Results 1 to 14 of 14

Thread: Tractor DJ Studio 2.0

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Cirith Ungol - Minas Morgul
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Tractor DJ Studio 2.0

    Nadam se da znate shta je ovo.
    Postoji li neshto bolje?
    Who enters my domain?

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drake moj.

    Znam za Traktora ali mislim u moje misljenje da Traktor previse trazi nega sta je potrebno od grafika, brzine i hardware. Bez veze.

    Ali ima BPM Studio, isto ti je to i mnogo lakse se snaces nego Traktor. :wink:
    Cao svima. Ones a DJ always a DJ !!!
    Ako imate pitanje, slobodno pisite.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Cirith Ungol - Minas Morgul
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A odakle da skinem demo verziju ili da nedje nabavim cd?
    Who enters my domain?

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Parallel Universe
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mix Vibes je limit + ima 3 deka....

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozes fino da ides na www.google.com i trazi BPM Studio i dobices vise 1000'da websajts i download.

    Posle trazi za Cracks i to download i dobices verziu gde nemas Demo Version. :wink:
    Cao svima. Ones a DJ always a DJ !!!
    Ako imate pitanje, slobodno pisite.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije los virtual dj.. malo je nabudzen izlazni signal ali koristi
    Samo kvarni opstaju...
    www.minmedia.me

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    htio bih da napišem nešto o ovoj novoj verziji...ne radim u NI tako da ne pomislite da ga zbog toga hvalim,ovo je moje lično mišljenje

    korisnik sam Traktora od prve verzije kada je izašla,uradio sam bezbroj kućnih mixeva za sebe iz zezanja...ponekad toliko dobrih da mi ih je milije slušat nego neke mixeve od poznatih DJ-jeva...to mi je omogućio Traktor svojom mogu slobodno reći, inteligencijom...ovo je komad softvera koji je namijenjen isključivo DJ-jevima koji se zaista profesionalno bave tim poslom (mada i svim ostalima gdje spadam i ja ) i kojima je bitno da im mix ne samo da zvuči kao jedna stvar već da bude i tehnički precizan!

    dugo sam očekivao da u Traktor ugrade neki algoritam koji će mi u decimalama (primjera radi: 128.056) dati mogućnost određivanja i podešavanja BPM-a,jer nekim trackovima zbog svoje tehničke strane produkcije nije lako odrediti precizno BPM a iz tog razloga mnogi DJjevi nebitno da li rade sa vinylom ili CD-om,takve trackove rijetko vrte u svojim setovima jer ih je teško umixati,odnosno ubeatovati sa ostalim trackovima,to je i moguće al neizostavno posle nekog vremena počne da bježi...pa stiskaj pitch +/-,ili prstima dodiruj ploču...

    verzija 2.6.1 je stavila tačku na sve to,danas na svijetu ne postoji bolje parče softvera a vjerovatno ni hardvera koji može, koji daje mogućnost ovakve precizne kontrole BPM-a,ovo je svijet digitalnog mixanja,sa moje tačke gledišta polako dolazimo ka potpunoj revoluciji u mixanju,digitalno mixanje,puno superiornije od analognog mixanja kakvog imamo kod klasičnog Gramofona a i CD-a bogami iako je digital, gdje smo se oslanjali na preciznost svojih ušiju,pitch kontrole hardvera i ostalih stvari koje potencijalno utiču na kvalitet kontrole promjene pitch-a odnosno BPM-a...

    i pored svega uvjek ali uvjek ćemo se morati pozvati na svoje uši,al Traktor je ipak prvi nazvaću ga uređaj kojim možemo slobodno da začepimo uši i samo svojim očima da uradimo mix koji će da zvuči vrlo superiorno bar što se tiče beat mixanja...

    ovom prilikom dajem savjet i vjerovatno jedini način za najpreciznije određivanje BPM-a u Traktoru,jer ipak još uvjek svojim analiziranjem ne može tačno odrediti al daje i ostavlja mogućnost da možete sa malim akcijama da to precizno sami svojim očima uradite...

    Precizno određivanje BPM-a:

    izaberete track,analizirajte ga mada ne mora,ubacite u deck,ako se radi o 4/4 tracku (ako se rdai o breaks samo pronađete snare,mada možete i na kick,vaša volja) ,pronađete neki od prvih beatova odnosno kick,
    na wave display-u dodata je nova vrlo korisna stvar da uveličate i smanjite prikaz tracka,naravno uveličajte i što preciznije na samom početku kick-a,postavite BEAT marker (ne znam koliko vas ovo koristi al beat marker nije isto što i Cue point,beat markerom kreirate mrežu koja je ujedno i najbitniji faktor u ovme o čemu govorim,ispod ću kasnije objasniti kako ''beat markirate'')
    na osnovu svog računanja BPM-a, Traktor kreira svoju beat marker mrežu (beat markerom koji ste vi postavili),koja za prvih nekoliko može dobro i tačno da pada po beatovima,to zavisi koliko je dobro podesio BPM,i tu je čitava priča...
    šta ćete uraditi sada?
    pa vrlo lagano,stisnućete ''edit'' BPM-a i ručno na ''+'' i ''-'' podešavati vrijednost BPM-a u decimalama tako da mreža kreirana beat markerom sve do kraja datog tracka bude padala tačno na počecima beatova...zaustavite se na onu vrijednost gdje je to tako pa makar ona izgledala vrlo teško za zapamtiti primjera radi 129.987,bitno je da mreža tokom čitavog track-a pada tačno po beatovima!!!

    mreža može da je ''razbeatovana'' čak i zbog samo par hiljadarki...al mi nije problem više da iste hiljadarke namjestim sa par klikova mišem!

    ovim nema više bježanja beatova,BPM je precizno određen,zahvaljujući Traktoru,našim očima i neizostavnim ušima,rezultat:mix je vrhunski!

    BEAT MARKER: najlakše je napraviti skraćenicu za njega na tastaturi,stisnete ''learn'' button,pa kad dobijete onaj control panel,sekcija ''deck controls'',izaberete deck A pa posle deck B, za svaki nađete ''DECK SET BEAT MARKER'' i dolje samo stisnete learn i dodijelite mu neki taster sa tastature prostim pritiskanjem tog tastera!


    ova verzija ima još masu poboljšanja,podrška za neke formate itd.

    a da ne bude sve u najboljem redu,postoji i par bug-ova
    naime ako snimate mix,ne rade vam resetovanja deck-a i EQ-a pri novom loadovanju track-a...što i nije neki problem ako vam nije problem da svaki put sami resetujete...
    takođe primijetio sam da ako puštate neki mp3 sa VBR-om traktor usporeno pušta isti...mada moguće da je i do mog PC-a jer nije dovoljno brz.

    sve u svemu Traktor DJ Studio v2.6.1 je ubedljivo najjači DJ softver,a da ne spominjem njegove integracije sa hardverom.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daj mi ga nedje naprzi na CD pa da se nadjemo da ga sprzim na moj comp... jer bih se rado poigrao sa njim ...

    Ako ti nije tezina naravno
    ;-)
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    traktor dj je odlican program za po*****ke i profesionalce, uopste ga nije tesko nauciti, ja ga koristim zadnjih 2-3 godine ako ne i vise i sto se tice komandi napamet ih znam, upocetku je malo teze da se covjek da se snadje pa koristi misha dok ne nauci komande na tastaturi, kasnije kad se to savlada komp se pretvara u odlicnu mixetu sa naravno dobrom zvucnom karticom 5.1 sistem ili 7.1

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BOKI
    Daj mi ga nedje naprzi na CD pa da se nadjemo da ga sprzim na moj comp... jer bih se rado poigrao sa njim ...

    Ako ti nije tezina naravno
    ;-)
    nije problem nikakav samo da se dokopam praznih cd-ova...
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam ja traktor na CD a imas i na internet da skines demo

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo me podsjetilo na app forume
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •