Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 86

Thread: ALARMANTNO:U Crnoj Gori sve manje Crnogoraca

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jadza prosvetitelju nas, ja samo kazem da to pise u toj knjizi, a posto je ti citiras sigurno si to vidio i bolje znas od mene. Ako kazes da ta knjiga laze ja ti vjerujem. Kad vec postavi tu pjesmicu objasni nam sta to znaci "vilo vracarice" ili je to neka pjesnicka figura.

  2. #27
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto argumentovano bivas rasturan sa raznih strana ostaje ti tako da se hvatas za neke gluposti i nebitne stvari.

    Sto bi nas narod rekao:

    KRIVOM QRCU I DLAKE SMETAJU

    Odprilike se tako i ti ponasas....

  3. #28
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    jaksa jesi slusa onu novu od paff daddy a :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jadza, nemoj da se sjekiras. Ja jednostavno pomno citam i cekam tvoje argumente i kako to argumenti mogu rasturiti? Tako vjernog citaoca (i da ti sve vjeruje) od mene neces naci. Jadza moj veliki prosvetitelju samo sam pitao da mi pojasnis, a ti pominjes tamo neke stvari pa neki mogu pomisliti da ti, nedajboze, ne znas odgovor.

  5. #30
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kako zale ovi Srbi za Crnom gorom!!! nevjerovatno imje zamislit dace izgubit ito brzo poslednju Republiku bivse YU. Ne samo to, no skim ce sad pravit "Veliku Srbiju" jedino ako Janko23 nepovede svoju Srpsku gardu iz Crne gore. :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  6. #31
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sumnjam da bi Jadza citirao te memoare koje ti navodis jer tamo pisu i takve sitnice da se nas Kralj dok se skolovao u Parizu nije bas volio druziti sa Srbima koji se okupljahu u "Caffee de droit", a posto ti imas kopije znas zbog cega, a Kosto to i tako ne bi razumio


    Jes veli Nikolica, ovi jedni drugima i oca i majku,
    a njemu se to ne dopada.

    Smuchilo mu se na Srbe u Parizu,
    kako bi reagova, da je moga dohvatit machugom,
    ove shto danas shetaju po ravnome Cetinju.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #32
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ste se zabrinuli brizni srbijanci!!
    OBZIROM DA ODUMIRETE(RAPIDNO),
    BICETE ZA JEDNO 25 GODINA
    NACIONALNA MANJINA U SOPSTVENOJ DRZAVI(MAHALI)!

  8. #33
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a (kvazi)crnogorci su vec manjina u 'njihovom regionu' a mogu mislit sto ce tek bit za 25 god.

  9. #34
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Netreba ti mislit!

    Nego navrijeme rezervisi za pod krusku jer ce ti Dzej i Saban Bajramovic ugrabit mjesto!

  10. #35
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Stevo, sto se ti fatas falsifikata, vele...ovo vele..ono... kad ih niko nije ni pominjao, a nije se Pobijeda nikad tako zvala tako ako je to trebao biti vic vrlo ti je neuspijesan.
    Hvala na ispravci, zbunjuje me ovi maternji (ili je mozda matijernji) - ne znam vise gdje sta da ubacim niti tacno gdje se koriste 3 nova slova - a jebiga treba pratit modu. Siguran sam da ces u ovom postu naci jos gresaka (ili je grijesaka), pa ces imati o cemu pisati.

    Sto se tice citanja: Memoare Vojvode Sima nijesam citao pa ne mogu misliti o njima nista. Vojvoda Gavro je legenda crnogorske diplomatije i njegovi se memoari mogu smatrati kao dio nase istorije i pogled covjeka koji je tu istoriju i stvarao.
    Jel se slazes s njegovim pogledima ?

    Pitao sam Janka ko je izdao te memoare koje je naveo iz prostog razloga sto nas Jadza vazda ima interesantne izvore, pa je Njegos bio i stampar i modni kreator.....
    Jos mi nije jasan razlog jer mumljas ne povezano. Reci nam opet fino - sto si pitao ko je izdao memoare ?

    Sumnjam da bi Jadza citirao te memoare koje ti navodis jer tamo pisu i takve sitnice da se nas Kralj dok se skolovao u Parizu nije bas volio druziti sa Srbima koji se okupljahu u "Caffee de droit", a posto ti imas kopije znas zbog cega, a Kosto to i tako ne bi razumio
    Kljucna rijec - sitnica. Sad kad neko cita ovo pomislio bi da nije Kralj Nikola bio kaki Srbofob (a ne da su mu smetali neki tamo sto puno psuju, itd.). U isto vrijeme se druzio s Osman Pasom (ne iz memoara), pa da nije mozda bio Turkofil ?

    Pravo da ti kazem, tesko mi je povjerovat da si citao ove memoare - iz jednostavnog razloga sto mislim da tvoj stomak ne bi mogao svariti sto sve tu pise. Bez ako ne citas tako sto preskocis svaku recenicu sto spominje Srbe i Srpstvo njega i Crnogoraca - al je to pola knjige, pa i u tom slucaju ne moze se reci da je procitana - zar ne ?
    A bogu hvala - znam neke sto tako citaju tekstove (ali ne i knjige - to je vec previse dugacko).
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Stevo, ti jos i vidovit pa znas kakav mi je stomak i kako citam. A da ti Stevice nijesi malo opterecen time ko je Srbofob, Turkofob...... pa ti to pomalo zamracuje poglede? Stevo prvo si izmislio i prisio mi neke falsifikate, sad opet poturanje srbofobija..... pa ti preporucujem da ipak citas onako kako pise, a ne da se domisljas jer uradis pogresno.
    Nemoj da si smijesan sa takvim pitanjima "slazem li se sa pogledima Gavra Vukovica ili Kralja Nikole" jer ja sam sitna riba da bi se slagao ili ne slagao sa istorijom svoga naroda. Istorija je takva kakva je i dzaba se slaganje ili ne slaganje.
    Vidis Stevice ima jos jedna sitnica kod nasega Kralja da nije bas volio ono otkidanje glava u bojevima, (sto ti kao pazljivi citalac naravno znas,) i nadam se da se necec sad domisliti da time kazem kako on nije postovao Njegosa ili prethodnike jer je on to cak i zabranio. E zamisli sad da te neko pita "slazes li se ti sa Njegosem ili Kraljem".
    No mozda ja sve ovo i dzabe pisem jer tvoja visprenost u domisljanju ne razumije mumljanje.

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    stevice ,stevo aaooooooo qqq sto ti ucinjeeeee :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  14. #39
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Sumnjam da bi Jadza citirao te memoare koje ti navodis jer tamo pisu i takve sitnice da se nas Kralj dok se skolovao u Parizu nije bas volio druziti sa Srbima koji se okupljahu u "Caffee de droit", a posto ti imas kopije znas zbog cega, a Kosto to i tako ne bi razumio
    Кад би ријеч о једном Србијанцу овдје горе, казаћу, да их је онда било много у Паризу и они су се сви у вече саставили у »Caffée de Droit« спрам Пантеона. У ту су кафану долазили и неки српски министри, па сам је и ја похађао, да читам српски. Тијем приликама сам многе виђао, али познанства нијесан чинио. Њихов ми се начин није допадао, много викаху и псоваху, па сам их избјегавао.

    Дакле, овдје Никола Станин не спомиње Србе већ Србијанце и српске министре (министре Књажевине Србије). Каже да је многе (министре) виђао али да се није упознавао са њима (министрима) јер су били превише бучни и превише псовали по његовом укусу.

    Читање није на одмет.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E stvarno si u pravu mora da su ti ministri bili Albanci, a ne Srbi Znaci ti vulgarni koje je Nikola izbjegavao bili cak ministri :!:
    Vidis Stevo ko ti vrijedje odje Srbe jer ja mislio obicni djaci.

  16. #41
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Rijec serbijanac je izmisljena od strane serba prilikom poserbljavanja Crnogoraca , to je rijec koja nema nicesovoga znacenja !!!
    serbalj u Francusku je serbalj
    serbalj u Zmbabve je serbalj
    serbalj u Crnu Goru je serbalj
    serbalj u serbiju je serbalj

    kacete se vi naucit jedama da pisete i citate a ????
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  17. #42
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    ISTORIJA CRNE GORE NE POCINJE SA NJEGOSOM I NIKOLOM I NE SASTOJI SE OD NJIH DVOJICE !!!

    KO MISLI DA ISTORIJA CRNE GORE SE SASTOJI OD NJEGOSA I NIKOLE, TAJ JE MALOUMAN, ILI POKVAREN !!!
    TAJ KOJI TAKO MISLI PLJUNUO JE NA GENERACIJE I GENERACIJE I NA HILJADE I HILJADE CRNOGORACA !!!


  18. #43
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SRBIJANCI=SRBI!

    :!: folklorno;gedzovani(gedze)

    Ni u Parizu nije mogao namir novine procitat!
    Kao Crnogorac sa prirodnm manirima(i osjecajem za etiquette),
    vjerujem da je Nikola u Caffee de Droit(zagadjenu izvornim srbijanskim prostaklukom)osjecao grandioznu bljutavost-uporedivshi srbijanske ministre sa NOBLES drustvom kafane"Kod Pera na Bukovicu"

    DOBRO DA SU U MEDJUVREMENU IZMISLILI "RAID" :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Stevo, ti jos i vidovit pa znas kakav mi je stomak i kako citam. A da ti Stevice nijesi malo opterecen time ko je Srbofob, Turkofob...... pa ti to pomalo zamracuje poglede? Stevo prvo si izmislio i prisio mi neke falsifikate, sad opet poturanje srbofobija..... pa ti preporucujem da ipak citas onako kako pise, a ne da se domisljas jer uradis pogresno.
    Hari, brate, kad si pored svega sto je napisano u knjizi uhvatio toga kako je Nikola izbjegavao Srbijance u nekoj kafani u Parizu - sta to govori o tebi ?
    Ja citam sto ti pises, ali je problem sto ti puno pises a na kraju nista ne napisa - pa zato citam izmedju redova i tu te je vrlo lako procitat.
    Ne znam radi cega (mozda iz nekog osjecaja ne moci) oslovljavas me sa tim "Stevice", mozda bi mogao objasnit ?

    Nemoj da si smijesan sa takvim pitanjima "slazem li se sa pogledima Gavra Vukovica ili Kralja Nikole" jer ja sam sitna riba da bi se slagao ili ne slagao sa istorijom svoga naroda. Istorija je takva kakva je i dzaba se slaganje ili ne slaganje.
    Ne obrci, pitanje je bilo slazes li se s pogledima Vojvode Gavra (a moze i Kralja Nikole), a ne slazes li se s istorijom. Konkretno, sta mislis o tome sto su oni sebe i Crnogorce smatrali Srbima - kao i da su citav svoj zivotni vijek (po njima) proveli pokusavajuci da ujedine sve Srbe (Srpstvo).

    Vidis Stevice ima jos jedna sitnica kod nasega Kralja da nije bas volio ono otkidanje glava u bojevima, (sto ti kao pazljivi citalac naravno znas,) i nadam se da se necec sad domisliti da time kazem kako on nije postovao Njegosa ili prethodnike jer je on to cak i zabranio. E zamisli sad da te neko pita "slazes li se ti sa Njegosem ili Kraljem".
    No mozda ja sve ovo i dzabe pisem jer tvoja visprenost u domisljanju ne razumije mumljanje.
    Zao mu je bilo dok je mladic bio onih Turskih glava nabijenih na kolac povise Manastira sto se peku na sunce. A sto se tice kidanja glava u bojevima - nije mu to toliko smetalo koliko je percipcija zapada na to kao varvarski cin - a samim tim bi gubio dragocijenu podrzku u borbi s Turcima. Zbog toga je najvise zabranio kidanje glava.

    Svak grijesi, pa tako da mene neko pita sto mislim o kidanju glava - rekao bih da se ne slazem. Znaci li samim tim da se ne slazem s nekim drugim, mnogo bitnijim, pogledima Njegosa ili Kralja Nikole, itd. - NE.
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

  20. #45
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    E stvarno si u pravu mora da su ti ministri bili Albanci, a ne Srbi Znaci ti vulgarni koje je Nikola izbjegavao bili cak ministri :!:
    Vidis Stevo ko ti vrijedje odje Srbe jer ja mislio obicni djaci.
    Знамо да ти резоновање није од јачих особина али се макар потруди.
    Неки Министри Србије у посјети Паризу (што пише у мемоарима) нијесу исто што и сви Срби (што ти написа).

    Никога ја не вријеђам, само цитирам прозваног у поменутом дјелићу, теби на срамоту. Нијесам ништа коментарисао но сам цитирао дословце како пише за разлику од тебе који препричаваш како ти одговара. Од коментара се уздржавам јер то није тема.

    Иначе нигдје у мемоарима Никола Станин не оспорава своје Српство, напротив.

  21. #46
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Kosto, opet ti benavis kao i obicno, ali da usput nesto i naucis. Ne kaze se u podforumu iako se i podrum i forum zavrsava na m, a kao sto vidis crnogorsko gostoprimstvo je neograniceno pa ti pruza i besplatnu edukaciju tek toliko da upotpunis dobro unovcenu diplomu.
    Ох пријатељу, опрости на фаталној грешци. Убудуће ћу спорије куцати да бих био пажљивији и да ми се не поткраде нека грешка.
    П.С. Да ли ти се то смијеши нова функција модератора (можда лингвистика као нови подфорум?). Свака част!

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Velis meni na sramotu jer sam napisao svi Srbi E greote od tebe jer ili ne znas citati ili imas problem sa prividjanjem. Pokazi to sokole gdje to napisah "svi Srbi" pa da vidimo tvoje rezonovanje da li lazes ili ti se prividja.

  23. #48
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    isokrate nemaju ti oni obraza da bi se mogli stideti. Lazu, varaju, falsifikuju ne bi li sebi stvorili neki novi identitet - ali im slabo ide ocito. Vidis i sam - svakim danom sve manje Crnogoraca nacijom u Crnoj Gori. Ne moze se uvijek zivjeti u lazi.

  24. #49
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default


    C R N A . G O R A . . C R N O G O R C I M A !!!!!!

    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  25. #50
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pushtite pricu,radjajte djecu !!!
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •