Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 116

Thread: Apel Crnoj Gori, crnogorskoj dijaspori i Centru za iseljenike

  1. #76
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako vas više piše pod istim nickom, reci im da ne pišu ekavicom, ako već svoj jezik nazivaju crnogorskim, mogu slobodno i srpskim samo nek je ijekavica...
    Kakve veze ima što je pretučen Srbin u Gračanici? Što ne stavi da je skoro bačena bomba na pekaru Albanca u Zvečanu? I što bi se mi danas ođe zamajavali problemima koje imaju Srbi i Albanci na Kosovu, jer je očigledno da ne možemo ništa pomoći da se on riješi i da će on dugo trajati.

    Osim ako svojim uplitanjem na bilo čiju stranu ne želimo da destabilizujemo svoju zemlju...

    Oko ozbiljnosti, šatora i grobalja...na kraju ipak dođosmo do direktnih mjesta u kosovskom parlamentu... sa 300 glasova 4 mandata od 120 u parlamentu zemlje od 2 miliona. Ma nemojte molim vas... I još pečatirana i arhivirana "ekskluzivnost" u predstavljanju Crnogoraca a "nekakva gospodja Karadzic i necesovi Rasko" su stavljeni tamo samo da ometaju tu svetu eksluzivnost? I još neka udruženja i partije....

    Ozbiljnost se gospodine Vujičiću ne dokazuje ni tvrdnjom da je Klintonova "smijenila" vladu Tačija zbog vašeg pisanja o položaju Crnogoraca. Provlačenje te teze kao mogućnosti je daleko od moguće istine taman koliko i Priština od Cetinja.

    Vlada je u tehničkom mandatu, nastala su prestrojavanja pred izbore i to je ono što zanima danas političare na Kosovu. Vašim neizlaskom na izbore pokazujete samo da nemate nikakvu podršku. Ako je već tamo Crnogoraca nekoliko hiljada, izađite i uzmite te glasove, poslije će vas svako sa uvažavanje slušat. Ovako im prijetite, "ako ne budemo imali 4 mandata, mi nećemo izać na izbore, pa ćete onda viđet što je muka", što je do zla boga loše rješenje.

    Budete li imali dovoljno glasova da budete jači makar od jedne manjine koja ima direktnog predstavnika u parlamentu, nema te vlade koja će smjeti da vas ne uvrsti u manjinske narode.

    Međutim budete li se i dalje ponašali kao đeca na igralištu, optužujući pred kosovskim, srpskim, crnogorskim, međunarodnim vlastima ostale aktere u crnogorskoj priči (svi zajedno) tako će vas i gledat...
    Last edited by OSCAR; 17-10-10 at 16:10.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  2. #77
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Teshko sinovima koji posu dvije majke,
    pa ostanu na mlijeko u prahu i cuclu, dok majke raspravljaju chija je obaveza da ga nahrane, moglo bi ZAKOVRNUT.

    Mene su GAZIMESTAN I SHOLJEVIC ranili i DUSHU&TIJELO,
    a sjecam se i onih helikoptera 1981-82 shto u niskom letu preko IBRICHEVINE iznervirashe moju suprugu Dankinju, te cipan cijelu familiju Jankovica nazva FASHISTIMA, jer je bila zabrinuta za sudbinu ALBANACA,
    i moram priznat da je bila PROROK,
    kad je rekla poshto joj je pritka pukla po Danskoj guzici,
    ZASHTO SAM JA TOLIKO LUDA, DA SE BORIM ZA PrLAVA ALBANACA,
    KAD ZENE NEMAJU NIKAKVA PrLAVA ??????????????????????


    OVO JE ODGOVOR NA SVA VASHA PITANJA I SVE VASHE DILEME.
    Milovane,
    i ja se sjecam moje tetke sa kamionom punih stvari,1981 kad je dosla u Berane sa petoro djece,iz jednog sela pred Djurakovca,jer joj je muz preminuo.Za spas,je morala u domovinu....Svi se mi borimo,za svacija prava,samo daj da ne zaboravimo svoje....a oni su sada sami smaciti,i u SATORE zimu docekuju....
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  3. #78
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post
    Milovane,
    i ja se sjecam moje tetke sa kamionom punih stvari,1981 kad je dosla u Berane sa petoro djece,iz jednog sela pred Djurakovca,jer joj je muz preminuo.Za spas,je morala u domovinu....Svi se mi borimo,za svacija prava,samo daj da ne zaboravimo svoje....a oni su sada sami smaciti,i u SATORE zimu docekuju....
    Znam i ja neke koji su doselili u CG s Kosova davnijeh mnim sedamdesetijeh ("mi Srbi") zbog "maltretiranja od strane Albanaca". Kad sam ih jednom pita kako je izgledalo to maltretiranje dobih ovi odgovor: "Kad uđem u prodavnicu pozdravi me na albanskom!" Mislim da je suština u tome - Srbi (i Crnogorci) nijesu mogli shvatit da su manjina na Kosovo i da se po tome moraju ravnat. Da su to znali i umjeli danas ne bi bilo šatora.

  4. #79
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post
    Milovane,
    i ja se sjecam moje tetke sa kamionom punih stvari,1981 kad je dosla u Berane sa petoro djece,iz jednog sela pred Djurakovca,jer joj je muz preminuo.Za spas,je morala u domovinu....Svi se mi borimo,za svacija prava,samo daj da ne zaboravimo svoje....a oni su sada sami smaciti,i u SATORE zimu docekuju....

    Sjecam se i ja jednog INZINJERA iz ELASTIKA sa par stotina hiljada maraka, stigao sa Kosova,
    njega su nagradili sa stanom od 100 kvadrata, 1981,
    mene su dali kredit da kupujem kucu u Botun sa suprugom Dankinjom i troje dhjece, i ako sam odrastao u Staru Varosh u KISHMA(HA)LU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #80
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije bilo mnogo ingilira Milovane,pricamo o sirotinji raji..koliko je ingiliira crnogorskih prodalo djedovinu za par audija i kupilo par stanova i to u bijograd grad!...dakle,pamtim moju tetku,sa stvarima i petoro djece...nidje dalje ne idem.Da je zlatno na Kosmetu bilo,ne bi bilo ove strahote u zadnjija 20 godina....
    No drijeshi tavulin,i shalji nashoj djeci...ka shto umijesh! a Rocen i Krivokapic neka rade svoj posao...
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  6. #81
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A Nova srpska demokratija svoj...

    Nova nezadovoljna što kosovski Crnogorci ne prozivaju i Đukanovića

    Crnogorskom režimu su pravi partneri na Kosovu albanski ekstremiteti od kojih imaju korist, ali ne i kosovski Crnogorci koji su vlastodržcima u Podgorici samo još jedan teret, ocijenila je Nova srpska demokratija.

    Jovan Vučurović rekao je za Dan da su kosovski Crnogorci, možda, i nehotice otkrili pravu prirodu DPS - SDP režima.

    On je naglasio da je očekivano što se među onima koje predstavnici Crnogoraca sa Kosova nejviše kritikuju nalaze predsjednik Skupšine i SDP-a Ranko Krivokapić i šef diplomatije Milan Roćen.

    ‘’To je još jedan razlog zašto je dobrodošla inicijativa za smjenu Ranka Krivokapića koji se više ne ponaša kao predsjednik zakonodavnog doma’’, smatra Vučurović.

    Ipak, Vučurović smatra da bi kosovski Crnogorci oštricu kritike trebalo da usmjere i na premijera i čelnika Demokratske partije socijalista Mila Đukanovića.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  7. #82
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    A Nova srpska demokratija svoj...

    Nova nezadovoljna što kosovski Crnogorci ne prozivaju i Đukanovića

    Crnogorskom režimu su pravi partneri na Kosovu albanski ekstremiteti od kojih imaju korist, ali ne i kosovski Crnogorci koji su vlastodržcima u Podgorici samo još jedan teret, ocijenila je Nova srpska demokratija.

    Jovan Vučurović rekao je za Dan da su kosovski Crnogorci, možda, i nehotice otkrili pravu prirodu DPS - SDP režima.

    On je naglasio da je očekivano što se među onima koje predstavnici Crnogoraca sa Kosova nejviše kritikuju nalaze predsjednik Skupšine i SDP-a Ranko Krivokapić i šef diplomatije Milan Roćen.

    ‘’To je još jedan razlog zašto je dobrodošla inicijativa za smjenu Ranka Krivokapića koji se više ne ponaša kao predsjednik zakonodavnog doma’’, smatra Vučurović.

    Ipak, Vučurović smatra da bi kosovski Crnogorci oštricu kritike trebalo da usmjere i na premijera i čelnika Demokratske partije socijalista Mila Đukanovića.
    Ocekujem ih sa sve Pelevicem na trg Ivana Milutinovica da russe vlast -again:blah:

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    važno je da portal Analitika, kao dobar režimski sajt, objavi kritike na račun Vujičića i sve to zakiti izjavom kao iz dobrih starih vremena komunizma... narod na Kosovu pozdravlja odluku skupštine... ja ću je zvati senat i pretvarati se da moja država poštuje svoje tradicije... pozdravlja odluku da ne raspravlja o njima jer vele nije vrijeme. pa da nije sprdnja tragična smijao bih se.

    ostaće ipak, jer internet ima bolje pamćenje od građana, da je senat od svojih Crnogoraca obrnuo glavu na drugu bandu. čekaju bolje prilike strpljivi i mudri...

    inače NSD je jedna klerofašistička nazadna stranka ali ipak ne vidim u čemu je problem što kao političari igraju utakmicu političku? ili je to samo ok za vlast? kada se oni igraju našim sudbinama to je integracija i državništvo a ne politika?

    jasno je iz svega ovoga jedno... Crnogorcima na Kosovu prijeti nestajanje i konačan izgon. većinu Crnogoraca u Crnoj Gori i svijetu i naših lidera boli Q.

    jasno mi je zašto smo se tako lako odrekli svoje države once upon a time...

  9. #84
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja cu ti Oskare rado i sa posebnim zadovoljstvom odgovoriti na svako tvoje pitaje ,ali i na pitanja i komentare svih ostalih.No,trenutno sam jako slabo sa vremenom,obilazimo nase ljude po metohiji,spremam se za CG u obilazak kampova itd itd.Jedino u cemu se do sada slazem sa tobom Oskare sto se tice naravno bitnih pitanja jeste da treba da izadjemo na te izbore kako bi nasa sudbina i sudbina nasih raseljenih bila u nasim rukama i kako bi se kroz institucije Kosova borili za prava nase nacionalne zajednice.Ono sto su napali Srbina je stavljeno zato sto sam i pitao dali treba da CG dozvoli da ona instalira ljude ili Kosovo da ih instalira da zastupaju nas narod kao sto su instalrali Srbe,naravno kosovske pojedine partije ,pa kada neko sjutra napadne nase celjeda ,da ti instalirani Crnogorci i Crnogorci po profesiji nidje to neosude ili da kazu da bez obzira sto se napadaju pojedinacno po neki Crnogorci ili se eto ponekada opali rafalna paljba na nasu djecu po satorima ,da je situcija ipak stabilna i dobra zapravo.Dali to zelis ??Na sva ostala pitaja i kometare cu ti odgovoriti obecavam uskoro ,a sada te pozdravljam i zelim sve najbolje bez obzira sto nam se misljenja ne podudaraju,jer ipak si ti moj !!! zivio

  10. #85
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ma ova vlast je INSTALATERSKA U CGi,
    oni sami instaliraju, SUDIJE,TUZIOCE,MILICIONERE; MINISTRE,REKTORE I DIREKTORE AGENCIJA I JAVNIH FIRMI, sve po partijskoj propadnosti i PADANISHTVU,
    niti jedan JEDINI PO STRUCHNOJ-MUCHNOJ SPOSOBNOSTI,
    vidji nam DIPLOMATIJU,
    chim ga IZLIZU I KOMPROMITUKU, odmah ga cheka AMBASADORSKO MJESTO,
    da SHTETU PRAVI NA TUDJI TEREN,
    zashto bi politika prema Crnogorcima sa Kosova, bila po drugim kriterijima,
    dakleM, treba ljubiti SULTANOVE SKUTE I RUKAVE,
    oni vole samo LUKAVE, ako si LJUKAV ka`LJISICA, cheka te KOZNA KABANICA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #86
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo sto se dogsdja sa Crnogorcima na Kosovu i Metohiji je jos jedan dokaz koliko nasa vlast i vlastodrsci drze do svoga naroda.Kakva je to skupstina koja odbije da raspravlja o svojoj dijaspori koja se nalazi u nevolji.Nasim vlastodrscima je bilo bitno da se usupkaju Americi i dr. velesilama i priznaju KiM iako su znali kakav je polozaj nase naroda na tim prostorima.Njih ne interesuje nista osim njihova plata i fotelje.

  12. #87
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poštovani zemljaci,

    Crnogorska demokratska stranka-CDS sačuvala je svoj politički i nacionalni subjektivitet i identitet i za predstojeće vanredne parlamentarne izbore na Kosovu koji su zakazani za 12 decembar ove godine. CDS izlazi kao jedina crnogorska stranka na Kosovu, a na žrijebu smo izvukli broj 21 i prva smo stranka po redu na glasačkom listiću od 29 političkih subjekata koji učestvuju na parlamentarnim izborima.Od potrebnih 1000 potpisa podrške CDS je skupila blizu 2000 čime je pokazala povjerenje, a vjerujemo da će se to povjerenje odraziti pozitivno i na ovim predstojećim izborima.

    Kao što sam i obećao, kako bih dokazao da se ne borim za lične interese već za interese moga naroda, nijesam htio da budem na listi kandidata CDS.Mi smo uradili sve što je potrebno, a sada je na Crnoj Gori da pokaže koliko misli na nas, jer ovo je potonja šansa da se crnogorska nacionalna zajednica spase od odumiranja, a raseljenici vrate dostojanstveno na svoja ognjišta kako ne bi naši povratnici doživljavali kao danas da i pored toga što je ministar za povratak i zajednice kosovski Srbin, povratnici Crnogorci, sa svojom đecom zimu dočekuju pod šatorima.

    Na sastanku sa v.d. predsjednikom Kosova, gospodinom Jakupom Krasniqićem, dobili smo punu podršku i sve pohvale zbog naše snage i odlučnosti da se odupremo svim iskušenjima, opstrukcijama i pored svega sačuvamo naš politički i nacionalni subjektivitet i identitet. Gospodin Krasnići nas je ohrabrio da u što većem broju izađemo na izbore kako bi na taj način olakšali institucijama Kosova da se u narednom periodu i Crnogorci nađu u Ustav i zakone Kosova.

    Kao što znate, svo vrijeme smo upozoravali Crnu Goru da su takozvane crnogorske partije i udruženja
    bivala formirana samo iz jednog jedinog cilja da se zarad tuđih interesa, razbijanjem Udruženja Crnogoraca Kosova i Crnogorske demokratske stranke-CDS uništi crnogorski nacionalni korpus kako na Kosovu tako i u raseljeništvu. Naša upozorenja su kako ranije tako i sada bila potkrepljena činjenicama koje vam i sada šaljemo.

    Naime, Narodna Partija Crnogorca Kosova-NPCK i Crnogorska Liberalna Stranka-CLS, utopile su se u trenutno najjaču stranku kosovskih Srba, Samostalnu Liberalnu Sranku-SLS i tako se vratili jatu kome i pripadaju,jer im misija razbijanja jedinstva crnogorskog nacionalnog korpusa nije uspjela.Tako poniženi nikome i netrebaju, pa da bi ih još više ponizili SLS je bila velikog srca i dalai m je po jedno mjesto na listi njihovih kandidata kako bi im ti kvazi-crnogorci popunili prazninu, jer su im za listu kandidata lako je uočljivo upravo nedostajale žene

    U prilogu vam šaljemo listu kandidata srpske stranke SLS, na kojoj će te nesumnjivo pod rednim brojem 24, viđeti gospođu Karadžić Snežanu predsjednicu takozvane Crnogorske Liberalne Stranke i pod rednim brojem 30, gospođu Spalević Vesnu, potpredsjednicu takozvane Narodne Crnogorske Partije Kosova.

    SLS KANDIDATI

    1 PETROVIC SLOBODAN
    2 RASIC NENAD
    3 BONTIC JELENA
    4 RASIC SASA
    5 MILETIC PETAR
    6 NICIC TAMARA
    7 MILOSAVLJEVIC SASA
    8 JANCIC GORAN
    9 ZIVKOVIC JASMINA
    10 STOJANOVIC MILIVOJE
    11 MARINKOVIC GORAN
    12 NIKOLIC KOSARA
    13 MARINKOVIC SASA
    14 POPOVIC SRDJAN
    15 DISIC ANDRIJANA
    16 DOKIC SRBOLJUB
    17 JAKOVLJEVIC SLAVISA
    18 JOVANOVIC VESNA
    19 TODOROVIC BOBAN
    20 NAKALAMIC BOJAN
    21 ANTIC JELENA
    22 JOVANOVIC SRDJAN
    23 DAKIC NENAD
    24 KARADZIC SNEZANA
    25 ZDRAVKOVIC VLADIMIR
    26 VLAJKOVIC DEJAN
    27 DIMIC RUZICA
    28 SARKOVIC MILORAD
    29 SLAVIC JAVORKA
    30 SPALEVIC VESNA
    31 KOSTIC BISERKA

    Nakon sramote koju su počinjele kvazi-crnogorske stranke, vjerujemo da je Crna Gora uviđela koje vjera a ko nevjera i očekujemo da nam pruži svu vrstu potrebne pomoći kako bi u ovom odlučujućem momentu i potonjoj šansi za spasenje crnogorskog nacionalnog bića na Kosovu vratili Crnogorcima sa Kosova dostojanstvo, slobodu, čast i mjesto koje nam je vazda i pripadalo u kosovskom društvu.Zvanična kampanja počinje od 1 decembra i završava se 10 decembra,ali je nezvanično kampanja počela već uveliko tako da je potrebno da naša postojbina reaguje što hitnije i izađe nam u susret.

    S postovanjem

    Predsjednik Udruženja Crnogoraca Kosova i Saveza Crnogoraca Kosova

    Slobodan Manojlov Vujicic

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neka su se utopili. sad mogu srbovat ako žele. našim Crnogorcima srećno na izborima...

  14. #89
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj nek je sa srećom Crnogorcima na Kosovu, pa da uzmu taj mandat!
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  15. #90
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eeeeeee,hvala Pirune,ali posebno se zahvaljujem Oskaru,jer eto napokon uspjesmo da mu pokažemo istinitost svega onoga o čemu smo pokušavali da ga ubijedimo svo ovo vrijeme.Moram reći da će nam biti jako teško,jer smo od ovih utopljenih imali opstrukcije i bivali smo razbijani jako dugo,a sada se pokazalo i zašto,ali mi nije jasno da CG to nije viđela i pomogla nam da se to spriječi,no,idemo dalje.Takođe,ni sada kada je sve jasnoi kada postoji samo jedna stranka koja se bori za interese Crnogoraca na Kosovu na ovim vanrednim parlamentarnim izborima CG nam ništa nepomaže i ovu kampanju bukvalno guramo ni sam neznam kako i bez para i bez svega onoga sto bi moralo pratiti normalne izbore.Takođe su nam na Kosovo u Centralnoj izbornoj komisiji poništili od 3400 aplikacija raseljenih lica da glasaju putem pošte 2900 tako da nam je ostalo svega 500 onih koji su prihvaćeni i koji imaju pravo glasa putem pošte,a mi nemamo para da ih organizujemo da dođu iz raseljeničkih kampova iz CG da glasaju na Kosovo i ima tu još niz drugih opstrukcija i onoga što nas sprečava da se ravnopravno borimo i takmičimo za mjesto koje nam i pripada u kosovskom društvu.No,vjerujemo daćemo se izboriti barem za jedno mjesto u parlamentu što bi bio ogroman uspjeh,jer bi to bilo prvi put u istoriji postojanja Crnogoraca na ovim prostorima da imaju svoga zastupnika i svoju stranku koja će ih pod svojim imenom i prezimenom zastupati u parlamentu...Pa,onda polako,preostaće nam 3 godine rada da se pripremamo sa pozicija vlasti za lokalne izbore,a onda i za naredne parlamentarne ,jer ipak ovo je proces koji mora potrajati.Ukoliko nažalost neučinimo ništa,ovo će definitivno biti ono čega sam se plašio,a to je da nikome neodgovara da Crnogorci postoje na Kosovu i bićemo definitivno izbrisani sa prostora Kosova.U tom slučaju zaista neznam šta ću i kako ću dalje,ali se nadam i u boga vjerujem da do toga neće doći.Još jednom hvala svima i želim da vjerujem da ću vas sve 12 decembra obradovati i prenijeti dobre i radosne vijesti sa Kosova.Živjeli !!!

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vlada Crne Gore vam moze pomoći u tome. Obzirom na brojnost izbjeglica u Crnoj Gori mogu organizovati mjesto glasanja u nekom izbjeglickom kampu.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nadajmo se da će i MVP pomoći napokon i trsiti se onih koji ih ne savjetuju kako treba. našu nacionalnu zajednicu na Kosovu treba pomoći baš kao i izbjegle u Crnoj Gori.

  18. #93
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I mi se nadamo u nas MVP,da se trsio onih koji su zapravo i ubice naseg nacionalnog bića na Kosovu.Prosto nemoželim da vjerujem da podržavaju one koji su se utopili u srpsku partiju i koji su izgubili svoj identitet i subjektivitet i koji su svo vrijeme radili na razbijanju naseg korpusa na Kosovu.No,viđećećmo.sto se tiče glasackih kutija u CG đe bi mogli glasati raseljeni,od toga nema nista na zalost za ove izbore...ali ako uspijemo da uđemo barem sa jednim mjestom u parlament Kosova nasa vlada moze pomoci da uđemo u Vladu Kosova i da dobiemo pozicije koje bi nam pomogle da afirmisemo crnogorsku nacionalnu zajednicu,da radimo na povratku,na opstanku i da se pripremamo za sledece parlamentarne izbore polako i na taj nacin upisemo i raseljene u biracke spiskove i knjige drzavljana Kosova...pozdrav svima i hvala na podrsci

  19. #94
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gospodine Vujicicu, javljam se samo da vam iskažem veliko poštovanje i podršku i zahvalnost na svemu što radite za Crnu Goru i Crnogorce, za očuvanje Crne Gore i crnogorskoga imena! Da je više takih ka što ste vi, gde bi bio kraj Crnoj Gori i imenu crnogorskome! Neka ti je večna slava i hvala gospodine! Večna je Crna Gora dok su joj njena deca verna kao što si to ti! A ovim krvnicima i izdajnicima Crne Gore neka je na čas ovo činodejstvovanje i sramno agitovanje protivu Crnu Goru i svega crnogorskoga!

  20. #95
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odnos prema Crnogorcima u Srbiji je DIREKTNO DISKRIMINATORSKI i samim tim vodi ka firsiranoj asimiloaciji, uz prethodno ponizenje i malo *shenjenja* , kao znak sa izvinjenje i sramotu sto su porijeklom Crnogorci (iako SRBI NAJVECI, po difoltu, je li..)...poslednji primjer su komentari i odnos prema Marku Nicovicu, advokatu, karate sampionu svjetske reputacije i najboljem policajcu za narkotike (*srebrna lisica*..kako mu je DEA tepala).
    Ma nije mi iz oka ispao, ali iz principa ne prihvatam kvalifikaciju da je on *stoka crnogorska* , kojoj treba gurnuti mikrofon u *velika crnogorska usta* i sl.!

    Jer ako ce prema *Srbima sa dna kace, iz Vasojevica, biti ovakav treman (koji je bio davno vidljiv onima koji su htjeli da gledaju), bitno je da ako su mitropilit Amfilohije sa jedne strane i Marko Nicovic (cija su braca super uspjesna takodje) doziveli ovo-sto ceka kukale *sitne ribe* porijeklom sa ovih prostora.
    Srbija razmije silu-t.j. evro/USA uslovljavanja i naloge, pa joj to treba i dati i stiti se na evropski nacin!

    Osim predsjednika Tadica, od kojeg nisam cuo ni za jednu neevropsku izjavu ili potez, i naravno Cede Jovanovica, od vecine drugih politicara i ucesnika srbijanskog javnog zivota cule su se anticrnogorske izjave, manje ili vise bolne....
    Ako se to ne uradi-slijede *kontra -mrznje*, koje nama tesko ne padaju i za koje ima dovoljno kandidata ..pa ma koliko su to fakticki anti-bratske mrznje (jer se vise od trecine stanovnika MNE osjece Srbima)...a svakako bi mi bilo krivo da sjutra neki dobronamjerni turista iz Srbije dozivi nesto ruzno na moru ili sl.
    POzdrav,
    PS
    Iako su Srbi lose prosli u Hrvatskoj, i na Kosovu, i u BH Federaciji (ali manje!) , to im ne daje pravo da dalje mrze!
    Neka ambasador U BG zaradi platu i pocne sa sistematskom zastitom, pa ma koliko to bil o nepopularno za njegov status u Srbiji...
    Last edited by Old Bone; 04-12-10 at 16:20.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    danas izbori.

    CrnogorcikKosova.org

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vujičić: Današnji izbori za nas važni kao referendum Na Kosovu se danas održavaju prvi parlamentarni izbori, nakon proglašenja nezavisnosti u februaru 2008. godine, a na njima učestvuje i Crnogorska demokratska stranka, prenosi radio Antena M.
    Pravo glasa ima više od milion 630 hiljada građana, od kojih će preko 73 hiljade glasati prvi put. Na parlamentarnim izborima učestvuje 29 političkih subjekata, među kojima je i jedna crnogorska stranka.
    Predsjednik CDS-a Slobodan Vujičić kaže za Antenu M da očekuje veliki broj glasova:
    - CDS očekuje da će napraviti značajan rezultat i da ćemo prvi put u istoriji postojanja crnogorskog naroda na Kosovu biti parlamentarna stranka, da će Crnogorci moći da se pod svojim imenom i prezimenom bore za svoja prava u Skupštini i Vladi Kosova.
    Vujičić ističe da su današnji izbori na Kosovu za tamošnje Crnogorce važni kao što je bio i referendum o državnom statusu Crne Gore:............

  23. #98
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li kakvoga abera?

    Evo preliminarnih rezultata koji je objavila kosovska izborna komisija. Ko umije da čita, nek se snalazi.

    Prishtinë - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëri publike sot në mbrëmje të tjera rezultate jo përfundimtare, të dala nga numërimi i pjesës më të madhe të qendrave të votimit.
    Kryetarja e KQZ-së në Kosovë, Valdete Daka, përmes një konference për shtyp para pak minutash, bëri të ditur se pas numërimit të pjesës dërrmuese të votave, udhëheq Partia Demokratike e Kosovës me 33,5 për qind të votave, e ndjekur nga LDK me 23,6 për qind dhe “Vetëvendosje!” me 12,2 për qind.

    Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) deri tani ka marrë 10,8 për qind të votave, koalicioni AKR 7,1 dhe LDD 3,3 për qind. Sipas KQZ-së, kanë mbetur pa numëruar edhe 23 qendra votimi, 10 prej të cilave në komunën e Prishtinës. Daka shtoi se në këto zgjedhje kanë votuar gjithsej 712 526 votues. Nga ky numër, 28 mijë vota kanë qenë me kusht, ndërkohë që pjesëmarrja e përgjithshme kapi shifrën e 47,5 për qind.
    Last edited by OSCAR; 13-12-10 at 22:04.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Demokratska partija Kosova Hašima Tačija je osvojila 33,5 odsto glasova birača na vanrednim parlamentarnim izborima na Kosovu, dok je među srpskim stranka najviše glasova dobila Samostalna liberalna stranka, saopštila je sinoć Centralna izborna komisija, na osnovu preliminarnih rezultata glasanja.
    Crnogorska demokratska stranka je dobila 221 glas.
    Predsednica CIK Valjdete Daka kazala je da je, prema 99 odsto prebrojanog glasačkog materijala, drugo mjesto po broju osvojenih glasova sa 23,6 odsto pripalo Demokratskom savezu Kosova, a slijede pokret Samoopredjeljenje sa 12,2 odsto i Alijansa za budućnost Kosova sa 10,8 posto.
    Na vanrednm izborima u nedjelju glasalo je ukupno 712.526 birača.

    ----
    Posto jos nije konacno prebrojano zna li se koliko treba da ima glasova Crnogorska demokratska stranka da bi usla u Parlament?
    Last edited by Hari Krisna; 14-12-10 at 09:58.

  25. #100
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne postoji pitanje u kom crnogorska vlast (i DPS i SDP podjednako) vode tako katastrofalnu politiku kao što je odnos prema Crnogorcima van Crne Gore a posebno onima u okruženju.
    Zapravo ispravnije je reći da to pitanje nemaju uopšte niti u dokumentima-smjernicama državne politike niti u partijskim programima. Takvim odnosom prema sunarodnicima van zemlje i logično je da se nema otvorenih pitanja sa susjedima. Neće ih nikada ni biti! Vašington i Brisel takvim idiličnim ponašanjem mogu biti više nego zadovoljni, pripadnici necrnogorskih naroda u CG još zadovoljniji a vlast slobodno može računati da će u tuđim prestonicama uvijek biti dočekivana sa osmjehom i raširenih ruku.
    Za zvaničnu Podgoricu naš narod u istočnoj Hercegovini nije naš narod nego neki tuđi. Valjda ugrofinskog ili arapskog porijekla. Smatra se da je Crna Gora postala nezavisna nakon 1858. godine i bitke na Grahovcu (otud i formulacija sa Berlinskog kongresa "da CG trebaju priznati države koje to dotad nisu učinile") a niko da se zapita šta se to događalo 1858. i nekoliko godina ranije? Otkud Grahovac? Otkud priznanje CG? Knjaz Danilo (jedan iz reda većine Petrovića koji nisu "srbovali") poveo je crnogorsku vojsku u borbu za oslobođenje našeg naroda u Hercegovini i zapravo sve borbe su bile na teritoriji Hercegovine a crnogorska vojska je prokrstarila veći dio istočne Hercegovine i stigla gotovo do Mostara. Grahovac je bio odlučujuće mjesto na kom je turska sila poklekla a Velike sile u strahu od oslobođenja svih Crnogoraca na zapadu,i ozbiljne južnoslovenske države koja bi bila zarazan primjer i drugim južnim Slovenima hitro su reagovale i Crnoj Gori ponudile "de facto" nezavisnost priznajući i određujući njene nove (znatno duže) granice. Kralj Nikola je 1875. i 1876. a ponovio dijelom i 1914. pokušao isto, ali moćna Austrija nije dozvolila ujedinjenje s našim sunarodnicima, ne zbog ljute želje za tim prostorom već zato što joj je dovoljno glavobolje zadavala izloženost Boke, Grblja i Paštrovića crnogorskim visovima da bi još drastičnije stanje dozvolila u neposrednoj blizini Dubrovnika i dubrovačke župe.
    Danas bratstvenike brojnih bratstava gotovo na pola dijeli granica sa BiH ali za vlast u Podgorici su recimo Milićevići iz župe nikšićke kvalifikovani da budu "Crnogorci" a Milićevići koji žive u trouglu Bileće-Stoca i Trebinja (rod rođeni ovih u župi) su neki "tuđi", koji NIKAKO ne bi smjeli da nas interesuju jer bi to moglo naljutit Beograd i Brisel. I naš (jado)predsjednik, kao korifej takve politike, se ubi od želje da prvi ugovor koji će biti uskoro zaključen o granici između dvije ex-YU države bude onaj između CG i BiH!,..iako je druga strana potpisnica zapravo bolesnik koji je u komi i na aparatima EU i ne zna se hoće li sjutra za njim dženaza. Naša pozorišta mogu po 3 puta godišnje u Beograd i Zagreb ali u Trebinje, Gacko, Nevesinje, Bileću,.e tamo ne smiju pomislit! Tamo može samo Dragan Koprivica i njegovi komadi. Kulturne centre CG treba osnivat po Parizu i Rimu kako bi nečija šćer iživljavala želju da živi i radi kao "umjetnik" u velikoj metropoli-središtu kulturnog Zapada ali ne mogu, ne trebaju i ne smiju slučajno bit osnovani u bilo kojem istočnohercegovačkom gradu. Možemo da na našem Univerzitetu stipendiramo studente iz Srbije (posebno Srbe iz Sandžaka) ali stipendije hercegovačkom stanovništvu kojem CG još nije umrla u svijesti - to nikako ne može! Njima ćemo uz kuće da primaknemo poligone đe ćemo u tonama da pucamo po vazdan i uništavamo naš vojni otpad. Pošto mi ne činimo ništa ne znači da i drugi sjede skrštenih ruka. Eto prostora za Amfilohija (koji sebe smatra najvećim živim Srbinom i prvim posle Njegoša u svoj istoriji Srba) da se nosa sa NAŠIM svecem Vasilijem Ostroškim po kombija,uzduž i poprijeko hercegovačkih polja i gudura kako bi na njegovom ćivotu pričešćivao i posrbljavao naš narod po Hercegovini. Ne daj Bože da se pomene u kakvom TV kalendaru ili obrazovnom programu da su oči Cetinja zapravo uvijek prioritetno i prirodno više gledale prema Hercegovini nego prema Zatarju! Eto, tako se vodi politika štetotičnstva, izdaje i gluposti.
    Gluposti, jer dok god bude hercegovačkih "Srba" identitet Crnogoraca će biti moguće sporiti! Niko nikada neće moći braniti posebnost Crnogoraca ako se naš rod najrođeniji, koji sem krvne ima i sve druge kulturološke i identitetske odlike Crnogoraca izjašnjava za nešto drugo. Nema ali! To je tako koliko god se ko upinjao da nije.
    No ovdje priča o odnosu prema našim sunarodnicima van matice tek počinje. Gotovo bi se reklo da bi u vlasti bili najzadovoljniji da nema Crnogorca ni u Srbiji obzirom da ih njihovi pozivi za pomoć i podršku sva je prilika iritiraju.
    Gotovo je identična situacija i u odnosu prema Crnogorcima na Kosovu. Nekad ih je bilo nekoliko desetina hiljada na Kosovu a danas i tih nepunih tristotinjak neasimilovanih bi u Podgorici rado viđeli da nestanu. Za DPS i SDP Crnogoraca nema u Albaniji i valjda ih nikad nije ni bilo! Po SDPS-u Crnogorci su valjda vjekovima znali unaprijed đe će 1913. da prođe granica pa se nijedan nije naseljavao dalje od Božaja. Ovi što žive i danas u Vraki i po Kopljičkoj ravnici su zapravo Albanci koji po cijenu najstrašnijeg iživljavanja nad sobom žele biti Crnogorci jer je to (valjda po SDPS-u) danas "in" u Albaniji. Ni ovi koji su spas iz Albanije potražili u domovini ni oni nisu "pravi" nego "krivi". Nije dovoljno što ih je između 1912. i 1941. (a po posebnoj politici želje da se potisne značaj starosjedelaca) iseljeno na Kosovo nekoliko destina hiljada iz "višemilionske" CG već je i 1992. po utabanim stazama i ovim nesrećnicima iz Albanije poručeno da se ne raspakivaju već produže na Kosovo. Za Srbe iz raznoraznih "krajina" moralo se napravit mjesto u CG zbog čega ćemo zapamtit kad će Crnogorci ikad više bit većina u recimo Herceg-Novom ali za naš narod u CG nije bilo mjesta. Eto tako... I za SDPS će oni vazda bit "krivi" a ne "pravi" Crnogorci.
    Što se tiče Crnogoraca po Svijetu to je tek posebna priča. Oni postoje u očima ove vlasti samo na nivou pojedinaca i onoliko koliko je taj pojedinac u stanju da donira ili na drugi način pomogne ovu vlast ili članove njihovih porodica.
    Last edited by El Re; 14-12-10 at 12:55.

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DVB-T2 u Crnoj Gori
    By milos179 in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 1860
    Last Post: 23-01-23, 20:45
  2. DVB-T u Crnoj Gori
    By Sale in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 27
    Last Post: 05-10-10, 22:18
  3. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  4. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •