Page 22 of 23 FirstFirst ... 12181920212223 LastLast
Results 526 to 550 of 570

Thread: Stranac u svojoj drzavi

  1. #526
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  2. #527
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Fotografije medicinskog otpada na Vasovim vodama
    17. jul 2012.
    ShareOrganizacija građana „Dokle“, objavila je na sajtu deponija.wordpress.com.
    niz fotografija medicinskog otpada snimljenog, kako se tvrdi na sajtu, danas, na Vasovim vodama.
    „Ovako se odlaže medicinski otpad u Bearanama“, stoji uz neke od fotografija na sajtu.
    Ovo je dio akcije u kojoj se mještani Beransela bore protiv izgradnje deponije na Vasovim vodama, pokušavajući na taj način da podignu svijest građana.
    Inače, Ekološki pokret Ozon pozvao je nadležne institucije da neselektivno primjenjuju Zakon o upravljanju otpadom jer, kako su naveli, svako dalje njegovo odlaganje prouzrokovaće pogubne posledice po građane Crne Gore.
    Kako se navodi u saopštenju dostavljenom agenciji MINA, Ozon je dobio informaciju od građana Berana da se u kontejnerima ispred Opšte bolnice, odnosno Doma zdravlja u tom gradu, nalazi nepravilno odgođen medicinski otpad.

    „Taj otpad se kamionima Javnog preduzeća Komunalno Berane prevozi i deponuje na neuređeno odlagalište otpada Vasove vode, čime se u opasnost dovodi i zdravlje građana i negativno utiče na životnu sredinu“, kazali su iz Ozona.

    Kako su naveli, bez obzira na ranije zabrane Ekološke inspekcije nastavljeno je sa praksom miješanja medicinskog sa komunalnim otpadom, „čime je neuređena deponija Vasove vode, za koju ne postoji nijedna važeća odluka, i koja je nedopustivo blizu rijeke Lim, pretvorena u nelegalnu deponiju opasnog otpada“:

    To bi, smatraju oni, u svakom civilizovanom društvu, gdje je javni interes na prvom mjestu, bio povod za alarm i utvrđivanje odgovornosti i procesuiranje onih čija se krivica potvrdi.

    Oni smatraju da je nerazumljivo da posle dvogodišnje kampanje i značajnog medijskog prostora koji je zavrijedio problem neuređene deponije opasnog otpada na Vasovim vodama i čitavog niza potvrđenih nepravilnosti, nema reakcije pravosudnih organa.

    Iz Ozona su pozvali nadležne institucije da počnu sa efikasnom i neselektivnom primjenom Zakona o upravljanju otpadom i svih druguh zakona iz obalsti životne sredine.

    „Jer svako dalje odlaganje prouzrokovaće pogubnije posledice, koje će i sa ekološkog i sa ekonomskog aspekta mnogo više koštati građane Crne Gore“, piše u saopštenju.



  3. #528
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uhapšeno nekoliko desetina mještana Beransela
    31. jul 2012.
    ShareTweet

    Policija je sinoć privela nekoliko desetina mještana Beransela i razbila desetodnevnu blokadu smetlišta na Vasovim vodama, prenose podgorički mediji.
    Policajci su razbijanjem blokade omogućili kamionima Komunalnog preduzeća iz Berana da dođu do deponije na Vasovim vodama, a navodi se i da je među privedenima bilo žena i djece.
    Predstavnici Mjesne zajednice Beranselo juče su podnijeli krivične prijave protiv odgovornih osoba na lokalnom i državnom nivou zbog krivičnih djela iz oblasti ugrožavanja životne sredine, zdravlja ljudi i divlje gradnje na smetlištu. Na referendumu koji su među sobom sproveli mještani Beransela, oni su se izjasnili protiv izgradnje regionalne sanitarne deponije na Vasovim vodama..........

  4. #529
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zaboravih da vi recem,da mi je uzelo dvije godine da ga vratim dje mu je mjesto..evo mi billboard,grebo me billboard

    http://www.vijesti.me/vijesti/berane...d-clanak-90286
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  5. #530
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Viđeh u novinama ranije i śetih se da je forumaš, svaka čast na trudu nadam se da će se isplatiti na kraju...
    #fakenews

  6. #531
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isplatilo se vec.Proglasen je krivim vlast u opstini Berane.A bitka za vasovu vodu i dalje traje..Hvala!
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  7. #532
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije me bilo odavno,da me nije ko uzelio?
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  8. #533
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  9. #534
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Da smo neki dan kad se vrijeme proljepsa napravili neku akciju podrske tim ljudima, da bar odemo i pridruzimo im se par sati u toj blokadi.

  10. #535
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Хаха какви смећари, флешка није у реду!

    Беранселци - једни од ријетко храбрих људи у данашњој црној гори.
    Лончар свакак част за овакво ангажовање.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #536
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala ! akcija je pocela.Dobrodosli!

    http://javniservis.me/2013/03/18/svi-u-beranselo/
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  12. #537
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Organizovan je prevoz autobusima iz Kotora,Niksica i Podgorice.Dobrodosli!
    Last edited by Berankrsh69; 19-03-13 at 14:42.
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  13. #538
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Stvar nepristajanja i otpada: Policija privela 95-godišnjeg starca

    http://www.vijesti.me/vijesti/stvar-...-clanak-127523





    Golubović vrijeđao Lončara: "Džukelo, treba da odeš"

    Mještani prigradskog naselja Beranselo, njih oko 50, došli su oko 10 sati pješice do centra Berana noseći kese sa smećem, koje su ostavili ispred zgrade Opštine.
    Na čelu kolone bio je 95-godišnji Đorđije Tomović, koji je dan ranije bio na informativnom razgovoru u policiji "zbog ometanja komunalnih inspektora u vršenju službenih radnji", a danas je trebalo da se javi sudiji za prekršaje.


    Golubović se potom obratio američkom državljaninu Jovanu Lončaru uvredljivim riječima: "Džukelo, treba da odeš. Ti organizuješ narod i dovodiš ih ovdje".
    "Sram te bilo. Stidi se svog rječnika. Kakav si ti to predsjednik. Hapsiš čovjeka od 95 godina", odgovorio je Lončar, nagon čega je uslijedila duža verbalna prepirka u kojoj je Golubović zaprijetio da će biti sankcionisani svi koji ometaju odvoz otpada na gradsku deponiju.


    http://www.vijesti.me/vijesti/golubo...-clanak-127555
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. #539
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Strasno...
    Politicar da vrijedja gradjanina tako i javno pred drugima (ugled). Zar to nije krivicno djelo? I jos gore tjerati nekog iz Opstine, Drzave... Zar to nije khm?
    Za osudu u svakom smislu...

    Hvala Lepo

  15. #540
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    osionost preko svake mjere
    She is only here to annoy herself!

  16. #541
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne znam kako je u CG, ali u CH bi za vrijedjanje pred svedocima, i ruzenje ugleda sa slicnim "porukama", bilo bi novcano kaznjeno i kazna moze ici do 3 god zatvora. A za ovo drugo gdje se bilo koji gradjanin tjera iz Opstine ili Drzave bez zakonskih okvira.. tek...

    Hvala Lepo

  17. #542
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne znam kako je u CG, ali u CH bi za vrijedjanje pred svedocima, i ruzenje ugleda sa slicnim "porukama", bilo bi novcano kaznjeno i kazna moze ici do 3 god zatvora. A za ovo drugo gdje se bilo koji gradjanin tjera iz Opstine ili Drzave bez zakonskih okvira.. tek...

    Hvala Lepo
    U CH ne bi moglo da se otpad odlaže međ narod, jel'de? Tako da upoređivanje ni po kom osnovu, pa ni po slobodi vrijeđanja nejake pučine od strane državnih funkcionera, ođe ne pije vodu
    Ođe može sve!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #543
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    To sam odvojila, jer lokalna samouprava je jedno, mogucnosti drugo, a vrijedjanje licnosti je u mnogim drzavama krivicno djelo pa i obicna psovka nekome upucena pred svedocima.. Samo rekoh za CH jer znam primjere koje su objavili u medijima. A tjeranje sa teritorije, to tek ne mogu da zamislim da neko ne reaguje iz tuzilastva..


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 09-05-13 at 18:49.

  19. #544
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Despot je objavio u vijestima ,cim je saznao da sam otisao ovo:

    U dnevnom listu „Vijesti“ od 10. maja objavljen je tekst pod naslovom „Golubović: Džukelo treba da odeš“, molimo Vas da objavite naše reagovanje.
    Po ko zna koji put jedan manji broj mještana Beransela predvođen američkim državljaninom Jovanom Lončarom, potpomognut pojedinim svojim medijskim „portparolima“, pokušava da na krajnje primitivan način, kršeći zakone i ugrožavajući zdravlje svih građana Berana, ostvari određene ciljeve čija je pozadina dobro poznata svima. Zloupotrebljavajući stare ljude i to što ih predvodi strani državljanin oni pokušavaju provokacijama i podmetačinama da izazovu haos u Beranama.
    Da je riječ o najdrskijoj provokaciji američkog državljanina Jovana Lončara i njegovih portparola upravo govori njihov jučerasnji postupak. Dok se Opština pripremala za svečanost povodom Dana Evrope oni su i bukvalno zatrpali smećem ulaz u njenu zgradu i tako ga ostavili.
    Crna Gora i Berane naravno visoko cijene zemlju i narod iza čijeg se Lončar državljanstva skriva ali nam je zaista neshvatljivo da se neko tako drsko ponaša i da se bavi najgrubljim oblikom politike presretajući opštinske funkcionere, nedozvoljavajući im da normalno obavljaju svoje poslove, kršeći zakone ove zemlje. Pitamo se šta bi u bilo kojoj zemlji svijeta uradili da neko ko se skriva iza stranog državljanstva predvodi pedesetak građana i da na stepenicama neke javne ustanove ostavi toliku hrpu smeća? Bili ga oni „mazili“? No, i pored takvih drskih provokacija, bar što se tiče Opštine Berane, neka Lončar i dalje mirno šeta ovim gradom kao i svi ostali građani i naši gosti. Opština niti hapsi, niti prijeti. Jedino što je u njenoj nadležnosti je da podnese prijavu za ometanje služebnih lica u obavljanju javnih poslova, izazivanje opšte opasnosti, i nadoknadu troškova za čišćenje smeća koje je za sobom ostavila grupa mještana predvođena „specijalcima za smeće“ Lončarom i njegovim portparolima.
    Tvrdnje saopštene u pomenutom tekstu da je predsjednik opštine Berane vrijeđao Lončara i da je prijetio mještanima su netačne i smišljeno su plasirane. Predsjednik opštine Berane neme ingerencije da hapsi već je to u nadležnosti državnih organa koji postupaju u skladu sa zakonom. Mještanima Beransela sam saopštio da niko nema pravo da smeće donosi ispred ulaza bilo koje javne ustanove jer to osim kršenja zakona predstavlja i ugrožavanje zdravlja ljudi koji tamo rade i građana koji koriste usluge u ovom slučaju lokalne uprave. Kazao sam im da nemaju pravo da blokiraju prilaz deponiji već da zaštitu svojih prava, ako smatraju da su im ugrožena, treba da traže preko nadležnih državnih organa. Poslije sugestije da treba da uklone kese sa smećem ispred ulaza u opštinsku zgradu dobio sam niz uvreda na moj i račun moje porodice ali sam, poštujući funkciju koju vršim, prećutao i nijesam odgovorio znajući da je to sve dio jednog zlonamjerno smišljenog scenarija.
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  20. #545
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ja sam nocas poslao moj odgovor:

    U dnevnom listu „Vijesti“ od 11. maja objavljen je reagovanje Opštine Berane, pa vas molimo Vas da objavite moje reagovanje s obzirom da sam pomenut u neprimjerenom kontekstu.
    Poštovani Predsjedniče opštine Berane g. Goluboviću,
    Odlaganjem kesa sa smećem ispred i protestnom šetnjom od Beransela do zgrade opštine smo na civilizovan i vidljiv način pokazali javnosti da je bacanje smeća u prirodi kažnjivo i primitivno. Po tonu vaše reakcije i saopštenja vidimo i da smo uspjeli. Reagovali ste emotivno čim ste vidjeli prvih deset kesa sa smećem ispred vašeg radnog mjesta, odnosno naše opštine. Nama iz Beransela se dnevno odlagalo hiljade takvih kesa, pa smo sve ove godine zadržali dostojanstvo i nadu da će institucije sistema na kraju presuditi po pravu i zakonu.
    Ključna riječ koju Vaš kabinet pominje u svim svojim reagovanjima je ironično – zloupotreba. A zloupoteba institucija sistema, putem jedne podzemne mreže kontakata, je upravo ono sa čim se mi kao zajednica Beranselo suočavamo od kada smo počeli sa borbom za Vasove vode. Saopštenje je puno napada „ad hominem”, kojima Predsjednik Opštine želi da najveći ekološki problem u Crnoj Gori svede na kafansku raspravu o tomo ko je kakav čovjek i odakle je.
    Poštovani gospodine predsjedniče, politika koja je ljude dijelila po tome odakle su i čiji su, je ubjedljivo poražena na dan kada smo se okupili ispred Opštine i na koji se pozivate (9. Maj). To što sam američki državljanin i to što je na čelu naše kolone bio devedesetogodišnjak ne govori ništa o nama, ali način na koji vi to pominjete govori dosta o načinu na koji funkcionišu institicije naše zemlje. To što koristim američko državljanstvo u kontaktu sa institucijama ne znači da se „krijem iza američkog državljanstva”, kako to insinuirate. Ja nisam diplomata i nemam imunitet. Američki državljani nizu izuzeti od pravnog poretka Crne Gore, naprotiv, oni su obavezni da se ponašaju u skladu sa zakonima zemlje u kojoj borave. Ali to znači i da su institucije države, u ovom slučaju Crne Gore, obavezne da postupaju sa mnom po po svojim zakonima, a ne po slobodnoj procjeni državnih službenika. I to je razlog zašto koristim svoje američko državljanstvo. Da bih imao fer tretman pred institucijama sistema. To što vi činjenicu da sam državljanin SAD toliko ističete samo potvrđuje na tretirate sve ljude na jednak način pred zakonom.
    Činjenica da sam građanin SAD, znači i da niste u mogućnosti da koristite predizborne metode pritiska na moju porodicu. I u toj vodi leži smeće. Prinuđeni ste da komunicirate sa nama i rješavate problem nelegalne deponije preko institucija sistema i to je bistra voda u kojoj se ne snalazite. A mi želimo samo jedno- bistru Vasovu vodu, a ne mutan Lim.
    I za kraj da razjasnimo jezički nesporazum. Koliko se sjećam, sugestija da se uklone kese se na našem jeziku izgovara kao "Molim vas, uklonite kese ispred opštine" a ne "Džukelo, treba da odeš" kako je iz Vaših usta čulo šezdesetak ljudi.Uz ovaj link da zna,zasto smo mu donijeli smece pred opstinu,koje je ostavio u prirodi






    S poštovanjem,
    Jovan Lončar
    Beranselo, Crna Gora / Čikago, SAD
    Last edited by Berankrsh69; 13-05-13 at 01:18.
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  21. #546
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    koliko puta je pomenuo američki državljanin, tačno prosipa priču da ga CIA proganja...
    She is only here to annoy herself!

  22. #547
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To što se kurobecaš sa državljanstvom SAD-a te samo može dovesti do toga da izgubiš državljanstvo CG.

  23. #548
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    To što se kurobecaš sa državljanstvom SAD-a te samo može dovesti do toga da izgubiš državljanstvo CG.
    Ja bih prije rekao da ga ovaj proziva za to drzvlj, nego da se on kurcobeca

  24. #549
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nije Vasojevic naivan, zna on da vlast streca kad se pomene EU i USA, pa mu svaka druga drzavljanstvo.

  25. #550
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ima li nekoga ko misli da Lončarevo USA državljanstvo nije bitno u ophođenju naših vlasti prema njemu?

Page 22 of 23 FirstFirst ... 12181920212223 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da ste prinudjeni da se pripojite nekoj drzavi?
    By BLASTER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 29
    Last Post: 16-10-08, 19:47
  2. novi u novoj drzavi
    By camaron in forum Primorski
    Replies: 43
    Last Post: 30-03-07, 10:50
  3. Replies: 14
    Last Post: 28-04-05, 15:17
  4. ...Okrecem ogledalo ka svojoj nadi...
    By _VraNna_ in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 1
    Last Post: 08-12-04, 16:28
  5. KRSTAS u svojoj postojbini
    By dijaspora in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 29
    Last Post: 14-04-04, 02:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •