Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 59

Thread: Novogodisnji poklon Srbiji - S A N K C I J E

  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Novogodisnji poklon Srbiji - S A N K C I J E


  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne bi trebalo valjda. Koliko se vidi iz vijesti - sve kritike se odnose na adresu Vlade Srbije i u tekstu je sama Srbija apostrofirana vise puta.

    http://<a href="http://www.b92.net/i..._id=159937</a>

    Sumnjam da ce amerikanci stati samo na ovome kao sto sumnjam i u to da ce se politika Srbije promijeniti .

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja mislim da je ovo tek pocetak i uvod siru i obimniju akciju "uceravanje pameti" srpskim vladajucim klerofasistima na celu sa prehladjenim Vojom Kostunicom, poznat kao "Kalasnjikov".

    Vlada Crne Gore se jasno distancirala, ali samo verbalno, medjutim prakticno ne cini mnogo da spreci jatakovanje ratnim zlocincima na svojoj teritoriji.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a) Neće da daju Srbiji kredit od 7,6 miliona dolara.. Prava katastrofa za Srbiju!

    b) Jat i sada ne leti za SAD, niti poseduje avione tih kapaciteta.

    A praksa je ova: šta SAD sankcionišu, to Evropska Unija mora onda da plati. Zato se Evropljani već i ljute..
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    a) Neće da daju Srbiji kredit od 7,6 miliona dolara.. Prava katastrofa za Srbiju!

    b) Jat i sada ne leti za SAD, niti poseduje avione tih kapaciteta.

    A praksa je ova: šta SAD sankcionišu, to Evropska Unija mora onda da plati. Zato se Evropljani već i ljute..
    Samo se ti tesi, ovako je bilo i 1992 godine. Odlicno se secam ... sprdnja na sve strane, a onda lagano nemastina i glad.

    Kostat ce vas skupo koalicija napaljenih popova i prerusenih nacista u demokratsko ruho.

    Bljak!!!!!




    OVAKO NI MILOSEVIC NIJE BIO PONIZAN.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahah ljudi nemojte me zasmijavati. Balije Harris i Dobrusky zajedno sa ustaskinjom milijanom navodno "zele dobro Srbiji". Cim takvi kao vi pljujete po Srbiji znaci da je Srbija na dobrom putu

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je, Janko..! Kaže se, samo se u ***** ne gleda, a na Srbiju gledaju sa sve strane..

    Dakle da mora nešto da vredi 8)

    SAD su Srbiju na isti način sankcionisale i prošle godine, a ugled Srbije raste sve više. Ovo naravno pljuvači na sve što se samo zove srpsko neće da priznaju, najpre ne Srbin, pardon: Bošnjak iz Kosova Dobrusky.
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Tako je, Janko..! Kaže se, samo se u ***** ne gleda, a na Srbiju gledaju sa sve strane..

    Dakle da mora nešto da vredi 8)

    SAD su Srbiju na isti način sankcionisale i prošle godine, a ugled Srbije raste sve više. Ovo naravno pljuvači na sve što se samo zove srpsko neće da priznaju, najpre ne Srbin, pardon: Bošnjak iz Kosova Dobrusky.
    Dobro Carski, sto si na kraj srca .... majka ga ubila. :?

    Zasto pljuvac na Srbiju? :shock:

    Veruj me da mi nista nece biti draze nego kad vidim demokratsku Srbiju suverenu i samostalnu drzavu, clanicu UN. Drazvu koja ima stabilno unutrasnje uredjenje, ravnomerno teritorijalno transformisanu i uredjenu u cijim autonomnim regijama Vojvodini i Sandzaku ( Raska oblast ) mirno i prosperitetno zive manjinski narodi i nacionalne manjine u skladu sa evropskim standardima. Drzavu koja nema otvorenih pitanja sa svojim susedima, a u bratskom je odnosu sa samostalnom i suverenom Crnom Gorom i isto tako transformisanom Bosnom I Hercegovinom bez entitetskih vestackih podela.

    Zar je to pljuvanje po Srbiji? A, Carski ?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobrusky, se od onda uvlacio administraciji i opet je dobio pravo da lupeta zajedno sa ovim Harris-om koji jos nije otvorio topik o Crnoj Gori. Al' je otvorio 15 o Srbiji na forumu Buducnost Crne Gore.

    Ovo je jedan od dokaza koliko se ljudi brinu o CG, a koliko o svojim kompleksima. Naime, SAD je stavila istoimene sankcije i Crnoj Gori, ako je neko gledao dnevnik veceras zna o cemu pricam.

    Pozdrav!
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Dobrusky, se od onda uvlacio administraciji i opet je dobio pravo da lupeta zajedno sa ovim Harris-om koji jos nije otvorio topik o Crnoj Gori. Al' je otvorio 15 o Srbiji na forumu Buducnost Crne Gore.

    Ovo je jedan od dokaza koliko se ljudi brinu o CG, a koliko o svojim kompleksima. Naime, SAD je stavila istoimene sankcije i Crnoj Gori, ako je neko gledao dnevnik veceras zna o cemu pricam.

    Pozdrav!
    Ja sam Sh0cker svoj BAN odsluzio casno i posteno, niko mi nista nije poklonio ... proslo vreme bana i opet sam tu. No u svakom sluvaju hvala administraciji sto se pridrzava opravila, ponegde ni to ne postuju.

    Ovaj Haris je mozda nezgrapan, ali da je sve topike promasio ovaj nije. Evo i ti sam navede da su sankcije uvedene i protiv Crne Gore. Ponovo ce neduzni crnogorski narod placati zbog neodgovornosti crkvenopopovskoucrkvismrznutog Vojislava Kostunice - Kalasnjikova.

    Tako ti je to kad popovi vladaju ... :cry:

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Promasio ga je jer to niste znali ni ti ni on, nego se ispostavilo sad.

    Tako je to kad ljudi nemaju sluha, pa odlazu referendum. Mogu ja da krivim Kostunicu, al' prije cu da krivim onoga ko je dozvolio da meni Kostunica naredjuje i ostala svita.
    Interne problemi moraju prvi da se rijese, tek onda dolaze eksterni.
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  12. #12
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crnoj gori niko nece udarati sankcije, toje samo zamajavljanje javnosti. vidjecese iduce nedjelje stace bit, kao i uobicajno pohvale Crnoj gori, no zbog kosova i ovo malo vrijemena ce brzo proci, pa jos jednom blizise Nezavisnost. :dring:

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Dobro Carski, sto si na kraj srca .... majka ga ubila. :?

    Zasto pljuvac na Srbiju? :shock:

    Veruj me da mi nista nece biti draze nego kad vidim demokratsku Srbiju suverenu i samostalnu drzavu, clanicu UN. Drazvu koja ima stabilno unutrasnje uredjenje, ravnomerno teritorijalno transformisanu i uredjenu u cijim autonomnim regijama Vojvodini i Sandzaku ( Raska oblast ) mirno i prosperitetno zive manjinski narodi i nacionalne manjine u skladu sa evropskim standardima. Drzavu koja nema otvorenih pitanja sa svojim susedima, a u bratskom je odnosu sa samostalnom i suverenom Crnom Gorom i isto tako transformisanom Bosnom I Hercegovinom bez entitetskih vestackih podela.

    Zar je to pljuvanje po Srbiji? A, Carski ?
    A šta bi s Kosovom, Srpskom? I po čemu autonomni "Sandžak" kada su tamo Srbi većina? I zašto ti kao "Kosovac" želiš razjedinjenje Srbije i Crne Gore? Da si Bošnjak iz Crne Gore, pa da kažemo kako gajiš animozitete prema Srbiji. Ali ovako.. :?

    Želiš Srbima na sve strane najmanje i onda veliš kako voliš Srbe. Ako ti je to ljubav, onda hvala, zadrži je slobodno za sebe i svoje.. :idea:
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svasta cemo jos cuti na ovu temu :

    Vlada Srbije je saopštila da je iznenađena odlukom Stejt departmenta, navodeći da nikada nije vezivala dobijanje pomoći i ispunjavanje svojih međunarodnih obaveza. Odluka američke administracije predstavlja korak koji teško doprinosi unapređenju demokratskih procesa i nastavku ekonomskih reformi u Srbiji, saoptila je Vlada Srbije. Vlada je, kako se navodi u saopštenju, svesna odgovornosti prema svojim građanima i svojih obaveza prema međunarodnoj zajednici, ali ispunjavanje tih obaveza nikada nije povezivala sa dobijanjem međunarodne pomoći...

    Podsetimo, Vlada Srbije je do danas neprestano ponavljala da sarađuje s Haškim tribunalom, iako i dalje odbija da uhapsi i Hagu izruči četiri generala vojske i policije, optužena pre više od godinu dana. Prema izjavama zvaničnika, u toku su razgovori i pregovori o predajama optuženih, a premijer i ministri u Vladi Srbije često daju izjave o tome kako očekuju skore predaje haških optuženika.



    :roll:

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    A šta bi s Kosovom, Srpskom? I po čemu autonomni "Sandžak" kada su tamo Srbi većina? I zašto ti kao "Kosovac" želiš razjedinjenje Srbije i Crne Gore? Da si Bošnjak iz Crne Gore, pa da kažemo kako gajiš animozitete prema Srbiji. Ali ovako.. :?

    Želiš Srbima na sve strane najmanje i onda veliš kako voliš Srbe. Ako ti je to ljubav, onda hvala, zadrži je slobodno za sebe i svoje.. :idea:
    Carski, opet me neosnovano napadas. Nemoj bre da glumis "vidovitog" Rasu, pa da pogadjas sta ja mislim, a sta ne mislim i imam li animoziteta ili ne.

    Ja ti kazem da Srbija treba da bude stabilna i prosperitetna, demokratski uredjena gde manjinski narodi i nacionalne manjine mirno i sigurno zive doprinoseci na najbolji nacin svojoj drzavi Srbiji. Jedan od preduslova stabilnosti je i demokratski uredjena autonomija dela Srbije kojeg nazivamo Sandzak ili Raska Oblast ( po novom). Nema veze sto su tamo Srbi vecina i u Vojvodini su, pa ima autonomiju.
    Sto me pitas za Kosovo, pa zar Kosovo nije izgubljeno u ratu iz 1999 godine koji je Srbija vodila protiv NATO-a.

    Zar jos o tome nisi obavesten ?

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ah, sada je Srbija vodila rat protiv Nato? E jadna i bedna, 2005'a..
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milijana
    Svasta cemo jos cuti na ovu temu :

    Vlada Srbije je saopštila da je iznenađena odlukom Stejt departmenta, navodeći da nikada nije vezivala dobijanje pomoći i ispunjavanje svojih međunarodnih obaveza. Odluka američke administracije predstavlja korak koji teško doprinosi unapređenju demokratskih procesa i nastavku ekonomskih reformi u Srbiji, saoptila je Vlada Srbije. Vlada je, kako se navodi u saopštenju, svesna odgovornosti prema svojim građanima i svojih obaveza prema međunarodnoj zajednici, ali ispunjavanje tih obaveza nikada nije povezivala sa dobijanjem međunarodne pomoći...
    :roll:
    Ova Vlada u Srbiji je do sada najjadnija, a kako i ne bi bila kad Pahomije &amp; Co odlucuju o buducnosti zemlje.

    Srbiji su neophodni novi izbori ...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Ah, sada je Srbija vodila rat protiv Nato? E jadna i bedna, 2005'a..
    Sta je sad ? Je li ili nije ?

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti tvoje viđenje imaš, šta još da dodam?
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Ti tvoje viđenje imaš, šta još da dodam?
    Bolje nista .... pametniji si kad cutis.


    8)

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadam se da dobri ljudi Crnogorci neće da gledaju na laži i na teftere od plemena kojima nema kraja, koji pre čine prepiranja nego Božiji napredak u bratskoj ljubavi i veri.
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky

    Ova Vlada u Srbiji je do sada najjadnija, a kako i ne bi bila kad Pahomije &amp; Co odlucuju o buducnosti zemlje.

    Srbiji su neophodni novi izbori ...
    Dobro, Dobrusky ... ima li kakvih promena, novosti u vezi ovih sankcija? Sta je zapravo bilo?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Harris
    Quote Originally Posted by Dobrusky

    Ova Vlada u Srbiji je do sada najjadnija, a kako i ne bi bila kad Pahomije &amp; Co odlucuju o buducnosti zemlje.

    Srbiji su neophodni novi izbori ...
    Dobro, Dobrusky ... ima li kakvih promena, novosti u vezi ovih sankcija? Sta je zapravo bilo?
    Ma nista Harry zivota mi.

    Sva ubleharenja po Srbiji, deklarativna podrska radu Suda u Hagu izgleda da su dozlogrdila odlucnim Amerima, tako da su po kratkom postupku zakljucali svoju blagajnu.
    Iako su ruke Vlade Srbije ostale ispruzene, a usta namjestena na "we will cooperate", Amerikanci su samo odmahnuli glavom i dodali na tecnom vojvodjanskom:"Ta mani".

    Racuna se da se radi o americkoj pomoci u vrijednosti od skoro 40 miliona dolara, kojom amerikanci nisu htjeli nagraditi demokratsko glumatanje i izmotavanje srbijanskih celnika. :?


    Ovo je samo pocetak, obicno Amere slede i evropski prijatelji. Hebi ga, bas me sad zanima sta ce da kaze smrznuti Voja bogomoljac. Zna li se da li je uopste obavesten ?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Nadam se da dobri ljudi Crnogorci neće da gledaju na laži i na teftere od plemena kojima nema kraja, koji pre čine prepiranja nego Božiji napredak u bratskoj ljubavi i veri.
    Ne samo Crnogorci, nego i svi drugi narodi imaju da pruze ruku prijateljstva Srbima, ali da bi se to desilo i Srbi moraju nesto poduzeti. Za pocetak da sutnu popove nogom u guzicu i pokazu im da je njihovo mesto u crkvi, a ne u politici. Da politiku vode politicar koje je narod izabrao, a ne pomahnitali popovi koji vuku Srbiju direktno u sunovrat.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko Bošnjak iz Kosova zna, koji trenutno "gastarbajtuje" po Nemačkoj (ako uopšte 8)), toliko može svako da pronađe sam po novinama..


    Evo šta su Ameri izjavili:

    Amerika će, naglasio je ambasador, povećati pomoć za pojedince i privatni sektor, kao i organizacijama koje se bave građanskim društvom, razvojem demokratije i reformom na opštinskom nivou. Vašington će u okviru programa "Narod-narodu" dati više malih i srednjih zajmova za poslovanje i pomoći otvaranje novih radnih mesta.
    - Srpski narod je dovoljno patio u veoma teškim vremenima - kazao je Polt. - Usmerićemo pomoć tamo gde je najpotrebnija. Obezbeđeno je više od dva miliona dolara dodatnih sredstava za studije nekoliko stotina mladih ljudi iz Srbije u SAD. Nastavićemo pomoć za stvaranje profesionalnih i nezavisnih medija. Biće uspostavljen multimilionski fond za kredite preduzetnicima, i dato četiri miliona dolara za razvijanje konkurentnosti. Konačno, SAD će dati 31 milion za otvaranje novih radnih mesta i razvoj privrede, više od pet miliona za unapređenje vladavine zakona i tri miliona za procese protiv optuženih za ratne zločine i organizovani kriminal.

    http://www.novosti.co.yu/vest.php?ve...brika=Politika

    Kako okrećao, pare opet stižu u Srbiju.. Dobrusky, kao obično, govori samo ono što njemu odgovara.
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •