Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 87

Thread: Proteinska dijeta može da izazove srcanu smrt

  1. #1
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Proteinska dijeta može da izazove srcanu smrt

    Upravo sam procitala na predavanju Evropskog udruzenja kardiologa koji se bave aritmijama da proteinska dijeta može da izazove naglu srčanu smrt.

    Profesorka Dr Aneta Boskovic, kardiolog u KBC-u je tu cinjenicu uvrstila u svoja predavanja na Medicinskom fakultetu u Pg.

    Bez mnogo daljih objašnjenja piše da toj smrti predhode uocljive promene na EKG-u, kao i moguc poremecaj hipotalamo-hipofizne osovine (hoce reci, hormonski poremecaj)

    ima li neko više podataka o tome??? bila bih zahvlana da mi linkove i misljenje posaljete i u inbox.
    Last edited by SimonaS; 09-07-10 at 22:10.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne možeš reći proteinska dijeta...niko ne može da živi na 100% proteina...ZAvisi kakva je...

    A koliko znam, višak proteina se vrlo teško iskorišćava ili skladišti, i najčešće se izbaci mokraćom.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  3. #3
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Ne možeš reći proteinska dijeta...niko ne može da živi na 100% proteina...ZAvisi kakva je...

    A koliko znam, višak proteina se vrlo teško iskorišćava ili skladišti, i najčešće se izbaci mokraćom.

    kao dobar poznavaoc fiziologije covjeka i biohemijskih procesa u organizmu, ne bih se slozila s tobom, sem u ovome a niko ne moze da zivi od 100% proteina.

    Proteinska je, jer najcesce podrazumijeva unos 40% proteina, a samo 40% Ugljenih hidrata, i 20% masti i

    sto se razlikuje od standardnih preporuka za zdravu ishranu u kojoj se preporucuje 15% proteina, 55% UH i ostalo da budu masti. Ne postoji dijeta , niti hrana koja ce potpno iskljuciti jednu grupu hranjivih namirnica, sve i da hoces.

    Zove se "proteinska" , jer kao sto vidis, preporucuje vise proteina nego standardna, a ne zato sto preporucuje 100% proteina.

    I jos, priroda je htjela da stvori savrsenstvo od organizma, pa sve sto mu je visak, trazi nacin da odbaci. Pa cak i vodu, koja ti je visak, izmokris, odbacis. Kako voda, tako i bila koja druga supstanca.

    p.s. trazila sam misljenje i eventualno linkove sa objasnjenjem kako proteinska dijeta utice na pojavu aritmija, nagle srcane smrti i eventulano hormonskih poremecaja, a tvoj komentar se ne odnosi konkretno na to.
    Last edited by SimonaS; 10-07-10 at 10:00.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SimonaS View Post
    I jos, priroda je htjela da stvori savrsenstvo od organizma, pa sve sto mu je visak, trazi nacin da odbaci. Pa cak i vodu, koja ti je visak, izmokris, odbacis. Kako voda, tako i bila koja druga supstanca.
    Nije bas savrsen i ne odbacuje bas sve sto mu steti vec mnogo toga i talozi i uglavnom sve dijete se svode na to da se to "savrsenstvo" od organizma natjera da iskoristi ili ostrani natalozeno a za njega je stetno.
    Quote Originally Posted by SimonaS View Post
    p.s. trazila sam misljenje i eventualno linkove sa objasnjenjem kako proteinska dijeta utice na pojavu aritmija, nagle srcane smrti i eventulano hormonskih poremecaja, a tvoj komentar se ne odnosi konkretno na to.
    Tesko ćes to naći jer se i u tom sto si navela jednostavno nagadja i kaze moze da izazove .... Postoji slucajevi da je i najobicniji sex izazvao naglu srcanu smrt, ali tvrdnja da to izaziva sex je daleko izvan logike. Slicno ti je i sa hormonskim poremećajima i vazda ce se postavljati pitanja da li je gojaznost izazvana hormonskim poremacijima ili su oni izazvani gojaznosću i genetskom sklonosću u uskoj korelaciji.
    Kao dobrom poznavaocu fiziologije i biohemije to valjda ne treba objesnjavati, a kad bi kratko narusavanje u ishrani tako drasticno uticalo niko ga ne bi skapulisa u toku rata i ekonomskih kriza vec bi sve srce skrojilo.
    Postavi sebi kontra pitanje. Ko je izmislio tu navodnu zdravu ishranu sa odnosom 15:55:30, koliko se ljudi hrani po tom principu i koliki je procenat gojaznosti, srcanih smetnji i na kraju cim su onda izazvani.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glupost

    karakteri
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  6. #6
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ta doktorica je budala.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  7. #7
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nije bas savrsen i ne odbacuje bas sve sto mu steti vec mnogo toga i talozi i uglavnom sve dijete se svode na to da se to "savrsenstvo" od organizma natjera da iskoristi ili ostrani natalozeno a za njega je stetno.
    rekla sam da priroda trazi nacin, a ne da uspijeva da odstarani visak...i da je priroda htjela (slozices se) da napravi savrsen organizam... ako cemo bas da se udaljavamo od teme, moderatore.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    u tom sto si navela jednostavno nagadja i kaze moze da izazove ....
    kad oni (udruzenje koje sam navela i prfesorica) kazu "moze da izazove" , onda to znaci da kod jednog dijela ispitanik stvarno izaziva smrt, ali ne kod svih. u ovom slucaju se radi o 25 % procentata ljudi koji su imali naglu srcanu smrt , a koji su predhodno naglo smrsali prmijenom ove dijete. taj procenat je sa stanovista medicinske statitike bitan, cim su ga stavili u zakljucak studije.

    ovo o standardnim (15:55:30) preporukama bih doveala u pitanje onda kad cujem da je neko bas zbog takve dijete umro...

    na zalost ni ti nisi imao konkretan odgovor, niti konkretne izvore koji su meni potrebni.

    Nego hvala svakako!!!
    Last edited by SimonaS; 10-07-10 at 11:27.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

  9. #9
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisam pobornik dijeta

    topik sam pokrenula da bih nasla objasnjenje za cinjenice gore, a ne da bih nasla dijetu za sebe.

    hvala, svakako!!!
    Last edited by SimonaS; 10-07-10 at 11:31.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma nista novo kada su doktori u pitanju. Cijenim njihov rad ali kada je ova ili slicna oblast u pitanju, apsolutno nemaju pojma.

    Tesko onima koji upisu medicinu kod nas.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  11. #11
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SimonaS ako te bas interesuje probaj naci knjigu: “Living Low Carb: Controlled Carbohydrate Eating for Long Term Weight Loss” (Revised and expanded edition, 2010) od Jonny Bowden.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SimonaS View Post
    nisam pobornik dijeta

    topik sam pokrenula da bih nasla objasnjenje za cinjenice gore, a ne da bih nasla dijetu za sebe.

    hvala, svakako!!!
    znam, juce si mi rekla da nije dijeta za tebe, mislio sam da ces pronaci ovu proteinsku dijetu. pretpostavljam da ces nac i njene negativne stvari

    p.s. imas PM

  13. #13
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mate View Post
    samo ti dizi tegove i nagutaj se proteina... mi smo glup narod, nasi doktori? oni pojma nemaju...
    Sve si pogodio iz prve, a i ziv si dokaz boldovanog , bravo
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  14. #14
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako se uskoro ne pojavi neko s konkretnim misljenjem , mozete da zatvorite topik. Trazim odgovor na pogresnom mestu...

  15. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SimonaS View Post
    ako se uskoro ne pojavi neko s konkretnim misljenjem , mozete da zatvorite topik. Trazim odgovor na pogresnom mestu...
    Definitivno, posalji mate-u pm
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SimonaS View Post
    rekla sam da priroda trazi nacin, a ne da uspijeva da odstarani visak...i da je priroda htjela (slozices se) da napravi savrsen organizam... ako cemo bas da se udaljavamo od teme, moderatore.



    kad oni (udruzenje koje sam navela i prfesorica) kazu "moze da izazove" , onda to znaci da kod jednog dijela ispitanik stvarno izaziva smrt, ali ne kod svih. u ovom slucaju se radi o 25 % procentata ljudi koji su imali naglu srcanu smrt , a koji su predhodno naglo smrsali prmijenom ove dijete. taj procenat je sa stanovista medicinske statitike bitan, cim su ga stavili u zakljucak studije.

    ovo o standardnim (15:55:30) preporukama bih doveala u pitanje onda kad cujem da je neko bas zbog takve dijete umro...

    na zalost ni ti nisi imao konkretan odgovor, niti konkretne izvore koji su meni potrebni.

    Nego hvala svakako!!!
    Kad insistiras na konkretnim odgovorima navedi nam rezultate ispitivanje te doktorice kako je ispitivala tu dijetu, koliko ih je umrlo od te dijete i kako je locirala uzrok smrti bas u toj dijeti?
    Zamisli tvoju logiku da nam odje izneses tvrdnju da je u grupi koja je ispitivana 15% dobilo upalu grla i to navedes kao uzrok dijeta, a ne tosto su se zalivali vodom iz fizidera.
    Daj nam link tog istrazivanja pa da vidimo metodologiju ispitivanja, odabir grupe ispitanika i grupe kontrolne, pocetno stanje i sta je ispitivano na pocetku i na kraju..... pa da ocjenjujemo.
    Svakavih je bilo teorija u medicini i vjerovala ili ne neki su tvrdili da je nerv koji izaziva suze najduzi na covjeku, a to dokazivao tvrdnjom kad se cupa dlaka sa polnog organa idu suze na oci.
    Svaka dijeta moze biti stetana i najzdravija ishrana moze izazvati smrt jer sve to je mnogo kompleksnije od donosa proteini:UH:masti.
    Svaki odgovorni ljekar i onaj koji preporucuje dijete prvo kaze da se to radi pod kontrolom ljekara.
    Sve, a narocito medicinska ispitivanja zahtijeva odgovarajuće metodologije i ne moze se pasti u zamke koje nam ti pokusavas nametnuti - da neko dokazuje tvoje tvrdnje ili neko izmisli tvrdnju pa onda drugi treba da dokazu da je to neistinito.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad insistiras na konkretnim odgovorima navedi nam rezultate ispitivanje te doktorice kako je ispitivala tu dijetu, koliko ih je umrlo od te dijete i kako je locirala uzrok smrti bas u toj dijeti?
    Zamisli tvoju logiku da nam odje izneses tvrdnju da je u grupi koja je ispitivana 15% dobilo upalu grla i to navedes kao uzrok dijeta, a ne tosto su se zalivali vodom iz fizidera.
    Daj nam link tog istrazivanja pa da vidimo metodologiju ispitivanja, odabir grupe ispitanika i grupe kontrolne, pocetno stanje i sta je ispitivano na pocetku i na kraju..... pa da ocjenjujemo.
    Svakavih je bilo teorija u medicini i vjerovala ili ne neki su tvrdili da je nerv koji izaziva suze najduzi na covjeku, a to dokazivao tvrdnjom kad se cupa dlaka sa polnog organa idu suze na oci.
    Svaka dijeta moze biti stetana i najzdravija ishrana moze izazvati smrt jer sve to je mnogo kompleksnije od donosa proteini:UH:masti.
    Svaki odgovorni ljekar i onaj koji preporucuje dijete prvo kaze da se to radi pod kontrolom ljekara.
    Sve, a narocito medicinska ispitivanja zahtijeva odgovarajuće metodologije i ne moze se pasti u zamke koje nam ti pokusavas nametnuti - da neko dokazuje tvoje tvrdnje ili neko izmisli tvrdnju pa onda drugi treba da dokazu da je to neistinito.

    koji si ti smor, covece

    nemem zivaca da citam cio post

    ovo sto sam ja navla je izvod iz njenog predavanja, a ona je cinjenice uzela od ovog Evropskog udruzenja... (jasno iz prvog posta)

    JA TRAZIM da MI NEKO OBJASNI ZASTO JE TO TAKO!!! posto ne mozes ni ti, smorcino, batali pricu .

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa uzmi neku njegu knjigu (ako je ima), kontaktiraj gospodjicu, idi na njena predavanja ako joj toliko vjerujes.I ranije si imala neke ''ispade'' cini mi se u vezi cardio treninga ili cega vec. Ja ti jos i pokusah pomoci ali ne ide.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e greote od strucnjaka za fiziologiju

  20. #20
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oktagon View Post
    Pa uzmi neku njegu knjigu (ako je ima), kontaktiraj gospodjicu, idi na njena predavanja ako joj toliko vjerujes.I ranije si imala neke ''ispade'' cini mi se u vezi cardio treninga ili cega vec. Ja ti jos i pokusah pomoci ali ne ide.
    kako si ti mudar, bas mi se svidja kako razmisljas, trep, trep, mislim da se sve devojcice loze na tebe. strasno bih voljela da nastavimo da komuniciramo, od tebe ima toliko toga da se nauci, posto ce ovaj topik biti ugasen , a Hari ako odradi ego svoje, ce me banovat.

    molim te, nemoj da me zaboravis. i osprosti sto si dobro zapamtio moje "ispade"...

    zauvijek zahvlana SimonaS

  21. #21
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    e greote od strucnjaka za fiziologiju
    izvini sto sam bila tako gruba prema tebi!!! bas mi je zao sto ne mogu da ostavim jak utisak... bas bih voljela da se ovo nikad nije desilo medju nama...ti si tako zanimljiv lik, ne znam sta mi bi ono da kazem... da si smorcina... kako sam samo mogla...
    a i ja??? kako sam samo mogla ovakve topike da postavljam??? dje mi je pamet bila??? o , nek me kamenuju...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Izgleda si ti talenat za pisanje pametnih stvari ito bas na mjestu koji se zove Nauka.
    Ipak predji na dio viceve Ego se ne moze odradjivati strucnjace fiziologije taman sto ni Hari ne moze tebe banovati, a licno mislim da bi bilo i greota jer se cojek mora ponekad i slatko nasmijati.

  23. #23
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SimonaS View Post
    kao dobar poznavaoc fiziologije covjeka i biohemijskih procesa u organizmu, ne bih se slozila s tobom, sem u ovome a niko ne moze da zivi od 100% proteina.

    Proteinska je, jer najcesce podrazumijeva unos 40% proteina, a samo 40% Ugljenih hidrata, i 20% masti i

    sto se razlikuje od standardnih preporuka za zdravu ishranu u kojoj se preporucuje 15% proteina, 55% UH i ostalo da budu masti. Ne postoji dijeta , niti hrana koja ce potpno iskljuciti jednu grupu hranjivih namirnica, sve i da hoces.

    Zove se "proteinska" , jer kao sto vidis, preporucuje vise proteina nego standardna, a ne zato sto preporucuje 100% proteina.

    I jos, priroda je htjela da stvori savrsenstvo od organizma, pa sve sto mu je visak, trazi nacin da odbaci. Pa cak i vodu, koja ti je visak, izmokris, odbacis. Kako voda, tako i bila koja druga supstanca.

    p.s. trazila sam misljenje i eventualno linkove sa objasnjenjem kako proteinska dijeta utice na pojavu aritmija, nagle srcane smrti i eventulano hormonskih poremecaja, a tvoj komentar se ne odnosi konkretno na to.
    Da si dobar poznavalac fiziologije ne bi se povodila mišljenjima crnogorskih "stručnjaka" i postavila na ovaj način i ovakvo pitanje. Možeš jednostavno da pitaš šta te zanima i ljudi bi ti rekli najpreciznije što znaju i mogu.
    Ima ovdje dosta ljudi koji znaju mnogo o treniranju, metabolizmu, toku materija kroz organizam, ali to nisu saznali u CG, nego na stranim forumima, sajtovima, čitajući knjige od profesionalaca, kao i provjerom i primjerima iz iskustva.

    Zavisno od kilaže, neophodno je unositi određeni broj proteina, (mislim 1.3g po kilu) dnevno, da bi se održavao organizam i pravilno obavljale njegove funkcije.
    Od te ukupne količine, 30% proteina bi trebalo bude životinjskog porijekla.

    Sad, da dijeta tako utiče na srce, onda bi ljudi umirali od srca svaki dan, obaljivali se po ulica.

    Ja neki dan jedem slatko, -ug.hidr. masu, a proteina baš malo. Dok se neki dan oderem od mlijeka i mesa, a skoro ništa od hidrata ne unesem.

    Ishrana se ne može generalizovati, i za svakog je posebna, zavisno od aktivnosti kojima se bavi i onome šta mu treba.(Energija, mišićna masa, smanjivanje tjelesne masnoće itd.)

    Proteini ti ništa loše ne mogu donijeti, osim zdravlja. Neko trabunja da štete bubrezima, al uz malo veću količinu vode, koja je uvijek plus u bilo kojoj dijeti, sve se to lagano obrađuje, cirkuliše, a što treba izbacuje.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Htio sam ali sad bas necu da iznesem neke studije, naravno ne od domacih nam strucnjaka, mada dobro je njima dok imaju ljude poput SimonaS; o uticaju proteina na bubrege i sl. ali kome da covjek objasnjava :roll:

    I polako srce ne lozi se odma, moze da te okine i prije ove proteinske dijete.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  25. #25
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default gubljenje vremena

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Da si dobar poznavalac fiziologije ne bi se povodila mišljenjima crnogorskih "stručnjaka" i postavila na ovaj način i ovakvo pitanje. Možeš jednostavno da pitaš šta te zanima i ljudi bi ti rekli najpreciznije što znaju i mogu.
    ja sam bolji poznavalac fiziologije od vas ovde, ali nisam od moje profesorke, koliko god. vi smatrali da profeosri na nasem fakultetu nisu strucnjaci. Pa cak i oni se pozivaju na cinjenice sa strane. (jasno iz prvog posta) tako da cu u nastavku topika da branim nase strucnjake.


    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Ima ovdje dosta ljudi koji znaju mnogo o treniranju, metabolizmu, toku materija kroz organizam, ali to nisu saznali u CG, nego na stranim forumima, sajtovima, čitajući knjige od profesionalaca, kao i provjerom i primjerima iz iskustva.
    treninge nisam ni pominjala... poneko je nesto i na fakultetu saznao, na lekarskim simpozijumima, kongresima, strucnim usavrsavanjima, subspecijalizacijama, specijlanim sajtovima za strucnjake, na koje, da bi se ulogovao, moras da placas clanarine, a pare od tih clanarina se koriste za dalja istrazivanja ... a to je ono sto kod nas ocigledno ne umije da se cijeni... sto je najzalosnije medju maldim ljudima...
    zalosno je kako su se obicna djecurlana obrusila na moje izvore... sa 20 ili 25 godina ne mozes da znas vise od nekoga ko je zivot ostavio na kardiologiji... nema sanse!!!

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Zavisno od kilaže, neophodno je unositi određeni broj proteina, (mislim 1.3g po kilu) dnevno, da bi se održavao organizam i pravilno obavljale njegove funkcije.
    Od te ukupne količine, 30% proteina bi trebalo bude životinjskog porijekla.
    koji su biljni bogati izvori proteina??? ja znam samo soju.


    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Ja neki dan jedem slatko, -ug.hidr. masu, a proteina baš malo. Dok se neki dan oderem od mlijeka i mesa, a skoro ništa od hidrata ne unesem.
    uz svo postovanje za ukazano prijateljstvo, zasto mi to sad govoris??? stvano me ne zanima.



    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Proteini ti ništa loše ne mogu donijeti, osim zdravlja. Neko trabunja da štete bubrezima, al uz malo veću količinu vode, koja je uvijek plus u bilo kojoj dijeti, sve se to lagano obrađuje, cirkuliše, a što treba izbacuje.
    pozdravljam svaku rec, slazem ser skroz, nego sto cemo sa proteinskim dijetama koje kod 25% ljudi koji su ih upraznjavali dovele do NSS???

    loverkloker, prepoznajem dobru nameru da prijateljski komuniciramo, i to je skroz ok. ja sam trazila konkretno. i to provlacim kroz svaki post. mislim da je moj topik bio jasan. (trebala su mi linkovi i misljenja)

    Zar mslis da u CG ima ljudi koji pravilno sprovode te dijete??? Zar mislis da u Cg mogu da se naprave validne studije??? mislim da smo svi ovde na forumu prezeleni da bismo za bilo koju profesorku na fakultetu rekli da je budala. pa i ona je ta koja ce nekad reci,"ja o ovome ne znam dovoljno, daj da pitamo starije, daj da vidim sta u Evropi ili nedje drugo misle o tome."

    Nisam trenutno u mogucnosti da je kontaktiram, a pitala bih je. Mislila sam da je ovo dobro mesto dje se malo pametniji ljudi od mene skupljaju. pa da ce imati neko nesto pametnije da kaze. Sve se svelo na neke hipoteze i mudrovanja i na kraju psovanja.

    ali dobro , to nam je vaspitanje i sve sto smo pricali do sad nema nikakve veze s ovim topikom. a kako se to zove? gubljenje vremena i nema veze s NAUKOM GENERALNO
    Last edited by SimonaS; 10-07-10 at 13:19.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 89
    Last Post: 31-01-09, 11:19
  2. dijeta za goo_rmane:)
    By primarius in forum Gastronomija
    Replies: 14
    Last Post: 31-03-07, 21:48
  3. DIJETA! Ribe pomagajte!!!
    By LudakDoBola in forum Sve i svašta
    Replies: 118
    Last Post: 03-01-06, 07:45
  4. dali DPS zeli da izazove rat u CG?
    By crnogorac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 29-03-04, 03:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •