Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: Barselona

  1. #1
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Barselona

    Interesuje me da li neka od agencija u PG organizuje ture do Barselone u trajanju do 7 dana? Znam da to radi nekoliko agencija iz Beograda ali konkretno me interesuje Podgorica.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ima grand,ali mislim da je skup
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Imas preko Granda, tura 12 dana ono busom Italija-France-Spanija, ili mislimda ima i avionom ali ako je avionom bolje ti je u sopstvenoj reziji

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    03.08. Transfer od Podgorice do Dubrovnika. Polijetanje sa Dubrovačkog aerodroma u 09:35 h. Po slijetanju na aerodrom u Barseloni predviđen je panoramski razgled grada sa stručnim vodičem : Plaza Espanya, Monjuic, Port Olimic, Sagrada Familia, stadion Camp Nou.....Smještaj u hotelu. Slobodno vrijeme. Noćenje.

    04.08. Doručak. Nakon doručka obilazak Barselone u pratnji stručnog vodiča: Paseo de Gracia, La Pedrera, Casa Batllo, Plaza de Catalunya i staro gradsko jezgro – Catedrala, zgrada Opštine, Plaza Real, Columbov spomenik, Boqueria (najljepša i najstarija pijaca u Španiji). Slobodan dan za individualne aktivnosti i kupanje na nekoj od plaža. Predlog za veče Flamenco show. Noćenje .

    05.08. Doručak. Cjelodnevni fakultativni izlet za Figeras i Tossa de Mar:. Vožnja do Figerasa i posjeta ekscentričnom Teatru-muzeju Salvadora Dalija. Figeras se nalazi oko 150 km sjeverno od Barselone. Muzej Salvadora Dalija smješten je u njegovoj porodičnoj palati, a izložbu, koja je kompilacija umjetnikovih radova iz raznih perioda, postavio je sam maestro. Nakon posjete Figerasu polazak ka Tossa de Mar, gdje je predvidjena posjeta nekoj od plaža .Popodnevni povratak za Barselonu. Noćenje.

    06.08. Fakultativni odlazak do Taragone i posjeta jednom od najčuvenijih zabavnih parkova na svijetu – PortAventura. Povratak u hotel. Noćenje .

    07.08. Doručak. Fakultativni izlet za Tibidabo, posjeta parku Guelj i poseta etno selu "Pueblo Espanol". Odlazak do najviše tačke Barselone, vidikovca Tibidabo, odakle se pruža prelijep pogled na čitav grad. Panorama modernističke crkve neogotskog stila “Sagrat Cor”. Potom odlazak do jednog od najznačajnijih djela Antonija Gaudija, parka Guelj, koji je svojom jedinsvenošću i ljepotom zaslužio da postane dio svjetske kulturne baštine pod zaštitom UNESCO-a. Park je nastao kao ideja grofa Eusebija de Guelja, koji je prvobitno služio kao rezidencija samog grofa sa porodicom u jednoj kući, a drugu je prodao Gaudiju. Postao je javni park 1922. godine kada su čuveni mozaici i tipične Gaudijeve kolonade postale dostupne svima. Potom odlazak do etno sela i posjeta muzeju na otvorenom. Selo je nastalo 30ih godina XX vijeka kao izložba koja je trebalo da objedini i prikaže osnovne karakteristike i raznolikost arhitekture sela u Španiji. Sadrži zdanja tipična za mnogobrojne španske provincije. Povratak u hotel. Noćenje.

    08.08. Doručak.Slobodno vrijeme koje možete iskoristiti posjetom nekoj od plaža. Mogućnost organizovanja fakultativnog odlaska u tržni centar La Roca village. Noćenje.

    09.08. Doručak. Napuštanje soba i odlaganje prtljaga na recepciji hotela. Slobodno vrijeme. Transfer do aerodroma i let za Dubrovnik u 21:15 h.Po slijetanju na dubrovački aerodrom predviđen je transfer do Podgorice. Kraj programa.

    Cijena 645 €

    U cijenu je uračunato:
    - Transfer autobusom Podgorica – Dubrovnik – Podgorica
    - Avio prevoz Dubrovnik - Barselona - Dubrovnik
    - 6 noćenja sa doručkom u hotelu sa 4* u Barseloni ( doručak – „švedski sto“ )
    - Usluga vodiča za razglede po programu

    U cijenu nije uračunato:
    - Aerodromske takse ( 105 €)
    - Troškovi osiguranja
    - Fakultativni izleti, ulaznice…
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  5. #5
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na informacijama, dobri ljudi. Mada je malo skupo bez uključenih taksi.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    a skupo je naraFski.
    Mada mislim da je puno bolje u sopstvenoj režiji ići.
    Sa letom iz Tirane ili Dubrovnika
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  7. #7
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, to je izgleda bolja opcija. Hvala u svakom slučaju.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikako ne prepuručujem agencija, jer sam 2 puta iša preko njih. To je skoro pa pljačka kako naplaćuju te fakultativne izlete. A bus kroz Barsu (gradski) vas vozi za 60 70 centi samo pitate nekoga koji broj busa vozi do, recimo, magičnih fintana ili bilo čega. I hotel i sa 3 zvjezdice je sasvim ok i ništa mu ne fali. To ne treba da opterećuje nikoga, jer se ide da se vidi grad, a hotel je manje više isti i sa 3 i sa 4 zvjezdice.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pa to i pričamo da je bolje ić u sopstvenoj režiji.
    A što se tiče izleta opšte je poznato da je to krađa.
    Recimo nama su u Madridu za izlet u Toledo naplatili 50e,a isto to u sopstvenoj režiji je 14e povratna karta vozom
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Sad da uzmete kartu za 3.avgust je 120e u jednom smjeru (DUB-BAR).

    FC Barcelona, daj mi ovdje ili na pm par predloga za izlete jer ja idem za mjesec dana tamo. Hvala.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  11. #11
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ideš preko agencije daće ti oni, a ako ideš sam:

    stadion Kamp Nou - to je najbitnije
    magične fontane - ako se potrefiš na dan na koji se puštaju, jer nema svaki dan
    port aventura - zabavni park (ostaje se cio dan, dosta je daleko, ali ako imaš vremena obavezno probaj malo se izludirat tamo)
    Akvarijum - ogroman je i ima stvarno svašta, od pingvina do ajkula
    Viteške Igre - borba 4 konjanika (crveni, zeleni, plavi i žuti) nadmeću se u neke igre sa kopljima strijelama, dobiješ piletinu da bez pribora jedeš uz program...milina
    Muzej Salvatore Dalija - totlano lud lik, slike su mu nenormalne i baš ostavljaju utisak
    Flamenko - ako voliš one igre, đe noge ne vidiš kolko su brze, kastanjete, mačo mena Pedra (koji igra ka lud) onda ti je to banja
    Sagrada Familija - obaveza za pogledat, najznačajnica građevina u Barsu. Moš je gledat 2 sata i opet ne možeš sve detalje i finese registrovat
    Gueljev Park - sa jednom od najdužih klupa na svijet. sva je u crvene-plave-žute kvadratiće, truoglove male, u kompbinaciji sa bijelom. predobro izgleda.
    Muzej voštanih figura: to ti je u ulicu Las Ramblas koja počinje kod Kolumbovog spomenika, pa od njega - desno! nenormalno dobre i figure ljudi koji izgledaju ka živi
    Kuća straha - ali pravoga straha, strave i užasa. propitaj nekoga, to ti je neđe blizu ovoga muzeja voštanih figura. iz te kuće ćeš izać nenormalno isprepadan, znači nalazićeš leševe (koji se odjenom okreću i pitaju te nešto), pokidane glave, lift krvav koji se trese dok se voziš, to je nešto stvarno originalno i ostavlja utisak, možda i previše i stvarno nije za svakoga
    Tržni centar: imaš možda i najbolji kod akvarijuma, tu ima bukvalno svega.
    Hard Rock Cafe: na kraj las ramblasa, mislim da je tu blizu i Placa Katalunja. ako voliš RnR i ta ludiranja, obavezno pođi, pivo im je za 10.

    a ti ćeš na usput nać još tolko toga zanimljivoga, kojega se ja sad nmg sjetit

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Sad da uzmete kartu za 3.avgust je 120e u jednom smjeru (DUB-BAR).

    FC Barcelona, daj mi ovdje ili na pm par predloga za izlete jer ja idem za mjesec dana tamo. Hvala.
    Ja sam uzela kartu za 16 septembar za 120 eura povratnu vidi tu varijantu.
    Barselona je dao super predloge

  13. #13
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dodao bih El Corte Ingles, Placa de Catalunya.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  14. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja cu takodje u Septembar za Barselonu...sta je najbitnije vidjeti tamo,ruchati gdje,kupiti gdje itd...mene interesuje nesto romantichno za dvoje,romantichan hotel...a komsinicu Montenegrinu cu morati zamoliti da me uputi u karte,kako i gdje...
    Hvala!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Karte na vueling.com iz dubrovnika za 100
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Planira se odlazak za Barcelonu,ali da se vidi prvo kad gostuje Real i ostali velikani iz LŠ
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  17. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da,da,to moram i ja vidjeti,kad neko igra da bi mom dragom bilo zanimljivije
    A kartu odmah trazim...hvala!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pa kako ćeš je tražit sad ako ne znaš kad ko igra?
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  19. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Uboscu" datum,poklonu se u zube ne gleda ,nadam se da ce neko igrati tih 7 dana...

    Sad sam gledala karte za septembar,150e je povratna za jednu osobu...prejeftino...

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj "ubadat" te datume, no ako ti nije frka, sačekaj do sredine jula kad će izać Barsin raspored utakmica. Moglo bi se desit da taj vikend (ili te dane kad si ti tamo) igraju reprezentacije (kolko znam CG igra 3. i 7. septembra, a tako otprilike i ostale selekcije igraju), ili kup takmičenje, ili da Barselona igra u goste! A onda to ne bi bio potpuni ugođaj.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na zalost,moram datum odmah odrediti jer odmah posle svadbe sutra putujemo na medeni mjesec,tako da se nadam da ce tih dana biti nekih utakmica...

  22. #22
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li ko kako se od H. Novog prebačit do Dubrovnika?

    Ima li tih taksija uvjek? Ili kombijem, autobusom...? Kolko košta to?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Taxijem od HN do cilipa je 20e
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  24. #24
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FC_Barcelona View Post
    Zna li ko kako se od H. Novog prebačit do Dubrovnika?

    Ima li tih taksija uvjek? Ili kombijem, autobusom...? Kolko košta to?
    Misliš do Ćilipa? Vozi Gorbis ali je cijena 35 eura. Oder.

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    Taxijem od HN do cilipa je 20e
    Ja sjutra ide po tatu na aerodrom, jer taxisti traže 30 eura. Teško da iko vozi za 20. Ako znaš koga daj i broj, taman da e sjutra kupam a ne po žaropeku na Ćilipe

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    AVIO PREVOZ -04.08.-12.08.2010
    04.08. Transfer od Podgorice do Dubrovnika. Let sa Dubrovačkog aerodroma za Barselonu. Po slijetanju na aerodrom u Barselonu, predviđen je panoramski razgled sa stručnim vodičem : Plaza Espanya, Monjuic, Port Olimic, Sagrada Familia, stadion Camp Nou..... Smještaj u hotelu 3* /centar grada .Slobodno vrijeme.Noćenje.

    05.08. Doručak. Nakon doručka razgledanje Barselone u pratnji stručnog vodiča: Paseo de Gracia, La Pedrera, Casa Batllo, Plaza de Catalunya i staro gradsko jezgro – Catedrala, zgrada Opštine, Plaza Real , Columbov spomenik, Boqueria (najljepša i najstarija pijaca u Španiji) Slobodano vrijeme za individualne aktivnosti. koje se može iskoristiti za razgledanje Aquarijuma. Noćenje.

    06.08.Doručak. Fakultativni izlet za Tibidabo, posjeta parku Guelj i poseta etno selu "Pueblo Espanol". Odlazak do najviše tačke Barselone, vidikovca Tibidabo, odakle se pruža prelijep pogled na čitav grad. Panorama modernističke crkve neogotskog stila “Sagrat Cor”. Potom odlazak do jednog od najznačajnijih djela Antonija Gaudija, parka Guelj, koji je svojom jedinsvenošću i ljepotom zaslužio da postane dio svjetske kulturne baštine pod zaštitom UNESCO-a. Park je nastao kao ideja grofa Eusebija de Guelja, koji je prvobitno služio kao rezidencija samog grofa sa porodicom u jednoj kući, a drugu je prodao Gaudiju. Postao je javni park 1922. godine kada su čuveni mozaici i tipične Gaudijeve kolonade postale dostupne svima. Potom odlazak do etno sela i posjeta muzeju na otvorenom. Selo je nastalo 30ih godina XX vijeka kao izložba koja je trebalo da objedini i prikaže osnovne karakteristike i raznolikost arhitekture sela u Španiji. Sadrži zdanja tipična za mnogobrojne španske provincije. Povratak u hotel. Noćenje .

    07.08-12.08 .Doručak.Nakon doručka vožnja u Ljoret de Mar.Smještaj u hotel .Slobodno veijeme za odmor I upoznavanje sa prelijepim centrom Kosta Brave .Boravak u hotelima na bazi PP - polupansiona /doručak+ večera / švedski sto Tokom boravka organizovani su fakultativni izleti

    FAKULTATIVNI IZLETI:
    1.- odlazak do Taragone- primorski grad oko 100 km od Barselone u regiji Catalonije i posjeta jednom od najčuvenijih zabavnih parkova na svijetu – PORT AVENTURA . Povratak u hotel.
    2. -cjelodnevni izlet za Gironu i Figeras .Vožnja do Figerasa i posjeta ekscentričnom Teatru-muzeju Salvadora Dalija. Figeras se nalazi oko 150 km sjeverno od Barselone. Muzej Salvadora Dalija smješten je u njegovoj porodičnoj palati, a izložbu, koja je kompilacija umjetnikovih radova iz raznih perioda, postavio je sam maestro. 3.večernji izlazak FLAMINGO SHOW –
    4.- odlazak na viteške igre
    12.08. Doručak. Slobodno vrijeme .U dogovoreno vrijeme polazak ka aerodromu. Polijetanje aviona za Dubrovnik . Po slijetanju u Dubrovnik predviđen je transfer do Podgorice.
    Cijena aranžmana 655 €
    U cijenu aranžmana je uračunato:
    - Transfer autobusom Podgorica – Dubrovnik – Podgorica
    -transfer aerodrome-Barselona -aerodrom
    - transfer od Barselone - Ljoret de Mar-Barselona
    - Avio prevoz Dubrovnik - Barselona - Dubrovnik
    -razgledanje Barselone u pratni stručnog vodiča na našem jeziku
    -3noćenja sa doručkom u Barseloni hotel 3*
    - 5 polu pansiona/švedski sto / u hotelu sa 3* u Ljoret de Mar
    - usluge organizacije I pratioca iz agencije
    U cijenu aranžmana nije uračunato:
    - Aerodromske takse ( 98 €)
    - putno I zdravstveno osiguranje /završava agencija /
    - Fakultativni izleti i ulaznice
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Barselona
    By Stetni in forum Putovanja
    Replies: 33
    Last Post: 18-06-10, 17:23
  2. Barselona u Podgorici!
    By sinisam in forum Ostali sportovi
    Replies: 7
    Last Post: 17-12-07, 15:21
  3. Replies: 5
    Last Post: 10-08-07, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •