Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 76

Thread: Saobracajni prekrsaji

  1. #1
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Saobracajni prekrsaji

    Ljudi, treba mi informacija o kazni za prekoracenje brzine. Neka ovaj thread ostane i neka se koristi u te svrhe ubuduce, i slicne

    Vozio sam na Vranjinu 43km/h preko dozvoljene brzine. Naravno zaustavljaju me saobracajci, snimili me radarom, oduzese mi dozvolu i napisase mi prijavu. Nisu mi trazili da se potpisem. Valjda sam ostao bez dozvole 2 mjeseca, tako mi rekose.
    E sad me zanima kakav se prekrsajni postupak pokrece protiv mene i da li se pokrece uopste ili mi samo oduzimaju dozvolu na dva mjeseca i nista vise?
    Za toliko prekoracenje kolka je novcana kazna ako me sudski budu gonili?
    Postoji li kakav dokument uprave policije ili mup-a o visini kazne za odredjene saobracajne prekrsaje? Kome da se zalim ljudi? Aj bez vozacke cu izdrzat 2 mjeseca, samo da me novcano ne rebnu nesto previse.
    Zivjeli mi

    :dring:

  2. #2
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    Ljudi, treba mi informacija o kazni za prekoracenje brzine. Neka ovaj thread ostane i neka se koristi u te svrhe ubuduce, i slicne

    Vozio sam na Vranjinu 43km/h preko dozvoljene brzine. Naravno zaustavljaju me saobracajci, snimili me radarom, oduzese mi dozvolu i napisase mi prijavu. Nisu mi trazili da se potpisem. Valjda sam ostao bez dozvole 2 mjeseca, tako mi rekose.
    E sad me zanima kakav se prekrsajni postupak pokrece protiv mene i da li se pokrece uopste ili mi samo oduzimaju dozvolu na dva mjeseca i nista vise?
    Za toliko prekoracenje kolka je novcana kazna ako me sudski budu gonili?
    Postoji li kakav dokument uprave policije ili mup-a o visini kazne za odredjene saobracajne prekrsaje? Kome da se zalim ljudi? Aj bez vozacke cu izdrzat 2 mjeseca, samo da me novcano ne rebnu nesto previse.
    Zivjeli mi

    :dring:
    50-150e ja mislim...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    nadam se da ce da te rebnu shto vishe

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    od 50 do 150e bice ti kazna nedje 100e + sudski troskovi 20-30-40e
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Egzekutor, nisam nikog ubio
    Jednostavno sam malo pozurio, i nagazio mada nije bila neka brzina 103km/h, tu je dozvoljeno 60km/h...
    Dje 150e da me kazne, zezate li se?
    Ima li na sajt uprave policije sto o tome, ja ne mogu naci?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Na sta da se zalis? Sta ces to da navedes kao odbranu? Zurio u WC?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Oduvijek me je zanimalo ... Kako bi reagovala policija da 82km/h prodjete pored njih kroz mjesto dje je 40km/h ograničenje...

    -BICIKLOM!!!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    Ljudi, treba mi informacija o kazni za prekoracenje brzine. Neka ovaj thread ostane i neka se koristi u te svrhe ubuduce, i slicne

    Vozio sam na Vranjinu 43km/h preko dozvoljene brzine. Naravno zaustavljaju me saobracajci, snimili me radarom, oduzese mi dozvolu i napisase mi prijavu. Nisu mi trazili da se potpisem. Valjda sam ostao bez dozvole 2 mjeseca, tako mi rekose.
    E sad me zanima kakav se prekrsajni postupak pokrece protiv mene i da li se pokrece uopste ili mi samo oduzimaju dozvolu na dva mjeseca i nista vise?
    Za toliko prekoracenje kolka je novcana kazna ako me sudski budu gonili?
    Postoji li kakav dokument uprave policije ili mup-a o visini kazne za odredjene saobracajne prekrsaje? Kome da se zalim ljudi? Aj bez vozacke cu izdrzat 2 mjeseca, samo da me novcano ne rebnu nesto previse.
    Zivjeli mi

    :dring:

    Koliko je ogranicenje i da li je naseljeno mjesto?
    http://www.upravapolicije.com/crna-g...a_59_8_24.html
    Član 305
    ...
    8.Novčanom kaznom od 50 do 150 eura kazniće će se za prekršaj
    vozač koji se vozilom na putu u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 km/h veća od dozvoljene brzine, odnosno vozač koji se vozilom na putu van naselja kreće brzinom koja je za više od 50 km/h veća od dozvoljene brzine (član 32 stav 1 i član 34 st. 1 i 2)
    ...
    Za prekršaj iz stava 1 tačka 8 ovog člana, ukoliko je brzina kretanja vozila u naselju veća za više od 30 km/h od dozvoljene, a van naselja veća za više od 50 km/h od dozvoljene vozaču će se izreći i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od tri mjeseca.

    Znaci,po zakonu ces bit kaznjen 50-150 eura i bice ti oduzeta vozacka dozvola jos tri mjeseca,znaci 5 ukupno.
    Last edited by GreatMontenegro; 18-08-10 at 16:44.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

  10. #10
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    napisali su mi da mi se na dva mjeseca oduzima dozvola, kakvih sad 5?

    Zurio u WC Sale bas tako....ako sam vozio 102km/h nisam 200 ili 250 ka sto voze i postavljaju po netu, takve privedu i puste...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    napisali su mi da mi se na dva mjeseca oduzima dozvola, kakvih sad 5?

    Zurio u WC Sale bas tako....ako sam vozio 102km/h nisam 200 ili 250 ka sto voze i postavljaju po netu, takve privedu i puste...

    Treba da znas razliku izmedju zastitne mjere oduzimanja vozacke koju izrice sud i mjere koju izrice policija,a kojoj sam zaboravio ime(pise ti kako se zove na nekom od papira sto su ti dali) .
    Kad ti istekne tih 2 mjeseca,sud bi trebalo da ti ponovo uzme vozacku jos 3 mjeseca,mada znam da su ranije razlicite sudije to razlicito tumacile,pa su neki oduzimali jos mjesec da bude ukupno 3,a neki jos 3 da bude ukupno 5.Ne znam kako je sad.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ako je to bilo van naselja onda se primjenjuje clan 307. Sta ti pise na prijavi, po kojem clanu te kaznjavaju?

  13. #13
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Po clanu 305 mi pise na prijavi. I od cega mi zavisi kolika je kazna od 50 -150, mislim oce li bit 50, 100 ili 150 od cega zavisi i ko procjenjuje to?
    Last edited by Claudio CANIGGIA; 18-08-10 at 17:03.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    Po clanu 305 mi pise na prijavi. I od cega mi zavisi kolika je kazna od 50 -150, mislim oce li bit 50, 100 ili 150 od cega zavisi i ko procjenjuje to?

    Od sudije i od toga koliko si prekoracio,nema nekog strogog pravila.Zaplaci se,zakukaj,pozovi se na tesko materijalno stanje.
    Reci mi,da li je to dje su te zaustavili stvarno bilo naseljeno mjesto,odnosno da li je bilo neko selo,kuce...ili su to oni tek tako stavili jer imaju obicaj,pa ako im prodje prodje!

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor..
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Oduvijek me je zanimalo ... Kako bi reagovala policija da 82km/h prodjete pored njih kroz mjesto dje je 40km/h ograničenje...

    -BICIKLOM!!!
    haahahhahhaahhahaahahhahahaahhahaah e pa ta faca bi bila najjaca
    Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika....

  16. #16
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Od sudije i od toga koliko si prekoracio,nema nekog strogog pravila.Zaplaci se,zakukaj,pozovi se na tesko materijalno stanje.
    Reci mi,da li je to dje su te zaustavili stvarno bilo naseljeno mjesto,odnosno da li je bilo neko selo,kuce...ili su to oni tek tako stavili jer imaju obicaj,pa ako im prodje prodje!

    Onamo na Vranjinu coce, tu stoje stalno u zadnje vrijeme, no ja budala se zanio umjesto da usporim ranije, ... Dje je onaj restoran u ono brdo, preko puta stajalista za voz odma na Vranjinu. Kad ides iz Virpazara ka Podgorici, prije onog mjesta dje prodaju krapove jedno 300m... To se vodi ka naseljeno mjesto ali tu zive duse nema bez krapovi i onaj potopljeni teren za fudbal a zimi je to vaterpolo bazen

  17. #17
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ClauN`vs`RaideR View Post
    haahahhahhaahhahaahahhahahaahhahaah e pa ta faca bi bila najjaca
    A ja sam išao i malo jače od te brzine magistralnim putem... Na biciklu... ... Ne mogu se $etit jesam li imao šljem/kacigu/ćelavu glavu/whatever :mrgreen:

  18. #18
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    vranjine valjda dodju magistrala ne naseljeno mjesto....tako da bi trebalo da vazhi 50km/h preko ogranichenja...tako da nisi trebao da im dash vozacku...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor..
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    A ja sam išao i malo jače od te brzine magistralnim putem... Na biciklu... ... Ne mogu se $etit jesam li imao šljem/kacigu/ćelavu glavu/whatever :mrgreen:
    Hahahahahah da mi te vidjet na biciklo kako ides 80 umro bi
    Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika....

  20. #20
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    vranjine valjda dodju magistrala ne naseljeno mjesto....tako da bi trebalo da vazhi 50km/h preko ogranichenja...tako da nisi trebao da im dash vozacku...
    ko s njima da se crnjachi, uzese mi je bez pitanja.... inace se nikad ne raspravljam s njima...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    ko s njima da se crnjachi, uzese mi je bez pitanja.... inace se nikad ne raspravljam s njima...

    To ti je velika greska.
    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    Onamo na Vranjinu coce, tu stoje stalno u zadnje vrijeme, no ja budala se zanio umjesto da usporim ranije, ... Dje je onaj restoran u ono brdo, preko puta stajalista za voz odma na Vranjinu. Kad ides iz Virpazara ka Podgorici, prije onog mjesta dje prodaju krapove jedno 300m... To se vodi ka naseljeno mjesto ali tu zive duse nema bez krapovi i onaj potopljeni teren za fudbal a zimi je to vaterpolo bazen
    Nisam ja iz tih krajeva,tako da ne znam.
    U svakom slucaju,to da li je ili ne naseljeno mjesto ti predstavlja ogromnu razliku i u visini kazne i oko oduzimanja vozacke.Ako stvarno nije bilo naseljeno,onda na sud to dokazi i izreci ce ti manju kaznu i nece ti oduzimat vozacku dodatno.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vezano sa ovom pricom.Situacije u kojima policajac ima pravo da vam oduzme vozacku na licu mjesta:
    Policijski službenik će na licu mjesta privremeno oduzeti vozačku dozvolu i isključiti iz saobraćaja vozača:
    1) koji se u naseljenom mjestu vozilom kreće brzinom većom od 30 km/h od dozvoljene;
    2) koji se na putu van naselja kreće brzinom većom od 50 km/h od dozvoljene;
    3) koji napusti mjesto saobraćajne nezgode;
    4) koji upravlja vozilom u saobraćaju pod dejstvom alkohola, opojnih droga ili drugih psihoaktivnih materija ili lijekova na kojima je označeno da se ne smiju upotrebljavati prije i za vrijeme vožnje;
    5) i vozača-instruktora koji u organizmu ima alkohol ili pokazuje znake alkoholne poremećenosti za vrijeme dok osposobljava kandidata za vozača motornog vozila;
    6) i vozača-instruktora iz člana 283 stav 2 ovog zakona koji odbije da se podvrgne ispitivanju, odnosno stručnom pregledu;
    7) koji je izvršio radnju preticanja vozila koje se zaustavilo ispred pješačkog prelaza radi propuštanja pješaka koji su stupili na pješački prelaz;
    8 )koji vrši preticanje ili obilaženje kolone vozila;
    9) koji pretiče drugo vozilo u tunelu, ispred vrha prevoja puta ili u krivini kada je preglednost puta nedovoljna.








    Znaci za preticanje po punoj,prolazak kroz crveno,prekoracenja ispod 30 u naselju i ispod 50 van naselja NEMAJU pravo da uzmu vozacku i nedajte im je bez obzira sto ce cesto da pokusaju da je uzmu za ove prekrsaje.
    Last edited by GreatMontenegro; 18-08-10 at 17:54.

  23. #23
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    ko s njima da se crnjachi, uzese mi je bez pitanja.... inace se nikad ne raspravljam s njima...
    pa koji q onda pitash, daj im i saobracajnu, auto, prepishi im i kucu...oni su ljudi ka i svi ostali, to im je posa...Kazhesh mu kulturno "izvinjavam se, zashto mi je oduzeta vozacka dozvola" - "Zato shto ste prekoracili brzinu 43km/h na otvorenom putu a preko 30km/h oduzimamo vozacku" - "ok, upishite to na prijavu" i onda zovesh u centralu, kontakt s komandirom i taj policajac dobija ukor

    Mojoj majci je neki seljak krenuo da pishe kaznu jer joj vozacka nije na "podrucna jedinica Podgorica" a ona kako nema pojam o ovim stvarima je potpisala prijavu - naravno, odma se stupilo u kontakt i rekli su, ok bacicemo tu prijavu, to je jedna budala stara od policajca, vazda nam pravi probleme ali moramo sacekat da ode u pemziju jer je star....
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Kakve to veze ima da li je vozacka na PJ Podgorica?

  25. #25
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    pa koji q onda pitash, daj im i saobracajnu, auto, prepishi im i kucu...oni su ljudi ka i svi ostali, to im je posa...Kazhesh mu kulturno "izvinjavam se, zashto mi je oduzeta vozacka dozvola" - "Zato shto ste prekoracili brzinu 43km/h na otvorenom putu a preko 30km/h oduzimamo vozacku" - "ok, upishite to na prijavu" i onda zovesh u centralu, kontakt s komandirom i taj policajac dobija ukor

    Mojoj majci je neki seljak krenuo da pishe kaznu jer joj vozacka nije na "podrucna jedinica Podgorica" a ona kako nema pojam o ovim stvarima je potpisala prijavu - naravno, odma se stupilo u kontakt i rekli su, ok bacicemo tu prijavu, to je jedna budala stara od policajca, vazda nam pravi probleme ali moramo sacekat da ode u pemziju jer je star....


    u čemu je bio problem.....pojasni molim te
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gradski saobracajni prevoz
    By Ne znas me in forum Centralni
    Replies: 31
    Last Post: 16-03-15, 18:24
  2. Policijski prekrsaji - Update 01.03.2010.
    By Balsa in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3
    Last Post: 01-03-10, 08:35
  3. "saobracajni propisi"
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3
    Last Post: 12-11-07, 16:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •