Page 3 of 17 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 425

Thread: Princ Nikola Petrović Njegoš

  1. #51
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Fale Crnoj Gori ljudi koji ce misliti o CG bez ziivotne potrebe za udomljavanje u skute budzeta CG. Koji je to "ponos" mojih Crnogoraca kad i Princa moraju izdrzavati da bi se ponosili sa "Mi" bez sopstvenih "gatja"... Ali "bitno" je da bi mu se "choja" kupila da mu se sashije odijelo da bi ga prozorili za turiste.
    I to prodavati za patriotizam? Pa isto ko ovi sto se prodaju za chuvare CG nacionalnog identiteta dok udomljavaju aktiviste na drzavna jasla i na direktorska mjesta nesposobnije od nesposobnih. Otkrili "patriju"...
    Jel moguce da se ne moze naci jedan patriota a da se ne bi usudio da vozi Space Shuttle sa crnogorskim doktoratom stecenim politikanskom i odborashkom aktivnoscu?
    Jel to patriotizam? Takvih profitera i umishljenih "tetkica" imamo u svakoj partiji u CG.


    G. Bora Miranovica za Kralja, bre.

    Hvala Lepo

  2. #52
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    CG je republika,i takvom treba i da ostane.Ima Predsjednika,koji se bira na svakih 5 godina.

    Princhevi nam,na njihovu zhalost,ama bash nishta ne trebaju.

    Po tvome nebi smjeli imat nit Drzavu no budimo ka Palestina, pa neka nam drugi kreiraju zivote.....
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pronadjoh jedan tekst o zatvaranju Bijenala

    Cetinjski bijenale - prevelik zalogaj za Crnu Goru

    RSE
    “Cetinjski bijenale je manifestacija koja ima dobre internacionalne reference, ali sa konceptom koji je, na žalost, trenutno prevelik zalogaj za Crnu Goru”, rekao je za naš program književnik Milorad Popović, komentarišući vijest da je predsjednik Cetinjskog bijenala princ Nikola Petrović Njegoš pokrenuo proceduru ozvaničenja prestanka rada petog Bijenala zbog finansijskih teškoća. “Pošto suviše dobro poznajem finansijsku i ukupnu situaciju u crnogorskoj kulturi, ovu sam vijest, na žalost, očekivao”, rekao je Popović.
    POPOVIĆ
    Budžet crnogorske Vlade za kulturu je toliko minoran da nije bilo izgleda da se ta manifestacija nastavi. Naime, za cjelokupno umjetničko stvaralaštvo ove godine je Ministarstvo kulture opredjelilo 750 hiljada eura. U tom kontekstu je bilo iluzorno očekivati da se može cetinjski Bijenale nastaviti.
    RSE
    U saopštenju dostavljenom Agenciji “Mina” predsjednik Cetinjskog bijenala, princ Nikola je napomenuo da je Ministarstvo kulture ostalo dužno organizatorima Bijenala za 2002. godinu 47 hiljada eura, a da Opština Cetinje nije mogla ispoštovati svoje obaveze i isplatiti 15 hiljada eura. U januaru ove godine, stoji dalje u saopštenju, Ministarstvo kulture nas je obavijestilo da prema novom Zakonu o nevladinim organizacijama nije u mogućnosti da finansira materijalne troškove za funkcionisanje Bijenala. Svi naši pokušaji da skupimo sredstva kako bismo radili na ovom projektu su ostali uzaludni i ekipa Bijenala se silom prilika našla isključena iz pripreme ovog petog Bijenala”, naveo je princ Petrović.

    Janko Ljumović, asistent na cetinjskoj Akademiji dramskih umjetnosti, vijest o gašenju petog Bijenala ocjenjuje kao prilično uznemirujuću. Ljumović naglašava da finansijske teškoće, kao razlog gašenja, predstavljaju problem mnogih institucija i projekata u kulturi Crne Gore, a koje će najvjerovatnije doći u neku sličnu situaciju.
    LJUMOVIĆ
    Cetinjski bijenale prosto ne bi trebalo da se ugasi. Mora se naći adekvatna forma tom projektu, ali očigledno, taj projekat nikada nije prerastao u instituciju. Da je to ozbiljna institucija ne bi dolazili do sadašnjeg problema, već bi imali neki okvir. Ali sve to samo govori o ozbiljnosti i promišljanju jedne i druge strane. Kada kažem “s druge strane” u kontekstu Cetinjskog bijenala mislim na tu organizacionu, projektnu, neku vrstu razvoja, a taj drugi dio je država i grad i različiti potencijalni izvori.
    RSE
    Ljumović ne krije emotivan odnos prema Cetinjskom bijenalu.
    LJUMOVIĆ
    Vjerujem, osjećam i tvrdim da je Cetinjski bijenale jedini relevantan i jedan od najznačajnijih projekata i rekao bih, dešavanja koja su realizovala ono što je i međunarodna saradnja i razmjena umjetnička, kreativna.
    RSE
    Milorad Popović uz žaljenje ipak izražava nadu da gašenje petog Bijenala ne znači konačno gašenje same manifestacije.
    POPOVIĆ
    Žao mi je zbog princa Nikole koji je uložio veliki trud i znanje da to Bijenale postane ono što jeste u Crnoj Gori i na širem planu, ali mi je ipak najviše žao zbog Cetinja koje gubi i posljednju relevantnu kulturnu i umjetničku manifestaciju. Taj grad koji je duhovna i kulturna vertikala Crne Gore je potpuno kulturno i u svakom drugom smislu marginalizovan i provincijalizovan.
    RSE
    Naša nastojanja da pribavimo komentar i reakciju crnogorskog ministra kulture Vesne Kilibarde nijesu dala rezultate.
    Kako su se znali pohvaliti vidi se i na sajtu ministarstva

    ...... Cetinjski Bijenale nam je predstavljen sa izvjesnom dozom ponosa. Počeo je 1991. godine sa međunarodnim učešćem tri zemlje. U svom programu 2002. godine 51% učesnika je bilo iz Crne Gore, a 49% iz inostranstva. 70% sredstava obezbjeđuje država, a 30% iz inostranih izvora. Organizatori u Cetinjskom bijenalu vide korisnu platformu za razvoj likovne umjetnosti u zemlji. Dodatna inostrana sredstva bila bi od velike koristi. Prisutna je jaka želja za inteziviranjem odnosa sa umjetnicima i asocijacijama iz inostranstva. Problem koji se odnosi na premošćavanje vremenskog razmaka između bijenala kontinuiranim radom još uvijek treba da se riješi.
    Kontiuirani rad u nasoj drzavi se svodi na to dok neko radi da se polovina zali kako se umorili, a onda se ukine pa se kontinuirano opet krene dok onom koji radi ne dosadi.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pa ako je to privatna institucija g. Nikole Petrovica, sto bi drzava morala ista da ulaze?
    Nek sam uradi nesto bez pomoci CG Vlade i Opstine CT.
    Kako to da nije uspio sam?
    Dajte mi 70% kapitala od drzave, dajte mi besplatan prostor, reklamu, na osnovu toga cu dobiti i 30% od ino fondacija (trceci)... i to je moje? Hvala mi za sve! A jes mi patriotizam na nivou...

    Hvala Lepo

    p.s. Jedno je definitivno.. Ne mozete na loshim primjerima "patriotizma" graditi patriotizam, a kamoli privuci iskreni nekoristoljubivi osjecaj patriotizma od bilo koga. Nije niko lud da daje glasove nekome ko "patriotizamm" gleda kroz lichni racun. Vec je to palo toliko puta...
    Za sve druge,i za politikansku koristoljubivu podrshku ce se naci toliko podrzavalaca da je vise smijeshno koliko ih ima.
    Tu je kiksala i odbrana CG nakon prodaje drzave od pojedinaca pa i Nikole, kiksao i Federalistichki Pokret, na istom je kiksao i LSCG, zeznula se i SDP. Bez casnog primjera...Nema nista. Onih drugih primjera ima i previse ali se bar ne busaju "patriotizmom" jer ga i nemaju koliko ni ovi sto se prodaju za patriote. Zato nek ne prodaju cvece za bubrege.
    Last edited by Maja; 08-07-10 at 14:10.

  5. #55
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi View Post
    Po tvome nebi smjeli imat nit Drzavu no budimo ka Palestina, pa neka nam drugi kreiraju zivote.....
    O cemu prichash ti?
    Deserve's got nothing to do with it.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    P o d g o r i c a
    Posts
    525
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    CG je republika,i takvom treba i da ostane.Ima Predsjednika,koji se bira na svakih 5 godina.

    Princhevi nam,na njihovu zhalost,ama bash nishta ne trebaju.
    Princ je vise neformalna funkcija a ne formalna ! on ne bi imao nikakvu moc u drzavi bez to sto je princ !

    Batalite pricu oko vlasti ! Ne zelim ja monarhiju (mada ) vec samo da se da tome covjeku nesto jer on moze da promovise cg bolje no bilo sto !

  7. #57
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GROZNI View Post
    Princ je vise neformalna funkcija a ne formalna ! on ne bi imao nikakvu moc u drzavi bez to sto je princ !

    Batalite pricu oko vlasti ! Ne zelim ja monarhiju (mada ) vec samo da se da tome covjeku nesto jer on moze da promovise cg bolje no bilo sto !
    Koliko sam chuo,tom chovjeku je vec nudjeno.Ali nije prihvatio.

    Stoga,prijatno.Ispravite me ako grijeshim.
    Deserve's got nothing to do with it.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Pa ako je to privatna institucija g. Nikole Petrovica, sto bi drzava morala ista da ulaze?
    ????? Udruzenje knjizevnika, ULUCG, Matica Crnogorska.... kao ni Cetinjski Bijenale nijesu privatne institucije.
    Jedino sto je izgleda privatno to je budzet drzave koji je finansirao i jos finansira nazovi nekakve novinare koji su o Princu pisali svakakve brljotine na koje se izmedju ostalih i sama pozivas. Smislili su mozda ne slucajno takve forme organizavanja pa su jednaki i udruzenja od znacaja za kulturu i umjetnost drzave sa udruzenjima za uzgoj buva, ali....

  9. #59
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ????? Udruzenje knjizevnika, ULUCG, Matica Crnogorska.... kao ni Cetinjski Bijenale nijesu privatne institucije.
    To su sve nevladine organizacije,koliko ja znam.Kao i udruzhenja pekara i frizera.

    Ne vidim potrebu da se to uopshte finansira drzhavnim parama.
    Deserve's got nothing to do with it.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znas li mozda neku organizaciju za kulturu i umjetnost koju bi trebala drzava da finansira?

  11. #61
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Znas li mozda neku organizaciju za kulturu i umjetnost koju bi trebala drzava da finansira?
    Sve ove organizacije mogu da dobijaju od drzhave(Ministarstva kulture) grantove za svoje projekte,ako ih prave.ALI,da se kontinuirano finansiraju iz budzeta samo zato shto postoje-to je prosto bacanje para.
    Deserve's got nothing to do with it.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A sta mislis kako se finansiraju? Posto te kao Matica, Bijenale, ULUCG.... ne trebaju da se finansiraju, podśeti nas koja se organizacija iz te oblasti crnogorske kulture finansira kontinuirano

  13. #63
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    A sta mislis kako se finansiraju? Posto te kao Matica, Bijenale, ULUCG.... ne trebaju da se finansiraju, podśeti nas koja se organizacija iz te oblasti crnogorske kulture finansira kontinuirano
    Ne bih znao.Ali novac na njih se mora troshiti namjenski.Kad drzhava procijeni da je projekat koji osmisle za istu koristan,onda im se daju pare.Nije bitno koja je organizacija u pitanju,za sve treba postaviti jednake uslove.

    Podsjeti ti nas shta je to,recimo,Matica Crnogorska ili Udruzhenje pekara uradilo,shto je bilo od koristi za CG,pa bi tako opravdalo novac koji se ulazhe u njih?
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    P o d g o r i c a
    Posts
    525
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Koliko sam chuo,tom chovjeku je vec nudjeno.Ali nije prihvatio.

    Stoga,prijatno.Ispravite me ako grijeshim.
    Hvala sad idem da rucam !

    Nudjeno mu je po kila secera i dvije kese kafe (ali stvarno DOMACA)!

    Nudjena mu je soba u plavom dvorcu ! Alo nudjena mu je kuca njegoseva u njeguse KOJA JE NJEGOVA PO SVIM PRAVIMA !?!?!?!

    Heh pogedajte kako ste pravedni u pm ! Pogledajte lik kulra koliko godina a moga je odma da ode sudcki i da se slikaju ovi ! Treba odma pred neki svjetski sud da ode i zatrazi SVEE sto moze da zakuci pa cete vidjet sto bi sve moga da zakuci ! Sramota me kad vidim kakvih crnogoraca ima a prevashodno ljudi !

  15. #65
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ????? Udruzenje knjizevnika, ULUCG, Matica Crnogorska.... kao ni Cetinjski Bijenale nijesu privatne institucije.
    Jedino sto je izgleda privatno to je budzet drzave koji je finansirao i jos finansira nazovi nekakve novinare koji su o Princu pisali svakakve brljotine na koje se izmedju ostalih i sama pozivas. Smislili su mozda ne slucajno takve forme organizavanja pa su jednaki i udruzenja od znacaja za kulturu i umjetnost drzave sa udruzenjima za uzgoj buva, ali....
    Oprostite g. Hari, ali ja ne znam ni jednog predsjednika Udruzenja koji je izjavio da je njegovo autorsko djelo izlozba Udruzenja ili slichno...
    Ako se postavimo kao "privatnici" koji prijete tuzbom, sudom itd za autorstvo... Onda to nema veze sa konceptom koji ste Vi naveli.

    Hvala Lepo

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ne bih znao.Ali novac na njih se mora troshiti namjenski.Kad drzhava procijeni da je projekat koji osmisle za istu koristan,onda im se daju pare.Nije bitno koja je organizacija u pitanju,za sve treba postaviti jednake uslove.

    Podsjeti ti nas shta je to,recimo,Matica Crnogorska ili Udruzhenje pekara uradilo,shto je bilo od koristi za CG,pa bi tako opravdalo novac koji se ulazhe u njih?
    Ne znas nijednu organizaciju iz oblasti kulture i umjetnosti, ali znas da ne treba finansirati ove i jos pitas sta je uradila i sta radi Matica Crnogorska
    Organizuje docek Nove godine na trgu jer je taj projekat osmisljen i vazda se zna kad dolazi

  17. #67
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne znas nijednu organizaciju iz oblasti kulture i umjetnosti, ali znas da ne treba finansirati ove i jos pitas sta je uradila i sta radi Matica Crnogorska
    Organizuje docek Nove godine na trgu jer je taj projekat osmisljen i vazda se zna kad dolazi
    Nisam rekao da ne znam ni jednu organizaciju,rekao sam da ne znam ama bash ni jednu koju bi drzhava trebalo kontinuirano da finansira.
    Deserve's got nothing to do with it.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kazi nam onda bar jednu iz te oblasti koja nije NVO

  19. #69
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kazi nam onda bar jednu iz te oblasti koja nije NVO
    Mislim da takve nema.Shto samo potvrdjuje moju prichu:finansiranje striktno za korisne projekte.Kao i za druge NVO:komisija,grantovi,itd,zna se kako se to radi.
    Deserve's got nothing to do with it.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    CG Vlada treba apsolutno da podrzi projekat CT Bijenala i to chini sa pozivanjem g. Abramovic.
    Kako se radi o osobi sa USA konceptima rada, ona daje svoje ime i reputaciju za ono sto ce da izdigne iz pepela. Za razliku od "Mi" kojem je to samo posluzilo za "Mi' reputaciju, u ovom slucaju sa organizacijom g. Abramovic o tome ne moze biti ni pomena a kamoli sumnje. Upravo je suprotno.
    Zato je primitivno zasto je "Mi" uopste prozvao g. Abramovic za nesto sto "Mi" predstavlja javnosti kao lichnu prciju i prijeti tuzbama zbog autorskog djela, a g. Abramovic kao svoj vrijedni doprinos CG.
    Kultura se vidi i u tome, a i patriotizam...


    Hvala Lepo

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    P o d g o r i c a
    Posts
    525
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    CG Vlada treba apsolutno da podrzi projekat CT Bijenala i to chini sa pozivanjem g. Abramovic.
    Kako se radi o osobi sa USA konceptima rada, ona daje svoje ime i reputaciju za ono sto ce da izdigne iz pepela. Za razliku od "Mi" kojem je to samo posluzilo za "Mi' reputaciju, u ovom slucaju sa organizacijom g. Abramovic o tome ne moze biti ni pomena a kamoli sumnje. Upravo je suprotno.
    Zato je primitivno zasto je "Mi" uopste prozvao g. Abramovic za nesto sto "Mi" predstavlja javnosti kao lichnu prciju i prijeti tuzbama zbog autorskog djela, a g. Abramovic kao svoj vrijedni doprinos CG.
    Kultura se vidi i u tome, a i patriotizam...


    Hvala Lepo
    Ne mozes ti uzimat zaslugu za moj trud H V A L A L I J E P O ! Ajmo malo aktivnih celija da se skapiraju neke stvari !

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Mislim da takve nema.Shto samo potvrdjuje moju prichu:finansiranje striktno za korisne projekte.Kao i za druge NVO:komisija,grantovi,itd,zna se kako se to radi.
    Posto imas pet prica za pet minuta ne znam koju potvrdjuje i kako to korespondira sa ovim.
    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    To su sve nevladine organizacije,koliko ja znam.Kao i udruzhenja pekara i frizera.

    Ne vidim potrebu da se to uopshte finansira drzhavnim parama.
    Sumnjam da postoji ijedna drzava u svijet koja sve trpa i primorava u NVO i tretira kao nasa. Dobro je dok nadje zagovornike i podrzavace tog genijaloh poduhvata da je sve jedno bilo udruzenje pekara ili neka organizacija koja će se baviti kulturnom bastinom i tradicijom drzave.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GROZNI View Post
    Ne mozes ti uzimat zaslugu za moj trud H V A L A L I J E P O ! Ajmo malo aktivnih celija da se skapiraju neke stvari !
    Zato i kazem da je g. Nikola Petrovic to radio zbog sebe lichno koristeci resurse CG, a ne kao sto ste Vi zeljeli da predstavite kao - patriotski chin.

    Vidite da sve dolazi na svoje mjesto. Razumjevanje.

    Hvala Lepo

    p.s. Sto ste nervozni?
    Last edited by Maja; 08-07-10 at 16:06.

  24. #74
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Posto imas pet prica za pet minuta ne znam koju potvrdjuje i kako to korespondira sa ovim.

    Sumnjam da postoji ijedna drzava u svijet koja sve trpa i primorava u NVO i tretira kao nasa. Dobro je dok nadje zagovornike i podrzavace tog genijaloh poduhvata da je sve jedno bilo udruzenje pekara ili neka organizacija koja će se baviti kulturnom bastinom i tradicijom drzave.
    Pogreshno si me razumio.Pod drzhavnim finansiranjem podrazumijevam konstantno budzetsko finansiranje organizacija.To ne bih radio nikako.

    Ono o chemu ja pricham,je finansiranje projekata koje inicira/prihvata drzhava,a pomenute organizacije su tu samo izvrshioci,koji naravno dobijaju pare za posao koji rade.
    Deserve's got nothing to do with it.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    CG Vlada treba apsolutno da podrzi projekat CT Bijenala i to chini sa pozivanjem g. Abramovic.
    .....
    Zato je primitivno zasto je "Mi" uopste prozvao g. Abramovic za nesto sto "Mi" predstavlja javnosti kao lichnu prciju i prijeti tuzbama zbog autorskog djela, a g. Abramovic kao svoj vrijedni doprinos CG.
    Kultura se vidi i u tome, a i patriotizam...
    Majo, ciji je taj projekat koji Vlada treba da podrzi? Ko ga je tako nazvao i osmislio, vodio trazio strane sponzore.....?
    Sta mislis da sad ukinu Festival Barski ljetopis pa za dvije godine kazu sad će to Maja voditi - ciji bi to bio projekat?
    Posto ti je glavni argument to MI pitaj nekoga da li je ikad cuo od njega tako nesto a udijelio je ihahha izjava i u Crnoj Gori i malo dalje. Samo nemoj jos da nam citiras one koji pisu po netu kako su ga gledali mrtvog pijanog kako plese kazachok.

Page 3 of 17 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 19
    Last Post: 14-12-10, 23:24
  2. Replies: 13
    Last Post: 22-09-10, 16:06
  3. Replies: 18
    Last Post: 21-08-10, 11:45
  4. Porijeklo dinastije Petrović - Njegoš
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 13
    Last Post: 24-03-09, 18:15
  5. mali princ
    By amy in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 19
    Last Post: 25-03-08, 14:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •