Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 174

Thread: Da li se treba vracati starim vezama?

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Regina.

    Quote Originally Posted by zok
    Ne dozvolite da vas bijes vodi i da vam ponos od ljubavi postane jaci,jer kad izgubis voljenu osobu bice kasno a sta bi onda ponos znacio ..
    Ljubav ne zna za ponos!
    A i da je bila tako jaka ne bi doshlo do kraja, jer se u ljubavi sve nesuglasice, pa i one ooogromne, rjeshavaju u hodu.



    Mademoiselle.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    Vraca se uvijek onaj ko ne voli, jer iz ljubavi ne napustas partnera. Dakle, vracas se jer znas da se mozes vratiti i iskoristiti ljubav ostavljenog partnera.
    vraca se onaj koji nije uspio nigdje drugdje i zheli da dohrani ranjenu sujetu pa da opet odleprsha...
    ne zheli taj da uzvrati ljubavi ostavljenog partnera...

  3. #78
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Ta ti je dobra Zok!
    I ja se neckam bih nebih ovih dana i ko mala djeca pa mozemo biti prijatelji i sad pravimo planove gdje se vidjeti u maju.Uhhh da mi je samo jednom konacno odrasti ovame ex dobra totalno izgore:-))
    Sta je dobro ne treba mijenjati ok svadjamo se i mirimo ali barem nikome nije dosadno i ravnodusno pa kud puklo da puklo.Ja volim EX DOBRU ps neka mi je bog upomoc kad vidi ovaj post,pomagajte!
    me happy:-))

  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Ne bi osudjivao

    Quote Originally Posted by adriana
    vraca se onaj koji nije uspio nigdje drugdje i zheli da dohrani ranjenu sujetu pa da opet odleprsha...
    ne zheli taj da uzvrati ljubavi ostavljenog partnera...
    Zamisli ovako: Recimo da neko ostavi zenu zbog nekih svojih razloga i jednostavno otidje. Ona je sigurno duboko uvrijedjena ako ga je istinito voljela. U primjeru da primi takvog covjeka nazad je ona samo dodatno izgubila u njegovim ocima. To se neprimjetno dogadja u njegovoj psihi i zbog toga ne vjerujem u takvu novu/staru vezu.
    Zasto mislim da je to tako? On potsvjesno sebe uvjerava da je izgubio polozaj koji je imao pa ma koliko ga ona voljela, jer je svojim povratkom priznao da je porazen. To unistava njegov ego i prije ili kasnije ce ponovo otici. Ako to ne napravi onda je na putu da postane ono sto narod kaze: papucar. A papucara na kraju ostavi zena.
    Muskarcima je u takvim primjerima (povratak zeni) potrebna strucna pomoc. Zenama je lakse. One se pokaje, priznaju poraz, puste suzu i svim srcem jos vise vole ako su prihvacene. Mileniji razlicitog odgoja su napravili svoje. Nas su odgajali da svoje osjecaje krijemo, vas da ih pokazete. I to je u nasim genima i to muskarac ne moze popraviti sam.

  5. #80
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Mozda i moze

    Zamisli siituaciju (ne mora se biti iskljuciv);
    dvoje koje se slazu,uzivaju,nalaze se u nekoj vezi koja se moze nazvati "skoro savrsenom",odluce da se rastave.Ili bolje receno jedno od njih.Zasto
    ?
    Skolovanje jednog od njih u inostranstvu,ili rad,uvjerenje da su suvise mladi za neku vezu koja ce se pretvoriti u nesto za citav zivot.Zelja nekog od njih da jos prozivi itd.
    Jednsotavno cak i kad je veza dobra mogu se naci dobri razlozi da ona ne opstane.Mislim da sam u pravu ma koliko to apsurdno djelovalo.
    To vazi pogotovo za mladje.Do svoje 22-23 nije mi napamet padalo da se duze vezujem.
    ALI sta kad to dvoje sazru ,prodju kroz neke zivotne situacije i shvate da im je bolje zajedno,odnosno i dalje savrseno "pasuju" jedno drugom?to je jedna od realnih zivotnih situacija.
    "Biće dana kad me neće biti".

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Dogadja se i to

    Quote Originally Posted by medo
    Zamisli siituaciju (ne mora se biti iskljuciv);
    dvoje koje se slazu,uzivaju,nalaze se u nekoj vezi koja se moze nazvati "skoro savrsenom",odluce da se rastave.Ili bolje receno jedno od njih.Zasto
    ?
    Skolovanje jednog od njih u inostranstvu,ili rad,uvjerenje da su suvise mladi za neku vezu koja ce se pretvoriti u nesto za citav zivot.Zelja nekog od njih da jos prozivi itd.
    Jednsotavno cak i kad je veza dobra mogu se naci dobri razlozi da ona ne opstane.Mislim da sam u pravu ma koliko to apsurdno djelovalo.
    To vazi pogotovo za mladje.Do svoje 22-23 nije mi napamet padalo da se duze vezujem.
    ALI sta kad to dvoje sazru ,prodju kroz neke zivotne situacije i shvate da im je bolje zajedno,odnosno i dalje savrseno "pasuju" jedno drugom?to je jedna od realnih zivotnih situacija.
    Ako je odluka o prekidu veze i ponovnom obnavljivanju obostrana je to nesto potpuno drugo. I o tome smo pricali na jednoj od tema foruma bash kroz primjer koji si naveo.
    No znam za jedan takav primjer realne zivotne situacije koji odgovara tvom pitanju: "Ali sta kad to dvoje sazru...i dalje savrseno "pasuju" jedno drugom?"....
    Ovako je bilo: Prohodali su krajem osnovne pa nastavili u srednjoj, onda su se njegovi roditelji preselili i veza je zbog daljine polako ugasila... Posle vise od 10 godina ponovo su se sreli... I ponovo se je probudila stara ljubav, obnovili su vezu i na kraju to potvrdili brakom... Zbog te stare/nove ljubavi propale su dvije bracne veze sklopljene isto tako iz ljubavi, (da o djeci iz njihovih bivsih brakova ni ne pricam...). Pa sad ko voli, nek izvoli.

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "...koja se moze nazvati "skoro savrsenom"..." i "odnosno i dalje savrseno "pasuju" jedno drugom?to je jedna od realnih zivotnih situacija."
    kratka ti je linija izmedju savrshenstva...
    nego, valjda je u pitanju chinjenica da je taj neko prozhivio ono shto je namjeravao? nije to mogao sa svojom savrshenom osobom?
    kad je veza dobra ona nema razloga da ne opstane... sem ako nechiji pubertetski hirovi ne vode kolo umjesto srca i emocija...
    kad to dvoje sazru i ostanu osudjeni jedno na drugo a da pri tom ne ugrozhavaju nikakvo trece lice, onda nemam nishta protiv...
    vidish, ovaj smirnoff-ov primjer bi trebao mnogo shta da ti kazhe...

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    Zamisli ovako: Recimo da neko ostavi zenu zbog nekih svojih razloga i jednostavno otidje. Ona je sigurno duboko uvrijedjena ako ga je istinito voljela. U primjeru da primi takvog covjeka nazad je ona samo dodatno izgubila u njegovim ocima. To se neprimjetno dogadja u njegovoj psihi i zbog toga ne vjerujem u takvu novu/staru vezu.
    i, reci mi, da li i dalje postoji mogucnost da ce se onaj ko se vratio opet izgubiti chim prve nesuglasice budu na pomolu? a sve sa saznanjem da se opet, kad zashkripi negdje drugdje, ima kome vratiti?

  9. #84
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Pricamo opcenito

    Quote Originally Posted by adriana
    i, reci mi, da li i dalje postoji mogucnost da ce se onaj ko se vratio opet izgubiti chim prve nesuglasice budu na pomolu? a sve sa saznanjem da se opet, kad zashkripi negdje drugdje, ima kome vratiti?
    Mogucnost da nas osoba koju volimo napusti postoji uvijek. Sve ovisi od mamca kojemu drugim rijecima recemo Zivot i njegova ponuda i, normalno, nas samih - i sve dok znamo da se mozemo vratiti, spremni smo riskirati. Ne trebamo u vezi toga praviti neke tragedije ako se to desava u prvoj trecini zivota - do 25 godina. To su ipak godine u kojima moramo (bi trebali) nauciti sve one bitne stvari za nastavak zivota. Pored opceg ucenja (skola), u tim godinama - nemoj to bukvalno shvatiti - smo svi pomalo i sponzoruse, varalice, plajboji, kazanove i donhuani... Uz sve to, kad smo ostavljeni, na razlicite nacine upoznavamo povrijedjenu sujetu, loshe manire, tugu, suze... pa i nove prijatelje (zivotna skola). Ako nas taj dio zivota pozitivno pokvari (cudno jeli, pozitivno pokvari), onda smo spremni i u stanju smo ozbiljno suociti se s 2/3. zivota u kojoj moramo ustvariti cvrstu vezu, posaditi drvo i napisati knjigu - osmisliti nas zivot i ostaviti trag.
    Sablona je ista i vazi za sve narode svijeta bez obzira na boju, rasu i vjeru.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by adriana
    i, reci mi, da li i dalje postoji mogucnost da ce se onaj ko se vratio opet izgubiti chim prve nesuglasice budu na pomolu? a sve sa saznanjem da se opet, kad zashkripi negdje drugdje, ima kome vratiti?

    ne weruem da coek moze da naprawi istu gresku dwa puta .. kazu `` coek se uci na greskama `` .. mada neko te greske prawi wishe puta dok shwati ..
    mada .. shta znam .. nismo swi isti .. zato swako neka radi kako osecja i onako kako misli da je isprawno ..
    mOnteneGro

  11. #86
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nije bash tako

    Quote Originally Posted by zok
    ne weruem da coek moze da naprawi istu gresku dwa puta .. kazu `` coek se uci na greskama `` .. mada neko te greske prawi wishe puta dok shwati ..
    mada .. shta znam .. nismo swi isti .. zato swako neka radi kako osecja i onako kako misli da je isprawno ..
    Upravo covjek je onaj koji radi greske - ne samo dva, nego (karikirano) sto puta ako misli da je u pravu. Upravo covjek jako slabo uci na greskama, a to mozes odmah uvidjeti ako procitas historiju ljudskog roda.
    Zivotinje su u tom smislu pametnije

  12. #87
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default samo kazem

    Ocu reci da razumno stvorenje koje saznajno uci na svojim i tudjim greskama nikad nece istu gresku napraviti DRUGI PUT.
    Ali mozda ponekad postoji volja i zelja DVOJE ljudi da se vrate jedno drugom,a da to vracanje nije motivisano nicim drugim do ljubavlju.Sve ostalo je...
    nazalost Smirnoffdaje + primjer za to dvoje ljudi ali - za njihove bracne partnere,djecu, i mnoge oko njih.To je bilo sebicno sto su uradili.Medjutim glava i srce ponekad se ne konsultuju jedno sa drugim.
    "Biće dana kad me neće biti".

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Zeznuto je to

    Zbog toga sam i rekao na pocetku ove teme da dopustimo starim vezama da ostanu stare. A po drugoj strani opet, ljubav ne pita za bol ostavljenih... Lako nam je povuci tudju zivotnu pricu i suditi joj kroz nase oci. Drugo je kad smo sami u pitanju i odlucujemo o svom buducem zivotu. A kod takvih odluka smo uvijek sami. Pametni prijatelji se nece umjesavati jer znaju da mogu biti na kraju sve oni krivi

  14. #89
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    A kod takvih odluka smo uvijek sami. Pametni prijatelji se nece umjesavati jer znaju da mogu biti na kraju sve oni krivi
    Nemam sto reci bez... slaganje....
    "Biće dana kad me neće biti".

  15. #90
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je to interes,ako ga ima na obadvije strane veza uspjeva,cim jedna strana izgubi interes za drugom nema tu povratka...
    sitnice cine savrsenstvo koje jedino nije sitnica.

  16. #91
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    ispod oraca a iznad kopaca
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve sto se jednom prekine pa ponovo veze zapinje uvek na istom mestu... cvor je cvor...

  17. #92
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by kotoranka_tea
    Ako se covjek ima cemu vratiti zasto da ne :!:
    Tacno!Sjetite se samo Sex&City~Big&Kery(ni sa tobom nit bez tebe)

  18. #93
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    "ista knjiga se ne cita dva puta" ja se licno nikada ne vracem na staro,ali zasto nekada i ne pokusati ali AKO JE VEZA "PUKLA" ZBOG NEKE SITNICE necega ne toliko vaznog,a u suprotnom....
    --------------------------------------------------------------------------
    no' nije kom' je receno,vec kom' je sudjeno....
    RUZICA

  19. #94
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    _odje ka' nidje_
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    kad ima ljubawi,swe je dozwoljeno...
    "Nikola, nisam ti ja majka...!" :)

  20. #95
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    naravno

  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dubovica - Square bb
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Zasto da ne ... ali uz manju novcanu nadoknadu i na odredjeno vrijeme!
    Only after disaster can we be resurrected.
    It’s only after you’ve lost everything,
    that you’re free to do anything.
    Nothing is static; everything is falling.
    Everything is falling apart.

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Nesto ne bih sa tim experimentisao... :hammer: ako su osjecanja jos sveza ne treba ih dirati dok sama ne odu.
    a kad odu .... svaki ostali "pokusaj" povratka njih se zavrsava uzaludno.


  23. #98
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    PG
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne valja podgrijavati corbu. Nikad nece biti tako ukusna kao kada je tek skuhas .
    Moj tetak voli da kaze:"Sacuvaj me Boze `ladne zene, toplog piva i podgrijane supe od krompira ."
    Ozbiljno, moralo bi da se desi neko osmo svjetsko cudo da bih se vratila na staro. Eventualno da "taj" izvrsi neki suicid da bi jopet osvojio moje simpatije!
    Kad jednom stavis tacku, nemoj je prepravljati u zarez ili tri tacke. Samo je podebljaj.
    Kad kazem ne, to znaci ne!
    Radi koliko mozes, uzmi koliko ti treba...

  24. #99
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    PG
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kazem ja, cile, zena od dinamike.
    Hahhhahahahaahahahhaha...
    Radi koliko mozes, uzmi koliko ti treba...

  25. #100
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Bog ti daje osobe sa kojima cesh zivjeti, a ti birash osobu sa kojom cesh biti, zato pazi, biraj pazljivo..."

    Iskreno... Ne znam, sve zavisi ali pretezno to ne praktikujem!
    Nick potiche iz doba Counter-a,
    Chisto da ne bi doshli do pogreshnog zakljuchka :P

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •