Results 1 to 24 of 24

Thread: Phone Home

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default Phone Home

    evo da i ja počnem jedan podforum

    Hoću čestitke i poklone pošto mi je prvi

    naime interesuje me vaše mišljenje u vezi života van planete zemlje bilo inteligentni bilo na nivou bakterija

    Ja lično vjerujem da van naše planete postoji i inteligentni i neinteligentni život u svemiru
    ne baziram svoje vjerovanje na nekim svemirskim tanjirima ili tako nečem

    Matematika mi to kaže jer u Beskonačnom Svemiru postoji beskonačni broj zvijezda i beskonačni broj planeta
    malo mi je nevjerovatno da smo sami u svemiru(pronađena je jedna planeta za koju se misli da je pogodna za život)
    Ateisti:
    Da li vjerujete da ima života na drugim planetama u svemiru

    Vjernici: nevjerovatno mi je da vjerujete u život na drugim planetama ali za svaki slučaj da vas ne izostavim
    kada je bog(po vama) napravio svemir koji je beskonačan (ili beskonačan-n) zar ne mislite da je to užasno traćenje prostora za jednu planetu?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #2
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rakune, neka ti je sa srecom! Nijesam zna da ces sad da otvoris ovo, inace bi dosa sa bocom. Oprastaj na nevaspitanju.


    Sad, covjecanstvo je od Kosmosa vidjelo tek prst pred nos, ako i toliko. Ljudi koji usled poznavanja te cinjenice ipak kazu da inteligentnog zivota nema..Pa..Eto, neka bude da mi nijesu jasni.

    Ja tvrdim da postoji inteligentni zivot na vise mjesta, dok nerazvijeni postoji na milion planeta.
    Last edited by CaseLogic; 06-08-10 at 21:37.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Hvala, Hvala za bocu je oprošteno i onako sam smanjio (zbog gojenja i ni zbog čeg drugog) i prešao na Pepsi Light

    Sad, jedan link što se tiče otkića jedne od planeta pogodne za život (skoro identična zemlji)
    http://www.npr.org/templates/story/s...toryId=9796321
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Matematika mi to kaže jer u Beskonačnom Svemiru postoji beskonačni broj zvijezda i beskonačni broj planeta
    malo mi je nevjerovatno da smo sami u svemiru(pronađena je jedna planeta za koju se misli da je pogodna za život)
    Ako ima beskonačno planeta onda sigurno ima kakvih god hoćeš planeta i to beskonačno.

  5. #5
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Brate, eo ti 50 eur da popijes pice (stavljam ti ih u dzep od kosulje, uz tvoje "a mnogo je brate na ovu krizu")

    Treba biti vrlo ogranicen pa i pomisliti da ne postoji zivot jos negdje u svemiru (bilo kakav)
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  6. #6
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Stara vest, ovde je novija i aktuelnija:
    http://www.sciencedaily.com/releases...0624141700.htm

  7. #7
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Stara vest, ovde je novija i aktuelnija:
    http://www.sciencedaily.com/releases...0624141700.htm
    Neka što je novija i aktuelnija, nego je i lupetanje i totalno nenaučna.
    'Extra'.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  8. #8
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne mogu tvrditi ni da postoji niti da ne postoji, ali vjerujem da postoji i to na vise planeta.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Hvala, Hvala za bocu je oprošteno i onako sam smanjio (zbog gojenja i ni zbog čeg drugog) i prešao na Pepsi Light

    Sad, jedan link što se tiče otkića jedne od planeta pogodne za život (skoro identična zemlji)
    http://www.npr.org/templates/story/s...toryId=9796321
    Jedva cekam kolonizaciju

    U meni nema ni trunke sumnje da negdje u svemiru postoji neka civilizacija naprednija od nas (sto i nije tesko).
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #10
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Rakune, neka ti je sa srecom! Nijesam zna da ces sad da otvoris ovo, inace bi dosa sa bocom. Oprastaj na nevaspitanju.


    Sad, covjecanstvo je od Kosmosa vidjelo tek prst pred nos, ako i toliko. Ljudi koji usled poznavanja te cinjenice ipak kazu da inteligentnog zivota nema..Pa..Eto, neka bude da mi nijesu jasni.

    Ja tvrdim da postoji inteligentni zivot na vise mjesta, dok nerazvijeni postoji na milion planeta.
    ne mozes da tvrdis, mozes samo da mislis....

  11. #11
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    (sto i nije tesko).
    Po tvom mišljenju. Veoma važan dodatak na ovu tvrdnju.
    Jer je veoma teško, ako nije po tvom mišljenju.
    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Ja tvrdim da postoji inteligentni zivot na vise mjesta, dok nerazvijeni postoji na milion planeta.
    Baš milion?
    Više, manje, otprilike, ništa to? Okruglo milion?

    Ja tvrdim da mogu da ubijem čovjeka svojom bioenergijom na više mjesta. Blizu Rogama, u Berane, na Cetinje...
    Tvrdim da mogu i da letim. U vezi sa lećenjem, ne smaraj me smornim pitanjima, molim te.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    evo da i ja počnem jedan podforum

    Hoću čestitke i poklone pošto mi je prvi
    Svaka čast . Evo jedan stari viskey koji niko ne pije nego kruži okolo po narodu i u zadnjoj interaciji tog algoritma "poklanjanja flaše viskoga" je došao u moj posjed.
    Čeka da bude poklonjen.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    naime interesuje me vaše mišljenje u vezi života van planete zemlje bilo inteligentni bilo na nivou bakterija
    Postojanje GLICINA ,najprostije aminokisjeline, je skoro sigurno (otkrivena je i na nekim kometama)

    Postojanje najprostijih bakterija je vrlo moguće čak ima indicija da takvih prostih organizama ima na najvećem Saturnovom mjesecu Titanu. Ekstremofili koji razgrađuju metan ili sl.

    Postojanje složenijih višećeliskih organizama kao što su biljke i životinje je moguće ali nije dokazano

    Postojanje inteligentnog živog organizma je vrlo interesantno pitanje.
    Enriko Fermi naučnik koji je napravio prvi nuklearni reaktor je postavio pitanje koje se zove "Fermijev paradoks" - "Kad ih ima što zašto se nijesmo još uvijek sreli zašto se ne javljaju?"
    Takođe postoji Drejkova jednačina
    http://en.wikipedia.org/wiki/Drake_equation
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja lično vjerujem da van naše planete postoji i inteligentni i neinteligentni život u svemiru
    ne baziram svoje vjerovanje na nekim svemirskim tanjirima ili tako nečem
    Ja sam siguran da se život još neđe razvija.

    Sigurno ima jednoćeliskog života još neđe . Nalaženje nečeg takvog treba očekivati na relativno manjoj udaljenosti od Zemlje ili Sunčevog sistema jer je vjerovatnoća tako nečega velika. Na nekim mjestima se zbog uslova možda zadrži na tom jednoćelickom nivou i slabo dalje evoluira.

    Složeniji višećeliski život je prirodno nastao na mjestu gdje se razvio jednoćeliski tako da je za očekivati da će prvo biti nađen jednoćeliski pa tek onda eventualno višećeliski život.
    Treba ga očekivati na još većem rastojanju od Zemlje.

    Po vjerovatnoći ako postoji inteligentan život treba očekivati da je nastao na još većem rastojanju od Zemlje.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Matematika mi to kaže jer u Beskonačnom Svemiru postoji beskonačni broj zvijezda i beskonačni broj planeta
    Možda to nije tačno, da je svemir beskonačan i da u njemu ima beskonačno materije.
    Nekako mi je logičnije da je u pitanju ogromna konačnost.
    U beskonačnom svemiru sa beskonačno materije postoji mogućnost da se dešavaju neke čudne stvari sa nekim silama - naprimjer ako ima beskonačno materije onda gravitacija u nekim mjestima može da se čudno ponaša.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    malo mi je nevjerovatno da smo sami u svemiru(pronađena je jedna planeta za koju se misli da je pogodna za život)
    Možda je čak i to tačno, da smo trenutno jedina planeta sa inteligentnim životom.

    Jedan razlog bi mogao biti da je svemir još relativno mlad pa da život na drugim mjestima nije imao vremena da se razvije do tog nivoa.

    Evo neka zadnjih pet hiljada godina može da se računa da postoji nekakva civilizacija na Zemlji.
    To je samo hiljaditi dio od pet miliona.
    Pet miliona godina koliko se može računati na postojanje neke inteligencije na Zemlji je vrlo malo u odnosu na oko 700 miliona od nastanka prvih malo složenijih višećeliskih organizama ili 3500 miliona od nastanka prvih živih organizama ili 13800 miliona od nastanka univerzuma.

    Možda smo prvi.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ateisti:
    Da li vjerujete da ima života na drugim planetama u svemiru

    Vjernici: nevjerovatno mi je da vjerujete u život na drugim planetama ali za svaki slučaj da vas ne izostavim
    Ako uporedim univerzim sa nekim brdom.
    Kada je Bog stvorio univerzum - brdo je bilo bez života - samo zemlja - samo vodonik
    Ali Bog je posijao sjeme života - nastale su prve generacije zijezda - u njima će nastati helijum, ugljenik, kiseonik, silicijum,... i ostali teži elementi
    Od toga je nastala druga generacija zvijezda i planeta oko njih.

    Na brdu je počela da raste trava - jednoćeliski život
    Pa onda su se razvli žbunovi - višećeliski život
    Pa tek na kraju drveće - možda smo čak mi trenutno jedino drvo na brdu ali i u tom slučaju vjerovatno raste još neđe neki žbun koji će postati drvo.

    Rastojanje između dvije travke je malo i između ima beživotne prašine zemlje.
    Rastojanje između žbunova je veće a između našeg i eventualno još nekog drveta je još veće.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    kada je bog(po vama) napravio svemir koji je beskonačan (ili beskonačan-n) zar ne mislite da je to užasno traćenje prostora za jednu planetu?
    Ne vidim ništa posebno što bi izdvajalo Sunce i Zemlju. Otprilike svaka trinesta zvijezda je G tipa i veličine kao i Sunce.
    Evo da tražim samo u našoj galaksiji Mlječnom Putu i da tražim samo uslove slične kao na Zemlji kao da u drugim uslovima nemože nastati život.

    U Mlječnom putu ima od 100 do 400 milijardi zvijezda - još ih sve naučnici nijesu prebrojali.
    Evo da uzmem da ih ima 130 milijardi . Svaka trinesta je kao Sunce.
    Znači 10 milijardi Sunaca.

    Evo otprilike neka je jedna od hiljadu planeta slična Zemlji i neka se jedna od hiljadu nalazi na približno sličnom rastojanju od zvijezde đe nije previše vruće ni previše hladno.

    Znači 10 milijardi podijeljeno sa hiljadu je deset miliona pa opet podijeljeno sa hiljadu je 10 hiljada.
    Deset hiljada planeta samo u našoj galaksiji ima Sunce slično našem i temperaturu pribljžno istu i sličan hemiski sastav.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zavisno od veličine zvijezde zona u kojoj je temperatura umjerena da bi život sličan kao na Zemlji mogao da opstane

    Zanimljivo , kad bi Sunce postalo toplije ili veće nebi mogli da pobjegnemo na gasoviti Jupiter ili Saturn ali na neki od njihovih mjeseca (Io, Evropa, Ganimed, Kalisto, Titan,...) bi možda mogli.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    ne mozes da tvrdis, mozes samo da mislis....
    Mogu da tvrdim, na osnovu ciste zdravorazumske logike.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Po tvom mišljenju. Veoma važan dodatak na ovu tvrdnju.
    Jer je veoma teško, ako nije po tvom mišljenju.

    Baš milion?
    Više, manje, otprilike, ništa to? Okruglo milion?

    Ja tvrdim da mogu da ubijem čovjeka svojom bioenergijom na više mjesta. Blizu Rogama, u Berane, na Cetinje...
    Tvrdim da mogu i da letim. U vezi sa lećenjem, ne smaraj me smornim pitanjima, molim te.
    Makse hejteru. Milion ih ima, juce sam broja cio dan a ti se sprdas sad..
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Po tvom mišljenju. Veoma važan dodatak na ovu tvrdnju.
    Jer je veoma teško, ako nije po tvom mišljenju.
    Moje misljenje je jedino pravo misljenje. Moje misljenje je svacije misljenje. Ako nije, bice jednog dana
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Moje misljenje je jedino pravo misljenje.
    Ao Vanja, zaista si nadmasio samog sebe.
    i dobijas rep od mene

  17. #17
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ao Vanja, zaista si nadmasio samog sebe.
    i dobijas rep od mene
    Ponekad se moramo i nasalit. Naravno nije iskljucena teoretska mogucnost da je ta sala u stvari apsolutna i neporeciva istina
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #18
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Postojanje GLICINA ,najprostije aminokisjeline, je skoro sigurno (otkrivena je i na nekim kometama)

    Postojanje najprostijih bakterija je vrlo moguće čak ima indicija da takvih prostih organizama ima na najvećem Saturnovom mjesecu Titanu. Ekstremofili koji razgrađuju metan ili sl.

    Postojanje složenijih višećeliskih organizama kao što su biljke i životinje je moguće ali nije dokazano.
    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Sigurno ima jednoćeliskog života još neđe.

    Složeniji višećeliski život je prirodno nastao na mjestu gdje se razvio jednoćeliski tako da je za očekivati da će prvo biti nađen jednoćeliski pa tek onda eventualno višećeliski život.
    Treba ga očekivati na još većem rastojanju od Zemlje.
    Zašto se ograničavati na amino-kisjeline, ćelije i višećelijske organizme? To je samo jedan vid života od ko zna koliko mogućih.


    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Postojanje inteligentnog živog organizma je vrlo interesantno pitanje.
    Enriko Fermi naučnik koji je napravio prvi nuklearni reaktor je postavio pitanje koje se zove "Fermijev paradoks" - "Kad ih ima što zašto se nijesmo još uvijek sreli zašto se ne javljaju?"
    Takođe postoji Drejkova jednačina
    http://en.wikipedia.org/wiki/Drake_equation
    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...&postcount=177 Možda Fermi i Drake nijesu dobro stajali sa vjerovatnoćom, a možda su se samo šalili. Preveliki značaj se daje ovom "paradoksu" i ovoj "jednačini".

  19. #19
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Ve...-slicne-Zemlji

    kako tehnologija napreduje otkrivaju se nove i nove planete...
    AJMO CRNA GORO !!!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Zašto se ograničavati na amino-kisjeline, ćelije i višećelijske organizme? To je samo jedan vid života od ko zna koliko mogućih.
    Samo zbog toga što takav oblik života sigurno postoji (život na Zemlji je njegov fizički dokaz). Ostali eventualni oblici nemaju sigurne dokaze postojanja.

    To je dobar metod jer polaziš od pesimističke pretpostavke da život mora biti baziran na aminokisjelinama i ostalim ugljeničnim jedinjenjima.

    Time se samo izbacuje pretpostavka o postojanju života baziranog na nekim drugim hemiskim elemntima jer takva pretpostavka nema sigurne fizičke dokaze.
    Cilj je napraviti što sigurniju teoriju.

  21. #21
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa valjda je sigurnija ako pokriva više slučajeva

  22. #22
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    kada je bog(po vama) napravio svemir koji je beskonačan (ili beskonačan-n) zar ne mislite da je to užasno traćenje prostora za jednu planetu?
    On je dovoljno Moćan i Bogat da može da se rasipa, praveći veličanstveni svemir. :yipiiii:

  23. #23
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Svaka čast . Evo jedan stari viskey koji niko ne pije nego kruži okolo po narodu i u zadnjoj interaciji tog algoritma "poklanjanja flaše viskoga" je došao u moj posjed.
    Čeka da bude poklonjen.
    BAR NIJE BOMBONJERA

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Postojanje složenijih višećeliskih organizama kao što su biljke i životinje je moguće ali nije dokazano
    Upravo sam zato što nije dokazano rekao JA VJERUJEM a ne JA ZNAM

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Postojanje inteligentnog živog organizma je vrlo interesantno pitanje.
    Enriko Fermi naučnik koji je napravio prvi nuklearni reaktor je postavio pitanje koje se zove "Fermijev paradoks" - "Kad ih ima što zašto se nijesmo još uvijek sreli zašto se ne javljaju?"
    ako ćemo već da idemo u SF možda se ne javljaju pošto smatraju da smo Divljaci i loši po zdravlje
    a osim toga rekao sam da za svoje VJEROVANJE ne uzimam Leteće tanjire i posjete našoj planeti kao neki dokaz
    mije vjerovanje se bazira na čistoj statističkoj logici i dosadašnjim otkrićima
    ako si pročitao link sa početka nađena je planeta skoro identična zemlji


    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Ja sam siguran da se život još neđe razvija.
    ja logički zaključujem da ima mjesta gdje se razvija a ima mjesta gdje se razvio do našeg stadiuma,većeg stadiuma, još većeg ....



    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Složeniji višećeliski život je prirodno nastao na mjestu gdje se razvio jednoćeliski tako da je za očekivati da će prvo biti nađen jednoćeliski pa tek onda eventualno višećeliski život.
    Treba ga očekivati na još većem rastojanju od Zemlje.Po vjerovatnoći ako postoji inteligentan život treba očekivati da je nastao na još većem rastojanju od Zemlje.
    planeta o kojoj sam pričao je otkrivena na oko 190 svjerlosnih godina od nas što je gledano sa svemirske tačke tu u komšiluku



    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Nekako mi je logičnije da je u pitanju ogromna konačnost.
    U beskonačnom svemiru sa beskonačno materije postoji mogućnost da se dešavaju neke čudne stvari sa nekim silama - naprimjer ako ima beskonačno materije onda gravitacija u nekim mjestima može da se čudno ponaša.
    :idea: kao npr. Crne Rupe






    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Evo neka zadnjih pet hiljada godina može da se računa da postoji nekakva civilizacija na Zemlji.
    To je samo hiljaditi dio od pet miliona.
    Pet miliona godina koliko se može računati na postojanje neke inteligencije na Zemlji je vrlo malo u odnosu na oko 700 miliona od nastanka prvih malo složenijih višećeliskih organizama ili 3500 miliona od nastanka prvih živih organizama ili 13800 miliona od nastanka univerzuma.
    gdje je zapisano da je zemlja najstarija planeta
    čak šta više sunčev sistem se računa kao mlad sistem
    http://en.wikipedia.org/wiki/Star

    PONAVLJAM JEŠ JEDNOM DA VJERUJEM
    A KAO ŠTO KAŽE Vanja
    "Teret dokaza je na onome ko tvrdi da nešto postoji"
    znači, da bih znao meni trebaju dokazi bez obzira na statističku logiku i dosadašnje posredne dokaze za razliku od nekih koji znaju da nešto postoji bez dokaza i logike
    Last edited by Rakun; 09-08-10 at 11:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #24
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Jedva cekam kolonizaciju
    ali tamo nas čekaju plavi humanoidi
    I TO U 3D


    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Zavisno od veličine zvijezde zona u kojoj je temperatura umjerena da bi život sličan kao na Zemlji mogao da opstane
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Zašto se ograničavati na amino-kisjeline, ćelije i višećelijske organizme? To je samo jedan vid života od ko zna koliko mogućih.
    ne samo to nego i tvrdnja da je neophodan kiseonik i pogodna temperatura pa čak i svjetlost je smiješna od kako su našli krabe koje žive na 500stepeni C i bakterije u dubokom ledu, životinje i biljke koje žive u potpunom mraku na dnu okeana, korale na dnu okeana koje žive u podvodnim bazenima čiste soli idt...

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    On je dovoljno Moćan i Bogat da može da se rasipa, praveći veličanstveni svemir. :yipiiii:
    George Carlin:
    "GOD is Almighty and all-powerful but he simply can't handle the MONEY"

    I na kraju za sve one koji vjeruju da su Vanzemaljci već tu reporučujem Film/Dokumentarac "he Forth Kind"
    Last edited by Rakun; 10-08-10 at 20:40.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I Phone novi
    By Gari in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 27-05-10, 15:37
  2. k. i-phone 2 ili 3g
    By kocka_je_bacena in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-09, 16:35
  3. I phone i lap top
    By Boro in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-08, 17:26
  4. Home Sweet Home
    By Nikolina in forum CG dijaspora
    Replies: 62
    Last Post: 19-06-07, 12:38
  5. Phone freeze....
    By Kapetan in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 25-10-05, 00:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •