Page 9 of 17 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 201 to 225 of 425

Thread: Princ Nikola Petrović Njegoš

  1. #201
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vi zaista treba da se vratite na temu, i takve opise mozete pisati objektivno, ako ste ih vec prosli niz premijerova ledja (kako Vi kazete), pa ih josh opisujete kao prostrana...
    Mozda se ovdje radi i o prostranstvu g. Krivokapica pa podrzavate ista... Ali kako ja to ne znam i govorim o Vladajucoj partiji koja ima priljepak u koaliciji i DPS kao stub drzavnosti i drzave CG do sada i trenutno...Onda, u kontekstu...
    Mozda bi Vi da Vam se prosire vidici pa ne vidite relacije vanustavnih predloga g. Krivokapica u vezi sa Arhitektom iz Pariza...ali sta da se radi.
    Mozda Vam g. Alka ponudi bolje resenje za "shvatanje"...


    Hvala Lepo

  2. #202
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ponavljas po ko zna koji put "vanustavan" pa nam objesni u cemu se sastoji ta vanustavnost

  3. #203
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Jel CG Monarhija ili Drzava Republikanskog uredjenja?


    Hvala Lepo

  4. #204
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Vi zaista treba da se vratite na temu, i takve opise mozete pisati objektivno, ako ste ih vec prosli niz premijerova ledja (kako Vi kazete), pa ih josh opisujete kao prostrana...
    Mozda se ovdje radi i o prostranstvu g. Krivokapica pa podrzavate ista...

    Hvala Lepo

    Uuuh... nisko... Hvala lijepo i tebi.

    "Ako vec nemas argumenata da oduzmes loptu, onda nemoj kramponima ici na igraca."



    _______

  5. #205
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Je li nezqakonito uzeta imovina Petrovića ili nije? Da li se plaća nezakonito oduzeta imovina u Crnoj Gori i ne gleda se ko je grof, a ko je seljak ili se ne plaća?

  6. #206
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Uuuh... nisko... Hvala lijepo i tebi.

    "Ako vec nemas argumenata da oduzmes loptu, onda nemoj kramponima ici na igraca."



    _______
    Vi ste pisali o niskom kretanju, uletanju itd, pa ste trebali da razmislite o citiranoj preporuci prije nego ste napisali prethodni post.

    Hvala Lepo

  7. #207
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Je li nezqakonito uzeta imovina Petrovića ili nije? Da li se plaća nezakonito oduzeta imovina u Crnoj Gori i ne gleda se ko je grof, a ko je seljak ili se ne plaća?
    Jel CG monarhija ili republikanskog uredjenja? Isto kao Austrija, Francuska, Njemachka, Madjarska, Italija... Sta sad? Ako pravite presedan jer se vidjelo od Srbije, pa onda budite spremni i da taj presedan postane pravilo.
    Gospodin Petrovic ima pravo da trazi po zakonu kao obichan gradjanin i naslednik onog sto mu je otac, djed kupio a ne sto je oteto od naroda. Inace bi imali primjere iz iskusnijih drzava kao sto su ove sto sam navela.Sve uz dokumentaciju i dokaze. Ali kao obichan gradjanin, kao i Karadjordjevici ako imaju nesto.
    Ne mozete jedno podrzavati kroz monarhistichku poziciju, a drugo ne. CG je bila feudalna drzava i po tome mnogi imaju pravo na nju, To ne zaboravite dok zagovarate opasne presedane. Ima i onih koji ce isto podrzati i za one koje sam rekla.

    Mozda podrzavate ovo provociranje i gluposti od toboze "crnogorskog pokreta obnove "tj. SDP, ali Ustav je iznad svih.

    Hvala Lepo

  8. #208
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slab ti je argument i zakon je zakon i u monarhiji i u republici. Vjerovatno bi jos teze navela sta mu je to djed oteo od naroda osim mozda neke retoricko vratolomije. Nema SDP nista slicno sa SPO i sva sreća da nedje ne napisu da treba piti vode jer bi nam ti od inata zedna odila.

  9. #209
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Vi ste pisali o niskom kretanju, uletanju itd, pa ste trebali da razmislite o citiranoj preporuci prije nego ste napisali prethodni post.

    Hvala Lepo
    Hm... Dje nestade kultura Zapada? Kad budete procjenjivali domete kulture i turizma onog malog grada cije ime necu pominjati, imajte ovo u vidu.

    ____

  10. #210
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Slab ti je argument i zakon je zakon i u monarhiji i u republici. Vjerovatno bi jos teze navela sta mu je to djed oteo od naroda osim mozda neke retoricko vratolomije. Nema SDP nista slicno sa SPO i sva sreća da nedje ne napisu da treba piti vode jer bi nam ti od inata zedna odila.
    Moji argumenti su uvijek "slabi" kad nekome nijesu po volji. To je razumljivo i ja ne ochekujem od neistomishljenika da ce mi pohvaliti argumente.. To je tako. Zato je i nepotrebno da mi procjenjujete vrijednost mojih argumenata.
    Pa kome SDP mora reci da pije vode, taj nek pije kad god mu kazu, nece kamila falit po CG.
    Mi koji znamo vanpartijski i vannacionalno da procjenjujemo..Mi se nekako sami snalazimo oko vode.


    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Hm... Dje nestade kultura Zapada? Kad budete procjenjivali domete kulture i turizma onog malog grada cije ime necu pominjati, imajte ovo u vidu.

    ____
    Gospodine Jal, danima ste nervozni a ja s tim nemam blage veze...


    Hvala Lepo

  11. #211
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Priznajem. Zato obecavam sebi i svima da cu se uzdrzati od svakodnevnog pominjanja i kvalifikacija Alke, Ranka, SDP-a i turisticke ponude... onog grada, na temama koje nemaju veze sa Alkom, Rankom, SDP i turistickom ponudom...onog grada.

    Pozdrav.


    ______

  12. #212
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Priznajem. Zato obecavam sebi i svima da cu se uzdrzati od svakodnevnog pominjanja i kvalifikacija Alke, Ranka, SDP-a i turisticke ponude... onog grada, na temama koje nemaju veze sa Alkom, Rankom, SDP i turistickom ponudom...onog grada.

    Pozdrav.


    ______
    Postujem Vasu chvrstu odluku, ali budite tolerantni i prema onima koji imaju drugacije vidjenje prema budalastinama Predsjednika Skupstine, podpredsjednika Vlade, podpresjednika SDP-a i xx Drzavnih funkcija, a bogami i Kolasin se mora spomenuti kad-kad, nije u rangu sa nepomenutim.
    Izadjite malo na vazduh, na ariju, ima i drugih prostranstava,..


    Hvala Lepo

  13. #213
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Moji argumenti su uvijek "slabi" kad nekome nijesu po volji. To je razumljivo i ja ne ochekujem od neistomishljenika da ce mi pohvaliti argumente.. To je tako. Zato je i nepotrebno da mi procjenjujete vrijednost mojih argumenata.
    Pa kome SDP mora reci da pije vode, taj nek pije kad god mu kazu, nece kamila falit po CG.
    Mi koji znamo vanpartijski i vannacionalno da procjenjujemo..Mi se nekako sami snalazimo oko vode.
    Ne znam kako je to kod vanpartijskih i vannacionalnih diskusija ali kod onih obicniih se obicno ocjenju svaciji argumenti pa se na osnovu jacine argumenata formira misljenje. Argument da je nesto neustavno samo zbog toga sto CG nije monarhija je zbilja mozda onaj pravi samo se slabo to moze dokazati i za to nije dovoljna procjena, naravno uz duzno postovanje onoga procjenjuje. Kao sto se dalo vidjeti Princ se skromno povukao da ne smeta novim kraljevima i prepustio zadovoljstvo gledanja onim kojima su novi kraljevi blizi srcu.

  14. #214
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne znam kako je to kod vanpartijskih i vannacionalnih diskusija ali kod onih obicniih se obicno ocjenju svaciji argumenti pa se na osnovu jacine argumenata formira misljenje. Argument da je nesto neustavno samo zbog toga sto CG nije monarhija je zbilja mozda onaj pravi samo se slabo to moze dokazati i za to nije dovoljna procjena, naravno uz duzno postovanje onoga procjenjuje. Kao sto se dalo vidjeti Princ se skromno povukao da ne smeta novim kraljevima i prepustio zadovoljstvo gledanja onim kojima su novi kraljevi blizi srcu.
    Ja sud o validnosti mojih argumenata nijesam trazila u ovoj temi (u privatnoj bih ali to i naznachim), ali u ovoj temi gdje mislim da znate moj stav, kao sto ja znam Vas stav, mislim da je suvisno pricati i procjenjivati o "jachini" argumenata. Kao sto bi bilo glupo da ja Vama procjenjujem argumente jer bi procjena bila jako extremna i nesvrsishodna. To sto ste Vi vidjeli skromnost u g. Petrovicu sto nije dosao da oda pocast djedu i njegovom i crnogorskom tadasnjem djelu, to je po meni chudno vidjenje. Jer sasvim suprotno djeluje. Jedan egoizam i materijalistichki poriv koji je veci od bilo kojeg jubileja i CG - materijalni interes koji se filuje pricom za malu djecu "nepostovanje dinastije" a CG drzava upravo slavi taj jubilej.
    Sujeta i kapricioznost Petrovica se istorijski pokazala x puta..Mislite da je ova reakcija g. Petrovica nekog iznenadila?
    Mene nije...


    Hvala Lepo

  15. #215
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ja sud o validnosti mojih argumenata nijesam trazila u ovoj temi (u privatnoj bih ali to i naznachim), ali u ovoj temi gdje mislim da znate moj stav, kao sto ja znam Vas stav, mislim da je suvisno pricati i procjenjivati o "jachini" argumenata. Kao sto bi bilo glupo da ja Vama procjenjujem argumente jer bi procjena bila jako extremna i nesvrsishodna. To sto ste Vi vidjeli skromnost u g. Petrovicu sto nije dosao da oda pocast djedu i njegovom i crnogorskom tadasnjem djelu, to je po meni chudno vidjenje. Jer sasvim suprotno djeluje. Jedan egoizam i materijalistichki poriv koji je veci od bilo kojeg jubileja i CG - materijalni interes koji se filuje pricom za malu djecu "nepostovanje dinastije" a CG drzava upravo slavi taj jubilej.
    Sujeta i kapricioznost Petrovica se istorijski pokazala x puta..Mislite da je ova reakcija g. Petrovica nekog iznenadila?
    Mene nije...


    Hvala Lepo
    Dobro. Ubuduće cu suditi o Vasim argumentima samo kad to naznaciti, a u suprotnom to smatrati kao aksiom. Sve je stvar ocjene, ali nesto slaviti sa onima koji lazu i petljaju i nije bas odavanje pocasti, ali je stvar procjene. Naravno da nije nikakvo iznenadjenje jer zna Princ dje mu je mjesto, a dje nije i s kim nije.

  16. #216
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Dobro. Ubuduće cu suditi o Vasim argumentima samo kad to naznaciti, a u suprotnom to smatrati kao aksiom. Sve je stvar ocjene, ali nesto slaviti sa onima koji lazu i petljaju i nije bas odavanje pocasti, ali je stvar procjene. Naravno da nije nikakvo iznenadjenje jer zna Princ dje mu je mjesto, a dje nije i s kim nije.
    Zato nije umio izabrat Pariz za zivot
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  17. #217
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Zasto bi g. Petrovic morao da slavi s kim mu se ne slavi? Znate i sami da postoji nacina i nacina.. Da je dobio sto je zahtijevao tad bi mogao da slavi sa crnim nepomenutim, a ovako ne, to je ispod nivoa?
    Sad su ti lazovi i petljavine itd, itd..
    Arsin.
    Gospodin Petrovic je mogao da ispostuje dinastiju i sebe sa svojom pojavom da postidi te koji su nelegalno obecavali i petljali bilo sta, zauzeo bi mjesto bar u jubileju koje mu pripada. Medjutim nije, uvrijedjen je, izigrala ga pohlepa i taktiziranje, i zato rekoh da me to nije iznenadilo jer je sujeta i materijalistichki interes dinastiji Petrovica u genima.
    Identichno Kralj Nikola nije htio da primi unuka pa su posle puzili i molili za apanaze a izigravali prevarene, gospodu, itd......
    Gdje razum ne govori nego sujeta.. tako je kako je. Nisu svi "operisani" od toga, ali to se placa.
    Kad se budu nauchili da postuju sebe po ljudskom i da se ponasaju po tom osjecanju, onda.. Ovako, istorija se ponavlja.


    Hvala Lepo

    p.s. A ima savjetnike i savjetnice ... strasne. Sam sebi u stomak.

  18. #218
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja bih sad pitao kad je to Kralj molio unuka za apanazu, ali posto nijeste dali dozvolu ne mogu pitati mada je preskoceno i neko pitanje od koga je Kralj timao zemlju. Zbilja nijesu lazovi i petljavine, cvijece im po obrazu, ali prije deset godina su najavljivali zakon, a on i neustavan nikako da stigne. Ispravljam se - oni ne lazu samo nikad rijec ne odrze.

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Zato nije umio izabrat Pariz za zivot
    Pa kad ga isćerali sa djedovine motao nedje glavu skloniti
    Last edited by Hari Krisna; 29-08-10 at 19:19.

  19. #219
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Zasto bi g. Petrovic morao da slavi s kim mu se ne slavi? Znate i sami da postoji nacina i nacina.. Da je dobio sto je zahtijevao tad bi mogao da slavi sa crnim nepomenutim, a ovako ne, to je ispod nivoa?
    Sad su ti lazovi i petljavine itd, itd..
    Arsin.
    Gospodin Petrovic je mogao da ispostuje dinastiju i sebe sa svojom pojavom da postidi te koji su nelegalno obecavali i petljali bilo sta, zauzeo bi mjesto bar u jubileju koje mu pripada. Medjutim nije, uvrijedjen je, izigrala ga pohlepa i taktiziranje, i zato rekoh da me to nije iznenadilo jer je sujeta i materijalistichki interes dinastiji Petrovica u genima.
    Identichno Kralj Nikola nije htio da primi unuka pa su posle puzili i molili za apanaze a izigravali prevarene, gospodu, itd......
    Gdje razum ne govori nego sujeta.. tako je kako je. Nisu svi "operisani" od toga, ali to se placa.
    Kad se budu nauchili da postuju sebe po ljudskom i da se ponasaju po tom osjecanju, onda.. Ovako, istorija se ponavlja.


    To sto ste Vi vidjeli skromnost u g. Petrovicu sto nije dosao da oda pocast djedu i njegovom i crnogorskom tadasnjem djelu, to je po meni chudno vidjenje. Jer sasvim suprotno djeluje. Jedan egoizam i materijalistichki poriv koji je veci od bilo kojeg jubileja i CG - materijalni interes koji se filuje pricom za malu djecu "nepostovanje dinastije" a CG drzava upravo slavi taj jubilej.
    Sujeta i kapricioznost Petrovica se istorijski pokazala x puta..Mislite da je ova reakcija g. Petrovica nekog iznenadila?
    Mene nije...
    Hvala Lepo

    p.s. A ima savjetnike i savjetnice ... strasne. Sam sebi u stomak.
    Potpisujem !!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by Hari Krisna; 30-08-10 at 08:46.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  20. #220
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Da li i ostala unučad Nikole imaju pravo da traze povracaj imovine ?
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  21. #221
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma sve dje ga je godj turio njino je samo onda bi ostalo 120 Kv/m za ostale Crnogrce u Drzavu CG ahhahahahhahahahhah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  22. #222
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Eo danas u Vijesti princ se zaljase kako nije dovoljno podic dva spomenika i dat dvije vatrene izjave

    Sto bi on uopste - pare?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  23. #223
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Oni skramabaroc bi sve dvorce kuce livade zlato manastijere sto je bilo pod Petrovicima ,ofira veli ima brava kojima mogu udrijet na emocije pa ko jebe ako zakucim dzabaluk bogastvo ! Da bi mu ja sto mu niko uzeo nebi ljigi jednoj uckanoj ,nacinio prsle bijenale i poce da malti kako je cudo cinio za CG a inace mu svoj maternji jezik odlicno ide ,eto koko ga je interesiovalo Crnogrstvo a princ je nasljednik kuce Petrovica ! Pi pi fujjjj bljakkkkk !

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Ma sve dje ga je godj turio njino je samo onda bi ostalo 120 Kv/m za ostale Crnogorce u Drzavu CG ahhahahahhahahahhah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  24. #224
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zna on Zvece dobro maternji jezik no si ti slabo upućen. Vala dobro kazes prsli Bijenale jer je treba fino organizovati neko guslarsko vece pa kad nagrne narod eto ljepote.

  25. #225
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jes ako mu je maternji francuski ,no nebi trebalo to tako bit ako je Crnograc kako je leka parla siptarski a ?? Kako su ostali nosili svoju deomovinu u srce a ovi arhitekta bez zaposlenja hahahahahahahah oce 98% CG djecemo mi ostali Crnogrci se nabit Hari a ?????
    Da se da njemu ono sto NIKAO nije zasluzio i onome iz HN osta 120 KV/M Hari nijesmo mi ka USA ili Rusija veliki da bacamo milione hektara nekome sto nezna naski ))) i bolio9 ga je qrats za nas dok nije revizor i advokati mu rekli ,a vidji bistrino moga bi se ti ogres za kojimeleoncic od onije cukova dolje !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

Page 9 of 17 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 19
    Last Post: 14-12-10, 23:24
  2. Replies: 13
    Last Post: 22-09-10, 16:06
  3. Replies: 18
    Last Post: 21-08-10, 11:45
  4. Porijeklo dinastije Petrović - Njegoš
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 13
    Last Post: 24-03-09, 18:15
  5. mali princ
    By amy in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 19
    Last Post: 25-03-08, 14:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •