Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 41 of 41

Thread: Studentska :)

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa najbolje je ako student ima vremena popodne da podje na Morachu i kod mosta ulovi par lipljena. To mi je dvostruko zdravo, najjeftinije i sta sve ne
    Together we can defeat capitalism ...

  2. #27
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,428
    Thanks Thanks Given 
    2,837
    Thanks Thanks Received 
    4,736
    Thanked in
    2,493 Posts

    Default

    Ali ako se radi o studentskom domu u Kotoru :roll:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze i u kotoru da peca na rivi, ima dobih cipola navece, posto ja one mrvice od ribe ne volim.
    Together we can defeat capitalism ...

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Quote Originally Posted by _JELENA_
    'Riblji shtapici' su zakon :!:
    Ali nisu zdravi!
    To je preradjena riba, kao i sva hrana koja se drzhi tako zamrznuta i spremljena i cheka nekog da je samo isprzhi/skuva i smazhe...
    Ja obozhavam da je smazhem al' vishe necu,ne mogu(neseser,nederland ).Hvala na upozorenju :wink:
    tra la la

    BaronesseHelene

    roke koke

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi su pricali kako je katastrofa hrana dok si student. Meni nije. Skuvam sta mi se jede, kupujem kvalitetne prozivode i kuvam zdravu hranu. Jelo je prioritet 1 i radije cu da platim i da jedem kako treba nego da dajem pare na neke druge stvari a da sam vazda gladna.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je zato sto si ti sudent u svedskoj. Kada sam ja bio student bio je rat, vladala je inflacija, a ja mali i navan deckic nasao se u sred toga sa jednim farmericama i dvije majice. Ko je imao jaje da kupi bio je u najmanju ruku budza. Tek kad sam upisao fax dobio sam paket tunjevine u sosu od paradajica iz crvenog krsta. A da ironija bude veca nisam imao para za obicnog hljeba, pa zamisli kako mi je merak bio da razvlacim tih 30 konzervi kroz 30 dana. Kasnije kad sam nabavio studentske bonove bilo je vec lakse, ali trebalo je kopati kanale da bi se zaradilo za njih.

    Vidis koja je razlika, iako moram priznati uvijek se rado sjetim studentskih dana
    Together we can defeat capitalism ...

  7. #32
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,428
    Thanks Thanks Given 
    2,837
    Thanks Thanks Received 
    4,736
    Thanked in
    2,493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chegevara
    Moze i u kotoru da peca na rivi, ima dobih cipola navece, posto ja one mrvice od ribe ne volim.
    A slaba je cistoca Kotorskih voda pa makar se radilo i o Rivi... Jes cistija od nekih drugih mjesta ali nesto mi se ne da... :roll:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chegevara
    To je zato sto si ti sudent u svedskoj. Kada sam ja bio student bio je rat, vladala je inflacija, a ja mali i navan deckic nasao se u sred toga sa jednim farmericama i dvije majice. Ko je imao jaje da kupi bio je u najmanju ruku budza. Tek kad sam upisao fax dobio sam paket tunjevine u sosu od paradajica iz crvenog krsta. A da ironija bude veca nisam imao para za obicnog hljeba, pa zamisli kako mi je merak bio da razvlacim tih 30 konzervi kroz 30 dana. Kasnije kad sam nabavio studentske bonove bilo je vec lakse, ali trebalo je kopati kanale da bi se zaradilo za njih.

    Vidis koja je razlika, iako moram priznati uvijek se rado sjetim studentskih dana
    Biti student dok je rat i inflacija i ovako nemoze se uporediti. Ja se divim ljudima kako znaju da se snadju u tim situacijama, svaka cast
    Ja pricam o mojoj situaciji i sta mi je prioritet, nista drugo

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    paradajz corbica sa pirincem,imas gotovu a mozes i sama da je spremis,20 minuta traje ceremonija,kad bilo mozes skuvati malo teleceg mesa(nije kaloricno a zdravo je),krompir corbicu...Ma ne slusaj me,meni bez supe i mesa nema obroka.Mada i salate su ti jednostavne za spremit...Ne pada mi trenutno puno toga na pamet,a nije ni cudo koja su doba :roll:
    "To je stvaran svet oko mene, samo čekam da prođe."

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Quote Originally Posted by _JELENA_
    'Riblji shtapici' su zakon :!:
    Ali nisu zdravi!
    To je preradjena riba, kao i sva hrana koja se drzhi tako zamrznuta i spremljena i cheka nekog da je samo isprzhi/skuva i smazhe...
    Tako je!
    Zato vishe volim da spremim neshto sama.

    Sorry, people, shto me nije dugo bilo (Bila sam zazuzeta dobijanjem desetki :P)

    Prvo, Thomas, malo si se zeznuo s tim lukom, jer /me ne jede luk

    Hvala vam svima na idejama! /me se ne umije ni sjetit pojedinih stvarchica!
    Kiki, meni za musaku treba malko vishe vremena.. Nijesam ja tako brza

    A shto se tiche hrane u studentskom.. Hm.. U Pg i nekako.. nije bash toliko losha.. sve zavisi kad naidjete.. Mada ja i ne idem, prvo zato shto rijetko stignem da podjem tamo, a drugo shto jedva i da mogu nabavit te jadne bonove.. jer ja nemam pravo na njih bla bla.. duga je to pricha Ali kad sam bila u Bg.. E pa ako je to "hrana" bila, onda ja mora da sam luda (kao shto i jesam )! Stvarno katastrofa! Najgore je to shto stvarno ima studenata koji za neshto dodatno jednostavno nemaju para! A ako su samo na tome zhivjeli, onda ne mogu ni zamisliti kako im je bilo!
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    2,818
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Ja sam u studentskom i ima "toliki" izbor hrane da je to nemoguce.... Imas da biras izmedju mesa , mesa i mesa... :roll:
    Nagovorise mene kolege i koleginice jednom da odem u studensku menzu. Ljudi ja tamo kad bira se hrana. Bila je supa neka u solju sa 4 grama paste, nevidjeno malo paste, i supe (tecnosti) do pola case. Onda uzimam hljeb koji je kako mi brat rece slican vojnickom star nekoliko dana. Dodjoh do pribora koji je onako gospocasto zamotan u salvetu, ali kad razmotah salvetu imah sto vidjet. Na njima jos uvijek ostaci masti od prethodne upotrebe. Toliko o tome kako se to pere. I konacno da izaberem jelo. Bilo je izmedju snicle samo sto to nije licilo na sniclu. To je bilo neko parce kosti sa malo crvenog mesa poreda. Nije ni peceno do kraja bil. Osim mesa bilo je i rize, pire i grasak iz kese i punjene paprike. U njima vise oriza nego mesa, riza kao stiropor. Jedino sto je valjalo bila je salata. I ja onako "srecan" idem do stola misleci da je mukama dosao kraj. Kad na stolu stoji jedna hrpa mrva velika. Niko nije otresao stolnjk nekih 4-5 dana. I tako mi jedemo to krckamo i ostrimo zube onako srecni jer imamo hrane.
    Sto rece cheg dobro je dok ima nesto da se jede. Ali ovo je bilo vise nego tragikomicno. Uzas bre :!:
    I obecao sam kolegama i koleginicama da cu ih jedan dan zvat na rucak kod moje majke malo zdrave i normalno spremljene hrane da jedu. Toliko mogu ucinjet za njih :wink:
    Pozdrav
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #37
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Saveti za studente

    E pa doslo je vreme i da se upise fakultet.

    Zbog manjka finansijskih sredstava moracu da ekonomisem sa hranom, a ne nameravam da se hranim jednolicno, tipa: krompir, makaroni, pasulj, krompir, makaroni, pasulj... (to mi nekako ispade najjeftinije ) htedoh da zamolim vas, iskusne kulinare, za par saveta. Ne mogu nista konkretno da vas pitam jer mi nista konkretno trenutno ne pada na pamet, ali evo recimo da formulisem to ovako: Kako najbolje da iskoristim ono sto imam, a da mi obrok ne podseca na onaj jucerasnji

    Ne znam kapirate li me sta ocu da vam kazem, u slucaju da me bas niko nije skapiro, pokusacu da dodam nesto kada budem mogao da razmisljam :mrgreen:

    Ostajte mi zdravo.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Johnny, samo cu zamolit da iduci put pregledas postojece teme pa da se otvara nova. Nema ih previse, tako da to nije problem. Srecno sa receptima i savjetima, a chat - na PM

    Pozdrav!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  14. #39
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Johnny, hajde prvo reci hoces li koristiti "usluge" studentske menze, koliko daleko ces biti od kuce tj. koliko ces cesto ici doma, hoces li zivjeti sam ili sa nekim, i otprilike neka mjesecna sredstva sa kojima bi baratao, rachunash li na 2 ili 3 obroka... Milion stvari utiche, vjeruj mi

    Ja se evo 4 godine "lomatam" po Podgorici, shto privatno shto u domu, mogu ti reci muka natjera covjeka mnogo toga da nauchi... Chini mi se da je najbitnije eksperimentisati, ne zalijetati se, probati shto jednostavnije jer se nema vremena, a opet da bude raznovrsno... I naravno, da ti to lagano spremanje hrane predstavlja zadovoljstvo - posle i uchenje ide lakshe, vjeruj mi.
    Sad za ljeto obavezno da te neko nauchi neke osnovne stvari - da izprzish pomfrit, ili bilo shta na ulju, da napravish neku salaticu, da skuvash neku gotovu supu i eventualno u nju neshto dodash... I to je samo pochetak. A posle ide lakshe, kad se malo oslobodish "straha pred shporetom"
    Just to slip the skin...

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ja mislim da Frikom nije mogao da uchini vecu uslugu studentima od raznog zamrznutog povrca koje se spremi za chas, zdravo je, preukusno i jeftino...



    Mademoiselle.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,070
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,355
    Thanked in
    1,879 Posts

    Default

    Ja sam koristio dok sam bio stunde ona već spremljena jela. Recimo šniclu sa graškom, ili neku takvu kombinaciju, stavišu toplu vodu i čekaš 20 min. Cijena toga je bila 1,3€
    Mnogo bolje od bilo kakvog mimija il ivoda u kršu i ostalog.
    Sada jedem po brzijah hrana, i to rijetko i neredovno :-x
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •