Results 1 to 8 of 8

Thread: vratimo ga gdje pripada

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Angry vratimo ga gdje pripada

    Mislim da je naša velika stamota što je Vladimir sahranjen u Albaniji.
    Ako se ko sjeća Nikolu smo dočekali kao boga, a prodao je Crnu Goru, a jednom (svetom) Vladimiru Vojislavljeviću se kosti rasipaju po Albaniji (Lobanja već fali).
    Ako je neko upoznat kako bi se moglo pokrenuti inicijativa.
    Da li ga može fizičko lice ekshumirat i preseliti u CG o svome trošku ?

    Ako se mora kojoj se organizaciji mogu zainteresovani obratiti ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #2
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    i ja sam da se to odradi i vrati dje pripada.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovako. Mosti Svetog Kneza Vladimira Dukljanskog pociva u manastiru Sv. Jovana u jednom gradu u Albaniji (Ne mogu se sjetit imena) Ne znam za to da fali lobanja. Njegove mosti su pod kljucem a evo i slike. Kod nas nista ne moze proc bez tih prepirki pa bi bilo problema koja Crkva da ga prenese i dje da ga prenese... I ne znam bili Albanka Pravoslavna Crkva ako je ima dala mosti jednog sveca.. Ja mislim da ima toliko precih vladara kao sto su Vladika Vasilije Petrovic koji je sahranjen u Sankt Petersburgu.. Onda tu su kralj Bodin i otac mu kralj Mihailo isto sahranjeni u rusevinama manastira Sveti Srdj i Vakh na Bojani (Albanski dio). Isto bih napomenuo brojna Crnogorska groblja oko Skadra dje leze kosti nasih predaka bez ikakvog znaka Jos njihove kosti leze po poljanama oko Tarabosa i Bardanjolta... To je nasa sramota da to niko i ne pomene... Isto bih napomenuo jendu preveliku sramotu a to je da kosti 11 Crnogorskih komita koji su ubijeni od strane srpskih zandara leze u vjerovali ili ne jami tipa sahte koja je prekrivena onom betonskom plocom sto sad isto stavljaju na sahte jer ima takvih seljaka sto skidaju celicne poklopce... Oni su na niksickom groblju i nema nikakvog znaka... Prije svega bi se mogla skupit koja para da se oni na dostojan nacin sahrane kad ne mozemo da im podignemo spomenik

  4. #4
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alek.crnagora View Post
    Ovako. Mosti Svetog Kneza Vladimira Dukljanskog pociva u manastiru Sv. Jovana u jednom gradu u Albaniji (Ne mogu se sjetit imena) Ne znam za to da fali lobanja. Njegove mosti su pod kljucem a evo i slike. Kod nas nista ne moze proc bez tih prepirki pa bi bilo problema koja Crkva da ga prenese i dje da ga prenese... I ne znam bili Albanka Pravoslavna Crkva ako je ima dala mosti jednog sveca.. Ja mislim da ima toliko precih vladara kao sto su Vladika Vasilije Petrovic koji je sahranjen u Sankt Petersburgu.. Onda tu su kralj Bodin i otac mu kralj Mihailo isto sahranjeni u rusevinama manastira Sveti Srdj i Vakh na Bojani (Albanski dio).
    Naravno da kosti značajnih ličnosti Crne Gore MORAJU biti u svojoj zemlji bez obzira volio ih neko ili ne volio npr. ja mrzim čitavu dinastiju Petrovića ali želim da dio veoma važne istorije Crne Gore bude u Crnoj Gori
    Quote Originally Posted by alek.crnagora View Post
    Isto bih napomenuo brojna Crnogorska groblja oko Skadra dje leze kosti nasih predaka bez ikakvog znaka Jos njihove kosti leze po poljanama oko Tarabosa i Bardanjolta... To je nasa sramota da to niko i ne pomene...
    Toga ima u svakoj zemlji, vojnici uvjek rizikuju da im se ne zna grob

    Quote Originally Posted by alek.crnagora View Post
    Isto bih napomenuo jendu preveliku sramotu a to je da kosti 11 Crnogorskih komita koji su ubijeni od strane srpskih zandara leze u vjerovali ili ne jami tipa sahte koja je prekrivena onom betonskom plocom sto sad isto stavljaju na sahte jer ima takvih seljaka sto skidaju celicne poklopce... Oni su na niksickom groblju i nema nikakvog znaka... Prije svega bi se mogla skupit koja para da se oni na dostojan nacin sahrane kad ne mozemo da im podignemo spomenik
    To je samo sramota nas Crnogoraca. Pogledaj kako smo bili blizu podizanje spomenika čovjeku koji je klao svoj narod (Đurišiću) a one koji su ginuli za svoju zemlju ko jbe



    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #5
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne moras mrzit cijelu dinastiju Petrovic. Sigurno si taj stavi dobio slusajuci o licnostima kao sto su Danilo i Nikola... Iskreno mnogo se diglo buke oko tih Danilovih zlocina al kad pogledamo sto su radili razni Evropski vladari on je bio malo dijete. Nikoli se jedino zamjera sto je volio da je on najpametiji najbolji itd.. pa je cera iz Crne Gore velike junake kao sto je Serdar Jole Piletic jedan od najvecih Crnogoraca svih vremena koji je sahranjen na Starom groblju u Nisu. Sto se tice ovoga u Niksic u pravu si bruka je nas Crnogoraca eto ne mozemo se organizovat da skupimo koju iljadu eura da se oni dostojno sahrane i da im se podigne simbolican spomenik. A za ovo kod Skadra isto kosti leze razbacane ispod 5-10 centi zemlje koje je vrijeme donijelo... Isto bez znaka, obiljezja.... Sve u svemu TUGA, ZALOST i SRAMOTA !

  6. #6
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alek.crnagora View Post
    Ne moras mrzit cijelu dinastiju Petrovic. Sigurno si taj stavi dobio slusajuci o licnostima kao sto su Danilo i Nikola...
    Ne mrzim ja njih zbog Danila i Nikole već generalno zato što je to dinastija koja je najviše radila na uvođenju Srba u CG.
    Quote Originally Posted by alek.crnagora View Post
    Nikoli se jedino zamjera sto je volio da je on najpametiji najbolji itd.. pa je cera iz Crne Gore velike junake kao sto je Serdar Jole Piletic jedan od najvecih Crnogoraca svih vremena koji je sahranjen na Starom groblju u Nisu.
    Nikoli ne zamjeram toliko progon nekih ljudi, evo i dan danas svugdje u svijetu imamo progon nepodobnih zamjeram mu prodaju Crne Gore svom unuku. Jedna šćer u Romanove , a druga do dan danas najcjenjenija princeza Italije, vala je moga povuć neke veze da se ne dozvoli sprdnja poput Podgoričke skupštine ili ukidanje crkve čijem je patrijarhu (Mitrofan Ban) lično Romanov čestitao (kanonsko) postavljanje na čelo kanonski priznate autokefalne crkve.
    Možda će nekom zvučati smiješno to što ja branim crkvu ali crkva ima žestoku propagandu i moć nad narodom

    Quote Originally Posted by alek.crnagora View Post
    Sto se tice ovoga u Niksic u pravu si bruka je nas Crnogoraca eto ne mozemo se organizovat da skupimo koju iljadu eura da se oni dostojno sahrane i da im se podigne simbolican spomenik.
    Nema političke volje jer se u ovoj zemlji ne talasa da se nekim slučajem ne bi pobunila manjina, a i nama Crnogorcima treba da dođe do vrata da bi se pokrenuli s'mjesta dok bi sa druge strane bista Đurišića koljača Crnogoraca nikla u rekordnom roku da im neko dozvoli

    Da li iskreno misliš da bi spomen ploča komitima ostala neoskrnavljena ? Ja mislim da ne bi ni prenoćila.

    Najbitnije je vratiti SVE velikane naše istorije u Crnu Goru

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Last edited by Rakun; 11-01-13 at 01:49.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #7
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne mrzim ja njih zbog Danila i Nikole već generalno zato što je to dinastija koja je najviše radila na uvođenju Srba u CG.
    tačno ! Oni su što bi se reklo na modernom jeziku "prosuli priču" srpstva u CG zajedno sa Simom Milutinovićem

  8. #8
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najveći i najznamenitiji crnogorski vladar u njenoj istoriji jeste Petar I Petrović Njegoš (Sveti Petar Cetinjski)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Buducnost pripada Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 160
    Last Post: 14-06-11, 02:30
  2. Gdje u PG
    By kambodza in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-10, 18:24
  3. Školski brod JADRAN kome pripada?
    By rain_wind_storm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 11-03-10, 11:56
  4. tačno gdje smo...............
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 61
    Last Post: 14-06-09, 14:41
  5. Da vratimo stari sjaj? :)
    By independent girl in forum Centralni
    Replies: 533
    Last Post: 13-04-08, 23:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •