fino je bilo.Mracna soba,cigare i tako to.
    deksi

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema veze šta je partnerka, da li je koleginica na poslu ili nije, ili nešto treće, već je ključno kakve su želje i ciljevi partnera i shodno tome postupanje. Ako žele vezu samo za sebe, ne zbog okoline i toga šta će drugi reći onda će čuvati svoju vezu, a to znači da niko od kolega ne može da zna za vezu ako je partneri ne pokažu. To što će neko sumnjati, ogovarati, tračariti i sl. nema uticaja sve dok se oni koji su u vezi na to ne osvrću i čuvaju svoju vezu za sebe, koja treba da bude tajna za čitav ostali svijet.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #50
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Da li bi se upushtali u ovavko neshto? Nebitno da li je kolektiv od 10 ili 200 ljudi.
    U neke kolektive, kao recimo moj preporuchuju da se izbjegavaju ljubavne veze sa izmedju zaposlenih. Najvishe zbog odnosa medju koelgama i atmosfere na poslu.

    A vi da li bi se upushtili u tako neshto?

    Ja bih, jer i nakon raskida vazda sam u dobrim odnosima ostajao
    Neshto mi ne bi bilo teshko iznijet sve to. Pa neka bi me gledali sve kolege i koleginice da se ljubimo na proslavu
    daleko bilo! cak i za saradnike biram neke asexualne i gay-aste likove, prvo jer su precizniji i odgovorniji, drugo jer se nece rasipati energija na nepotrebne stvari.

    s druge strane, ne bih mogla da zamislim da budem s nekim ko se bavi i malo slicnim poslom poput mojeg. kad-tad bi u slobodno vrijeme presli na poslovne teme, a ima li goreg nacina da se ono upropasti.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gubljenje vremena na poslu...
    By NebuCHadneZZar in forum Sve i svašta
    Replies: 57
    Last Post: 02-11-10, 13:19
  2. na poslu...
    By Hari Krisna in forum Ljubav
    Replies: 27
    Last Post: 25-02-09, 14:32
  3. ADSL - na poslu i kod kuce?
    By jovannk in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 16-10-07, 23:38
  4. Maltretiranje sefa na poslu
    By cvrcnuta in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 02-07-05, 18:52
  5. Sta raditi na poslu kad...
    By Milena_Laettner in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 02-06-05, 23:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •